Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28701) MrChris válasza ThorsHUN (#28700) üzenetére


MrChris
nagyúr

Az elég jó ár, használtan se árulják kevesebbért. MM-ben vannak boltonkénti ki sem hirdetett akciók, ha kell akkor vigyázz nehogy juszt is elvigyék ;]

(#28702) silmatauki


silmatauki
őstag

Minden APS-C obi és kit elfogyott a Samsung Exp. Store-ból. Jól gyorsan elkapkodták a cuccokat :)

(#28703) Byk01 válasza schawo (#28699) üzenetére


Byk01
senior tag

Konkrétan: Nincs 80-300/2.8

De tényleg fölösleges ezen filózni, mert nem ugyanazt kapja az ember kisebb vázba csomagolva és olcsóbban, ha MILC-et vesz.

"Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

(#28704) MrChris válasza Byk01 (#28703) üzenetére


MrChris
nagyúr

Miért is lenne olcsóbb?

(#28705) #31733248 válasza Byk01 (#28703) üzenetére


#31733248
törölt tag

Dehogynem, vannak a 70-200mm f/2.8 obik, remek képminőséggel. A végük ekv. 300mm.

(#28706) .: JuSzT :. válasza MrChris (#28701) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

:) na ez lesz az alairasom

(#28707) schawo válasza #31733248 (#28705) üzenetére


schawo
titán

Remek a képminőségük, de azért nem sok jut eszembe, ami közelítené a 40-150-et.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#28708) Bazsee71 válasza silmatauki (#28702) üzenetére


Bazsee71
őstag

Hirtelen meg is ugrott az eladó NX30-asok száma itt a Hardveraprón. :DDD

Én is rendeltem, örülnék ha beleszeretnék, mert akkor olcsón megúsznám a váltást. Viszont az NX mini eladásával most várnom kell, így nem buli. :(

(#28709) ElGatto válasza ThorsHUN (#28700) üzenetére


ElGatto
aktív tag

Hi

Na NX30 - ról lemaradtunk.
MM honlapján most az E-PL5 és a E-PL6 dupla kit is 129 - ért van kirakva, ezért is kérdeztem nemrég mivel tud többet a pl6?

Melyik MM - ben van ez az akció az 5 - ösre?

(#28710) schawo válasza ElGatto (#28709) üzenetére


schawo
titán

A PL6 a Mintaboltban is 130, inkább onnan venném a +gari és a klubkártya miatt.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#28711) MrChris válasza Bazsee71 (#28708) üzenetére


MrChris
nagyúr

Sokan felcsaptak most alkalmi neppernek az utóbbi 5 hónap erős akciói miatt.

(#28712) Malamute


Malamute
tag

Olyan kérdésem lenne, hogy adapterrel megoldható az, hogy pl. egy samsung márkájú gépre rá tudjak rakni egy pentax vagy canon márkájú objektívet? Csak mert ezekből itthon van egy fióknyi. :DDD

Ami nem öl meg, az megerősít... Kivéve a halál, mert az megöl.

(#28713) fr3ntzen válasza Malamute (#28712) üzenetére


fr3ntzen
aktív tag

Ezt a kérdésed inkabb az objektivek topikba tedd fel szerintem, mert oda való, bár itt is tuti kapsz rá választ . :R

PS4,PS3,PSP,PS One, Huawei p30pro, Canon Eos 7D, Valami i7es erőmű :) Instagram: heroldhenzphotography, henzherold

(#28714) Vyndree válasza MrChris (#28711) üzenetére


Vyndree
őstag

Nem biztos hogy jó áron el tudják adni, lehet hónapokig áll benne a pénzük vagy csak minimális lesz a nyereség. Jó árasított NX minit vettem még novemberben (Telekomost), akitől vettem mondta hogy nem volt olyan könnyű dolga mint azt elsőre gondolta. Aki akarta megvette akkor, elég sokat kell várni hogy visszamenjen az ára. Vannak szerencsés esetek is, például tavaly vettem egy NX1100-at délelőtt. Mikor hazamentem feltettem +20 ezerrel többért, délután már el is vitték irányáron
.
Új gépet boltból vesznek szívesen legtöbben. Annak az árnak vedd le az áfáját és további -10%-ot, annyi a reális értéke. Aki most vett az akcióban egy éven belül ennyiért tuti el fogja tudni adni, bukni nem fog rajta.

