Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29901) sasa134 válasza Telda (#29899) üzenetére


sasa134
addikt

A Canon/Nikon párosnak jóval nagyobb használtpiaca van, elterjedtebbek, de a Pentax a belépő vázaiba sokkal több okosságot pakol, elég, ha belenézel mondjuk a Pentax K50 keresőjébe, sokkal világosabb keresőképet fogsz látni. A KIT-ben árult 18-135 WR időjárásálló üveg, ahogy a váz is, valamint talán ez egyik legjobb képű travelzoom. Aztán ott az új 16-85 pentax üveg is, az is jó választás és nagyobb látószöget biztosít.

itt láthatod sz összes, pentax vázra feltehető natív üveget, illetve a 3rd party (Sigma, Tamron stb) darabokat is
[link]

Elég jó sorokat lehet összeszedni, kiegészítve régi manuális üvegekkel (olcsón), jó kis rendszer építhető.
Pl Tamron 17-50/2.8 / Pentax 16-45 / Sigma 17-70 + Pentax 55-300mm jó zoomsort alkot, plusz pentax 35mm f2.4, 50 f1.8, ezek olcsó, jóképű fixek, vagy ott a 70 2.4 portéra stb stb stb vagy ott a már emlegetett 18-135 vagy 16-85 ha nem kell a nagy átfogás, mellé fix(ek), akár MF-obik, mint a legendás M/A 50mm f1.7. Kiváló minőségű és drága üvegek a Pentax Limited fixei, mint a 15 - 21 - 31 - 40 - 43 - 70 - 77mm darabok.

[ Szerkesztve ]

Avanti Roma

(#29902) MrChris válasza 80hun (#29897) üzenetére


MrChris
nagyúr

Ahogy eddig nézegettem a használt minolta/sony bajonettes obikat elég gyenge a piaci választék. Vannak zsák számra a filmes alapzoomok ótvar minőségben fillérekért. Azok a régi fixek amik AF képesek és értelmesnek látszanak viszont ritkák és igen csak borsos az áruk. Pentax is hasonló. Persze jó hogy van ilyen opció csak kérdés mennyire lehet/érdemes erre egy rendszert 0-ról felépíteni.
Amúgy a sony az a3000 öszvért megcsinálhatná egy szenzormozgatásos AF rendszerrel és akkor minden obival lenne AF. Jó nagy mozgástérrel hogy bármi felmenjen rá. Akkor nagy kedvenc lenne a 200k-s evfe ellenére is.

[ Szerkesztve ]

(#29903) Lassú Víz válasza banderasz77 (#29898) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Ha nem fontos az időjárás állóság, akkor az E-M10, vagy amelyik jobban kézreáll. (Gondolom nem az E-M5 MkII szerepelt a kérdésben.) Végeredmény közel azonos lesz.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#29904) banderasz77 válasza Lassú Víz (#29903) üzenetére


banderasz77
addikt

Nem, a hasonló árú elite kit lett volna a kérdés, de nekem is szimpibb az M10 két obis szettje 230-kedvességekért.

[ Szerkesztve ]

(#29905) wms


wms
senior tag

Van valakinek tapasztalata utángyártott akksival E-M10-hez? Mit érdemes venni?

(#29906) Carasc0


Carasc0
őstag

Sziasztok!

Nagy szeretettel örvendeztem a hírnek, hogy lassan 1 hónapja az E-M10-re van 30e Ft visszavásárlási kedvezmény....Én is a dupla kit után érdeklődnék, hogy az a 2 db üveg mennyire jó? Csak alapszintű használatra elég?

