Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6351) Dorian válasza BiriBum (#6350) üzenetére


Dorian
félisten

Így van.
(A többit az előbb csak azért nem részleteztem, mert ezzel kapcsolatosan az M-es obikról volt szó, ahol középső fókuszmezőt kell használni, így nincs értelme a fókuszmezők váltogatásának)

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#6352) Flashback válasza TeeJay (#6346) üzenetére


Flashback
addikt

és ha mondjuk Sonyt szeretnék? Ara van M42? És ahhoz mennyi egy ilyen 1,8f-es fix obi?

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#6353) rumos14 válasza Flashback (#6352) üzenetére


rumos14
nagyúr

természetesen van adapter.
ha olcsó fixet szeretnél, a Minolta 50/f1.7 a beugró, 25-30k használtan.

(#6354) sbazsi


sbazsi
veterán

milyen raw-feldolgozó progik vannak, melyikek ajánlottak?
lightroom/bibble/ mi van még, melyiket érdemes?

(#6355) Stitch válasza sbazsi (#6354) üzenetére


Stitch
őstag

Én még a Photoshopban lévő CameraRAW-t, és a RawTherapee nevűt tenném hozzá a listához.

(#6356) kricsi81 válasza Stitch (#6355) üzenetére


kricsi81
senior tag

A RawTherapee tényleg jó kis progi, anno énis használtam kicsit.

kovacsrichard.hu

(#6357) Flashback válasza rumos14 (#6353) üzenetére


Flashback
addikt

Szóval akkor eddig azt szűrtem le hogy nagyjából mindegy milyen alap DSLRt veszek, nagyjából mind ugyanolyan képminőséget csinál. Eltérések a váz kialakításában, esetleg stabilizátorban lehet. Objektíveknél pedig Canon, Nikonhoz van a legtöbb használtan is, de ahogy látom Sonynál álltalában van minolta megfelelője a két nagy gyártónak. Szóval innentől tényleg csak az lehet a döntő hogy melyik hogy fekszik a kézben... és hogy van egy 75-300 minolta obim :)

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#6358) kricsi81 válasza Flashback (#6357) üzenetére


kricsi81
senior tag

Pontosan, kivéve a legutolsó kijelentés (és hogy van egy 75-300 minolta obim), egy olcsó obi miatt ne kötelezd le magad egy gyártónál.

kovacsrichard.hu

(#6359) sbazsi válasza Flashback (#6357) üzenetére


sbazsi
veterán

nagyjából azonosak. kiemelkedőt egyik sem fog nyújtani.

más:
raw kezelővel akadnak gondjaim, raw therapy és a bibble labs is kifagyogat.
lehet nem 300 képet kellene egyszerre megnyitni? bár most feleztem, 150 képnél is akad a bibble.

c2d t5500, 2,5gb ram, igma.~8-10 gb szabad hely.

hol lehet a gond :F

(#6360) Gogolak


Gogolak
tag

Köszi mindenkinet a kimerítő válaszokat.
Mostmar majdnem mindent tudok a k-x ről, csak a rávaló lassan gyüllik.... :DDD
Bár nem adom fel, k-x tulaj leszek .... :)
Üdv

(#6361) Zoli bácsi válasza Gogolak (#6360) üzenetére


Zoli bácsi
őstag

Jó kis gép. :K Felröppentek a pletykák egy K-x és K-7 közé pozicionált gépről, (K200D utód?) azt is tudni vélik, hogy K-5 lesz a neve.
Persze, csak pletyka, mindenesetre ha jönne egy ilyen gép, az a K-x árát lejjebb tolná.

