Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6251) nesa válasza killerjohn (#6249) üzenetére


nesa
veterán

Helikopter vagy mas legijarmubol akarod esetleg fotozni a parkot?

Flashback!

Ha nemzavar a fogasa nincs vele baj ,ill meg annyi hogyha nagyon hianyzik a stabilizator akkor stabis obikat a Leica csinal 4/3 ra ...

[ Szerkesztve ]

(#6252) Degeczi válasza kricsi81 (#6245) üzenetére


Degeczi
nagyúr

ha nincsen erős fény, nem olyan kontrasztos a téma, h a csúcsfények beégjenek, akkor nyilvánvalóan nem is vehetsz észre különbséget

azonban az alacsonyabb érzékenység gyakori fölhasználása pont erős megvilágításban lenne - és a leírt működése, a túlexponálás miatt pont akkor kell kerülni...

én nagyon örülnék, ha letiltható lenne, mert akkor egyetlen "vakon" balra visszatekeréssel bármikor gyorsan vissza lehetne állni alapérzékenységre

így viszont közben figyelni kell a kijelzést, nehogy "Lo" legyen belőle

(#6253) Stitch válasza Szten Márs (#6248) üzenetére


Stitch
őstag

Nyári napsütésben jól használható ökölszabály f8 - 1/320 vagy 1/400 vagy 1/500 a téma világosságától függően. Éés tényleg f2 és f2,8 között van a határeset 1/4000-es géppel.

killerjohn: majd figyeld meg, az az 55-250 remek lesz macskafotózáshoz is. :)

(#6254) Degeczi válasza Stitch (#6253) üzenetére


Degeczi
nagyúr

csak így nehéz megjegyezni

egyszerűbb arra gondolni, h angol területen ezt hívják "sunny 16" szabálynak: szép napsütésben a film/váz érzékenységét zársebességként beállítva, f/16-os rekesz tartozhat hozzá egy jó kiindulási alapként

vagyis ISO 100-as váz és esetén 1/100 tartozik f/16-hoz, ami megfelel az általad két blendével tágabb f/8-hoz írt 1/400-nak

(#6255) rumos14 válasza Szten Márs (#6248) üzenetére


rumos14
nagyúr

akkor vagy túl napos helyen élek, vagy a gépem rosszul méri a fényt. jellemzően kültéri portréknál volt ilyen szitu, amikor a gyerkőc a tűző napon állt. nem is kellett hozzá nyár, 40 fok.

(#6256) Stitch válasza Degeczi (#6254) üzenetére


Stitch
őstag

Jaja, annak idején én is ebből indultam ki, de úgy gondoltam f8-ra vetítve ésszerűbb fejben tartani.

(#6257) kutga


kutga
nagyúr

Sziasztok!

DSLR gépek terén sajnos még teljesen kezdő vagyok, viszont elkezdtem kacsintgatni egy ilyen gép irányába, eddig ugyanis csak kis kompaktjaim voltak.

A kérdése kézenfekvő, milyen belépőszintű gépet érdemes nézni?

Mivel nem akarom hogy a gatyám is rámenjen a dologra :) inkább a kitobival szerelt csomagokat nézegettem, újonnan, de inkább ha lehet használtat vennék, mert nekem 80k egy gépre már igencsak sok.

Van olyan típus illetve konkrét modell amit érdemes megnézni? Egyáltalán ilyen vásárlásánál mire érdemes odafigyelni, és hol találok megbízható eladókat?

A segítséget köszönöm! :R

Let the Zone take me if I am.

