Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5351) johnjohn válasza máyköl (#5350) üzenetére


johnjohn
addikt

Úgy látszik, a Magyar nyelvet nem ismered eléggé ! Ez , amit ajánlottál, a Te géped ? Vagy ismerősödé ? Én erre céloztam , nem arra, hogy már láttál-e fényképezőgépet ! Ha az ismerősödé, és ismered, akkor írd ide Magyarul, érthetően, de ne játsszunk itt terápiás intézetet, jó! Kicsit fárasztó kezdesz lenni így év elején.

(#5352) máyköl válasza johnjohn (#5351) üzenetére


máyköl
veterán

Fogalmazz úgy, hogy ne lehessen félreérteni. Nem ismerem sem az eladót, sem a gépét.

(#5353) forceberg válasza máyköl (#5350) üzenetére


forceberg
veterán

Az, hogy utána olvastál, nem azt jelenti, hogy ismered. Az, hogy a 20D-d óta a Canon a szíved csücske, az egy dolog. :D
Persze, megérthető, ha valaki ragaszkodik - egy nála bevált - márkához.

[ Szerkesztve ]

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#5354) máyköl válasza forceberg (#5353) üzenetére


máyköl
veterán

"Az, hogy utána olvastál, nem azt jelenti, hogy ismered" Ismerem, hetekig használtam. :K

(#5355) sanyixXx válasza máyköl (#5354) üzenetére


sanyixXx
senior tag

látom ez a hozzászólást sem értetted igazán...
senkit nem érdekel, hogy volt -e a kezedben 10D. ha ajánlasz egy gépet, akkor úgy ajánld, hogy annak alapja is legyen, ne pedig azért, mert épp megjelent elfogadható áron az aprók közt.
próbáld meg mostantól csak minden negyedik hozzászólásnál lenyomni az oké gombot, hogy 75%-kal kevesebb hülyeséget kelljen a többieknek kijavítani. amit az eos topikban műveltél is vicc...
azért jönnek ide kérdezni az emberek, hogy megalapozott és használható válaszokat kapjanak. a tieid ezeket még részben sem merítik ki.

Rumot minden pohárba! | https://rumnagykovet.hu/

(#5356) Slowman válasza máyköl (#5354) üzenetére


Slowman
aktív tag

Szerintem se vezet sehova ha valaki "bigott hívő" :N . Attól mert valahova letetted a voksod, még nem jelenti azt, hogy más nem létezik, (nyilván valamiért amellett döntöttél és szimpatizálsz az adott márka előnyeivel). De ez, hogy így bedobod, hogy "nah ezt vedd meg", ez így nem túl célratörő. Akár egy "nálad kevésbé tapasztalt" ember aki csak ez elolvassa, ennek alapján rögtön rá is harap, mert fél, hogy elviszi az orra elől, és elhamarkodva vett is egy használhatatlan valamit. Aki idejön azért teszi mert szüksége van a segítségre, nem pedig arra, hogy megvezessék.
Ami nem elhanyagolható, hogy ez egy 7 éves gép, ki tudja mit látott már ennyi idő alatt. És ahhoz, hogy pontosan valaki meg tudja ezt ítélni, hogy ez egy jó vétel lenne e avagy nem, ehhez nagyon tapasztaltnak és széles látókörüknek kell lenni, nem pedig "Canon Oldtimer Fan-nak" :DDD. (Félreértés ne essék nem akarom rontani az illetőnek a businessét, és persze nem jelenti azt, hogy biztos, hogy rossz az a bolt, de akár lehetne az is :U ).
És ha már itt tartunk, és maradjunk a Canonnál ;] akkor én 85k-ért inkább egy 400D-t vennék ami mondjuk 3 évnél nem lehet öregebb :K . És hiába a 10D egy fél profi gép (nagyobb, robusztusabb, strapabíróbb, státusz kijelző, több gomb stb.) és a 400D egy belépő szintű, azért az újabb fejlesztéseket az átlag user jobban tudja használni talál, mint egy 7 éves konstrukciót. De amúgy is ez a használt piac dolog nagyon sok időt és energiát kíván ahhoz, hogy jót vegyél, mert mindenkinek az az érdeke, hogy minél jobban túladjon az adott cuccon.

(#5357) stop válasza máyköl (#5352) üzenetére


stop
aktív tag

"Azt, hogy valamit hogyan kell megvenni, az elmúlt 40 évben megtanultam, Én arra céloztam, hogy ha Te ajánlasz valamit, akkor ismerd is az eladót, vagy a gépet. Vaktában ajánlani valamit egy hirdetés alapján nem túl jó ötlet."

