Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6601) johnjohn válasza Motion_Blur (#6600) üzenetére


johnjohn
addikt

Sőt, még az EOS 7 D-nél is jobb szerintük ! Azt hiszem nem túl megbízható összehasonlításokat produkálnak . ;]

(#6602) Degeczi válasza johnjohn (#6601) üzenetére


Degeczi
nagyúr

nagyon korrekt oldal, csak azt kell tudni, h kizárólag RAW-ban mérnek, saját feldolgozó programjukkal

így ha vki csak JPG-ben dolgozik, valóban juthat akár teljesen más eredményre is

(#6603) forceberg válasza Motion_Blur (#6597) üzenetére


forceberg
veterán

És a 18-105VR-rel kb. mindenki elégedett, akinek az van.

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#6604) Byk01 válasza forceberg (#6603) üzenetére


Byk01
senior tag

Nem is nagyon látni használtan.

"Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

(#6605) Szten Márs válasza johnjohn (#6601) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Általában őket tartják a legmegbízhatóbbnak.

(#6606) forceberg válasza Byk01 (#6604) üzenetére


forceberg
veterán

Ha látsz is, alig a bolti ár alatt. Múltkor volt egy 35-ért a frontlencsén képet nem befolyásoló kis karccal, de lemaradtam róla.

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#6607) Ren Hoek válasza forceberg (#6606) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Uhh, az nagyon jó ár... Kicsit mondjuk lágyítják a karcok mindenképpen, de nehezen észrevehető.

(#6608) forceberg válasza Ren Hoek (#6607) üzenetére


forceberg
veterán

Igazából nincs szükségem rá, de annyiért megvettem volna. Inkább 18mm alá kéne menni, a 10-20-as Sigma jó lenne, de még drágállom :)) Egy használt, normális áron meghirdetett, garis és jó állapotúra szerintem lecsapnék.. :K

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#6609) BiriBum válasza forceberg (#6608) üzenetére


BiriBum
őstag

Ne is várd, hogy lejjebb megy az ára. A 10-20mm F3.5 EX DC HSM már régóta elérhető a F4-5.6 EX DC HSM helyett, de még inkább a mellett, Az előbbi lencse ára semmivel sem ment le, sőt... :W
Egyébként személy szerint nem értem, hogy ekkora nagy látószögnél mi előnye van az állandó fényerőnek :F

[ Szerkesztve ]

(#6610) Ren Hoek


Ren Hoek
veterán

Nagyon leült a totyik... Senki nem akar DSLR gépet venni? :))

Sajnos 550D-t nem tudom megvenni, mert nemtudtam eladni még a kamerát... De egy barátom írt róla, most vett egyet. Kizárólag Extreme III avagy Class 6-os SDHC karival érdemes venni, mert az alatt nemjó. (Pl videó fícsör nem is működik) Leírása szerint belvilágra kiváló (7D szinte 1:1-ben), anyag, szigetelésre, AF meg műanyag érzet. Dehát nem is vártunk mást. Jóval olcsóbb.

(#6611) Degeczi válasza Ren Hoek (#6610) üzenetére


Degeczi
nagyúr

ezt így nem venném biztosra, mert pl. a az Ultra II kártyák ugyan csak "Class 4" besorolásúak, azt sokszorosan túlteljesítik (hiszen az csak 4 MB/s-et követelne meg): 15 MB/s-el írthatóak/olvashatóak!

az pedig minden átlagos kamerában bőven elég, persze videóra is az kell legyen
(árban pedig régebben a fele volt az Extreme II-nak, nem tudom most is úgy van-e)

(#6612) kugyu21


kugyu21
senior tag

Ha már így felvetődött, az ED-nél most akciózott 8Gb-os Sandisk SDHC Ultra II. elég egy D5000 minden tudásának a kiaknázásához?

(#6613) Degeczi válasza kugyu21 (#6612) üzenetére


Degeczi
nagyúr

D90-hez ideális választás, így gondolom ahhoz is

(#6614) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Én szeretnék venni egy belépő dlsr gépet (végre), de a kinézett gép ára (550D) arra kényszerített, hogy lassítsak kicsit.