(#6258) Zoli bácsi válasza kutga (#6257) üzenetére


Zoli bácsi
őstag

Kitobival, 80e. alatt, majdnem újat is kapsz, Oly-t láttam ennyiért edigitálnál, azthiszem E410 volt, a gyengébb kitobival.
Ennyiért használtban egy Pentax k100D kitet ajánlanék, esetleg Nikon d50, vagy D40.
Canon fronton 350d.
Itt a hardveraprón is hirdetnek gépeket.
Szerintem keress ismerőst, akinek van tükröse, és kérd meg, hogy segítsen a vásárlásban.
:)

(#6259) máyköl válasza Zoli bácsi (#6258) üzenetére


máyköl
veterán

Canon fronton ennyiért már 400D-t kap, Nikon fronton szerintem, D50, D70, D60, Pentaxon K100D, vagy K200D, Sony A200, Oly E-510 (ha lehet ennyiért kapni, nem tudom az Oly használt árakat), az E-4xx-es szériának szerintem borzalmkas a fogása, nekem nagyon nem áll kézre, ezért azt nem ajánlanám. :N

(#6260) Zoli bácsi válasza máyköl (#6259) üzenetére


Zoli bácsi
őstag

Szerintem a 400D, a D70(S), és a D60 obival kilóg a keretből, mert 80 alatt kell lennie.
A vázak mennek 80 körül.
Oly 4xx fogásával egyetértek, borzasztó. Viszont új, garis. Tanulni jó. :)

(#6261) nesa válasza máyköl (#6259) üzenetére


nesa
veterán

Fogasa ide fogasa oda tuti meglehet szokni ,viszont 89k korul van az uj 2 vagy 3 ev garival az emlitett gepekre meg jo eselyel van 0 nap gari ,szamomra egyertelmu lenne hogy az uj gepet veszem.

Viszont allig dragabb a 14-42 es obival ami szerintem jobb vetel ,sot akkor mar inkabb a meg itt ott fellelheto E520 +14-42 100k korul.

Viszont sok utannajaras es kilehet fogni egyeb markabol is kedvezo aru sok garis hasznaltat.

Amugy a 400D fogasa is ocsmany.

(#6262) Zoli bácsi


Zoli bácsi
őstag

Na, most hogy ellátogattam az edigitál oldalára, örömmel vettem észre, hogy a d90 váz ára 200e. alá ment. Nagyon ráizgultam...... :B
D5000 kit (18-55 VR) is lejjebb ment egy tízessel.

Megkérdeztem az ügyfélszolgálatukat, azt mondják, hivatalos magyar Nikon garit adnak.
Elhihetem? :)

(#6263) Degeczi válasza Zoli bácsi (#6262) üzenetére


Degeczi
nagyúr

majd ha a garpapíron is az áll... tavaly volt aki nem azzal kapta

(#6264) TeeJay válasza Zoli bácsi (#6262) üzenetére


TeeJay
félisten

helyedben inkább máshol venném.
D90 váz --> árgép
D90+18-105VR --> [link]

a váz 200ezer artwork-ben és ők tuti hogy magyar Nikon garanciával adják

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#6265) Zoli bácsi válasza TeeJay (#6264) üzenetére


Zoli bácsi
őstag

Közben megtaláltam a Nikon lapon, elvileg partner az edigital. Azért náluk venném, mert Győrben van üzletük, közel van. Nem akarok Pestre utazni.
Eredetileg d3000-ben gondolkodtam. Aztán a zajteszteket nézegetve (meg a dinamikát), arra jutottam, hogy nekem CMOS szenzor kell. Tehát D5000.
Viszont ha azt megveszem a 18-105 obival, akkor azt hiszem utána azon sírnék, miért nem adtam érte 40 ezerrel többet, és lenne egy középkategóriás vázam.

Vagy veszek egy D5000 18-55vR kitet, erre van zsé.
Vagy veszek D90 18-105 VR kitet, havi párezer ft-os hitellel kiegészítve.

Szerintetek?

(#6266) Slowman válasza Zoli bácsi (#6265) üzenetére


Slowman
aktív tag

Vársz egy hónapot és nem kell a hitel sztem. Soha sem vennék fel hitelt ilyen miatt.

