Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#55851) seolwon válasza DroiDMester (#55846) üzenetére


seolwon
tag

A 20 liter / nap-ot általában 80% páratartalomra és 30 fokra adják meg. Akkor nálatok nem kis pára lehet. Mitől?
A páramentesítő meleg oldala bent van a házban, a klímáé kívül.

(#55852) donbig válasza Tamás9x (#55840) üzenetére


donbig
tag

Remélem azt sem veszi senki komolyan, amit Te írtál....

"Ember, most jövök ki a templomból!"

(#55853) DroiDMester válasza seolwon (#55851) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Nyilván nincs 30.fok benn tèlen, 21-22.környéke szokott lenni nem szeretjük télen sem a meleget. Ennek függvényében nem is tudna 20litert össze szedni, a 80% os páratartalom az viszont megvan, mikor a párom kiteregeti a ruhákat! Ilyenkor napi 10-12litert össze szokott gyűlni, ennyit valószínű a klíma is fog tudni, a páramentesítő is olyan elven működik mint a kíma, ő is lehűti a bemenő levegőt hogy letudjon csapódni a hőcserélőn a pára, másképp nem is tudna működni!

(#55854) E.Kaufmann válasza Tamás9x (#55840) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Én most 5 perc légkondizás és a szomszédok tapasztalata alapján azt látom, fontosabb, hogy ki és hogyan szereli be, minthogy a japán tengertől keletre nyugatra vagy délnyugatra tervezték meg és rakták össze.

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#55855) polonic válasza DroiDMester (#55853) üzenetére


polonic
félisten

Már leírták, hogy télen nem jó páramentesítésre a klíma.
Télen a klímával való fűtésnél megfordul a folyamat. A pára gyűjtő felület ilyenkor kint van, a kültéri.
A klimán a páramentesítő funkció az ugyanaz, mint a hűtés, csak nem tudsz állítani hőfokot. Fújja a hideget, hideg felületen, beltéri, kicsapódik a pára. Szóval télen, amikor megy az eddig használt fűtésed, gondolom nem akarod visszahűteni a lakást.

Van olyan klíma, ami tud páratartalmat ténylegesen szabályozni. Pl daikin ururu sarara. De ilyet nem akarsz, ha minél olcsóbb lehetőséget keresel.

Egyébként tényleg nézz utána, hogy lehet-e olcsóbban japán klímát szerezni. Nem véletlenül javasolják ezt. Van itt a fórumon pár klímatelepítő ember is. Érdemes ezeket a hozzászólasokat megnézni. Pl windy
A másik meg az emag. Nem rég volt egy nem jó sztori itt.
Egyébként szezon előtt kellett volna elkezdeni ezzel foglalkozni. Akkor még az árak sem voltak ilyen durvák.

(#55856) pjen válasza DroiDMester (#55850) üzenetére


pjen
félisten

Minden klíma páramentesít csak közben hűt.

(#55857) MC Pite válasza DroiDMester (#55850) üzenetére


MC Pite
veterán

TZ20-WKE és egy TZ25 pl, ami már valóban jóval több, kb 580.

Viszont ilyen magas páratartalomra légcsere kellene (CO2 szinted se lehet jó) szerintem, meg csak kivonni a légbűl a h2o-t...
Megnézném a 2 helyiséges vagy az 1 helyiséges folyamatos üzemű (pl Prana) szellőztetőket (vagy ha családi ház, magadnak is be csövezhetsz központit) is a helyedben. :R

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#55858) Hauptmann válasza DroiDMester (#55850) üzenetére


Hauptmann
addikt

Hát ja, nem az alap Sensirából kéne kiindulni.