Nem tudom, hogy kitben vegyem, az alap 18-55-ös obival, vagy az a 30 ezret költsem egy nagyobb átfogású zoom objektívre. Talán jobb lenne nekem egy kisebb utazózoom és később egy makró objektív, mert ezzel lefedném az igényeim 80%-át. Tudtok ajánlani az 550D-hez egy viszonylag jó minőségű utazózoom obit, nem túl drágán? Nem kell szuper tele, elég az 5x átfogás (persze ha árban, minőségben az jobban megéri)

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#6615) johnjohn válasza Tigerclaw (#6614) üzenetére


johnjohn
addikt

Nem igazán van nagyobb átfogású "utazózoom" , aminek a minősége is jó volna. A népszerűbb összeállítás a 18-55 IS kit objektív, és esetleg egy CANON EF-S 55-250 mm f/4-5.6 IS obi, de ez használtan is 55 000.- körül mozog.A magas pixelszám miatt az olcsóbb utazó objektívek/ Sigma-Tamron/ kiesnek, mert nem rajzolnak szépen ekkora felbontású érzékelőre.Esetleg 28-75-ös Tamron, de a 28-as induló lehet,hogy nem elég nagy látószög.Mindenképpen érdemes kétfelé bontani az átfogást.Tesztek Klikk Főleg a 15 Mpixeles teszteket nézegesd.

[ Szerkesztve ]

(#6616) kugyu21 válasza Degeczi (#6613) üzenetére


kugyu21
senior tag

És a Kingstone-nak a 8Gb SDHC-je mennyiben kevesebb ennél a Sandisk-nél, mert a Kingstone olcsóbb és a jelenlegi gépemhez használt 1-2 Gb-osakkal eddig semmi problémám nem volt?

[ Szerkesztve ]

(#6617) Degeczi válasza kugyu21 (#6616) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Nikonhoz nagyon nem ajánlottak a Kingston-ok!
(míg a Sandisk még a gyári kézikönyvben is szerepel az ajánlott márkák között)

sokkal több a probléma velük, és a gyártó minősítése is lényegesen lazább (ott elképzelhetetlen, h egy pusztán "Class 4"-re minősített kártya, mint az Ultra II, 15 MB/s-et tudjon)

nem érdemes sprórolni rajta, mert több évre veszed, és olyan távon teljesen elhanyagolható az amúgysem hatalmas árkülönbség
a biztonság pedig sokkal többet ér (pláne ilyen nagy kártyáknál, amikről sok kép veszhet el egy nyaraláson)

(#6618) kugyu21 válasza Degeczi (#6617) üzenetére


kugyu21
senior tag

Az mit jelent, hogy nagyon nem ajánlják, és kik nem?
Mondom, nekem a Kingstonok is kifogástalanul működnek már 6-7 éve, élettartam garanciával, tehát az adatvesztéstől nem félek. Az adatátviteli sebességre vonatkozólag viszont nem találtam adatot, ezért kérdeztem, hogy azok esetleg lassabbak-e és hogy az a lassúság a D5000-nek pl a videoképességét veszélyezteti-e?
És mível 3 darabot szándékozom venni (ha RAW-ot is fogok lőni), ott már plusz egy kártya az árkülönbözet.

[ Szerkesztve ]

(#6619) Degeczi válasza kugyu21 (#6618) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Nikonon rengeteg panasz van Kingstonokra, kezdettől fogva (már D70 idejében is)
akár itthoni, akár külföldi fórumokon

ha eldöntötted, h azt veszel, persze rendben, te dolgod - de akkor miért kérsz véleményt?

(#6620) t_a_m_a_s válasza kugyu21 (#6618) üzenetére


t_a_m_a_s
őstag

Igaza van Degeczinek, itt a fórumon sok negatív kritika érte a NIKON + Kingston összeállítást. Ettől függetlenül eddig nekem sem volt vele problémám, adatvesztésem sosem. Én a régi kompaktomból "örökítettem át" a 2GB-s Kingstonokat, nem fotózom sorozatot, így nem nagyon feszít az írási-olvasási sebesség...
Megfontolandó viszont, hogy ennyi negatív tapasztalat ismeretében egy esetleges komolyabb adatvesztés mekkora (erkölcsi) kárt jelent? Ha egyszer elszáll egy nyaralás 1-2 napja, az valszeg rosszabbul fog esni mint az a 5-6 ezer forint árkülönbség...

Holnap majd jól beletépünk...

