Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6101) máyköl válasza killerjohn (#6100) üzenetére


máyköl
veterán

Pentax K-x -el mi volt a baj? HD videó felvétel hanggal, jó élőkép, nyugodtan lehet emelni az ISO-t, nem zajosodik egy ideig, és rendkívül sok hasznos dolog került bele, mint pl. a HDR funkció, a magyar menü, vagy a gépben léő szenzortisztító (bár nem tudom, nem próbáltam, foggalmam sincs mennyire hasznos). :K Ráadásul a régi manuális obikat is támogatja, úgy-hogy a neten egyéb apró oldalakon rendkívül olcsón tudsz találni hozzá 50mm 1,2-es obikat, meg hasonló obikat, de hozzá kell tennem, ezekkel nem lesz autófókuszod. :N

De fontold meg. :K

(#6102) TeeJay válasza killerjohn (#6099) üzenetére


TeeJay
félisten

azt azért ne felejtsd el hogy ezek elsődlegesen fotózásra lettek tervezve!
a HD videó funkció inkább marketing szülemény. persze használható meg szép amit készít, meg lehet játszani a mélységélességgel csak hát a fotózási tudása 1000x jobb ezeknek a gépeknek :K az én vázam is tud 720p HD videót mégsem használtam még 2-3perctől többet mióta megvan mert egyszerűen nem érdekel a videó, én fotózni vettem a gépet és arra tökéletesen megfelel a tudásával :R (Nikon D90)

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#6103) máyköl válasza TeeJay (#6102) üzenetére


máyköl
veterán

Így van. Szerintem aki szeretne fotózni és videózni is, az vegyen magának egy fényképezőt, meg egy videókamerát is. A kettő szvsz nem összeilleszthető. Pl. a D90-t is elsősorban fényképezésre gyártották, enm videózásra, így a videó lehetősége nem a legjobb. Viszont pl. nekünk az itthoni videókameránk is tud fotózni, de nem túl jól, mert elsősorban videózásra gyártották, tervezték, nem arra, hogy fotózzunk vele. Tehát ha szerintem ha valakinek egyaránt fontos a videózás, meg a fotózás, az vegye meg őket külön. Legalábbis én ezt tenném, de én nem szoktam videózni, csak néha, arra meg jó ez az itthoni videókamera. :K

(#6104) Degeczi válasza máyköl (#6103) üzenetére


Degeczi
nagyúr

több olyan lehetőséget adhat egy fényképezőgép videómódja, ami megfizethető videókamerával megoldhatatlan: egyrészt pl. a szelektív mélységélességet, másrészt a tetszés szerinti obi felhelyezését, legyen az ultranagylátó vagy akár halszem is

más kérdés, h az élességállítás napfényben reménytelen TFT-n, így az élességgel való játék inkább a jó EVF-el szerelt vázak lehetősége marad

(#6105) máyköl válasza Degeczi (#6104) üzenetére


máyköl
veterán

Persze, ez is igaz. Mert azért egy EOS 7D meg egy Canon 70-200 F2,8L IS USM, párossal biztosan lehet álomvideókat csinálni, de egy átlagos obira gondoltam, mondjuk kitobira. :K

(#6106) Balinov válasza killerjohn (#6095) üzenetére


Balinov
félisten

szia, kollegam D500-at vett nemreg. az tudja a fullHD-t is, viszont azt nem nagyon reklamozzak, hogy csak 20FPS-szel. Nikon D5000-em igaz csak 720p-t tud ertelmes fps-szel, azt is csak max 5 percit, sd-t meg 20ig, de ugy olvastam a nikonos topikban, hogy ez nem bug, hanem feature.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#6107) Dorian válasza máyköl (#6101) üzenetére


Dorian
félisten

K-x videójáról (de ez vonatkozik az összes video-közben-nem-AF-es gépre):
Nagyon szép képe van, viszont a tükrösök kis mélységélességéből adódóan vagy kb. azonos távolságra levő dolgokat videózol, ami szűkíti a lehetőségeket, vagy manuálfókuszt használsz, amivel - főleg egy fényerős fix-szel - nagyon szép, filmes hatásokat lehet elérni, de nagyon nagy gyakorlatot igényel.

Ha jól emlékszem, a K-x-nek nincs idő limit a videózásban, de ha van, biztos, hogy nem 5-10 perc.

(Eos500d 1080-as felbontása 20 fps miatt felejtős, mintha nem is lenne ez a felbontás.)

