Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6901) Ren Hoek válasza máyköl (#6900) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Szerintem az LV azért nem világverő...

Élő AF gyakorlatilag használhatatlan (a kontrasztos)... Szerencsére van másikfajta, ilyenkor fókusznál felcsapja a tükröt... deh ez meg brutálisan pazarolja a mechanika élettartamát :(

(#6902) máyköl válasza Ren Hoek (#6901) üzenetére


máyköl
veterán

"Szerintem az LV azért nem világverő..."
Hát, szerintem ez személyfüggő. Valakinek kell, valakinek nem. Nekem makrózásoknál sokszor elég jól jött volna... :K

(#6903) Ren Hoek válasza máyköl (#6902) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Persze én is sokat használom most is... csak nagyon eszi a mechanikát... csattogtatja a tükröt rendesen.
Nembaj, most kapok egy full újat cserébe :D szóval mindegy :P (bár csak 800-at raktam bele eddig)

Viszont macro az a terület, ahol tényleg hasznos. Szóval ott (én legalábbis) manuál fókuszban csináltam mindig.

[ Szerkesztve ]

(#6904) máyköl válasza Ren Hoek (#6903) üzenetére


máyköl
veterán

Értem. :)

(#6905) forceberg válasza máyköl (#6902) üzenetére


forceberg
veterán

Mire leköveti, hogy mi hol van, már rég késő. Max. teljesen statikus témáknál jó...

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#6906) Ren Hoek válasza forceberg (#6905) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Ma kipróbáltam, MF-ben teljesen hasznos, főleg fej felé rakva... de a tükrös AF se rossz.

(#6907) sbazsi válasza Ren Hoek (#6903) üzenetére


sbazsi
veterán

hát azért a LV nem csak macro-nál lehet hasznos, hanem gyerek-, és állatfotózásnál is. én pl rendszeresen használom térdmagasságból a gépet, amit nem tudnék, ha nem lenne élőképes kihajtható kijelzőm :U

(#6908) Ren Hoek válasza sbazsi (#6907) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Igen de Canon gépeken nincsen kihajthajtó kijelző (egyelőre még)
Bár 550D-nek igen jó a látószöge.

(#6909) Throme válasza sbazsi (#6907) üzenetére


Throme
veterán

...dehogynem, tudnád! Csak akkor hasalhatnál... :)
Mondjuk egy kis hátránya, hogy ilyenkor nem annyira stabil a gép tartása!

(#6910) sbazsi válasza Throme (#6909) üzenetére


sbazsi
veterán

Telej nyaron, hoban sarban? Oltonyben farmerban... Az en testalkatommal? Nem irnal ilyet, ha ismernel :)

Ren Hoek: van elet a Canonon tul is ;)

[ Szerkesztve ]

(#6911) Ren Hoek válasza sbazsi (#6910) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Csak magamra vetítettem a dolgot :)

Mondjuk én most sokat használtam a live viewet videózás közben meg fotózásnál (színházban) Szóval nemrossz ez... nemsokára megjön a chipes M42-es átalakítóm, szóval végre tolhatom a makrófotókat...

(#6912) Scr1pter.cg


Scr1pter.cg
csendes tag

üdvözletem! :)

úgy tűnik végre én is beléphetek nyáron a dslr tulajok körébe, és az egyelőre még nem túl fényes tudásom alapján ezeket a cuccokat néztem ki magamnak:

Canon EOS 550D váz
Canon EF 50mm f/1.8 II
Canon EF 75-300mm f/4-5.6 III USM
Canon EF 28mm f/2.8

Azért választottam ezeket, mert mint lelkes amatőr szeretnék belekóstolni a fotózás legtöbb válfajába.

Mint mondottam, nem igazán értek még a dolgokhoz, szóval mindenféle tippet/ajánlást szívesen várok. Az ár 360-380ig mehet el maximum.

Előre is köszönöm válaszaitokat! :)

(#6913) johnjohn válasza Scr1pter.cg (#6912) üzenetére


johnjohn
addikt

A 75-300 felejtős, helyette egy 70-200 f4 L USM használtan inkább.Amúgy jó kis szett lesz !

(#6914) Stanley-B.


Stanley-B.
őstag

Nekem elsősorban makrora kellene egy jó gép (mobiltelefon és ékszerfotózás), 90 környékén lenne egy Olympus E330 + Zuiko 14-45mm + Zuiko 35mm macro, vagy Olympust inkább nem kéne?

