Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5701) Degeczi válasza nesa (#5700) üzenetére


Degeczi
nagyúr

dupla kitt:

(#5702) rosta11 válasza djtofe (#5699) üzenetére


rosta11
tag

Én is nézegetem, hogy milyen gépem legyen. A Sony nálam a Pentaxal szemben utcahosszal vezet. Viszont, ha neked videó is kell, az van a Pentaxon.

Az Olympust nem ismerem, mert nem tetszik a formátuma, meg szűk az obi készlet, de utána nézek, lehet ő a nyerő....

(#5703) rumos14 válasza djtofe (#5699) üzenetére


rumos14
nagyúr

én A550-t használok, de ettől még próbálok objektív maradni. na nem olyan obejektív :DDD
szóval az A550-t nagyon jó gépnek tartom és szeretem, de mindig azt mondom, hogy sztem akkor érdemes ilyet venni, ha az élőkép fontos tényező, gyakran használod. ebben ugyanis verhetetlen a Sony, élőkép használata esetén is u.olyan gyors az AF mint keresővel.
ha az élőkép nem top prioritás, akkor egy másik géppel vszleg jobban jársz, anyagilag mindenképp.
a másik két gépet csak boltban fogdostam, ezt neked is javaslom, hogy alaposan rágd magad végig a menükön, és tatsd kézben a gépet hosszabb ideig, mennyire kényelmes neked a fogása. ezek alapján is a Sony a legszimpibb számomra ebből aszempontból, de az is tény, hogy ezt szoktam meg. az E-620 fogása viszotn úgy gondolom, egyértelműen gyengébb a másik kettőnél.
én kitben venném a gépeket, az Oly és a Sony kitobija igen jó, tényleges használatra is alkalmas :) amennyivel többe kerül a kit, a különbözetet meghaladó összegért el tudod adni a kitobit. Sony esetében tapastzalatból mondom.
és végül, ha Sony mellett döntesz, érdemes esetleg az A500-at is megfontolni, az egyetlen érdemi hátránya a kisebb felbontású, de még mindig nagyon szép kijelző.

(#5704) rumos14 válasza Degeczi (#5701) üzenetére


rumos14
nagyúr

ráadásul tükrös dupla kitt! :DDD

(#5705) Slowman válasza rosta11 (#5702) üzenetére


Slowman
aktív tag

Hát igen a magyar menü valóban nagy hátránya a Pentaxnak, kb ez alkotja azt az utcát ;] :P . És a tagadhatatlanul jobb LV mint bármelyik DSLR-be de ez egyénfüggő, én speciel soha nem használnám.
Azt hiszem rumos14 egy teljesen objektív Sony tulaj. Ha fontos az LV akkor egyértelműen Sony :K (ebben verhetetlen jelenleg), ha pedig 20-ad rangú feature (mint nekem) akkor másik gyártók felé is lehet (ajánlatos) kacsintgatni :U .

[ Szerkesztve ]

(#5706) Petes


Petes
tag

Hello!

Járatlan vagyok még a dslr gépek világában, ezért lenne szükségem néhány támpontra, javaslatra, hogy merre induljak el a témában.

Nyáron egy hosszabb kirándulást tervezünk, szeretném ha addigra egy megfelelő fényképezővel lennénk ellátva.

A felhasználási terület tehát főként a városfényképezést, természetfotózást foglalja magában.

Fontos lenne még a HD video felvétel, valamint a minnél jobb automata módban való fényképezés.

Ha tudnátok néhány típust ajánlani megköszönném, onnantól kezdve már könnyebben járnék utána a dolgoknak!

(#5707) stevve válasza Petes (#5706) üzenetére


stevve
nagyúr

HD videó, automata leginkább... biztos, hogy dslr kell neked? Ezek a paraméterek pont illenek a - mondjuk így - felsőbb kategóriás kompaktokra.

(#5708) Kazimír válasza stevve (#5707) üzenetére


Kazimír
őstag

Én szintén erre gondoltam.
Illetve, ha cserélhető objektíves kell, akkor is valami ilyesmi. Persze a lehetőségekhez/pénztárcához mérten..

Be köll fizetni, azt' jólvan...