Ez jelen szövegkörnyezetben egyértelmű utalást tesz konkrét személyre és tárgyra, és azt egzakt módon meghatározza.

...hogy ha Te ajánlasz valamit, akkor ismerd is az eladót, vagy a gépet.
az aláhúzott rész egyben értelmezendő, mivel valaki így irta le, és nem szabadon választott,
mint például:
...hogy ha Te ajánlasz valamit, akkor ismerd is az eladót, vagy a gépet.

[ Szerkesztve ]

"az együgyű lenézi társát, az okos pedig meghallgatja azt" P.K.11.12.

(#5358) máyköl válasza Slowman (#5356) üzenetére


máyköl
veterán

Most az egy dolog, hogy nem ismerem az eladót. De ha valaki idejön, kell neki egy gép x forintért, akkor általában linkelnek neki egy linket, ami pl. az edigital, a linkben benne van a termék, ugye az edigital honlapján. De tulajdonképpen a kettő dolog ugyanaz, csak az egyik magánember, a másik egy bolt. Mindkettő át tud verni. Akkor ezentúl mindenki csak úgy linkeljen edigital-os linket, ha már vásárolt ott?

[ Szerkesztve ]

(#5359) nesa válasza máyköl (#5358) üzenetére


nesa
veterán

En azert egy 7 eves gepet nemszivessen ajanlanek senkinek de te tudod ,meg kicsit draganak erzem.

(#5360) johnjohn válasza máyköl (#5358) üzenetére


johnjohn
addikt

Beszarás, hogy még mindig nem érted ! Ha boltot linkelsz, az obi, vagy gép amit ajánlasz új, és garanciális, ekkor egy típus mellé tetted le a voksodat, és az illető elmegy és vesz egy darabot a boltban található új, garanciális gépek közül.
Ha használt gépet ajánlasz, az egy gép amit valaki már lehet, hogy hazavágott, agyon használt, vagy hibásan próbálja elsózni, illetve lehet, hogy tényleg jó állapotban van.
Használtat akkor ajánlunk , ha a sajátunk, vagy ismerősé, és van pofánk ITT áruként ajánlani, mert tudjuk, hogy nem b@szik rá a fórumtárs, aki megveszi.
Nem tudom érthetőbben leírni.Tartok tőle, hogy életkorral kapcsolatos szövegértési problémád van.

(#5361) máyköl válasza johnjohn (#5360) üzenetére


máyköl
veterán

Köszi, eddig is értettem amit mondasz, erre válaszoltam, hogy nem értek vele egyet.

[ Szerkesztve ]

(#5362) sbazsi válasza máyköl (#5361) üzenetére


sbazsi
veterán

Még most sem érted:
De tulajdonképpen a kettő dolog ugyanaz, csak az egyik magánember, a másik egy bolt. Mindkettő át tud verni.

(#5363) rumos14 válasza máyköl (#5361) üzenetére


rumos14
nagyúr

Mikey, szerintem egy kicsit most "vegyél vissza", az elmúlt napokban túlpörgetted magad, ha szabad ilyet mondani, fostad a hsz-eket, és ez a minőségük rovására ment. mielőtt leírsz vmit, gondold át, hogy van-e értelme. vonatkozik ez erre a topikra, az obisra és az EOS-re is. nem akarlak megbántani, talán inkább fotózz a hsz tömeggyártás helyett.

(#5364) Mákosmetélt


Mákosmetélt
aktív tag

Sziasztok,

nos hogy én ne offoljam szét a topikot, elmondom hogyan is döntöttem.

az e-520 -at fogom megvenni dupla objektíves kittben.

Nagyon sokat gondolkodtam a dolgon és sok tesztet olvastam hogy a pentax k-x -et vagy ezt vegyem.
Szerintem a pentax váza jobb valamivel, illetve az új cmos érzékelőnek köszönhetően sokkal kevésbé zajos képeket csinál
mint bármely másik belépő szintű ellenfele, valamint jó ponat az is hogy új konstrukció,
nem úgy mint az e-520 ami lassan már 2 éves lesz.
Szóval jobbnak vélem valamivel mint az olympus vázát, de egy obis kittben is 150e Ft amihez hamarosan kellene még egy minimum 50-200 obi ami +40ezer + memória kártya + táska, stb... és akkor már 200 körül vagyok.

