Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28451) jjeahh válasza ThorsHUN (#28449) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Olyban csak a menü bonyolult (mondjuk az nagyon :DDD ), a gyorsmenü meg a super control panel cserébe szerintem nagyon jól ki van találva, és szerencsére az utóbbit sokkal gyakrabban használod.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#28452) Bazsee71 válasza Bazsee71 (#28446) üzenetére


Bazsee71
őstag

Most nézegetem a kínálatot, és lehet a méret oltárán beáldozom a keresőt. Szokni kell az biztos, viszont rendkívül kompakt a gép, szinte bármikor nálam lehet. Még egy dologgal tudom megideologizálni: nyáron nem izzadom össze azzal, hogy az arcomhoz emelem. ;] Az biztos, hogy majd elindulok és kézbe veszek pár típust, de addig is...

Ezek fényében mit ajánlanátok?

- Oly E-PL5-ről volt szó, nem tűnik az igazinak.
- Fuji X-M1-et néztem, nagyon tetszik, ISO6400-on is vállalható zaj. Annyit olvastam róla, hogy a tárcsa, és maga a gép kezelése nem az igazi. Szettben viszont 135-ért kapható 2 év garival.
- Samsungot nem igazán tartom fotós márkának, és rossz szerviz tapasztalatom is van velük, kerülném.
- Sony A5100-at néztem még, ez már kicsit drágább, így csak használtan jöhet szóba, viszont túlságosan új ahhoz, hogy komoly kínálat legyen belőle.
- A szempontjaim alapján Sonyval egy kategóriába tenném a Panasonic GM1-et is.

[ Szerkesztve ]

(#28453) Tin_Shield válasza Bazsee71 (#28452) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Próbáld ki valahol a Fujit, ha bejön a felépítése, a kezelhetősége és a sebessége akkor nem nagyon nyúlhatsz vele mellé, (álló) képminőségben a Fujit nehéz überelni a kategórián belül. Ha a kitobin kívül más natív üveget is szeretnél használni, akkor nézd a Fuji árszínvonala belefér-e a keretedbe, a minőségen nem nagyon kell aggódni, mindegyik üveg nagyon jó.
Ha a fozózás mellett videóznál is, akkor inkább a Sony vagy a Panasonic ajánlott, a Fuji videója csapnivaló ezekhez képest.
Lehet lemaradtam valamiről, mi a baj az E-PL5-tel?
(Nem akarom védeni a Samsungot, de pont annyira fotós márka mint a Sony vagy a Panasonic. Mindhárom egy elektronikai mamutkonszern (a Pansonic a Matsushita egyik brandje) amik történetesen - kvázi melléküzemágban - foglalkoznak fotós cuccok gyártásával is)

[ Szerkesztve ]

(#28454) Bazsee71 válasza Tin_Shield (#28453) üzenetére


Bazsee71
őstag

Köszönöm válaszod. Videózni nem szoktam, így az nem hátrány a Fujinál.

E-PL5:
- gyenge fényviszonyok mellett nem az igazi (ez az egyik ok, hogy lecserélném a D5000-et),
- nem beépített a vaku (kompakt létére macerás),
- fentebb jelezték, hogy a kijelző színhűsége nem a legjobb, kereső hiányában ez hangsúlyos.

Samsunggal szimplán nem szimpatizálok, mióta konfliktusom volt a szervizükkel. De ha tőlük lenne tuti vétel, akkor természetesen megnézném azt is. :)

(#28455) jjeahh válasza Bazsee71 (#28454) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Ha már gyenge fény, fényerős fix obi miért nem játszik?

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#28456) Bazsee71 válasza Bazsee71 (#28454) üzenetére


Bazsee71
őstag

E-PL5-höz legyen pozitívum is: rendkívül kedvező ár. :)

(#28457) pandur99 válasza Bazsee71 (#28454) üzenetére


pandur99
aktív tag

Én Nikonról (D80) váltottam Fujira (X-M1 majd X-E1), és arról Olyra (E-PL5), és nem érzem gyenge fényben rosszabbnak az PL-5-öt, 6400-ig ez is vállalható. De ha sokszor akarsz gyenge fénynél fotózni, akkor kell egy fényerős obi, ami a Fujinál horror ár, ezért is váltottam le. Persze ha van pénzed, akkor rajta, nem nyúlsz mellé a Fujival sem.