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#29907) Telda válasza sasa134 (#29901) üzenetére


Telda
addikt

Köszönöm mindenkinek a segítséget! :R

(#29908) Gépötty


Gépötty
senior tag

Leszaladtam ma megfogdosni egy PL-5-öt a helyi Euronicsba (hatost rendelésre hoznak, ez van).
Huh. Picike. Érdekes, adatai szerint nem sokkal kisebb a G10-es Canonomtól, mégis sokkal filigránabb, egyúttal törékenyebbnek is érződik. Lehet, hogy a kihajtható LCD teszi, mindenesetre nagyon óvatosan nyúltam hozzá, nehogy kárt tegyek benne. A másik ami meglepett, a tömege. Nem egyszerűen nehéz! Obi és akku nélkül is nehezebb mint a G10 teljes harci díszben, tubussal, 72-es szűrővel, azon kupakkal, vállszíjjal. Durva. Az objektívek - még a 40-150 is olyan picik, hogy az ember legszívesebben visszadobná őket, hagy nőjenek még egy kicsit :) A 14-42 még sajtos poginak is diétás. Nem értem, hogy lehet minden értékében egyező bármilyen átlagos kitobival, ha ennyivel kisebb - bízom a mérnökökben.
Azt meg nem is tudtam, hogy jár hozzá vaku is - bár lehet, hogy ez lesz a különbség az azonos árú ötös és hatos között, hogy ahhoz majd nem kapok? Meglátjuk ha ideér ;)

Azt hitted felnőttél, közben csak a játékaid lettek drágábbak

(#29909) schawo válasza Gépötty (#29908) üzenetére


schawo
titán

A PL5 egy nagy tömb acél.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#29910) Gépötty válasza schawo (#29909) üzenetére


Gépötty
senior tag

Tényleg olyan volt, mintha elfogyasztott volna egy súlyzókészletet ebédre :D

Végre találtam egy értelmes cikket, amiben leírják az E-PL5 és az E-PL6 közti különbségeket:
- végre le lehet menni ISO100-ra;
- beépített időzítővel csinál timelapse felvételeket, amiket össze is fűz 720p felbontású videóvá;
- változtatható méretű autofókusz-mező;
- "Short Release Time Lag Mode that cuts prefocused shutter lag to just 0.044 seconds -- ideal for fast paced action" - ezt én nem tudom értelmezni, fordítsátok le magatoknak :)
- kéttengelyes vízmérték(!);
- új 14-42 palacsinta;
- jár hozzá Toshiba FlashAir wifis SD-kártya.

Hoppá. :Y
Nagyon várom, hogy végre megmarkolhassam ezt a gépet. Kíváncsi vagyok, ezek a tartozékok itt is járnak-e hozzá.

Azt hitted felnőttél, közben csak a játékaid lettek drágábbak

(#29911) jjeahh válasza Gépötty (#29908) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Az oly tényleg nagyon pici, de hogy törékeny és canon nem? Ilyent sem hallottam még :D Eddig az összes oly amit tapiztam atommasszív volt, a canonok meg biliműanyagok, legalábbis a 7d alatt. A kitobitól nem kell félni, van kisebb is (pana 12-32), és az sem rossz képminőségileg.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#29912) Lassú Víz válasza Gépötty (#29910) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Utolsó kettőt elfelejtheted. Normál dupla kitben elérhető, és nem jár a FlashAir kártya, legfeljebb támogatja. ISO 100 gyakorlatilag nincs a 12 Mpixeles szenzorok óta egy Olympusban sem. Ugyanaz mintha túlexponálnád az ISO 200-at és utólag visszahúznád a raw feldolgozás során. Persze, ha csak a jpg érdekel, és nem akarsz a feldolgozással foglalkozni, akkor "van" ISO 100. De az ára a dinamikavesztés, ami a csúcsfényeknél látványos.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#29913) silmatauki válasza schawo (#29909) üzenetére


silmatauki
őstag

"A PL5 egy nagy tömb acél."

Mondjuk a borítását jobban (igényesebben) megcsinálhatták volna. Amikor én tapiztam az Oly mintaboltban, elég gagyi műanyag benyomását keltette az OM-D-kkel (vagy akár az X-E1-gyel) szemben.

(#29914) bercsi válasza silmatauki (#29913) üzenetére


bercsi
aktív tag

Személy szerint az Epl5-el semmi bajom nem volt mikor körbetapiztam. Az 1200D-vel annál inkább. Eszméletlen gagyi műanyag az egész.. (saját vélemény)

Oly 14-42 objektívek közül melyik az ajánlott? A "II" jelölésű vagy a pancake?

