Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6501) Mk48 válasza Ren Hoek (#6497) üzenetére


Mk48
csendes tag

Szvsz én is azon a véleményen vagyok, hogy bontsd két részre a tartományt, két obira - mert sokkal minőségibb képet kapsz.

Pentaxnál mindez megvan: 16-50/2.8 és 50-135/2.8. Nyitott rekesznél is bitangéles képet adnak, mélységélességgel jól lehet játszani.

Először inkább jobb üvegeket kell venni, később aztán lehet a vázra is fejleszteni.

(#6502) kugyu21 válasza forceberg (#6500) üzenetére


kugyu21
senior tag

Arrafelé lehet, hogy valamikor majd egyszer elcsábulok de az ára alapján nem most lesz az.

Mk48
Azok tényleg jó üvegek, már majdnem fordultam a D5000-től a K-x felé, de azután megnéztem az árúkat. A kettő együtt majdnem fél milla, 7x annyi mint a 18-105.
Lehet, hogy megéri annak aki azzal keresi a kenyerét, én csak kedvtelésből fotózok és azt sem túl sűrűn.

[ Szerkesztve ]

(#6503) Ren Hoek válasza kugyu21 (#6502) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Szerintem tényleg jobban járnál egy jófajta bridge géppel, mivel gyakorlatilag a DSLR-ek előnyeit egyáltalán nem használnád ki. Se objektív választás, se mélységélesség. A jó és használható objektívek nagyon drágák. Neked viszont bőven megfelelne a kisebb szenzorméret is, amihez nem kell többszázezres objektív.

Ilyen szempontból, egy felsőkategóriás bridge lenne a megfelelő, és a legjobb anyagi megoldás.

Hobbifotózáshoz akár egy ilyen Fuji S200EXR vagy ilyen Pana DMC FZ38 bőven minden igényt kielégítene, főleg ha csak kedvtelésből csinálod. Tudom nehéz ezt elfogadni, de nemcsak az én véleményem (volt fotós főnökömnek is mindig hasonló volt a véleménye DSLR vs Bridge témában) A jó fotó nem attól függ, hogy egy fokkal nagyobb, tükrös gép lóg a nyakunkban.

[ Szerkesztve ]

(#6504) kugyu21 válasza Ren Hoek (#6503) üzenetére


kugyu21
senior tag

Nem mindenáron akarok DSLR-t, csak mind árban mind pedig méretben már majdnem ott vannak a jobb bridge-k is. A jelenlegi kompaktomról is csak azért akarok feljebb update-elni, mert egy kicsit jobb minőségre lenne szükségem és mert kezd elhalni.
Tudom, hogy nekem a legideálisabb egy a mostanihoz hasonló kompact lenne fullframe szenzorral, kicsit lejjebb kezdődő nagylátóval (az 5x átfogás elég) és külső vakúpapuccsal ja és még a mostaninál is lehetne vékonyabb. Van ilyen? :))

(#6505) Degeczi válasza kugyu21 (#6504) üzenetére


Degeczi
nagyúr

ha a mérettel meg tudsz barátkozni, akkor a Sony R1 ideális

(#6506) kugyu21 válasza Degeczi (#6505) üzenetére


kugyu21
senior tag

Tényleg nem rossz, de valóban elég méretes és az már az őskor.

(#6507) Brian_RL


Brian_RL
aktív tag

Sziasztok!
Canon 400D-hez keresnék obit. Nyáron megyek esküvőkre, meg lesz elég sok esemény, ahol fotózhatok, és szeretnék egy szép képet adó obit. 100 körül kellene valami jó :) Most egy 28-135-ön gondolkozom. Ti mit ajánlotok?