(#55859) Nagya21 válasza DroiDMester (#55853) üzenetére


Nagya21
addikt

Szárítógép esetleg???
Mindjárt kevesebb a pára.
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#55860) Nagya21 válasza Tamás9x (#55840) üzenetére


Nagya21
addikt

HAli!
Én mint "foskinai" tulaj kikérem magamnak.......
10 év gari évi 2x karbantartással, és nemcsak a kompresszorra, hanem uszkve....
Más kérdés, hogy lesz-e alkatrész( valszeg az elektronika hamarabb deglik, mint a kompresszor)
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#55861) mrmft válasza DroiDMester (#55850) üzenetére


mrmft
senior tag

Barmelyik emlitett alap japan 3,5kW kijon ennyibol WiFi modullal (gep).
Lenyegesen jobb klimat kapsz a penzedert a japan vonalon. Az pedig, hogy milyen szep ertekeket tudnak papiron egyes modellek, nem feltetlen valosul meg a valo eletben is. Vegyel Fishert ha az tetszik, nekem nem faj.

(#55862) mexel


mexel
veterán

Közben itteni hsz alapján képbe került alternatívaként a Fisher Special Edition klíma is. A 2,8-ast halknak írják ( 20db), -20 fokig a fűtést és nem is olyan vészes az ára. talán a Nordnál is olcsóbb.
A Fischer az ajánlott lehet? ( elvileg japán) Nem éjjel nappal menne, idős szülőknek kellene csak kánikulai napokon és néha tavasszal -ősszel kiegészítő fűtésként talán.

(#55863) pjen válasza mexel (#55862) üzenetére


pjen
félisten

A Fischer elvileg sem japán. Ismerősnél 11db fűt két szintet, nagyon jók.

[ Szerkesztve ]

(#55864) mexel válasza pjen (#55863) üzenetére


mexel
veterán

Milyen? Koreai? A hangja érdekelne ( a beltérinek) mert 2 érték van, hogy baj ne legyen:
hangnyomásszit és hangteljesítményszint. A hangnyomásszintnél írnak 20/22db-t is, légszállítás minimumnak 330m3/h-t. Azt is olvastam hogy fokozatmentes ventiláttorállítás. Kíváncsi vagyok ez igaz-e (mondjuk nem értem miért nem ilyen alapból mind, nem lenne nehéz kivitelezni)
6 év gari és nem drágább talán mint a Nord.

Szerk: találtam egy ilyet, Fisher klíma átverés. Érdekes. nekem is gyanús volt hogy anév elírás? Mert a Fishert én ch-val ismertem. ilyenkor mi van? Ezek valami kamu klímák, vagy mégsem?

[ Szerkesztve ]

(#55865) kisbalazs83 válasza DroiDMester (#55850) üzenetére


kisbalazs83
aktív tag

Fontold meg ezt:
2db FTXF25C 428.000Ft (kupon: klíma2220) + 2db Daikin BRP069B45 wifi modul 36.000Ft = 464.000Ft.

Halk lesz, megbízható. Az új Daikin ONECTA app nagyon könnyen használható, minden állítható és ütemezhető benne. Fogyasztást is mutatja részletesen. Külön hűtés, fűtés, 2óra/nap/hét/év bontásban.

Service manual Split Sensira R32

Technical Data FTXF-C / Technical Data RXF-C

[ Szerkesztve ]

65JZ1000, 65PUS7506, 55OLED754, FTXF42D

(#55866) mexel


mexel
veterán

Innentől ha igaz a leírás, a Fisher klíma az kb semmilyen klíma, nem tudni mi lehet benne :( Akár jó is lehet, de a gyártóról- alkatrészekről semmi infó. :(

(#55867) pjen válasza mexel (#55864) üzenetére


pjen
félisten

Ahogy én tudom a márka amerikai volt, de már kinai. Nem hallottam őket csak ismerős mondta, hogy kiválóan fűt. A házi orvosomnál is egy fischer fűt, télen voltam, hát mint a vaskályha. Bent nem volt hangos.

(#55868) donbig válasza mexel (#55866) üzenetére


donbig
tag

Kijavítanak,ha nem igaz, de a Fisher csak egy brand, soha nem gyártott klímát. Régebben a Midea, mostanában a Gree gyártja ezeket a klímákat. Nekem a telepítő anno azt mondta, hogy pl. a Gree Lomo Plus szinte egy az egyben Fisher Summer, illetve fordítva. :)

"Ember, most jövök ki a templomból!"