Ne vegyél kutyát! Fogadj örökbe!

(#28458) sideburns válasza Bazsee71 (#28456) üzenetére


sideburns
aktív tag

"E-PL5-höz legyen pozitívum is: rendkívül kedvező ár."
Mivel a gyártó legalsó kategóriájának 2012-es kifutó modellje.
Egyébként is a Panasonic hifi-torony márka, a Sony kazettás magnó, az Olympus mikroszkóp, a Samsung hűtőgép, a Canon fénymásoló. Marad a Nikon és a Fujifilm. ;] ;)

(#28459) Tin_Shield válasza Bazsee71 (#28454) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Értem. Az E-PL5 valóban nem nyújtana érdemi előrelépést a D5000-hez képest, a zaj kb. hasonló.
A bépített vaku vaku kontra felnyíló szerintem gyak. tökmindegy, normális vakuzásra egyik sem alkalmas, ha vakuzni kell többet ér a vakusaru és egy jól működő vakurendszer.
Színhelyesség probléma nekem új, még sosem hallottam panaszt erre, de minden LCD állítható.
Azért van még előnye az Olynak a duplakiten és az áron kívül, pl fém ház (a Fuji és a Sony is műanyag), a viszonylag gyors AF (nincs olyan jó mint a Sony de jobb mint a Fuji)
De a Fuji lesz a te géped ha a fogás és egyéb próbákon átmegy.

[ Szerkesztve ]

(#28460) Bazsee71 válasza Tin_Shield (#28459) üzenetére


Bazsee71
őstag

Egyébként nagyon piszkálja a fantáziám az E-PL5, még a tesztfotókat fogom elemezgetni, hogy mit hoz ISO6400-on.
Fuji objektíveknek most néztem utána, nem kellett volna. Brutális. Szettben még nem rossz az X-M1 ára, de hogy ennyiért obit nem vennék hozzá...onnantól pedig minek cserélhető. :(

(#28461) .: JuSzT :. válasza Bazsee71 (#28460) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Bizony.
Rendszer szinten kell gondolkodni, nem csak vázban. Sőt, az obi többet számít egy jó képen, mint a váz.

(#28462) Bazsee71 válasza jjeahh (#28455) üzenetére


Bazsee71
őstag

A pillanatot szeretem megörökíteni, így ha éppen elkapnék valamit, ne feltétlen obi cserélgetéssel kelljen bajlódni, szeretném az érzékenységet 6400-ig elereszteni. Alapból zoomos van fent, a fixet sajnos elég korlátozottnak érzem, persze vannak olyan alkalmak, amikor tökéletes, illetve sokszor a csere sem jelent problémát, ezt elismerem, ettől DSLR.
Na és a méret, nekem a kisebb jobb.

[ Szerkesztve ]

(#28463) vscotina válasza Bazsee71 (#28460) üzenetére


vscotina
aktív tag

szia

ÉLJ ezzel a lehetőséggel, és akkor magad is meggyőződhetsz a képességeiről. Kár, hogy csak az OLYMPUS
él ezzel a nagyon jó lehetőséggel.

[link]

[ Szerkesztve ]

Üdv. vscotina >>szép és okos szőke cicababa >>>Panasonic G

(#28464) jjeahh válasza Bazsee71 (#28462) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Méretben pont a fixek kisebbek általában, mondjuk van már pici palacsinta kitobi is a legtöbb milc-re. Igazad van a zoomok előnyével kapcsolatban, viszont az egész csak nézőpont kérdése, az én szemem pl. mindíg rááll egy adott gyútávra, abban a látószögben "látok" mindent és a zoom csak összezavar :DDD

vscotina: +1

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#28465) Bazsee71 válasza vscotina (#28463) üzenetére


Bazsee71
őstag

Köszönöm, ebben a formában egy próbát mindenképp megér. :)

(#28466) Bazsee71 válasza pandur99 (#28457) üzenetére


Bazsee71
őstag

Szerk.: privátnak szántam.

[ Szerkesztve ]

(#28467) silmatauki válasza sideburns (#28458) üzenetére


silmatauki
őstag

""E-PL5-höz legyen pozitívum is: rendkívül kedvező ár."
Mivel a gyártó legalsó kategóriájának 2012-es kifutó modellje."

