Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5551) Balinov válasza rumos14 (#5550) üzenetére


Balinov
félisten

Udv,

hamar SW-rol van szo szerintetek mit erdemes inkabb hasznalnom? LR-t vagy a Nikon fele CaptureNX2-t?

Koszi
Balinov

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#5552) Kazimír válasza Balinov (#5551) üzenetére


Kazimír
őstag

Melyik gyümölcs a finomabb, az alma vagy a körte? :)
Kinek melyik. Kóstold meg.. akarom mondani próbáld ki mindkettőt, és utána el fogod tudni dönteni.

[ Szerkesztve ]

Be köll fizetni, azt' jólvan...

(#5553) Balinov válasza Kazimír (#5552) üzenetére


Balinov
félisten

Jogos, Sir.
Dehulye vagyok, keverem az LR-t az Elements-szel. :B Az lesz, amit javasolsz, kiproba mindkettot, ugyis elerheto trial mindegyikbol. Viszont Nikon D5000-el keszult raw-ok utomunkajahoz melyik lehet a jobb?

Talan a Nikon sw-je jobban ki van hegyezve a sajat raw formatumra? Vagy nem oszt, nem szoroz tenyleg?

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#5554) Kazimír válasza Balinov (#5553) üzenetére


Kazimír
őstag

Állítólag - azt hiszem Degeczitől olvastam - a capture szebb színeket produkál. Nekem nincs összehasonlítási alapom, (és ezért nem is ajánlhatom egyértelműen valamelyiket) mert sosem volt a kezem alatt LR. Nem is hiányzik egyelőre, elégedett vagyok az NX2-vel. :)

[ Szerkesztve ]

Be köll fizetni, azt' jólvan...

(#5555) Balinov válasza Kazimír (#5554) üzenetére


Balinov
félisten

Nekem is szimpatikus lett kb 15 perc probalgatas utan az NX2. Nem tudsz veletlenul guide-okat hozza?

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#5556) Kazimír válasza Balinov (#5555) üzenetére


Kazimír
őstag

Ilyesmire gondolsz?

Be köll fizetni, azt' jólvan...

(#5557) forceberg válasza Balinov (#5555) üzenetére


forceberg
veterán

Nekem is jobb a PS-nál!
A színvilág is jobb, és a színzaj sokkal kisebb lett nálam vele.

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#5558) Mákosmetélt


Mákosmetélt
aktív tag

Köszönöm mindenkinek a segítséget!

Csináltam képet vakuval és szebbnek tűnt sokkal.
Azért majd hétvégén rendes fényben is készítek pár képet és feltöltöm összehasonlításnak :)

Jó "fényeket" addig is :DDD

Éljenek a nyulak!

(#5559) MPowerPH


MPowerPH
félisten

Sziasztok!

Szeretnénk a távcsőhöz egy dSLR gépet venni, használtan, és úgy 70k -t szánnék rá. Néha látok EOS 400D -t, ez lenne az egyik variáció, mert a 300D -mel nagyon megvagyok elégedve. Csak nem vagyok tisztában, hogy csillagászati fotókhoz milyen képességeknek kell jobban dominálnia egy gép esetében. Ugye obi itt nem számít, csak maga a gép.
Ebben várnék kis segítséget hozzáértőktől. 400D elég jó minőségű képeket csinálna, vagy jobb mondjuk egy korábbi professzionális gép, pl. 10D vagy 30D, bár az kicsit drágább.
:R

Don't Tread On Me

(#5560) eastsider


eastsider
nagyúr

olyan embernek, aki nem használna nagy valószínűséggel manuális obikat is jobban ajánlanátok a K-x-et, mint a D5000-et? :)

(#5561) nesa válasza MPowerPH (#5559) üzenetére


nesa
veterán

Ebben a temaban Horváth Attila mozog otthonossan ugyhogy szerintem vele kene felvenni a kapcsolatot amugy o eleg jo kepeket csinalt Eos 300D vel is de mostanaban 30D vel is probalkozik...

De azert lathato es erzekelheto a kulonbseg a 300D es a 30D kozott, a 400D gondolom a ketto kozott helyezkedne el.