(#5709) Petes válasza stevve (#5707) üzenetére


Petes
tag

Erre gondoltam én is, de eddig ha a két kategória közötti minőségkülönbségeket figyeltem nagyon úgy tűnt, hogy a dslr gépek magasan verik a digitális kompaktokat.

Van már olyan sima digitális gép ami minőségben megközelíti a tükörreflexes társait?

(#5710) stevve válasza Petes (#5709) üzenetére


stevve
nagyúr

Van ilyen, bár ezek nem olcsók. esetleg Sony Cyber-Shot vagy amit a kolléga linkelt.

Cserélhető objektívvel a legolcsóbb HD videós is legalább 140-150 körül van (pl.: Pentax, de ezeket annyira nem ismerem).

(#5711) priusz válasza Petes (#5709) üzenetére


priusz
aktív tag

Vagy meg kell alkudnod vagy nagyon sokba fog kerülni a dolog! Úgy van ahogy mondod, magasan verik képminőségben a kompaktokat a DSLR-ek. Amiben van HD minőségű videó felvételi lehetőség az sem biztos, hogy úgy működik ahogy elvárnád.
Sajna ez van.
Esetleg:Nikon D90

Könnyu dolog bölcsnek lenni. Csak gondolj valami butaságra, aztán ne mondd ki!

(#5712) Petes válasza priusz (#5711) üzenetére


Petes
tag

Mit szóltok a Canon EOS 500D-hez?

A tesztek dícsérik, tudja a HD videot, és gondolom a képminőség is nagyon rendben van, ráadásul nem annyira robosztus és súlyos.

Link

(#5713) priusz válasza Petes (#5712) üzenetére


priusz
aktív tag

Szerintem jó gép, de neked kell felállítani a preferenciákat aminek meg kell felelnie.

Könnyu dolog bölcsnek lenni. Csak gondolj valami butaságra, aztán ne mondd ki!

(#5714) stevve válasza priusz (#5713) üzenetére


stevve
nagyúr

Meg persze az árat is. HA kezdő fotós vagy, akkor még sok is lesz, főleg automata-only módban. :DDD

(#5715) Balinov válasza Petes (#5712) üzenetére


Balinov
félisten

Szia,

500D fullHD-ban csak 20FPS-t tud,sajnos. Kollegam ilyet vett kitobival nemreg. En emiatt (is) es a LV miatt a Nikon D5000-et valasztottam (meg nehogymar olyan kameram legyen, mint sokaknak az ismeretsegi korbol). Igaz LF-ben az AF nem tul gyors, soot..meg csak 720p-t tud (max 5 perc egyben), de nekem erre megfelel.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#5716) Balli


Balli
őstag

Gondolkodok, hogy beszerzek egy felső-belépő/alsó-középkategóriás DSLR gépet. Mivel viszonylag már régóta fotozok 16:9-es képméretetben (es meg is szerettem) fontos szempont lenne hogy 16:9-es keparanyban is tudjon fotozni a masina. Ez viszont sajnos élből teljesen leszűkíti a lehetőségeket a Sony gépeire (ha van más gyártónak is ilyen gépe javítsatok ki)... sőt azon belül is az A550-re
Más gyártótól nem várható hogy a jövőben belerakja ezt a 16:9-es keparanyt mint plusz lehetőséget vagy csak én vagyok ilyen fura alak, hogy 16:9-ben akarok fotozni??
Nem tudom miert alltalaban jobban megtudom a temat abban az aranyban komponalni, valamint 16:9-es fullHD TV-n szoktuk vissza nezni a fotokat es a monitorunk is szelesvasznu (sőt ez a tendencia is a megjelenítőknél, valahogy inkabb ebben latom a jövőt)

Athens 2004

(#5717) nesa válasza Balli (#5716) üzenetére


nesa
veterán

Szemelyes velemenyem inkabb nem irom le de tudok ajanlani gepet.

Olympus E-620 ezeket tudja Képméret-arány 4:3 / 3:2 / 16:9 / 6:6

Olympus E-30 Képméret-arány 4:3 / 3:2 / 16:9 / 6:6 / 5:4 / 7:6 / 6:5 / 7:5 / 3:4

E 30 eseteben ugyhiszem mindenki talal megfelelo aranyokat.

