Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29651) daniduke válasza Nincs név (#29648) üzenetére


daniduke
tag

Most az index adok veszeken van egy gf-1 + evf 25 ezerért, ugyan elég régi a gép de én most ezt venném a helyedben. Epm1-em van és valóban hiányzik a kereső.
(pana G 1-2-3 -at meg ezer éve nem láttam eladót, nem tudom mennyiért adják manapság )

https://www.flickr.com/photos/133492723@N03/

(#29652) jjeahh válasza daniduke (#29651) üzenetére


jjeahh
nagyúr

+1 a gf1-re, a pana kitobi stabija jobb, mint az oly e-pm1 vázban lévő kéttengelyese, több a kezelőszerv, gyorsabb-pontosabb az af, egyedül talán a jpg motor gyengébb.

Nincs név: röviden: [link], bővebben meg valaki ide összegyűjtött annó párat: [link] :D

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#29653) #31733248 válasza 80hun (#29649) üzenetére


#31733248
törölt tag

(#29649) 80hun

"Régi fém -üveg Minolta AF-eket nem adaptereztél még?"

Még nem, de ahogy elnézem, sokan használnak E-s gépeken ilyeneket adapterrel, főleg olyanok, akiknek megmaradt a múltból. Engem kevésbé hoznak lázba, egy-egy hosszabb, fényerős fix kivételével nem is érdekelnek túlzottan. Egy tükrösre gyártott 70-200mm F2.8 talán izgalmasabb lenne, de az 55-200 is tud f4-et 100mm-ig (f4.5 van 135mm-ig), szépen rajzol, így végülis elvagyok vele és a 300 grammjával alkalomadtán.

(#29650) schawo

"Sajnos a Samu 16-50 egy kiábrándítóan rossz objektív. Egy mezei kitobi minőségét hozza f/4.0 felett, alatta meg egy olyan kitobiét, amit valahogy átfaragtak "nagyobb lukra"."

Nem is tudom, mit gondoljak róla, annak is ellentmondásos a szereplése a teszteken. És az is 600+ gramm... :(

[ Szerkesztve ]

(#29654) silmatauki válasza #31733248 (#29653) üzenetére


silmatauki
őstag

"Nem is tudom, mit gondoljak róla, annak is ellentmondásos a szereplése a teszteken. És az is 600+ gramm..."

Igen, a DPR pl. kifejezetten dicsérte; a németek meg fikázzák ezerrel (és igazuk is van ez utóbbiaknak, tényleg gyászosan szerepelt, amit ki is hangsúlyoztam itt a Samu topicban), ahogy (természetesen) a kis PZ-t is. Gyártási szórás?

Mind1, úgyse terveztem ilyet venni. Ha veszek egy NX500-at, ahhoz prime-ot a 45-öst fogom venni, mert nekem panózni most az a legoptimálisabb gyutáv, így ahhoz keresek (lerekeszelve) igen éles obit és normálisan húzható vázat. Az 50mm már használhatatlanul hosszú (nincs átfedés a Portrait állásban 15 fokonként csinált fotók között), így nem tudok pl. Fuji váz + Nikkor 50 1.8D-vel nyomulni, ami pedig jó felállás lenne.

(#29655) 80hun válasza #31733248 (#29653) üzenetére


80hun
addikt

Szerintem nem csak azért használják mert megmaradt, voltak különleges darabok is köztük nagyon jó rajzal..
Egy La-Ea4-es adapter nagy vágyam ezekhez.
Amit felsoroltam mind volt csak redszerváltáskor eladtam, most némelyiket visszasírom. Persze egy A7-es váz jobb lenne hozzájuk.
Persze némelyiket a súlya miatt nem szivessen raknám milcre Pl 70-210/F4 v 80-200/2.8 Apo. :-)
De a kisseb fix-ek vonzanak inkább.
Meghát az adaterrel a sony A7 obikínálata is sokkal nagyob.

[ Szerkesztve ]

(#29656) Nincs név válasza jjeahh (#29652) üzenetére


Nincs név
tag

Köszi, az a "pár" link jól fog jönni :) Panahoz akkor a 2. generációs 14-42es kitobit nézzem? Igazából itt aprón tetszett meg hogy alig használt pen mini van még garival, és ugyanígy alig használt garis kitobit is találtam hozzá. Mivel annyira nem tudom mire figyeljek használt vásárláskor ezért ez előny.