[ Szerkesztve ]

(#5562) máyköl válasza MPowerPH (#5559) üzenetére


máyköl
veterán

10D már régi, nem kezel minden obit. Szerintem nézz használtan 20D-t vagy 30D-t. :K

(#5563) Songo


Songo
senior tag

Sziasztok

Tervezem hogy vennék egy kicsit komolyabb gépet. jelenleg egy Panasonic FZ20-assal "dolgozom". Modell fotózással foglalkozom de még nagyon amatőr szinten.
Kinéztem a Panasonic GH1 -et.
Ezzel már szeretnék megtanulni rendesen fotózni. Stúdióban és szabadtéren egyaránt.
Illetve vonzó a HD video képessége. Azt olvastam hogy ey ilyen gép már csinál olyan minőségű vvideót mint egy 100.000ft körüli HD kamera.
Szeretném mekérdezni hogy szerintetek milyen válaszáts? vagy tudtok jobbat ajánlini ebben a kategóriában?
köszönöm előre is

(#5564) Songo


Songo
senior tag

Ja amit majd elfeljtettem a mostani kis gépem nem alkalmas studióban manuális moddal fotózásra mert a beállitott értékekkel habár csodaszép képet készít a kereső tök fekete így kissé nehéz célozni

(#5565) Mákosmetélt válasza TeeJay (#5548) üzenetére


Mákosmetélt
aktív tag

Szia(sztok),

na most az előbb csináltam pár nappali képet, igaz a nap nem süt, csak a hó esik de azért elég ez a szórt fény nekem :)
Mindegyik kép teljesen kikapcsolt zajszűréssel készült gépen belül jpg-ben.
Én nem csináltam velük semmit csak feltöltöttem, 1 kép ~5MB szóval ide nem tudtam feltenni a limitek miatt. De találtam egy jó helyet :U
Így normális fényviszonyok között nem is tűnik zajosnak még iso1600 sem vészes, szóval megnyugodtam, hogy nem fogtam mellé.
Köszi a segítséget és a megnyugtatást :)

[iso 100]
[200]
[400]
[800]
[ezerhatszá']

[ Szerkesztve ]

Éljenek a nyulak!

(#5566) nesa válasza Songo (#5563) üzenetére


nesa
veterán

Nemtudom hogy video alatt van-e AF ha nincs az gazos lehet idonkent:) bar van 10millo operator az orszagba ha te epp nemvagy az majd valaki betanit :D
De felre a trefat ennek nezz utanna hogy van-e AF

Mákosmetélt!
Jonak tunik bar kicsit se erdekes a tema.

[ Szerkesztve ]

(#5567) nord_ válasza nesa (#5566) üzenetére


nord_
veterán

Már hogyne lenne - ez a nagy húzás a micro4/3-ban, hogy egyszerre kapod meg a kis méretet, nagyon jó képminőséget és az AF-es videót. ;)

(#5568) scream


scream
veterán

Sziasztok!

Ehhez a vázhoz (Oly E-520) milyen obit vegyek? Még amatőrnek sem mondanám magamat, tényleg csak most kezdem a fotozást és nem tudom erre a célra (egyelőre csak egy obira van szükségem aminek mindenesnek kéne lennie ...) milyen obit vegyek ... :F

[ Szerkesztve ]

(#5569) Szten Márs válasza scream (#5568) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Mindenes objektívet nem nagyon fogsz Oly-ra találni, meg úgy általában DSLR-re nem túl jó ötlet a mindenes objektív. Fontos kérdés: mennyi pénzből kéne kijönnie?
Amúgy szvsz kezdésnek a duplakittel, azaz 14-42 és 40-150-es objektívekkel tökéletes. Két objekív, és lefeded az általános nagylátószögtől az általános középteléig tartó tartományt, jól használható, jó minőségű stb stb.

(#5570) scream válasza Szten Márs (#5569) üzenetére


scream
veterán

csak sajnos ~120k-ból nem fog kijönni a duplakit meg a váz ... :(

(#5571) mzsolti válasza scream (#5570) üzenetére


mzsolti
tag

130K a duplakit, szerintem megérné még azt a +10Kt összegyűjteni, persze attól függ, ha kiegészítőket is akarsz a 120 K-ból akkor nyilván nem...

Egyébként nyugtass meg, hogy nem pixmaniától akarsz rendelni!

(#5572) scream válasza mzsolti (#5571) üzenetére


scream
veterán

hát még nem tudom honnan rendelem . vagyis csak rendelném, mert idáig csak 100ezer jött össze ... és lehet mást veszek most belőle ... mert gondolom 100k ból nem jön ki egy E-520 + vmilyen normálisabb obi ... :(

(#5573) Szten Márs válasza scream (#5572) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Nos, ennyi pénzből meg kapásból értelmét veszti a kérdés, mert csak a 14-42-vel kitben tudod megvenni. Jó az is indulónak, bár egy tele sokaknak szokott kelleni egy ilyen alapzoom mellé.