(#6915) Degeczi válasza Stanley-B. (#6914) üzenetére


Degeczi
nagyúr

miért ne kéne? makróra pont előnyös a viszonylag nagyobb mélységélessége miatt

(#6916) andzsin73 válasza killerjohn (#6049) üzenetére


andzsin73
tag

sziasztok, ue. a kérdés pepitában: jobban jár e az ember egy belépő szintű dslr-el, mint egy bridge géppel? mivel a pénzt határt szab, az előbbiekből a canon 1000d, illetve az Olymp E 450, 510, 520 jöhet szóba. +objektívre egyenlőre nem lesz pénz, úgyhogy ennyiből kéne kihozni a legjobbat, vagy valamelyik bridge (Canon SX1, S90, Pana LX3...stb.) Szerintetek?thx!

(#6917) Degeczi válasza andzsin73 (#6916) üzenetére


Degeczi
nagyúr

olyan nincsen, h globálisan "jobban jár"!

DSLR-rel még kitobikkal is sokkal jobb a képminőség, jobb a kezelhetőség, reagálás (AF)

ugyanakkor pl. a hordozhatóság rosszabb, pláne ha vmiért extrém nagy zoomtartományra volna szükség (ha nem, akkor viszont pl. egy Nikon 18-105 ésszerű átfogást és minőséget ad kitben nagyon kedvező áron),
és a videofunkciók is nagyon kezdetlegesek

(#6918) andzsin73 válasza Degeczi (#6917) üzenetére


andzsin73
tag

az miért van, hogyha megnézem mondjuk a 150-200 ezres dslr gépek tesztjeit (cameralabs. dpreview, imaging-resource...stb.) és összehasonlítom a csúcskompaktokkal, akkor 1-2%a a különbség, ergo a tesztekben nem mutatkozik az meg, hogy ezek a gépek dupla pénzért dupla jó képet csinálnak, kérdezem, mint laikus. És itt most hangsúlyozottan a 100 ezer körüli kompaktokról és low budget dslr-ről beszélek.

(#6919) johnjohn válasza andzsin73 (#6918) üzenetére


johnjohn
addikt

Mármint hogy mi az az 1-2 % ? Kategórián belül talán lehet így pontozgatni, de a DSLR és a kompakt nem egy összevethető kategória. a szemednek hihetsz leginkább.
Le kellene fotóznod ugyan azt a képet egy kompakttal, mondjuk 18 mm-en, f 8-as blendével, ISO 100-on, és egy alap Nikon, vagy Canon géppel, és a kit objektívvel ugyan ezeken a beállításokon. Azonnal látnád a különbséget.Kereshetsz ilyen képeket a dpreview tesztfotók között, nyilván találsz.

(#6920) Degeczi válasza andzsin73 (#6918) üzenetére


Degeczi
nagyúr

nem értem: a képminőség fontos, vagy a minősítési százalék? :F
(a "dupla olyan jó minőség" mindenesetre értelmezhetetlen fogalom)

előbbiben ég és föld a két kategória (pl. a mélységélesség vagy a dinamika különbsége még kis méretben is jól átjön, de belenagyítva a részletekben is óriási az eltérés), utóbbit pedig kategóriáján belül kell a helyén kezelni

(#6921) andzsin73 válasza johnjohn (#6919) üzenetére


andzsin73
tag

namost ezzel szórakozok :)) egy kis magyarázatot kérek. szándékosan egy csúcskompakttal (Canon G11) hasonlítgatom a E-520-at, árban majdnem ua.
nézzétek meg ezt a két ugyanolyan képet 100 ISO:
http://www.imaging-resource.com/PRODS/E520/FULLRES/E520INBI0100.HTM
http://www.imaging-resource.com/PRODS/G11/FULLRES/G11INBI0100.HTM

A virágnál az 520-as képe elmosódottabb, de telítettebb, a G11 élesebb. Ue. a helyzet ha a borosüveg címkéjét megnézitek. Ez miért van? Ha a néni haját nézem egyértelműen gazdagabb a dslr.
1600ISO képet is megnéztem, ott már lemosta a G11-et a pályáról...

(#6922) Zoli bácsi válasza andzsin73 (#6921) üzenetére


Zoli bácsi
őstag

Hát, én nem tudom, de az arcon, és a "néni" ruháján is látszik, hogy az Oly képe több részletet tartalmaz, a kompakt itt már zajszűr.
A Canonon kívül a tükrösök nem élesítenek olyan eszetlenül, alapbeállításon, jpg esetén.