(#6362) kricsi81 válasza Zoli bácsi (#6361) üzenetére


kricsi81
senior tag

elég off: a pentaxnak van d3 szintű (és d300?) gépe, és profi obijai?

kovacsrichard.hu

(#6363) Zoli bácsi válasza kricsi81 (#6362) üzenetére


Zoli bácsi
őstag

Felsőbb kategóriában nem vagyok otthon, majd talán erre jön Szten,Ő a Pentax szakértő. :) Úgy tudom, hogy a Pentaxosok várnak egy vázra évek óta, ami lassan ideér: [link]
A második kérdésedre egyértelműen igen a válaszom, vannak nagyon jó objektívek a Pentaxhoz. Tudtommal a fix objektívek nagyon jó minőségűek hozzá. :)

szerk: Ja, és szerintem a D300-as szintre nyugodtan lehet mondani a K-7-est. :)

[ Szerkesztve ]

(#6364) kricsi81 válasza Zoli bácsi (#6363) üzenetére


kricsi81
senior tag

hu, ez nagyon komoly gépnek néz ki, és bazi jónak :)

kovacsrichard.hu

(#6365) Gogolak válasza Zoli bácsi (#6361) üzenetére


Gogolak
tag

Van egy régi Zenith gépről való valami fix HELIOS obim. ismeritek ezeket az obikat? Használható valamire?
igy nez ki....
[link]

[ Szerkesztve ]

(#6366) máyköl válasza kricsi81 (#6362) üzenetére


máyköl
veterán

Persze, K-7. Tudom, Zoli bácsi már válaszolt, inkább csak megerősítettem a válaszát. :B

(#6367) Zoli bácsi válasza Gogolak (#6365) üzenetére


Zoli bácsi
őstag

Sok nem látszik belőle, de igen,használható. Egy M42 adapter kell hozzá. Ha visszaolvasol egy kicsit, nemrég volt róla szó. :)

szerk: Persze, most látom, veled kapcsolatban volt szó az M42-es obik élesség visszajelzéséről.
Egy kis olvasnivaló.

[ Szerkesztve ]

(#6368) Gogolak válasza Zoli bácsi (#6367) üzenetére


Gogolak
tag

Ja, nem a tehnikai oldalát kérdezem (azt olvastam :) ), hanem az érdekelne hogy milyen egy hasonló obi képminősége? Milyen képed ad, stb?

(#6369) Flashback válasza kricsi81 (#6358) üzenetére


Flashback
addikt

Igen, de a Sony (a330) kihajtható LCD-s. Kb ennyi az előnye. De fogásra még mindíg nem tudom, eddig csak a380-at fogtam az nem volt kellemes. Mos találtam egy jópofa oldalt itt lehet összemérni képminőséget:
http://www.imaging-resource.com/IMCOMP/COMPS01.HTM

[ Szerkesztve ]

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#6370) Zoli bácsi válasza Gogolak (#6368) üzenetére


Zoli bácsi
őstag

Ide látogass el, olvasgass, rengeteg képet is linkelnek be.
Heliosok képét kissé lágyabbnak mondják, de persze a "Zenit kitobiból" is volt több fajta forgalomban. Nekem is van egy a fiókban. Meg persze a Praktikám Pentacon "kitobija".

Ha beírod az obid típusát a keresőbe, szerintem rengeteg tesztképet találsz. A gyújtótávolság miatt nagyon jó portréobik digit vázon :)

(#6371) máyköl válasza Zoli bácsi (#6370) üzenetére


máyköl
veterán

Te hogy állsz a gépvásárlással? Mik az alternatívák? Bocsi, nem olvastam vissza a topikban. :N

(#6372) aldebaran


aldebaran
őstag

Egyébként Pentaxhoz meg Canonhoz vannak hackek is. :B Erről van valakinek valamilyen tapasztalata?

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#6373) Zoli bácsi válasza máyköl (#6371) üzenetére


Zoli bácsi
őstag

Ha nem kell a villanyra sokat ráfizetni (3 villanykályha), akkor D90 18-105 kitben. Egyéb esetben D5000. :DDD

(#6374) máyköl válasza Zoli bácsi (#6373) üzenetére


máyköl
veterán

Ja, értem. :D Még mindig azt javaslom, hogy várd ki a D90-et. :K

(#6375) scream


scream
veterán

Sziasztok!

