Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5851) Fryskitt válasza [HUN]Zolee (#5850) üzenetére


Fryskitt
addikt

Még mindig????? Ezt írja már hónapok óta. Talán le kellene cserélni a fejlesztőket. Hát úgy nehéz. Egy olcsó vonatjegy oda-vissza? :F

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#5852) Kazimír válasza Szten Márs (#5831) üzenetére


Kazimír
őstag

Jajj, ez fájt! :O

A "beltéri objektív" kifejezésnél eldobtam az agyvelőmet, onnantól zombiként tompán igyekeztem végigfutni a "cikk" maradékát.. :U
Ezt nekiállni javítgatni? Háát.. Én is az egyszerűség híve vagyok, ahol lehet, de bizonyos fogalmakhoz nem elég egy fél mondat, főleg ott, ahol az esetleges tévedésekért súlyos ezreket kell fizetni (pl. célnak nem megfelelő felszerelés vásárlása)
Még valami: Nem hiszem, hogy egy érdeklődő ne értené azt - a cikkből hiányzó - fogalmat, hogy látószög.
A cikkíró pedig... na mindegy. :U
"Szakmai logout"... :U

Be köll fizetni, azt' jólvan...

(#5853) Szten Márs válasza Kazimír (#5852) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Ez már a javított verzió :)
Az eredetiben makróobjektívnek egy 50mm F/1,8 volt írva, és még több szó volt furcsa, nem teljesen korrekt stb. Az egész átiratásához már nincs energiám, na meg valószínűleg azt a cikkíró sem venné jó néven, hogy ugyanmár írjon át mindent. De azokat a hibákat, amiket felhoztam, végülis, amikor kevésbé offenzív formában írtam, készségesen javította, tehát a szándék megvan :K A tudás kevéske egyelőre, persze. Amúgy laikusnak szerintem nehéz megítélni egy logout írásról, hogy mennyire korrekt szakmailag, és a logout két szerkesztője nem biztos, hogy járatos a témában, így elég nehéz a szakmai korrektúrázást, cikkválogatást megvalósítani.

[ Szerkesztve ]

(#5854) Kazimír válasza Szten Márs (#5853) üzenetére


Kazimír
őstag

Igen, láttam, hogy végül bizonyos kérdésekben beadta a derekát, hosszas győzködésre (a türelmedet már méltattam korábban :) ).
De még akkor is. Ha most valaki ezen írás elolvasása után felvilágosulva érzi magát, és elővéve a megtakarított pénzét, elrohan felszerelést vásárolni.. Nem azt mondom, hogy feltétlenül csalódni fog, de hogy jobb esélye van rá, az biztos.

A makrókérdéshez. Fura, hogy a "leképezés" fogalma, csak általad került elő, de valahogy nem nagyon foglalkozott vele senki.
Még egy objektíves: Egy jó állapotú Nikkor 70-200-at eladhatna nekem a cikkíró 200e környékén :) Nem bánom, ha kicsi az átfogása. :N

Be köll fizetni, azt' jólvan...

(#5855) t_a_m_a_s válasza Szten Márs (#5853) üzenetére


t_a_m_a_s
őstag

Azért read onlyban be-benézek a topikba, látom ott is előjött a magyar nyelvű menü, amit valahor már átbeszéltünk egyszer... :W

Csatlakozom Kazimírhoz, türelmes ember vagy :DD :DD :DD

Holnap majd jól beletépünk...

(#5856) máyköl válasza Szten Márs (#5853) üzenetére


máyköl
veterán

Szten, le a kalappal! Tényleg, iszonyú türelmes ember vagy, képes vagy mindig ugyanazt leírni, órák hosszán. Gratulálok! :C

Egyszer össze fogom gyűjteni az összes ilyen hsz.-od, és be fogok menni a moderátoros topikba, hogy nézzétek, mennyit ír, és ezt napi szinten teszi, és el fogjuk intézni, hogy külön rangod legyen. :DDD De komolyan. :D

Milyen rang-név tetszene a legjobban? :DD

Ja, és kéne írnod, neked is a logouton, valami hasonló cikket! :K

[ Szerkesztve ]

(#5857) sziszi79


sziszi79
csendes tag

sziasztok
szeretnék egy kis segítséget kérni.fényképezőt szeretnék venni ,de nemtudom melyiket lenne érdemes.ezen az oldalon nézegettem 130.000ft-ig.
http://www.photohall.hu/digitalis_fenykepezogep/tukros_digitalis_gep/?DescOrderBy=ASC
számít a videó minősége is és persze a képek.
előre is köszi

sziszi79

(#5858) nesa válasza sziszi79 (#5857) üzenetére


nesa
veterán

Azt nemart ha tudod hogy ezek a gepek 130k er nemszoktak videot csinalni baris nemigen jellemzo es ha tudnak is akkor se igen alkalmasak ra mert nincs AF igy ezt meg neked kell korigalni mint egy operator...

