Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5751) Degeczi válasza Petes (#5750) üzenetére


Degeczi
nagyúr

az átfogásukat foglalja magában, bizonyos megkötésekkel

pl. a tele tartományra csak végtelenben lévő célpont esetén igaz a névleges érték
ez ugyan a legtöbb mai obira igaz, de egy olyan hosszú zoom esetén mint a 18-200, már elég látványos a különbség, h közelre fókuszálva mondjuk 130 mm-es obihoz hasonlít, vagy még ahhoz sem

ez nem túl vészes, mert olyan hosszú telére úgyis távoli célpont esetén van szükség - de nem árt tudni

ugyanakkor egy ilyen nagy átfogás több egyéb kompromisszummal is jár, a Nikon 18-200 esetén pl. különösen az optikai torzítás elég nagy, de tele tartományban a képe sem vmi éles, többnyire csak erősen, f/8-f/10 körülire lerekeszelve elfogadható

a Nikon 18-200 egy jó utazóobi, ha nincs cserére mód, és elfogadható a vmivel gyengébb minőség (a kevésbé éles kép normál nyomtatásban nem fog föltűnni, a torzítás pedig utólag korrigálható ha zavaró)

[ Szerkesztve ]

(#5752) Throme válasza kugyu21 (#5749) üzenetére


Throme
veterán

Köszönöm!
Kár, hogy más nem írt tapasztalatairól, mert nem csak az a fontos mit, hanem az is hol...
Lehet a hivatalos márkakersekedők közül választok a - talán - biztosabb szervizhálózat miatt...

(#5753) kricsi81 válasza Throme (#5748) üzenetére


kricsi81
senior tag

Én az Artworktől vettem annó a D60-amat, mivel már előtte többször is kipróbáltam, és vidéki vagyok, én rendeltem, pár nap (asszem 2) ki is hozták...
Az edigitalnál meg 70-300vr-t (ezt is rendelésre), és egy lowepro hátizsákot vettem, minden ok volt.

kovacsrichard.hu

(#5754) kricsi81 válasza Throme (#5748) üzenetére


kricsi81
senior tag

dupla

[ Szerkesztve ]

kovacsrichard.hu

(#5755) TeeJay válasza Throme (#5752) üzenetére


TeeJay
félisten

ha netán Nikon vázat szeretnél venni csak ott vegyél ahol a hivatalos magyarországi 2éves garanciával adják. ilyen pl : Digitcam, Fotomarket, Mediker, Optiform, Artwork

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#5756) Throme válasza kricsi81 (#5753) üzenetére


Throme
veterán

Én nem lennék ilyen bátor, hogy rendeljek nagy értékű terméket. Esetleg utánvéttel...

(#5757) Throme válasza TeeJay (#5755) üzenetére


Throme
veterán

Megnézem a felsoroltakat. Egy ideje szemezek a Medikerrel.

Azért is kérdeztem, hogy honnan érdemes, mert ha esetleg van olyan üzlet amit jó ha elkerülök, arról nem árt tudni :K

(#5758) nord_ válasza Throme (#5757) üzenetére


nord_
veterán

(#5759) nord_ válasza Throme (#5756) üzenetére


nord_
veterán

Azért ezek a cégek nem a "tegnap óta működnek egy lakótelepi panel garázsában" típusú boltok. ;)

(#5760) Degeczi válasza nord_ (#5758) üzenetére


Degeczi
nagyúr

ezen ott az Edigital is, pedig volt már rájuk panasz egy itteni fórumon, h a weboldalukon szereplő logóval szemben nem nikon.hu-s 2 éves, hanem 1 éves saját gart adtak tavaly

(#5761) Throme válasza nord_ (#5759) üzenetére


Throme
veterán

Ok! Én ezt sejtem ;) csak próbálom elkerülni az esetleges átverős helyeket.
És kösz a linket!

(#5762) Throme válasza Degeczi (#5760) üzenetére


Throme
veterán

TeeJay rátapintott a lényegre, Nikon gép a kiszemelt, ami az Edigitálban 1 éves garival hirdetnek.
Meg ugye az is kérdés hol végzik az esetleges garis javítást (remélem nem lesz rá szükség). Olvastam olyat, hogy az Edigital külföldre küldi a hibás terméket.