(#55869) mexel válasza donbig (#55868) üzenetére


mexel
veterán

Igen, a linken amit beraktam látszik hogy a Fisher az egy kitalált név csak, Így nem tudni mi van benne igazán. :( Mindenesetre nem japán és akármilyen lehet. Így a Fisher szerintem kilőve

(#55870) goccer válasza kisbalazs83 (#55865) üzenetére


goccer
aktív tag

Apropó, Onecta app. Felraktam én is a Sensirámhoz viszont úgy látom hogy a kinti hőmérsékletet nem jeleníti meg úgy mint a régi Controller app. Sajnálnám ha így lenne, vagy csak én nem vagyok vaksi? :F

(#55871) herdsman12 válasza goccer (#55870) üzenetére


herdsman12
őstag

Az Onecta név előtt is ilyen volt. [kép]

(#55872) goccer válasza herdsman12 (#55871) üzenetére


goccer
aktív tag

Na igen, de nálam valamiért csak a belső hőmérséklet jelenik meg ott ahol a screenshotodon látszik a külső is.

(#55873) deadelon válasza mexel (#55866) üzenetére


deadelon
aktív tag

[link]

Nagy keleti bölcsesség:Több repülőgép van a vízben mint amennyi tengeralattjáró az égben

(#55874) herdsman12 válasza goccer (#55872) üzenetére


herdsman12
őstag

Talán egy frissítés után nálam is volt, hogy nem láttam a külsőt, aztán meggyógyult.
Más hibája eddig nem volt, azonnal elérhető távolról is.

(#55875) kisbalazs83 válasza goccer (#55870) üzenetére


kisbalazs83
aktív tag

Áramtalanítsd pár percre a klímát.

65JZ1000, 65PUS7506, 55OLED754, FTXF42D

(#55876) goccer válasza kisbalazs83 (#55875) üzenetére


goccer
aktív tag

Most már jó, köszi.

(#55877) DroiDMester válasza mexel (#55866) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

ez csak egy lejárató kampány!

szüleimnél egy Fisher páramentesítő üzemel, már lassan 4.éve amit egyébként a MIDEA gyárt, a belseje kb 1:1.ben ugyan az mint az én MIDEA-mé :)

Nem kell leírni a Fisher-t, sz.tem ez is pont olyan megbízható mint pl egy közép kategóriás GREE, melóhelyemen rengeteg klíma van(kb ~40.db) és mind közép kategóriás GREE/Syen, nagyon megbízhatóan működnek van amelyik már közel ~10.éves és még tökéletesen megy, pedig napi 16.órát járnak!
Ezekkel csak 1 problémám van, nem éppen halk kategória, de lehet a felső kategóriás típusaik már azok, de sajnos azok árban is felső kategóriát súrolják!

(#55878) DroiDMester válasza kisbalazs83 (#55865) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

ez így már nem is(lenne) olyan rossz!
De... ha jól nézegetem, ez egy full alap DAIKIN nem biztos hogy jobban járnék vele mint pl az említett FISHER-el(papíron gyengébb nála jóval) és az sem biztos hogy elég lenne a 5x5ös szobába 3,1.m belmagassággal ez a 2,5KW-os.

délelőtt kaptam egy nagyon jó ajánlatot a 2,6+3,5KW-os FISHER-re, 110.el lennének olcsóbbak és dupla annyi garancia 3 vs 6.év

(#55879) cdl válasza DroiDMester (#55878) üzenetére


cdl
senior tag

Forintosítva mennyi volt az ajánlat? Bár már nem releváns, de tavaly 605 000-re jött ki Nekem Sensirával a 2.5 és egy 3.5 kW.

(#55880) mexel válasza DroiDMester (#55877) üzenetére


mexel
veterán

Én is úgy gondolom hogy talán nem roszabb mint egy Nord vagy Syen esetleg Gree. AHa igazak lennének az adatok amit írnak akkor ez egy igen halk klíma kell hogy legyen. Kérdés hogy az a 20db az mit ér az adatlapon :( Árban verhetetlen lenne 2 ilyen Fisher, egy 2,8 és egy 3,5-ös egyben. Elvileg -20 fokot írnak fűtésre is. Kísértetiesen hasonlítanak az adatai a Nord Atlas hoz ami Haier belsős.