Ha valoban fontos a jo kepminoseg es a video akkor meg gyujteni kene es valami mikro 4/3 os gepet Olympus vagy Lumix venni.

De talan ird le mire is szeretned hasznalni a gepet.

(#5859) kricsi81 válasza sziszi79 (#5857) üzenetére


kricsi81
senior tag

Írd le kicsit konkrétabban, hogy mi lenne a felhasználási terület (kb), volt-e/van-e most valamilyen géped.
Ahogy nesa írta, videó ennyi forintért nem nagyon van még :(
Meg attól is függ a dolog, hogy mennyire gondolod komolyan a fotózást, mert ha komolyan, akkor lehet hogy a két nagy cég közül lenne érdemes választani: Nikon vagy Canon
(szerintem) az objektívek, vakuk, egyéb kiegészítők miatt.

kovacsrichard.hu

(#5860) máyköl válasza sziszi79 (#5857) üzenetére


máyköl
veterán

Mi a fontos?

- Live View kell neked?
- nagy képernyő, nagy kereső fontos?

Néztél esetleg már ki márkát?

Vennél hozzá sok tartozékot? (objektív, vaku, markolat) stb.?

Ha ezeket megmondod, könnyebb lesz választ adnunk. :K

Videózásra ne számíts. A Canon belépőkategóriába tudtommal csak az 500D tud vidózni, félprofi kategóriába, asszem az 50D (ebben nem vagyok biztos), feljebb meg az 5D MII, stb., de ez már nem aktuális.

Nos, 500D-t újonnan nem kapsz 130-ért. Tehát vagy lemondasz a videózásról, vagy gyűjtesz 500D-re. :K

(#5861) nesa válasza kricsi81 (#5859) üzenetére


nesa
veterán

szerintem barmelyik markahoz van vaku meg obi ,szoval ezt most nem ertem :F hasznaltba kb ugyanaz a piac a hirdetett 100 nikon obira talan van 10 erdeklodo, a hirdetett 10db sony obira meg 1 erdeklodo .....

(#5862) Throme


Throme
veterán

Helló!
Először is köszi mindenkinek aki segített hsz-ével az első dslr gépem kiválasztásában!
Nikon D5000-re esett a választás.

Lenne már is egy kérdésem.
Próbálok csatolni 1 képet ide. A kérdés az lenne, hogy az a piros és zöld "pötty" 2 beragadt pixel lenne? :Y
Az a világos folt (a zöld felett) a szekrényajtón van...

Nem hiszem, hogy ezek porszemcsék , de még nem vettem kézi légpumpát hogy erről 100%osan meggyőződjek...bár eléggé beragadt pixelnek tűnnek
Ilyen probléma esetén a Nikon Kft tud segíteni?

Remélem sikerül valahogy "kijavítani" ezt a problémát. :F

[ Szerkesztve ]

(#5863) Degeczi válasza Throme (#5862) üzenetére


Degeczi
nagyúr

persze, a porcica teljesen másként néz ki
(elmosódott, egyetlen pixelnél jóval nagyobb és nem színes paca)

ez egyértelműen hotpixel - de nem feltétlenül probléma!

az attól függ, milyen körülmények (záridő, érzékenység) között jön elő: ha csak nagyobb érzékenység és hosszabb, több mp-es záridők mellett, akkor természetes jelenség

(#5864) Szten Márs válasza máyköl (#5856) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Azért szentté ne akarjatok már avatni :DDD Csak néha írogatok ide-oda :)
BTW jó nekem a mostani rangom, meg eddig minden rangom megfelelt, talán a PH! Kedvence nem annyira, mert az elég furcsa, kicsit bénán hangzó rang :B

Logoutos írást, már címlapost terveztem többször is, de valahogy soha nem jött össze. Ha nem egy konkrét szituációba kell írnom, valakinek válaszként, akkor jóval kevésbé vagyok motivált :N Pár blogoutosat talán csinálok fényképezés témakörben, de szerintem a címlap nem az én világom - aztán majd kiderül :)

(#5865) Throme válasza Degeczi (#5863) üzenetére


Throme
veterán

Csináltam jópár mintaképet (tanulom a gép használatát) és visszanézve azokon is rajta van...
pont ilyen a színük is... :(

És csak az a 2 ragadna be, pont ugyan abban a pozícióban?