Szerintetek Nikon D70 vagy D70s megfelelne első DSLR-nek ? Mármint úgy értem, hogy idáig csak sima, kompakt gépe(ei)m volt(ak) és ez lenne az első ilyen komolyabb jellegű gép.

Sajnos a keret rá nem túl nagy, maximum 70ezer forint. Nézegettem és van 1-2 vaterán is meg apróneten ,eBay-en is.

Először Oly E-520 -ra gondoltam ,de 120ezer kb. 1 év mulvára jönne össze, így maradt a D70 vagy D70s.

Láttam eBay-en ~40k ért D70et, igaz egyelőre csak váz volna, de az nem tul nagy baj ,mert akkor lehet, nem kellene a KIT-es obit megvenni , hanem tudnék valami halszemet venni (egyelőre csak az kéne) + valami normálisabb vaku

Sajnos egyelőre nem nagyon értek se a vázakhoz se az obikhoz se a vakukhoz.

Ebben kérném a segítségeteket, melyikből mit ajánlotok ? :F

(#6376) priusz válasza scream (#6375) üzenetére


priusz
aktív tag

A gép akár jó is lehet, de mit csinálsz csak egy halszem objektívvel?

Könnyu dolog bölcsnek lenni. Csak gondolj valami butaságra, aztán ne mondd ki!

(#6377) scream válasza priusz (#6376) üzenetére


scream
veterán

nem csak az lesz, csak egyelőre azzal szeretnék fotozni :)

ha már meglesz egy rendes obira a pénz akkor fogom/tudom majd megvenni azt, egyelőre elleszek a halszemmel is.

(#6378) máyköl válasza scream (#6375) üzenetére


máyköl
veterán

Váz az jó lesz. Azt javaslom, vegyll először egy fix 50mm F1,8 -as obit, bár akkor már nem nagyon fog maradni pénzed. Ezért lehet, hogy marad a kitobi. Kezdésnek jó, de úgyis le fogod cserélni kis idő múlva, mert a DSLR világ mondhatni a "kitobi után kezdődik". Hogy milyen objektív kell, az attól függ, hogy mit szeretnél fotózni, és mennyi pénzed van rá. Tájképhez nagylátó kell, makróhoz makróobi, portréhoz nagy fényerős, általában fix obi, messzi dolgokhoz teleobjektív. Minden objektívben vannak árkategóriák, van teleobjektív 20ezerért is, 50ezerért is, 120ezerért is, 600ezerért is, 9,2 millióért is, a lényeg, hogy naggyából minden árkategóriában tudsz választani, persze nem 1-2 ezer Ft.-ra gondolj. Vakunak Nikon-ból az Sb600-at ajánlanám. Nézd még meg a használt D50 vázakat is. :K

(#6379) sbazsi válasza sbazsi (#6359) üzenetére


sbazsi
veterán

néhány raw file volt a hibás, lightroom jelezte, hogy gond volt velük, bibble egyszerűen kifagyott.
viszont továbbra is érdekel, hogy ki milyen raw feldolgozót használ.
létezik vmilyen sorrend? :U

(#6380) Degeczi válasza sbazsi (#6379) üzenetére


Degeczi
nagyúr

mindig az adott kameragyártó programját érdemes először megnézni, tipikusan az adja a legjobb minőséget (és csak az használ a kamera képfeldolgozásával alapvetően egyező jellegű algoritmusokat), vagy veszi át a kamera beállításait

különösen pl. Nikon esetén lenne hiba kihagyni a Capture NX2-et, arra nagyon igaz mindez

a többi már ízlés dolga is

(#6381) Mk48 válasza kricsi81 (#6362) üzenetére


Mk48
csendes tag

A Pentax DA* sorozatú objektívjei a profik, megfelelnek a CANON L-sorozatnak, vagy annál is jobbak :-). Ezek szigeteltek, cseppállók.

Fixek: 55/1.4, 200/2.8, 300/4. Zoomok: 16-50/2.8, 60-250/4.

