Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29101) MrChris válasza stevewonder (#29099) üzenetére


MrChris
nagyúr

Legjobb ha felhívod a boltot holnap!

(#29102) .: JuSzT :. válasza stevewonder (#29099) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Szia.
Amit én vettem magamnak az teljesen új volt, de még a gyárban elektronikát cseréltek rajta. Nem fő elemet, tehát nem alaplapot, hanem valami mást. Ennyit láttak a szerviz listán.
Minden tartozéka originál volt.

A kedvezmény érvényes rá.

(#29103) jeni válasza .: JuSzT :. (#29102) üzenetére


jeni
félisten

Ha a javított cuccokba gyári új alkatrészek kerültek bele akkor miért nem érvényes rájuk a 3év gari?

[ Szerkesztve ]

(#29104) polgcsabi


polgcsabi
aktív tag

Hali!

Br 150k vagy inkább alatta milyen gépet ajánlotok!

A videó aránylag fontos lenne beltérben, a foto része meg általános használatra egy Kicsit bent egy kicsit kint. Egy aránylag jó "általános" gépet szeretnék amit nagyjából mindenre tudok használni.

(#29105) Lassú Víz válasza polgcsabi (#29104) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Szerintem vedd fel a listádra a Panasonic G6-ot. Aztán még jönnek majd javaslatok.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#29106) .: JuSzT :. válasza jeni (#29103) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Passz. Nekem elég a 2,5 év is.Mondjuk a 2,5 hónap is elég lenne. :)

(#29107) stevewonder


stevewonder
aktív tag

Köszi mindegyikőtöknek!
Valóban az a biztos, hogy ha felhívom őket....

(#29108) sideburns válasza polgcsabi (#29104) üzenetére


sideburns
aktív tag

Szerintem egy Samsung NX30-at is megfontolhatsz, 110-ért mennek a bontatlan kitek az aprón.

(#29109) Vyndree válasza sideburns (#29108) üzenetére


Vyndree
őstag

Azért csak óvatosan az NX30-cal. Amennyiben volt már a kezedben, használtad is és láttad milyen akkor oké, de látatlanban ne add hozzá a neved. Nem egy helyről hallottam, hogy több tekintetben is csdalódás volt.

(#29110) industrial


industrial
tag

Hello

Tanácsot szeretnék kérni hogy kezdő videózáshoz milyen gépet ajánlotok. (Nem videókamera)
Nagyjábol a keret 150.000ft.
Nem fontos a nagy megapixel szám,, inkább videózásban legyen erősebb a gép. Dslr,Milc bármi szóba jöhet.
Eddig egy sony a3000(milc) néztem ki..ez elég kedvező az ára illetve egy nikon d600at (használtan 150.000).
Mi a vélemény a belépő kategóriás dslr-ekről? Nikon d3200 és társaik? Köszönöm.

(#29111) silmatauki válasza industrial (#29110) üzenetére


silmatauki
őstag

Ennyiért simán kapsz használtan akár GH3-at is. Ha videózni akarsz, a GH-sorozatot vedd.

(#29112) stevewonder


stevewonder
aktív tag

Na beszéltem az olysokkal. Állítólag ezek üzletben el nem adott hibás készülékek. Rákérdeztem, hogy mit javítottak rajtuk és azt mondta, hogy nem lehet kideríteni... wtf? Gyárilag javított készüléknél nem tudják, hogy mit cseréltek? Hogy is van ez?

(#29113) schawo válasza stevewonder (#29112) üzenetére


schawo
titán

Kapták vissza a gyárból egy matricával, hogy 'refurbised'. Ennyi.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#29114) stevewonder válasza schawo (#29113) üzenetére


stevewonder
aktív tag

Nem tudom, hogy meg merjem-e lépni. Eddig örültem, hogy pana g3-at kell vennem az asszonynak, de erre a fehérre teljesen ráőrült. Mondjuk sztem talán szebb képeket csinál, mint a pana, de van egykét nyűgje ami nekem nem tetszik(kijelző mechanika, evf).