(#29915) MrChris válasza bercsi (#29914) üzenetére


MrChris
nagyúr

A 2-es! Másik villanyzoomos, tiszta kompakt érzés.

(#29916) bercsi válasza MrChris (#29915) üzenetére


bercsi
aktív tag

Villanyzoom nem kell, marad a II :)
Köszönöm :R

(#29917) MrChris válasza bercsi (#29914) üzenetére


MrChris
nagyúr

A 2-es! Másik villanyzoomos, tiszta kompakt érzés.

(#29918) Lassú Víz válasza MrChris (#29917) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Maga mindent kétszer mond kétszer mond?

[ Szerkesztve ]

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#29919) Tomi_Sci válasza Gépötty (#29910) üzenetére


Tomi_Sci
őstag

E-PL5-ön is változtatható az af mező mérete.

silmatauki: A fekete borításával nincs semmi probléma, a fehér viszont használhatatlanul csúszós szerintem.

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#29920) Gépötty válasza Tomi_Sci (#29919) üzenetére


Gépötty
senior tag

Csak a cikkben lévő leírást szedtem össze, (sajnos) még nem vagyok tulajdonos :)
(#29911) jjeahh:
A saját, megboldogult G10-esemmel hasonlítottam össze, az kifejezetten robusztus tárgy, fémházban. Még akkor is, ha az a fémház csak kevéssel vastagabb mint egy sörösdoboz, olyan különbség volt érzésre a kettő közt, mint egy mopsz után csivavát fogni.
(#29912) Lassú Víz:
Nem csodálkozom, ha nem jár hozzá (igazán nem is hiszem, hogy hiányozna), én még a vakun is meglepődtem. A többi majd kiderül élesben :)

Azt hitted felnőttél, közben csak a játékaid lettek drágábbak

(#29921) MrChris válasza Lassú Víz (#29918) üzenetére


MrChris
nagyúr

Csak egyszer küldtem el.

(#29922) silmatauki válasza Tomi_Sci (#29919) üzenetére


silmatauki
őstag

"silmatauki: A fekete borításával nincs semmi probléma, a fehér viszont használhatatlanul csúszós szerintem."

Igen, én is a fehéret nézegettem a Mintaboltban – hát elég nagy csalódás volt a fogása… tiszta NX30 feeling.

(#29923) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Sziasztok!

Jelenleg egy belépőszintű Canon PowerShot SX220 HS kompakt fényképezőgép tulajdonosa vagyok. Erről szeretnék kicsit továbblépni. Úgy általánosságban nem szoktam fotózni sokat, csak ha nagy ritkán elkap valami. Az a helyzet, hogy szerintem egy ilyen gép, amivel jelenleg rendelkezem, kevés is ahhoz, hogy olyan minőségű képeket lehessen vele készíteni, amiért megéri a fáradtságot a kezembe venni egy fényképezőt.

Egy belépő szintű DSLR,MILC vagy Brdige géppel mennyivel lehet jobb képet készíteni, mint egy ilyen kompakt géppel? Továbbá mi az a szint, ami alá nem igazán érdemes venni?

Jelenleg valamilyen MILC-ben gondolkoznék, az talán egy jó kompromisszum lenne, de nagyon keveset tudok erről a témáról.

Van valami jó összefoglaló, írás ami segítene a döntésben, hogy kell e ez nekem, illetve ha kell, akkor mit kéne vennem?

(A téma összefoglalót átolvastam már)

Előre is köszönöm a segítséget!