(#28715) konyi79 válasza Vyndree (#28714) üzenetére


konyi79
addikt

Majd meglátjuk..
Pillanatnyilag úgy néz ki a Samsung ezt a piacot is le akarja tarolni erőből, ha így önti a készülékeket meg az akciókat, lényegében 0 lesz az értéktartása a gépeinek. Eddig is a samu értékvesztése volt a legnagyobb, oda fog jutni egy év után 1/4 áron fognak menni a vázai..

(#28716) menyhartlevi válasza konyi79 (#28715) üzenetére


menyhartlevi
aktív tag

Igen, elég durva hogy a pont 1 éves Prohardveres NX30 tesztben még 290 volt, most meg már 100...

Egyébként nem lehetett túl nagy a készlet, csak pár hirdetést látok NX30-ból. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#28717) ThorsHUN válasza konyi79 (#28715) üzenetére


ThorsHUN
őstag

Pont ezert megy a vacilalas...
A Samu NX300 szolgaltatasai nagyon nagyon tetszenek foleg a manualis fokuszt segito fokusz terulet szinezese.
Az olcsobb obik, valamint a vezeteknelkuli lehetosegek, 1 evvel fiatalabb konstrukcio.

Ellenben ott van az Oly akar automatan is hasznalhato nagyon jo kepminosege. A hasonlo arert +1 hasznalhato obi. Sot meg ha arra nincs is szuksegem (gondolom) 30-ert ugyis el lehetne adni ugy meg kb 50ert kijonne a pl5 szimpla kit...

Nagyon jo lenne ha meggyoznetek:)

(#28718) Vyndree válasza menyhartlevi (#28716) üzenetére


Vyndree
őstag

Sokan vannak akik maguknak vették és az sem biztos hogy mindenki itt hirdeti. Az is lehet hogy a készlet csak 5-10-20db-os volt.

konyi79: nekem még mindig az a bajom a Samuval, hogy aki komolyan szeretne foglalkozni a fotózással annak obipark is kell (tele, macro, fényezős, portré) és NX bajonettes obik kínálatban ez elég szűkös és drága.
A Canikon is biztos fog erre reagálni, mármint ha a piacon megérzik a koreaiak nyomulását. Ez jó nekünk vásárlóknak, legalábbis ha venni szeretnénk (eladáskor már kevésbé).

(#28719) silmatauki válasza Malamute (#28712) üzenetére


silmatauki
őstag

Fel. Persze digi Canon obiknál az apertúráról (csak teljesen kinyitva fotózhatsz) és soxor (pl. az igen jó 10-18-nál) még az élességállításról is lemondhatsz. Ebben a tekintetben sokkal jobb a Sony E / FE mount, mert ott vannak aktív adapterek is.

(#28720) MrChris válasza Vyndree (#28714) üzenetére


MrChris
nagyúr

Madarak mindig vannak és legfeljebb 2-3 hónap (itt a nyár!) múlva a 100 rugós gép elmegy 120-ért, még mindig jobb mint bármelyik bankba vagy brókerpiramisba fektetni.

(#28721) Vyndree válasza MrChris (#28720) üzenetére


Vyndree
őstag

A bank fix és a pénzedhez bármikor hozzáférsz, legfeljebb a kamatot bukod. Persze ha van 100eFt-od nem az a legjobb módja hogy bankba teszed. Inkább a tőzsdéhez hasonlítanám. Hirtelen nagyobb haszon, vagy nem a pénzed meg áll benne. Semmi garancia arra hogy el tudod adni jó áron és arra sincs, hogy nem fog holnapra leesni az ára. Ekkora akciót természetesen ki kell használni, de semmi garancia nincs arra hogy nagyot szakítasz vele.

(#28722) konyi79 válasza Vyndree (#28721) üzenetére


konyi79
addikt

:DDD
Azért készletsöprő akciós, kifutó típus, inkább betőrni szándékozó mint befutott prémium műszaki cikk felvásárlásának kockázatát még a tőzsdéhez sem mérném..

(#28723) Vyndree válasza konyi79 (#28722) üzenetére


Vyndree
őstag

Te azt mondod óriási kockázat haszonszerzés céljából leértékelt műszaki terméket vásárolni, MrChris szerint az évszázad üzlete, szerintem pedig egyik se, viszont mindkettőben van igazság. :K

(#28724) MrChris válasza Vyndree (#28721) üzenetére


MrChris
nagyúr

Kockázat nélkül nincs haszon. A bank inkább lecsípne a 100e-ből egy ezrest kezelési költségként mire ki akarod venni. Látraszóló kamat meg a béka segge, ~10ft. Szerintem nem volt rossz befektetés rövid távon. El fognak menni ezek a kitek. Nem az évszázad üzlete.

