Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6051) Doom válasza killerjohn (#6049) üzenetére


Doom
aktív tag

beavat a gyújtótávolság és társai misztériumába?

Szerintem kezdd itt és itt, jó bevezetők.

(#6052) sbazsi válasza killerjohn (#6049) üzenetére


sbazsi
veterán

nincs egy éve, hogy ugyanezzel fordultam én is a topicba.
gyenge kompakt, gyerek.
Én Sony a300-at vettem, elsősorban mert úgy véltem, hogy a kompakt féle élőkép nélkülözhetetlen számomra, és ebben olyan van + kihajtható kijelző.
nem bántam meg.

(#6053) rumos14 válasza aldebaran (#6042) üzenetére


rumos14
nagyúr

nem azért mondom, mert beakadt nálam a lemez, de újonnan egy A300 kit 130 felett sztem nem jó vétel. egyszerűen nem ér meg ennyit. azért nem, mert ha kicsit rádobsz, újabb, jobb, többet tudó gépet tudsz venni. nem az A300-ról akarlak lebeszélni, de azért 2 infót hadd osszak meg veled: ez a kit egy időben 99k-ért beszerezhető volt újonnan 2. tavaly okt-ben, igaz, obi és gari nélkül én 65k-ért adtam el az A300 vázamat. tehát ha A300 melett döntesz, egy használt, de még garis darab felkutatását javasolom.

(#6054) rumos14 válasza máyköl (#6043) üzenetére


rumos14
nagyúr

Mike, bakker, nem tudom magamban tartani a kérdést: van tapasztalatod vele? miből gondolod, hogy jó gép? mindenféle rosszindulat nélkül kérdezem.

(#6055) sbazsi válasza rumos14 (#6053) üzenetére


sbazsi
veterán

ebben az ár dologban van valami, én tavaly májusban talán 130-ért vettem, viszont 3 év garival.
és az sem mindegy...

(#6056) aldebaran válasza rumos14 (#6053) üzenetére


aldebaran
őstag

Vennék én használta, de itt Debrecenben nem nagyon árulgatnak ilyet használtan.

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#6057) rumos14 válasza Slowman (#6046) üzenetére


rumos14
nagyúr

Sony-ra van 50/1.8. nekem is ilyen van, és igaz h itthon túl van árazva, de amúgy nem rossz. és persze vannak a MAF obik, 50/1.7 ~25k, MAF 50/1.4 45-50k. használtan persze. a Sony 50/1.4 ezeknek a továbbgondolása, de optikailag azért jobbab, igen tisztességes példány, megállja a helyét a Canikon hasonló obikkal szemben.

igen, a "saját márkás" felhozatal nagyjából hasonló lehet. Pentax előnye - de ezt ti jobban tudjátok, az olcsón veszerezhető K bajonettes obikban rejlik - nem tudom, AF ezekkel hogy van, egyszer már írtam hülyeséget erről, szóval most kuksolok.

a Minolta AF obik AF-a teljesen jó, a zoom-ok, mint pl. az említett Beercan persze nem hipergyorsak, olyan, mint egy mai olcsóbb Sigma/Tamron tele, csak megbízhatóbb a pontosság. a Beercan azért a tele végen F4-en nem éppen beretva éles... amúgy pont most gondolkodom egy ilyen obim, de pl. a Tamron 55-200-am 130-ig tartja az F4-et és nyitva sztem élesebb mint egy Beercan. viszont nem tudok olyan hatékonyan leütni vele embereket (mint egy Beercan-nel tehetném ;] ) de igazad van, egy 70-200/F4, hasonló optikai tulajdonságokkal mint a Canon változat, bizony jól jönne Sony-ra (meg Pentax-ra, Nikon-ra is...)

(#6058) rumos14 válasza killerjohn (#6049) üzenetére


rumos14
nagyúr

ha már a Sony 2x is említésre került, esetleg a Sony A500-ra hívnám fel a figyelmed, ami az A300-nak az utódja. a keretből alap optikával kijön, e mellé én még mindenképp beszereznék egy fényerős fixet (<30k használtan) és egy olcsó telét (35k).
ha nem kritérium a kompakt gép módjára használható LV (ez ma vhogy nagyon sokszor előjött), értem ezalatt azt, hogy az autófókusz a kijelzőn való komponálás közben is tökéletesen gyorsan működik, akkor az összes többi márka is jó, vagy akár még jobb alternatíva lehet a Sony-hoz képest. a 150-200k az "emelt belépőszint" kategória, Canon 450D vagy 500D, Nikon D5000, Olympus E-620 és Pentax K-x gépek kit obijektívvel kijönnek a keretből, és igazából mindegyik gép igen jó.

(#6059) Flashback válasza rumos14 (#6014) üzenetére


Flashback
addikt

Ilyen obi van itthon.