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#6108) máyköl válasza Balinov (#6106) üzenetére


máyköl
veterán

Ööö, D500 nincs. Gondolom D5000-et szerettél volna írni. :K

Dorian: :)

[ Szerkesztve ]

(#6109) TeeJay válasza máyköl (#6108) üzenetére


TeeJay
félisten

EOS 500D-re gondold mert az tud fullHD-t de csak 20FPS-el ;)
neki a D5000 az "csak" 720p HD-t tud viszont 5perc a maximum ugyanúgy mint nálam a D90-nél :K

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#6110) Balinov válasza máyköl (#6108) üzenetére


Balinov
félisten

:DDD miert, nem azt irtam? Kieg. kollegam egy Canon D500-at birtokol. igy mar kerek

TeeJay: a csak-ot idezojelbe kellett volna, igaz. Nekem boven megfelel. Gyk. miota megvan a masina 1x probaltam ki a videozast..nade nem is ez volt a fo szempont a tipusvalasztasnal.

[ Szerkesztve ]

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#6111) Degeczi válasza Balinov (#6110) üzenetére


Degeczi
nagyúr

nem, ha "Dxxx"-at írsz, mindenki Nikon típusra gondol, mert a Canon "xxxD"-ként jelöli a modelljeit, csak nagyon régen volt egyetlen "D60"-uk, ami szerencsére a nagy időkülönbség miatt nem okoz zavart az azonos jelölésű Nikonnal

(#6112) Degeczi válasza TeeJay (#6109) üzenetére


Degeczi
nagyúr

nem hiszem, h az időlimit komoly korlátozás lenne, mert ezeket úgyis csak rövid snittekre használják

a durva zoomolás (+élességkeresés) ronda, így inkább megéri leállítani, zoomolni, élességet állíttatni, majd felvételt folytatni, mintsem menet közben próbálkozni

folyamatos esemény megörökítésére tényleg videókamera való, nem fényképezőgép

(#6113) nesa válasza Degeczi (#6111) üzenetére


nesa
veterán

Nincs jelentosege de volt canon D30 is meg talan D40 is.

(#6114) Balinov válasza Degeczi (#6111) üzenetére


Balinov
félisten

huh, elnezest, nem kicsit neztem be. :B

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#6115)



tag

hello
Errol 2 obirol keresek infot,ha valaki hasznalta mar oket akkor az irjon par sort.
Tamron SP 90mm F/2.8 DI 1:1
Canon EF 85mm f/1.8 F1.8 USM
A tamronnnal arra lennek kivancsi jobb minosegu-e a makro modja mint egy dragabb kompkat gepen ami van.
A canonnal meg hogy tenyleg annyira jo mert mindenhol csak szpeket irnak rola.

(#6116) Szten Márs válasza (#6115) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Nagyon durván másra való a kettő. A 85mm-es Canon alapvetően egy portréobjektív, méghozzá igen jóféle, míg a 90mm-es Tamron egy makróobjektív. Természetesen jobb, mint egy kompakt makrója - nem is kevéssel :K

(#6117) Degeczi válasza nesa (#6113) üzenetére


Degeczi
nagyúr

igaz, valóban volt egy Canon D30 is még régebben, 10 éve
szerencsére a D60 után már nem variáltak tovább

(#6118) máyköl válasza Balinov (#6114) üzenetére


máyköl
veterán

Naugye. :D
Ezért nem értettem. :W

(#6119) válasza Szten Márs (#6116) üzenetére



tag

Igen azt tudom hogy masra valo.Akkor a canont nem is erdemes mas miatt megvenni,a kulonleges kepi vilaga fogott meg,kene valami jobb lencse azert gondoltam.De ha kimondottan portre obi "csak" akkor inkabb a makro obit veszem most.

(#6120) Flashback


Flashback
addikt

A330 ára csökkent!

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#6121) aldebaran válasza Flashback (#6120) üzenetére


aldebaran
őstag

Csak ne lenne olyan sz@r a fogása. :F De ennyit nagyon megér... :Y

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#6122) Flashback válasza aldebaran (#6121) üzenetére


Flashback
addikt

Én még nem próbáltam, de bemegyek a mamutba és az Olympustól az Canonig mindet végigfogdosom, ha megjön a pénzem :)

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#6123) máyköl válasza Flashback (#6122) üzenetére


máyköl
veterán

Szerintem menj be most, és tedd le a voksodat egy gép előtt, hogy már csak azt kelljen nézni. Így nem fogsz csalódni pl., hogy az A330-at kinézted, megvan a pénz, de csak most fogtad meg, és inkább kihagynád, de akkor melyik legyen. :K

;)

(#6124) sbazsi válasza Flashback (#6120) üzenetére


sbazsi
veterán

hát az sokat elárul a gépről, hogy az elődje még most is 30eft-tal drágább. :U

(#6125) rumos14 válasza killerjohn (#6099) üzenetére


rumos14
nagyúr

az 500D a legtöbb, objektív szempont alapján jobb gép az A300-nál.
a videó kapcsán: azt remélni, hogy egy DSLR-rel ki tudod váltani a családi események megörökítésére szolgáló videókamerát, sztem naív elképzelés. a fényképező fogása nem ideális hosszas videózáshoz, a zoomolás az obi tekergetésével rángatja a felvételt, a fókuszálás pedig igencsak emberes feladat.

