Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28501) jjeahh válasza HEAHEA (#28500) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Ez itt off... esetleg manfrotto bella III vagy bella IV?

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#28502) Tin_Shield válasza HEAHEA (#28500) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Van táskás topik.
De mielőtt ott is felteszed a kérdést pár dolgot gondolj át.
Csak a gépnek és egy (kit)obinak keresel táskát vagy egyéb dolgaid is vannak/lesznek pl.: objektív(ek), vaku, szűrök, akkuk, tablet stb? Passzentosan csak a fotós cuccnak kell, vagy olyan táska legyen amibe néha bedobnál egy könnyű széldzsekit, egy féllityis ásványvizet ilyesmiket a cucc mellé? Fotóstáskának nézzen ki, vagy inkább ne árulkodjon a beltartalomról? Olyan táskát keresel ami adott esetben egy öltöny mellett sem ciki, vagy inkább valami merészebbet?

(#28503) HEAHEA válasza Tin_Shield (#28502) üzenetére


HEAHEA
tag

Köszönöm,majd megkeresem a topikot. Csak fotós cuccoknak lenne fenntartva, semmi víz meg ilyesmik. Gép alap obival+ egy másik (idővel), pótaksi, valamennyire védje is. 10 ezres határt megszabva nem is teremtek nagy elvárásokat. Van olyan tatyó ami tetszik, 20-30ezer körül, de fölöslegesen nem akarok kiadni rá.

(#28504) kvvvvkkk válasza HEAHEA (#28503) üzenetére


kvvvvkkk
csendes tag

Sziasztok!

Első cserélhető objektíves gépemet szeretném venni, nem értek hozzá egyáltalán, viszont a jövőre is gondolva nem szeretném a legalapabb gépet venni. Nikon d5200-ra gondoltam (18-55mm VR II, 55-300mm VR) objektívekkel egy csomagban. Elsősorban kirándulásoknál, családi összejöveteleknél, néha tájképeknél szeretném használni. Szerintetek jó választás lenne? 235k- ért találtam 3 év váz, 1 év objektív garival. Jó vétel lenne?

Köszönöm szépen a válaszokat!

(#28505) ANDROID??? válasza kvvvvkkk (#28504) üzenetére


ANDROID???
addikt

Keress vissza kicsit aaz elmúlt hetekben, voltak akik ezt a kategóriát keresték. Amennyiben megér neked ennyit a 2 obis változat, meg lehet venni, ha simán belefér a keretedbe...

[ Szerkesztve ]

(#28506) kvvvvkkk válasza ANDROID??? (#28505) üzenetére


kvvvvkkk
csendes tag

Azért gondoltam erre a két obis változatra, mert a sima 18-55 mm-es változattal is 160k. Az 55-300 as obi meg 92k újonnan, így ha egyben megvenném akkor olcsóbban jönnék ki.

(#28507) ANDROID???


ANDROID???
addikt

(#28508) silmatauki válasza kvvvvkkk (#28504) üzenetére


silmatauki
őstag

Miért nem veszel 30-cal drágábban (266k körül kezdődik az árgépen) D5300 + 18-140 kombót? Bár a váz és az 5200-es között nincs durva különbség, azért az AA-hiány meg a WiFi/GPS-jelenlét nagyon hasznos… és a 18-140 veszett jó üveg optikailag. Ha le tudsz mondani a tele végéről, SZVSZ ezzel az obival sokkal jobban jársz, mint a két obis 5200-zal.

[ Szerkesztve ]

(#28509) ANDROID??? válasza silmatauki (#28508) üzenetére


ANDROID???
addikt

D7000 18-105-el? (260 körül 0expo)

(#28510) silmatauki válasza ANDROID??? (#28509) üzenetére


silmatauki
őstag

Na az se rossz, de inkább
- az MF-es (pentaprizma),
- profi rendezvényfotós (dupla SD),
- csavaros AF-et, ill.
- AF-finomhangolást (az meg inkább csak fényerős usereket)

érint… ha valaki marad a setét, új kitobinál, valszeg nem sokat veszt az AF-finomhangolás meg a csavaros AF hiányával. Én hobbigépnek, a fenti feltételekkel (fényerős ésvagy régi obik, valamint manuálfókusz nem-haszálata) sokkal inkább az 5300-ast venném, mert a 7000-es featureit egyszerűen nem használnám ki.