(#29924) ryke1


ryke1
tag

Egy ideje probálom eldönteni, hogy nikon d3200 vagy sony a58-at vegyek, ma megneztem és kiprobáltam az a58-at, de nem nagyon tetszett igy a d3200 mellett döntöttem volna!, ha a feleségem nem mutat egy Lumix DMC-G5-öt, hogy milyen cuki.
Ez eddig még nem került a látószögembe, ezért ezt is megnéztem közelebbröl, a mérete és a súlya nagyon megnyerö, de a keresöben olyan érdekes volt a kép, nekem a d3200-é jobbnak, élesebnek tünt, hiába probáltam az élességet beállítani.
Valahogy elsöre a kezelése sem volt valami jó, igaz, csak pár percet próbálgattam.
Az eladó nagyon állította, hogy a G5 sokkal jobb mint a d3200.
Igy most nem vettem semmit, probálok infókat gyülyteni
A sonyt kilöttem.
Szerintetek a d3200 vagy G5 lenne egy általános családi használatra (csak fényképezésre, a videohoz van kamera) a legjobb vétel. Ja, és egyenlöre csak a géphez adott kitobit használva.

"Az akadályok azok az ijesztő dolgok, amiket akkor látsz, ha szemedet leveszed a célról" - Curt Carlson

(#29925) sideburns válasza ryke1 (#29924) üzenetére


sideburns
aktív tag

"Lumix DMC-G5-öt, hogy milyen cuki.
a keresöben olyan érdekes volt a kép, nekem a d3200-é jobbnak, élesebnek tünt, hiába probáltam az élességet beállítani."
:C :))

(#29926) schawo válasza ryke1 (#29924) üzenetére


schawo
titán

A Sony A58 is EVF-es, mint a G5, és a felbontásuk is egyforma: 1.44 Mdot.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#29927) 80hun válasza ryke1 (#29924) üzenetére


80hun
addikt

Maradj a nikonnál akkor, sztem jobban jársz. :D
Ha kis cukit akarsz és milcet ott az olympus e-pl6 dupla kit.
Igaz nincs kereső de a gyári obikkal el leszel nélküle is.
Ha a pana a nyerő ott a G6 .
A G5 már kifuttot, sztem csak rajtuk maradt.

(#29928) ryke1 válasza 80hun (#29927) üzenetére


ryke1
tag

A keresö nekem fontos, ezert nem is neztem mást, nekem még mindig a d3200 a nyerő, eddig a g5 mellett csak az szól, hogy könnyű és kicsi. Most meg olvasgatom a teszteket, velemenyeket.

"Az akadályok azok az ijesztő dolgok, amiket akkor látsz, ha szemedet leveszed a célról" - Curt Carlson

(#29929) 80hun válasza ryke1 (#29928) üzenetére


80hun
addikt

De a G6 az utódja, azért csak jobb mint a G5.

(#29930) ryke1 válasza 80hun (#29929) üzenetére


ryke1
tag

Azt olvastam, hogy ha nem kell wifi meg gps, akkor meg mindig jo a g5.
A d3200 sem mai darab, ott is van utod.

"Az akadályok azok az ijesztő dolgok, amiket akkor látsz, ha szemedet leveszed a célról" - Curt Carlson

(#29931) 80hun válasza ryke1 (#29930) üzenetére


80hun
addikt

Ahogy érzed.
Van itt egy pár panás is majd mond vmit róla hogy milyen.
Nekem nikon d5200 van és sony milc arról tudok nyilatkozni, meg A58 is volt.

(#29932) Telda válasza ryke1 (#29924) üzenetére


Telda
addikt

Mi baj volt az A58-cal? Mert én is azzal szemezgetek.

(#29933) ANDROID??? válasza Telda (#29932) üzenetére


ANDROID???
addikt

(#29934) Telda válasza ANDROID??? (#29933) üzenetére


Telda
addikt

Ne vagyok szakértő, de én nem látom azt az eget verő különbséget.

(#29935) ANDROID??? válasza Telda (#29934) üzenetére


ANDROID???
addikt

Ez az ;)
Az A58-ban vannak olyan funkciók, amelyek a Nikon belépő vázaiban nincsen (mint a pentaxoknál is).

(#29936) Telda válasza ANDROID??? (#29935) üzenetére


Telda
addikt

Nem tudom miért, de szarkasztikusan értelmeztem :R .