[ Szerkesztve ]

(#28725) Byk01 válasza #31733248 (#28705) üzenetére


Byk01
senior tag

A vége 300, de az eleje nem 80.

(#28704) MrChris mert a kérdésfeltevésnek ez volt a célja, hogy bebizonyítsa magának, hogy ugyenzt drágábban kapná meg tükrössel. És igen, ugyanezt drágábban kapná meg (az más kérdés, hogy ami ugyanezt teljesíti, az sok mindenben többet is tud, tehát végeredményben többet kapna a több pénzért)

[ Szerkesztve ]

"Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

(#28726) Bazsee71 válasza MrChris (#28720) üzenetére


Bazsee71
őstag

Vagy fel lehet fogni úgy, mint a z Oly próbás akcióját. Csak itt 100-at kell letenni. Én is ezért vettem, ki akarom próbálni. Mellé még el fogok hozni egy E-M10-et próbára, szerencsére helyben elérhető ez a lehetőség. Egy tele majd a Samsunghoz is kéne nekem, úgy meg kb. egy árban van az E-M10 dupla kittel. Kíváncsi leszek.

Ha emlékszik még valaki, a D5000 lecserélésén dilemmáztam. Azóta a D5000 elment, én meg rájöttem hogy alkalmanként kell a tele és az EVF is, így nem úszom meg a legolcsóbb MILC-cel. X-M1 esetében a képminőség miatt lemondtam volna az EVF-ről, de megmondom őszintén, hogy az érintőképernyős fókuszpont kijelölés nagyon megtetszett. Fáj a szívem hogy ez a Fujiból kimaradt, de még teljesen nem vetettem el. Még hosszas próbálgatás jön. :)

(#28727) Mirman


Mirman
őstag

Sziasztok !
Szerintetek mennyit lehetne reálisan kérni egy Oly E-PL5 dupla kitért ? Max 2 hónapja vettem de egyenlőre nem kapott el ez a fényképezés dolog igazán úgyhogy fontolgatom hogy eladom majd kihasználatlanság miatt. Kb semmit nem volt használva , saccra lehet benne 100-200 kép.

(#28728) fr3ntzen válasza Mirman (#28727) üzenetére


fr3ntzen
aktív tag

[link]

PS4,PS3,PSP,PS One, Huawei p30pro, Canon Eos 7D, Valami i7es erőmű :) Instagram: heroldhenzphotography, henzherold

(#28729) ThorsHUN válasza Mirman (#28727) üzenetére


ThorsHUN
őstag

Szia!

Ujonnan legjobb aron 81 a duplakitobis PL5 de ez ilyen cetelem klubos moka.

(#28730) silmatauki


silmatauki
őstag

Mit gondoltok, melyik évben készült az alábbi két kép?

(Bocsánat az első kép életlenségéért. A Fuji 50-230 veszett lassú obi, különösen 230-on, és nem akartam lemaradni a lényegről, így nem vártam meg a teljes befókuszálását, ami csak a 2. képre lett meg.)

Nem 10 évvel ezelőtti kép. Mai – a Tabánban fotóztam. Igen, az egy Zenit-E, és vannak a fotózáshoz láthatóan jól értő emberek, akik használják. (A tulaj például azonnal észrevette a Mo.-n finoman szólva nem tucat-Canikon-termék X-E1-emet, és “vette a lapot” - ezért is fotózott le :) Aztán nem tudtam összeismerkedni Vele, mert nagyon hangos volt a P. Mobil, nekem meg sietnem kellett haza.)

(#28731) MrChris válasza silmatauki (#28730) üzenetére


MrChris
nagyúr

A héten a metróban láttam egy húszon éves túristát akinek Olympus OM2-es volt a nyakában. Igaz nekem is itt figyel egy a tatyómban 6 obival, film befűzve és várja a pillanatot mikor útra kelhet...

(#28732) A Zéé válasza silmatauki (#28730) üzenetére


A Zéé
addikt

elég sokunknak van szerintem valamilyen analóg gépe, amit kisebb-nagyobb rendszerességgel használ is :)

Just a simple Lineman...

