Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28951) jjeahh válasza Bici (#28950) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Azért a te minoltádhoz képest modernebb gépek között is vannak olyanok amikkel nem egyszerű az élet af fronton, nálam itthon van egy oly e-p1 is, annak nem kell állatkert vagy kerítés, néha jó fényben egy sima portréra sem áll rá rendesen a fókusz, ráadásul a fókuszmezők hatalmasak, fogalmad sincs, hogy a szem esett-e az élességi síkba vagy az orr :D . Gondolom van még pár digit váz ami gyengus, pl. a régebbi fuji gépek...

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#28952) MrChris válasza Bici (#28950) üzenetére


MrChris
nagyúr

Fotóztam állatkertben rácson át csak épp manuál obival :D teléből nekem csak az van. A belenagyítós peakinges segédekkel ez a téma ezen a szinten nem kihívás. Azóta lett egy 45-ös majd kipróbálom, bár az is kicsit rövid.

(#28953) MrChris válasza Bici (#28950) üzenetére


MrChris
nagyúr

Jut eszembe 2004-ben ott voltam a kölni photokinán mikor megjelent! Mondjuk a gépről nem készítettem képet de a stand kellékekről igen :DD [link], [link], [link]
Ott a háttérbe lehet hogy valakinek olyan van a kezébe :D Jól nézett ki az a váz, még most is frankó!

[ Szerkesztve ]

(#28954) sideburns válasza Bici (#28950) üzenetére


sideburns
aktív tag

Egyébként az állatkertben fotózással az van, hogy totál értelmetlen.
A koszos üvegen és sűrű rácson keresztül fényképezéssel nem a fókuszálás a baj, hanem a koszos üveg meg a rács.

(#28955) ElGatto


ElGatto
aktív tag

Hi!
Ismét itt...
Mire eldöntöttem, hogy szeretnék egy Oly e-pl5 dupla kitet, megmutattam az én Drágámnak és feltette a kérdést, hogy mi ez a "szappantartó" mi lett a tükrös tervvel?.

Súly és hordozhatóságon kívül van más előnye vagy ami segítene nekem meggyőzni a párom? :)
Gyűjtöttem előnyök, hátrányok infókat, de nagyon nem tartom elégségesnek viszont sajnos kipróbálni megnyomkodni még nem volt lehetőségem (Médiában ahol néztem kb. egyiket sem lehetett bekapcsolni.)

Oly e-pl5 - nincs kereső, de szeretem az Oly márkát és remek árban van. 109 - 129e.
Nikon d3200 + 18-105 obival kb. 150e.
Nikon d5200 + 18-55 obival kb. 150e, de itt ugye kihajtható a kijelző.

Help! Melyiket inkább? A Tükrös minden esetben gyorsabb?
Téma: család, kirándulás, gyerek és kutya. Esti progik, kevés fény, esetleg grill-party közben, vagy gyerek fellépés művházban.

(#28956) ANDROID??? válasza ElGatto (#28955) üzenetére


ANDROID???
addikt

Nézz Sony A58 (vagy A58Y), gyors kb azt tudja mint a másik kettő és női kézben sem olyan nagy és nehéz mint a másik kettő. ;]

(#28957) MrChris válasza ANDROID??? (#28956) üzenetére


MrChris
nagyúr

És az miért lesz neki jobb? Csak még jobban összezavarod, még több közül kellene választania.

(#28958) ANDROID??? válasza MrChris (#28957) üzenetére


ANDROID???
addikt

Most olcsóbb ;] Ezek nem az akciós árak, persze ha lesz rá akció akkor egyértelműen az..
18-55 obival

Az 18-55 + 55-200 obival 160-tól indul..

Mondjuk a D3200 jó választás a 18-105 obival, a D5200 pedig jobb mint a D3200...

Akár ott a Canon 100D (mondjuk ez elég kicsi) is, vagy az 1200D..

[ Szerkesztve ]

(#28959) Vyndree válasza ANDROID??? (#28958) üzenetére


Vyndree
őstag

A Sony STL-A58 olcsóbb? Minél? 120eFt
Holnaptól a Nikon d3200 + 18-105 obival 140k mínusz 15% (azaz majdnem 119eFt) a MM-ben, az EPL5 duplakit pedig 110eFt.

szerk: a kitobit pedig értelmetlen hasonlítani a duplakithez, vagy a 18-105-höz.