De azért nem vacak. A Fuji is évek óta ugyanazt a(z először 2011-ben használt) szenzort használja a mai csúcsgépeiben is.

(#28468) lalyoska


lalyoska
tag

Sziasztok!
Az Olympus E PL5-nél lehet állítani az effektek erősségén vagy csak egyfél erősségű?És élőben is lehet pl. halszemezni, mint a Canonnál vagy csak az elkészített képre lehet rátenni?
Köszi!!

(#28469) asdf_ válasza Tin_Shield (#28459) üzenetére


asdf_
veterán

Színhelyesség probléma nekem új, még sosem hallottam panaszt erre, de minden LCD állítható.

Toprengtem egy adagot, hogy hol olvashattam (es most meg nem mondom, hogy egy, vagy tobb helyen), de most elso blikkre Robin Wong:

2) the color balance is completely off. It is very difficult to check the colours from the screen, but general focusing accuracy review was fine. Knowing the screen uses OLED, color accuracy was not something to depend on.

Oke, lehet pluszminuszban csavargatni, kerdes, hogy ez mennyire rakja egyenesbe, es mennyire jellemzo a parasztvakito Oledes tulszaturaltsag (halistennek telefonoknal mar kezdenek leszokni rola, es allitolag mar a feher is egesz feher szokott lenni ujabban, regebben ha egy galaxy s2-t lattam, a vilagbol lehetett volna kizavarni vele :D)

Ugyanakkor olvastam meg, ha mar arra jartam xz-2-nel meg ezt irja:

The only complain I had about the LCD screen on the XZ-2, similar to the OM-D and E-PL5's screens, is the color balance. Somehow, the color balance just appears "warmer" with slight green cast. Nonetheless, it is surely good enough for quick judgement of white balance control.

A ket gep kozott annyi kulonbseg van, hogy az xz-2 (hala istennek) nem Oledes (a picit melegebben szerintem is igaza van), meg en mondjuk ha kettobol kettonel fikazom a kijelzot, akkor azert csak odaraknam megjegyzesbe, hogy hiaba allithato a kijelzo szinhomerseklete meg van vivid/normal az egyaltalan nem/csak kicsit segit rajta, de jo nem lesz.

(#28470) daniduke válasza lalyoska (#28468) üzenetére


daniduke
tag

Nem értem ezt a fisheye effekt dolgot, mire jó ez? Csak eltorzítja a képet, de nem ad semmi plusz látószöget. Ha annyira fontos utólag is rárakhatod photoshopban, bár annak se látom sok értelmét. Ha annyira mindenképp fisheye kell, akkor vegyél 30ért egy 9milis vázsapkát vagy egy iphone előtétlencsét....

https://www.flickr.com/photos/133492723@N03/

(#28471) Tin_Shield válasza asdf_ (#28469) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Zavart érzek az erőben. Tudtommal - és az Olympus szerint is - az E-PL5-ben sima 460k-s TFT van, pont ugyanaz mint az E-PL2/PL3-ban és az E-PM1/PM2-ben. Az E-P3 és E-M5 kapott egyedül OLED monitort, utána visszaálltak a hagyományos LCD-re. Nekem E-M5 van, és annyira én sem vagyok oda az OLED-ért, de nagyjából már megszoktam, hogy a színeket "osztani kell kettővel" ha az LCD-t használom :)
Az XZ2 dupla olyan felbontású (920k-s) LCD-t kapott mint a az E-PL5, az E-M1/M10-nek pedig 1037k-s kijelzője van.
De hozzáteszem, én nem használok E-PL5-öt, nem tudom valójában milyen, csak meglepődtem mert sehol nem olvastam erről.

(#28472) asdf_ válasza Tin_Shield (#28471) üzenetére


asdf_
veterán

Az a jo, hogy kinyitok 8 irast a temaban, es 6-ban tft-t irnak, 2-ben meg Oledet (es az egyik egy olympus america-s link). Es en sem hasznalok E-PL5-ot, szoval itt akkor le is akadok a temarol ;), irogatnak itt mindenfele hulyeseget az interneten, ***szkivanmar, legkozelebb, amit nem hasznaltam sajatkezuleg, arrol kussolok :D

(#28473) Bazsee71 válasza asdf_ (#28472) üzenetére


Bazsee71
őstag

Látom sikerült elindítanom a lavinát, de most jönnék más kérdéssel... :)

Ugye ott tartok, hogy Nikon D5000-et cserélnék le MILC-re. Ami fontos, hogy kisebb legyen, és ISO6400-on is használható képet tudjak lőni vele. Keresőt jobban belegondolva már nem tartom a legfontosabbnak. Leszögezem, hogy nem sűrűn cserélgetem az obikat, eddig 95%-ban elvoltam egy 18-105-ös kit-objektívvel, többiben meg egy fix 35-össel (ritkán került fel, akkor is csak a fényereje miatt). Képminőségben nem szeretnék visszalépni.

