Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6301) Degeczi válasza kricsi81 (#6300) üzenetére


Degeczi
nagyúr

sok típus létezik (fix 2.8-ban Tamron 17-50, Sigma 18-50, Tokina 16-50, nem állandó fényerővel pl. az új Sigma 17-70 OS), de üdvözítő megoldás nincs, mindnek van vmi nyűgje - nem véletlenül kerülnek harmadába, ill. max felébe (Tokina) mint a Nikon 17-55...

(#6302) kricsi81 válasza Degeczi (#6301) üzenetére


kricsi81
senior tag

És szerinted melyiket lenne érdemes venni?

(off: nem lett kicsit túl piros a ph? az én szemem már kicsit zavarja...)

[ Szerkesztve ]

kovacsrichard.hu

(#6303) máyköl válasza kricsi81 (#6302) üzenetére


máyköl
veterán

Piros? Hol van itt piros? :F

(#6304) [HUN]Zolee válasza kricsi81 (#6302) üzenetére


[HUN]Zolee
senior tag

Nem logout alól nézed véletlenül?:)

''<[HUN]DrH>valaki mondjon egy tuningolos programot a mivel kocsis képeket tudok tuningoloni.'' https://ferromag.aranyoldalak.hu/

(#6305) máyköl válasza [HUN]Zolee (#6304) üzenetére


máyköl
veterán

Én is erre gondoltam, a logout-ban sok a piros. :K

(#6306) Szten Márs válasza máyköl (#6303) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Félkövérek lettek a (pirossal írt) nevek - szerintem is baromi zavaró. A sok elégedetlenkedővel ellentétben nekem kifejezetten tetszett a designváltás (nyílván itt nem arra gondolok, hogy egybehányták a fototrend topicokat, az kegyetlen lett, hanem pusztán a kinézetbeli változásokra), de ez nagyon nem jön be.

(#6307) máyköl válasza Szten Márs (#6306) üzenetére


máyköl
veterán

Értem. Nem vettem még észre, hogy a nevek pirossal lettek írva. Nekem nem szúrta a szemem. Viszont, veled elletétben, nekem nem tetszik az új Ph! honlapja, jobban bejött a régi, megszokott, ez valahogy nekem nem... :( Úgy-hogy át is tértem a logout-ra, mert ott minden a régi. És ez a fotós topikok egyberakása is... :O Szvsz borzasztó. Minden kis kompakt cikke útban van, a szoftverfrissítések, videókamerák, amik engem különösen nem foglalkoztatnak, és keresgélni kell a topikok között, ami engem érdekelhet. Na mindegy. :)

(#6308) kricsi81 válasza Szten Márs (#6306) üzenetére


kricsi81
senior tag

Az új design nekem is tetszik.
A nevek is pirosak lettek, a privát felirat, a logout blog felirat, a válasz az x hsz-re is, meg sokminden, ez bazi zavaró...

kovacsrichard.hu

(#6309) máyköl válasza kricsi81 (#6308) üzenetére


máyköl
veterán

A privát felirat eddig is piros volt, emlékeim szerint a logout blog felirat is. :K Ha ennyire zavar, menjk át a logout.hu -ra, vagy a mobilarena.hu -ra. :K

[ Szerkesztve ]

(#6310) Degeczi válasza kricsi81 (#6302) üzenetére


Degeczi
nagyúr

a Tamronnal 4 példány után fölhagytam, erről Tokináról ugyan nem túl sok infót találni, de az nem biztató (bár ezek közt az a legdrágább), így maradt a Sigma 18-50/2.8, ami végülis bevált - noha persze nem tökéletes az sem

ugyanakkor másnak lehetnek más szempontjai, kifoghat más példányt, így nem sokat számít, h nálam ez lett

[ Szerkesztve ]