(#6126) rumos14 válasza máyköl (#6105) üzenetére


rumos14
nagyúr

egy K-x + kitobi párossal is lehet álomvideókat csinálni, ehhez nem kell 7D meg hiperdrága tele...

(#6127) rumos14 válasza Szten Márs (#6116) üzenetére


rumos14
nagyúr

ezzel nem értek egyet teljesen. a Tami is kifejezetten nagyon jó portrézásra, a 90/2.8 is bőven megfelően kis DOF-ot eredményez, ennél nagyobb fényerő sztem már csak a fényviszonyok olyansága miatt kellhet.

(#6128) rumos14 válasza Flashback (#6120) üzenetére


rumos14
nagyúr

hát, ez már így nem rossz árilag, főleg a kitobija miatt.
az A300 minden szempontból jobb váz, de a kitobija gyengusz, és újonnan többe is kerül.

(#6129) máyköl válasza rumos14 (#6126) üzenetére


máyköl
veterán

Persze lehet vele biztos jó videókat csinálni, de egy 7D+70-200-al biztos jobb videót kapunk. De tény, ha valaki ügyes, K-x -el is tud jó videót csinálni. :K

(#6130) aldebaran


aldebaran
őstag

Újra forgalmazza az edigital az a300-at. De tényleg egy 20assal drágább. :( Most akkor próbáljon meg választani az ember fia. :F :(((

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#6131) sbazsi válasza aldebaran (#6130) üzenetére


sbazsi
veterán

#6124
(reggel még gondok voltak a matekkal :U )

(#6132) aldebaran válasza sbazsi (#6131) üzenetére


aldebaran
őstag

Reggel 9-kor. :DD
Nem baj, most az eccer elnézzük. :))

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#6133) TeeJay válasza aldebaran (#6130) üzenetére


TeeJay
félisten

Nikon D3000 125pénzért? [link]
ha viszont a két Sony között gondolkozol akkor egyértelműen az A300 mert az még fogható gép... el sem hiszem hogy tudtak az új vázakra ilyen nulla markolatot tervezni...

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#6134) rumos14 válasza aldebaran (#6130) üzenetére


rumos14
nagyúr

fogtál kézbe A330-at? mi volt a benyomásod? (nekem pl. az ujjamat benyomta a fogása :DDD )

(#6135) aldebaran válasza rumos14 (#6134) üzenetére


aldebaran
őstag

Annyira hosszú ideig nem volt a kezemben, csak mikor egy Nikon után megfogtam, hát nem tetszet. Nem volt olyan kényelmes.

szerk: Mondjuk itt csak 10e-rel drágább a 300as. [link]

[ Szerkesztve ]

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#6136) aldebaran válasza TeeJay (#6133) üzenetére


aldebaran
őstag

Csak sajna a D3000 kitobijának elég nagy a hordótorzítása. :((( Vagy csak ezen a tesztképen? [link]

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#6137) TeeJay válasza aldebaran (#6135) üzenetére


TeeJay
félisten

fogj kézbe egy Nikon D300-at D90-et vagy Canon 50D-t és utána eszedbe sem fog többé jutni a Sony A330 :DDD nekem volt szerencsém mind a háromhoz és bár A330-at még nem fogtam de a képek alapján már látom hogy biztos nincs olyan fogása mint az említett 3-nak :D

aldebaran : minden olcsó kitobinak van torzítása, de a 18-55VR Nikon azért elég jó minőségű a belépőszintű kategóriában. és később tengernyi AF-S objektívet tudsz rá venni ugyanúgy mint Canon-ra plusz rendszervaku meg minden finomság ;)

[ Szerkesztve ]

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#6138) rumos14 válasza aldebaran (#6136) üzenetére


rumos14
nagyúr

a sony 18-55 kitobi is kb. u.olyan hordótorzítást fog eredményezni. a képeid 96%-ánál ez egyáltalán nem lesz zavaró.