Szerk: Bocsánat, most nézem az exifet, az Olyval elég tág rekesszel fotóztak, a falon lévő képnél már nagyon látszik, hogy a hátrébb lévő dolgok kiestek az élesség tartományából.

[ Szerkesztve ]

(#6923) Degeczi válasza andzsin73 (#6921) üzenetére


Degeczi
nagyúr

pont ez a kontrollálható mélységélesség az egyik előny, ami azonnal látható egy DSLR képén!

ha az lenne a cél, h minden éles legyen, akkor egyszerűen jobban le kellene rekeszelni, nem csak f/4-ig

de többnyire nem ez a cél, hanem a téma kiemelése, amit hatásosan segít a kevésbé éles, vagy akár teljesen mosott háttér - amit a kompakt gépek többségével szinte teljesen reménytelen feladat lenne (mondjuk a Canon G11 még az egyik jobb ebből a szempontból, a kompakt viszonylatban nagy érzékelője miatt. De a legtöbb kompakt, különösen pl. a Panák tipikusan hangyakörömnyi érzékelőt kapnak)

(#6924) Szten Márs válasza andzsin73 (#6921) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Ajánlott olvasmány neked: [link]

Remélem segít a döntésben :K

[ Szerkesztve ]

(#6925) Throme válasza Szten Márs (#6924) üzenetére


Throme
veterán

A linken szereplő írásodat is szépen be lehetne tenni ide az 1hsz-be - szerintem - ugyanis sokan vannak (köztük én is) akik kompaktról térnek át dslr-re és filóznak, hogy biztos jó 5let váltani, vagy információ éhesek, így tágítja a látókört.
Valamint hallanak kifejezéseket, amiket első nekifutásra nem biztos, hogy tudnak hova tenni.

(#6926) Szten Márs válasza Throme (#6925) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Az a baj, hogy az első hozzászólást, ha túl hosszú, akkor sokan nem fognak nekiállni elolvasni. Tehát egy idő után újabb és újabb infók belezsúfolása már nem segíti, hanem rontja az előzetes tájékozódást itt a fórumon - legalábbis az emberek nagy részénél és persze a magánvéleményem szerint, de erősen így érzem.

Ami azt illeti, már így is túl hosszú, sok infót én kihagynék a mostaniból, mert átbillenti az optimálison az első hsz hosszát és nem elengedhetetlenül szerves része annak, amit tényleg nulladik körben el kell mondanunk itt. Plusz a második részére némi tördelés, formázás is ráférne.

Ettől eltekintve a kompakt/bridge vs. DSLR téma rendkívül fontos, szóval ha más nem is, de egy link feltétlen megfontolandó lehet akár - ha úgy gondoljátok.

(#6927) andzsin73 válasza Szten Márs (#6924) üzenetére


andzsin73
tag

ez jó volt köszi! :)

(#6928) Throme válasza Szten Márs (#6926) üzenetére


Throme
veterán

Így, kiemelt címszavakkal és bekezdésekkel elkülönítve én hasznosnak tartanám. Hamar végig lehet pörgetni. Nem kell egyből elolvasni mindent. Úgyhiszem akit érdekel a téma úgy is elolvassa (és szívesen), akit meg nem, azt nem zavar amúgy sem egy hosszabb 1hsz (el se jut oda).
.. jó, persze, ez csak az én véleményem és nyilván nem én fogom megmondani mi és hogy legyen.
Mindenesetre elmentettem a linket, szóval nekem már megvan :) , akár be lesz téve akár nem...

(#6929) andzsin73 válasza Throme (#6925) üzenetére


andzsin73
tag

na akkor én is segítek az útkeresőknek :C :C :C :

ez a fotóvilágban megjelent írás aktualizált változata:

http://www.freeweb.hu/monofotok/kompakt_vs__dslr.htm

ez is jó:

http://kozmaerzsebet.blogspot.com/2009/08/bridge-vagy-dslr.html

ez egy átfogó írás:

http://www.fenykepezogep.atw.hu/

(#6930) Zoli bácsi válasza andzsin73 (#6929) üzenetére


Zoli bácsi
őstag

Hm.. Lehet csak az Avast paranoiás, az utólsó linket nem engedi megnyitni, férget jelez.

(#6931) Throme válasza Zoli bácsi (#6930) üzenetére


Throme
veterán

Nálam is beriasztott... :U

(#6932) fezsoo válasza Throme (#6931) üzenetére


fezsoo
aktív tag

andzsin73 utolsó linkje valóban fertőzött.

Sziasztok.