Egyik fórumtárs tanácsára elkezdtem a BSI szenzoros gépek között nézelődni. Amiket eddig találtam a kigondolt (max 130k egy kitre) árkategóriában, az a Fuji X-M1, Sony A5100 és a régebbi Sony NEX-ek.

Fuji X-M1-hez horror áron vannak az objektívek, így ez sanszos hogy kiesik nálam. A5100 is csak használtan fér bele.

Így jutottam el a következő kérdéshez: NEX-ek melyik szériától ajánlottak, illetve van-e még valami amit érdemes lenne kipróbálni?

[ Szerkesztve ]

(#28474) konyi79 válasza Bazsee71 (#28473) üzenetére


konyi79
addikt

NEX-ből az első 14Mp-es, amit kihagynék, a 16-20-24 lényegében mindegyik szenzor nagyon jó. Először obik között nézz szét, találsz-e kedvedre valót. 35 fix van, jó is, használtan nem sokat láttam még. 18-105-öt nem tudod NEX-nél kiváltani, a 1670 marha drága és elég megosztó.
Bár az is tudatosuljon benned, használt DSLR árból nehéz lesz előrelépni MILC-ben. Drágábbak, kiváltképp az obik.

(#28475) Gravity1234 válasza Bazsee71 (#28473) üzenetére


Gravity1234
tag

Ha nem vagyok indiszkret, miert kell az ISO 6400? Ugyan csak lelkes amatornek tartom magam, ertelemszeruen van hova fejlodnom, de meg nem voltam olyan helyen, vagy helyzetben ahol az ISO-t 800 fole kellett volna tennem.

Amugy en abszolut ajanlom az en osszeallitasom, OMD - EM5 + 12-40, F2,8 Pro lencse, kivalo kepeket lovok vele. En amikor vettem (a vazat) kozel 2 es fel eve, szamomra egyertelmuen az volt a fontos hogy kicsi legyen es ne kellejen kulon hatitaskat cipelnem magammal ugyanakkor minosegben se kelljen szegyenkezni. Nagyon sokat utaztam vele mind a kit obijaval, mind pedig az ujabb 12-40 Pro-val, meg egy Sirui R-1204-es alvannyal. Mindent annak erdekeben neztem ki hogy konnyu, jo minosegu legyen utazasokhoz, kirandulasokhoz es varosi turakhoz, valamint legyen idojaras allo.
A gep + obi + szurok, plusz aksi + tisztitofelszereles + vaku kenyelmesen elfer egy Think Tank Digital Holster 10-esben, az allvany meg tokban a hatamon, vagy vallamon, vagy a hatitatyoban igy gyakorlatilag egyetlen normal meretu oldaltaskaval megvagyok.
A minoseg teren pedig nem szeretnek vitat inditani itt a forumon, de szerintem zsenialis, de ami a legfontosabb en 110%-ban elegedett vagyok, es most tervezem megvenni hozza a Pro szeria uj obijat a 40-150 F2,8 Pro-t. Ezzel a kettovel gyakorlatilag lefedtem mindent amire nekem szuksegem van klaszis minosegben.

Ha pedig valasztani szeretnel, szerintem a legjobb obi parkja az Oly-nak van. A Prime-ok teren boseges a valasztek, Zoomban is, es most mar a Pro szerival fenyeros zoomban is.

Azzal viszont egyetertek hogy arban igen nehez lesz valtanod ugy ahogy te szeretned. A MILC-ek alapbol is dragabbak (joparan mar itt ennel a kerdesnel elkezdenek vitatkozni, hogy miert, stb, bar az irasomban felsoroltak szerintem pontosan fedik hogy miert :) ) tehat nem tudom menni fog e.
G.