Az e-520 pedig 130e Ft és szerintem jó darabig megleszek a 2 obival, memóriakártyám ehhez való van is.
Ez lesz az első tükrös gépem, még meg kell tanulnom használni is meg egyebek.. szóval így elsőre nem törekszem tökéletes gépre (és képminőségre magasabb iso-n)
Emellett szól még a hatékonyabb stabilizátora és pormentesítő rendszere is (a tesztek szerint)
Ja és a 2 év gari!
Pentaxra , Nikonra csak 1 évet láttam mindenhol.

Röviden ennyi, a héten meg is veszem, már alig várom :D

Ja és még egy kérdésem lenne:
ezek a li-ion aksik illetve a gép mennyire bírják a hideget?
Télen mondjuk nem -20 -ban, de -5 C -ban lehet őket tartósan használni kint?
Gyári adat szerint működési hőm.: 0-tól +40 ig..

Köszi!
Üdv.

Éljenek a nyulak!

(#5365) forceberg válasza Mákosmetélt (#5364) üzenetére


forceberg
veterán

A nem szürke importos Nikon vázakra is 2 év a garancia.

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#5366) máyköl válasza rumos14 (#5363) üzenetére


máyköl
veterán

Értem én, hogy mit mondanak. Szerintük nem szabad úgy használt gépet ajánlani, hogy nem ismerem vagy az eladót, vagy a gépét. Én ezzel nem értek egyet, leírtam a véleményem. Nem érzem úgy, hogy túlpörgettem magam, csak a saját véleményem mellett tartottam ki. Nem szeretnék többet beszélni erről a dologról, olyan apróságokon össze tudunk veszni.

(#5367) Szten Márs


Szten Márs
nagyúr

Szerintem mindenki túlpörögte a dolgot.
Korrekt megfogalmazásban használtat így lehet ajánlani: ez a géptípus ezekkel az obikkal/kiegészítőkkel ennyi pénzért jó vétel, hogyha a gép jó állapotban van. Ez utóbbi viszont triviális kitétel. Ennyivel le is lehet zárni.

[ Szerkesztve ]

(#5368) máyköl válasza Mákosmetélt (#5364) üzenetére


máyköl
veterán

Jó választás, szerintem nem fogod megbánni. Sok boldogságot hozzá, használd egészséggel!

Az én 20D-mben is li-on akksi van. 2-3 hónapja vettem, azóta egyszer töltöttem. :P Tényleg jól bírja, és csak egy 3000Ft.-os utángyártott dolgot képzelj el. Ma voltam kint fotózni, nem tudom hány fok van kint, szerintem tuti mínusz, jól bírta a gép is, meg az akksi is.

Múltkor én is megkérdeztem a Canonos topikba, ezt válaszolták: [link]

(#5369) hahajdu


hahajdu
aktív tag

sziasztok! olcsó tükörreflexes gépet vennék:

Amik eddig felmerültek: Nikon d5000, Canon eos 500d -1000d

Ti mit ajánlotok (ebben az árkategóriában) ? :R

hunpad.com

(#5370) sanyixXx válasza hahajdu (#5369) üzenetére


sanyixXx
senior tag

a d5000 az egy jól sikerült darab lett.
de mégis, mire kéne a gép (család, portré, makró, táj stb.)? kell -e veideófelvétel neked? akarsz -e később obiparkot bővíteni?
szedd össze, hogy miket vársz el a géptől és mire használnád, úgy könnyebben segítünk.

Rumot minden pohárba! | https://rumnagykovet.hu/

(#5371) sanyixXx válasza sanyixXx (#5370) üzenetére


sanyixXx
senior tag

jaigen, itt a házi teszt a d5000-hez.

Rumot minden pohárba! | https://rumnagykovet.hu/

(#5372) hahajdu válasza sanyixXx (#5370) üzenetére


hahajdu
aktív tag

A gépet mindenre használnám (város, táj, család, stb.). A videófelvételekről azt olvastam, hogy életlenek és élvezhetetlenek (még ha HD is). Fontos lenne a jó fogás, és a minőségi ház. Objektíveket később vásárolnék. A nikon d3000-ről van valakinek személyes tapasztalata? (a d5000-nél számomra felesleges a HD videó és a kihajtható kijelző). Esetleg megéri többet fizetni egy eso 500d-ért? Esetleg sony-pentax? :R

hunpad.com

(#5373) sanyixXx válasza hahajdu (#5372) üzenetére


sanyixXx
senior tag

A videófelvételekről azt olvastam, hogy életlenek és élvezhetetlenek (még ha HD is).