[ Szerkesztve ]

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#6060) rumos14 válasza sbazsi (#6055) üzenetére


rumos14
nagyúr

amikor '08 aug-ban vettem a gépet, akkor is 130k volt, igaz, akkor a dollár 160 volt...

(#6061) rumos14 válasza aldebaran (#6056) üzenetére


rumos14
nagyúr

ha a hegy nem megy Mohamedhez...

(#6062) rumos14 válasza Flashback (#6059) üzenetére


rumos14
nagyúr

hát... ööö... nem rossz, de nem is olyan jó. reális ára sztem max 25k.

(#6063) aldebaran válasza rumos14 (#6061) üzenetére


aldebaran
őstag

Most már tudom legalább, hogy mit akarok és így feltúrom a várost, megrázok minden fát, hátha találok ócsón valahol.

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#6064) sbazsi válasza aldebaran (#6063) üzenetére


sbazsi
veterán

jól értem, hogy most járni fogod a debreceni fotós boltokat használt gép után kutakodva? :U

(#6065) aldebaran válasza sbazsi (#6064) üzenetére


aldebaran
őstag

Csak ahol használtakat árulnak. Bár fogalmam sincs, merre induljak. Meg nézem, hogy hol a legolcsóbb újonnan.
Bár a használttól kicsit félek, hogy sose lehet tudni, milyen rejtett hibája lehet, amiről 10 perc alatt nem tudok meg semmit.

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#6066) sbazsi válasza aldebaran (#6065) üzenetére


sbazsi
veterán

Ment pü

(#6067) Teemu válasza aldebaran (#6048) üzenetére


Teemu
tag

Nem cserélgetem az obit, így nem is lesz poros a tükör. Vagyis én nem veszem észre.
Ez érdekes. Én 1 éve vettem az A300-asomat, és nekem is 130ért sikerült hozzájutnom, 3 év garival.

(#6068) Flashback válasza rumos14 (#6062) üzenetére


Flashback
addikt

Nem az ára érdekel :) Ezért megéri Sony A330-at venni?
Vagy van esetleg jobb alternatíva, (képminőség, gyorsaság, kitobi)?

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#6069) Slowman válasza rumos14 (#6057) üzenetére


Slowman
aktív tag

Az 50/1.8-ról eddig nem is hallottam mert csak kevés helyen forgalmazzák (árgép szerint).
A K bajonettes régi obiból, tudtommal nincs olyan sok AF-es amit ma már nem forgalmaznak, (mert az előbb linkelt 50/1.4-es is régi fajta obi elméletileg filmeshez van gyártva, csak még van forgalomba belőle) Csak pár analóg vázról származó alap-obi 28-70 különböző fajtái lelehető fel a használt piacon. Amiket láttam eddig képen és régebbi típusok és van AF pl. ezek az ezüstök a hátsósorba azokat meg lehetetlen beszerezni ugyan nem kellene nekem az a batár ágyú de van köztük egy 70-200/2.8 amit bepróbálnék esetleg (és jó volna, ha lenne belőlük normál áron a használt piacon, de asszem most vettem ki a biliből a kezem :D ).

[ Szerkesztve ]

(#6070) killerjohn válasza aldebaran (#6050) üzenetére


killerjohn
addikt

és Te hol vetted ? :)

(#6071) Teemu válasza Flashback (#6068) üzenetére


Teemu
tag

Most nézem, hogy az A330-at már meg lehet kapni 120 környékén alap kitobival. Hátránya a 300-ashoz képest a külső felépítésében keresendő. Azt írják, hogy kényelmetlen a fogása, kevesebb a külső gomb (ami néha jól jön). De képminőség terén kb. ugyan olyan, mint a 300-as.
A 300-at meg most az árgépen legolcsóbban 136-ért látok ami nem valami jó vétel. Ennyi erővel ott van duplakitben 145-ért…

(#6072) aldebaran válasza killerjohn (#6070) üzenetére


aldebaran
őstag

Még sehol. Ha máshol nem lesz, az edigitalban veszem meg, bár ott elég brutális a hitelkonstrukció. De mindenképp ezt veszem meg.

Eleinte a330-at akartam, de a képeken is látszik, hogy kényelmetlen a fogása. Itt hívták fel rá a figyelmem és amikor elmentem a MMba és hozzá hasonlót fogtam meg, hát nem volt túl jó.