Szerinetm rosszul latod a jovot, en inkabb abban latom a jovot hogy kivagom az osszes TV az ablakon :K

[ Szerkesztve ]

(#5718) Degeczi válasza Balli (#5716) üzenetére


Degeczi
nagyúr

témától függ: tájképek, csoportképek valóban jól néznek ki szélesvásznon, míg mondjuk portrénak a szokásos 3:2 is gyakran túl magas, oda praktikusabb a 4:3

mindenesetre azt remélhetőleg tudod, h ezt az arányt biztosító tükrös gépek optikai keresője nincs kimaszkolva ilyenkor, jó esetben csak apró vonalak jelzik hol lesz a képhatár, de az is előfordul (Olympusnál), h még az sem, és mindenképpen a teljes 4:3 képet rögzítik, csak az Exifbe írják be milyen vágás volt kiválasztva...
(LV módban persze meg tudják mutatni a tényleges képet, de azt használja a fene. Majd az EVF-es gépeknél)

szóval nem sok értelme van, ennyi erővel utólag is éppúgy megvághatod...

illetve ha mindenképpen ragaszkodsz hozzá, nem tükrös, hanem elektronikus keresőjű gépet érdemes venni, mint pl. a Pana G1 vagy GH1

[ Szerkesztve ]

(#5719) Balli válasza nesa (#5717) üzenetére


Balli
őstag

Koszi szepen a linkeket!
Viszont nagyon szeretnem ha leírnád a személyes tapasztalatodat, mert biztos hasznos lenne es tanulnek belőle, ugyhogy lszi ne tartsd magadban ;)

Athens 2004

(#5720) Balli válasza Degeczi (#5718) üzenetére


Balli
őstag

Huhh köszi ez hasznos volt, nem tudtam, azt hiszem elkezdek szepen jobban belemerulni a temaba... valamikor tavaszra tervezem a vetelt.
Egyebkent eltalatad, mert a kepeim min 80% tajkep, termeszetben keszitett kepek ahol tenyleg jobb megkomponalni egy temat szelesvaszonban es visszanezve is jobban nez ki....

Athens 2004

(#5721) Degeczi válasza Balli (#5720) üzenetére


Degeczi
nagyúr

ilyeneknél én is szeretem a széles képeket
mivel a monitorjaim (akár a laptopon, akár az asztali gépen) 16:10 arányúak, egyszerűen a RAW feldolgozó programban szoktam ilyenre megvágni azt, amit érdemes
(gyakorlatilag minden ilyen programban beállítható saját képarányű vágás)

(#5722) nesa válasza Balli (#5719) üzenetére


nesa
veterán

Roviden nemlatom ertelmet, en lovom a kepet max felbontason es utanna ugy vagom ahogy akarom .
PL ezen a kepen se neztem mi a szabvany csak megvagtam.

[ Szerkesztve ]

(#5723) Zoli bácsi


Zoli bácsi
őstag

Sziasztok! A tavasz közeledtével nekiállok nézelődni, hamarosan szeretnék egy gépet vásárolni. 3 éve vettem az első tükrös gépemet, egy Nikon D50 személyében. Megvan, a feleségem használja, sajnos nem tökéletes, hidegben furcsa zárhibákat produkál (Mutattam Csurgó mesternek, csak a fejét csóválta). Tavaly a kifutóban lévő Pentax K200D-ből vettem egy kitet ilyenkortájt, nem voltam vele megelégedve (azthiszem nem a gép hibája) és nyár végén eladtam. Szóval ott tartok mint egy éve, a D50 helyett kellene egy kis gép. Azért talán már tisztában vagyok vele, hogy mit akarok. Legnagyobb bajom a Pentax-al a kitobi minősége volt. Azt hiszem sok mindenre rájöttem azóta, pl. arra, hogy nekem igazából elég is a kitobi, a sz.gépen van eltárolva a képek nagy része, egy-két jól sikerült képről készíttetett az asszony A4-es nyomatot. Persze én a Pentax képeit teljes méretben nézegettem a monitoron, és a Nikon után lágynak, zajosnak tűnt.
A tavalyi tapasztalatok után úgy gondoltam, elég nekem egy kitobis gép, később kiegészítve egy fix-el, esetleg egy kis telével. Elsősorban Nikonban gondolkodom, de sok felszerelésem nincs még hozzá, bármi jöhet.
Amire kell a gép:
-Családi események, kirándulások (tájkép) fotózása, amihez a 18-55mm tökéletesen megfelel(t).
- Kompaktoknál jobb képminőség, kis zaj, nagyobb dinamika, RAW lehetősége.
-Lehetőleg a kezdő kit ára 150.e alatt, vagy e körül legyen.
Ami tetszene, de nincs rá zsé, az D90 egy 18-105-el. :K