ez egyszerűen marhaság :)

a jó fogás az eléggé szubjektív és függ a kezed méretétől. jobb fogása és minőségibb háza a drágább kategóriásoknak van. ha már kiszemelted az utols 2-3 versenyzőt, akkor érdemes megtapizni őket valamelyik nagyobb boltban, ahol ki vannak állítva.
obipark bővítés canon-nikon vonalon a legegyszerűbb, ott a legnagyobb a kínálat. a többiek (sony, pentax, oly...)saját palettája szűkebb, viszont lehet átalakítózni mindenhol, de a régi obikkal nem lesz autofókuszod.

a kihajtható kijelző az nem egy buta dolog, ha virágokat vagy gyerkőcöket szeretnél fényképezni. nekem speciel nincs, koncerten 1-2x jól jött volna, de nem érvágás, ha nincs.
videót megint csak te tudod, hogy kell-e...

amire érdemes figyelni, az a képstabilizátor. canon-nikon az obikba teszi, többiek többnyire a vázba.

Rumot minden pohárba! | https://rumnagykovet.hu/

(#5374) máyköl válasza hahajdu (#5372) üzenetére


máyköl
veterán

Ez a videófelvételes dolog szerintem is marhaság. Milyen gyakran videóznál? Ha sűrűn, akkor 500D! Ha nagyon fontos a kényelem, a fogás, akkor ne vegyél műanyag vázasat, ha kényelmetlen, kicsi egy gép a számodra,akkor ne vedd meg. Inkább gyűjts eos 50D-re, vagy hamár megvan rá a keret, mindenképp az ajánlom.

(#5375) sanyixXx válasza máyköl (#5374) üzenetére


sanyixXx
senior tag

olcsó gépet szeretne, így kezdte.
az 500D, D5000 páros és az 50D között közel 100 rongy külöbség van.
még kitben vásárolva, kártyával, táskával is olcsóbb, mint az 50D-nek csak a váza...

mod: nem a videózásra mondtam, hogy marhaság, hanem arra, hogy a felvétel szar minőségű. forgatnak filmeket, klipeket pl. 5DmkII -vel. nem marhaság, csak neked nem kell.

[ Szerkesztve ]

Rumot minden pohárba! | https://rumnagykovet.hu/

(#5376) t_a_m_a_s válasza hahajdu (#5372) üzenetére


t_a_m_a_s
őstag

Érdemes azt is átgondolnod, milyen objektíveket szeretnél a későbbiekben. Előfordulhat ugyanis, hogy egy idő után hiányozni fog a vázba épített fókuszmotor (mondjuk egy fix 35-höz vagy 50-hez, régebbi obikhoz). A Nikonnál esetenként elég húzós különbségek vannak árban a motoros és motor nélküli obik között.
Ha meg sokat szeretnél videózni, akkor vegyél egy videokamerát (is) ;) Fényképezőt szvsz fotózásra kell venni...

Holnap majd jól beletépünk...

(#5377) máyköl válasza sanyixXx (#5375) üzenetére


máyköl
veterán

Ezért mondtam, hogy ha nincs rá kerete, inkább gyűjtsön 50D-re. Inkább gyűjtsön még egy kicsit, minthogy vegyen egy gépet, amit utál megfogni. Ráadásul az 50D sokkal strapabíróbb is.

Nyilván arra gontoltam, hogy az a marhaság, amit az 500D videójának gyengeségéről mondtak.

(#5378) Degeczi válasza t_a_m_a_s (#5376) üzenetére


Degeczi
nagyúr

a 35 ellenpélda: a régi, drága motor nélküli változathoz képest az új AF-S 35/1.8 kb. a felébe kerül...

az 50 nem túl szerencsés látószög DX vázon, inkább a 85/1.8-at hoznám példának, annak nincsen motoros párja (bár itt az új makró változat, ami szintén nagyon jónak ígérkezik, csak a fényereje gyengébb)

(#5379) Slowman válasza máyköl (#5374) üzenetére


Slowman
aktív tag

Megint oda lyukadtunk ki, hogy a Canont ajnározod. Már nem azért, de ha nem csak az EOS felirat lebegne a szemed előtt akkor a Canon 500D okádék markolata miatt egy Pentax K-x-et, Sony A500-at ajánlottál volna (nyilván ezek utánajárást igényelnek azért, hogy mit is tudnak, mik az előnyök és hátrányok, de simán versenytársai az 500D-nek), esetleg az említett D5000-et (bár ez utóbbiról nincsen tapasztalatom, de a Canon belépő kategóriás gépeinél csak jobb lehet a fogása akármi is az :P ) ebben az árkategóriába, nem pedig egyel magasabb kategóriás 50D-t ajánlgatod :U. Vagy azt mondod, hogy vegyen az 500D-hez egy portrémarkolatot kapásból (~35k), és akkor megoldódott a probléma :K kérdés, hogy akar e ennyit áldozni rá.