(#29115) Bazsee71 válasza stevewonder (#29114) üzenetére


Bazsee71
őstag

Szerintem mintaboltból nyugodtan bevállalható, a 2 év garancia sem kevés. De hogy csak azért E-PL5-öt venni - mikor a G3 tetszik -, mert csini a fehér, hát....inkább próbálj meg egy szál virággal hatni rá. :DDD

(#29116) MrChris válasza industrial (#29110) üzenetére


MrChris
nagyúr

Árul mostanában egy Pana GH3-at pajibá. Az direkt videózásra kihegyezett. Nikonnak nagyon rossz a moiré kezelése ezért még a legjobb gépük is elmarad élességben a Pana/Sonytól. Aztán még obikat is kéne venned...

(#29117) csmat


csmat
senior tag

Fotózással ismerkedéshez keresek valamilyen gépet. (jelenleg egy sony dsc-HX50 van, ami nem rossz,de szívesen játszanék kicsivel komolyabb géppel.)

Témák : család, természet, esetleg járművek.
A könnyen szállíthatóság miatt most a MILC gépeken gondolkodom, de használt DSLR-ek is szóba jöhetnek.
Alapvetően szeretném 60-80-ból kihozni, pl canon 450d, vagy néztem oly e-pl5-öt (de nem volt túl meggyőző a fogása.)

Ami tetszene jelenleg egy Olympus OM-D E-M10, de nem tudom megéri e az árát így kezdőként.
Fontos lenne a beépített kereső és a kézzel állítható zoom. (valamiért nem szeretem az elektromos zoomokat)
Igaz az hogy a DSLR-eknél könnyebb az egyes funkciókat előhívni, mint a milceknél? (nem kell annyira a menüben kolbászolni, pl az iso állításához?)

Bocsánat de a samu nem szimpi valamiért, egy pentax, oly, fuji sokkal inkább (főleg valami retro kinézetű, de ez nem feltétel)
Első körben nem bíbelődnék a raw buherálásával és úgy tudom a fuji-k általában elég jók JPEGben.
Szóval bármilyen ötletet, tanácsot szívesen fogadok.

Érdemes egy régi, 5-10 éves DSLR vázat venni? A live view és videó nem lenne baj, ha tudná, ami az akkori gépekben pl tudtommal nem nagyon van.
Nikon D5100 mennyire éri meg?

(#29118) stevewonder válasza Bazsee71 (#29115) üzenetére


stevewonder
aktív tag

Nyugi, panából is fehér lenne :) Formára tetszik neki jobban. Nekem a képei is szebbnek tűnnek, de az a búcsús kijelzőmechanika nem tudom kinek jutott az eszébe.

(#29119) Gravity1234 válasza csmat (#29117) üzenetére


Gravity1234
tag

Szia!

Nekem picit "bizonytalan" vagy "csapongo" az irasod...
Az elejen azt irod, hogy a konnyen szallithatosag miatt MILC-en gondolkozol, de hasznalt DSLR is szoba johet.
Azert met hasznalt lesz egy DSLR attol meg nem lesz MILC meretu vagy eppen jobban szallithato.

ISO allitas MILC-en, OMD EM5-on, kiteheto magara a kepernyore es siman egy gombnyomassal allithato, barmikor, meg a menube sem kell belepni.
JPG-ben ugyancsak a legjobb az Oly, gyonyoru.

Szerintem a legelso mondatod dontsd el, hogy szamit e a meret es valoban a hordozhatosag es akkor kb meg is van a valaszod.

Olympus OMD-EM5 + Mzuiko 12-40 Pro 2,8

(#29120) csmat válasza Gravity1234 (#29119) üzenetére


csmat
senior tag

Szia!

valóban "bizonytalan" az írásom, mert az is vagyok. :B
Néha úgy vagyok, hogy nem akarok magammal cipelni egy dslr-t akár egy obival sem, másnap meg úgy gondolom, hogy van az a pénz, amiért egy dslrt vinnék magammal, ha ezzel meg tudom spórolni egy drágább milc-et.
úgyhogy jöhet használt/ új DSLR-re is tipp és Milc-re is : :P
(ráadásul a kisebb dslr-ek nagyjából akkorák mint egy nagyobbacska milc nem?)

(#29121) .: JuSzT :. válasza csmat (#29120) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Alapvetően indulj ki abból hogy százalékosan egy jó képnél a fontosság: 1: A te tudásod, 2: objektív 3: váz.