Egy jó ideje nyomon követem ezt a fórumot.
Rengeteg mindent megtudtam a dslr-gépekről.
Sajna többet is mint kellet volna. :U
Anno még tudtam volna dönteni oly módon, hogy bemegyek és az elsőt megveszem.
Viszont most már ezt nem tenném.
Akkora káosz a fejemben, hogy azt el se hinnétek. :DD

Most lesz lehetőségem beruházni egy gépre.(karácsonykor nem jött össze) :(
De tanácstalan vagyok hogy mi legyen. :F
Végül is tanácsot szeretnék kérni, mint szinte mindenki aki ide ír. :P
A keret 130e ! Max annyi hogy jó lenne ha SD-s bővíthetőségű lenne.

Milyen gépek közül válasszak ?
A jelenlegi kínálat szerint.

Válaszaitokat előre is köszönöm :))

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A70; Hp 8440p; HISENSE 58A7100f

(#6933) Throme válasza fezsoo (#6932) üzenetére


Throme
veterán

Valószínűsítem kérdésedre kérdéssel fognak válaszolni első körben.
Könnyítsd meg a dolgukat, hogy szűkíted a kört (milyen témákat akarsz lencsevégre kapni, vagy azt, hogy LV, video, kihajtható lcd, .... stb szükséges vagy sem...)
Én nemrég kezdtem csak a dslr-el foglalkozni, ezért nem ajánlok :N .

szerk:
még 1 gondolat: az 1hsz is hasznos lehet a döntéshozatal előtt, valamint Szten Márs #6924 hsz-ében található linkre is megéri ellátogatni....

[ Szerkesztve ]

(#6934) fezsoo válasza Throme (#6933) üzenetére


fezsoo
aktív tag

Általános témákat.
Mindenből egy kicsit.
Nincs konkrét téma.

Samsung Galaxy A70; Hp 8440p; HISENSE 58A7100f

(#6935) taxy válasza fezsoo (#6934) üzenetére


taxy
csendes tag

Alapvetően két irányba indulhatsz el. Vagy új, belépő; vagy használt, egy-két generációval régebbi, középkategóriás gépet tudsz venni.
Képminőségben nem lesz igazán különbség (ez inkább az objektív függvénye), a magasabb kategória inkább több szolgáltatást, kényelmesebb használatot biztosít.

A kitobik arra jók, hogy elindulj velük, a 18-55-ös átfogás viszonylag kényelmes, sok mindenre elég, nem kell megijedni tőle. Sokaknak nem is kell több, de a drágább üvegek nem véletlenül kerülnek annyiba, valóban sokkal jobbak általában..

Ha kreatívkodni szeretnél, javasolt egy fix, nagy fényerejű objektív. 50-eset kapsz bármelyik márkához megfizethető áron. Meg fogsz lepődni a minőségén. :)

(#6936) fezsoo válasza taxy (#6935) üzenetére


fezsoo
aktív tag

Mivel nem pár ezer Ft-os gépekről lesz szó.
Előnyt jelent ha van hozzá garancia.
Esetleg egyből dupla kit.
De ne legyek telhetetlen :B

Samsung Galaxy A70; Hp 8440p; HISENSE 58A7100f

(#6937) wegener


wegener
tag

Sziasztok!
Megpróbálom röviden.
Szerkó: canon 350 d, 50 mm 1.8, kit 18-55, sigma 70-200, canon 28-135 is.
Szerintem amatőr szinten elfogadható képeket készítek.
Az a gondom, hogy obi vagy gép irányba lépjek tovább. Eddig egyértelmű volt, hogy jobb obival jobb képeim lesznek, ha gépet cserélek, akkor meg nem. Most viszont az a gondom, hogy egy csomó dologról lemaradok a szar autofókusz miatt. Ha nagyjából elégedett vagyok a képminőséggel, akkor elképzelhető, hogy egy kétszámjegyű canonnal jobban járok? Sok mozgó dolgot (emberek) fotózom. A gép vagy lestrapált (4 éves, jó sokat használtam), vagy egyszerűen kevés nekem a tudása. Szerintetek lesz annyival gyorsabb és pontosabb egy 40d vagy 50d, hogy meg tudom csinálni az eddig homály vagy el sem készült képeket, ha csak a gépen múlt? (Obik egyelőre maradnak a régiek.)
Köszi előre is.

(#6938) Throme válasza fezsoo (#6936) üzenetére


Throme
veterán

Általad megjelölt keretből Oly-t kapsz dupla kittel. Csak azok nem SD kártyára dolgoznak...