Kinézetteim:
1. D3000+18-55 Legesélyesebb befutó. Jó az ára, kicsit a CCD miatt vacillálok rajta.
2. D3000+18-105 Tetszik ez az obi. Túlmegy a kereten, de talán ez az obi korlátozottan portrézni is jó lehet.
3. D5000+18-55 kit. Marhára tetszik a CMOS zaja, akarom mondani a zajtalanság. Kezdő Iso200 nem zavar, megszoktam. Kicsit túlmegy a kereten, de talán még belefér.
4 Pentax K-X: Tetszik. Eneloopok, töltő K200D-ből megvan. Még egy 18-55 obim (200D kit) is maradt. Negatívum: Tavaly nem tetszettek a Pentax jpg képei.
5. Olympus e-520 14-42 kitobival: 99-ért marha jó vétel az edigitálnál. Megtapogattam. Nem tudom megmondani miért, de nem tetszik. :U
6. Canon 450D: Inkább többet adok egy picivel, és Nikon D5000. Valamiért szimpatikusabb. :)

Szóval nekem Nikon fele húz a szívem, bár a K-x nagyon kecsegtető. Márciusban K200d utódról is pletyóznak.... Néha sajnálom a masszív K200d vázat, ami még hiányozna, a státusz LCD. Az elkövetkező 1 hónapban szeretnék gépet venni, de ha jön valami kecsegtető (k200d utód? áresések, erősödő forint) tudok kivárni.
Mit mondotok, fotósok?

(#5724) t_a_m_a_s válasza Zoli bácsi (#5723) üzenetére


t_a_m_a_s
őstag

Szia Zolibácsi,

üdv megint mifelénk, régen "láttalak". Azt nem tudom, hogy a két Nikon váz közül melyiket választanám ha lecserélném a D40-et, bosszantó, hogy egyikben sincs motor... Azt viszont tudom, hogy én a helyedben összekaparnék annyi anyagi eshetőséget, hogy 18-105-el vegyem. Nagyon univerzális obinak tartom, sokkal szélesebb körű felhasználással mint a 18-55. Én hetekig le sem tekerem a vázról, szinte csak ezt használom. A 18-55-nél (bár itt már többen is győzködtek az ellenkezőjéről) egyáltalán nem hiányolom a VR-t, a VR nélküli levetett kiteket pedig 10-15-ért meg tudod venni. Jól jöhet a 18-105 mellé, mert 18-on mintha kisebb lenne a torzítása, és asszem a közelpontja is jobb.

Pentax ügyben meg majd Szten kolléga :))

Holnap majd jól beletépünk...

(#5725) Dorian válasza Zoli bácsi (#5723) üzenetére


Dorian
félisten

Mivel a k-x ben teljesen más érzékelő van, mint a k200-ban, nem mérvadó, ha az nem tetszett, nézegess ezzel készült képeket. ha mégsem k-x, és van rá plusz zsé is, akkor a lentiek közül csak a d5000

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#5726) kricsi81 válasza Zoli bácsi (#5723) üzenetére


kricsi81
senior tag

Én egyértelműen a Nikon mellett döntenék. Mint mindig, én csak annyit mondok, hogy érdemes már az első gép vásárlásakor körülnézni kiegészítők (vázak, obik, vakuk, markolat, egyebek) között... Ebben pedig egyértelműen a Nikon/Canon a legjobb.
És amiért írtad, hogy a Nikon a szimpatikusabb, és afelé húz a szíved, így a márka már nem kérdés, csak a szett. :)

Én a D80-at ajánlom (D90-et azért nem, mert jóval drágább), mondjuk egy 18-105 obival.
Van státusz kijelző, commander mód, nagyobb, kényelmesebb váz, és motoros is.

kovacsrichard.hu

(#5727) t_a_m_a_s válasza Zoli bácsi (#5723) üzenetére


t_a_m_a_s
őstag

Juteszembe a D50-edhez milyen obi van? Mert azt nyilván az új Nikonon is tudod használni...