[ Szerkesztve ]

(#6267) Degeczi válasza Zoli bácsi (#6265) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Tavaly is fönn voltak a Nikon listáján, az Edigital honlap szerint is hivatalos magyar gart adtak - de ez mégsem volt igaz (vki asszem pont egy itteni fórumra tett föl tavalyi Edigitalos garlevelet), ezért kell vigyázni velük...

0% fölötti hitelt szerintem sem célszerű, ha nem keresel vele pénzt

(#6268) juhr válasza Zoli bácsi (#6265) üzenetére


juhr
csendes tag

Hello!

Én is pont így vagyok vele, mint te :)
Bár én még csak a pénzgyűjtési fázisban vagyok. d3000-től indultam, aztán d5000 lett belőle. Most meg azon gondolkozok, hogy megérné-e azt a plusz pénzt egy d90-s... :))
Ja és 18-105-ös obival, ebben már egy ideje biztos vagyok :)

(#6269) máyköl válasza nesa (#6261) üzenetére


máyköl
veterán

Azért szerintem a 400D fogását ne hasonlítsuk össze az Oly E4xx-es szériához. Ha Oly-m lenne, és E4xx-es szériás lenne, biztos vennék hozzá markolatot. :K

(#6270) máyköl válasza Zoli bácsi (#6262) üzenetére


máyköl
veterán

Én a helyedben kivárnám a D90-et. Próbáltam már mindkét gépet, sokkal jobb gép az a D90, én biztos kivárnám. :K

(#6271) sbazsi válasza máyköl (#6270) üzenetére


sbazsi
veterán

így lesz a corsából vectra... ;]

(#6272) máyköl válasza sbazsi (#6271) üzenetére


máyköl
veterán

Ja. Aztán meglesz a pénz a D90-re, és kitalálja, hogy már csak kicsi kell a D300-hoz. ;] :D

(#6273) Throme válasza Zoli bácsi (#6265) üzenetére


Throme
veterán

Csak hogy legyen 1 D5000 párti hsz is ;)

Kérdés mennyire van szükséged a D90 által nyújtott pluszra...
Én egy percig nem gondolkodtam D90-ben.
D5000 ugyanazzal a szenzorral szerelt, a többi nekem nem ért volna meg akkora különbséget.
Fókusz motor hiányát azért ki lehet bekkelni az AF-S obikkal, ha csak nem valami speckó objektív beszerzése a cél. Státusz kijelző, esetleg plusz gombok meg nem hiányoznak...

A D5000 magasságra nem kisebb a D90-nél (úgy tudom) a mozgatható kijelző csuklója/zsanérja miatt.

Kitobinak én a 18-105-öt jobb választásnak tartottam, ami engem illet, mint a kisebbiket.

Nem bántam meg, hogy hallgattam azokra akik azt mondták, olyan helyen érdemes vásárolni, ahol itthoni garit adnak. Igaz kis problémával, de már felkerestem a szervizt.
Persze megtudom érteni, hogy nem akarsz sokat utazni, ha helyben is be tudod szerezni a masinát.

Jó filózást és sok sikert!

(#6274) TeeJay válasza máyköl (#6272) üzenetére


TeeJay
félisten

nyugi az nem fenyeget mert a D90 váz 200körül mozog míg a D300 vagy D300s pont a duplája kb... annyival meg egy haladó fotósnak nem tud többet hogy megérje kétszer annyit adni vázra. abból már lehet pár objektívet vakut venni, markolat is belefér meg memóriakártya.
én is nézegettem hogy ha még gyűjtöttem volna pár hónapig akkor D300-at simán vehettem volna de aztán rájöttem hogy minek az nekem, a D90 is maximálisan kielégíti az elképzelésemet ráadásul már így lett vakum is markolatom is és még kb. most értem csak el egy D300 váz árát!!!
most már inkább objektíveket nézegetek csak még kivárom a március közepét az AF-S 35/1.8-al ;)

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#6275) TeeJay válasza Throme (#6273) üzenetére