[ Szerkesztve ]

(#28960) Vyndree válasza ElGatto (#28955) üzenetére


Vyndree
őstag

Előnyök és hátrányok vannak mindkét oldalon, neked kell eldöntened melyiket választod. Aki már egyszer hasznát EVF-et annak az nagyon hiányozna ha nem lenne. Amennyiben kompaktod volt nem gond, de ha már megszoktad a fényképező fogását akkor utána szerintem nem szeretnél szappantartóval dolgozni. Stabil pont, obipark, kisebb szenzor, viszont majdnem ugyanennyi előnye is van (most egy se jut eszembe :) )

Azt tudnod kell, hogy a 3000-es sorozat a Nikon belépő gépcsalád legalsó modellje. Viszont az hátránya az előnye is, majdnem kompakt (bridge) méretű, tehát szerintem ne a méret miatt dönts. Akinek egyszer már volt dslr-je és egy kicsit is szerette, azok többsége nem fogja milcre cserélni, hacsak nincs rá valami komoly indoka.

(#28961) ANDROID??? válasza Vyndree (#28959) üzenetére


ANDROID???
addikt

Bocs tényleg. Mondjuk, akkor már inkább ez 15% kedvezménnyel. :K

(#28962) MrChris válasza ElGatto (#28955) üzenetére


MrChris
nagyúr

Asszony dönt? Elvesztél :D Akkor vedd a d3200-at és mindenképp a 18-105-el, mert nem hinném, hogy nagy obicserélgetés lesz egy duplakit esetén.

(#28963) MrChris válasza Vyndree (#28960) üzenetére


MrChris
nagyúr

"Akinek egyszer már volt dslr-je és egy kicsit is szerette, azok többsége nem fogja milcre cserélni, hacsak nincs rá valami komoly indoka." Dehogynem, pont a kereső miatt is váltottam evf-re. :D

(#28964) Vyndree válasza ANDROID??? (#28961) üzenetére


Vyndree
őstag

Honnan veszed, hogy erre is lesz kedvezmény? Úgy tudom az csak a szórólapos termkekre vonatkozik.

(#28965) ANDROID??? válasza Vyndree (#28964) üzenetére


ANDROID???
addikt

Csak hátha, de nem láttam a szórólapot.

(#28966) ANDROID??? válasza MrChris (#28962) üzenetére


ANDROID???
addikt

Ott a pont :K

(#28967) Lassú Víz válasza Vyndree (#28960) üzenetére


Lassú Víz
őstag

"Akinek egyszer már volt dslr-je és egy kicsit is szerette, azok többsége nem fogja milcre cserélni, hacsak nincs rá valami komoly indoka."

De. Sokan megtettük. Csak nem mindegy, hogy melyik MILC-ről beszélünk. Van MILC-ekből is elrettentő példa éppúgy mint hú b+ kategóriás gép.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#28968) Tin_Shield válasza Lassú Víz (#28967) üzenetére


Tin_Shield
őstag

+1
Nikon D90 -> Oly E-M5
szerettem a Nikont, de egy percre sem bántam meg a váltást. Na jó, az első napokban idegbajt kaptam az Oly menütől :) De hamar megszoktam, és annyira átállt az agyam, hogy ~ 3 év Oly után a kezembe került a kollégám D5200-a, és hirtelen csak pislogtam, hogy mit is kéne ezzel kezdeni...

(#28969) jjeahh válasza Vyndree (#28960) üzenetére


jjeahh
nagyúr

utolsó mondatra a legjobb ellenpélda Eperkutyus kolléga :D de még emlékszem valami olyasmire is, hogy valaki az mft topikból annó két 5dmk akárhányat cserélt e-m5-re.

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#28970) ElGatto


ElGatto
aktív tag

Köszönöm a hozzászólásokat.
A kérdés, hogy az említett Olympus E-PL5 a felsorolt témákban fel tudja venni a versenyt a tükrös gépekkel? Van - e olyan indok ami segíthet meggyőzni a mamát, hogy a MILC gépek technikailag vannak olyan fejlettek és jók mint a tükrösök?