[ Szerkesztve ]

(#5763) Degeczi válasza Throme (#5762) üzenetére


Degeczi
nagyúr

viszont pofátlan módon azóta is kinn van ez a logó:

(egy éve még állítólag tényleg érvényes volt, valóban Nikonos gart adtak az Edigitalban is. Aztán vmikor tavasszal, a nagy áremelések idején inkább szürkén beszerzett cuccokat kezdtek forgalmazni)

(#5764) Throme válasza Degeczi (#5763) üzenetére


Throme
veterán

Hát már ezért sem volt felesleges rákérdeznem hol érdemes vásárolni :N

Azt olvastam, hogy ők külföldről szerzik be (talán Németország) az árut, hogy ez szürkének számít vagy sem azt nem tudom.
Viszont a Nikon még partnernek nevezi őket...

[ Szerkesztve ]

(#5765) Mk48 válasza Throme (#5757) üzenetére


Mk48
csendes tag

Mediker a legdrágább, de garanciában korrektek.

A GAIA-ra volt panasz, hogy lenyúlogatják a garilapokat.

(#5766) TeeJay válasza Throme (#5764) üzenetére


TeeJay
félisten

írd le melyik Nikon vázat szeretnéd venni és árgépről megmondom hol a legolcsóbb ahol még hivatalos gari jár :B mivel hónapokig érdeklődtem a D90-ről tucatnyi üzletnél így már fejből tudom melyik üzlet honnan szerzi be a Nikon cuccokat :DDD
220volt és edigital jó áron adja őket viszont egyik sem magyar garival sajnos.
220volt 2évet ad de európai Nikon garanciával míg az Edigital 1év saját garanciával...

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#5767) Throme válasza TeeJay (#5766) üzenetére


Throme
veterán

Előre is köszi!
D5000 + 18-105 kitobi.
Árakat én is nézegettem, viszont gari témában nem vagyok jártas. Talán a Fotomarket az egyik legolcsóbb, de! csak akkor ha rendeled neten keresztül, egyébként + 6 rugó az üzletben.
A Mediker akciózik. Nem csak a D5000-et rakta bele, hanem magasabb kategóriát is.
Ezek az akciós árak kb 1-2 ezressel alacsonyabbak az Edigitálnál.
A felsoroltak viszonylag közel vannak hozzám, ez is szempont :)

(#5768) TeeJay válasza Throme (#5767) üzenetére


TeeJay
félisten

D5000 + 18-105VR [link]
a focuscamera is rendes Nikon garit ad én ott venném mert ők a legolcsóbbak hivatalos garival ráadásul ingyen házhoz is hozzák :K

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#5769) Balinov válasza Mk48 (#5765) üzenetére


Balinov
félisten

tenyleg, ha mar garilap, ha elhagytam a D5000 kitem vaz garilapjat, csak a VR kitobie van meg, lehet valahogy potolni ezt a garilap hianyt? Januar 9-en, UK-ban vasarolt kitrol van szo.

[ Szerkesztve ]

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#5770) Kazimír válasza Balinov (#5769) üzenetére


Kazimír
őstag

A számla, amit adtak a gépről, megvan-e még?

Be köll fizetni, azt' jólvan...

(#5771) Balinov válasza Kazimír (#5770) üzenetére


Balinov
félisten

termeszetesen, sot Nikon UK-nal is beregisztraltam a neten a vaz s/n-jet, hogy jogosult legyek a 2 ev Nikon garira.

Eleg ciki,hogy elhagytam, mert volt a NIKON UK-nak egy karacsony akcioja, amibe meg pont beleestem es €60 vagy £50 cashback-ot fogok kb bukni, mert nem tudom prezentalni a vaz garjegy masolatat... :W :W

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#5772) Kazimír válasza Balinov (#5771) üzenetére


Kazimír
őstag

Van-e lehetőséged, hogy a számlával visszafáradj a boltba és megbeszéld velük, vagy neten rendelted?
Nem tudom egyébként mi ilyenkor a helyzet, adhat-e a bolt ugyanarra a készülékre még egy garjegyet (gyanús, hogy nem), mindenesetre egy telefont vagy egy rövid eszmecserét megér a dolog az eladóval.

Be köll fizetni, azt' jólvan...