(#6939) bosston


bosston
tag

Hello!
A minap kölcsön kaptam egy kiszolgált Canon 350D-t, de még ezzel a géppel is egészen élveztem a fotózást, szóval úgy döntöttem, magam is beruházok egy DSLR-re. A keret százegynéhányezer forint környékén mozog, tehát ahogy néztem, a Nikon D3000, a Canon 1000D és a Sony a230 jöhetnek szóba. Akiket eddig kérdeztem, mind azt mondták, hagyjam a belépőszintet, gyűjtsek még, kezdjek legalább egy 450D-vel, mivel rövid úton "ki fogom nőni" a kis gépeket. A kérdésemre, hogy ez pontosan mit is jelent, nem tudtak válaszolni, ezért nektek teszem fel a kérdést: milyen előnyökkel szolgálna egy középkategóriás gép beszerzése, mi az amit idővel hiányolnék a fent leírt modellekből?
Kösz a választ előre is!

(#6940) Degeczi válasza bosston (#6939) üzenetére


Degeczi
nagyúr

(bár persze az 1000D fölött van, a 450D is belépőszint, nem középkategória)

ebben az ártartományban érdemes az Oly-kat is megfontolni

(#6941) Messer22 válasza bosston (#6939) üzenetére


Messer22
senior tag

HI

Magasabb kategóriát csak használtan tudsz venni a megjelölt limittel..
+objektívek, kiegészítők..(nem kevés pénz)
Mit szeretnél fotózni? Ha van konkrét elképzelés akkor tudunk konkrét típust is ajánlani.

Indulásnak: oly E520 duplakit 130e ért. jó fogás, 28-300mm -ig le vagy fedve a 2 jó minőségű objektívvel, stabilizátor a vázban, sokrétű beállítási lehetőség.
1 picivel zajosabb a képe, normál használat esetén nem gond. viszont a zajszűrést is állíthatod kedvedre.

1000D fogása borzalom és nagyon műanyag a váz...de jó képminőséggel.
(a D3000 és 230-as se jobb fogásra, ráadásul ezek nagyon fapadosak,pl. nincs élőkép, szerényebb állíthatóság)

Esetleg még nézz rá a Pentax KX-re!

[ Szerkesztve ]

Messer

(#6942) t_a_m_a_s válasza fezsoo (#6936) üzenetére


t_a_m_a_s
őstag

A Nikon D300 + 18-105 kit olyan 150K körül van. A gépváz belépő szintű (ami engem speciel egyáltalán nem zavarna, ha most vennék gépet), a 18-105 pedig nagy általánosságban egy jó kis üveg, és nem rossz az átfogása sem. Ha semmi különös elvárásod nincs, egyszerűen csak szebb képeket szeretnél a kompakt/bridge képeinél, akkor én ezt javasolnám. Aztán majd a későbbiekben tudod bővíteni az obiparkodat.

Holnap majd jól beletépünk...

(#6943) Messer22 válasza t_a_m_a_s (#6942) üzenetére


Messer22
senior tag

HI

Jó,akkor 5db-ot kérek ennyiért! :))

D3000 !

Messer

(#6944) bosston válasza Messer22 (#6941) üzenetére


bosston
tag

Nos, tulajdonképp mindenbe belekóstolnék egy kicsit, táj, város, szobor, portré, állat, virágmakró, werk, ami csak kell, nem hinném, hogy volna valami kiemelt terület.
Az e520-as jó tipp, köszönöm, viszont duplakitből csak ilyet találtam: extreme az a 40-150-es objektív pedig nem hinném hogy kifizetődő volna.
Most leginkább arra volnék kíváncsi, mit veszíthetek, ha egy belépőszintű gépet veszek további gyűjtögetés helyett, mit jelent a szerényebb állíthatóság?

(#6945) t_a_m_a_s válasza Messer22 (#6943) üzenetére


t_a_m_a_s
őstag

:W :W :W

Holnap majd jól beletépünk...

(#6946) Messer22 válasza bosston (#6944) üzenetére


Messer22
senior tag

HI

Akkor főleg jó az oly kit, mert makrónál jó a 2x szorzó és a nagyobb mélységélesség..
adapterrel tehetsz rá olcsó régi obikat (portré, makró) igaz MF, de az nem gond ebben az esetben.
makróra élőkép elég fontos, sony, nikon alsó szint kilőve..mert nincs bennük!