[ Szerkesztve ]

(#28511) kvvvvkkk válasza silmatauki (#28508) üzenetére


kvvvvkkk
csendes tag

Elgondolkodtattál. Mi az az AA? :D Olvasgattam teszteket és azt írják videózásban sokkal jobb a d5300 mint a d5200. A D5300 18-140-es obival 277k ismertebb megbízható webshopon. Azt nem tudom, hogy mennyi értelme van ennek a wifi-s gps-es dolognak. Oké a wifi-nek értem az előnyeit, bár ha olyan lassú mint egy TV-n akkor az nem annyira jó. GPS-t nem nagyon használnám szerintem. Viszont a videózás miatt lehet mégis rá kéne szánnom többet, mert amit láttam tesztvideókat az 5300-tól azok nagyon jók. Még azt is szeretném megkérdezni, hogy mennyi ideig jó egy ilyen gép, illetve mi romolhat el benne? Milyen karbantartást igényel? Nyilván vigyáznék rá, de azért mégis jó lenne tudni, hogy mondjuk mennyi idő alatt használódik el? 5 év, 10 év?
Köszi

(#28512) MrChris válasza kvvvvkkk (#28511) üzenetére


MrChris
nagyúr

A normál használat mellett simán ki fog tartani a következő gépedig. A legkopóbb alkatrész a redőnyzár amit fotózáskor és minden videózáskor, liveview használatkor kinyit a váz. A levegőben lebegő apró porszemek kerülnek bele, azok koptatják. Leginkább obicserekor kerül bele. De tapasztalatból azt javaslom hogy extrém helyeket leszámítva erre nem nagyon érdemes figyelni mert teljesen megöli a fotózás élményét!

(#28513) Lassú Víz válasza MrChris (#28512) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Nem csak az obi csere. Zoomoláskor amikor a tubus megy kifelé egy szívó hatás érvényesül, és az apró szennyeződések mellette is bejutnak.

Korábban az átlag felhasználónak esélye sem volt annyi tekercs filmet venni, hogy expószámmal megölhesse a vázat. Több gondolkodással és kevesebb sorozattal nem azért fogunk vázat cserélni mert tökre megy a zár, hanem azért, mert van már sokkal jobb.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#28514) fireman123 válasza kvvvvkkk (#28511) üzenetére


fireman123
őstag

Sziasztok!
"Olvasgattam teszteket és azt írják videózásban sokkal jobb a d5300 mint a d5200. A D5300 18-140-es obival 277k ismertebb megbízható webshopon. Azt nem tudom, hogy mennyi értelme van ennek a wifi-s gps-es dolognak. Oké a wifi-nek értem az előnyeit, bár ha olyan lassú mint egy TV-n akkor az nem annyira jó. GPS-t nem nagyon használnám szerintem. Viszont a videózás miatt lehet mégis rá kéne szánnom többet, mert amit láttam tesztvideókat az 5300-tól azok nagyon jók."

Csatlakozva a fentiekhez első DSLR gépemnek a D5300 18-105 kittet néztem ki, amit nyárig szeretnék megvenni (hátha addig lesz árcsökkenés még, vagy esetleg hasonló akció mint pár hete a 220voltnál ...ott -10% volt 3 napig).
Kérdésem, hogy érdemes-e +27e-t adni a 18-140-es kittért a 18-105-el szemben? .....(anyagilag eléggé határon vagyok a 18-105 kittel is (~250e), mivel még egy csomó dolgot úgyis kell venni (táska, tartalék akku, gyors sdhc kártyák, és persze sorolhatnám tovább, ......de állvány, fényerős fix obi ...stb. most még nem fér bele a keretembe, vagyis beleférne, de most csak a legfontosabbakat akarom megvenni, a többit majd apránként ha látom hogy mire is lesz szükségem.
Zoomban nem tűnik soknak a különbség, minőségre jó a 18-105 obi is?.... vagy sokkal jobb a 18-140?
Érzésem szerint nekem kezdésnek elegendő lehet a 18-105 (persze csak ha ajánlott ez a kit obi), ha esetleg rákapok a fotózás ízére jobban, akkor majd talán egy hosszabb zoom később....

[ Szerkesztve ]

(#28515) MrChris válasza fireman123 (#28514) üzenetére


MrChris
nagyúr

Semmilyen nikonos cuccom nincs. Ez alapján picivel jobba 18-140.
A dpreview-os összehasonlításban is picivel élesebb a 18-140.