TeeJay
félisten

D90 vs. D5000 vs. D60

azért nálam pl. elég sokat számít az hogy a D90 keresője pentaprizmás illetve hogy világosabb és nagyobb képet lehet benne látni ;) a fókuszmotor hiánya pl elég fájó dolog lehet ha egy 85/1.8-at szeretnél venni ami azért nem drága túlságosan viszont piszkosul szépen rajzol.
D5000-en azt nem tudod használni csak MF-ben...

a másik hatalmas különbség a kijelzőben van.
D90 megkapta a 920K pixeles 3"-os csúcs szuper TFT-t kijelzővédővel!
míg a D5000-nek be kellett érnie a a 2,7"-os 230K pixeles kijelzővel, igaz az mozgatható.

amiben még a D90 jobb hogy van felső státusz LCD is amit én nagyon sokat használok és szinte meghalnék nélküle ha nem lenne, és ez a D5000-ben sajnos szintén nincs

D90-hez lehet vásárolni olcsón portrémarkolatot ami nélkül szintén meghalnék mert mindenem a portrézás, ráadásul az akkuja is combosabb és %-ban ki tudja jelezni a kapacitást illetve elhasználódást. sajnos a D5000-re nem lehet kapni markolatot csak ilyen tákolt megoldást ami nem az akkumulátor aknában csatlakozik a vázhoz.

azt hiszem a többiben kb. egálban vannak.
aki csak AF-S objektíveket fog venni és nem zavarja ezt a pár apróság annak tökéletes a D5000 :R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#6276) Zoli bácsi


Zoli bácsi
őstag

Köszönöm mindenkinek a hozzászólást, véleményt. A helyzet az, hogy egyenlőre elég lenne a D5000. A közeljövőben egy fix obival (35 mm f/1,8), és vakuval szeretném bővíteni a felszerelésem. Viszont erősen gondolkodtam a nagyobb obin, tehát a 18-105 Vr obival venni a D5000-et. Ekkor néztem, hogy 40e. forinttal több a D90...... amin agyaltam:

-Objektív meghajtás a vázban: Nem biztos, hogy használni fogom, de a lehetőség...
- Nagyobb, világosabb kereső: :K
- Dedikált ISO gomb, két tárcsa: :K
- Bikább akku: :K :K
- Státusz LCD: Megszoktam. (Nikon D50, Pentax K200D)
- Mégiscsak középkategóriás váz. :U

Videó, kihajtható LCd, élőkép nem érdekel. Ezt a 18-105 obit a hibái ellenére 50eft-ért (kb kitben ennyiért kapom) nagyon jónak tartom.
Jó lenne tudni, esik-e még nagyobbat a D90 ára, végülis várni tudok, bár mostanában meg akartam venni a gépem. Már csak az a kérdés, a D betű után két, vagy négy számjegy álljon. ;]

Szerk: Na, mire bepötyögtem a laptopra kötött felcsavarható gumibillentyűzeten a mondandómat, TeeJay fórumtárs is leírta majdnem ugyanezt. :)

[ Szerkesztve ]

(#6277) máyköl válasza TeeJay (#6274) üzenetére


máyköl
veterán

Tudom, csak vicceltem. Azért a D90 meg a D300 között nagy különbségek vannak. Én is inkább vennék egy D90-et, és obikat, vakut, markolatot, stb., mint egy D300 vázat. :K

(#6278) TeeJay válasza Zoli bácsi (#6276) üzenetére


TeeJay
félisten

18-105VR kitben a D90 és a D5000 között tényleg kb. 40-45ezer van csak.
ha a D5000 mellett döntesz szerintem akkor is mindenki erősen fogja ajánlani hogy 18-105-el vegyed mert árához képest elég jó objektív és nem is nagyon kell cserélgetni az átfogása miatt. sőt a D3000 vásárlókat is erre szoktuk rábeszélni ;)