(#6139) aldebaran válasza TeeJay (#6137) üzenetére


aldebaran
őstag

Amiket írtál, az mind 200-300e Ft. fölött van. :Y
Ez olyan, mintha azt mondanám, hogy egy 150 millás ház komfortosabb, mint egy 20millás. :K

szerk: És aki nem kit-ben veszi meg az obit, hanem külön, akkor pórul jár?

[ Szerkesztve ]

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#6140) válasza Flashback (#6120) üzenetére



tag

minden gyarto 3.5-5.6
fenyerovel adja az alap obijait ez mar nevetseges,valakinek lepni kene

(#6141) Degeczi válasza (#6140) üzenetére


Degeczi
nagyúr

éppenséggel volt már 3.5-4.5 kitobi is, de sokat nem számít 1/3-2/3 blende, igazán fényerőset pedig egyik gyártó sem fog kitben mellékelni, hiszen veszítene az árversenyben

(#6142) Szten Márs válasza (#6140) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

A kitobi ezért kitobi. Akinek fényerősebb objektív kell, az vesz a váz mellé, akinek ez is megfelel, az meg miért fizetne egy kitobis kiszerelésért többet? - Márpedig többet kéne, ha a kitobik fényerősebbek lennének.
Ennek a rendszernek a lényege az, hogy a váz mellé gyakorlatilag jelképes árért kapsz egy alapobjektívet, aminek korlátozotak ugyan a képességei, mégis, igen sok helyzetben igen jól használhatóak. Akik újak a DSLR-ek világában, azoknak pont megfelelő kezdésre, arra, hogy kitapasztalják a korlátait a felszerelésüknek és saját magunkak is, arra, hogy később már tudják, hogy miben kéne nekik több és jobb. Ha egyáltalán kell.

Ezen túl egyébként a legtöbb gyártó igen gyakorta ad kitben olyan objektívet is, ami nem a standard kitobjektív, hanem egy szinttel felsőbb kategóriás.

(#6143) TeeJay válasza (#6140) üzenetére


TeeJay
félisten

azt ugye láttad hogy egyik másik 2,8-as zoom objektív többe szokott kerülni mint egy belépőszintű vagy haladó tükrös váz?
pl egy 17-55 f/2.8 Nikon objektív 366ezer egy 24-70 f/2.8 pedig 456ezer körül mozog...
na ha fényerős kit objektívvel csomagolnák a vázakat melyiket vennéd meg? :D

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#6144) nesa válasza (#6140) üzenetére


nesa
veterán

Most miert mondod van f- 2,8-3,5 os kit is.

Vagy PL E-520 Professzionális Riporter Kit:

ZUIKO DIGITAL 14-54mm 1:2.8-3.5 es meg vaku is van benne...

[ Szerkesztve ]

(#6145) sbazsi válasza TeeJay (#6143) üzenetére


sbazsi
veterán

hát már nem azért, de egy ilyen kategóriás obihoz igazán adhatnának ajándékba egy alapkategóriás vázat... ;]

(#6146) TeeJay válasza sbazsi (#6145) üzenetére


TeeJay
félisten

ja félmillás objektívhez kitváz jár :DDD

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#6147) Throme


Throme
veterán

A héten voltam Nikon szervizben, beragadt/halott pixelek eltüntetése végett.
Telefonos érdeklődést követően személyesen vittem a gépet javíttatni.
Így volt a leggyorsabb. Kb 10-15 perc alatt, soron kívül megcsinálták. Addig lehet ott nézelődni (mármint az ügyfélváróban), vagy beszélgetni a munkafelvevővel.
Gari időn túl kb 3000 Ft egy ilyen akció.

Gondoltam leírom, hátha szempont valakinél a jó szerviz, mikor kiválasztja milyen fényképezőt vegyen.
Persze hozzá kell tenni ez a pixel hiba nem annyira komoly - szerencsére - mint mondjuk egy esetleges zárszerkezet meghibásodás....

[ Szerkesztve ]

(#6148) Flashback


Flashback
addikt

Fogtam egy A350-et. Előtte egy D1000-et. D1000 nyert... Mi az aternatíva Sony helyett?

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#6149) sbazsi válasza TeeJay (#6146) üzenetére


sbazsi
veterán

emléxem amikor bejöttek a plazmatv-k, suzukit adtak hozzá ajándékba, vagy mi volt.
aztán most már simán adhatnak tv-t a kocsihoz... :C

(#6150) Dorian válasza Throme (#6147) üzenetére


Dorian
félisten

Hmm. A k-x menüből tudja ezt :))

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.