(#28516) silmatauki válasza fireman123 (#28514) üzenetére


silmatauki
őstag

SZVSZ sokkal jobban jársz a 18-140-nel. Nemcsak nagyobb az átfogása, hanem azon igen ritka kitobik egyike, amit nem kell azonnal lecserélni, sőt.

(#28517) Bazsee71


Bazsee71
őstag

Időközben tovább folytattam a böngészést, és a következő kérdés merült fel bennem: DP Review Image Comaprison alkalmazása mennyire megbízható forrás?

Itt vetettem össze a következő gépeket: Olympus E-PL5, Sony NEX-5T, Fujifilm X-M1, Samsung NX300
Még annyi a listához, hogy NX300 kitben kb. egy áron van az E-PL5 dupla kittel, NEX-5R és Fuji kitben pedig jó ha használtan található ebben az árkategóriában.

Az oldalon látható tesztkép alapján pedig - nem szakavatott szemmel - a következő sorrendeket állítottam fel.

ISO3200, RAW (az X-M1 kivételével szerintem hangyányiak a különbségek):
1. X-M1
2. NEX-5T
3. E-PL5
4. NX300

ISO6400 RAW (különbségek szintén az előzőek szerint):
1. X-M1
2. NEX-5T
3. NX300
4. E-PL5

JPEG motor:
1. X-M1 (toronymagasan)
2. E-PL5 (bár kicsit eltolja a színeket)
3. NEX-5T
4. NX300 (nagyon gyenge)

Ugye mint többször leírtam, D5000 most a jelenlegi gép, és mivel sokszor használom ISO1600-on, jelenleg csak RAW-ban lövök, hogy valamilyen szinten utólag javítható legyen a kép. Per pillanat van olyan album, ami fél éve vár arra, hogy Lightroom-mal rendbe tegyem a képeket... :(
Ennek fényében, és a fentiek alapján azt látom, hogy a Fuji jelentős előnyétől eltekintve egyben van a mezőny, az E-PL5 sincs kimondottan lemaradva a MFT méret ellenére. Ha azt is nézem, hogy JPEG-ben mit dob ki a gép, akkor részemről az X-M1 és az E-PL5 a legelfogadhatóbb.
Mint itt többen írtátok, a legjobb obipark az Olympushoz van, de nem az a fajta leszek, aki 3-4 db objektívvel fog szaladgálni. Samsung használt piacon nem igen van, de nem is a legdrágábbak a további egységek. Ilyen szempontból szerintem a Sony és a Fuji a leghúzósabb, utóbbi kimondottan.

Cáfoljatok meg, ha valamivel fentebb nagyon mellényúltam, de jelenleg ott tartok, hogy tényleg kézbe kell venni mindet, mert igazán egyikkel sem fogok mellényúlni, még az NX300-zal sem (korábban nem gondoltam volna, hogy a Samsung bekerül a kalapba, az extrái pedig kifejezetten hasznosnak tűnnek). Ha a legtutibbat akarom, akkor X-A1 vagy X-M1 alap objektívvel, viszont ahhoz később már lencsét biztos nem veszek (egyszerűen ennyit nem szánok rá). Ez pedig már az én igényeimtől függ, hogy megelégszem vele, vagy sem, de első sorban nem az objektív cserélhetősége miatt keresgéltem korábban a DSLR kategóriában sem, hanem szimplán a képminőség miatt. E-PL5-höz adott dupla kit pl. biztosan kielégíti minden távlati igényem.

Elnézést a hosszú hozzászólásért, és a terjedelmes hangos gondolkodásért, de szívesen venném a fenti listákkal kapcsolatban a további véleményeteket, hogy legalább tudjam mennyire szorul még kalibrálásra a szemem. :)

(#28518) Tin_Shield válasza Bazsee71 (#28517) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Nem mondom, hogy nincs értelme a tesztábrás összehasonlításnak, de csak ennyiből nehéz megmondani milyen lesz az ég kékje, növényzet zöldje, a bőrszín visszadása stb.
De egyébként a következtetéssel* és a sorrenddel tulajdonképpen egyetértek, ahogy azzal is, hogy nem tudsz rossz gépet venni.
* az Olympushoz annyit tennék hozzá - ezt ismerem -, hogy a meleg színek irányába az eltolódás menüből kikapcsolható. Van aki szereti, én spec. nem, alapból kikapcsolom.