(#29937) jjeahh válasza 80hun (#29927) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Ha nem kell a tuti manuális videó, akkor miért g6? Nálam itt csücsül a g6, videóra használom, de fotóra jobban kéne a g5 :)

(#29924) ryke1: A d3200-ban optikai kereső van, a g5-ben elektronikus, olvasgass picit: [link] [link]. Ezen kívül lehet, hogy a g5 dioptria korrekciója el volt állítva...

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#29938) ryke1 válasza jjeahh (#29937) üzenetére


ryke1
tag

Nem vagyok Nikon fanatikus, csak szeretnem az adott pénzbö a lehetö legjobb gépet venni fényképezésre.
Mint már mondtam, csak fotózni akarok vele.
Az A58 biztosan jó gép, csak elsöre nem volt annyira kézreálló mind a Nikon. Ez persze megint szubjektív vélemény.
A G5-nél pont a diopria korrekciót nem tudtam rendesen beállítani, vagy az infok voltak élesek vagy a kép, lehet hogy a szememmel van a baj, nem tudom.

"Az akadályok azok az ijesztő dolgok, amiket akkor látsz, ha szemedet leveszed a célról" - Curt Carlson

(#29939) jjeahh válasza ryke1 (#29938) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Hm, szerintem be tudnád állítani, elég tág határok között állítható... ha még ki tudod próbálni valahol, próbáld meg teljesen feltolni a korrekciós tárcsát maximumra, ez legyen a kiindulópont, mert ahogy tapasztaltam az emberek 99,9-ának így megfelel (az ismerős köreimben legalábbis mindenkinek). Majd ha így nem jó, innen korrigálod...

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#29940) Lassú Víz válasza ryke1 (#29938) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Ez ugye azért furcsa, mert az egész ugyanazon a síkon, az LCD kijelzőn van. Próbáld ki újra úgy, hogy az infóra állítod a dioptria korrekciót, majd a fókuszgyűrűvel élesíted a képet.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#29941) MrChris válasza ryke1 (#29938) üzenetére


MrChris
nagyúr

Annak az evf-nek is vannak korlátai, pl a felbontás, emiatt is tűnhet életlennek. Viszont ezt leszámítva sokkal nagyobb képet látsz benne, sokkal több infód van a képpel kapcsolatban, nem csak számok, betűk, hanem sötétebb helyen még mindig van valamilyen kép, míg tükrösnél, pláne hogy kroppos alig látni...
Ha csak fotóra kell akkor Olympus em10-et nézd meg, az jobb a g5/6-nál. Nikont 18-105 obival vennék, pár ezerrel többet adsz most ki és akkor később nem kell többért telét beszerezni, obit cserélgetni...

Mennyiért vesztegetik a g5-t? Elég rég kifutott.

[ Szerkesztve ]

(#29942) ryke1 válasza Lassú Víz (#29940) üzenetére


ryke1
tag

En is csodalkoztam rajta, ha a szöveg volt éles akkor a kép tünk egy kicsit életlennek, mindegy nem nagyon gyözött meg az EVF.

jjeahh: valami hasonlot probáltam, de nem volt az igazi

MrChris:Az ár nem tudom mennyire mérvadó, mert külföldön élek, a saturn-ban volt 379 euro (az oldalukon már 389), venni viszon interneten venném 349-ért.
EM10-et nem is néztem, mert az a kereten túl van.

Szerintem maradok a d3200-nél, a G5-öt képeiröl nem sok jót olvastam, ha valakinek más a véleménye ossza meg velem.

"Az akadályok azok az ijesztő dolgok, amiket akkor látsz, ha szemedet leveszed a célról" - Curt Carlson

(#29943) madgie válasza ryke1 (#29942) üzenetére


madgie
titán

Mindenki jobban jár, ha nem erőlteted a G5-öt.