Mondjuk a Panasonic sem tűnik olyan drágának, nem tudom az mennyire jó és mennyire halk?

[ Szerkesztve ]

(#55881) kisbalazs83 válasza DroiDMester (#55878) üzenetére


kisbalazs83
aktív tag

De... ha jól nézegetem, ez egy full alap DAIKIN nem biztos hogy jobban járnék vele mint pl az említett FISHER-el(papíron gyengébb nála jóval)
De igen ;) Persze a döntés a tiéd. Azt a papírt ki állította ki? Van egy olyan oldal, hogy eurovent-certification.com. Itt én nem találtam FISHER márkát. Vajon miért nincs minősítve általuk?
A Daikin prospektus alján ott a EUROVENT logó: FTXF-C + RXF-C, az jelent valamit. Azt, hogy a számok a valóságot tükrözik. Ettől persze még tolhatja a hideget, meleget ezerrel a FISHER:)

és az sem biztos hogy elég lenne a 5x5ös szobába 3,1.m belmagassággal ez a 2,5KW-os.
Szerintem elég lenne.

Ez az alap Daikin pont azt tudja amit kell egy klímának otthon. A drágább Daikinok már nem biztos, hogy adnak annyi pluszt, mint amennyivel drágábbak. Az ionizálós csírátlanító, részecske nyalábos szag semlegesítő, hepa tisztítós pollen elkapó, UV bogárölős maszlag ;] a marketinghez kell. Ez megint csak az én véleményem. Nem annyival veszel jobb klímát, mint amennyivel drágább az az alap Daikin a FISHER-nél. Ha állogatni akarod és dizájnos felületet, meg fogyasztási adatok nézegetni, arra meg ott az app hozzá.

[ Szerkesztve ]

65JZ1000, 65PUS7506, 55OLED754, FTXF42D

(#55882) DroiDMester válasza cdl (#55879) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

354.e a 2,6+3,5.ös, meg ugye értelem szerűen még a telepítés, szóval kb ~500.lenne a vége

(#55883) gxcman


gxcman
tag

Remélem klímatelepítés szempontjából, soha nem süllyedünk erre a szintre szegény Daikin... [link]

(#55884) Bajzath


Bajzath
csendes tag

A Fisher 23 éve töretlenül jelen van és akik megvásárolták dicsérik . Van élet a japán klímán kívül is.
Aki megbizható és megfizethető árú klímát szeretne annak jó választás lehet .

(#55886) Krisszer


Krisszer
aktív tag

üdv mindenki,
tldr; getva meleg van tetőtérben. elég 3.5kW, illetve valami probléma van-e a lent linkelt klímákkal hogy olcsóbbak, mint a többi?

sok sok szó egymás után: tetőtéri szobába szeretnék önnönmagam részére egy klímát (mert a nyári 35-37 fok ami tud itt lenni, kevéssé komfortos, főleg így HO munka vállalása előtt állva). fontos részlet, hogy a 6*4m-es szobában van egy kb 4*4m rész a csapott plafonból ami közvetlen (fekete) terépcsecső (és szigetelés) alatt van, ahonnét, gondolom én, jön be a hő nagyja. most kiálló combcsontra sebtapasz megoldás révén egy 2.3kW mobilklíma próbálja a meleget kiebrudalni, de így is megvan nagy melegben a 30+ fok.
egy ilyen hosszú előszó után, klímás ismerős ajánlására elkezdtem Midea/MDV, Gree meg Daikin klímákat nézni, de jobbára a (klímás ismerős által ajánlott) 3.5kW teljesítményű szerkezetekből 10 Deákigazolvány alatt csak Midea cumókat találtam, ami, bár ajánlott márka, érdekes nekem hogy az (állítólag) belépő kategóriás MDV-k is drágábbak azonos teljesítménynél.
egyik gyanúsított: [Midea Extreme Save ésatöbbi AG1PRO-12NXD0]
másik: [Midea New Blanc (?) MA-12NXD0-MA-12N8D0]

köszi előre is!
L

- küldve az Atari Portfoliomról

(#55887) Attush válasza MC Pite (#55837) üzenetére


Attush
csendes tag

Köszönöm a válaszod.