(#28519) Lassú Víz válasza Bazsee71 (#28517) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Ha belefér a keretedbe, nézd meg az Olympus E-M10-est is. Újabb, több szolgáltatás, kereső. Képminőségben kb. ott lesz mint a PL5-ös, de számomra (és gondolom DSLR után neked is) az EVF fontos. Az utólag rárakható keresőket szerintem célszerű elfelejteni. Volt már olyanom, nagyon nehezen tudtam vele együtt élni.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#28520) fireman123 válasza silmatauki (#28516) üzenetére


fireman123
őstag

Köszi a véleményt ....megfontolom, de lehet hogy maradok a D5300 18-105 kit mellett, és ha szükségem lesz rá, akkor a későbbiekben veszek nagyobb zoom-ot (pl. 70-300 ...ha nagyon szükségét érzem, bár elég húzós számomra az ára, persze kompromisszumnak és kezdőknek mint én még ott van az olcsó Tamron, persze a maga korlátaival/minőségével) ....a 105 és a 140 között nem érzek hűde nagy különbséget zoomban, ha nem a számokat nézem, hanem egy zoom szimulátort, ....többek véleménye szerint a 18-105 is vállalható kitobi ....meglátjuk.....nem nagyon akarok árban elszaladni, mivel egy sor cuccot még venni kell a gépvázon és az obin kívül.....

[ Szerkesztve ]

(#28521) Bazsee71 válasza fireman123 (#28520) üzenetére


Bazsee71
őstag

Nagyon jó a 18-105-ös kitobjektív, amiatt ne aggódj. Két éve nyúzok egyet, ár-érték arányban közel nincs ellenfele. A teléjét nagyon ritkán fogod kihasználni. ;)

(#28522) fireman123 válasza Bazsee71 (#28521) üzenetére


fireman123
őstag

:C :R

(#28523) ElGatto


ElGatto
aktív tag

Kicsit lehet off, ma láttam élőben egy sony dsc-qx100-at. Van ennek a masinának értelme? Tükrös gép vásárlásáról már lemondtam, panasonic keresős és az oly pl5 között vacilálok még. Esetleg samsung nx300 , már csak az asszonyt kell meggyőzni.

(#28524) silmatauki válasza ElGatto (#28523) üzenetére


silmatauki
őstag

Szerintem ne vacakolj a Samu NX300-zal, hacsak nem adják oda kihagyhatatlan áron (mondjuk 50e kitben). Amennyiért különben megy (100 körül) már utómunkát stb. nem igénylő X-A1-et is kapsz. Plusz az NX300-nak most jött ki az utódja, az NX500, azaz tovább esik majd az NX300 áta, különösen használtan, ahogy az emberek szbaadulni próbálnak tőle.

(#28525) silmatauki válasza Bazsee71 (#28517) üzenetére


silmatauki
őstag

"Ha a legtutibbat akarom, akkor X-A1 vagy X-M1 alap objektívvel, viszont ahhoz később már lencsét biztos nem veszek (egyszerűen ennyit nem szánok rá). "

Valóban, ha nem akasz plusz obikat venni, akkor a Fuji rendszer legnagyobb hátránya (a natív obik ára) nem okoz gondot. (Persze itt is lehet venni Samyang manuál cuccokat. Én pl. egy 85/1.4-et fogok venni, valszeg Nikon bajonettel adapterezve, hogy más vázaimra (pl. egy esetleges jövőbeli NX500-ra, urambocsá NX1-re) is rámenjen.)

(#28526) Vadmeggy


Vadmeggy
aktív tag

Sziasztok!

Segítségeteket kérném. Majdnem megrendeltem az nx300-at, amit régóta kinéztem, de most látom, hogy itt nem nagyon ajánljátok. Olympus E-PL5 volt a másik gép amit néztem.
Családi fényképezőgépnek kéne, amit bárki használna, tehát a képminőség mellett az egyszerű használat is fontos lenne. Ti mit ajánlotok 100k összegig?

A cserélhető objektív nem feltétlenül szempont, de kompakt méret és a képminőség igen.

Ha szélesebb lenne, lehetne gyúrópad. Rajta tricepszezne egész Európa.

(#28527) silmatauki válasza Vadmeggy (#28526) üzenetére


silmatauki
őstag

Olvass vissza – a PL5 az egyik legajánlottabb gép, azzal nem jársz rosszul. Egy százasért érdemes lenne még meggondolni az X-A1-et, bár az a kitobijával sokkal vaskosabb gép, mint a PL5. (De jobb is képminőségben.)