(#6311) kricsi81 válasza Degeczi (#6310) üzenetére


kricsi81
senior tag

Hm, ez a Sigma se olyan rossz.
Photozone tesztben 18-35mm-ig iszonyat jó (18mm-en f4-en kimegy a táblázatból, lol :)) ), 50mm-nél már gyengül kicsit.
Mindjárt utánanézek jobban kicsit :)

kovacsrichard.hu

(#6312) kugyu21 válasza kricsi81 (#6298) üzenetére


kugyu21
senior tag

Kricsi81 és Degeczi
Köszönöm pont erre voltam kíváncsi, hogy a mért jobb értékek és az optikai teljesítményre adott plusz 1 csillag kijön-e a képeken annyira, hogy annyival több pénzt érdemes legyen kiadni érte.
Marad a 18-105 (azért nem a 135, mert nekem kell a VR).
Mégegyszer köszi.
Fogalmam sincs milyen pirosról beszéltek :F

[ Szerkesztve ]

(#6313) máyköl válasza kugyu21 (#6312) üzenetére


máyköl
veterán

Most már én sem értem az egészet, a nick-név nincs is pirossal. :W

(#6314) kricsi81 válasza máyköl (#6313) üzenetére


kricsi81
senior tag

Igen, a nick már nem piros, mert valszeg visszaállították, eddig piros volt :K

kovacsrichard.hu

(#6315) máyköl válasza kricsi81 (#6314) üzenetére


máyköl
veterán

Ja, nem láttam, logout-oztam egész nap. Mindegy. :K

(#6316) aldebaran válasza máyköl (#6315) üzenetére


aldebaran
őstag

A logout középen volt eddig, vagy bal szélen? Mert most bal szélen van. :(

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#6317) máyköl válasza aldebaran (#6316) üzenetére


máyköl
veterán

Mármint-hogy? :F

(#6318) Szten Márs


Szten Márs
nagyúr

Gyerekek, pár off elmegy, de ez azért nem az a topic, ahol az új PH kinézetét hosszasan kibeszélhetjük, szóval a tovbbiakban maradjon meg ez a topic a fényképezőgépvásárlási kérdéseknek és tanácsoknak, aki meg a PH kinézetéről akarna még tovább elmélkedni, az fáradjon át ide: [link]

(#6319) csanee


csanee
tag

Sziasztok!

Egy kis tanácsot szeretnék kérni Tőletek. Kinéztem egy használt Oly E510-es gépet a digitcam.hu-n. [link]
Van esetleg tapasztalatotok ezzel a bolttal kapcsolatban? No meg a géppel kapcsolaban:) Mennyire számít soknak a 10000 expó?
Első tükrös gépem lenne, egy kompakt után váltanék.

(#6320) nesa válasza csanee (#6319) üzenetére


nesa
veterán

A gep maga jo ,az obi is remek darab nekem is ilyen van ,szerintem elegedett leszel vele 10500 expo nemsok .

Ha van ra valami gari esetleg meg engednek is belole jo vetel lehet.

(#6321) csanee válasza nesa (#6320) üzenetére


csanee
tag

3 nap garit adnak rá.. Végülis több mint a semmi:) Még 1x-2x feltúrom a netet, aztán döntök, de igencsak ezen gépezet felé húz a szívem:)
Köszönöm szépen a választ meg az infókat!

(#6322) nesa válasza csanee (#6321) üzenetére


nesa
veterán

Az exposzamot majd ellenorizd le tuti ami tuti, ittvan hozz a leiras par gombnyomas es mar bele is latsz a gep lelkebe.

[ Szerkesztve ]

(#6323) Doom válasza csanee (#6319) üzenetére


Doom
aktív tag

Elég normálisak az eladók, foglalkoznak a vevővel, én használt objektívet vettem náluk, engedték, hogy saját vázon kipróbáljam, nézegessem, még egy állványt is adtak a próbához.
Nekem abszolút pozitív benyomásaim voltak.

(#6324) csanee válasza Doom (#6323) üzenetére


csanee
tag

Köszi szépen Neked is a véleményt!!