Olympus OMD-EM5 + Mzuiko 12-40 Pro 2,8

(#28476) sideburns válasza Bazsee71 (#28473) üzenetére


sideburns
aktív tag

"elkezdtem a BSI szenzoros gépek között nézelődni. Amiket eddig találtam a kigondolt (max 130k egy kitre) árkategóriában, az a Fuji X-M1, Sony A5100 és a régebbi Sony NEX-ek."
Ezek nem BSI (back-side illumination) szenzoros gépek. Az első BSI APS-C gép a Samsung NX1.
18-105-ös zoomot sem fogsz találni a MILCek között, pláne a megadott árkategóriában. Szerintem módosíts az elvárásokon.

(#28477) pandur99 válasza Bazsee71 (#28473) üzenetére


pandur99
aktív tag

Oly pl-5 + 14-150 = kb.130.000 ft. Használtan, persze. Jobbat ebben az árban szvsz nem találsz.

Ne vegyél kutyát! Fogadj örökbe!

(#28478) Bazsee71 válasza sideburns (#28476) üzenetére


Bazsee71
őstag

Elnézést, félreérthető voltam. Csak példaként írtam, hogy elvagyok a kit objektívvel. Nagyon ritkán használom ki a 105-öt, így ezt most nem is támasztanám feltételként. Igazából cserélgetni sem szeretem, DSLR-t sem emiatt vettem.
A szenzor kapcsán pedig félreértelmezhettem valamit, azt hittem a Trans-X és az Exmor kifejezések is BSI verziót takarnak.

(#28475) Gravity1234: Sokat fényképezek baráti összejövetelek alkalmával, amik belenyúlnak az estébe is. Ameddig csak lehet, próbálom mellőzni a vakut, de egy jó pillanatkép elkapásához már nem elég az 1/30-os záridő, könnyen bemozdul. Ilyenkor elkezdek játszani a rekeszértékkel és az ISO-val. Ha már egy kicsit nagyobb mélységélességet szeretnék, akkor a rekeszértékkel egy határig tudok elmenni, onnan marad az ISO. Még javít a helyzeten, ha felkerül a fix 35-ös, akkor viszont kiesik a zoom, amit én kapásból egy korlátozásnak élek meg. A D5000-et ISO1600-ig merem elengedni, de sokszor még mennék feljebb is. Nem vagyok egyszerű, tudom. :)

(#28477) pandur99: PL-5 nagyon tetszik (bár még nem volt alkalmam kézbe venni), az egyetlen félelmem az, hogy ISO-ban nem lesz igazi előre lépés a D5000-hez képest. Mondjuk árban ez meg ott van, ahol nagyjából a D5000-ből ki tudok szállni.

[ Szerkesztve ]

(#28479) Gravity1234 válasza Bazsee71 (#28478) üzenetére


Gravity1234
tag

Vilagos, ertem.
1) fenyeros obi segit, zoomosban persze combos az ara, lasd az enyim.
2) allithato feju vaku, es felfele a plafonra villantasz, nem elore, es nem a targyra, szep kepet ad es kozeleben sincs a telibe vakus csunya fotoknak.

Mindenesetre, szerintem -es foleg ezzel a helyzettel epp amit irtal- nemhogy MILC-ben, de barmelyik DSLR-ben sem fogsz ebben a arban jot talalni, mert ide combos lencsek kellenek.

Olympus OMD-EM5 + Mzuiko 12-40 Pro 2,8

(#28480) Vyndree válasza sideburns (#28476) üzenetére


Vyndree
őstag

Az a5100-nak is hátulról megvilágított szenzora van.
BSI-nek a Samsung hívja a hátulról megvilágított szenzorait. A Sony ilyen szezora az Exmor R, bár ez kicsit más, tovább van fejlesztve. Lehet a Samu az NX1-be tette először, de ma már az NX minibe, kompaktokba és a mobilokba is ilyet tesz.

Ha már ISO és fényérzékenység akkor Philip Bloom.
Videó ISO40000 vagy sokkal magasabb értéken

[ Szerkesztve ]

(#28481) Bazsee71 válasza Gravity1234 (#28479) üzenetére


Bazsee71
őstag

Hát igen, valahol majd vissza kell venni az igényeket, még úgyis alszom rá párat. Volt alkalmam próbálni már komoly vakuval is, hasonló formában mint ahogy írtad, és nagyon tetszett a végeredmény. Csak magát a fényképezést nem élveztem, egy igazi monstrum volt a kezemben. Egy kirándulásra (mondjuk kerékpáros túra) biztosan nem vinném magammal, onnantól kezdve pedig minek tartom?