Gree Comfort X lett az alany. 3,5 kw. Őszintén szólva kacérkodtam a japánokkal mert nem sokkal lenne drágább de egy baromi nagy gondom van vele: nem tetszik. :( Modern a belső lakás design és annyira de annyira nem mennek rá a japánok a kinézetre (van ami nagyon jól néz ki de 400-500 ért nem akartam hűteni pár napot). Szóval így marad a Gree.

A telepítést még nem tudom, mert földre nem tud menni, rossz helyen van a nappali :D
Tetőre meg nem akarom, mert sokkal drágább a kivitelezés és állítólag azt is igencsak rezgeti. Persze lehet hogy csak nincs kedve felrakni a szakinak oda, de az tény, hogy drágább a tetőkonzol. Mindegy, majd meglátjuk mit tud és mennyire zavaró. Lehet habzó szájjal fogok kommentelni hogy igazatok volt :)

(#55888) mrmft válasza Sayen (#55885) üzenetére


mrmft
senior tag

Ebbol a kettobol, ha nem terhel meg a tobblet koltseg egyertelmuen a HR-t preferald! Full fapad, semmi csicsa, de nagyon uzembiztos egy keszulek.

(#55889) gollum válasza DroiDMester (#55878) üzenetére


gollum
tag

"és az sem biztos hogy elég lenne a 5x5ös szobába 3,1.m belmagassággal ez a 2,5KW-os."

Szerintem is elég lenne.
Nálunk ma kint 33 fok volt, a 3,5-es hűti 23-24 fokra a 26nm-es nappalit, 2x20+9nm-es szobákat, meg a kb. 12nm-es konyhát, erőlködés nélkül, csendben, a kültéri sem hallatszik, ráadásul még nem túl jól szigetelt a ház, én örülök, hogy a daikin mellett döntöttem, nyilván mindenki más meg azt vesz, ami neki szimpatikusabb.

(#55890) DroiDMester válasza gollum (#55889) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Nálam egy ~50.éves tégla családi ház az alany, most még jó 23.fok van benn semmi klíma nélkül, még működik ebben az időben a természet klímája, éjjel viszonylag hideg van még, meg reggel is kb 8-9.óráig az elég hogy vissza hűljön a tégla fal és később meg hűtés ként működik!
Így most még okés a helyzet, de ha már éjszaka is ilyen 20-21.fokok lesznek kinn akkor már sajnos nem hűlnek vissza a falak és ha kinn lesz napközben 33-35.fok akkor már benn is 28-30.szokott lenni!
Nincs szigetelve a fal, ablakok okésak tavaly cseréltettem 5.db ablakot 1,6.milla volt! :O

Szóval a kánikulában nálam is kelleni fog a nagyobb szobába a 3,5es sz.tem a 2,5ös nem fogja bírni, pedig jobban szeretnék én is mind 2 szobába 2,5est azoknak kicsit jobb a hatásfokuk!

(#55891) gollum válasza DroiDMester (#55890) üzenetére


gollum
tag

A 3,5-esnek egy szoba nem lesz kihívás.

Amit Nagya21 írt, én is csak ajánlani tudom a szárítógépet a páramentesítő helyett, 2 éve használunk egy 10kg-os hőszivattyús Candy-t, (Egy kollégám ajánlotta.), azóta verem a fejem a falba, hogy miért nem vettem hamarabb... :W
Viszlát pára, viszlát teregetés, viszlát szöszös ruhák, kimosott papír zsebkendők, az asszony csak átrakja a mosógépből a szárítóba, 3 óra múlva meg a szekrénybe, és nem gyengén más a levegő, mint előtte. :K

(#55892) DroiDMester válasza gollum (#55891) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Sajnos több okból sem jó a szárítógép!