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#6279) máyköl válasza TeeJay (#6275) üzenetére


máyköl
veterán

Nem értem miért gyárt a Nikon olyan gépeket, amiben nincs beszerelt motor. Miért jó ez neki? Ennyire drága egy mototr elhelyezése a vázban? :F

(#6280) Zoli bácsi válasza máyköl (#6279) üzenetére


Zoli bácsi
őstag

Sok kicsi sokra megy.
3 éve vettem a D50-est, de már itt volt az utód, a D40. Eltűnt a fókuszmotor, a státusz Lcd,a dedikált iSO gomb. Cserében kisebb lett.
Bár szerintem marketing oka van a fókuszmotor elhagyásának. Aki használni akarja a régi obijait, vegyen D80, D90-et. :)

[ Szerkesztve ]

(#6281) TeeJay válasza máyköl (#6279) üzenetére


TeeJay
félisten

biztos megdobná valamennyivel és akkor a magasabb ár miatt nem tudna versenyképes lenni mondjuk a Canon meg Sony belépőszintű vázakkal. bár én inkább arra tippelek hogy a D40-D40x-D60-D3000 család olyan kicsi és könnyű vázat kapott hogy nem lenne hely beépíteni a motort abba. manapság mikor már több tucat AF-S objektív van nem is annyira lényeges ez a kérdés.

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#6282) máyköl


máyköl
veterán

Értem. Gépvásárlás előtt erősen gondolkodtam egy D40-en, de emiatt lemondottam róla. :K

(#6283) kugyu21 válasza TeeJay (#6264) üzenetére


kugyu21
senior tag

Biztos, hogy az Artwork magyar Nikon garit ad?
Mert a Nikon honlapján az Art-Foto Kft és nem az Artwork szerepel.
Más: valaki összehasonlította már a 18-105 -t a 16-85 -el?
A kétszeres ár megmutatkozik a képminőségben?

(#6284) Throme válasza TeeJay (#6275) üzenetére


Throme
veterán

Félreértés ne essék, nem tartom jobbnak a D5000-ret, mint a D90-est...

...azért minket rendesen megfognak utálni itt, mert ahogy nézem átmentünk Nikon fórumba.... :D

Kinek mi a fontos. Én a portréért nem vagyok oda. Mit fotózgassam emberek búráját. Amennyit meg fotóznám arra jó a mostani obi is :K .
Láttam azt a 85mm vs 50 mm (ha jól emlékszem) portré obi összehasonlítást, ahol a torzítást emelték ki.
Tényleg volt különbség, de csak 1más mellett.

Így a markolat se vonz. Nekem a kis méret inkább előny mint hátrány és az állóképekhez megtartom a gépet ahogy van.

A jobb felbontású kijelzőt meg pont a kisebb kategóriába kellett volna berakni (tudom marketing, low cost..stb, ilyen nem lesz) mert ezeket használják jobban LV-ban.
Videót sem használják már a közép és felső kategóriában annyit, mint az alsóban..szvsz...
D90-nek ráadásul ott a státuszkijelzője. Szóval minek a nagy felbontású lcd ebbe a gépbe? :N

Na igen a keresőben látottak mérete és "fényereje" az nem lenne rossz a kistesóban sem, de hát ez van, ezt a békát lenyelem.

[ Szerkesztve ]

(#6285) TeeJay válasza kugyu21 (#6283) üzenetére


TeeJay
félisten

digitcam mediker fotomarket artwork optiform ők tuti hogy magyar garit adnak utánakérdeztem mindenhol ;)

mivel a 16-85 is ugyanúgy 3,5-5,6 fényerővel rendelkezik én biztos nem adnék kétszer annyit érte mint a 18-105-ért ;)

Throme pont rosszul gondolod:
a nagy felbontású kijelző pont azért kell hogy könnyebben tudd ellenőrizni a képet
és mivel jóval drágább mint a kis felbontású így csak drágább vázakba fér bele egyelőre ;)
én legalábbis belépő szinten egyik gyártónál sem láttam még, sőt középkategóriánál sem 100% hogy már jár

[ Szerkesztve ]

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#6286) Throme válasza TeeJay (#6285) üzenetére


Throme
veterán

..én nem ellenőrzöm mert nincs rá szükség, a D5000 mindig kiváló képet készít... :P
...ok ok vicc :)

Nekem megfelel a kisebb felbontású is, de nem tagadom örülnék a D90-es lcd-nek ....