Tehát a váz lesz az utolsó mozzanat ami korlátoz.

(#29122) Vergilia válasza csmat (#29117) üzenetére


Vergilia
tag

60-80-ből nem fog kijönni az E-M10, csak a váz kerül újonnan 170 ezerbe. Öreg DSLR vázzal (Canon 500d alatt) ne kínlódj. 65-70 körül kapni már d5100-at amire veszel 18-105 obit ez 100 körül megáll 1-2 évesen. Esetleg igyanez d3200-zal, ezeken még garancia is van, bár a belépő háromezrest sokan nem ajánlják, viszont relative kicsi. A 80 alatti kategóriában Sony A200 18-55 + 70-300 két gyári obival kijöhet, ez a tipus szenzor stabis.

(#29123) pandur99 válasza csmat (#29117) üzenetére


pandur99
aktív tag

Annak ellenére, hogy elsőre nem tetszett, ajánlanám mégis az Oly E-PL5-öst. Ha boltban fogdostad, akkor biztosan nem volt rajta a külön markolatrész, ami egy nagyságrenddel jobbá teszi. 25 körül kapni hozzá kitobjektívet, nem motorosat. A jpg-je NB1-es. Ki lehet hozni a rászánt összegből. Úgy írom ezt, hogy nekem is van. Az E-M10 még nagyon új, nagyon drága. A DSLR meg böhöm hozzá képest. Úgy írom ezt, hogy Nikont cseréltem milcre.

Ne vegyél kutyát! Fogadj örökbe!

(#29124) Vergilia válasza pandur99 (#29123) üzenetére


Vergilia
tag

A fogása tényleg NB1-es, a jpg képei viszont Budesligásak!
Úgy is mondhatnám a fogása mint a Pápa, a képei mint a Bayern München
Milyen Nikonod volt?

[ Szerkesztve ]

(#29125) MrChris válasza .: JuSzT :. (#29121) üzenetére


MrChris
nagyúr

Na, na, na! Hogy írhatsz ilyet! :D
1. akciós ár alatt legyen 2. új ár közelében lehesen eladni 3. ha fotózni is lehet vele az se baj, de nem lényeges ;]

(#29126) Vergilia válasza MrChris (#29125) üzenetére


Vergilia
tag

:C :K :C

(#29127) pandur99 válasza Vergilia (#29124) üzenetére


pandur99
aktív tag

D80. Az utóbbi időben tartalékos állományban volt a fiamnál, és éppen most lett új gazdája.

Ne vegyél kutyát! Fogadj örökbe!

(#29128) .: JuSzT :. válasza MrChris (#29125) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Hidd el, te fogod előbb megunni a dedót :)

(#29129) stevewonder


stevewonder
aktív tag

Jól értelmezem, hogy most ingyenes a prémium klubtagsági az oly boltban?

(#29130) Bazsee71 válasza stevewonder (#29129) üzenetére


Bazsee71
őstag

Hol olvastál ilyet? Nem lenne rossz...

Ha PEN vagy OM-D gépet veszel, akkor ingyenes az első év.

(#29131) stevewonder válasza Bazsee71 (#29130) üzenetére


stevewonder
aktív tag

Epl5 vásárlás van tervben. Az érdekelne, hogy itt már él-e a 15% kedvezmény?

(#29132) csmat válasza Bazsee71 (#29130) üzenetére


csmat
senior tag

Miért jó a tagsági?

(#29133) Bazsee71 válasza stevewonder (#29131) üzenetére


Bazsee71
őstag

Miután megvetted, tehát az első vásárlásnál nem érvényesítheted. Egyébként venni kell 10e Ft felett Olympus terméket (pl. táska), és kifizetni a 8e Ft éves tagsági díjat. Vagy keresel itt valakit, aki elhozza neked. :)

Ha jól látom, akkor a mintaboltban már nincs újonnan E-PL5, javítottból pedig ki tudja mennyi, tehát érdemes gyorsan dönteni.

(#29132) csmat: -15% kedvezmény

[ Szerkesztve ]

(#29134) stevewonder válasza Bazsee71 (#29133) üzenetére


stevewonder
aktív tag

Na faca... Egyébként 10k feletti vásárlásnál már ingyen van a tagsági nem?