[ Szerkesztve ]

(#5866) Szten Márs válasza Throme (#5865) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Ha RAW-ban fotózol és Adobe PS + Camera raw beépülő modul párosítással konvertálod át a képeket JPG-vé, akkor automatikusan kiszűrésre kerülnek ezek a pöttyök. Valószínűleg Lightroommal is.
Ha JPG-ben fotózol is, a gyakorlatban igen kevésszer lesz zavaró, azokon a képeken, amiket meg teljes méretben akarsz nézni, vagy valamiért különösen fontosak, vagy különösen zavaró a hiba, szóval azokon a képeken is eltüntethető bruttó 3 másodperc alatt spot healing toollal.
Ha mégis nagyon zavarna, szakszervízben megoldják a dolgot neked.

(#5867) Throme válasza Szten Márs (#5866) üzenetére


Throme
veterán

Egyelőre csak jpg-t használok (gyakorlás képpen ezeket lehet könnyebben kezelni).
Kipróbálom RAW-ban is....

Szakszervizes megoldás az hogy működik?
Egyáltalán gariban megoldható, vagy azt mondják 2-3 halott pixel az nem hiba?
A Nikon Kft intézi ezt, vagy a sokak által említett Camera kft?

Eddig megúsztam a pixelproblémát (korábbi fényképező, laptop, tv) hát most nem.
Sajnos zavar. Nem arról van szó h mindent 1:1 -ben nézek de csak gyönyörködöm az egyébként jó képminőségben és ilyenkor belenagyítok itt a monitoron a képekbe....

[ Szerkesztve ]

(#5868) Szten Márs válasza Throme (#5867) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

A Nikonhoz nincs köze a Camera kft-nek :N Forgalmazótól függően vagy a Nikon kft kompetens, vagy a boltba kell visszavinned, ahol vetted. A metódus csupán annyi, hoyg szoftveresen megoldják, hogy a hibás képpontok helyére a hibás képpontok körüli pixelek információjából kiolvasott, kiátlagolt, kilogikázott információ kerüljön. Nem kell félni tőle, tökéletes megoldás, nyoma sem lesz a hibának :K Meglepődnék, ha nem garanciális problémaként kezelnék - szvsz annak fogják. Hogy ez mennyi időt vesz igénybe, azt viszont nem tudom.

(#5869) Throme válasza Szten Márs (#5868) üzenetére


Throme
veterán

Boltba 3napon belül vihetem csak vissza. Ez holnap jár le, de kétlem, hogy ezért cserélnék az egész gépet, hisz működik. Garis ügyeket a Nikon Kft-vel kell intéznem. Most örülök, hogy hallgattam rátok és hivatalos márkakereskedőnél vásároltam...

Hát remélem azért nem kell hónapokat várni a gépre :Y ....

(#5870) Szten Márs válasza Throme (#5869) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Cserélni nem fogják, szoftveresen oldják meg mindenképpen. Ha nagyon zavar, akkor vidd el a szervízbe, és kérdezd meg, hogy úgy mégis mennyi időre lehet számítani. Ezt persze szorozd be egy ízlés és eddigi tapasztalatok szerinti egynél nagyobb számmal :)

