Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5951) Teemu válasza Throme (#5944) üzenetére


Teemu
tag

Szia
Egyetértek veled. A gép (Fuji) 100k most a Médiában. Így megéri.
De nekem is lett volna lehetőségem venni egy komoly bridge gépet (Fuji S100) 100-ért egy évvel ezelőtt, de inkább kipótoltam, és vettem egy A300 –ast, amit nem bántam meg. :)

(#5952) TeeJay válasza Szten Márs (#5948) üzenetére


TeeJay
félisten

illetve annál a Nikonnál ahol ISO200 az alap érzékenység ott ISO 400-on is legyen ám zajtalan, de még bátran ISO800-1600-ra is fel lehessen emelni anélkül hogy szégyenkezni kelljen. :R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#5953) rumos14 válasza TeeJay (#5952) üzenetére


rumos14
nagyúr

még akkor is, ha nem D3S a neve! :D

(#5954) Throme válasza aldebaran (#5946) üzenetére


Throme
veterán

... ja és a másik célom a váltással a CA csökkentés, illetve megszüntetése ...
ez is megvalósult!

(#5955) Szten Márs válasza Throme (#5954) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Ez nem a DSLR-nek köszönhető így generel, hanem annak az objektívnek, amit használsz. A CA szint a vázra szerelt objektívtől függ, lehet akár igen nagy is. Sőt lehet igen drága és egyébként jó objektívnél is relative nagy, míg egy jóval olcsóbb és egyéb téren gyengébb objektívnál kicsi.

(#5956) aldebaran válasza Throme (#5954) üzenetére


aldebaran
őstag

Ne nevessetek ki, de mi a CA? :F :B

Egyébként 3 fényképező iratkoztt fel eddig a listámra:

1. Olympus E-520
2. Pentax K-m
3. Sony A330

Az első kettő kb egy árban van és ha az 1. nem találom, akkor a 2. A sony drágább és hát... nem is tudom.
Szerintetek 100e körüli árban hasonló minőségű kit van még? Csak hogy bonyolítsam magamnak a helyzetet. Vagy Ti mit javasolnátok?

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#5957) rumos14 válasza Szten Márs (#5955) üzenetére


rumos14
nagyúr

tükrös gépnél viszont utólag jobban, szebben csökkenthető a CA, jobban "elválik" a színhiba mint egy kompakt/bridhe-nél, ahol a zaj(mosás) miatt már amúgy is gyenge a vonalélesség.

(#5958) sbazsi válasza aldebaran (#5956) üzenetére


sbazsi
veterán

kromatikus aberráció
nem nevetünk ki, senki sem úgy született, hogy tudja. ;)

(#5959) rumos14 válasza aldebaran (#5956) üzenetére


rumos14
nagyúr

Nikon D3000 és Canon 1000D van még kitben, stabis kitobival, 120k körül. szintén kb .ennyi az A330L (kit).
én azt ajánlom, hogy menj el boltba, boltokba, és fogd kézbe ezeket a gépeket.

(#5960) aldebaran


aldebaran
őstag

Köszi srácok.
Akkor úgy kérdezem, ha a national geographic fotópályázatára küldenék egy ködös napnyugtás, vagy napkeltés képet, akkor melyik gép minőségével nem égek be a bírák előtt? Ha a minőségi sorrend megvan, utána már az ergonómiai választás illetve a pénzügyi döntéshozatal egyszerűbb (mivel ezek megfoghatóbb dolgok)

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#5961) máyköl válasza aldebaran (#5960) üzenetére


máyköl
veterán

Ne ebből indulj ki szvsz. Fotozz.hu -n is volt már nap képe olyan, amit kis ultrakompaktal csináltak.