A 40-150 nagyon jó mindenes: potréra se lehetetlen, makrózni meg veszel hozzá egy dcr250-es feltétet..(80-300mm ekv. jó képminőséggel)

fotózási paraméterek testre szabhatósága gyér a többi alsó szintűnél..

Az oly 520 alatt még van a 420 is, ami szerényebb: nincs markolat és stabi.

Ja, külön drágábbak az obik, mint kit-ben!

[ Szerkesztve ]

Messer

(#6947) Byk01 válasza bosston (#6944) üzenetére


Byk01
senior tag

Hogy érted azt, hogy nem lenne kifizetődő a 40-150-es?
Ha csak hobbiból fotózol, akkor az egész nem kifizetődő, ha meg munkára kell, akkor nyilván jobban tudnád, mire kell az egész rendszer.
Azt írtad, nem tudod még, mit is akarsz fotózni, akkor meg egy tele nem árt, mert a 14-42-es elég rövid.

A szerényebb állíthatóság leginkább azt jelenti, hogy sokmindenért menüben kell turkálni, kevesebb a dedikált gomb a gépen. Tehát általában megvannak a funkciók (videó, élőkép ilyesmi hiányozhat, de a fényképezéshez minden megvan az alap gépekben is), csak körülményesebb elérni őket. A hétvégén került a kezembe egy nikon d300 váz a budaörsi MM-ben, és egy repülőgép műszerfal a d40x-emhez képest, ami gomb van rajta.

"Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

(#6948) bosston


bosston
tag

Azért írtam a 40-150-esre, hogy nem kifizetődő, mert úgy gondoltam, hogy jobban járok egy nagyobb zoomátfogású objektívvel, pl egy 70-300-assal, viszont nem vettem számításba az előtétlencséket. Tehát ha jól értem, egy ilyen lencsével egy 40-150-es obi tulajdonképpen 80-300-assá alakítható? Bocs ha hülye kérdéseket teszek fel, de tényleg most vetem először bele magam a dologba.

(#6949) Slowman válasza bosston (#6944) üzenetére


Slowman
aktív tag

Byk01 mondandójához fűzném még: Felső státuszkijelző, esetleg szigetelt, időjárásálló váz, ezek nem járnak alsó kategóriába. Nem minden belépő kategóriába pozicionált gépre lehet portrémarkolatot csatlakoztatni (ha ez egyáltalán fontos). Nikonéknál alsóbb kategóriás gépeikbe nincs vázba épített AF motor így csak azokat az obikat célszerű hozzá választani amibe van beépített motor (mert anélkül bármilyen pro is az obi csak MF-ed lesz). Pentaxék régebben AA-s akksikkal etették az alsóbb kategóriás gépeket (a K-x-nél nem tudom, hogy van ez pontosan), ezt van aki szereti van aki nem, én speciel nem preferálom. Általában minden alsó kategóriás váz műanyagjátékszer hatását kelti már a közép kategóriával szemben is nem beszélve a felső szegmensről. Egyébiránt a belépő vázakba legtöbbször pentatükör van nem pentaprizma (asszem a felsoroltak közül csak a Pentaxba van pentaprizma, ez világosabb (és talán nagyobb is) mint a pentatökür). Az MF-es élességállításnál nagy szerepe van ennek. Mondjuk Oly ebből a szempontból ne remekel mert annak a legkisebb a keresője a többihez viszonyítva. Azért szerintem meg lehet szokni mert amúgy jó kis gép az E-520 főleg duplakittel. Ha nem nagyon szándékozol tovább bővíteni akkor ez örökké ki fog szolgálni mivel talán a legjobb minőségű kitet adják vele. Viszont a bővítés költséges mert az Oly igen drágán méri a többi obiját (körül kell nézni és el tudod dönteni, hogy megfelelő-e neked a választékuk amit még tűrhető árin adnak).
A lényeg, hogy a belépő kategória kompromisszumról szól, de lényegében minden benn van mint a "nagyokba".

(#6950) Degeczi válasza bosston (#6948) üzenetére


Degeczi
nagyúr

a zoomátfogásban nem túl nagy a különbség: előbbi vmivel 4x alatti, utóbbi 4x fölötti

viszont nem kell semmilyen átalakítás: Oly vázon a 40-150 olyan látószöget ad, mint kisfilmes gépen a 80-300 - a mindennapokban sokkal jobban használható átfogás, mint a 70-300 által adott 140-600
(kivéve persze ha pl. vadlövészet miatt fontos a minél hosszabb tele, de az elég speciális, és ott már a minőség is kritikus lehet)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.