De ha a pana jobban ajánlott (vagy legalábbis a minihez képest jobban) akkor körbenézek azon a vonalon is. Köszönöm a segítséget mindenkinek. :R

(#29657) jjeahh válasza Nincs név (#29656) üzenetére


jjeahh
nagyúr

A második gen. pana kitobi általában drágább, de jobb és kisebb is. Nekem az első gen. van, nem valami éles, de azért az is használható, csak ne lenne ennyire biliműanyag :)
Szerk: esetleg ha 14-45-öt találsz olcsón az sem rossz, élességben kb. a második gen. kitobi szintjén van.

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#29658) MrChris válasza daniduke (#29651) üzenetére


MrChris
nagyúr

Nem akarok nagyon ünneprontó lenni, de azaz evf 202kpixel felbontású! Azzal még azt is nehéz felismerni hogy kutya vagy ló van a képen, nem hogy élességet egyebeket..,

(#29659) daniduke válasza MrChris (#29658) üzenetére


daniduke
tag

Ezt nem tudtam, igaz nem is néztem utána, azt hittem hasonló jó minőségű mint az Olympusé.
Még így is megéri szerintem, bár ha van hasonló árban g-x akkor nyilván azzal jobban jár.

https://www.flickr.com/photos/133492723@N03/

(#29660) #31733248 válasza silmatauki (#29654) üzenetére


#31733248
törölt tag

(#29654) silmatauki

A dpreview.com még le sem tesztelte azt az obit, kíváncsi leszek majd akkor a véleményükre... Fura mindenesetre, hogy az egyik teszten leszerepel valami, a másikon meg magasztalják. Én a legjobban arra adok, milyen képeket látok az adott obitól, különösen az én felhasználói szokásaim ismeretében. A tükrösre gyártott 35 és 50mm-es fixek például nagyon jó felbontásúak voltak ugyan, de a 30mm-es Sigmának, vagy az 50mm-es E-s obinak szebbek a színei és ez utóbbinál határozottan selymesebb a bokeh is. Ez gyakorlatilag nem mérhető, mégis fontos kategória. Nem beszélve arról, hogy adapter sem kell és az AF is gyorsabb.

Nálad a panóknál az elforgatást automatika végzi?

(#29655) 80hun

Tudom, hogy vannak a Minolták között nagyon jó darabok, de engem a fixek érdekelnek inkább, azokból meg a natív E-s darabok is nagyon jók. Mondjuk lehet, hogy lecsapok majd valami fényerősebb zoomra, ami szépen rajzol 135-ig nyitva is. Akkor már gyakorlatilag mindenem van, ami fontos és igazán érdekel.

[ Szerkesztve ]

(#29661) silmatauki válasza #31733248 (#29660) üzenetére


silmatauki
őstag

"Nálad a panóknál az elforgatást automatika végzi?"

Jelenleg egy Nodal Ninja 3 Mk II-vel nyomulok, alap rotatorral. Ez azt is jelenti, hogy mivel a racsni max. elemszáma 24, min. 15 fokot tud csak leképezni, kisebbet nem. Emiatt ekv. 70mm a max. használható gyutáv, afelett már túl kicsi vagy, 75mm körültől, már egyáltalán nincs átlapolódás.

Az effektíve nagyobb racsniszámú Advanced rotator postával, áfával, vámmal (csak USA-ból lehet rendelni) kb. 100e-ben állna meg. Akkor már egyszerűbb, ha veszek pluszban egy NX500 + 45mm kombót, akkor legalább lesz két komoly képminőségű, kompakt vázam, és nem kell állandóan obit cserélgetni, ha csak sétálok – a Fujin lehet az 50-230, a Samun meg valami kis obi (pl. a 16mm prime, ami nagyon jól sikerült, és – a Fuji 16-osához viszonyítva - filléres tétel.)