(#6621) kugyu21 válasza Degeczi (#6619) üzenetére


kugyu21
senior tag

Nem véleményt kértem hanem információt (a véleményem, és a döntésemet én majd kialakítom az információk ismeretében):
- mik voltak a panaszok? nem ismerte fel a Nikon? lassú volt a kommunikáció a kettő között? adatvesztés történt? egyéb?
- két kártya gyorsaságának összehasonlítására a Kingstone esetében nem találtam adatot
- ha lassabb, a lassúság még elég-e a D5000-hez (néhány hsz-el elöbb felmerült, hogy a 550d-hez kevés az Ultra II is)?
- csak azzal indokoltad a döntést, hogy a Kingstonnal nem annyira vannak biztonságban a képeim, én meg az én tapasztalatomat írtam le, és hogy csak emiatt ez számomra nem biztos hogy szempont a döntésnél.
Bocsi

[ Szerkesztve ]

(#6622) Degeczi válasza kugyu21 (#6621) üzenetére


Degeczi
nagyúr

a Kingston 8G ötezervalemennyi, a Sandisk Ultra II kb. egy ezressel több!
ez tényleg szempont lenne, és érdemes lenne egy garantáltan bevált, jó, veszett gyors típus helyett a rosszabb hírű, ki tudja milyen sebességűvel próbálkozni? :F

természetesen adatvesztés, sérült képek voltak a panaszok Kingstonokra

(#6623) Byk01 válasza Tigerclaw (#6614) üzenetére


Byk01
senior tag

Nem tudom, mennyire eldöntött az 550D, de az árgép szerint a kitnél 10 ezer Ft-tal drágábban kapható a Nikon D90 18-105 VR-rel. Tudom, hogy a Canon újabb és a D90 "csak" 12 Mpixeles, és a videóképességekben kicsit gyengébb (bár szerintem tükrös gépet fotózásra vesz az ember), de talán érdemes megfontolni a dolgot.

Ha végleges az 550D, akkor hagyd nyugodtan figyelmen kívül, amit írtam.

"Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

(#6624) kugyu21 válasza Degeczi (#6622) üzenetére


kugyu21
senior tag

5e/7e (most akcióban 6.5) az árkülönbözet, de a sérült képek már természetesen érvek.
Azért nem értem, mert nekem a Pentax-al soha ilyet nem produkált.

[ Szerkesztve ]

(#6625) Ren Hoek válasza Degeczi (#6611) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Sajna nem... 550D eleve 1080p-ben 5-5.5 MB-ot is ír... és bizony az ultrának 4 a minimuma. Jelen esetben pedig a minimum számít. Sok esetben olvasni, hogy egyszerűen a buffer megtellte után nem rögzít semmit, megáll a videó. Meg a melegedés is befolyásolja a sebességet, úgyhogy az ajánlott tényleg a Class 6 vagy Class 10. Szerintem neméri meg kockáztatni, mert sokat lehet szívni egy nem megfelelő memkártyával. Ahol olvastam, ezek a tapasztalatok. Fotózgatni teljesen jó az Ultra, de videónál már Class 4 necces lehet. Hallottam olyanról, hogy valkinek egy mélyformat segített, bár nemértem teljesen mi benne a logika.

[ Szerkesztve ]

(#6626) Degeczi válasza Ren Hoek (#6625) üzenetére


Degeczi
nagyúr

de próbáltad, vagy a "Class 4" miatt gondolod?

ugyan már nem SD-t használok, de annak idején amíg megvolt, lemértem az Ultra II-ket, és kártyaolvasóban stabilan tudták a 15 MB/s-et, vmivel többet is - nem tudom, mikor eshetne le egészen 4-ig (hacsak nem sok, nagyon apró file létrehozásánál - de pont a videó nem az, hanem folyamatos, nagy file írása!)

(#6627) Throme válasza kugyu21 (#6618) üzenetére


Throme
veterán

Én is olvastam olyan hsz-t, ahol a Kingstone memó karikról azt írták, hogy nem preferált.
Megfogattam azon tanácsokat amit te is kaptál, hogy érdemesebb más, pl SanDisk memória karit használni (és a kézikönyv többek közt, ezt is említi), annak ellenére, hogy nem tapasztaltam semmilyen problémát a Kingstone-nal (igaz keveset is lőttem rá).

Most SanDisk SDHC Ultra II 4Gb kari van a gépben.
Számomra fontosabb a biztos képtárolás, mintsem az adatvesztés.

Én kiveszem adatmentéskor a fényképezőből és laptopon szedem le róla az adatokat.
Valaki azt is írta, jobb ha kábelen, fényképezőből közvetlen tölti le a képeket, és ott is törli, de azt sem egyesével, hanem formázással, ha már sok összegyűlt.

Ha nekem kéne 3 memó kari, akkor Sandisk-et (kézikönyvben felsoroltak közül talán ez a legelterjedtebb) vennék, legfeljebb nem egyszerre, hanem havonta egyet...

Egyébként nekem is D5000-rem van és nincs gondom a videókkal.