Az obi választéknál a Canon és Nikon csak a professzionális szegmensben nyerőbb mint a többi gyártó. Kérdés, hogy erre van igény, hogy 500k-ért vegyen csúcs cuccokat és FF vázat használjon. A többi gyártó is tökéletesen lefedi az átlagos hobbifotósok igényeit, természetesen aki többet akar annak nincs sok választása :U . Az viszont nem egy utolsó szempont, hogy Nikonéknál nem minden vázba van fókuszmotor és később ez kellemetlenséget okozhat obi választásnál, szvsz lőttek a Nikon nagy bővíthetőségének (persze nincs nagy hiány AF motoros obikból se, de ezek nem a legolcsóbbak, pl.: egy olcsóbb kategóriás igen jó minőségű 50-es fixről le is mondhatunk, ha nincs a gépünkbe AF motor).
El kell dönteni, hogy akar e manuális üvegeket használni, nagy keresőt szeretne (Pentax), fotonos e neki az LV (Sony), jó kitobikat és JPG motort akar (Oly), későbbi professzionális igényeket lefedő márka (Canon, Nikon, esetleg Sony) és az hogy vázba vagy obiba épített stabit akar.

(#5380) sanyixXx válasza máyköl (#5377) üzenetére


sanyixXx
senior tag

teljesen el vagy tévedve. minek gyűjtsön 50D-re, ha nem kell neki? ahogy kivettem az eddigiekből, egy olcsóbb, de jó tükrös gépet szeretne családi és hobbihasználatra. ehhez teljesen fölösleges és félprofi fényképező neki több, mint 250k-ért. ami strapát egy családi fényképezőnek ki kell bírni, azt még a kompakt szappantartók is kibírják. a fogás a kritikus, ahhoz kell többet megfogdosni.
nem mellesleg pedig nem mindenki tud és akar egyáltalán gyűjteni a profibb gépre. ennyi a keret és kész. 5-6 nagy fényképezőgyártó kínálatából képtelenség, hogy ne találjon magának megfelelőt, az általa elgondolt árfekvésben. szakadj el a canontól, nem csak ők gyártanak gépet.
megint az van, hogy ontod a hülyeségeket magadból, félrevezetve a kérdezőt, mi meg javíthatjuk. aztán majd úgy érzi, hogy át lett vágva, le lett húzva és az életbe nem jön ide kérdezni többet. ennek semmi értelme.
hallgass rumos14 fórumtársra és hallgass kicsit...

[ Szerkesztve ]

Rumot minden pohárba! | https://rumnagykovet.hu/

(#5381) hahajdu


hahajdu
aktív tag

köszi a segítésget! néztem más gyártókat is (pentax, olympus, sony), de a következők lettek a befutók:

Nikon 3000d
Nikon 5000d
Canon 500d

Ha nem olyan fontos a videó akkor érdemes inkább 3000d-t venni? Vagy a másik kettő másban is elhúz?

hunpad.com

(#5382) sanyixXx válasza hahajdu (#5381) üzenetére


sanyixXx
senior tag

ha teheted, akkor az 500d és d5000 közül válassz, mert sokkal verik a d3000-et.

itt van teszt mindháromról:
d3000
d5000
500d

óriási eltéréseket ne várj a az 500d és d5000 között, szóval mindkettő ajánlható. nekem úgy tűnik a visszajelzések alapján, hogy a nikon jobban eltalálta a gépét. mindenesetre fogdosd meg mindkettőt, hogy melyik a szimpatikus. a canon fogását szidják, mint a bokrot a xxxD sorozatban.

Rumot minden pohárba! | https://rumnagykovet.hu/

(#5383) rumos14 válasza Degeczi (#5378) üzenetére


rumos14
nagyúr

jajnemán, te is az 50 (75 ekv) gyútávot "bántod"? nekem, és sztem még sokan másoknak nagyon begyün, kisebb gyereket otthon szobában megörökíteni egész alakos képeken, erre nagyon jó. persze kellene nekem egy jó ~30-as és egy 85-ös fix is, de 50-es is.