Amíg ilyen bizonytalan vagyok, addig nem veszek újat. Első lépésként élek az Olympus által biztosított lehetőséggel, és kipróbálom az E-PL5-öt és az E-M5-öt is, abból baj nem lehet.

(#28482) sideburns válasza Bazsee71 (#28478) üzenetére


sideburns
aktív tag

Ezek a fotózás technikai korlátai. (Lásd még a fotózás első számú alaptörvényét: a fényképezéshez fény kell.)
Ha lenne ilyen gép, amit te körülírtál, én is megvenném. :)
Illetve a Panasonic LX100 elég közel jár hozzá, de azért még nem az igazi. Meglehetősen kicsi, meglehetősen nagy szenzor (azért az ISO 3200 kemény dió), fényerős zoomobjektív, nem olcsó, de olcsóbb, mint egy fényerős zoom objektív MILCre.

(#28483) jjeahh válasza Bazsee71 (#28478) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Baráti összejövetekekre biztos kell a zoom? Főleg ha beltérről van szó... Én teljes fesztiválokat is végigfotózok egy szál fix-el gond nélkül, és az azért nagyobb "összejövetel" picit. Egy széleslátó fényerős fix sztem tökéletes lehet erre a célra, minden másra zoomolgatni meg ott a kitobi. Ha mindenképpen sötét zoommal vaku nélkül akarsz éjszaka mozgó témára lőni, akkor szvsz gyűjtögess még, és sony a7s-ig meg se állj :N :D

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#28484) Vyndree válasza pandur99 (#28477) üzenetére


Vyndree
őstag

Használtan lehet 130eFt, de újonnan 110eFt a dupla kit és a -15%-ot se feledd, úgy lejön belőle 16.5eFt.

[ Szerkesztve ]

(#28485) konyi79 válasza Vyndree (#28480) üzenetére


konyi79
addikt

Exmor a Sonynál az on-chip analóg-digital feldolgozás, Exmor R a hátulról megvilágított.
Az APS-C Sony szenzork neve: Exmor APS HD CMOS; azaz nem hátsó megvilágítású!

;] Bár ettől még mindig jobb a jel-zaj, mint a Samu BSI

[ Szerkesztve ]

(#28486) sideburns válasza Vyndree (#28480) üzenetére


sideburns
aktív tag

"Az a5100-nak is hátulról megvilágított szenzora van."
Tévedés.
Az Exmor R-ek nincsenek APS-C méretben. Forrás: Sony

"Lehet a Samu az NX1-be tette először, de ma már az NX minibe, kompaktokba és a mobilokba is ilyet tesz."
Olvasd el amit írtam. APS-C méretben használta először a Samsung, kisebb méretben sokan mások is korábban, így pl. a Sony is.

(#28487) MrChris válasza sideburns (#28486) üzenetére


MrChris
nagyúr

Nekem is ilyen emlékem van tavaly őszről hogy a Samu nx1-be került először bsi.

(#28488) Vyndree válasza sideburns (#28486) üzenetére


Vyndree
őstag

Igazatok van, az Exmor-t kevertem az Exmor R-rel. Csak utóbbi hátsó megvilágítású.

(#28489) schawo válasza konyi79 (#28485) üzenetére


schawo
titán

Bár ettől még mindig jobb a jel-zaj, mint a Samu BSI
Illetve most már kábé egálban vannak, végre eltűnt a Samu egész fé hátránya.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#28490) pandur99 válasza Vyndree (#28484) üzenetére


pandur99
aktív tag

Nem szeret cserélgetni, azt írta. A 14-42 + 40-150 nem = 14-150-nel.

Ha meg kell a nagy fényerő kis pénzért, akkor a kompakt marad: Pana LX7, Oly XZ-2, Fuji X10-20-30.

Ne vegyél kutyát! Fogadj örökbe!

(#28491) Vyndree válasza pandur99 (#28490) üzenetére


Vyndree
őstag

Azt írta elvan a kitobival, amit ajánlottál 180eFt f/4.0 kezdő fényerővel. Oda kell ám a magas ISO érték. :)

[ Szerkesztve ]

(#28492) pandur99 válasza Vyndree (#28491) üzenetére


pandur99
aktív tag

Nem 180, hanem 130-ért ajánlottam. Ha elvan a kitobival, miért a 18-105-öt emlegeti? Mert maga sem tudja, mit akar.