Holnap majd jól beletépünk...

(#5728) Ijk válasza Zoli bácsi (#5723) üzenetére


Ijk
nagyúr

Attól függ. Ha nem használsz sokat ekv. 100mm feletti gyújtótávot akkor nagyon jó a 18-55. Ráadásul kisebb, könnyebb így egy utazásnál kényelmesebb lehet. Illetve ha szereted sokat használni a nagylátót, akkor talán a legjobb ár-érték aránnyal bír. Ha nagyon nem vagy biztos benne, hogy inkább a kisebb gyújtótávokat részesíted előnyben akkor viszont jobb a 18-105, de sokkal drágább.
D80-nak nagyobb a keresője, van motorja, és beépített commander mód, hirtelen ezek a fontos előnyök jutnak eszembe. D40-et csak használtan kaphatnál, D3000 pedig jelenleg szerintem a legjobb belépő váz.

Az én javaslatom:
Vegyél egy D3000 kitet, így nem fogsz totálisan leégni. Ezzel elvagy egy darabig, majd következő lépésként egy sb-600-at javaslok. Végül pedig egy 35 f1.8-at beltéri fotózásokhoz. De a vaku és a fényerős fix vásárlását akár fel is cserélheted. Ez egy alacsony költségű rendszer, viszont ha értesz hozzá rendkívül szép eredményekre leszel képes. Ha nem érdekel majd komolyabban a fotózás, akkor ez a kis rendszer nagyon sokáig ki tud majd szolgálni, ha pedig jobban bele akarsz menni egyszer, akkor bármit is veszel most, azon úgyis túl fogsz adni.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#5729) t_a_m_a_s válasza Ijk (#5728) üzenetére


t_a_m_a_s
őstag

Szerintem Zoli bácsit már egy ideje komolyan érdekli a fotózás :))

Holnap majd jól beletépünk...

(#5730) Zoli bácsi


Zoli bácsi
őstag

Sziasztok! Köszi mindenkinek, akkor sorban:
t_a_m_a_s: Igen, eltűntem. Olvasgattam a topikot, de bele nem szóltam, vannak itt nálam sokkal hozzáértőbb emberek. :)
A 18-105 az tetszene, a kis gondom, hogy ahhoz jobb lenne a D5000. Hogy miért? Ez az obi nagylátón erősen torzít, amit az alsó-középkategóriás Nikon váz alapból korrigál. Viszont egy 18-105 mellett hülyeségnek tartanék egy 18-55 obit. :)
A D50-hez a régi típusú DX obi van, azt nem akarom használni, a DXII optikailag is jobb.

Dorian: Igen, pont az érzékelő és az ár miatt csábít a K-x.

kricsi81: Igen, a D80. Nemrég belefutottam vadiújan, 18-135 obival valamivel 200 alatt. Megragadott a dolog, de letettem róla. Háklis fénymérés, és ugye CCD.... Szten nagyon lebeszélt, azt hiszem jogosan. :)

Ijk: Legtöbbször nagylátó körül fotózom, ezért is nézegetem 18-55 kitet. És igen, a vaku. Szeretnék venni mindenképpen, azt hiszem előbb, mint a fixet, és éppen ezt a 35-öst nézegetem. El is tökéltem hogy a D3000 jó lesz nekem. Aztán elkövettem egy végzetes hibát: Összehasonlítottam a pixinfo-n az ISO800 tesztképeket a d5000 képeivel. Hu, a d5000 ISO1600-as képein kevesebb a zaj (meg a szűrés) mint a CCD szenzoros 800-as képein.