(#29662) MrChris válasza silmatauki (#29661) üzenetére


MrChris
nagyúr

15°?! Hát ez elég gáz ;] bratyóm 12 éve épített egy ilyet wincseszter motorból meg vezérlőt, mechanikát hozzá, mindezt egy Atari portfólióval lehetett irányítani, amire szintén maga írta a progit. 1 kört akár 3600 lépésben is meg tudott tenni.

Mi lenne ha egy körmenet után 7.5°-al elforgatva még egyet lőnél?

(#29663) athomi válasza MrChris (#29619) üzenetére


athomi
veterán

Szerintem meg van a létjogosultsága annak is, mert ha épp nincs szükséged az EVF-re, akkor egy elég kompakt méretű géped van. És még így is bőven az E-M10 ára alatt maradsz, ha használtan veszed a keresőt.

(#29664) ThorsHUN válasza MrChris (#29619) üzenetére


ThorsHUN
őstag

Ez tok jo lenne, de szerintem az m10-eseket nem nagyon fogjak eladogatni fentebb lepes miatt. Nagyon jol eltalalt kis gep az.
Masreszt meg ha kitben vette, megtartja az obikat, azok potlasa meg, hogy is mondjam majdnem ugyanott vagy mintha megvenned a kitet. Ha lehetne kapni ugye:d
Persze mondom hogy hogy kb kozom sincs hozza. Cafoljatok:)

(#29665) MrChris válasza athomi (#29663) üzenetére


MrChris
nagyúr

Van létjogosultsága, csak nem ezen az áron. Aki próbálta inkább kifizetné a különbözetet. Cserébe nem csak egy vázban van minden, hanem egy rakás plusz hardvert és funkciót kap, kezdve az összehasonlíthatatlanul jobb szenzorstabin át a tárcsák, gombok, fogás...

(#29666) atirag


atirag
őstag

Van egy olympus E-PL5 fényképezőgépem és gondokodtam wifis sd kártyán. Érdemes ilyet vásárolni vagy csak szenvedni fogok vele. Hogy működik egy ilyen. Laptopra feltőlteni a képeket kell router is?

(#29667) Vyndree válasza atirag (#29666) üzenetére


Vyndree
őstag

Általában a régebbiek iOS, és Android rendszerű telefonokra elérhető Wi-Fi SD App, melynek révén rendkívül könnyen és egyszerűen csatlakozhatunk a közelünkben lévő hotspotokra, illetve magára a világhálóra.
Ez pedig egy újabb kártya: Mobi Pro WiFi SDHC szerintem valami ilyensit keresel.

(#29668) 80hun válasza atirag (#29666) üzenetére


80hun
addikt

Én a gyári wi-fit próbáltam ki ami a gépembe van. Háááát én nem várom ki mire feltölt hálózatom keresztűl pár gigabyte adatot. Elég lassúcskák szegények. Én vagy kártyaolvasózok vagy feldugom usb-n az a tuti. :)

De ezt neked kell eldönteni szügséged van e rá.

(#29669) Maximum1 válasza atirag (#29666) üzenetére


Maximum1
őstag

Szintén Epl5-öm van.
Pénteken vettem egy ilyet itt.
Itthon asztali pc-m van kábel+router kombóban, kértem kölcsön usb wifi sticket, 1 órát szenvedtem, szerintem kell még egy kártyaolvasó is hogy konfiguráljam a kártyát, itt tartok most, szerintem félrerakom, nem ér ennyit.
Okostelefonnal gyönyörűen működik, tablettel is, laptoppal nem próbáltam, de szerintem ott is problémás lehet mint az asztalin, windowsot nem bírja?
Valami program hiányozhat, a Total Commander sem látja, böngészőben betölti a thumbnails-okat és szenvedve egyesével lejönnek a képek, de nem hiszem hogy így kéne működnie.