De talán a Canon, meg a Nikon előnyben van egy pályázatnál, bár ebbe nem vagyok biztos, csak van egy ilyen tippem. Lehet Pentax-al meg Sony-val is fotópályázatot nyerni. De ne eszerint válassz fényképezőt! :N

(#5962) Szten Márs válasza máyköl (#5961) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

"De talán a Canon, meg a Nikon előnyben van egy pályázatnál"

Ekkora bődületes marhaságot se sűrűn hallok :W Eszem megáll azért néha.

aldebaran:
Ilyen téren nincs különbség. Aki tud fényképezni, mindeggyikkel tud remek képeket készíteni, ráadásul az objektívek többet fognak számítani, esetenként jóval többet. A nem nagyon magas érzékenységen készült képeknél tehát képminőségbeli különbségeket kár figyelembe venni, legalábbis vázakat tekintve. A vázak egyéb képességei, pl sorozatfelvétel sebessége, liveview megléte és milyensége, kereső mérete, ilyen-olyan plusz funkciók, sokkal többet számíthatnak.

(#5963) sbazsi válasza Szten Márs (#5962) üzenetére


sbazsi
veterán

na meg autót sem úgy veszünk, hogy melyikkel gyözzük le Schumit... :D
nem csak oda, ide is kell a tudás. ;)
na meg az obi persze...

(#5964) rumos14 válasza Szten Márs (#5962) üzenetére


rumos14
nagyúr

Szten bakker inkább néznél magadba! nyertél már valaha fotópályázatot? ... ugye hogy nem! .... de ha mégis, biztos csak azért mert ott nem indult Canikonos!

:DDD

(#5965) stevve válasza rumos14 (#5959) üzenetére


stevve
nagyúr

1000D-hez is adnak IS kitobit? Én pont azért nem ajánlottam egy ismerősnek, mert nem találtam olyat, amihez adtak. :F

(#5966) Szten Márs válasza rumos14 (#5964) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Milyen igazad van :D :C

Egyébként törekszem arra, hogy általában inkább leírjam, hogy valami miért is nem helyes, a tőlem tellő részletességgel, tárgyilagosan, de ez akkora emeletes ökörség volt, hogy erre egyszerűen nem tudok mit mondani. Döbbenet.

(#5967) rumos14 válasza stevve (#5965) üzenetére


rumos14
nagyúr

biztos h létezik [link], az már más kérdés h lehet h úgy már nem 120k, szóval jó hogy felhoztad a dolgot.

(#5968) Zoli bácsi válasza stevve (#5965) üzenetére


Zoli bácsi
őstag

Furcsa, amit ezzel az 1000D-vel csinálnak. Mikor bejött, tényleg a 450D ára alá pozicionálva, úgy emléxem, 109e. ft-ért is el lehetett vinni IS kitobival. Ennyit megért, szerintem. Most, ahol nagyritkán van IS kitobis verzió, az 8-10e. forinttal van a 450D ára alatt, magyarán 140 e. forint. Fentebb írták, hogy 500D-ket "szórtak" akcióban, 8GB kártyával 150e.-ért. Tudom, hogy akció, de akkor sem kóser ennek a kis Canonnak az ára. Ezt meg egyértelműen pofátlanságnak tartom, hogy a régi kitobit csomagolják mellé. Amúgy korrekt belépő gépnek tartanám, régi kitobival 99-ért, IS-el 109-ért. Ami tesztképeket láttam, nekem jobban bejön, mint a 450D képminősége. [link] Persze ez csak egy teszt, tudom.
Tényleg, tavaly szó volt egy 1000D utódról, 1500D néven.... Lett ebből valami, mert azóta sem hallottam róla... :F

(#5969) stevve válasza rumos14 (#5967) üzenetére


stevve
nagyúr

és Zoli bácsi

Jé, tényleg létezik... én 1-2 boltban néztem és nem nagyon dobálják az IS obikat vele, pedig akkor tényleg nagyon megérné 120-ért. :K
Kicsit nekem zavaros ez a Canon belépő kategória.