Ha jól tudom Canon 500D-nek már nagyfelbontású a kijelzője. Maga a gép 1 kategória a D5000-rel

[ Szerkesztve ]

(#6287) rumos14 válasza máyköl (#6282) üzenetére


rumos14
nagyúr

akkor emiatt a 20D-ről is le kellett volna mondanod. a Canon vázakban sincs fókuszmotor, úgy 20 éve, az EOS rendszer bevezetése óta.
persze nálad más a szitu, mivel 20 év kínálatából tudsz választani fókuszmotoros obit a Canon-odhoz, de azért kicsit átgondolhattad volna ezt a dolgot mielőtt leírod...

(#6288) Segnior_Barthez


Segnior_Barthez
senior tag

Helló, hétvégén a fővárosban leszek. Kedves helyiek tudnátok javasolni olyan üzletet, ahol nagy a választék, és lehet tapizni a szerkentyűket? Ismerősöm járt már itt, és nagy élményben volt része. Szóval valami hasonlóra gondoltam köszönöm :)

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/57762354@N03/

(#6289) rumos14 válasza TeeJay (#6278) üzenetére


rumos14
nagyúr

a D90 még mai szemmel nézve is egy nagyon pöpec váz, rendesen belenyúlt a N a jóba amikor megalkotta :)

(#6290) rumos14 válasza Segnior_Barthez (#6288) üzenetére


rumos14
nagyúr

ott én is jártam tavaly márc-ban és tényleg bekaka! akkor még annyira nem voltam beteg mint most, de így is úgy 2 órát eltöltöttem ott. minden elképzelhető váz kézbefogható, kipróbálható, kérdezhetsz hozzáértő, segítőkész emberektől, vázamhoz passzoló bármilyen obit kikérhettem, kipróbálhattam, jujj.
kishazánkban ilyen nincs (természetesen), de ahogy pár napja leírtam, a Pólus MM és a Duna Pláza Saturn belépő és max. középkategóriás vázak kipróbálgatására jó helyek.

[ Szerkesztve ]

(#6291) rumos14 válasza TeeJay (#6285) üzenetére


rumos14
nagyúr

(bár te biztos tudod) a 16-85 fém bajonettel rendelkezik, egy picit talán jobb az általános anyagminősége, csendes az AF, és nekem az alsó +2mm is szimpi benne. képminőségre nagy különbség biztos nincs köztük.

(#6292) kricsi81 válasza Segnior_Barthez (#6288) üzenetére


kricsi81
senior tag

Tripontosok nagyon rendesek, a raktárból is kibányásztak egy táskát, csak hogy kipróbálhassam, viszont gépek+obik ott nem annyira voltak, ha jól emlékszem. Pl a Mammut Saturnban kivan rakva sok gép, csak általában az akkujuk van lemerülve...
Media Marktokban tapasztalataim szerint kb ugyanez a helyzet.