(#29944) bercsi válasza madgie (#29943) üzenetére


bercsi
aktív tag

+1

(#29945) andzsin73


andzsin73
tag

Sziasztok, MILC-ben gondolkodom, egy Pana FZ35-ről váltanék, jó kis gép, de hát az a fránya szenzor...igazából nem szeretnék obikat cipelni (nem a NatGeonak dolgozom:), a zoom annyira (már) nem érdekes, a lényeg a képminőség és a HD videó, 100ezer pénzig mi a best buy jelenleg. Néztem a Samu NX2000-et elképesztően olcsó, nem tudom van e versenytársa? Ja nem szeretem a kicsi lapos "elhagyom a zsebemből gépeket", azért megkapaszkodni tudjak a gépben. Sokat szöszölök egy-egy lövéssel, ha állványon van az más tészta, de sokszor kézben van a gép és egy ilyen fél tenyérnyi géppel matatni. nem túl kényelmes. (De amint írtam obikat sem szeretnék nagyon cipelni, aztán lehet ez lesz belőle:) Igazából mindenfélét fotózok, tehát nem célgép kell. 5let?kösz

(#29946) 80hun válasza andzsin73 (#29945) üzenetére


80hun
addikt

Ott a samsung nx300
Fuji X-a1,
Sony A5000
Olympus e-pl6
Az oly picit drágább de kapsz egy zoomot is.

[ Szerkesztve ]

(#29947) Carasc0


Carasc0
őstag

Én még mindig azért nem merek belevágni egy új fényképezőbe (Olympus E-M10 lenne a célgép), mert még mindig félek attól hogy nem fogok olyan képminőséget kapni amit elvárnék abból kiindulva, hogy egy 9 éves Canon S3 IS kompakt lenne lecsélve... Ismerve tehát e Canon autobeállításaival készült képeket, ha legalább 2x olyan jó képet kapok egy Oly E-M10-el kitobival, mint a Canon-nál akkor megérte...De ugye sajnos nagyon sokan azt mondják hogy a kitobi nem egy jó cucc, arra jó hogy működjön a váz... Ez eléggé lehangoló, pláne hogy amit nekem ajánlottak tüköréles közeli képek készítésére az meg 90e aztán kis picike kis üveg....Alacsony fényerejű meg mit tudom én de horror áron van... :O

Én sem akarok fotós lenni, meg nagy tükrösöket meg üvegeket hordozni...Családi gépnek szánnám. S azért vennék egy komolyat mert legalább időtálló, mert sztem 2020-ban sem mondják majd az E-M10-re hogy jaj de gagyi! Hiszen többek mondták hogy a fénykéező technológia nem fejlődik olyan gyorsan, így a korábbi 2-3 éves modellek is bátran ajánlott masinák!

[ Szerkesztve ]

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#29948) Falconer válasza andzsin73 (#29945) üzenetére


Falconer
aktív tag

Nex 3N hasznaltan?
A power zoom miatt kisebb mint az oly vagy a fuji vagy a samu, konnyebb is, es az egy kezes fogasa is jobb. A szenzor is hozza a szintet, nagy APS C.
Hatranya hogy obikat cserelgetni draga, de ez teged nem erint.

(#29949) Falconer válasza Carasc0 (#29947) üzenetére


Falconer
aktív tag

Persze, jobb obival jobbak a kepek, de fizesd meg....

Ettol fuggetlenul alap objektivvel is sokkal jobb a kepminoseg; a jobb meg nagyobb szenzor miatt kisebb a zaj meg nagyobb a dinamika, meg a reszletesseg is. Siman tudnad hozni a 10x jobb kepeket.

Hehh, most nezem, egy jobb fele telefonban nagyobb a szenzor mint a tiedben, egy apsc vagy 15x akkora :))

[ Szerkesztve ]

(#29950) MrChris válasza Carasc0 (#29947) üzenetére


MrChris
nagyúr

Az em10 és a 14-42/II kitobi kiváló páros kiváló képminőséggel.
De ha nagyon bizonytalan vagy akkor ne légy lusta, élj az egyedülálló Olympus kínálta 'Tedd próbára' akcióval és 1 hétre kaució ellenében ingyen kipróbálhatod! Így csak rajtad múlik a dolog!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.