A minőségiek közül valók még a Limited fixek, 2.8-as fényerővel. Picik, könnyűek, ugyanakkor tiszta fém-üveg cuccok.

[ Szerkesztve ]

(#6382) Throme válasza Degeczi (#6380) üzenetére


Throme
veterán

Én éppen most ismerkedem a view nx-el. Ezt adták a géppel együtt.
Nekem ez is megfelel.
Minden beállítást kiír és általános funkciókkal (élesség-, fényerőállítás...stb) is el van látva.

Pláne, ha azt veszem a capture nx kb 70k (ha jó az infóm).
Ennyi zsét inkább felszerelésbe érdemes - szvsz - fektetni.

(#6383) aldebaran


aldebaran
őstag

Találtam egy összehasonlító blogot. Hátha valakinek megkönnyíti a választást: [link]

Ezeket hasonlítják össze képileg:

Canon EOS-50D
Nikon D90
Pentax K20D
Sigma SD14 (17 Mpixelre interpolált)
Sony Alpha DSLR-A350
Olympus E-520

Konklúzió: "No hát akkor ember legyen a talpán, aki tud választani."

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#6384) scream válasza máyköl (#6378) üzenetére


scream
veterán

találtam pár D50-t : 1 , 2 ,

és D70 : 1

vaku : ez az SB-600-as tetszik, csak kissé drága ... egyelőre egy ilyen is megtenné :K

Sok különbség van a D50 és D70 között ?

(#6385) Flashback


Flashback
addikt

Hát vívodtam nem keveset. Csinálatm egy mini tesztet (csak a képminőség), és nagy meglepetés ért. Azthiszem Olympus E520 duplakittes verzió lesz... Vagy egy használt 450D.
Itt a teszt... (kb 20Mb kép)ez az én véleményem, nem szeretnék senkit megsérteni, vagy egyik márka mellé állni. Biztos hogy a hozzá nem értésemből is fakad néhol az alacsony(1) vagy éppen a magas(3) pontszám.
Nálam ez lett a végső sorrend:
1 - Canon 450D
2 - Olympus E520
3 - Canon 1000D
4 - Sony A330
5 - Pentax K-x
6 - Nikon D3000 (szvsz a kitobija nem a legjobb)

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#6386) Gogolak válasza Flashback (#6385) üzenetére


Gogolak
tag

Azért ISO 1600-on már szerintem legjobban teljesít a k-x .... :)

(#6387) priusz válasza Flashback (#6385) üzenetére


priusz
aktív tag

Jók ezek a tesztek, de azért nézd meg azt is hogy melyik rendszer obijai fedik le az igényeidet a legjobban. Meg ugye nem árt megfogdosni a gépeket, ergonómia anyagminőség sem mindegy. Képminőségre nincs akkor a különbség szerintem belépő szinten, viszont amit Gogolak is mond magas ISO-n vélhetőleg a K-x a legjobb.

Könnyu dolog bölcsnek lenni. Csak gondolj valami butaságra, aztán ne mondd ki!

(#6388) rumos14 válasza Flashback (#6385) üzenetére


rumos14
nagyúr

na akkor ezen az összehasonlítós, pixelkukkolós fázison már túlvagy... ez a legkellemetlenebb része a döntésnek. lehet h kiábrándítalak, de ebből én nem vonnék le túl sok következtetést. kitobival, jpeg-ben készült képek egy DSLR tudásának a töredékét mutatják meg.
most itt az ideje, hogy kézbe vedd a gépeket: melyiknek milyen a fogása, menük, gombok elrendezése hogy tetszik. ezek sztem fontosabb tényezők... aztán gondold ki, milyen obi(k)ra, egyéb kiegészítőkre lesz szükséged, ezek mennyire, milyen áron érhetőek el az adott rendszerhez.
kitobik: nagyjából egy szinten vannak, és elég jók ezek a kitobik (Canon-nál csak az IS-esre vonatkozik ez a megállapítás), én úgy látom, hogy egyedül a Pentax 18-55-öse gyengébb egy kicsit, de lehet, hogy rosszul látom.