(#28733) jjeahh válasza silmatauki (#28730) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Ez annyira nem szokatlan, eléggé menő analóggal feszíteni :D , nekem is van haverom, aki ilyennel kattog, + egy pentax me super-el, egy másik ismerősnek meg asszem mamiya m645-öse van, sőt nemrég láttam egy 50+ hölgynél leica m6-ot is :)
Amúgy ezek a retró milc-ek tényleg vonzzák az érdeklődőket nálunk is, főleg ezüstben, annó az e-p1-emet rengetegen elkérték, megtapizták, amióta panasonicos vagyok senki le sem tojja.

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#28734) stevewonder


stevewonder
aktív tag

Sziasztok.
Nehezen, de kezd körvonalazódni, hogy milyen gépre is lenne szükségünk...
Ami fontos:
kompakt méret(akár zsebre is lehessen rakni), családi/baráti összejövetelek fotózása, néha tájkép, kategóriájában nem kell kiemelkedő képminőség, de jobb legyen egy bridge/kompakténál, egyszerű használat, mivel most kezdene cserélhető obis géppel, jó auto mód(sztem kezdetben 50-50%-ban használná amíg nem ismeri ki a masinát), jó autofókusz, jó jpg, videó minőség nem igazán fontos, wifi, érintőkijelző, evf nem feltétlenül kell, de az sem baj, ha van, vaku szintén, fehérben vagy ezüst/feketében elérhető :F (asszonynak lesz :B )
Mindezt az olcsóbb kategóriából. Pana g3 jó lenne tudásra, de nagynak találja...
Köszi előre is a segítséget!

(#28735) Vyndree válasza stevewonder (#28734) üzenetére


Vyndree
őstag

Samsung NX2000 35-ért kitben, vagy zoomos NX mini 45-ért jó választás. Ezek a 40-60eFt-os kompaktok felett vannak, kicsik és mindent tudnak amit felsoroltál még ami nem fontos azt is. Egyedül EVF nincs
Fehér, két vakus, adatátvitel wifin, vezérlés okostelefonról, gyors fókusz, érintő képernyő, jó auto mód, jó jpg és videó, egyszerű használat és elfér a zsebében.
Érdekes, hogy fontosabb a készülék színe, mint a fényerős obi, vagy a szenzor méret.

(#28736) MrChris válasza stevewonder (#28734) üzenetére


MrChris
nagyúr

Ha a g3 nagy akkor nem sok lehetőség van. A többi váz, apsc és obi általában nagyobb. Marad még a Nikon 1 gépei. Csak szerintem akkor már inkább egy 1"-os csúcskompakt és nem kell vesződni az obicserével. Nektek az nyűg lesz.

(#28737) fr3ntzen válasza Vyndree (#28735) üzenetére


fr3ntzen
aktív tag

Azt csak lehetőségként irta, hogy vegyétek figyelembe.... Amugy meg majdnem minden gép fehér vagy fekete... Még ha azt irta volna hogy rózsaszín megérteném, hogy furcsállod . :R

stevewonder: Nekem a gyereknek olyy xz-10 van sztem arra is érdemes lehet ránéznetek, de azt valszeg csak hasznaltan tudsz majd szerezni. Az fényerős és jo a jpg-je. :DD

[ Szerkesztve ]

PS4,PS3,PSP,PS One, Huawei p30pro, Canon Eos 7D, Valami i7es erőmű :) Instagram: heroldhenzphotography, henzherold

(#28738) Bazsee71 válasza Vyndree (#28735) üzenetére


Bazsee71
őstag

Nincs ebben semmi meglepő, én is kerestem már barátnőmnek laptopot...hiába bika, ha nem szép. :D

(#28739) Vyndree válasza fr3ntzen (#28737) üzenetére


Vyndree
őstag

Nem furcsállom, ez tipikus csajos megközelítés. Autót is úgy választanak, hogy milyen legyen a színe, milyen zsebek legyenek benne, milyen mintázatú legyen a műszerfal és persze az elhanyagolhatatlan lehajtható belső tükör. :D Nincs is ezzel semmi gond.
Egyébként nem azt emeltem ki milyen színt választana, az teljesen mindegy. Egyerűen magasabb prioritást kapott, mint a két legfontosabb tényező egy fényképező kiválasztásánál.

(#28740) fr3ntzen válasza Vyndree (#28739) üzenetére


fr3ntzen
aktív tag

:DD "és persze az elhanyagolhatatlan lehajtható belső tükör" ezt igy még nem hallottam ez jó :D :C

PS4,PS3,PSP,PS One, Huawei p30pro, Canon Eos 7D, Valami i7es erőmű :) Instagram: heroldhenzphotography, henzherold

(#28741) jjeahh válasza stevewonder (#28734) üzenetére


jjeahh
nagyúr

gm1, e-pm2, e-pl5?