[ Szerkesztve ]

(#5384) rumos14 válasza Slowman (#5379) üzenetére


rumos14
nagyúr

korrekt, lényegre törő, igazmondó hsz. főleg a második fele :R
a Canon xxxD-k fogása nekem sem jött be, de ez szubjektív, ki kell próbálni. más meg lehet hogy a Sony A550-től futna el.

(#5385) rumos14 válasza hahajdu (#5381) üzenetére


rumos14
nagyúr

kiváncsiságból kérdezem: a zárójelbe tett 3 gyártó gépei miért estek ki?
ha nem olyan fontos a videó, akkor 450D-t is érdemes lehet venni, akár használtan is.

(#5386) Szten Márs


Szten Márs
nagyúr

Nem tudom emberek, szerintem az EOS 500D fogása nem olyan rossz, sőt, nekem nincs vele gondom. Vékony a markolat, de jól fogható és a borítása is korrekt. Az EOS 1000D nagyságrendekkel gagyibb, na meg az EOS 350D-400D-khez képest is fejlődött a három számjegyű Canonok fogása. Persze szigorúan az én szubjektív megítélésem szerint.

hahajdu:
A Nikon D5000 nem csak a videóban több a D3000-nél. Mennyire fontos neked, hogy a hátsó LCD-n is tudj komponálni, hogy az dönthető, forgatható legyen? Ha fontos, akkor a D5000 a te géped a felsoroltak közül. Bár hozzáteszem, ha ez tényleg szempont, akkor jobban jársz egy Sony A500-al. Ha nem szempont, akkor maradj nyugodtan a D3000-nél :K

(#5387) máyköl válasza Szten Márs (#5386) üzenetére


máyköl
veterán

Ezt írta: "a d5000-nél számomra felesleges a HD videó és a kihajtható kijelző" :)

(#5388) Szten Márs válasza máyköl (#5387) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

A liveview kérdése még nyitott ettől, de igaz, a kihajtható LCD-s részt nem vettem észre,

(#5389) Degeczi válasza rumos14 (#5383) üzenetére


Degeczi
nagyúr

nekem nem jött be, mert teljes alak nálam már nem fér rá beltérben, fej-portréra pedig nem ideális
elvesztegetni ugyan nem fogom (még filmes korszakból maradt), elfér, de ha nem lenne, egy percig sem sírnék utána

az 50 mm elterjedtsége abból adódik, h bármelyik márkáról is legyen szó
- filmes idők miatt sok van belőle
- olcsó
- kiforrott konstrukció, jó minőségű

de cropos vázon a 30-35 mm sokkal jobban használható (hiszen az felel meg a filmes normál látószögnek, ami miatt az 50 annyire elterjedt régen), ezért lett a Nikon 35/1.8 annyira népszerű (pláne mert még az ára is teljesen rendben van, nem csak a minősége), fej-portréhoz pedig a 85

(#5390) Slowman válasza Szten Márs (#5386) üzenetére


Slowman
aktív tag

Jó valószínű azért ez a véleményem az 500D markolatáról mert elég sűrűn, alkalom szerűen használom (szóval nem 1 óráig használtam, hanem havi szinten majd egy egész napon keresztül, sztem ez elég a viszonyítási alaphoz :K ) , ami ugye sokat nyom a latba, hogy nem a kittel hanem egy 17-55/2.8 IS USM-el használom és hát az nem 2g. Szvsz azzal az obival már nem kényelemes a fogás, eléggé kicsavarja, ha egy kézbe fogja az ember. Akkor meg meg sem merek fogni egy 350D-400D-t ha az 500D-n pozitív változások történtek ;] . Jó, az 1000D-nek nem csak markolata gagyi hanem az egész úgy ahogy van sztem. Az csak annak jó aki majd idővel el akarj jutni egy komoly Canon rendszerhez csak most nincs pénze rá.
A lényeg, hogy akármikor visszaveszem a kezembe a K10D-t az 500D után mindig egy kicsit fellélegzem. 2 tárcsa hatalmas előny, hogy nem kell gombot nyomkodni és kicsavarni az ujjam egy fókuszpont választásnál (de lehet idővel meg tudnám szokni) ami engem ettől függetlenül zavar, hogy nem én lépkedek a fókuszpontok között, hanem körbe kell haladnom rajuk, hogy elérjek egyik pontból a másikba :U . Az, hogy az 500D tulajdonosa is mindig meglepődik, hogy az ő keresője milyen kis lyuk és "fehér fátyolos" (pentatükrös, legalábbis ez a tippem, hogy ezért a Pentaxomé meg pentaprizmás), a régi gépénél 300D sötét kicsi keresőjénél jobb egy fokkal az 500D az tény. (minden más tekintetben egy lapon sem említhetőek, azért látszik az a 6 év fejlesztés, tudják a dolgukat Canonék is :K ). Szvsz a szenzorán kívül semmi előnyét nem érzem a gépnek a 2MP nem mérvadó és a HD videózás nem érint. Azt a barom jó obit meg Pentaxba, és minden más márkánál egyaránt megtalálom szinte ugyanazon az áron, amitől ugye gyorsabb is az AF, de ezek az obik már Pentaxnál is SDM-e és vannak ilyen gyorsak (van egy 50/1.8-a is és az nem gyorsabb mint az én 50/1.4-em), szóval nekem többet ér, hogy időjárásálló a gép és van státuszkijelzőm sok dedikált gombom stb. asszem ezt nem neked kell bemutatni :N . Jó az is igaz, hogy van akinek a K10D már túl nagy és kényelmetlen, talán olvastam is ilyet itt valahol, és el is tudom fogadni mert kinek ez kinek az ;) . Kicsit hosszúra sikerült, most már visszafogom magam :B .