[ Szerkesztve ]

(#29670) atirag


atirag
őstag

Jelenleg nem tudom mennyire van szükségem a felhős részre mert jelenleg sem használom.
Amire szükség lenne,hogy ne keljen kivenni a kártyát a gépből. De ha nagyon lassú akkor számomra sem lesz túl jó:)
Nincs ebből gyorsab és lassabb változat?
Azért lenne szükség rá mert a laptopban nincs olvasó és a plusz dolgokat mindig "elhagyom".
És a laptop mellé sem szeretek semmit rakni mert így is csak egy vékony huzat van rajta.
Van olyan opció is,hogy telefonra(iphone) vagy latopra tőltsem hálózati hozzáférés nélkül?
Mert mikor nyaralni megyünk akkor nem igazán van elérhatő wifi mindehol többnyire csak a közonti termekben.

Maximum1: Mit jelent az,hogy gyönyörűen működik? Mert nekem pont erre lenne szükségem. Milyen sebességgel megy fel egy kép?

[ Szerkesztve ]

(#29671) Maximum1 válasza atirag (#29670) üzenetére


Maximum1
őstag

Sajna nem írja a sebességet, de kb 5ms egy 7 megás kép.
Van egy pár videó fent, jól látni mit tud.
Ebay-en van 8/16/32GB-os.

[ Szerkesztve ]

(#29672) 80hun válasza atirag (#29670) üzenetére


80hun
addikt

Hát én olyat találtam hogy 6MBytos fájl 10sec..
Inkább vegyél sztem egy nagy kártyát amire ráfér minden. Nemtudom mi a max amit még kezel.

[ Szerkesztve ]

(#29673) atirag válasza 80hun (#29672) üzenetére


atirag
őstag

A két info nem egyezik pontosan:)
A nagy kártya megvan,de a wifis kártya amiatt kellene,hogy nyaraláson meg tudjuk nézni a képeket egyből.
Mert ott jobban látszanak a vicces részletek:)

(#29674) Maximum1 válasza 80hun (#29672) üzenetére


Maximum1
őstag

Az Eye-Fi kártya, az alap nem ismeri a Raw fájlt, míg a Toshiba igen, persze csak ha szükséges.

Itt az alján írja a sebességét.

[ Szerkesztve ]

(#29675) 80hun válasza atirag (#29673) üzenetére


80hun
addikt

Arra biztos jó lesz hogy telefonra vagy tabra rátölsd. És akkor egyből nézhetitek is.

Látom a toshiba flash air gyorsab. De azt nemtudom kompatibilis e az e-pl5-el. A gyártó nem tér ki rá sajnos..

[ Szerkesztve ]

(#29676) atirag válasza 80hun (#29675) üzenetére


atirag
őstag

"Maximum1" pont olyat vett. Ez megér nekem annyit,hogy kipróbáljam.
Köszönöm a válaszokat mindenkinek. Ezt a toshiba-t kipróbálom.

(#29677) Maximum1 válasza 80hun (#29675) üzenetére


Maximum1
őstag

Annak kell lennie, sok helyen adták/adják a géphez, Toshiba oldalán is benne van a listában, oly is említi és nálam is szó nélkül teszi a dolgát.

(#29676) atirag inkább extrának fogd fel, tud ilyet is és megadtad a lehetőséget magadnak hogy legyen ha kell.

[ Szerkesztve ]

(#29678) 80hun válasza Maximum1 (#29677) üzenetére


80hun
addikt

Akkor biztos ok lesz.
Jó dolog egyébként. Egyből nézheti a család :Y

[ Szerkesztve ]

(#29679) MrChris válasza 80hun (#29678) üzenetére


MrChris
nagyúr

Miért nem inkább egy nagy tükröt használtok, azzal folyamatosan egyből nézheti mindenki magát hihetetlenül jó képminőségben! ;]

(#29680) banderasz77


banderasz77
addikt

Az E-M10 tényleg ilyen brutál jó gép? Melyik akciós szett lenne a best buy jelenleg?

(#29681) .: JuSzT :. válasza banderasz77 (#29680) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

a bal oldali.

:P

de komolyan.... leírhatnád mire használnád, mennyi a keret, stb.

(#29682) 80hun válasza banderasz77 (#29680) üzenetére


80hun
addikt

Modjuk ez.

(#29683) banderasz77 válasza .: JuSzT :. (#29681) üzenetére


banderasz77
addikt

Régebben fotózgattam egy D200-al. Most visszatérnék, de teljesen amatőr vagyok hozzátok képest.
Család, utazás, kis makro lenne a téma. Ár/érték arányt nézek, itt elég szép a kedvesség. Keret kb. itt áll meg.

