Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29051) .: JuSzT :. válasza sideburns (#29050) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

:))

(#29052) silmatauki válasza tvamos (#29049) üzenetére


silmatauki
őstag

"- sebesseg - hat, a Fuji iszonyat lassu, annal legyen sokkal gyorsabb!!! Nem csak viragot akarok fotozni!
...
. A NIKON 1 nagyon tetszik, a slow motion, meg a kicsi meret, es a pici kit objektiv miatt. Sajnos olyan sokfele van belole, hogy csak lestem..."

A Nikon 1-et csak akkor vedd, ha tényleg ki tudod/akarod használni az AF sebességet (ésvagy az elektronikus zárat). Ha nem akarsz sportfotózni / time lapse-zni, szerintem a hátrányai miatt nem érdemes megvenni, mert képminőségben nem egy vásziszdász a többi, jobb MILC-hez képest, és AF-ben mind sokkal gyorsabb lesz, mint a jelenlegi géped.

(#29053) Bazsee71 válasza tvamos (#29049) üzenetére


Bazsee71
őstag

Ha a slow motion továbbra is meg tudnád oldani telefonnal, akkor az E-PL5 itt most még jobb vétel.

(#29054) Maximum1


Maximum1
őstag

Ma az MM-ban 10% os ajándék kupont adnak, így az Olympus E pl5 81 ezer lenne 14-42 és még adnak egy 40-150 obit is.
Jobb ez a gép a nx mininél ami 55ezerben lenne?

(#29055) .: JuSzT :. válasza Maximum1 (#29054) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

amúgy 90 a duplakit?

(#29056) Bazsee71 válasza Maximum1 (#29054) üzenetére


Bazsee71
őstag

Én hirdetem az egyik 55ezres NX mini-t, E-PL5 pedig egyszer volt a kezemben pár perc erejéig, de utolsóra tenném a voksom, főleg a 40-150-es extra obi miatt.

Az általam hirdetett gép egyébként reggel óta szervizben van, tegnap óta nem érzékeli az objektív a nyitást. Pedig pont vitték volna. :W

[ Szerkesztve ]

(#29057) Maximum1 válasza Bazsee71 (#29056) üzenetére


Maximum1
őstag

.: JuSzT :. Igen

Nem jó hír, Tőled vettem volna én is.

(#29058) Bazsee71 válasza Maximum1 (#29057) üzenetére


Bazsee71
őstag

Valószínűleg kap egy új objektívet. Kutakodtam neten, hátha egyszerűen megoldható probléma, de sehol senki nem panaszkodott ilyenre, feltehetően egyedi eset.

Így biztosan meg lesz még két hét múlva is, ha mellette döntesz. :B

Ha van rá lehetőséged, akkor vegyél a kezedbe egy ilyen pici gépet, mert először még az E-PL5-ben is gondolkodtam, mikor a Nikonomat lecseréltem, de az meg már túl pici volt. A minit pedig csak beszámítottam, az pedig már végképp túl kicsi, bár előnye hogy még tokkal is el tud veszni egy közepes válltáskában.

(#29059) silmatauki válasza Maximum1 (#29054) üzenetére


silmatauki
őstag

Sokkal. vedd meg.

(#29060) tvamos válasza Bazsee71 (#29053) üzenetére


tvamos
nagyúr

Igen, ez nagyon jo ajanlatnak tunik! Vegiggondolom.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#29061) Maximum1


Maximum1
őstag

Köszönöm mindenkinek, elhoztam egy ezüst olympust.
Még van 2 fehér és 7 ezüst a westendben, fekete már nincs.

(#29062) Bazsee71 válasza silmatauki (#29059) üzenetére


Bazsee71
őstag

Feltűnt, hogy divat lehúzni a minit, pedig nem rossz képeket készít. Számomra kellemes meglepetés volt, akinek pedig egy egyszerűen kezelhető, ultrakompakt gép kell, annak igencsak jó választás.

Nem az E-PL5 ellen száll ringbe, nem is oda szánták.

(#29063) konyi79 válasza Bazsee71 (#29062) üzenetére


konyi79
addikt

Jól mondod, nem az e-pl5-tel egy kategória. Ebbe a kategóriába pedig az e-pl5 is csak a beugró, szóval ez nem divat kérdése, hanem ennyivel jobb a kimenete az olynak. A minit meg még ha a saját csoportjában is nézem szenzor méret alapján, ott is az alja. Tény, okos kis masinának tűnik, de alig jobb kimenetre egy kompaktnál.

(#29064) Bazsee71 válasza konyi79 (#29063) üzenetére


Bazsee71
őstag

Volt alkalmad próbálni?

Ha nem próbáltam volna, valószínűleg én is így nyilatkoznék, mint Te. Kezelése, mérete egy kompakté, de a képminőség közel sem, legalábbis nem ebben az árkategóriában. Nem rajongok a Samsungért, de erről a kis gépről csak elismerően tudok nyilatkozni.