(#5871) Degeczi válasza Throme (#5865) üzenetére


Degeczi
nagyúr

igen
normál esetben úgy működne egy érzékelő minden apró cellája, h az oda eső fény mennyiségével (vagyis gyakorlatilag a begyűjtött fotonok számával) arányos kimenő jelet produkálna

azonban ahogy növeled az érzékenységet és/vagy az expozíciós időt, egyre több cella lesz "izgatottabb" a kelleténél, és akkor is viszonylag nagy töltést jelez, amikor csak alig érte fény

mivel ez az egyes cellák jellemzője, rövid távon, azonos körülmények között nagyjából statikus (hosszú távon nem feltétlenül: előfordul, h idővel több ilyen hely lesz, vagy pl. a hőmérséklettől is alaposan függ), ezért mindig ugyanott fog ez megjelenni

tehát ha pl. 20 mp-es expónál van mondjuk 3 ilyen tévesztő cella, azok a következő expónál is ugyanott lesznek - ez pedig lehetőséget ad egy egyszerű javításra: hosszú expóknál minden kamerában beállítható szokott lenni egy automatikus szűrés, ami a tényleges kép után készít még egy ugyanolyan hosszú ideig exponáltat, de csukott zárral
így annak feketének kellene lenni, hiszen nem kap fényt - vagyis ahol mégsem az lesz, azok hibás pontok, figyelmen kívül hagyhatóak az eredeti képen...

mivel ezek szubpixelek (tehát egyetlen érzékelőcella, ami csak zöld, vagy csak piros, vagy csak kék színt érzékel), ha a környezetük normálisan viselkedik, ott többnyire egyetlen kirívó zöld, piros vagy kék pötty jelenne meg alapban (az esetek nagy részében zöld, mivel abból kétszer annyi cella van, mint pirosból vagy kékből)

ha azonban már normál esetben, nem hosszú expók és nem magas érzékenység mellett is, folyamatosan megjelenik ilyen pont valahol, az már nem egyszerű "hot pixel", hanem annak egy súlyosabb esete, a "stuck pixel" - vagyis fixen "beragadt" pont

mivel egy kb. tízmillió cellát tartalmazó érzékelőn biztosan akad néhány hibás is, a kamerák erre már alapban föl vannak készítve egy hibatáblázattal, térképpel: tudják, h az onnan kapott jelet nem szabad elhinni, hanem a szomszédai alapján kell megpróbálni kitalálni oda vmit

ezért a javítás gyors lehet: egyszerűen bővíteni kell ezt a hibatáblázatot

sajnos a legtöbb márkánál csak szakszervízben lehetséges, de van olyan gyártó (pl. Olympus), ahol néha menüpont is létezik erre, ahol magától el tudja ezt végezni

hiszen ismét: egyszerű a keresés: csukott zárral lőni egy hosszabb expót, és figyelni hol lesz mégis a világosság egy bizonyos küszöbérték fölött (küszöbérték azért kell, mert egyébként egy kis ingadozás, vagyis zaj természetes jelenség)

(#5872) Degeczi válasza Throme (#5869) üzenetére


Degeczi
nagyúr

egy nagyobb forgalmazó éppen kicserélheti, de egy kisebb bolt biztosan nem fogja, nem is kötelessége (mert nem "használatot akadályozó hiba")

de ha egyezteted a szervízzel az időpontot, akár a helyszínen is megvárhatod

(#5873) rumos14 válasza Throme (#5869) üzenetére


rumos14
nagyúr

én megpróbálnám ezt a boltba visszavivős, cseréltetős módszert és engem is zavarna egy vadiúj, nem 2 filléres és nem gagyi cuccnál az ilyen jellegű hiba.
a géphez amúgy grat, ha jól emlékszem, Sony-t is néztél, de azért jól választottál a D5000-rel is ;) nekem leginkább a magas iso-kon mutatott zajtalansága tetszik. Nikon-okra azt mondják a tesztek, hogy raw-ból többet, szebbet ki lehet hozni, mint jpeg-ből, én barátkoznék a dologgal.

(#5874) sziszi79 válasza máyköl (#5860) üzenetére


sziszi79
csendes tag

3 éve van egy Canon A430as gépem és ezt szeretnénk jobbra cserélni.Live View például mit jelent?sajna tudatlan vagyok ezen a téren.nem igazán vásárolnék hozzá plusszba semmit.hobbi szinten kéne családi képekhez.márkát ár szerint néztem azon az oldalon amit bemásoltam ezeket néztem: Nikon D3000,Olympos E-420,Panasonic DMC-FZ38 ennél azt írják HD videófelvétel,Pentax K-m K2000,Sony Alpha A200,Sony Alpha DSLR A230.
ezek vannak 130ig.

sziszi79

(#5875) sziszi79 válasza sziszi79 (#5874) üzenetére


sziszi79
csendes tag

Live View most olvastam hát jó lenne. :B

sziszi79

(#5876) ISZOLE válasza sziszi79 (#5874) üzenetére


ISZOLE
senior tag

Live View

Semmi papagája hogy kalibabráljuk az oszcilloszpókkal!