Az 50mm azért használható, akiknek nincs pénzük 80mm-ese obikra, és én speciel nem szeretnék 35mm-es obit kifejezetten mert az nekem használhatatlan, legtöbbször félalakos portrét csinálok amire jobb szeretem az 50mm, fejportréra meg 135mm. És elboldogulok, persze jól esne egy 77/1.4 :DD . Én inkább tele tartományba szeretek fényképezni, mint normál vagy nagylátóba. De ez ízlés dolga, nincs az, hogy használhatatlan vagy nem jó, kinek mi jön be az lesz a megfelelő crops és FF váztól függetlenül :K .

[ Szerkesztve ]

(#5391) Szten Márs válasza Slowman (#5390) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Persze, komolyabb objektívvel nyílván jobban kijön a markolat gyengesége :K
Egy EOS 350D-t vagy 400D-t érdemes lenne a kezedbe venni akkor, elcsodálkoznál, ugyanis nem csak a markolatuk és felépítési minőségük marad el az EOS 500D-jétől, de a keresőjük is kisebb a 300D keresőjénél is (!) :D
Tudod, én is a K10D tulajok klubjába tartozom, szóval átérzem miről beszélsz :K

(#5392) rumos14 válasza Degeczi (#5389) üzenetére


rumos14
nagyúr

okés, tényleg ízlés kérdése. de ha belegondolsz, a "filmes 85mm" az ugye majdnem mefelel a cropos 50-nek, ami ekv. 75-80mm...
az 50-esnek nyilván az ára a legnagyobb előnye, aki tükrös gépet vesz és "olyan szép elmosott hátteret" akar, ez a legolcsóbb belépőjegy.

(#5393) makimano


makimano
tag

Segítsééég !

Szerintetek milyen árfekvésű géppel lehet ilyen és hasonló fotókat készíteni?
[link]

(#5394) Szten Márs válasza makimano (#5393) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Itt a lényeg a kicsi mélységélesség és a szépen mosott háttér. Bármilyen tükörreflexes gép megfelel egy fényerősebb objektívvel - ez utóbbi, ha ilyen statikusnak vehető témákat fotózol, nyugodtan lehet manuális, ha a költségvetés minimalizálása a cél. Így egy alap használt DSLR plusz mondjuk egy manuális ötvenes plusz, ha kell egy átalakító, mondjuk hatvan-hetven ezer HUF, ami úgy kb. meg is éri. Ettől persze el lehet térni sokféle irányba és aszerint változik mind az ár, mind a rendszer használhatósága. Az általam felvetett verziónál, főleg egy kezdőnek lehet találni jobb megoldásokat, esetleg némileg drágábban. Pixinfó apróhidetések között Nikonnál vagy egy Nikon D70, 17-70-es Sigma objektívvel, az az összeállítás tökéletesen megfelel a célnak és jól használható, 85, vagy 86 ezerért hírdeditk - már ha azóta nem kelt el.

(#5395) makimano válasza Szten Márs (#5394) üzenetére


makimano
tag

Én mindenképpen újat szeretnék.

A keretem kb 150ezer. Ezért már lehet kapni ilyen tudásut?

[ Szerkesztve ]

(#5396) makimano


makimano
tag

A Canon EOS 450D esetleg?