(#29065) stevewonder válasza Maximum1 (#29061) üzenetére


stevewonder
aktív tag

Internetes vásárlásra nem vonatkozik? Sehol nem találom annyiért....

(#29066) stevewonder válasza stevewonder (#29065) üzenetére


stevewonder
aktív tag

Közben kiderítettem, hogy már csak ezüst van. 90k, mínusz 10% kupon, ami 3nap múlva már beváltható.
Bazsee71: mi az, hogy javított?

[ Szerkesztve ]

(#29067) ElGatto


ElGatto
aktív tag

Köszi mindenkinek aki türelmes és válaszol :)

Vyndree, MrChris
Holnap megyünk tapizni Közösen!!! :)
Tudnátok ajánlani jó helyet a tapicskoláshoz? Sajnos Médiákban sokszor nem lehet bekapcsolni a gépeket. Vagy csak szólni kell eladónak, hogy pörögjön rá a kérdésre?
Fotoplus esetleg Budán?

(#29068) ANDROID??? válasza ElGatto (#29067) üzenetére


ANDROID???
addikt

Fotoplus igen, mediaban pedig szólni kell.. :K

(#29069) MrChris válasza ElGatto (#29067) üzenetére


MrChris
nagyúr

Fotoplusban voltam Budán, elég sok vas van vitrinben kitéve. Oly, Pana, Fuji... Vagyis gondolom kérésre, de sok mindent elvileg lehetne tapizni. Fingom fogalmam sincs mennyire készségesek.

(#29070) tvamos válasza Bazsee71 (#29053) üzenetére


tvamos
nagyúr

Lehet, hogy er ennyivel tobbet az E-PL6?

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#29072) tvamos válasza Maximum1 (#29071) üzenetére


tvamos
nagyúr

Koszonom szepen az infot.
Sajnos, mar annyira osszezavart a sok teszt, hogy aludnom kell ra.
A Nikon 1 J5 tetszik a legjobban most.

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#29073) jeni válasza tvamos (#29070) üzenetére


jeni
félisten

első látszatra + Wifit kapott

Wi-Fi csatlakozási lehetőség

(#29074) tvamos válasza jeni (#29073) üzenetére


tvamos
nagyúr

A regebbi Nikonbol hianyoltam a kihajthato display-t is. Elso ranezesre csak a vakupapucs hianyzik. A kollegam szerint felesleges a vakupapucs, mert egy jo vaku annyiban van, mint a gep, az olcsobb meg nem sokkal jobb, mint ami amugy is benne van.

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#29075) jeni válasza tvamos (#29074) üzenetére


jeni
félisten

a vakupapucs az rajta van,ha megnézed a tetejét ott rá van tolva egy műanyag takaró lemez.
pici rátehető (tolható) vakut kapott az E-PL sorozat ami kötelező tartozéka a csomagnak, valamint dönthető kijelzőt.
az E-PL7-s annak még jobban lehajtható a kijelzője.




[ Szerkesztve ]

(#29076) jeni válasza tvamos (#29074) üzenetére


jeni
félisten

valamint a stabis szenzora nem 2 irányú hanem 3 oldalról stabilizál tehát pontosabb is,az aksija is combosabb lett.

3-tengelyes képstabilizátor az E-M10-ből (3,5 FÉ körüli előny),

(#29077) Vyndree válasza jeni (#29073) üzenetére


Vyndree
őstag

E-PL6-ban nem írja a beépített wifit, viszont mellékelnek hozzá Wi-Fi fájl átvitelt kínáló Toshiba FlashAir SD kártyát. Viszont tudja az ISO100-az, igaz ezt csak kiterjesztve. Nem a szenzor érzékenységét változtatja, hanem a szenzorból kiolvasott jelet erősíti. A natív ISO 200, ha lejjebb visszük az érzékenységet az rosszabb minőséget eredményez, mint az alap, mert a gép valójában ISO200-on készít képet, majd gyengíti a jelet. Magyarul nem érdemes a natív minimum alá kiterjeszteni.

tvamos: nekem régebbi Nikonom van és kihajtható a kijelzője.