(#5877) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Sziasztok! SOS kéne a válasz egy fontos kérdésre: kinéztünk egy k10d-t. Minden oké vele, egy dolgot leszámítva: 1,5 éves a gép, de 37.000 expo van benne. Mit gondoltok, meg szabad venni? Úgy olvastam, hogy 100.000 expora tervezték ezt a vázat. Azért lenne ez jó ajánlat, mert: karcmentes, táskában tartott, ad mellé UV szűrőt, táskát, tartalék akksit, eredeti doboz tartozékok mindene megvan, plusz a tüköraknát rendszeresen tisztította a tulaj. Az ára 95K lenne.

(#5878) t_a_m_a_s válasza ^Clown (#5877) üzenetére


t_a_m_a_s
őstag

37000 expó másfél év alatt nem kevés, de annyira nem is világvége szerintem. Fontold meg, hogy milyen állapotban vannak, mennyit érhetnek a kiegészítők, amit ad hozzá az eladó (mondjuk pótakku 5000, UV szűrő 2500, táska 5000), vond le a az árból és megkapod a gép árát. Ha neked annyiért megéri, vedd meg. Nem vagyok pentaxos, és nem vagyok képben a használt piacon sem, így árban nem tudom, megérős-e. Én azt vallom, hogy a felszerelésen látszik, hogy vigyáztak-e rá és a tulajon is, hogy vigyázott-e a cuccra, mennyire tűnik megbízhatónak. Ha kedvező a benyomás, nem érzel átverést, akkor állj csak le üzletelni.

Lőjetek tesztképet, nézd meg, hogy elégedett vagy-e a képminőséggel, tetszik-e a gép kezelhetősége, fogása, stb.

Holnap majd jól beletépünk...

(#5879) Dorian válasza ^Clown (#5877) üzenetére


Dorian
félisten

Mindjárt jön Szten, és ötvenezredszer is türelmesen elmondja, hogy sosem olvasott hivatalos forrást tervezett expóról. :))
Egyébként ha feltételezzük a 100ezres adatot is, nagyon egyszerű. A gép még 2x ennyi expót bír ki, az újonnani árához képest 95ezer (táskát akksit stb-t nem is számolva) tehát 100ezer/37ezer= x/95ezer ahol x=újonnani ár innen tiszta sor, kiszámolni. De hozzáteszem a tartozékok is legalább egy tízest érnek.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#5880) t_a_m_a_s válasza Dorian (#5879) üzenetére


t_a_m_a_s
őstag

Mindjárt jön Szten, és ötvenezredszer is türelmesen elmondja, hogy sosem olvasott hivatalos forrást tervezett expóról. :))

Pont ez jutott eszembe nekem is :DD :DD :DD

Holnap majd jól beletépünk...

(#5881) Szten Márs válasza ^Clown (#5877) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Hát igen, másfél év alatt 37 ezer expót beletenni elég brutális teljesítmény hobbista szinten - ez valamilyen hivatásos használatot sejtet inkább. Mire volt használva ez a gép?

Egyébként 100 ezer expó egy megadott... hmmm... iránymutató, ettől még elmehet 300 ezerig is, és bedögölhet 50 ezernél is, szóval ez megjósolhatatlan. De pont ugyanezért előfordulhat, hogy megveszel egy 10 ezer expós gépet, amibe beleteszel még 40-et, és 50-nél elhalálozik, és előfordulhat, hogy megveszel egy 60 ezer expós gépet, és még 240 ezret vígan beletehetsz. Kicsit kaparós sorsjegy feeling.
Egyébként, ami azt illeti meghibásodott Pentax zárról nem igen hallottam, sőt, egyáltalán nem, de ez lehet csak a kisebb eladott darabszám következménye, szóval az ilyen információkat is óvatosan kell kezelni, mindenesetre azt látszik mutatni, hogy elég jól bírják a strapát.

Lényeg a lényeg: nem fogom tudni megmondani neked, hogy ez a 37 ezer sok, vagy kevés, nem tudom megmondani, hogy mennyit fog még menni a géped, de annyi bizonyos, hogy másfél év alatt nem kis teljesítmény volt ennyit beletenni a zárba.