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#6073) máyköl válasza rumos14 (#6054) üzenetére


máyköl
veterán

A330-al? Van valamennyi. Fotóztam már vele sokat, ismerem jól a gépet. Bár, hosszabtávra tényleg nincs tapasztalatom, hogy pl. hogyan viselkedik rendszeresn hidegben, de azért némi tapasztalatom van vele, és tudom, hogy jó gép. :K

(#6074) Szten Márs válasza máyköl (#6073) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Csakhogy akinek válaszoltál, az A300-ast akar venni, nem A330-at. ;] Fogásra pl ég és föld a kettő - az A300 javára.
Az A330-at én pl nem ajánlanám, legalábbis nem alapos megfogdosás után, mert valami borzasztó rossz, gagyi, markolatnak alig nevezhető izé került rá, amit az emberek többsége kényelmetlennek szokott érezni, eddigi visszajelzések alapján -és ami azt illeti megértem őket. Ennek ellenére lehet, hogy vannak, akiknek megfelel, vagy akár jó az a markolat, de aligha vannak sokan.

(#6075) rumos14 válasza máyköl (#6073) üzenetére


rumos14
nagyúr

Mike, a 6042-ben a kolléga épp azt írja, hogy A300-at tervez rendelni, nem A330-at, de sebaj ;)
na de ha már szóba jött, fogásra neked hogy jött be az A330? nekem az Oly E-4x0 és E-620 mellett ez a másik kialakítás, ami nagyon nem kényelmes. nem tudom stabilan megfogni, cserébe fáj az ujjam tőle.

szerk: Szten, kezdünk hasonlítani egymásra - félelmetes, nem? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#6076) máyköl válasza rumos14 (#6075) üzenetére


máyköl
veterán

Érdekes, én is csak rosszakat hallottam a fogásáról, nekem valahogy kézre állt. Nem egy 40D vagy egy D90 fogása az biztos, de nekem nem volt olyan vészes. Ami nekem is katasztrófa, az az Oly E4xx -es széri fogása. Számomra borzasztó, olyan érzésem van mindig mikor meg fogok ey olyat, hogy mindjárt leejtem. :W

Én még mindig az A330-nál vagyok leragadva. A300-ast nem próbáltam, azt nem tudom milyen. :(

(#6077) Szten Márs válasza rumos14 (#6075) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Kissé már rettegek is :DDD

(#6078) nesa válasza rumos14 (#6075) üzenetére


nesa
veterán

Szerintem szokhato az E-620 teny hogy az 500-510-520 jobb ezen a teren .

(#6079) Teemu válasza aldebaran (#6072) üzenetére


Teemu
tag

Szerintem jobban megéri a dupla kittel venni az edigitalban.
Sony A300 kit 137k
Sony A300 dupla kit 145K

(#6080) sbazsi válasza Szten Márs (#6074) üzenetére


sbazsi
veterán

330at önmagában sem jó fogni kit obival. Milyen lehet vakuval és nehéz obival...
Így néha még a 300 markolata is kicsi, bár nekem nagy kezem van...

(#6081) aldebaran válasza Teemu (#6079) üzenetére


aldebaran
őstag

Akkor lehetne 150e ért duplakitben az E-520-at a MMban... stb. Mindig kicsivel többért egy kicsivel jobbat, meg se állok vagy 250e-ig.

Így is úgy indultam, hogy 50e-ért veszek egy kompaktot, mert annyi pénzem lesz. Ott a fórumban nesa és a többiek mondták, hogy ami nekem kell, az a tükrös dslr belépő. Mondtam, ok, rászánok 100e-et. Valahol meg kell állnom.

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#6082) máyköl válasza aldebaran (#6081) üzenetére


máyköl
veterán

Valahol meg kell állnod, de 8ezerrel többért már duplakitet kapsz. Szvsz később meg fogod bánni, hogy nem azt vetted, ennyit megért volna. 8k-ért kapsz mellé még egy obit. Ennyiért nem találsz ilyen obit sehol. :N Gondold meg! :K

(#6083) aldebaran válasza Teemu (#6079) üzenetére


aldebaran
őstag

De hol láttad dupla kitben, mert az edigitalnal nem látom, meg máshol se nagyon...?

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#6084) aldebaran válasza aldebaran (#6083) üzenetére


aldebaran
őstag

Az edigitalban láttam: [link]
De a kereső eddig nem hozta ki. :(
És ma jár le a forgalmazás. :(((

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#6085) nesa válasza aldebaran (#6083) üzenetére


nesa
veterán

Ha nincs szukseged a teleobira elis lehet adni, nemtudom ezek hogy mennek de kb 70k korul lehet az ara, 8k siman meger ,minimum 35k er elbirod adni....

[ Szerkesztve ]

(#6086) killerjohn válasza Teemu (#6079) üzenetére


killerjohn
addikt

Jól hangzik!