(#29684) 80hun


80hun
addikt

Na ez érdekes lesz :-)
Kár hogy nembirom megfizetni. :-)

(#29685) szegto


szegto
senior tag

Üdv.
Érdeklődnék, hogy mostanság melyik az a MILC gép ami best buy?
Valamint mennyivel lenne szebb a kép egy DSLR géppel?
kb 100e a határ, többet nem nagyon szánnék rá.
Egyelőre Samsung nx3000 -et néztem 18-55-ös obival. Ez mennyire ajánlott?
Törekednék arra, hogy ne legyen egy féltégla a gép, ezért is maradnék a MILC-nél de persze minden másra is vevő vagyok. :)

Köszi a segítséget

(#29686) silmatauki válasza szegto (#29685) üzenetére


silmatauki
őstag

Samu NX3000 felejtős, főleg 40e fölött. Ha tényleg kell a mini méret meg a max. 100k, akkor ezek jó vételek:

Sony A5000 + 16-50 (már volt 80k-ért is MM-ban; amúgy általában 100k körül fut)
PL5 (90k körül lehet most a szimpla kit, ha még lehet kapni)

Amúgy lehet, jobban járnál egy csúcskompakttal, pl. az RX100 első verziójával, ami pár nappal ezelőtt már 108 körül volt. Nem sokkal rosszabb képű, mint a fenti gépek, és sokkal kisebb. Ha nem akarsz plusz obikat venni / használni, csak a kitet, akkor én azt venném, nem MILC-et.

(#29687) szegto válasza silmatauki (#29686) üzenetére


szegto
senior tag

Én is a kompakt mellett döntöttem volna.
Vettem egy Lumix LX7-et. Viszont előtte NX1000-es Samsung volt és eléggé nagy a képbeli különbség... valószinű a 10MP különbség miatt... pedig azt is eléggé ajánlotta mindenki.
Tök jó az LX7 mert kicsi, jó képeket csinál, viszont kicsit belenagyítok és már látszik a különbség.
Így gondolkozok hogy visszatérnék a MILC-ek világába, de a méret eléggé számít.
Amiket fent írtál, azokban van képstabilizátor?

(#29688) BITBOYS válasza szegto (#29687) üzenetére


BITBOYS
addikt

Ennyiért már NX30 is beszerezhető. Jófogáson láttam alighasznált, garanciálisat.

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#29689) silmatauki válasza szegto (#29687) üzenetére


silmatauki
őstag

"Amiket fent írtál, azokban van képstabilizátor?"

a PL5-ben a vázban, a Sonyban az obiban.

Mindenesetre az LX7 és az RX100 nincs igazándiból egy ligában, mert azért elég komoly a szenzorméretbeli difi, és így az RX100 lényegesen jobb képeket készít(het) azonos ISO-n (persze az LX7-nek eleve nagyobb a max. apertúrája, így soxor képes alacsonyabb ISO-n fotózni). Én tényleg csak akkor vennék MILC-et (és nem RX100 MkI-et), ha vennék pluszban obikat. Pl. egy Fuji X-E1 egy 27mm-es obival egyszerűen verhetetlen (sokkal-sokkal jobb képeket csinál, mint akár az RX100), és egy nagyobb zsebbe így is belefér, plusz aránylag olcsón beszerezhető, ha az ember használtan veszi (használtpiaci árakkal: 90 a váz, 80 az obi). Persze zoom az nincs.

(#29690) szegto válasza silmatauki (#29689) üzenetére


szegto
senior tag

Értem. Obival nem nagyon szeretnék variálni, max ami a kitben van, venni nem szeretnék horror áron. :D

De ahogy látom az RX100-ból van már pár széria.
Ezzel az elsővel nem járok sokkal rosszabul mint a +50k-s II-es kiadással?
Bár a 150k az már nekem sok is lenne az RX100 II-ért, annyit nem szánnék rá.