Dorian, t_a_m_a_s:
Itt tényleg hivatalosan 100 ezer expóra van tesztelve a zár. :) Nyílván ez olyan értelemben nem jelenti azt, hogy annyira van tervezve, hogy addig garantáltan elmegy, mint ahogy azt sem, hogy utána már garantáltan véres a nyaka.

[ Szerkesztve ]

(#5882) sbazsi válasza Szten Márs (#5881) üzenetére


sbazsi
veterán

annyi bizonyos, hogy másfél év alatt nem kis teljesítmény volt ennyit beletenni a zárba.
Egyetértek. Soxor megkapom a családtól, hogy a keresőben többet látom őket :B , mégis május óta most fordult 10 ezret a számláló.

(#5883) ^Clown válasza Szten Márs (#5881) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Mindenkinek köszönöm szépen a válaszokat! :R

(#5884) t_a_m_a_s válasza sbazsi (#5882) üzenetére


t_a_m_a_s
őstag

Van itt azért 1-2 kolléga (Caymanra és Eastsiderre gondolok), akik azért rendesen rá vannak gyógyulva az expógombra, nem tudom, ők mennyit tesznek bele a vázba évente. Én 17000-nél járok másfél év alatt...

Holnap majd jól beletépünk...

(#5885) sziszi79 válasza sziszi79 (#5874) üzenetére


sziszi79
csendes tag

segítsetek légyszi nekem is mert azaz igazság hogy részletre szeretném a gépet és 18.-áig van akció :U

sziszi79

(#5886) Kazimír válasza t_a_m_a_s (#5884) üzenetére


Kazimír
őstag

Csak győzzék idővel a sok raw feldolgozását. :)
Én valami bő 6000 körül járhatok 1 év alatt, de így is komoly restanciáim vannak.. :B
(De már kezdek megtanulni válogatni, nálam ez a fejlődés útja)

[ Szerkesztve ]

Be köll fizetni, azt' jólvan...

(#5887) sbazsi válasza sziszi79 (#5885) üzenetére


sbazsi
veterán

kompakt szintű live-view-t csak bizonyos sony modellek tudnak. Az A2x0 asszem pont nem.

(#5888) Szten Márs válasza sziszi79 (#5885) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Nálad a videó a gyenge pont - igen nehéz lesz normális liveviewvel rendelkező, videófelvételre képest DSLR-t választanod a megadott boltban a megadott árért. Pontosabban lehetetlen. Sőt, nem csak ennél az üzletnél, hanem úgy generel. El kéne döntened, hogy a jól használható livewiev, vagy a videófelvétel a fontosabb neked. Sok DSLR rendelkezik a liveview lehetőségével, de ezek jó része a kompaktok hasonló szolgáltatásához képest rendkívül nehézkeses használható, ezért írtam jól használható livewiev-et.
Egyébként szinte mindenhol lehet részletre venni gépeket, nézz körül, hol, milyen feltételek mellett, nem vagyok benne biztos, hogy feltétlen ehhez az üzlethez kéne ragaszkodnod.

(#5889) TeeJay válasza Szten Márs (#5881) üzenetére


TeeJay
félisten

ez a 100ezer expora tervezett dolog nem arról szól hogy a gyártó a termék kiadása előtt gondolom 10-20-xxx vázat csattogtat napokig hetekig és ezek alapján kiszámítják hogy átlagosan mondjuk 100ezerig a megfelelő értéken működik a zár?
lehet hogy utána is fog még menni 100ezret de már pontatlan lesz, vagy az is lehet hogy valami gyártási gebasz miatt beáll 20ezernél és csak a csere segít.

engem ilyen például nem fenyeget mert 2hónapja van a vázam és még csak 1000exponálást csináltam (pedig nagyon próbálgatom a gépet és magamhoz képest sokat fotóztam) kb. de szerintem 5-6 ezertől nem lesz több idén ez a szám.
ilyen alapon meg a következő 10évben se lesz még okom aggodalomra, és mire elérné a 100ezret már lehet rég nem is lesz meg a gép :B

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#5890) Szten Márs válasza TeeJay (#5889) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Nyílván, már a tervezéskor is tudják, hogy milyen strapabírású zárat szeretnének építeni, és ennek megfelelően tervezik és építik meg. Ha ez megvan, akkor minden bizonnyal valóban letesztelnek x zárat ennyi-annyi expóra. De bővebbet nem tudok róla mondani, nem is vagyok benne biztos, hogy a gyártók szoktak volna beszélni részletesebben erről.