1, nekem nincs jó véleményem róla, az ismerőseim körében többnek van(egész komolyak 250-300.e res kategóriák), de nem mondanak sok jót róluk

2, helyem se igen lenne hová tenni(pedig 120m² a ház) szóval ez az opció kilőve!

Majd meglátom mit tud a klíma télen pára gyűjtésben, aztán ha kevésnek bizonyul veszek még egy páramentesítőt az kijön kb ~60ból! és nem kell 1,5.milliós DAIKIN ami pöpecül párátlanít.

[ Szerkesztve ]

(#55893) polonic válasza DroiDMester (#55892) üzenetére


polonic
félisten

Hogy szeretnél télen párát gyűjteni a klímával?

(#55894) pjen válasza DroiDMester (#55892) üzenetére


pjen
félisten

Azért 120 négyzetméteren biztos.találnék helyet, az én házam is hasonló és elfér. Egyébként nem tom mi bajod vele.

(#55895) poli27


poli27
veterán

Picit kiábrándító ez a topic amúgy, hogy itt csak a Japán klíma a császár... Nekem 6 éve van egy Daewoo klíma feltéve, 100e ft volt akkor, inverteres... A mai napig hibátlanul megy.... most meg egy Fisher Art fog felkerülni helyette... mert az 340e ft míg Daikinből a dizájn sorozat 2-2,5x szorzó kb... A japán klímák is Kínában készülnek kb... Ami nem kínai hamisítvány... Nem értem miért nem lehet ezt elfogadni, hogy a Kínai cuccok már nem a 15-20 évvel ezelőtti szart gyártják... persze van az is ezt nem vitatom....

(#55896) Hauptmann válasza poli27 (#55895) üzenetére


Hauptmann
addikt

Ez sajnos ilyen, Magyarországon a japán termékek túl vannak hype-olva túlnyomórészt.

(#55897) rígel válasza DroiDMester (#55892) üzenetére


rígel
őstag

1, nekem nincs jó véleményem róla, az ismerőseim körében többnek van(egész komolyak 250-300.e res kategóriák), de nem mondanak sok jót róluk

Légyszi mondj már egy példát erre, mert én például világért se térnék vissza a teregetéshez.
Az én ismerősi körömben meg pont ellenkező vélemények vannak.

2, helyem se igen lenne hová tenni(pedig 120m² a ház) szóval ez az opció kilőve!

Egymásra is lehet tenni, és akkor 0 plusz helyet foglal. De nálad nem hely a probléma szerintem.

(#55898) gabor9991 válasza Hauptmann (#55896) üzenetére


gabor9991
őstag

Szerintem nem a hájpolással van a baj hanem azzal hogy egy kollégám is választhatott hogy 270-ért Fisher vagy 300-ért sensira.
Szerinted melyik lett?
Szerinted melyiket kellett volna?

rígel #55897 :

Vagy tíz éve nálam is extra párás volt télen a levegő én is vettem midea páramentesítőt, éjjel-nappal működött és folyamatosan öntogettem belőle a vizet,
7 évvel ezelőtt vettem egy hőszivattyús számítógépet bár az asszony is ellenkezett mert olvasta hogy tönkreteszi a ruhákat :)
Mióta megvan a szárítógép a páramentesítőt be se kapcsoltam (eladó ha valakinek kellene :) )
és az asszony szerint a szárítógép a második legjobb találmány.

[ Szerkesztve ]

(#55899) rígel válasza poli27 (#55895) üzenetére


rígel
őstag

Daewoo klíma a császár!!
Ha ettől jobban érzed magad :DD

Attól hogy egy klíma inverteres és 6! éve megy az csúcstechnika? Azért ez alap egy 100 ezres klímától is. (ami mai áron számolva 200-250)

(#55900) rígel válasza gabor9991 (#55898) üzenetére


rígel
őstag

Nem sok olyan dolog van, amire azt mondom hogy az utolsó fillérig megérte az árát. A szárítógép az egyik. (Persze csak a hőszivattyús technológia) A sima kondenzációs a magas hőmérséklet miatt valóban nem használt a ruháknak!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.