Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39421) csacsi77 válasza Throme (#39419) üzenetére


csacsi77
senior tag

Örülök, hogy konstruktív szellemben tudunk eszmét cserélni.
Sokan esnek be ide, hogy kompaktról váltanának, mert unják a telibe vakuzott és/vagy homályos képeket, a zajt és a lassú fókuszt.
Erre jól megkapják az arcukba, hogy ezt vagy azt vedd, de ha telepíted a hackkelt firmware-t vagy a Magic Lanternt, akkor jó lesz.
Én csak a saját ismeretségi körömből indulok ki. Mivel én vagyok "a fotós" ebben a mikrokörnyezetben (szégyellem is, mert olyan kicsi a tudásom, hogy nem tőlem kéne tanácsot kérni, de vakok között a félszemű a király alapon én maradok), ezért engem találnak meg a kérdésekkel.
A legtöbb kérdezőnek fingja sincs a fotózásról, az ISO-rekesz-záridó értékekről, a PDAF<->kontraszt alapú AF-ról, 4K-ról stb. Csak egyszerűen jobb képet szeretnének, mert hiába vette meg az 50 eFt-os szuperzoomot, a képei nem lettek jobbak a 25 eFt-os zsebkompaktnál. Az ilyenek sosem fognak elmerülni a fotózásban, egyszerűen csak jobb képeket szeretnének vagy használható videót.
Ebben az esetben nagyon leszűkül a kör szerintem az ajánlható gépek között. A kitobis verzió talán azért elvetendő, mert kicsi a "zúm" és mindenki azt szokta meg, hogy jól rá lehet tekerni a témára. Ezért én a következőket szoktam ajánlani:
- Canon 700D+18-135 STM
- Nikon D3300+18-140 AF-S (vagy a Tamron 18-200)
- Panasonic G6+14-140
- Olympus OM-D EM10+14-140
- Sony A6000+18-105
- Panasonic FZ-200/300/1000 (ha valakit a megazoom érdekel, sok ilyen van)
Plusz vaku nem árt, arra ott a Meike MK-320, ami minden rendszerre ki van adva. Egy 16-32 GB-os Sandisk vagy Samsung SDHC-val meg is vannak. Táskát meg vesz a Media Marktban. Állványt sosem fognak venni.
Aztán van az a réteg, aki továbbfejlődik és érdekli a dolog, szívesen tanul és feljebb lép. Na annak való ez a fórum, ahol a finomságokat már egy kis háttértudással leszűri magának.
Uff!

Öreg fater megoldja!!!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.