(#6325) Flashback


Flashback
addikt

Obikról egy nagyon kezdő kérdés.
Melyik márkához lehet a legolcsóbban Obikat venni? Mondjuk szűkítsük a dolgot fix obikra :)

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#6326) Zoli bácsi válasza Flashback (#6325) üzenetére


Zoli bácsi
őstag

Pentax. Átalakítóval felmennek rá az M42-es obik. Fókuszt a kiskezeddel kell állítani. :)

(#6327) nesa válasza Zoli bácsi (#6326) üzenetére


nesa
veterán

De ez igy nemjo mert szinte minden markahoz van M42 atalakito.

(#6328) kricsi81 válasza Flashback (#6325) üzenetére


kricsi81
senior tag

Minden márkához vannak olcsó, és drága obik egyaránt.

Gépvásárlás előtt állsz?

kovacsrichard.hu

(#6329) Zoli bácsi válasza nesa (#6327) üzenetére


Zoli bácsi
őstag

Valóban. Azt hiszem rosszul fogalmaztam. Akkor inkább úgy mondanám, hogy a Pentax-on a legegyszerűbb használni az M42-es fixeket:

- Van gyári átalakító, viszonylag olcsón.
- Van élesség visszajelzés, fénymérés.
- Van stabilizátor.

(#6330) nesa válasza Zoli bácsi (#6329) üzenetére


nesa
veterán

Olynal is igy van mukodik a stabilizator van fenymeres is :K csak elesseg visszajezeshez kell chipes adapter.

(#6331) Flashback válasza kricsi81 (#6328) üzenetére


Flashback
addikt

Szia igen.
A Jelenlegi befutók:
- Sony A330
- Nikon D3000
- Canon D1000 -> Van benne stabi?
- Olympus E420/E520

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#6332) TeeJay válasza Flashback (#6331) üzenetére


TeeJay
félisten

Nikon D3000 részemről ;) vagy Canon 1000D bár annak elég gáz az anyagminősége

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#6333) kricsi81 válasza Flashback (#6331) üzenetére


kricsi81
senior tag

Énis a Nikonra adnám le a voksom. Bővíthetőségben (kiegészítők választéka/minősége) egyértelműen a Canon és a Nikon verseng.
Az 1000D-nek ahogy mondták, elég gáz a váza, a fogása is elég borzasztó. A fogása szerintem kényelmesebb minden Nikon belépő váznak mint a Canon kezdő vázaké, de amit szokás ilyenkor mondani, (és így is van) nincs nagy különbség a vázak között ebben a kategóriában. Ki kell próbálni a gépeket, és amelyiket jobb érzés használni, kézbe fogni, és amelyik márka szimpatikusabb, azt kell választani.

kovacsrichard.hu

(#6334) Segnior_Barthez


Segnior_Barthez
senior tag

Helló Mindenkinek :Y
Volna egy profán kérdésem. Holnap a fővárosban leszek és hol tudnék vásárolni egy Pentax fekete K-X-et? Ma tel: a 220voltba- csak duplakittbe, pixmania-csak fehér, digitcam nincs...
Nem akarom körbe utazni a várost. Miskolcról támadok (itt a MM-be nincs is Pentax). A Pólusban esetleg látott vki ilyen masinát? Kösz :R

https://www.flickr.com/photos/57762354@N03/

(#6335) Throme válasza Flashback (#6331) üzenetére


Throme
veterán

Nekem a Canon 1000D is tetszett, de a Nikon D3000 kényelmesebb. Az A330-at meg meg kell fogni. Azzal is szemeztem (beépített stabi és gyors LV), de a fogása nem jó.
A Canon 1000D-ben nincs stabi, sőt a kitobit is meg kell nézni, mert van, hogy stabi nélküli - régi - verzióval árulják, viszont van benne LV, amit a D3000-ből kihagytak.
Olykat nem nézegettem.