(#5397) Slowman válasza makimano (#5393) üzenetére


Slowman
aktív tag

Szinte akármilyennel :K . De ez egy Sony DSC-H7-el készült vélhetően, mivel pisti fórumtárs fotóját linkelted be, és neki az adatlap szerint az van. Ami kell ahhoz, hogy egy gépből ilyet csiholj ki az a fotós tudás és látásmód ;) . Persze komolyabb géppel és mondjuk egy 100mm-es makró obival mindez könnyebben megy (egy közepes váz és egy 105mm/2.8-as Sigma sacc 300-350k, esetleg több a váztól függ), de látod egy 70-80k körüli géppel is lehet ilyet, és hasonló képeket készíteni. Szóval azt ne várd, hogy ez így kerül ki a gépből valószínű, hogy manuális beállítások és utómunka segítségével lett ilyen. Először próbálkozz valamelyik ismerősöd gépével vagy a családi kompakttal fotózni, mert ismertem olyat aki bele akart ugrani egy DSLR vásárlásba, mert azt hitte, hogy majd úgy jobb képeket csinál mint a kompaktjával :U odaadtam neki kipróbálásra az enyémet. Elárulom, hogy jelentős változás nem történt, mert rájött, hogy ő nem akar pöcsölni a beállításokkal (márpedig anélkül nem fog menni), ezt kb 1.5 óra alatt kiderítettük, hogy neki ez nem pálya, és nem is tetszik már annyira ez a fotózás dolog :DDD . Mert mikor elkezdtem mondani neki, hogy ezt ide azt oda tekerje és állítsa, de közbe nyomja emezt is, ha nem akart lemaradni mindenről akkor mondta, hogy "nah köszi ebből nem kér". Mondtam neki, hogy tartsa meg a bridge gépet és inkább fotózgasson vele ötletelgessen, aztán ha jobban belemélyed majd akkor tudni fogja, hogy mit is akar. Aztán van az az eset is - mint én is :K - aki egyből bele szert a dologba. Volt egy Panasonic FZ-7-esem és jól megvoltam vele, amíg kezembe nem vettem egy 300D-t aztán már csak az hajtott, hogy az FZ-7-nél komolyabb gépet vegyek. Kezdetben nézelődtem a csúcs-bridge gépek környékén mint akkor volt a Panasonic FZ-50, de hamar feladtam, inkább kikötöttem ott ahova úgy is jutottam volna, és vettem egy DSLR-t, azóta sem bántam meg! Persze én biztos voltam ebben a döntésembe, de számtalan ember adja el alig használt DSLR-jét kihasználatlansági okokból és marad a kompaktnál, mert neki nyűg a nagy masina.
Lehet kicsit elkanyarodtam a témától bocs :B , de a lényeg, hogy először próbálkozz, gyakorolj, és olvass, aztán látni fogod a dolgot, hogy megy vagy csak azt gondoltad, hogy olyan könnyű lehet ez, meg szép képeket te is szeretnél csinálni és belevágsz, csak azt tudnod kell, hogy hogyan is jutnak el emberek azokhoz a szép képekhez. Hangsúlyozom, hogy a jó képek nagyobb részt a tudástól lesznek jók nem pedig a géptől.

Asszem meg kéne tanulnom rövidebb hsz-t írni :B .

[ Szerkesztve ]

(#5398) makimano válasza Slowman (#5397) üzenetére


makimano
tag

Most nem lettem nyugodtabb.
Jelenleg egy PanaTZ7-em van és ha esetleg megnézted a fotóimat, amik elég kezdetlegesek, főleg a közeliek, nem nagyon tetszenek. Mert szerintem ezzel nem lehet ilyen képeket készíteni. Ez a gép valószínüleg nem erre való, hanem csak hobby, családi, tájképes fotózásra. De, ha szép macrokat is szeretnék ezzel a TZ7-tel, ha karikára hajlok, akkor sem fogok tudni készíteni.

(#5399) Dorian válasza makimano (#5395) üzenetére


Dorian
félisten

Bármelyik dslr megfelel erre, itt a fényerős objektív a lényeg. Kitobi nem igazán való ilyesmire (Tele állással, tág blendével esetleg, de az se' nagyon ad ilyen eredményt és be is határolja a körülményeket) Ilyen objektív viszont újonnan önmagában kerülne ennyibe, ezért az csak használtan jöhet szóba.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#5400) máyköl válasza makimano (#5396) üzenetére


máyköl
veterán

Neked milyen géped van? Lehet, hogy csak elég egy Raynox dcr-250-es makró előtét lencse, 10ezer Ft.-os tétel. :K

szerk: Látom, közben írtad, milyen géped van. ;) Erre sajnos nem tudsz venni előtétlencsét. :(

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.