(#5773) Balinov válasza Kazimír (#5772) üzenetére


Balinov
félisten

eszakirben vettem, legkozelebb kb 2-3 het mulva megyunk, telefonon ilyet eselytelen, iszonyatos akcentusuk van. Nikon azt mondta egyebkent, hogy ok nem tudnak segiteni, mivel a garjegyet a gyarban a tavolkeleten gyartjak es csomagoljak a termekekhez. Azt is mondtak, hogy mivel beregeltem meg a vasarlas napjan a vazat a 2 eves gari miatt 28 napon belul kapnom kell egy igazolast (remelem uj garjegy, ezt nem tudta a customer services csoka megmondani) a 2 ev garirol. csak akkor kb keso lesz elpostaznom a papirkoteget :W

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#5774) Rez_Grof válasza TeeJay (#5660) üzenetére


Rez_Grof
őstag

Meglett a gép. :) D90 + 18-105 VR
Nagyon tetszik, szép képeket csinál, tetszik. Igaz még csak barátkozunk egymással.

Mindenkinek a köszönöm a tanácsokat.

Másrészt most kellene valamibe amiben hordozom, hol merre keresek olyan táskát amibe cucc is fér a gép mellé?

A bus station is where a bus stops. A train station where a train stops. On my desk, I have a work station....

(#5775) t_a_m_a_s válasza Rez_Grof (#5774) üzenetére


t_a_m_a_s
őstag

Én az Optiformnál vettem Tamrac hátizsákot: [link]

Saját tapasztalatom, hogy egyből egy nagyobb tatyót kell venni, férjen el benne 2-3 obi, tartalék kártyák, szűrők, esetleg külső vaku. Ha olyat veszel, amibe a jelenlegi cucc fér bele, nagyon hamar kinövöd...

A cucchoz meg gratula, szép fényeket!

Holnap majd jól beletépünk...

(#5776) t_a_m_a_s válasza Throme (#5767) üzenetére


t_a_m_a_s
őstag

Az Optiformnál is 210K lesz, és ott még ki is tudod próbálni... Nekem fotós cucc terén ők jöttek be a legjobban, az Edigital-Photohall webshopos vonalban erőset csalódtam. Azóta szeretem hagyományos módon venni a cuccaimat (bemegyek a boltba, megtapizom, kipróbálom, kifizetem, hazaviszem), akkor is ha 1-2 ezressel többe kerül.

Holnap majd jól beletépünk...

(#5777) Degeczi válasza Rez_Grof (#5774) üzenetére


Degeczi
nagyúr

rajtad áll, h mit szeretnél...

pl. egy hátizsákot kényelmes cipelni, nagyon jó a cuccolásra - de alkalmi helyszíneken gép előkapására és pláne obicserére már nem igazán (le kell venni a hátadról, le kell rakni a -z esetleg koszos, saras- földre)

egy válltáska ilyesmire sokkal jobban beválhat, mert nem kell levenni a nyakadból/válladról, mégis hozzáférsz mindenhez benne, obit cserélni is kényelmes - ugyanakkor cipelni már közel nem annyira, pláne ha sokminden van benne

ezért hosszú távon több cuccal az szokott lenni a nyerő, h mindkét fajta legyen, az épp aktuális célra: utazáshoz, sok cuccal hosszabb mászkáláshoz hátizsák, rövidebb alkalmakra válltáska (vagy kombinált, mint a LowePro Slingshot széria)

(#5778) Throme válasza t_a_m_a_s (#5776) üzenetére


Throme
veterán

Szeretem én is személyesen intézni ezeket a dolgokat.
Nem mindenki tesz úgy mint te, hogy kipróbálja és meg is veszi, hanem "kösz mégsem" majd visszacsomagolják a terméket. A következő már egy "használt" terméket kap.
Ezt kis boltra értem. Nekik nem biztos, hogy telik mintadarab kiállítására.

Hétköznap sajnos nem tudok eljutni üzletbe, így marad a szombat. Az ajánlott bolt pedig nincs nyitva 7végén, de azért köszi! Másik vesszőparipám meg a kártyás vásárlás lehetősége. Igaz manapság egyre kevesebb az a bolt ahol személyesen csak a kp jöhet szóba.
1-2 ezresért én se kocsikázom át a várost. Idő, üzemanyag többe kerül ;) .

Megtervezem a portyámat, aminek uccsó állomása az Edigital lesz, ha már minden kötél szakad.

Kösz mindenkinek még1x, hogy foglalkoztatok a témával!