(#6336) Throme válasza Segnior_Barthez (#6334) üzenetére


Throme
veterán

Megnéztem a Mediker oldalát, de nem látok raktáron lévőt. Néztem az edigital-t. Ott ravaszul ki van írva, hogy "raktáron", de ha jobban megnézed minden Bp-i üzletükben x munkanap van kiírva. Tehát nincs. Még ott van a saturn, electroworld, mm. Ne érts félre én nem ajánlgatom ezeket a boltokat csak, mint lehetőség említem.
Lehet el kéne halasztanod azt az utat...

(#6337) Gogolak válasza Zoli bácsi (#6326) üzenetére


Gogolak
tag

Üdv!
Eddig csak olvasóként követtem a témát, valójában én is szemezgetek egy jó ideje a k-x el.
Sok mindent olvastam rola, csak azt nem tudom még, hogy az M42-es obiknal oké, hogy MF-t kell hasznalni, de azt nem talalom sehol , hogy van e élesség kijelzés ebben az esteben?

(#6338) Segnior_Barthez válasza Throme (#6336) üzenetére


Segnior_Barthez
senior tag

kösz a tevékenységedet... most érett meg a gondolat hogy ezt választom, és a beruházáshoz szükséges javakat is megszereztem :) de a fene enné meg hogy a fővárosban sem lehet csak úgy egyszerűen megvenni egy ...gépet. sajnos úgy látom hogy körbe kell járnom a multikat... ami elviszi napomat, és egy huszassal többet fogok kiköhögni, mint 145... de megérdemlem :) kösz még1szer..... ps. persze a két nagyból, továbbá az olympus és sonyból is van minden földi jó... jó éjt!

https://www.flickr.com/photos/57762354@N03/

(#6339) Segnior_Barthez válasza Gogolak (#6337) üzenetére


Segnior_Barthez
senior tag

szia, az m42vel kapcsolatban nincs ismeretem, de a magas iso használat lehetősége, valamint a video, a belső motor, a filterek, és a méret miatt roppant meggyőző. venni hozzá egy szupermakrózoomot, és egy fasza makrót... azt hiszem van még fotótéma és akkumulátor bőven... mosmár ténylegjóéjt...
ps és egy jó kis kata pisztolytáskát, hogy teljes legyen project!

https://www.flickr.com/photos/57762354@N03/

(#6340) Throme válasza Segnior_Barthez (#6338) üzenetére


Throme
veterán

Hát ha nem akarsz +20k-t költeni, de van türelmed, akkor lehet a megrendelés a legcélravezetőbb...
Tényleg röhej, hogy nincs, pedig nem egzotikus vagy extrém az igényed....
Nem tudom, hogy ennyire szar a disztrije, vagy csak szimplán csekély a kereslet Pentax téren....
Azért sok szerencsét! Jó éjt ott is!

(#6341) Zoli bácsi válasza Gogolak (#6337) üzenetére


Zoli bácsi
őstag

Úgy emléxem, hogy bizonyos témamódokban (M) felvillan egy jel a keresőben, amikor éles a kép. Feltételezem, hogy a K-x-nél is így működik, bár K-x-et nem fogtam a kezembe, k200D-m volt. :)

Az lett volna a nagy dobás, ha a K200d vázba teszik a K-x belsejét.

(#6342) Flashback válasza Zoli bácsi (#6329) üzenetére


Flashback
addikt

Légyszíves meséljetek még erről az M42-ről!

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#6343) Flashback


Flashback
addikt

Canonhoz találtam ilyet, ez szimpi:
http://www.digitcam.hu/termekek/tartozekok/objektiv/fix_normal_objektiv/canon_ef_50mm_f18_ii
1.8f :)

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#6344) Mk48 válasza Zoli bácsi (#6329) üzenetére


Mk48
csendes tag

Ráadásul végtelenre is állítható, nincs szórólencse az adapterben.