Jelenleg ezek vannak:
EFS 18-55mm
EF 75-300mm 1:4-5.6
EF 50mm 1:1.8

(#6508) johnjohn válasza Brian_RL (#6507) üzenetére


johnjohn
addikt

Esküvőre mindenképpen nagy fényerő kellene ! Az 50/1.8 jó, de lehet, hosszú lesz.
100-körül sajnos elég sovány a választék, a 28-135-ös Canont erősen kell rekeszelni, és akkor már csak szabadban jó.
SIGMA 24-70 mm f/2.8 EX DG Macro talán még belefér használtan, de alaposan ki kell próbálni.

(#6509) nesa válasza Brian_RL (#6507) üzenetére


nesa
veterán

Eskuvore alkalmas obit nehez lesz venned 100k korul de ha fix es olcsobb kell talan sigma 30/f:1,4 de oda inkabb mas kategoria kellene ,300k bol egyszerubb lenne.

(#6510) Brian_RL válasza johnjohn (#6508) üzenetére


Brian_RL
aktív tag

Értem! :)
:Y Most vettem csak észre hogy nem az "Objektívek" topicba ment :B Bocsi! Átírom oda.

(#6511) forceberg válasza Brian_RL (#6507) üzenetére


forceberg
veterán

Tamron 17-50 F/2.8 vagy Sigma 18-50 F/2.8. [link]
Más tesztekben 50mm-en nem lágyul be a Tamron...
Szóval jól meg kell nézni vétel előtt, de a Sigmát is.

[ Szerkesztve ]

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#6512) Mk48 válasza kugyu21 (#6502) üzenetére


Mk48
csendes tag

A kettő együtt majdnem fél milla, 7x annyi mint a 18-105.

Újonnan igen. Indexen hirdették használtan mindkettőt igen jó áron, az új ár kb. 40%-áért. A 16-50-et sikerült megcsípnem, a másik se sokáig volt fönt. Fizesse az új dolgok értékcsökenését az, akinek sok pénze van :-).

(#6513) kugyu21 válasza Mk48 (#6512) üzenetére


kugyu21
senior tag

Az még akkor is drága, és nálam csak az új játszik.
Egyébként az új ár 60%-áért, ha nem volt nagyon lestrapált, akkor tényleg nem volt rossz ár, mert a jó üvegek árai ennyit nem szoktak esni.

(#6514) Doom


Doom
aktív tag

Elnézést az OFF-ért, de hátha...

link

(#6515) forceberg válasza Doom (#6514) üzenetére


forceberg
veterán

Sajnálattal olvasom! :(
Jó helyen van itt is, hisz aki gépet akar venni, esetleg találkozhat velük a használt piacon...

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#6516) máyköl válasza Doom (#6514) üzenetére


máyköl
veterán

Sajnálom, kívánom, hogy találd meg a gépet. :K

(#6517) bubi92 válasza Doom (#6514) üzenetére


bubi92
őstag

robbanna le a keze annak aki lop... :W

(#6518) máyköl válasza bubi92 (#6517) üzenetére


máyköl
veterán

Háát, ilyen világban élünk.
Pont azt hallottam tegnap, hogy a tolvajok a "márkás" táskákat figyelik, amin mondjuk Canon, Nikon, Lowerpro van írva, arra mennek inkább.
Nekem no name. ;]

(#6519) forceberg válasza máyköl (#6518) üzenetére


forceberg
veterán

Nekem meg HQ...
Autós HI-FI világban is örök téma, hogy mielőtt odaérsz valahova, ahol otthagyod a kocsit, előtte legalább 500-1000m-rel lehalkítod a zenét és nem teszed tele a hátsó szélvédőt márkák matricáival...