Ezért meg fogtok ölni, de valaki el tud engem valami helyre navigálni, ahol kapok valami minimál infót arról, hogy mi a fenét jelentenek ezek a milliméterek az optikák nevében ? :)))))))) Én leragadtam a kompaktoknál.... megnyom... katt... kész... usb... copy... picasa... done

(#6087) rumos14 válasza Teemu (#6079) üzenetére


rumos14
nagyúr

pont a mai nappal be is fejezték az A300 duplakit forgalmazását. ez - elnézést - szívás. a kitben szereplő tele amúgy egész kó kis darab, nekem is olyan van, csak Tamron feliratta.

(#6088) killerjohn válasza aldebaran (#6084) üzenetére


killerjohn
addikt

Hmm. Ha tényleg ezt ajánljátok, akkor hazafelé megveszem... hűűű nem szoktam ilyen hamar, körültekintés nélkül shoppingolni, de szerdán utazunk "nyaralni", és ha ez most ennyire bestbuy...

szerk: b*szhatom, már nincs nekik... :(((

[ Szerkesztve ]

(#6089) aldebaran válasza nesa (#6085) üzenetére


aldebaran
őstag

obikat nem néztem, hogy ilyen drágák...
Találtam másik helyet, ahol van készleten és egy kitben olcsóbb: [link]
Még a héten nézelődöm. Szerencse, hogy nem hirtelen ugrok bele a vásárlásba és itt vagytok segíteni. :R :R

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#6090) killerjohn válasza killerjohn (#6086) üzenetére


killerjohn
addikt

ja. meg a fényerő. meg hogy mit jelent a "telefotó" :DDD ráadásul most jöttem rá, hogy mekkora állatság lenne, ha tudna videót rögzíteni ;)

(#6091) nesa válasza rumos14 (#6087) üzenetére


nesa
veterán

Az E520 DZK kitet 3x fejeztek be, parnap mulva mindig ujraindult a forgalmazas ,szoval van remeny.

aldebaran!

A 70k koruli obik azok az olcsobb kategoriba szamitanak a kozepes az 200 k felett indul a penge darabok nemritkan 600k felett kezdodnek :K

[ Szerkesztve ]

(#6092) aldebaran válasza nesa (#6091) üzenetére


aldebaran
őstag

Akkor vagy kitobi, vagy semmi.

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#6093) máyköl válasza killerjohn (#6090) üzenetére


máyköl
veterán

(#6094) killerjohn válasza máyköl (#6093) üzenetére


killerjohn
addikt

:R

(#6095) killerjohn


killerjohn
addikt

az A300 ha jól értem nem tud HD videót venni... van olyan, ami még emberi áron van, és tud ? :)

szerk: pl ez? http://www.edigital.hu/Tukorreflexes_fenykepezo/Canon_EOS_500D_digitalis_fenykepezogep_kit_(18-55mm_IS_objektivvel)-p45207.html

[ Szerkesztve ]

(#6096) Zoli bácsi válasza killerjohn (#6095) üzenetére


Zoli bácsi
őstag

Ha jól tudom, a Pentax K-X a legolcsóbb, ami videót tud. Kitobival 145-150e. közt van.
A Canon 500D is tudja, csak kb 30e ft-al drágábban.

(#6097) Teemu válasza aldebaran (#6089) üzenetére


Teemu
tag

Nah ennyiért még szimpatikusabb. :))

(#6098) TeeJay válasza killerjohn (#6090) üzenetére


TeeJay
félisten

neked biztos hogy tükrös gép kell kapásból?
előtte nem kellene kicsit tanulmányozni mi fán is terem ez?
csak azért mondom mert elég drága játékszerek ezek és ha mindent szeretnél vele csinálni meg jó nagy "zoom" meg makró meg mindent tudjon akkor egy évi fizetést is el lehet költeni a felszerelésre :D

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#6099) killerjohn válasza TeeJay (#6098) üzenetére


killerjohn
addikt

hmm. a makró, meg zoom az optikától függ, nem? nekem az lenne a fontos, hogy legyen egy jó kis alapgép, ami okos - de nem irracionálisan drága, mivel nem vagyok profi -, kitobival, aztán miután ráéreztem, belejöttem, majd veszek hozzá olyan objektívet, amire szükséges van.

Viszont az "alap" tudást nem tudom később bővíteni... ugyanis ha tud Full HD videót felvenni, akkor adhatom el használtan a fenébe a camcorderemet (30GB-os vinyós, de még csak 720p-t sem tud...) és csak egy eszközt kell magammal vinni a nyaralásra. Az árából meg veszek egy naaaaagy SD kártyát a gépbe :)

(#6100) killerjohn


killerjohn
addikt

az EOS 500D van olyan jó mint az A300 ?
Most nézem, hogy 1080p-ben csak 20fps, de a 720p sem rosz (30fps)!

Habár az 1080p-s projektorunkon az előbbi jobban nézhet ki :p

bocs hogy hangosan gondolkodok srácok... tehát ennyi a választék ebben az árban?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.