(#5731) Degeczi válasza Zoli bácsi (#5730) üzenetére


Degeczi
nagyúr

én úgy tudom, egyik Nikon DSLR-ben sincsen alapban üzemelő torzításkorrekció!
csak menüben, kézzel kiválasztott képszerkesztésként fordul elő
(az említett obik ráadásul nagylátóban elég furcsa, nem tisztán hordó-, hanem kevert, bajusz jellegű torzítást mutatnak, amit nem egyszerű automatizáltan eltüntetni, asszem csak a DxO Optics jeleskedik benne, megfelelő profilt kiválasztva)

ne műtermi tesztképeket hasonlíts össze, a valóság eléggé más tud lenni

egyáltalán nem rossz a régebbi változatok CCD-je (alapérzékenységen még vmivel jobb is!), kb. annyit lehet nyerni az új modellekkel, h azok 1600-on is használhatóak, míg a régiek inkább csak 800-ig - de kérdés, mennyire sűrűn kell annál több?

(#5732) Ijk válasza Zoli bácsi (#5730) üzenetére


Ijk
nagyúr

Nem mondanám döntő szempontnak a zajosságot. A d50-en manapság még iso800-at sem túl gyakran használok, iso1600 pedig igen ritkán. Viszont számomra teljesen elfogadható az iso1600 is. Ha pedig lesz egy fényerős fixed, illetve vakud akkor te sem fogod túl sűrűn. Iso1600+f1.8 már szinte sötétben ad jól kiexponált képet, magyarul szar a világítás és kontraszttalan lesz a kép. Ha pedig rövid záridő kell, akkor lesz annyi fényed, hogy a főtémát ne szemetelje össze a zaj.
Viszont ha jól tudom a D5000-ben van beépített commander, vagyis vezeték nélkül tudnád vele használni később a rendszervakudat. Szerintem ez sokkal nagyobb fegyvertény. Viszont a különbözetből futná egy használt sb800-ra is, ami működik vezérlőként:)

[ Szerkesztve ]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#5733) BiriBum


BiriBum
őstag

A státusz LCD hiánya miért gond, ha a hátsó LCD-n részletesen látszanak a beállítások?

(#5734) Degeczi válasza BiriBum (#5733) üzenetére


Degeczi
nagyúr

nem okvetlenül gond, de mindenképpen előny, ha van külön LCD:
- azon kikapcsolt állapotban is azonnal látod (Nikonoknál legalábbis), van-e hely a kártyán, ill. van-e egyáltalán kártya a gépben. Ez sokszor mentett már meg attól, h anélkül vigyem magammal...
- a legerősebb napsütésben is tökéletesen látható minden rajta
- sötétben nincs gond azzal, h vakítana a TFT-s státuszképernyő (ez persze modelltől is függ)
- nyakban lógó gépnél a felvétel előtt rápillantva minden fontos beállítás gyorsan látható, külön gombnyomogatás nélkül (ez is modelltől függ: attól is, a keresőben mennyi mindent jelenít meg, pl. ISO-t, fénymérési módot. Ha nem mindent, akkor nagyon hasznos egy ilyen LCD)

[ Szerkesztve ]

(#5735) TeeJay válasza BiriBum (#5733) üzenetére


TeeJay
félisten

mert ha lenyomod félig az exponáló gombot akkor az LCD egyből kikapcsol hogy ne világítson az arcodba miközben a keresőt kémleled... a külön LCD viszont folyamatosan mutatja az összes beállítást szinte így arra bármikor rá tudsz nézni :R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#5736) nesa válasza TeeJay (#5735) üzenetére


nesa
veterán

Felig lenyomott gomb mellet nezek a keresobe es kozben a statusz kijelzot nezem :Y :F
Nem semmi teljesitmeny :) nekem pont eleg szokott lenni az az informacio amit a keresobe latok , eleg tartalmas az is.

[ Szerkesztve ]

(#5737) BiriBum válasza TeeJay (#5735) üzenetére


BiriBum
őstag

Ahogy belenézel a keresőbe, ott az összes infó. A státusz LCD tényleg nem rossz, pl az én K10D-men, ahol a hátsó LCD "csak" az info gomb lenyomása után mutatja a beállításokat, de akkor is csak pillanatnyi tájékoztatásul szolgál. A k-x-en és társain már a hátsó LCD-n, mint grafikus felületen tudod változtatni a beállításokat. Azt hiszem, már a K-m-nél is így volt. A szemedhez emelve kikapcsol az LCD, de ekkor már ugye ott van az OVF státuszsora.