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#6520) máyköl válasza forceberg (#6519) üzenetére


máyköl
veterán

Jaja.
Egy fotós haverom mondta ezt, hogy ő is direkt márkátlant vett, és még a 450D-jéről is leszedte a Canon nyakpántot, és inkább egy fekete szíjat rakott rá. :K

(#6521) Degeczi válasza máyköl (#6520) üzenetére


Degeczi
nagyúr

egy olasz fazon pl. azt írta egy flickr topikban, h ezt a megerősített zacskót használja kamera-táskaként :C :

a márkátlan pánt valóban nagyon gyakori, de a kamerán ill. obikon a márkajelzések leragasztása is

[ Szerkesztve ]

(#6522) máyköl válasza Degeczi (#6521) üzenetére


máyköl
veterán

Gratulálok neki! :D
Végülis lopás szempontjából jó ötlet, de én bele nem raknám a vázam, meg a két obim. :N

(#6523) Degeczi válasza máyköl (#6522) üzenetére


Degeczi
nagyúr

azt írja, habszivaccsal töltötte ki az alját, arra saját tokban szokta berakni a cuccokat (pl. a drágább Sigma obiknak egész komoly védőtokja szokott lenni), az egész tetejére pedig néhány ruhadarabot dob álcázásként

de gondolom ilyet eleve csak akkor használ, ha nem nagy cuccal megy, és nem biztonságos környékre

(#6524) máyköl válasza Degeczi (#6523) üzenetére


máyköl
veterán

Ez szerintem már túlzás, attól függetlenül, hogy kitömte szivaccsal az alját, szerintem sokkal könnyebben meg tudnak sérülni az obik, a váz. :K

De ne OFF-oljunk szerintem. :N

(#6525) kricsi81 válasza máyköl (#6524) üzenetére


kricsi81
senior tag

Végülis tényleg jó álca, nem hiszem hogy bárkinek is feltűnne hogy komoly fényképezőgép van a szatyorban :D

De miért lenne túlzás, és miért sérülne meg sokkal könnyebben a gép és az obi, ha szivacsos a szatyor alja, és a tokjukban rakja bele??

[ Szerkesztve ]

kovacsrichard.hu

(#6526) forceberg válasza kricsi81 (#6525) üzenetére


forceberg
veterán

A tuti tipp:
Egy ócska szatyor a cuccokkal tele, meg egy origi Nikon álcatáska 3 üveg barackbefőttel! :))

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#6527) máyköl válasza kricsi81 (#6525) üzenetére


máyköl
veterán

Mert oldalról nem védi semmi, csak a tok, de az nem olyan, mintha szivacs lenne, egy nagyobb ütődéstől szerintem a tok nem vég úgy, mint a szivacs. :N

(#6528) kricsi81 válasza máyköl (#6527) üzenetére


kricsi81
senior tag

Mert egy fotós táskának szivacs az oldala?

Meg miért vágna hozzá valaki egy szatyrot akármihez, ha tudja hogy fontos dolog van benne? :U

kovacsrichard.hu

(#6529) máyköl válasza kricsi81 (#6528) üzenetére


máyköl
veterán

Igen, az enyém szivacsos oldalról is.
Talán mert véletlen neki ütődik valaminek, direkt nyíilván nem vágja neki az oszlopnak. :U

[ Szerkesztve ]

(#6530) kricsi81 válasza máyköl (#6529) üzenetére


kricsi81
senior tag

Már bocsi, de nem nagyon hiszem hogy a táskád szivacsosabb mint egy Lowepro riporter táska... :U [link]

Nyílván még jobban vigyáz a cuccára a fotós ha egy szatyorban viszi, nameg nekem még egyszer sem ütődött neki semminek a táskám :U

zárjuk le

kovacsrichard.hu

(#6531) máyköl válasza kricsi81 (#6530) üzenetére


máyköl
veterán

Nem mondtam, hogy szivacsosabb, de ismerem a táskám, tudom, hogy van az oldalán vékony szivacs, és puha az oldala is.