[ Szerkesztve ]

(#5970) aldebaran


aldebaran
őstag

Ennek a D3000nek tényleg ilyen hordózása van?
Kép
Teszt

szerk: ja, egyébként ez drága is. :( csak a váz 113e

[ Szerkesztve ]

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#5971) rumos14 válasza aldebaran (#5970) üzenetére


rumos14
nagyúr

nem a D3000-nek van hordótorzítása, hanem a kitobjektívnek. hasonló eredményt kapsz bármelyik másik kitobival.

(#5972) johnjohn válasza aldebaran (#5970) üzenetére


johnjohn
addikt

És az drága ? Ár = minőség. :K

(#5973) aldebaran válasza johnjohn (#5972) üzenetére


aldebaran
őstag

Utálom ezt az egyenletet. :(((

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#5974) Ijk válasza aldebaran (#5970) üzenetére


Ijk
nagyúr

Drága? Kb. 140.000 ft-ból megveszed min. 5 év távlathoz való fényképeződet. Ehhez hozzáadunk: -sb600-at ~ 65.000
-35 f1.8 ~ 50.000
-állvány ~ 30.000
-fotós táska ~ 10.000
-akksik ~ 10.000
-vakuállvány+ernyő+rádiós kioldó ~ 20.000

Ez durván 330.000 Ft és bármelyik érdeklődő, kezdő hobbifotóst legalább 5 éven át kiszolgál, amíg tanul és folyamatosan fejleszti képességeit. És nagyon jó kis képeket lehet lőni vele, ha már megvan a tudás és némi művészi érzék, továbbá rengeteg témát lefed.

Ez ha utánaszámolunk évente kb 66.000FT, és napra leszámítva 180Ft. Ennél jóval többet költ egy közepes dohányos, de az emberek nagy része csak édességre ennek többszörösét költi.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#5975) aldebaran válasza Ijk (#5974) üzenetére


aldebaran
őstag

Én inkább folyamatosan vásárolgatnék. Most veszek egy gépet egy kitobival, majd egy fotóstáska+akksi aztán majd a többi. Csak fokozatosan.

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#5976) Szten Márs válasza aldebaran (#5970) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Ahogy már utaltak rá, a D3000-nek semmiféle hordótorzítása sincs. Sőt, egyáltalán az, hogy eyg váznak akármilyen geometriai torzítása legyen, értelmezhetetlen. Geometriai torzítást az objektív képes csak produkálni. Kompakt gépeknél megszokhatja az ember, hoyg a kettőt együtt kezeljük, aztán DSLR teszteknél előjön, hogy jé, ennek meg ennek a gépnek ilyen meg olyan torzítása van. Pedig nincs, és pontosan olyan geometriai torzításokat fogsz kapni az adott vázzal, mint amilyen torzításokat a rászerelt objektív produkál. Az meg ugye, mivel cserélhető objektíves gépekról beszélünk, cserélhető, variálható, igényektől és pénztárcától függően.

A DSLR-ek világa egyébként egy relative drága világ. Ez a legalsó árkategória, ami létezik.

Fotós táskát a legelején érdemes venni, hisz ha nem teszel így, akkor miben fogod hordani? Kézben, vagy bármilyen nem erre való táskában/szütyőben. Láttam így elhalálozni egy gép LCD-jét, pont amiatt, hogy "nem kell fotós táska", és sikerült valahogy úgy megsérülnie a gépnek, hogy gyönyörűen betört a hátsó LCD.

(#5977) stevve válasza Szten Márs (#5976) üzenetére


stevve
nagyúr

Én is láttam már pár alternatív figurát szimatszatyorban vinni ~200.000-res gépet.

(#5978) máyköl válasza aldebaran (#5975) üzenetére


máyköl
veterán

Szerintem is inkább most vegyél fotóstáskát. Én 5000-ért vettem, azótais használom, semmi bajom vele. Nagy, biztonságos, kényelmes. Ennyit csak kibírsz még. :K

(#5979) aldebaran válasza máyköl (#5978) üzenetére


aldebaran
őstag

Hogy mindig rábeszéltek dolgokra... Majd utána nézek táskának is, bár egyelőre úgysincs tervben, hogy bárhova is vinném.
Csak már legyen meg a lóvé a gépre.