(#28528) Vyndree válasza Vadmeggy (#28526) üzenetére


Vyndree
őstag

Fuji X-A1, E-PL5 duplakit (klubtagsággal), esetleg Sony NEX5 valamelyik verziója akciósan ha kifogod.
E-PL5 tele obiját ha eladod akkor 109-ért úgy is megéri.

(#28529) Bazsee71


Bazsee71
őstag

(#28530) silmatauki válasza Bazsee71 (#28529) üzenetére


silmatauki
őstag

"Samsung NX30 + 18-55 150k"

Annyit sem ér meg. Egy százast megérne – és pont annyiért szórták ki az egyik MM-ben pár hete. Ha nagyon kell EVF 150 körül, akkor egy alig használt X-E1 + 18-55-tel milliószor jobban jár.

(#28531) schawo válasza silmatauki (#28530) üzenetére


schawo
titán

A G6-nál nem rosszabb, és nem is drágább. Alapvetően nem olyan rossz az az NX30 ár.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#28532) KunyA


KunyA
csendes tag

Sziasztok!

Eléggé kezdő vagyok. Életem első kameráját készülök megvenni. Nem sok elvárásom van, lődözni szeretném a képeket és örülni a legtöbbnek,hogy "jajj de jó, vannak emlékeim erről vagy arról". DE azért nem akarok igénytelen lenni, ha megjön a kedvem valamit lefotózni viszonylag jól, akkor azért legyen ahhoz is eszköz.

Most az edigitalban akcióban kapni egy Nikon 1 S2-t : [EZT] .

Mi a véleményetek az ár/érték arányról? Jó pár tesztet elolvastam és nekem bejött ez a gép, de szeretnék érettebb tanácsokkal találkozni.

Köszi előre is.

(#28533) schawo válasza KunyA (#28532) üzenetére


schawo
titán

Nem rossz választás. Az áráért jó.

Ha ennyi a keret, és új kell, akkor mellé lehet tenni a Sony A3000-et.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#28534) menyhartlevi válasza silmatauki (#28530) üzenetére


menyhartlevi
aktív tag

100 volt az NX30? :Y
Erről lemaradtam...

[ Szerkesztve ]

(#28535) Bazsee71 válasza menyhartlevi (#28534) üzenetére


Bazsee71
őstag

Hát igen, annyiért szerintem én is kipróbáltam volna. :)

(#28536) sideburns válasza menyhartlevi (#28534) üzenetére


sideburns
aktív tag

150 volt.

(#28537) silmatauki válasza sideburns (#28536) üzenetére


silmatauki
őstag

Vagy az irányjelzőn, vagy vmelyik itteni Smasung NX topicban olvastam márc. (vagy feb.?) végén a félárú készlet-kiszórást. Ott írták a népek a 100k-s NS30-at.

SZVSZ 150-et semmiképp nem ér meg az NX30. Azért már tényleg kap az ember egy X-E1-et, ami klasszissal jobb képminőségű, jobb EVF-ű, minőségibb fogású stb. (persze közel sem olyan gyors).

(#28538) silmatauki válasza KunyA (#28532) üzenetére


silmatauki
őstag

"Mi a véleményetek az ár/érték arányról? Jó pár tesztet elolvastam és nekem bejött ez a gép, de szeretnék érettebb tanácsokkal találkozni."

Nikon 1-et akkor vegyél, ha
- nem zavar a “csak” 30mm equiv-en induló 11-27 kitobi (vs. mondjuk az A3000 ekv. 27-en induló, azaz sokkal szélesebb 18-55-e)
- nagyon fontos a nagyon gyors fókusz
- mindenképp kell az elektronikus shutter (mert pl. tonnaszámra akarsz time lapse-elni vagy kell a zajmentes működés)

Amúgy szerintem általános (nem sport/akciólövő) célra sokkal jobb még az A3000 is, mert klasszissal jobb a képminősége.

(#28539) Gravity1234


Gravity1234
tag

Sziasztok!

Tudja valaki hol lehet kapni jo minosegu, vastagabb (nem ez az ujjnyi vekony) nyakpantot Olympushoz?
Kifejezetten Olympusos markajelzesut, lehetoleg keket keresnek. Az Oly oldalan nekem ugy tunik csak vekonyak vannak.
Koszi,
G.

Olympus OMD-EM5 + Mzuiko 12-40 Pro 2,8

(#28540) jjeahh válasza Gravity1234 (#28539) üzenetére


jjeahh
nagyúr

ebay?