(#5779) TeeJay válasza Rez_Grof (#5774) üzenetére


TeeJay
félisten

gratulálok hozzá :C
én sem hiába vettem ezt az összeállítást és azóta is maximálisan elégedett vagyok.
igaz én azóta már vettem hozzá egy portrémarkolatot amivel még jobb lett a fogása de alapból is nagyon jó cucc a D90 és a 18-105VR objektívvel is nagyon jókat lehet majd fotózni.

később te is gondolkozz el 1-2 fényerős fix-en mint pl az AF-S 35mm f/1.8 :K
vagy ugye ott a rendszervakuk --> SB-600 vagy SB-900

memóriakártyából meg Sandisk SDHC UltraII :R :C

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#5780) TeeJay válasza Throme (#5778) üzenetére


TeeJay
félisten

vigyázz mert az Edigital Nikon vázakra 1év saját garanciát ad...
mindenképp azokba az üzletekbe nézz be ahol 2év hivatalos magyar gari jár.
én amúgy úgy venném a helyedben hogy bemégy valamelyik Saturn vagy Media Markt netán egyik másik fotós üzletbe ahol van mintapéldány és azt ott helyben ki tudod próbálni aztán meg megnézed hol a legolcsóbb és ott pedig megveszed.
nem kell aggódni, az üzlet megrendeli a Nikon kft-től és bontatlan csomagolásban tudod megvenni. én is kipróbáltam sok helyen aztán elmentem itt az Optiform-ba mert tőlem 200méterre van és ott volt egy bontatlan D90kit amit az orrom előtt összeraktunk, ki is próbálhattam, leteszteltük hogy minden oké vele aztán visszacsomagolás és meg is vettem :R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#5781) Throme válasza TeeJay (#5780) üzenetére


Throme
veterán

Én már abban a fázisban vagyok, hogy bemegyek egy üzletbe és megveszem :)
Már olvasgatom a használatit (pdf) :K

Igen, az Edigital csak 1 évet ad, és lehet külföldön javíttat... :F Ezért az utolsó a listán....

(#5782) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Sziasztok!

Nem olyan régen már feltettem néhány kérdést, hogy milyen gép mellett döntsek. Nos, a Pentax k10d és k100d maradt a kalapban. Egy dolgot még azért szeretnék megkérdezni: milyen a Pentax gépek magyarországi szervizháttere? A Nikon gépek szervizéről jókat hallottam, ugyanez igaz a Pentaxokra is?

Köszi a válaszokat :R

(#5783) Szten Márs válasza ^Clown (#5782) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

A Pentaxoknak gyakorlatilag ugyanolyan, mint a Canonoknak, tekintve, hogy a Camera kft. a hivatalos szervíz.

(#5784) ^Clown válasza Szten Márs (#5783) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Köszi a gyors választ. A Camera Kft.-ről hallottam már jót is, rosszat is... A Nikon gépeknek milyen a magyar supportja? Arról tudsz esetleg valamit? Köszi :R

(#5785) Szten Márs válasza ^Clown (#5784) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Fogalmam sincs sajnos, de szerintem ha a Nikonos topicban megkérdezed, fognak tudni neked mondani tapasztalatokat:[link]
A Camera kft-ről én is hallottam már mindenfélét, személyes tapasztalatom nincs velük, szerencsére soha nem volt rá szükségem.

[ Szerkesztve ]

(#5786) Warek


Warek
tag

Sziasztok mennyiért érdemes venni egy új Pentax K200D-t 18-55 objektívvel. Vagy túl régi gép és ne is vegyem meg.

(#5787) máyköl válasza Warek (#5786) üzenetére


máyköl
veterán

Nem szeretnél inkább K-x -et? ;)

(#5788) Szten Márs válasza Warek (#5786) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Ha találsz még újat, akkor csapj le rá, simán :K Kb. annyiért, amennyiért a K-x-et adják, reális az új K200D. Felépítésében jobb a K-x-nél, illetve bizonyos szolgáltatásaiban, a K-x meg a szenzorát tekintve jobb, szóval árértékben reálisan kb. egy szinten vannak. Ennek ellenére én személy szerint egyértelműen a K200D-t választanám a kettő közül :K

Ja igen: egyáltalán nem túl régi, sőt, szerintem egy remek felépítésű, remek gép :K

[ Szerkesztve ]