Ne vegyél kutyát! Fogadj örökbe!

(#28493) Bazsee71 válasza pandur99 (#28492) üzenetére


Bazsee71
őstag

Elnézést, ha továbbra is félreérthető vagyok. 18-105-öt csak azért írtam, mert azt használok jelenleg, és az is kit objektív. Nagyon ritkán lőttem vele 105-ön.

Próbáltam 18-55-tel is, teljesen jó volt, kompaktabb is volt tőle a szerkezet. Gondolom Olympusnál ennek felel meg a 14-42.

Ha az Olympus lesz a befutó, akkor biztos dupla kit-ben veszem. Nyakban cipelni, mozogni megfelel a 14-42, de ha nagyon kell akkor rádobom a 40-150-est. :)

Abban igazad van, hogy ezen kívül még tényleg nem tudom igazán, hogy mit akarok. Pontosabban hogy miben kössek kompromisszumot. Kezdésnek marad az Olympus által kínált próba, majd meglátom hogy ízlik. Ha szerethető (nálam ez is fontos), akkor lehet nem gondolkozom tovább. Ha nem az igazik, akkor keresek tovább, szerencsére nem sürgős a dolog.

(#28494) Vyndree válasza pandur99 (#28492) üzenetére


Vyndree
őstag

Nikon D5000 18-105mm van neki jelenleg, de nincs vele megelégedve, mert ISO1600 már túl zajos neki. Amit kinézett E-PL5, ahhoz van a 14-42mm + 40-150mm dual obi. A tele nem kell neki, cserélni úgyse fogja. Közben mérlegel, mert a D5000-ről az E-PL5 nem olyan nagy előrelépés. Olvass vissza kicsit. érteni fogod.

(#28495) konyi79 válasza Bazsee71 (#28493) üzenetére


konyi79
addikt

Szóval míg megküzdenek rajta mit is akarsz, nézz szét a Fuji X-A1 körül, Sony NEX 5N/5T/5R/6 körül.
Ha kevés neked jel/zajban ami tud a D5000, bármilyen jó az oly zajkezelése, jpeg motorja, nem biztos jól éreznéd vele magad. Keress bármi 2012-től gyártott 16Mp-es APS-C szenzoros gépet, az összesben sony szenzor van, nagyon jók magas iso-n. A fuji meg jpeg-ben is nagyon jó.

(#28496) Bazsee71 válasza konyi79 (#28495) üzenetére


Bazsee71
őstag

Köszönöm a tippet Azon leszek hogy Sony-t és Oly-t is ki tudjak próbálni. Utóbbi egyszerűbb történet (helyben is van próbás bolt), Sony-t lesz jó móka megoldani. :)

JPEG minőség nagyjából mindegy, egy ideje csak RAW-ban fotózok, rákaptam a Lightroomra. Most tervezek ismerkedni a DxO-val is.

(#28497) konyi79 válasza Bazsee71 (#28496) üzenetére


konyi79
addikt

Besétálsz egy Sony centerbe memóriakártyával a zsebedben, és bármit fognak engedni lőj vele párat. MM-ben szintúgy.
Sony mellé érdemes megnézned a c1-et is, ha szeretsz raw-ot bűvölni, jól kezeli a nyerseit és nem mellesleg ingyen tölthető hozzá a c1 Express.

(#28498) Bazsee71 válasza konyi79 (#28497) üzenetére


Bazsee71
őstag

Az A5100-zal és az A6000-rel még meg is tudom ezt tenni, de döntés előtt azért próbálok kézbe venni egy NEX-5N és egy NEX-5R típust is. :)

(#28499) konyi79 válasza Bazsee71 (#28498) üzenetére


konyi79
addikt

Ha jársz Kecskeméten, keress privátban.
Bár van ahol akad még nex6 meg 5t, ugyanaz a szenzor

[ Szerkesztve ]

(#28500) HEAHEA


HEAHEA
tag

Sziasztok! Segítségre, tanácsotokra lenne szükségem. Panasonic Lumix G6-hoz milyen hord/válltáskát tudnátok ajánlani 10e alatt?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.