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#5980) Balinov válasza máyköl (#5978) üzenetére


Balinov
félisten

+1 szavazat. En sem akartam eloszor, de az elado rabeszelt egy jo kis Lowepro Nova AW160-ra es nem bantam meg.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#5981) forceberg válasza máyköl (#5978) üzenetére


forceberg
veterán

Neked van olyan táskád, mint nekem, csak az enyémen HQ cimke van, és kék! :))

Ijk: obinak 18-105, vagy egy plusz tele nem árt a 18-55 mellé..

[ Szerkesztve ]

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#5982) Mandarinn


Mandarinn
senior tag

Helló halló!

Esetleg próbálta már valaki a Pana GH1-et a 14-45-ös obival?
Arra lennék kíváncsi, hogy videó közben megy-e az AF és ha igen, bele hallatszik-e a videóba.

:R :R :R

(#5983) mzsolti válasza aldebaran (#5979) üzenetére


mzsolti
tag

a táska alap. én pont így voltam vele mint te, aztán jól itthon maradt a gép mindig, mert nem mertem "teszkós szatyorban" vinni sehova. :)

(#5984) Ijk válasza forceberg (#5981) üzenetére


Ijk
nagyúr

Egyéntől függő. Nekem a 18-70 teléje a leghosszabb, és még azt is ritkán használom. Pedig már több mint 4 éve megvan a dslr.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#5985) forceberg válasza Ijk (#5984) üzenetére


forceberg
veterán

Neked elég, de egy "nem tudom, mi lesz, csak fotózni akarok" embernek szerintem nem árt egy olcsóbb tele, kipróbálni.

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#5986) Dorian válasza máyköl (#5978) üzenetére


Dorian
félisten

Basszus, hol vettetek ilyen olcsón táskát, az enyém több, mint 20-ba került...

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#5987) forceberg válasza Dorian (#5986) üzenetére


forceberg
veterán

Én a madaras tacskóban! Meg is lepődtem, mikor megláttam. Nem csúcsminőség, a belseje nem plüss, de legalább nem szöszöl! :K Meg aztán 4.2k-ért...
A K-X dupla kited sztem simán beleférne, töltővel, aksikkal együtt. Ha akarom, akkor még a vaku is belefér :D

[ Szerkesztve ]

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#5988) Throme válasza aldebaran (#5979) üzenetére


Throme
veterán

Ne aggódj, más is így kezdte (pl én :) ).
Elképzelés az volt, hogy veszek 1 belépő gépet 100k-130k között.
Aztán meglátogattam ezt a fórumot, valamint a tesztoldalakat.
Megindultam árban felfelé.
Sokat vacakoltam, de megérte!
Pl nem az alap kitobis megoldást választottam, mert olykor a drágább az olcsóbb (hosszútávon). Úgy is a jelenlegi obinál kötöttem volna ki mert nagyon megtetszett és ha nem várok, akkor hamarosan lenne egy eladó 18-55 kitobim.
Jó ha tudod mit akarsz és meddig mész el, különben sosem lesz géped ;). Nem tartom elvesztegetett időnek a kérdezősködést, olvasgatást.

(#5989) Mandarinn


Mandarinn
senior tag

Mekkora különbség lehet a Sony féle APS-C és a 4/3 mélységélessége között?

(#5990) Szten Márs válasza Mandarinn (#5989) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

(#5991) Ijk válasza Mandarinn (#5989) üzenetére


Ijk
nagyúr

Csekély. Legalábbis nem fogsz jelentős különbséget tapasztalni. A 4:3 és az APS-C is kellően nagy, főleg a kompaktokhoz mérten. Inkább az ergonómiára, kezelhetőségre és bővíthetőségre koncentrálj.