Köszi. :)

(#29691) silmatauki válasza szegto (#29690) üzenetére


silmatauki
őstag

Nincs nagy különbség az MkI és MkII között, szemben mondjuk a 2 -> 3 ugrással. 50-et semmiképp nem ér meg a difi.

Amúgy az MkII ára is várhatóan csökken kb. 30-at a közeljövőben (július vége felé kb.) az Mk4 tegnapi bejelentése miatt. Talán az Mk3 ára is csökken, ami már piszok jó kis gép (szinte) minden földi jóval.

(#29692) szegto válasza silmatauki (#29691) üzenetére


szegto
senior tag

Oks köszi a segítséget, még átgondolom mi lesz. :)

(#29693) Lassú Víz válasza szegto (#29690) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Pedig a képet az objektív rajzolja. Felbontás, peremsötétedés, kromatikus aberráció, fényerő, kontraszt, becsillanás, torzítás mind objektív jellemzők, és nagyon látszanak a képen. Egy részük szoftveresen korrigálható, más részük nem igazán.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#29694) silmatauki válasza szegto (#29690) üzenetére


silmatauki
őstag

"Értem. Obival nem nagyon szeretnék variálni, max ami a kitben van, venni nem szeretnék horror áron. :D"

Ez teljesen rendszer-és obifüggő. Minden rendszerben vannak extra jó minőség/ár-arányú obik, pl. az alább említett 27mm-es a Fuji rendszerben, amit már használtan 70-80-ért megkapsz.

MILC-et az alap kit-zoommal használni (ahelyett, hogy az ember valami csúcskompaktt venne) önmerénylet, mert igazán a prime-okkal (meg kivételes esetekben, mint pl. a Canon 28-70 L-e, extra minőségű (és árú) zoomokkal) tudják azt, amit tudnak. Én pl. el sem tudtam képzelni, mekkora minőségi ugrás lesz a Fujin a 27mm az amúgy (kitzoomok között) kitűnő 18-55-höz képest. Különben rögtön megvettem volna, már a váz megvétele után.

[ Szerkesztve ]

(#29695) grigo


grigo
őstag

Sziasztok.
Kollégámnak szeretnék felhajtani egy gepet.

- ár 50-60
- többnyire beltér, gyerekhez tehát valami nagyobb látószöges kitre gobdoltam
- raw nem kell, utómunka nem lesz viszont a lehető legszebb jpeg kellene
- kellene kereső
- videó nem fontos inkább a képminőség

Tudtok ajánlani valamit. Valami milcre gondoltam első körben.

https://www.flickr.com/photos/120343053@N04/

(#29696) grigo válasza grigo (#29695) üzenetére


grigo
őstag

Lemaradt de gondolom keretből látszik hogy használt piacon megy a vadászat

https://www.flickr.com/photos/120343053@N04/

(#29697) MrChris válasza grigo (#29695) üzenetére


MrChris
nagyúr

oly pl5+kitob. Vagy a zindexen lévő pl3+kit 55-ért hirdetik, 45-ért már majdnem jó vétel. Ennek gyengébb a szenzora dinamikában, iso, és fókuszsebeségben. Viszont beltérben én csak beszereznék egy vakut plafonra villantásra, csak azzal lehet igazán 'megfogni' egy gyereket. Ezeknek jó a jpg-je. Alternatívaként a Sony-t meg majd elmagyarázzák a fun-ok :D

(#29698) 80hun válasza grigo (#29695) üzenetére


80hun
addikt

A kereső nagyon fontos?

(#29699) athomi válasza grigo (#29695) üzenetére


athomi
veterán

Ennyiből a keresőt elfelejtheted. :)

(#29700) grigo válasza 80hun (#29698) üzenetére


grigo
őstag

Úgy látom nem lesz az ha keretben akarunk maradni :D Kereső meddig dobná meg az árat?
Kérdeztem a srácot hogy gond lenne-e ha csal kijelző lenne. Azt mondta csak azon keresztül tudja elképzelni. Hát ezek szerint vagy megszokja vagy zsebbe nyúl. Amúgy valószínűleg automatán használná, esetleg valami előre programozott beállítás. Valamiért szinte éreztem hogy oly-t fogtok mondani.

https://www.flickr.com/photos/120343053@N04/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.