(#5574) Pulsar válasza scream (#5572) üzenetére


Pulsar
veterán

csak ez fér bele:
[link]

(#5575) Slowman válasza Pulsar (#5574) üzenetére


Slowman
aktív tag

Azért szerintem is a duplakit durván megérős. + 10k ráfordítás és van egy egyész jó minőségű teléd (természetesen nem Limited/*/L/G kategória de a célnak megfelel).

(#5576) Topa00


Topa00
tag

Sziasztok! Nem vagyok egy penge a fotós világban ezért érdeklődöm, hogy milyen objektíves gépet vegyek? Ismerősömnek van Canon eos 350D-gépe, és nagyon megtetszett a kép minősége és finomsága. Ezért is váltok le a kis kompakt gépemről.
A gépet családi összejöveteleken illetve nyarlás, utazásokon használnám. Tehát csak hobbi szinten használnám. Néztem az Eos 450D-t. Elég tetszetős darab, vagy felesleges egy ilyen gép erre a használatra? most még kérdés az objektív is, hogy erre a használatra jó az amit vele adnak (18-55)? Köszönöm előre is a válaszokat!

(#5577) scream válasza Pulsar (#5574) üzenetére


scream
veterán

egyelőre nekem ez is elég lesz (szerintem ...) :K

(#5578) Szten Márs válasza Topa00 (#5576) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Próbálgasd kicsit azt az EOS 350D-t. Ha azon is 18-55-ös objektív van, akkor kitapasztalhatod, hogy ez a gyújtótávolság-tartomány mire elég, mennyire jó neked, vagy épp nem. Az EOS 450D egy korrekt, klassz gép, jelentősen jobb minden tekintetben, mint az EOS 350D, szóval ha az tetszett, akkor a 450D-ben sem fogsz csalódni :K

(#5579) runner 125


runner 125
nagyúr

Szeva all!

100k körül, milyen új dSLR alap obival a legjobb" választás? :U

Köszi.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#5580) máyköl válasza runner 125 (#5579) üzenetére


máyköl
veterán

Ennyiért nagyon kevés, új DSLR van! Az oly E-520 viszont kifér belőle: [link]

Esetleg Nikon D3000-113k
Oly E-420 duplakit 14-42+40-150mm-115k
Sony A230l kit-120k
Canon EOS 1000D kit-129k

(Edigital :) ) Az Oly gépek a legolcsóbbak újonnan, 100k-ból csak az E-520 kit fér ki. :K

Neked kell? :F

Máyköl :)

mod: Szten, megelőztelek! :DDD :P

[ Szerkesztve ]

(#5581) Szten Márs válasza runner 125 (#5579) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

100k mekkora tartományában? 100k-ért, ha nem tévedek összesen egyetlen gép kapható, az Olympus E-520 a 14-42-es kitobival - ami abszolút bevállalható mondjuk. 120k-ig ez kibővül a Nikon D60-al, már ha még lehet találni - épp ma láttam száztizenvalamennyiért kitobival a Duna plázai Saturnban. Ekörül az ár körül van az E-520 duplakit is. Más, újonnan ennyi pénzből nem nagyon fog kijönni.

(#5582) runner 125 válasza máyköl (#5580) üzenetére


runner 125
nagyúr

Igen, közben feljebb olvastam, s láttam, h más is keres e kategóriában gépet.
Illetve argepen előbb szétnéztem én is, dupla kitben valóban nagyon jó ár/érték arányú szett.

Ez az E-520 kb mennyit megy el? :U

Nem-nem, én maradok a jól bevált D80-nál, egy grafikus barátomnak kellene.

Szten Márs

Azt mondja, h kicsit mehetünk még feljebb, szal ilyen 120k körül max.

A D60-nal csak egy baj lehet, h a motor nélküli obikkal nincs AF, s így már jócskán magasabbra kerül a léc.

Köszi.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#5583) Topa00 válasza Szten Márs (#5578) üzenetére


Topa00
tag

Rendben, köszönöm az infót! Meglesem!