[ Szerkesztve ]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#5992) Mandarinn válasza Szten Márs (#5990) üzenetére


Mandarinn
senior tag

Köszi de itt az jön ki, hogy a Sony APS-C-nek nagyobb a mélységélessége mint a Pana GH1-nek, pedig az hülyeség :-)

(#5993) Szten Márs válasza Mandarinn (#5992) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Nem, nem az. Itt valós gyújtótávolságokat adsz meg, tehát, ha kisfilm-ekvivalens gyújtótávolság értékeket kell megadnod, akkor ami Sony-nál mondjuk 24mm, akkor a Panánál 18mm - mindkettő 36mm ekvivalens lesz, így az (átlós) látószögük meg fog egyezni. Ennek megfelelően kezeld a programot :K
Azonos valós gyújtótávolság esetén valóban az APS-C mélységélessége nagyobb, a szóródási körök nagyobb megengedett maximális mérete miatt, de mivel adott látószög eléréséhez az APS-C-nél nagyobb valós gyújtótávolságra van szükség, mint a 4/3 rendszernél, és a gyújtótávolság növelésével csökken a mélységélesség, valamint ez a hatás jóval erősebb, mint a szóródási körök megengedett méretének változásából adódó hatás, ezért azonos látószögeknél az APS-C szenzor mélységélessége kisebb lesz.

(#5994) rumos14 válasza Ijk (#5991) üzenetére


rumos14
nagyúr

bát nincs tapasztalatom 4/3-os rendszerrel, de a számok alapján sztem akár jelentősnek is mondható a különbség. persze nem azt mondom, hogy csak ez alapján kell dönteni. ugyanakkor egy olcsó fényerős fix, olyan 50/1.8 féleség hiányozna nekem 4/3-ról.

(#5995) Mandarinn válasza Szten Márs (#5993) üzenetére


Mandarinn
senior tag

óó... Teljesen igazad van!
Hát az a helyzet, hogy most Alphám van csak a videó miatt szemezek a Panával, viszont nagyon szeretem a kis mélységélességet és nem akarok nagyon lemondani róla... :-(

(#5996) máyköl válasza Dorian (#5986) üzenetére


máyköl
veterán

Auchan-ban.

forceberg: Ugyanolyan táskánk lenne? Csak erről a képemről tudok képet mutatni róla, google-ben egyet sem találtam. :N

szerk: valami ilyesmi, de nagyobb az enyém. :K

[ Szerkesztve ]

(#5997) sbazsi válasza Dorian (#5986) üzenetére


sbazsi
veterán

Case logic slrc4 30 körül van
18ért árulta a z electroworld (Aréna), nem tudom van-e még.

Meg lehet itt a hardveraprón is táskát nézni, én egy kisebb táskát vettem 4-5 körül, ami akkor boltban 10 felett volt. Nem én tettem rá az első koszfoltot, pont lesz@rom. :))

szerk: mit akarsz belerakni?

[ Szerkesztve ]

(#5998) Dorian válasza sbazsi (#5997) üzenetére


Dorian
félisten

Most már mindegy, megvan. Meg amúgy is ajándékba kaptam a 3. barátnős-fotózós-sétálgatás után "hozd azt a két objektívet... most add ide azt... nem azt, a másikat... vigyázz a lencsét nehogy összefogdosd... megint kéne a másik obi..." :D

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#5999) sbazsi válasza Dorian (#5998) üzenetére


sbazsi
veterán

:C :C :C

(#6000) Teemu válasza aldebaran (#5956) üzenetére


Teemu
tag

Szerintem az elején elég lesz egy ilyen tok.
A végső árba kalkuláld be még a memóriakártyát.
Ha még nem döntöttél, hogy milyen gépet akarsz (kell e LV, vagy nem) akkor itt van ez. Pentax K200D. Igaz már nem sok helyen kapni és volt már jóval olcsóbb is, de ez egy elég jó gép.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.