[ Szerkesztve ]

(#29078) Lassú Víz válasza Vyndree (#29077) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Nem így van. A kép dinamikája határozza meg. Amikor a kép jelét lecsökkented, akkor vele együtt a zajt is, ami jó. Viszont elveszted a részleteket a fényes területeken, a túlexponálás miatt. De ha eleve nincsenek ilyen részletek, akkor büntetlenül megtehető, és még a végeredmény is jobb lesz.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#29079) Maximum1 válasza Vyndree (#29077) üzenetére


Maximum1
őstag

Pont most fedeztem fel én is ezt a Toshiba FlashAir SD kártyát.
Valaki használ ilyet?
Innen 9 ezerben lenne a 16GB, itthon 13.400ft és 5 év gari, hogy ér e ennyit a gari.....
Viszont léteznek "noném" verziók is. [link]

[ Szerkesztve ]

(#29080) Vyndree válasza Lassú Víz (#29078) üzenetére


Vyndree
őstag

Nem így van, szerinted. ISO200-on ha zajos a képed, akkor azt már megette a fene.
Az én álláspontom továbbra is az, ami már nem natív tehát extended (alá vagy fölé is igaz) az sose lesz jobb. Majdnem olyan mint ha készítesz egy videót 720p-ben, majd feltolod 1080p-re, vagy a készüléked teszi meg helyetted.

Canon 1Ds Mk II jel/zaj arány: [link]
ISO 50 kiterjesztetten olyan zajos majdnem mint ISO800-on.

[ Szerkesztve ]

(#29081) Lassú Víz válasza Vyndree (#29080) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Majd ha egyszer lesz egy alacsony dinamikájú, viszonylag sötét témád (meg kedved hozzá), készíts róla két képet. Az egyiket helyes expóval, a másikat meg annyira túlexponálva, hogy ne égjen ki. Utána korrigáld rawból, és nézd meg a két kép zajtartalmát. Van egy tippem melyiken lesz kisebb a zaj. Az utóbbi történik a kiégésre figyelést leszámítva kiterjesztett alacsony ISO esetén automatikusan. És igen, csökken a dinamika, ami miatt sok esetben nem lesz jobb a végeredmény, de ez nem jelenti azt, hogy több lesz a zaj miatta a képen. Mint ahogy a jel/zaj viszony is arányszám, és semmit nem mond a zaj tényleges nagyságáról.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#29082) jeni válasza Vyndree (#29077) üzenetére


jeni
félisten

ezt a wifi-s dolgot ilyen téren az E-PL5 is tudja,csak ebben én nem bízom.
1. drága ilyen kártya - 15000 Ft feletti ár.
2. tárhelyben kicsi a méretűk - efajta max.16GB

ha így vesszük akkor lehet,hogy maga az E-PL7 a jobb vétel. az E-PL6 vázat már akkor alapból ki is szórnám, annyival nem tud többet.

(#29083) Vyndree válasza Lassú Víz (#29081) üzenetére


Vyndree
őstag

Nem a zajról volt szó, hanem a jel/zaj arányról. Lehet hogy kevesebb lesz a zaj a képen, de ahogy te is írtad csökkenni fog a dinamika. Továbbra is az a véleményem, hogy a natív értékek alá vagy fölé ha mész nem lesznek szebbek a képeid.

(#29084) konyi79


konyi79
addikt

Ezt már korábban Eperkutyus elég jól kitesztelte, rövid írásában megosztotta.

(#29085) ElGatto


ElGatto
aktív tag

Hi,

Srácok ma baromira csalódnom kellett a "tapizás közben" bár ez inkább a budaörsi Médiának köszönhető...

1, Az árak valamiért kb. 30 rugóval magasabbak voltak mint a weboldalukon.

2, Az eladó annyira készséges volt amikor megkértem, hogy szeretném bekapcsolva megpróbálni és összehasonlítani a termékeket, közölte, hogy azt csak akkor lehet ha tényleg vásárolok is mivel nem akarják csak úgy növelni az expószámokat hisz ugye ezeket még el kell adni... Mondom ember, ez segítene eldönteni mit vegyek, de nem hatotta meg... Mondom köszi akkor add el másnak.

3, Amit kikapcsolt állapotban megállapítottam:
a, Oly e-pl5 nagyon kis "p...köszörű" ugye ebből semmit nem tudtam a méretén kívül megállapítani.
b, Az normális dolog, hogy a Nikon d5200 keresőjébe belenézve mintha egy barnás szűrő lett volna a képen? A d3200 még hagyján azon egész normális képet láttam, de az 5200 katasztrófa volt. Vagy az objektív vagy valaminek a hibája volt?

(#29086) andris1602 válasza ElGatto (#29085) üzenetére


andris1602
aktív tag

Szia

Nem tudom mennyire esik ki neked, nekem a Fotoplus-nál segítettek kipróbálni a gépeket, amiket kinéztem. :) Rendkívül készségesek voltak az eladók, a gépeket természetesen be is lehetett kapcsolni :U
Ezenkívül, ha már arra jársz, less bele egy Pentax keresőjébe, a Nikonéhoz képest nagyobb és világosabb lesz ;)

Üdv

(#29087) schawo válasza ElGatto (#29085) üzenetére


schawo
titán

Igen, a 3000-es sorozatnak világosabb a keresője, mert az 5000-eseknek van egy overlay rétege, aminek segítségével információt jelenítenek meg, és ez a réteg sötétít.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#29088) ElGatto válasza andris1602 (#29086) üzenetére