[ Szerkesztve ]

(#6628) Tigerclaw válasza Byk01 (#6623) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Nem eldöntött, főleg hogy kicsit drágállom az 550D-t, bár nagyon vonz hogy friss gép.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#6629) Flashback


Flashback
addikt

Lesz ennél olcsóbb? Már nem akarok Sonyt venni, de ennyiért már elgondolkodtató...
[link]

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#6630) Ren Hoek válasza Degeczi (#6626) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Én nem próbáltam ,de külföldi fórumokon akárhol rákerestem, mindenhol merültek fel problémák Class 4-el. A fotósboltban is class 6-ot ajánlottak, és 550D-s ismerősöm is azt mondta hogy a Class 4-es kártyájára írni sem volt hajlandó videót (igaz az nem sandisk volt). Plusz egyre jobban betellve + melegedve közel sem hozzák azt a sebességet. Lehet beleszámít a kamera is. Valahogy én nem merek kockáztatni.

[ Szerkesztve ]

(#6631) Byk01 válasza Tigerclaw (#6628) üzenetére


Byk01
senior tag

Szerintem ezen az áron (mondom ezt úgy, hogy igazán nem vagyok ismerője a Canonoknak) nem venném meg az 550D-t. Ilyen árnál nem jelent olyan sokat az a 10 ezer Ft, amivel a D90 többe kerül, ráadásul egy talán jobb objektívvel. A D90 már nem belépő szintű gép. Ha viszont sok az ár még így is, akkor ott van a nem egyészen egy éve kijött D5000 a Nikontól a 18-105-tel annyiért, mint az 550D váz obi nélkül. Ráadásul kihajtható kijelzővel, ami makrónál még jól jöhet.
Szép dolog a frissesség, de annak meg kell fizetni az árát, gondold át, megéri-e. Csak ismételni tudom magam, a tükrös gép alapvetően fényképezésre való, abban meg nincsenek akkora változások, hogy egy átlagos felhasználónak ne lenne megfelelő egy régebbi gép is akár. Ne tévesszen meg, hogy Nikonokat ajánlgattam, nekem az van, ahhoz ismerem kicsit a választékot objektívben, és azt mondják az okosok, hogy ne a vázat nézzük vásárláskor, mert az objektívpark többet határoz, és jó eséllyel többe is fog kerülni nála :)

"Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

(#6632) Degeczi válasza Ren Hoek (#6630) üzenetére


Degeczi
nagyúr

de a "Class 4" más márkáknál abszolút nem jellemző, h ilyen gyors legyen!

gyakran tényleg csak 4 MB/s-et takar - amivel nem csoda, ha gond van...

mivel az Extreme III most majd' 3x annyiba kerül mint az egyébként igen kitűnő Ultra II, szerintem megér egy próbát, mert jó eséllyel mennie kell

(#6633) Ren Hoek válasza Degeczi (#6632) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Itt nagyjából ultráról és extreme-ről van szó. Első bizonytalanított el kissé (low level format oldotta meg neki)

[link]

Lejjeb viszont van egy eset, ahol 4 GB-os Ultra ment vele 10 percet tudott rögzíteni és itt is említi a low level formatot..(továbbra sem értem, hogy hogy befolyásolja egy SDHC sebességét egy low level format :F ) Az a baj, hogy kevés infó van arról, hogy a 16 GB-os hogy viselkedik. Félek bukni 18 rongyot. Illetve talán valami webshopból rendelve, vissza lehet küldeni ha nem megy, de az megintcsak bukó és idő.

(#6634) Degeczi válasza Ren Hoek (#6633) üzenetére


Degeczi
nagyúr

érdekes, köszi!

a leformázás oka egyetlen lehet: más clusterméretet használ, mint a gyári (ami valószínűleg túl kicsi)

így nagyobb blokkokban már nincs gond az írással

(#6635) Dorian


Dorian
félisten

Ma láttam egy parkban egy csajnál egy piros k-x-et. Hát igen, olyan csajos :))

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#6636) forceberg válasza Dorian (#6635) üzenetére


forceberg
veterán

Attól még elfogadnám! :K
A csaj is elfogadós volt? :))

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#6637) máyköl válasza Dorian (#6635) üzenetére


máyköl
veterán

Én is próbáltam már. :P
Azért inkább a feketét választanám. :DDD

(#6638) Thom!


Thom!
veterán

Hozzátudnék jutni Canon EOS 1000D+táska+memóriakártya 65.000.- szinte vadiúj ?
Ja jár hozzá Canon ef-s 18-55mm f/3.5-5.6 IS!

Gari nincs.

Amatőr vagyok hobbi célokra kéne, meg beltéri fotózásra...