(#5584) Szten Márs válasza runner 125 (#5582) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Ez a "mennyit megy el" kérdés számomra értelmezhetetlen. Ha felteszed repülőre, akár innen Ausztráliáig is elmegy. Ha csak dobod, akkor erősen függ attól, hogy milyen jó voltál gimiben kislabdadobásból. Magától viszont nem tud menni, nagyon buta szerkezet :( :DDD

/Igen, tudom, arról van szó, hogy hány expót bír, de semmivel sem jobban megválaszolható kérdés. Annyi bizonyos, hogy a camera shutter life database-n még nem írtak egyetlen hibás zárszerkezetről sem: [link] BTW, attól, hogy egy gépre rá van írva, hogy 100 ezer expóra tervezett, még meghalhat 8 ezer expónál, meg 25 ezernél is, persze elmehet 300 ezret is, amire meg nincs ráírva ez, nos, az meghalhat 8 ezer expónál, meg 25 ezernél is, de elmehet 300 ezerig is. Ha egy gépnél sokan jelezték, hogy hamar el szokott halálozni egy zár, nos annál a te példányod meghalhat 8 ezernél, 25 ezernél, meg elmehet 300-ig is, ellenben, ha egy gépről rengetegen írták, hogy agyonverhetetlen a zára... hopp, akkor is ugyanez van. Ezek egyedi események, egyedi dolgok, lehet nagy általánosságban beszélni, meg statisztikákat nézni és valószínűségeket becsülgetni, de soha senki nem fogja tudni megmondani, hogy a tiéd bizonyosan elmegy e x határig, vagy y előtt meghal-e. Ez a dolog ráadásul az utóbbi időkben, totál indokolatlanul az érdeklődés középpontjába került, és nekem, bevallom, kicsit hullik a hajam tőle./

Ha a Nikon belépőszint kiejtve, akkor maradt az E-520, nincs több választási lehetőség. Duplakitben elég best buy, na meg, mivel mást újonnan úgysem tud venni az adott árhatár mellett, még inkább best buy lesz :D

[ Szerkesztve ]

(#5585) máyköl válasza runner 125 (#5582) üzenetére


máyköl
veterán

Abból egy új EOS 1000D + egy használt kitobi kijönne. :K

De szerintem inkább egy új oly, duplakitben. :K

[ Szerkesztve ]

(#5586) runner 125 válasza Szten Márs (#5584) üzenetére


runner 125
nagyúr

:))

Nyilván. A kérdésem kb. arra vonatkozott, h ez is egy belépő szintű gép, és mire lehet számítani / "lehet-e adni neki a ritmust". :)
Mint írtam a srác grafikus, így használná elég sűrűn, de az adatbázis akkor jó hírrel szolgált. Köszi.

máyköl

Neked is.
Átadom az infókat, aztán eldönti.

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#5587) máyköl válasza runner 125 (#5586) üzenetére


máyköl
veterán

:)
Majd írd meg melyik mellett döntött. :K

Üdv! ;)

(#5588) Mákosmetélt válasza Szten Márs (#5584) üzenetére


Mákosmetélt
aktív tag

Szia,

erről a mennyi expo van benne/ mit bír dologról már több helyen is olvastam.
Az lenne a kérdésem, hogy ezt (gondolom én..) tárolja a gép, és ha igen, hogyan lehet megtudni, hogy hányat lőttek már vele. Menükben valami csiribi-csiribá? Vagy valami pc programmal?

Köszi!

Éljenek a nyulak!

(#5589) Szten Márs válasza Mákosmetélt (#5588) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Igen, tárolja, de hogy hogy lehet leolvasni, az teljesen márkafüggő. A különböző márkáknál különböző módon, Canonnál általában csak szakszervíz tudja kiolvasni, Olympusnál valamiféle svédtornával szakszervíz nélkül is meg lehet tudni, Pentaxnál benne van az exifben, ha jól tévedek stb stb. Szóval attól függ milyen gépről van szó.

(#5590) Songo válasza nord_ (#5567) üzenetére


Songo
senior tag

Köszi

Márcsak 1etlen kérdésem van. A mostani gépnél a legnagyobb gondom azvolt hogy studióban oylan manuál értékeket kellet megdnom amivel a keresőben az égvilágon semmit nemláttam a kép csodaszép lett de elég nehéz volt így célozni.
Ennél is fennál eza veszély? Ahogy értelmeztem ez nem tükörrefelxes csak egy cserélhető digitális.