(#29135) .: JuSzT :. válasza stevewonder (#29134) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

3 egyszerű magyar mondatot kell értelmezned. ne k***rj már fel :D

(#29136) Bazsee71 válasza stevewonder (#29134) üzenetére


Bazsee71
őstag

Nem, akkor még csak jogosulttá válsz a kártya igénylésére. A kártyáért ki kell még csengetni az éves tagsági díjat. De ezen a képen tényleg minden le van írva pár mondatban. :U

(#29137) stevewonder válasza .: JuSzT :. (#29135) üzenetére


stevewonder
aktív tag

Ha látnám a telón azt a kva oldal, akkor biztosan nem kérdeznék hülyeségeket.... Majd holnap Felhívom őket megint, mert látom zavar a kérdezősködésem...
Bazsee71 Köszi. A képet nem látom sajnos.

[ Szerkesztve ]

(#29138) .: JuSzT :. válasza stevewonder (#29137) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

(#29139) stevewonder válasza .: JuSzT :. (#29138) üzenetére


stevewonder
aktív tag

Köszi.
Ebben az esetben viszont keresek olyan embert akivel el tunék menni megvenni kedvezménnyel :D

[ Szerkesztve ]

(#29140) jeni válasza .: JuSzT :. (#29106) üzenetére


jeni
félisten

alapból 2 év és +fél év a regi (nem Oly boltból vásárolva)

(#29141) jeni válasza stevewonder (#29139) üzenetére


jeni
félisten

olyan embert keress aki elhozza neked +15% FELÁRÉRT :DD
ÁLTALÁBAN ANNYI A JUTALÉK az Oly tagságival rendelkező ürgének,hogy a 7%-a megilleti a srácot,mint kávé pénzt.

(#29142) pajibá válasza MrChris (#29116) üzenetére


pajibá
tag

:R Amíg meg nem gondolom magam. :))

[ Szerkesztve ]

(#29143) stevewonder válasza jeni (#29141) üzenetére


stevewonder
aktív tag

Nyilván nem nem ingyen gondoltam...

(#29144) Lassú Víz válasza csmat (#29117) üzenetére


Lassú Víz
őstag

"Igaz az hogy a DSLR-eknél könnyebb az egyes funkciókat előhívni, mint a milceknél? (nem kell annyira a menüben kolbászolni, pl az iso állításához?)"

Nem. Mindkettőben van fapados, kényelmetlen használattal, és pro kategóriás sok testreszabható gombbal.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#29145) csmat


csmat
senior tag

Szerintetek egy fuji x-e1 jó választás lenne?

(#29146) industrial válasza MrChris (#29116) üzenetére


industrial
tag

Értem.. és a sony nex széria? Dslr is érdekel nem feltétlen fontos hogy Milc legyen.
Gh3 sajnos már kifutnék a keretből. Canonok?

(#29147) MrChris válasza industrial (#29146) üzenetére


MrChris
nagyúr

Ahogy láttam ott hasonlóan jó a videó mint a panánál. És hasonlóan rawozós a fotó rész. De nem ismerem a sony vázakat, csak a képeket, tesztképeket gyűröm időnként, hogy mit tudnak a szenzorok, obik. Képben legyek valamennyire ha cserélnék. :D

(#29148) Tin_Shield válasza industrial (#29146) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Használtan a Nex5N és újabb társai, a most futó gépekből az a5100 vagy fölötte jók videóban, a kisebbek elég buták.

(#29149) jjeahh válasza industrial (#29146) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Canonok is tűrhetőek, a legtöbbre van ML, de nincs evf, élőképen az af lassú, és videóban sztem kissé lágy a képük. Ha gh3-ra nem futja pillants rá a g6-ra, az áráért valszeg nem kapsz jobb gépet videóban. Ha használt is játszik, gh2, esetleg gm1 sem rossz, csak ergonómiában elég fura lehet... a nex-5n videó csak nekem tűnik picit lágynak? (oldal alján kép/videó összehasonlítás) Olyan mintha hd lenne fullhd-ra felskálázva.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#29150) Lassú Víz válasza csmat (#29145) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Az autófókusza miatt inkább kihagynám.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.