(#5789) Dorian válasza Szten Márs (#5788) üzenetére


Dorian
félisten

Az "időjárásálló" vázon kívül mi szól a k200 mellett? Már akinek ez számít, én pl. esőben biztos nem fotózgatok, de a k-x magas ISO melletti zajmentesebb képe nagyon sokszor jól jön.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#5790) Szten Márs válasza Dorian (#5789) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Nem csak időjárásálló, de sokkal masszívabb, jobb benyomást tett rám. Nekem összehasonlíthatatlanul ergonómikusabb, jobb fogású, jobban kézreáll minden rajta. A sokat kritizált hendikepp sem érinti - tehát van vizuális fókuszpont-visszajelzés (bár ez annyira sokat nem nyom épp a latba számomra, de sokaknak nagyon nem tetszett ennek a hiánya a K-m-ben és K-x-ben).
Nekem rendkívül fontos, hogy jó érzéssel vegyem kézbe a fényképezőgépet, hogy szeressem használni, jó legyen vele dolgozni, épp ezért igen elsődleges a felépítése a gépnek. Mondjuk másnak meg talán nem annyira fontos ez a szempont, vagy épp a K-x is tökéletesen ergonómikus és jól fekszik a kezébe, ki tudja. Meg kell nézni mindenkinek magának.

[ Szerkesztve ]

(#5791) Mandarinn


Mandarinn
senior tag

Sziasztok!

Szerintetek melyik DSLR rendelkezik a legjobb videófelvevő képességgel? Az alsóbb árkategóriára gondolok.

Köszi!

(#5792) rumos14 válasza Mandarinn (#5791) üzenetére


rumos14
nagyúr

számok alaján a most bejelentett Canon 550D. ill. ha a Pana GH1 DSLR-nek tekinthető, akkor az, bár a 350k-s ára nem alsó kategória, de ebből az obi közel a fele.

(#5793) Mandarinn válasza rumos14 (#5792) üzenetére


Mandarinn
senior tag

Sajna a 350 kicsit húzós.... :(

(#5794) rumos14 válasza Mandarinn (#5793) üzenetére


rumos14
nagyúr

a legolcsóbb videós DSLR a Pentax K-x és a Nikon D5000 ezek kb. 150k-ból kijönnek.
a GH1-et azért ajánlottam, mert egyedül annál van használható folyamatos AF.

(#5795) Mandarinn válasza rumos14 (#5794) üzenetére


Mandarinn
senior tag

Hát igen az fontos lenne..... A többinél nem megy? Vagy hangos?

(#5796) Degeczi válasza rumos14 (#5794) üzenetére


Degeczi
nagyúr

és kézi is...

egy DSLR hiába tud videót fölvenni, ha azt értelemszerűen csak a hátsó TFT-n tudja közben mutatni, a keresőben nem = napfényben képtelenség kézzel élességet állítani, mert nem látod

valóban jól használható, nagyérzékelős kamerával készült videóhoz az EVF óriási segítség, tükrösökön ez sosem lesz teljesértékű funkció

(#5797) Kazimír válasza Mandarinn (#5795) üzenetére


Kazimír
őstag

Leginkább döntsd el, hogy mik az igényeid. Alapvetően fényképezni akarsz vagy videózni? Ha fotózni, akkor mellette milyen videofelvételeket szeretnél? Egész estéset extranagy felbontásban, vagy csak fél perces klipeket?

Be köll fizetni, azt' jólvan...

(#5798) Degeczi válasza Mandarinn (#5795) üzenetére


Degeczi
nagyúr

nézd meg egy tükrös gép hogyan tud élességet állítani LV módban: gyakorlatilag használhatatlan, csak állványról, álló célpontokhoz jó

az obik nem erre vannak tervezve, a kontrasztmaximalizáló eljárás pedig értelemszerűen nem tudja hol a fókusz ideális helyzete, csak ha már túlment a célon (és érzi a kontraszt romlását), az pedig videónál nagyon zavaró

egyébként a Panasonic is csak ehhez tervezett (új és drága) obikkal képes videó módban élességállításra - de az említettek miatt inkább kézi fókusszal érdemes: és a jó EVF-jével az nem is gond

(#5799) Mandarinn válasza Degeczi (#5796) üzenetére


Mandarinn
senior tag

Hát főleg AF-t használnék ha rendesen működik. Ez csak a GH1-re igaz?

(#5800) Mandarinn


Mandarinn
senior tag

Ezek szerint jobb ha megvárom a tükör nélküli gépeket?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.