[ Szerkesztve ]

(#6639) t_a_m_a_s válasza máyköl (#6637) üzenetére


t_a_m_a_s
őstag

Gépből vagy csajból? :DD ;] ;] :DD

Thom!: Az a gép újonnan 115K + táska + memóriakártya, tehát kb féláron vennéd... Másrészt a "szinte új" és a "nincs gari" kicsit ellentmondásosak, hisz ezekre a cuccokra 1-2 év gari azért van. Csak gari nincs, vagy papírok sem?

[ Szerkesztve ]

Holnap majd jól beletépünk...

(#6640) forceberg válasza Thom! (#6638) üzenetére


forceberg
veterán

Annyit vígan megér, főleg ha gari is van rá...

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#6641) t_a_m_a_s válasza forceberg (#6640) üzenetére


t_a_m_a_s
őstag

Írta, hogy nincs gari, amit fentebb furcsálltam kicsit, hisz ha jól tudom, az 1000D még nincs két éves gép...

[ Szerkesztve ]

Holnap majd jól beletépünk...

(#6642) Degeczi válasza t_a_m_a_s (#6641) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Canonokra többnyire csak 1 év jár, az már letelhetett

(#6643) forceberg válasza Degeczi (#6642) üzenetére


forceberg
veterán

Elsiklottam a "nincs gari" felett. A "szinte vadiúj" viszont nekem egyből azt dobta, hogy max. pár hónapos...

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#6644) Thom! válasza t_a_m_a_s (#6639) üzenetére


Thom!
veterán

1éves,tökéletes állapotban van,nem sokat használt
itt van
egy egyetemista srácé

az egész úgy indult h Fuji s6500fd akarok/akartam venni csak közben az ára miatt megteccet ez is...

[ Szerkesztve ]

(#6645) t_a_m_a_s válasza Thom! (#6644) üzenetére


t_a_m_a_s
őstag

Próbáld ki, vedd kézbe, lőjj vele 1-2 képet, próbáld kideríteni, mennyi expó van benne. Ha tetszik, vedd meg... Az árát megéri.

[ Szerkesztve ]

Holnap majd jól beletépünk...

(#6646) Thom! válasza t_a_m_a_s (#6645) üzenetére


Thom!
veterán

én is így gondolom..
na majd látom, ha van vmi sikítók :R

(#6647) máyköl válasza Thom! (#6644) üzenetére


máyköl
veterán

Vidd el a Camera Kft.-be, kérd meg, hogy nézzék át, és olvassák is ki az expo számot (2500Ft.) Úgy 10-15ezer expó talán korrektnek mondható, szvsz felette ne nagyon vedd meg. Ha normális eladót fogsz ki, segíteni fog, hogy érdemes-e megvenni, vagy nem.

Ha minden ok vele, akkor ez az ár nagyon jó érte. :K

(#6648) t_a_m_a_s válasza máyköl (#6647) üzenetére


t_a_m_a_s
őstag

Egy majdnem vadiúj gépben 10-15 ezer??? :F A majdnem két éves D40-emben van 17700, pedig nem kímélem. Talán az 5-6000 reálisabb lenne... Persze az árát még a duplájával is megéri.

Holnap majd jól beletépünk...

(#6649) Patentcsávó


Patentcsávó
tag

Sziasztok,
Segítsetek lécci, mert elbizonytalanodtam...
Mostanság akarom megvenni első tükrös gépemet, jelenleg bridge SX10 van, de váltani szeretnék.
Ki is néztem a Canon 500D és 550D-t, bár már itt is gondolkodóba estem, hogy melyiket érdemesebb az árkülönbség miatt, meg nyújt-e annyival többet az új gép hobbi célra és a több mpixel nem hátrány esetleg, stb... :W
Egyelőre KIT obival venném valamelyiket, bár kinéztem még egy fix 50-t is hozzá.

A meglepi: :Y
Ma kaptam egy ajánlatot, miszerint lehetőségem lenne venni egy EOS 50Dvázat használtan kollégámtól(nem közvetlen). 1éves gép, kb.10.000 expóval, kiváló állapotban állítólag+pótakksi+4Gb kártya és mindezt 160.000 pénzért garancia nélkül.
Na ilyenkor mi van, ki, hogy cselekedne?
L-es obit biztos nem tudnék venni egyikre sem, de azért szeretnék jó képeket készíteni amatőrként hobbi szinten.
Várom a válaszokat,
Köszi :R

Majd én tudom...

(#6650) máyköl válasza t_a_m_a_s (#6648) üzenetére


máyköl
veterán

Nem lehet tudni. Ha az illető éppen komolyan gondolta a dolgot, és minden nap el ment fotózni, ls közben sem kímélte az expókat, akkor simán. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.