(#6532) Degeczi válasza máyköl (#6527) üzenetére


Degeczi
nagyúr

nem csak szövetszüttyő létezik, pl a Sigma EX obiknak nagyon komoly, párnázott tokja van, ami minden reális behatástól megvédi:

itt ugyan nem látszik, de belülről is jól párnázott

[ Szerkesztve ]

(#6533) Ren Hoek


Ren Hoek
veterán

Szerintem a legjobb egy olcsó hátizsák... abba belefér a fotóstáska egészben. Ha sötétben megyek kamerával, vagy fotógéppel, mindig beleapplikálom - ezzel kisiskolásnak álvázva magamat :)

Persze a kamu telefon, és a support 500 Ft mindig ott van a szeren... Gondoltam még fotónyomtatóval hamis pénz nyomtatására, amit odaadnék a rablóknak az igazi helyett, "Rák*rtál ,,i,," felirattal az alján... de erről letettem, mert a végén még feljelent pénzhamisítás miatt, és tuti engem csuknak be :D

Emellett a biztonságra adók berejthetnek a farzsebbe, vagy fotóstáskába egy gázsprét, illetve egy 5 lövetű gázriasztó pisztolyt... vegyesen töltve 1 grammos kapszaicin töltényel (paprika) és könnygázossal. Ezzel azért lehet már kellemetlen pillanatokat szerezni a támadónak.

Én azt tudom, hogy a testi épségem kockáztatásával is megküzdenék a fotós videós cuccomért... mivel egész életemben gyűjtögettem őket.

Aki meg otthagyja padon/kocsiban, az meg is érdemli, hogy ellopják a cuccát...
Tanmesének vége, jóéjszakát gyerekek :)

[ Szerkesztve ]

(#6534) Dorian válasza Ren Hoek (#6533) üzenetére


Dorian
félisten

Azt hiszem, előjönne belőlem az állat, ha megpróbálna valaki kirabolni... A vegyesen tárazott gázfegyver pedig nálam van, ha olyan helyre megyek, de elsődlegesen a kezeimben-lábamban bízom...

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#6535) máyköl válasza Dorian (#6534) üzenetére


máyköl
veterán

Ez már egy másik téma, lassan kezdünk áttérni az önvédelemre. :DDD

Egyébként szerintem haggyuk az egészet, ne OFF-oljunk. :N

(#6536) Ren Hoek válasza máyköl (#6535) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Akkor itt egy megmosolyogató téma :)

Canon 1200 mm 5.6

Brutál, ahogy csak úgy ficeg a végén az az 1D :D

Azért ilyen iszonyat drágák amúgy ezek, 800 mm-es kb 3,6 milla... mert közel olyan a rajzolatuk, és a vonalfelbontásul mint az 50 mm-es obinak. Persze ezt csak a természet meg sportfotósok engedhetik meg maguknak :) Eladom a kocsit, meg a bútorainkat, talán futná 1 800-asra :D

(#6537) Throme válasza Ren Hoek (#6536) üzenetére


Throme
veterán

Régebben valaki belinkelt egy oldalt ahol - ha jól emlékszem - a canon 5200 mm -es objektívről volt 1 kép.
Ott tényleg keresni kellett a végén a fényképező vázat :), pedig arra sem 1000d-t raktak.

Egyikkel sem mennék kirándulni.....

(#6538) BiriBum válasza Throme (#6537) üzenetére


BiriBum
őstag

Ez lehet az...

Azért pl. ez sem semmi, nézzétek a fényerőt!

[ Szerkesztve ]

(#6539) Throme válasza BiriBum (#6538) üzenetére


Throme
veterán

Hát ezt a videót még nem láttam, de nagyon komoly a szerkezet. Itt már nem az objektívet kell "rátekerni" a vázra, hanem fordítva!!

(#6540) kricsi81 válasza Dorian (#6534) üzenetére


kricsi81
senior tag

Ja, előjöhet belőled az állat, csak te fogsz rosszabbul járni...
Nem tudhatod hogy a támadód meddig megy el, elkezd fenyegetni, vagy elővesz egy kést...
és mivel általában (sajnos) cixxxxok az elkövetők, nemhiszem hogy félnek :(

[ Szerkesztve ]

kovacsrichard.hu

(#6541) Throme válasza kricsi81 (#6540) üzenetére


Throme
veterán

Ha pedig valaki megveri a tolvajt, akkor az feljelenti az illetőt (mert erre nagyon ki vannak képezve, hogy milyen jogaik vannak) és máris eljárás folyik ellene. Még a melóját is elveszítheti egy ilyen g.ci miatt....