ElGatto
aktív tag

Hi,

Tegnap sajnos már bezárt a Fotoplus mire tudtunk volna menni, de szerdán van egy szabadnapom akkor beugrok hozzájuk...
Régebben palettán voltak a Pentaxok is, csak valamiért kihullottak. Ha jól rémlik most a K50 ami árban a még belefér kategória, de csak az alap obival.

schawo: Konkrétan annyira sötétnek tűnt az ötezres mintha alkonyat vagy félhomályban szemlélődnék. Bekapcsolva is ennyire gáz vagy akkor azért bekapcsol valami és látni is benne? Azért találom ennyire meglepőnek hiszen egy "jobb" kategóriának gondoltam.
+bejött a képbe az OM-D 10 is, de sajna az is csak az alap obival.

[ Szerkesztve ]

(#29089) Vyndree válasza ElGatto (#29088) üzenetére


Vyndree
őstag

Világos keresőnél meg az a baj, hogy napszemüveggel nem tudsz belenézni és szürke hályogos lesz a jobb szemed.
E-P10-nél nem lesz ilyen gondod, ott élőképet látsz. Obit majd később veszel hozzá ha lesz annyi pénzed, addig legalább letisztul mit is szeretnél, szerintem ne kapkodd el. Legyen egy jó vár a célkitűzés egy alap obival, megismered, megtanulod kezelni addigra talán összejön egy jobb obi. Úgyis venned kell még hozzá annyi mindent, egy gép vásárlással nincs vége a kiadásnak. Memória, táska, állvány, monopod, UV, majd ND1000 szűrő, polarizációs, Infrared, és a többi.

(#29090) Colonel993 válasza Vyndree (#29089) üzenetére


Colonel993
senior tag

PASZTMEK...
Kb leépültem mire végig olvastam ezt a Hsz.-t

Modi Pls ! :U

||| NE kérdezz, mert a végén még valaki válaszol! ||| ThinkPad & Nikon user ||| Samu s8.4 LTE RulezZz "Mikor 2 hónap elmélete vitatkozik, 8 év tapasztalatával..." - :") -

(#29091) Vyndree válasza Colonel993 (#29090) üzenetére


Vyndree
őstag

Remélem nincs probléma az szövegértéseddel és bízom benne, hogy az első mondatból sikerült levádnod a lényeget, :)

(#29092) SharpSA válasza Vyndree (#29091) üzenetére


SharpSA
veterán

Így már én is értem. Egy szmájli segített volna elsőre jól érteni amit írsz... ;)

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#29093) konyi79 válasza Vyndree (#29091) üzenetére


konyi79
addikt

Azért a Wiki cikk nélkül én is azt hittem valamit szedsz (és attól ki van tágulva a pupillád), vagy legalábbis napfoltokat fotózol. Olyannak aki betéved, pláne nem biztos elkapja a valós gondolatod, ha így írod...

(#29094) Vergilia válasza konyi79 (#29093) üzenetére


Vergilia
tag

Colonel kirohanását és sem értem, semmi olyat nem írt amin így fel kéne kapni a vizet, bár ahogy visszaolvasom a hszeit látható, nem az első hisztije. Biztos túlteszi magát rajta valahogy :D
A d5000 sorozatnak sötétebb valamivel a keresője, de nem annyira vészes. Mikor utána közvetlen belenéztem D90-be tényleg más volt, ha csak d5000-est használ valaki, akkor teljesen szokható és használható.

(#29095) MrChris válasza Vergilia (#29094) üzenetére


MrChris
nagyúr

Ha csak D90-et használ valaki annak a kicsi alagút keresője is szokható. De ha belenézel egy modern evf-be vagy egy 2000 forintos Zenitbe már sírni fogsz ha utána kell használnod. ;]

(#29096) Vergilia válasza MrChris (#29095) üzenetére


Vergilia
tag

Nekem jobbnak tűnt a d90 a d5000 után, legalábbis világosabbnak. Lehet rosszul láttam valamit?

(#29099) stevewonder


stevewonder
aktív tag

Sziasztok.,
Valaki meg tudná nekem, hogy az oly storeban mit takar a használt javított készülék gyártói garival? Ezek külsőre teljesen top állapotban vannak és mondjuk csak szoftver csere volt vagy kopott és valóban láthatóan használt gépek? Valamint vonatkozik-e rájuk a törzsvásárlói kedvezmény?
Köszi előre is.

(#29100) Pandabarat válasza Colonel993 (#29097) üzenetére


Pandabarat
csendes tag

:Y LoL! :Y
Egy árva kukkot nem értettem abból amit idevakkantottál. :F
Sebaj, holnap már munkanap el tudsz menni az orvosodhoz! :D :DD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.