(#6389) sbazsi


sbazsi
veterán

sony a300-hoz érdemes extrem III memóriakártyát venni (30mb/s), vagy elég a II (15mb/s)

(#6390) kugyu21


kugyu21
senior tag

Végre eldöntöttem melyik gépet és obi vegyem meg (D5000+18-105), erre találtam akciós 500D-t. Ehhez viszont most elölről kellene elkezdeni objektívet keresni, és ráadásul nem találok a Nikon 18-105-nek megfelelő azonos (vagy jobb) minőséget, azonos áron a Canonnál.

(#6391) scream


scream
veterán

Olympus E-520 és Nikon D50/D70/D70s között sok különbség van ? Érdemesebb inkáb spórolni még E-520-ra ? :F

Esetleg Canonok közül milyen kisebb kategóriás gépeket ajánlotok? Elég egyelőre Nikon D50 szint.

(#6392) scream válasza scream (#6391) üzenetére


scream
veterán

... bocsi a floodért, de már nem tudtam szerkeszteni ...

Nikon D60-ról valami vélemény ? vagy Sony Alpha 230L vagy 230 vagy 330/330L ? esetleg Canon 1000D ? vagy Nikon D3000 ? vagy maradjak a D70-nél ? vagy kicsivel drágábban az Oly E-520 ?

(#6393) scream válasza scream (#6391) üzenetére


scream
veterán

... bocsi a floodért, de már nem tudtam szerkeszteni ...

Nikon D60-ról valami vélemény ? vagy Sony Alpha 230L vagy 230 vagy 330/330L ? esetleg Canon 1000D ? vagy Nikon D3000 ? vagy maradjak a D70-nél ? vagy kicsivel drágábban az Oly E-520 ?

(#6394) aldebaran válasza scream (#6393) üzenetére


aldebaran
őstag

Látom biztos vagy a dolgodban. Vagy mégse? :)) :DD

Egyébként bennem határozottan érik a gondolat, hogy az edigitalos 130e-res duplakites E-520 nagyon jóárasított ár. És azt veszem meg. :K

szerk: csak nem tudom, hogy mennyire zajmentes szobában lámpafénynél iso100on.

[ Szerkesztve ]

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#6395) priusz válasza aldebaran (#6394) üzenetére


priusz
aktív tag

Obifüggő a kérdésed, egy fényerős objektívvel lehet szép zajmentes képeket lőni. De fény nélkül tükrössel sem lősz csoda-képeket.

Könnyu dolog bölcsnek lenni. Csak gondolj valami butaságra, aztán ne mondd ki!

(#6396) aldebaran válasza priusz (#6395) üzenetére


aldebaran
őstag

Akkor kérdésem annyiban módosul, hogy az oly e-520-assal és kitobijával lehet -e szobában bemozdulásmentes (pl: gyerek ugrál és remegő kéz), zajmentes képet lőni?

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#6397) Kazimír válasza aldebaran (#6396) üzenetére


Kazimír
őstag

Biztos van az a lámpafény-teljesítmény/mennyiség.. de a villanyszámlád és pénztárcád bánja. :)

"Átlagos" körüményeket tekintve kevéssé valószínű. Ahogy priusz írta, csodát ne várj!

Be köll fizetni, azt' jólvan...

(#6398) Degeczi válasza aldebaran (#6396) üzenetére


Degeczi
nagyúr

nem, csak vakuval

(#6399) Degeczi válasza sbazsi (#6389) üzenetére


Degeczi
nagyúr

nagyon kevés kamera (és kártyaolvasó!) van, ami ki tudná használni (és amelyik igen, ott is kizárólag hosszú sorozatoknál van haszna), így általánosságban nem érdemes többet fizetni érte, bőven jó a 15MB/s

(#6400) aldebaran válasza Degeczi (#6398) üzenetére


aldebaran
őstag

Vakuval nem tűnnek el a színek 1-2 méteres távolságból? Vagy van valami trükk amit lehet alkalmazni?

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.