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#28541) Lassú Víz válasza Gravity1234 (#28539) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Keress régi E-System nyakpántot. Szerintem, ha beírsz az irányjelzős adok-veszekbe biztos lesz pár jelentkező aki eladja.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#28542) ElGatto


ElGatto
aktív tag

Hi!

Egyre közelebb kerülök a gépvásárláshoz.

Van egy Krisztus előtti Oly szappantartónk, amiből számunkra jó képek esnek ki, ezért szimpatizálok az Oly epl5 - el. (kérdés kell - e a dupla kit számunkra)
Most láttam aprón egy Pana g5 készüléket 90 - ért, a kereső miatt tetszene, de bizonytalan vagyok mennyivel nyújt kevesebbet oly-val szemben?
Illetve nemrég kérdeztem csak nem kaptam választ, mennyire van létjogosultsága egy Sony DSC QX 100 cuccnak a fentebb említett gépekkel szemben?
Ti mit javasoltok?

(#28543) daniduke válasza ElGatto (#28542) üzenetére


daniduke
tag

A régi gép gondolom 3x vagy ekörüli zoomot tudott, ha ez elég volt akkor elég lesz a sima kit is, nem kell a dupla.
A pana keresőben, fogásban és videó minőségben adhat pluszt, míg az oly méretben, váz stabiban, illetve egyesek szerint szebb képeket köp ki magából, a pananal lehet kelleni fog némi utómunka. Hogy 90 ért jó e a g5 azt nem tudom, rég nem láttam a használt piacon de én kicsit drágállom. Persze nagyon nem mindegy hogy milyen obi jár hozzá.

https://www.flickr.com/photos/133492723@N03/

(#28544) ElGatto válasza daniduke (#28543) üzenetére


ElGatto
aktív tag

Hi!

Pana itt van az aprón ezzel az obival: 14-42mm f/3.5-5.6 ASPH MEGA O.I.S.

(#28545) ThorsHUN válasza daniduke (#28543) üzenetére


ThorsHUN
őstag

Bocsanat h belekibickedem, de ha az MMben 110ert megveszi a duplakitet akkor is jobban jon ki, mintha megvenne a szimpla kitet 100ert.
A masodik obi azert 10nel tobbet er.

Sot. Ha van cetelem hitelkartyaja a mediaban meg mindig 10% engednenyt adnak ra. Szal sztem erdemes utanajarni.

[ Szerkesztve ]

(#28546) gmatyi88


gmatyi88
tag

Sziasztok. Gondolkodok valami jó kis gépen. Dslr vagy Milc gépeket nézegettem. Használtan venném olyan 100k ig. Egyébként kezdő vagyok de nem akarok alap gépet,hogy utána eladjam mert kinőttem. Pár tippet kaphatok??Köszi

(#28547) jjeahh válasza gmatyi88 (#28546) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Kis méret-súly fontos? kereső kell? egyéb igények? Amúgy a használtpiacon a legjobb ár-érték arányú vázak sztem dslr fronton a nikon d90, canon 50d, milc fronton meg a panasonic g3, g5, esetleg fujifilm x-e1 attól függően, hogy milyen obikra fejlesztenél később (fujira az obik nagyja viszonylag drága). Ha csak váz kell beleférjen a keretbe, akkor olympus e-m5 is felbukkan néha hasonló árban.

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#28548) daniduke válasza ThorsHUN (#28545) üzenetére


daniduke
tag

Ez így igaz, de én csak arra próbáltam válaszolni hogy kellhet-e neki a teleobjektív. Az hogy megveszi a duplakitet és 30 körül utána megválik a telétől, így spórolva pár ezrest, vagy hogy hogy szerzi be, az már az ő dolga :)

https://www.flickr.com/photos/133492723@N03/

(#28549) menledge válasza daniduke (#28548) üzenetére


menledge
senior tag

Sziasztok!

Rendezvényeken való fotózásra, kül- és beltérre egyaránt megfelelne a Samsung NX3000 80K-ért?
A kit obival és vakuval? Vagy inkább valami kompakt gépet válasszak?

Előre is köszönöm a segítsét!

(#28550) jjeahh válasza menledge (#28549) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Milyen rendezvényre? amúgy sztem a szamszung, mert ahhoz legalább vehetsz később fényerős fixet (beltérre, gyenge fényben kötelező)

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.