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#28742) MrChris válasza jjeahh (#28733) üzenetére


MrChris
nagyúr

A pana az technózás. Bratyónál most ez a kis 5" x 7" -es Crown Graphic kamera megy, sík filmmel :D Volt Mamiya 645 is 3 obival, halom szűrővel, de az neki kicsi :Y

(#28743) silmatauki válasza jjeahh (#28733) üzenetére


silmatauki
őstag

"Ez annyira nem szokatlan, eléggé menő analóggal feszíteni :D , nekem is van haverom, aki ilyennel kattog, + egy pentax me super-el, egy másik ismerősnek meg asszem mamiya m645-öse van, sőt nemrég láttam egy 50+ hölgynél leica m6-ot is :)"

Mondjuk nálam ez volt az első eset, hogy egy Zenit-E-vel láttam valakit az utóbbi időben. Nagyon retró-fannek kell lennie valakinek ahhoz, hogy Zenit-E-vel nyüglődjön, ahelyett, hogy egy sokkal kényelmesebb digikamerával lődözne :) Bár még mindig előnyben van azokhoz képest, akik 8mm-es filmre filmeznének videokamera helyett, mert legalább nem kell Ausztriáig menni az (csillagászati árú) előhíváshoz.

(Apropó, 8mm-es film: nem tudja valaki, hogy a lehető legjobb minőségben hol scannelnek N8 és S8-as keskenyfilmeket? Csak semmi telecine – kizárólag az egyenkénti, full képscan jöhet számításba, kockánkénti JPEG stb. kimenettel. Nagyon be kéne már digizni a kb. 150 tekercsnyi, a nyolcvanas években lőtt filmjeimet...)

Amúgy ezek a retró milc-ek tényleg vonzzák az érdeklődőket nálunk is, főleg ezüstben, annó az e-p1-emet rengetegen elkérték, megtapizták, amióta panasonicos vagyok senki le sem tojja."

Na ja, nekem is ezüst az X-E1-em, + persze rajta a (mű)bőr féltok.

[ Szerkesztve ]

(#28744) MrChris válasza silmatauki (#28743) üzenetére


MrChris
nagyúr

Az mennyi kép? 70ezer? Miért nem jók ezek a cseke és társai?

(#28745) stevewonder


stevewonder
aktív tag

Obit azt úgyis olyat rak rá amilyet akar nem? Ezek a palacsinták milyenek?
Gm1 egész jópofa. Sony nex5 milyen?
Oly xz-10 is jó lenne, de mi van, ha megtetszik neki az obicserélgetés? Azaz már most is tetszik neki csak egy olyan obi ami nagyjából "mindenre" jó, elég húzós árban van. Addig jó lesz egy átlagos amíg megtanulja használni.
Haver d5100-ét el szokta kunyerálni csak ugye nagy kofferbe jó pakolni, de sz.r vele utazni...
Ha a samsung nx2000/nx vonalat nézzük, akkor egy másik objektívvel lehet javítani még rajtuk?

[ Szerkesztve ]

(#28746) stevewonder válasza stevewonder (#28745) üzenetére


stevewonder
aktív tag

Szerk.: mindenképp cserélhető objektíves kell, mert az idézem "hozzátesz a fotózás élményéhez".

(#28747) jjeahh válasza stevewonder (#28745) üzenetére


jjeahh
nagyúr

A gm1-re egy obi ami mindenre jó: panasonic 20mm F1.7 :D

#28746: jesszus :DDD

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#28748) Tin_Shield válasza stevewonder (#28745) üzenetére


Tin_Shield
őstag

A fix palacsinták között vannak jól sikerültek, pl. Pana 20 f1.7 és vannak gyengék is pl. Sony 16 f2.8. A többségük azért legalább az átlagos szintet megüti.
A palacsintazoomok viszont jellemzően nem túl acélos darabok, az egyedüli kivétel talán a Pana 12-32, az elég jó.
A Samsungra is van palacsinta, a 16 f2.4 is bőven vállalható, a 30 f2 pedig egész rendben van.

(#28749) stevewonder


stevewonder
aktív tag

Ez nem fix obi? Hogy lehet mindenre jó?

(#28750) sideburns


sideburns
aktív tag
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.