(#6345) Mk48 válasza Flashback (#6342) üzenetére


Mk48
csendes tag

A régi időkből megmaradt M42*1 menetű objektívekhez létezik olyan átalakítógyűrű, amivel rá tudod tenni ezeket a mostani Canon, Nikon, Pentax stb. gépekre.

Gépenként eltérően működik a dolog, Canonnál chipes átalakító kell. Nikonnál nagyobb a bázistávolság, mint a többieknél, így vagy nincs végtelened, vagy szórólencsés adapter kell, ami ront a minőségen. Pentaxnál egyszerű, mert azonos a K-bajonettes és az M42 rendszer objektívjeinek bázitávolsága. (ezért is van K20D-m :) )

A Pentaxhoz ráadásul létezik egy AF adapter nevű cucc. Amit ha betekersz az obi alá, a manuális objektívből AF-est csinál. (a csavarhúzós AF egy optikai elemet mozgat, így kvázi "IF" lesz)

A dolognak van egy marha nagy hátránya is. Ha nem a régi Zenites-Prakticás korszakból, nagypapa szekrényéből megmaradt üvegeket szeretnéd használni, alaposan zsebbe kell nyúlni. AZ M42-őrület ugyanis jól felverte az árakat. 5-6 éve a Soósnál hónapokig porosodott a polcon a 135/3.5 Sonnar objektív, most a Vaterán 30 darab ezrest is kérnek érte, és van, aki elviszi!

(#6346) TeeJay válasza Flashback (#6343) üzenetére


TeeJay
félisten

Canonhoz és Nikonhoz is van olcsó 50-es fix 1.8 fényerővel ;)
Nikonhoz még ott van az AF-S 35/1.8 is ami szintén egy nagyon király objektív, vagy mindkét gyártónál ott van a 85/1.8 ami portrézásra született és nagyon pengén rajzol :B
én pont ezért tettem le a voksomat a Nikon mellett anno mikor én is vázat vettem mert nagyon király objektívekből lehet választani hozzá így nem fog korlátozni ez :R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#6347) BiriBum válasza Gogolak (#6337) üzenetére


BiriBum
őstag

Van, mindegyik pentax tükrösnél így működik a dolog. Fénymérés hipermanuál módban, azaz rekeszállítást követően., általában a "zöldgombbal" fénymérés és expó. Mindegyik obinál más és más a fénymérés, rá kell jönni, hogy mennyit kell lefelé vagy felfelé korrigálni.

Ügyelni kell az adapterre is:
[link]
[link]
[link]
[link]

(#6348) mzsolti válasza Gogolak (#6337) üzenetére


mzsolti
tag

Ahogy Zoli bácsi mondta, k200d-nél biztos van visszajelzés, egész pontosan a középső fókuszpont működik. Szerintem K-x-nél is ez a helyzet, azonban ne felejtsük, hogy ott csak az LCDn van fókusz visszajelzés!

(#6349) Dorian válasza mzsolti (#6348) üzenetére


Dorian
félisten

De, azt felejtsük el. :W
A K-x-nél is van az optikai keresőn fókusz visszajelzés. Csippant + kis zöld hatszög megjelenik, világít.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#6350) BiriBum válasza mzsolti (#6348) üzenetére


BiriBum
őstag

:W Még egyszer: A K-x-nél VAN élesség visszajelzés (hatszögű kis ikon, csippanás), a keresőben viszont nem jelzi, hogy éppen melyik fókuszpont aktív, azaz nincs benne a 11 kis led, ami az ábrán levő K10D kijelzőn látszik. A LED VILLANÁSA AMÚGY NEM JELENTI AZT, HOGY FÓKUSZBAN VAN A TÉMA, CSAK AZT HIVATOTT JELEZNI, HOGY MELYIK FÓKUSZPONT VAN ÉPPEN HASZNÁLATBAN. :DDD

Az aktiválandó/aktív fókuszpontot (vagy AUTO) az LCD-n tudod állítani és visszaellenőrizni LV módban.
K-x tulajok javítsanak ki, ha nem így van.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.