(#6542) Ren Hoek válasza Throme (#6541) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Utolsó OFF a témában, részemről:

Azért megnézném azt, aki fotóstáskával meg full felszereléssel megveri a támadóját(támadókat)... Még futni is lehetetlen, max ha hátizsákban van a szerkó. De az utcai harcokban nevelkedett barna és fehérbőrű támadók úgyis utolérik az embert. Kp, ledumálás, futás, aztán utolsó esetben gázpisztoly. (15 rugóért lehet kapni már, csakhát a használata vizsgálatot eredményezhet, és akkor már régen rossz ha bíróságon köt ki az ember)

ON

(#6543) kricsi81 válasza Ren Hoek (#6542) üzenetére


kricsi81
senior tag

Főleg, hogy sajnos az nagyon ritka, hogy egy támadónak van annyi vér a pucájában, hogy egyedül kössön bele valakibe, ne pedig falkában támadjon...
Több (akár 2) ember ellen meg nem sok teendő van fotós táskával a válladon... (plána ha az illetők kicsit napbarnítottak is...)

the end of off :D

kovacsrichard.hu

(#6544) máyköl válasza Ren Hoek (#6536) üzenetére


máyköl
veterán

(#6545) BiriBum válasza máyköl (#6544) üzenetére


BiriBum
őstag

Kár, hogy lelőtted a poént, bizony már gyűjtök rá... Zöld színű K-x vázra gondoltam rárakni, konverterrel. :U

(#6546) Mercutio_ válasza kugyu21 (#6513) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ha drága, akkor ott a Tamron 17-50/2.8, telének meg Pentax 55-300, vagy olcsóbban Tamron 70-300. De elgondolkodhatsz egy Pana GF1-en is :D

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#6547) máyköl válasza BiriBum (#6545) üzenetére


máyköl
veterán

Én inkább lakást vennék helyette. :DDD
Egyébként zöld színű K-x nincs is, nem? ;]

(#6548) Zoli bácsi válasza máyköl (#6547) üzenetére


Zoli bácsi
őstag

Ha nekiállnék rá spórolni, félretenném a hatalmas közalkalmazotti fizetésemet, akkor 81 hónap múlva, azaz nem egészen 7 év alatt meg is tudnám venni. :DDD

(#6549) Segnior_Barthez


Segnior_Barthez
senior tag

Sziasztok,
Én is megvettem első dslr-emet (K-x). Tanulgatom, tanulgatom - elég jó a user manualja. Hiányolom a lejátszás menüben a fókuszpont megjelenítését, amivel a Canon G9-em elkényeztetett - de ez van. Makrózni szeretnék. Közgyűrű vagy fordítógyűrű ami a kithez (18-55 )ajánlanátok? Egyenlőre még nincs kedvem :N célobit venni. köszönöm

https://www.flickr.com/photos/57762354@N03/

(#6550) Ren Hoek válasza Segnior_Barthez (#6549) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Szerintem a közgyűrű jójáték, mert ugye te állítod össze a szettet. Viszont pár vasdarabért sajnálok kiadni pénzt :D Így inkább vettem egy Nikon- M42 átalakítót, és felraktam hozzá a Praktika közgyűrűit. Abból volt 6 db kb... Asszem pentaxhoz is van ilyen. Nekem az a tapasztalatom, hogy még így régi M42-es obikkal és közgyűrűvel is totál éles szép makrókat tudtam csinálni. Majd linkelek párat ha megleltem. Szóval a célobi egyelőre szerintem is pazarlás.

Fordítógyűrűt milyen áron mérik ehhez?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.