(#5891) sziszi79


sziszi79
csendes tag

most nézem hogy az elektroworldben is most akciós a hitel hétfőtől.tehát akkor olyat ilyen áron nem fogok találni amin jó a Live View.és szerintetek ez mennyire fontos?a videó azért jó lenne ha lenne még ha nem is a legszuperebb mert 2 kisgyerkőc van és néha jól jön az a pár perc amit rögzíteni tudunk

sziszi79

(#5892) Szten Márs válasza sziszi79 (#5891) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Azt, hogy mennyire fontos a liveview neked, csak te tudhatod. Nekem pl. egyáltalán nem fontos, van akinek meg igencsak fontos.
A videóval nem az a baj, hogy nem jó a minősége, hanem az, hogy neked kell fókuszálnod, és a consumer videókamerákhoz képest igencsak kis mélységélességed van, tehát nehéz fókuszban tartani a témát. Mondjuk hozzátenném, hogy a videófelvétellel soha nem foglalkoztam DSLR-en, soha nem is olvastam egy kanyi sor leírást sem róla, mert egyszerűen nem érdekel, szóval ez az infó itt a fórumon elejtett félmondatokból jött le nekem, így utánajárást igényel.
Az első hsz-ben vannak tesztolalak, ahol utána lehet nézni gépeknek, szerintem ajánlott az olvasásuk mindenképp :K

(#5893) nesa válasza sziszi79 (#5891) üzenetére


nesa
veterán

Mondtam mar hogy videozni csak korlatozottan alkalmas a DSLR mert nincs auto fokusz .

Szerintem neked valami micro 4/3 os gep kell alap 14-42 obival vagy valami hasonloval Olympus vagy Lumix ,en lehet a lumixot valasztanam.
Ezek kivalo kepminoseg es penge video :K es van AF is....

Ezt nezd meg ebben van vaku.

[ Szerkesztve ]

(#5894) Dorian válasza sziszi79 (#5891) üzenetére


Dorian
félisten

Szerintem (nekem) a LV-nek csak akkor van értelme (és azokban az esetekben), ha egyben kihajtható képernyő is van (Pl. D5000) és úgy szükséges fotózni.
Amúgy sokkal jobb az optikai kereső.
Amelyikekben van videó, természetesen az is használható, korlátozottan és kellő gyakorlás után.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#5895) sziszi79 válasza Dorian (#5894) üzenetére


sziszi79
csendes tag

és ha nem nézzük a live view-rt és a videót akkor 130.000ft-ig mi az ami jó gép?
mert akkor lehet átgondolom és idővel benevezek egy videókamerára :U mert tényleg sokban egyálltalán nincs is videó

sziszi79

(#5896) Dorian válasza sziszi79 (#5895) üzenetére


Dorian
félisten

Vannak itt nálam szakavatottabbak is, de a fent felsoroltak közül a Pentax K2000-et (=K200) venném.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#5897) Degeczi válasza Dorian (#5894) üzenetére


Degeczi
nagyúr

egy nem kihajtható LV is hasznos lehet pl. annak, aki állványról makrózik (kézi élességállítás könnyebben megoldható, pláne ha egy kisebb optikai keresőjű kameráról van szó),
ill. pl. a fehéregyensúly helyszíni belövésében is segíthet

de amúgy valóban keveseknek fontos

(#5898) Szten Márs válasza Dorian (#5896) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

A K2000 nem egyenlő a K200D-vel. A K2000 a K-m másik neve.

(#5899) Darkness1


Darkness1
aktív tag

Ez a nesa által említett Panasonic Lumix DMC-GF1 nekem is megfogta a fantáziámat. Van a jelenlévők közül valakinek ilyenje? Ha igen, mit tud róla mondani? A GF1+20mm f1.7 jelenleg 230e Ft körül van, eshet az ára még az idén?

Általános célra jönne jól, de nem akarok kompaktot másodgépnek.

No stress, no work Today!

(#5900) Szten Márs válasza Darkness1 (#5899) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Tekintve, hogy február van, szinte biztosra veheted, hogy az idén fog esni az ára :K

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.