Előre is köszi

(#5591) Segnior_Barthez


Segnior_Barthez
senior tag

Sziasztok,
Canon A40-el kezdtem, most G9-m van. Megszerettem a Canonokat, és ebben az irányba tervezem tovább. Fontos a video, ezért az 500d-ben gondolkodom. Viszont ennek árában a Pentax K-x-hez 50-200-as obit is adnak a 18-55-ös mellé... Szemüveg lévén inkább az lcd-t használnám, és a részletesebb kijelző, valamint a márkahűség miatt a Canonra gondoltam először. Nincs ismeretem a K-x-ről, tulajdonképpen még nem volt a kezemben, de szimpatikus, és használható jószágnak tűnik. Milyen a makrója az alap obival? Nagy dilemma - sok kérdés...

https://www.flickr.com/photos/57762354@N03/

(#5592) nord_ válasza Segnior_Barthez (#5591) üzenetére


nord_
veterán

Fontos a video, ezért az 500d-ben gondolkodom
Akkor lehet, hogy inkább valamilyen Panasonicban kéne gondolkodnod. ;)

Szemüveg lévén inkább az lcd-t használnám
Ez ne legyen kritérium, szemüvegben is ugyanolyan jó használható a kereső!

Milyen a makrója az alap obival?
A két márka kitobija közt ebben nincs különbség, mindkettőnél 1:3 a legnagyobb leképezési arány.

(#5593) nesa válasza Segnior_Barthez (#5591) üzenetére


nesa
veterán

Ha az LCD akarod hasznalni komponalasra akkor inkabb Sony ,de mivel a video is fontos neked ezert olyat vegyel amibe van AF video kozben is, es mint ahogy korabban az elottem szolo felhivta a figyelmem ez csak a micro 4/3 os gepeknek megy.

(#5594) rinpocse


rinpocse
tag

Canon 7D vagy Nikon 300s . Ez itt kérdés! Melyiket vegyem?

Elsősorban utazás (belső terek, tájkép....), kerékpárversenyek, család....stb. S milyen obit, ha csak egyet , s milyen obit ha kettő is befér a keretbe.

Nem vagyok árérzékeny, de fölöslegesen sem akarok kiadni pénzt, elsősorban a minőség érdekel. Köszi

(#5595) BiriBum válasza nord_ (#5592) üzenetére


BiriBum
őstag

A Pentax kitobi "makróképessége" kicsit jobb 0,34×, míg a Canoné 0,28×. A közelpont 25 ill. 28 cm.

(#5596) nord_ válasza BiriBum (#5595) üzenetére


nord_
veterán

Hoppá, akkor a photozone.de kerekít. :)
(Bár ez az eltérés a valóságban nem túl sokat jelent.)

(#5597) BiriBum válasza rinpocse (#5594) üzenetére


BiriBum
őstag

Én a 7d-t venném a kettő közül,bár ennyi pénzért lehet, hogy egy kicsit használt fullframe gépet vennék.
A kerékpárversenyekre gondolom nem kell nagyon hosszú gyújtótávú teleobjektív.
Ha egy obi 17-85 IS USM nagylátó+portré.
Ha 2: Canon 17-40/4 USM és Canon 70-200/4 USM. Vannak nagyon jó Sigma és Tamron lencsék is ebben a tartományban.
Kifejezetten belső térbe extra nagylátó szerencsésebb, pl: Tokina 12-24, Sigma 10-20 vagy Canon 10-22.

(#5598) Segnior_Barthez válasza nesa (#5593) üzenetére


Segnior_Barthez
senior tag

Kösz az 'itinert'. Nem volt pontos a kérdésem. A video 'csak' annyira fontos, mint a jelenlelgi G9-mel. Nem akarok venni egy külön felvevőt, hanem legyen video funkciója a gépnek. 1-2 perces felvételek készítésére akarom használni. A 4/3-os gépek nekem sokba vannak.
Kérdés: A kitobik bírnak-e olyan makró képeségekkel, mint egy compact? Vagy muszáj lesz egy makro obit venni? Szoktam 2-3 cm-ről tücsökre - bogárra 'lövöldözni'. Ezt is szeretem a Canonba. köszönöm
Szerk: Egyszer voltam egy oldalon, ahol különböző obikkal készült képekből lehetett szemezgetni. Nagy adatbázis volt, ami jó irányt mutathat obi beszerzéskor a magamfajtának :) Tudjuk-e h. melyik ez az oldal?

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/57762354@N03/

(#5599) BiriBum válasza Segnior_Barthez (#5598) üzenetére


BiriBum
őstag

Nem tudnak, de ha veszel pl. egy Sigma 17-70-est 1:2 makróval, akkor ugyanott vagy. Lehet előtétlencsét is használni, ami a legköltséghatékonyabb megoldás.

(#5600) nord_ válasza BiriBum (#5599) üzenetére


nord_
veterán

Sőt, még előrébb, mert a Sigmával nem fogja lelökdösni a bogarakat levélről. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.