Artwork jó lehet, vagy 220volt, majd itt megmondják a fővárosiak :)

kovacsrichard.hu

(#6293) Degeczi válasza rumos14 (#6291) üzenetére


Degeczi
nagyúr

stimmel, csak AF-ben nincsen különbség: a 18-105 is ugyanolyan ultrahangos motort használ, mint a 16-85

(#6294) máyköl válasza Segnior_Barthez (#6288) üzenetére


máyköl
veterán

Én is a Pólusi MM-ot tudnám javasolni. Sok gép ki van állítva, 1-2-ben nincs akku, mert éppen töltik, jó időbn kell menni. Nagyon sok gépet ki lehet próbálni, a kiskompaktoktól, a 40D-ig, A D90-ig, sőt még Brigde-ok is vannak kirakva. Egyes DSLR-eken van külső vaku is, ezt is ki tudod próbálni, egy ideje már kinn van egy vörös K-x is. :D

(#6295) rumos14 válasza Degeczi (#6293) üzenetére


rumos14
nagyúr

na még pár dolog a 16-85 mellett: van rajta fókusztávolság skála és VR II van benne.
a 18-105 IF-es (belső fókuszú)? amúgy tutira nagyon jó kis obi az, örülhettek neki, más bajonettre nincs ilyen obi ennyiért.

(#6296) TeeJay válasza rumos14 (#6295) üzenetére


TeeJay
félisten

oké a 18-105-ben csak VR van nem VRII illetve nincs rajta fókusztáv skála
viszont az is IF-es illetve fényerőben szintén ugyanott vannak. képminőség is hasonló ezért írtam hogy én nem adnék 2x annyi pénzt ezért de biztos van akinek megéri.
akkor már inkább a 16-85 árán egy 18-105 meg egy SB-600 vaku vagy vaku helyett egy 35/1.8-as fix ;)

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#6297) kugyu21 válasza TeeJay (#6296) üzenetére


kugyu21
senior tag

A fényerejét tudom hogy azonos. A technikai adtait, tesztjeit olvastam.
A fémbajonet nekem nem szempont, nem készülök állandóan cserélgetni.
Ugyancsak nem érzem hiányát a fókusz skálának.
Az újabb VR és a nagyobb látószög azonban izgat és a photozone féle tesztekben, labormérések szerint a képminőségre is jobbnak mondja. Na ez a része ami érdekel, hogy a gyakorlatban és egy felhasználó által tapasztaltan vajon valóban látható-e a különbség és annak a mértéke?

(#6298) kricsi81 válasza kugyu21 (#6297) üzenetére


kricsi81
senior tag

Nekem 16-85vr van, szerintem 18-105-öt vegyél, és mellé egy 35-ös fixet, vagy vakut.
A 18-135-öt cseréltem le, mert azt hittem, hogy ez sokkal jobb lesz. Az átfogása valóban isteni, a VR szó-szó hasznos, a skála is jó dolog. De most átgondolva, inkább nem ezt venném, és akkor a maradék pénzből jöhetne egy fix mellé.

Képminősége persze nem rossz, de nincs nagy különbség.

kovacsrichard.hu

(#6299) Degeczi válasza kugyu21 (#6297) üzenetére


Degeczi
nagyúr

kb. egy éve én is a 18-135-ömet terveztem leváltani 16-85-el, pár hónapig párhuzamosan használtam ezeket - végül mégis utóbbit adtam el...

nagylátó ugyan valóban tágabb volt és hangyányit élesebb a szélek felé, de nem volt nagy különbség - és az is megfordult kb. 50 mm-től

az is zavart, h a 16-85 néha kimondottan ronda bokeh-t produkált, a tudásához képest sok pénz állt benne, VR-t úgysem használtam sosem - így végül eladtam

[ Szerkesztve ]

(#6300) kricsi81 válasza Degeczi (#6299) üzenetére


kricsi81
senior tag

Én most 17-55/2.8-ra hajtok, ha összejön rá a pénz, énis leváltom a 16-85-öt, csak sajnos ez nem mostanában lesz, és az idő múlásával biztos elértéktelenedik a 16-85vr :(
Bár, ha előbb 17-55, mint 80-200... de a 70-300-nak is megy egyre lefelé az ára pf:S

esetleg van valami alternatíva, aminek jobb a képminősége a 16-85-nál, fényerős, és nem túl drága?

[ Szerkesztve ]

kovacsrichard.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.