(#5738) Degeczi válasza BiriBum (#5737) üzenetére


Degeczi
nagyúr

pl. fénymérési mód és folyamatos ISO kijelzés a keresőben ritka, csak a legnagyobb modellekre jellemző

de mondom, nekem pl. a kártyakapacitás állandó kijelzése miatt aranyat ér a státusz-LCD, nem szívesen mondanék le róla

használatban már aztán attól függ: állványon pl. a hátsó TFT kényelmesebb, mint a kamera tetejét pipiskedve nézni (de szerencsére mai modelleken már nem kell: ha van is státusz-LCD, többnyire a TFT is használható ilyesmire. Régebbieknél, pl. D70, még előfordult, h nem volt erre mód. D50-en meg még asszem LCD világítás sem volt, így esti képekhez zseblámpát is kellett vinni)

(#5739) nesa válasza Degeczi (#5738) üzenetére


nesa
veterán

Ezekszerint az Olympus kenyeztet mert mindent megtudok ott nezni F szam, zarsebesseg, ISO, K -ertek, IS bealitas ,AF -mod, fenymeresi mod,... egyedul a kartyakapacitast nemlatom de ez nemis erdekel.

[ Szerkesztve ]

(#5740) Degeczi válasza nesa (#5739) üzenetére


Degeczi
nagyúr

a régebbi Oly-k folyamatos ISO-t szerintem nem mutatnak, csak gombnyomásra
(különösen auto-ISO esetén hasznos, ha állandóan látható a pillanatnyi érték kijelzése, de egyébként is sokat segíthet, h ne felejtődjön fönn egy korábbi, gyengébb fényben fotózás után)

a kapacitás a keresőben tényleg nem elsődleges, annak idején a Nikon D90-est is úgy állítottam be, h az ISO-t mutassa helyette

az E-3 vagy 620 keresője viszont valóban nagyon részletes lett

(#5741) nesa válasza Degeczi (#5740) üzenetére


nesa
veterán

Igy van gombnyomasra valt az E510 is nincs ezzel semmi gondom.

(#5742) Degeczi válasza nesa (#5741) üzenetére


Degeczi
nagyúr

természetesen nem gond, de úgyfelejtés ellen nem véd

(#5743) Marky21


Marky21
aktív tag

Az FF-kép mit jelent??Fekete fehér???

(#5744) Marky21 válasza Degeczi (#5701) üzenetére


Marky21
aktív tag

XD
Ez nagyon jhó:) vicces

(#5745) máyköl válasza Marky21 (#5743) üzenetére


máyköl
veterán

Igen.

(#5746) Degeczi válasza Marky21 (#5743) üzenetére


Degeczi
nagyúr

szövegkörnyezettől is függ, lehet akár Full Frame rövidítése is

(#5747) rosta11 válasza Marky21 (#5743) üzenetére


rosta11
tag

"Ami nem öl meg, az megerősít"-F.Nietzsche

Na legalább tudom, hogy ez a mondás a Nietzschetől származik és ennek megfelelően tudom a helyén kezelni. Hiszen nem ölte meg, csak belebolondult.... !

(#5748) Throme válasza rosta11 (#5747) üzenetére


Throme
veterán

Új dslr fényképezőt hol érdemes venni, vagy ti hol vennétek ?
Én nézegettem a/az : Edigital, Mediker, Fotomarket és 220volt üzleteket.
Ami szempont:Lehetőleg legális importőrtől beszerzett gép legyen és minimum 1 év (de jobb ha 2) jótállás járjon hozzá. Valamint a szervizelés itthon történjen.
Személyesen vásárolnék, nem pedig megrendeléssel.
Nem tudom ez a kérdés mennyire elfogadható ebben a fórumban, de kíváncsi lennék a hsz-ekre.
köszi!

(#5749) kugyu21 válasza Throme (#5748) üzenetére


kugyu21
senior tag

A Fotomarketet nem ismerem, a másik három teljesíti a feltételeidet.

(#5750) Petes


Petes
tag

Felteszek egy amatőr kérdést :)

Egy 18-200 objektív magában foglalja egy 18-55 és egy 55-200-as objektív minden tulajdonságát?

Pontosan mit jelent a kezdő érték? Az 55-ös objektív alapállásban eleve közelebbinek mutatja a dolgokat mint egy 18-as?

Köszi!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.