Ismeritek a milc.hu oldalt? Ott is írják, hogy jó - jó a milc, de azért csak a DSLR az igazi...
A gond, az, hogy kb. 150 a keret amiből ki kellene gazdálkodni a legjobbat, pedig én is inkább az Oly E-M10 - est állítanám a két Nikon mellé.

(#28971) SharpSA válasza Tin_Shield (#28968) üzenetére


SharpSA
veterán

Tehát akkor az E-M5 az egyik legjobb vagy netán az egyetlen jó választás ebből a kategóriából?

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#28972) jjeahh válasza ElGatto (#28970) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Ez nem így megy. Milc-dslr között a legfőbb különbség a tükör hiánya vagy annak megléte, aminek semmi köze a képminőséghez meg "komolyság"-hoz.
milc.hu-t kb. sztem annyira kell komolyan venni mint a pixinfót

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#28973) Lassú Víz válasza SharpSA (#28971) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Az E-M5 egy jó választás, de már több éves és van jobb márkán belül is.

jjeahh: keresztérzékelős PDAF-et tudtommal csak a tükrösök adnak. De szerintem csak a sportfotósoknak van ilyesmire valóban szükségük, a többieknél a szenzoron végzett élességállítás inkább előny mint hátrány.

[ Szerkesztve ]

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#28974) MrChris válasza ElGatto (#28970) üzenetére


MrChris
nagyúr

Olyan érvek, de inkább specifikációk szólnak egyik vagy másik mellett amit neked kell eldönteni hogy megfelel e. Alapvető eset szokott lenni a kocafotósnál, hogy a dslr nagy, nehéz, ezért nem viszem magammal... és akkor minden előnye kútba esik. Mikor látok kiscsaládot játszón/kirándulni, látszik hogy a nagy gép+obi csak útban van, egyik szülőt annak cipelése, nyakban tartása, fejbe veri a gyereket, ha lehajol hozzá... állandóan leköt, ami végül azt eredményezi, hogy többet nem viszik magukkal.
Viszont a pl5-ben nincs kukucs kereső, picivel gyengébb zajban mint a d3200, viszont szinte nincs szükség raw+utómunkára annyira jó a jpg.
De ha pl5-t veszel az Isten se fogja meggátolni, hogy az asszony ne azt hibáztatná ha nem jön össze egy kép és hogy a dslr jobb lett volna. :D
Tudjátok egyáltalán miért van a dslrben tükör?

(#28975) Lassú Víz válasza MrChris (#28974) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Tudjátok egyáltalán miért van a dslrben tükör?

Te most trollkodsz? Hát hogy a pék fszába küldöd az objektíven áthaladó fényt a keresőbe nélküle?!

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#28976) Bazsee71 válasza Lassú Víz (#28975) üzenetére


Bazsee71
őstag

Szerintem arra kíváncsi, hogy vajon az asszony tudja-e, miért is akar tükröst.

Nekem is volt ismerősöm, aki kért hogy segítsek neki választani egy DSLR gépet. Aztán mikor kérdeztem, hogy miért épp tükröset keres, akkor az egyetlen indok az volt, hogy mert az jó képet csinál. Hátrányairól persze semmit nem tudott (pár éve volt ez a történet, akkor pl. vacak élőkép, videó, nehéz váz, stb...)

(#28977) Vyndree válasza Lassú Víz (#28967) üzenetére


Vyndree
őstag

Sejtettem hogy páran magatokra veszitek, szerintem ti is tudjátok, hogy nem erről volt szó. Lejjebb már leírták de akkor még egyszer pontosítok hogy tiszta legyen: a Nikon D3200/D5200-at 18-105-ös obival nem minden esetben lenne ésszerű lépés lecserélni E-PL5-re. A 100-120 körüli evf nélküli milcelről beszéltünk, nem az E-M5-ről.

(#28978) Byk01 válasza ElGatto (#28970) üzenetére


Byk01
senior tag

Az Oly mintaboltban most 200 ezer az E-M10 szimpla kit. Ráadásul van 30 ezres pénzvisszatérítési akció is rá, meg ha még a tagsági kedvezményt is hozzá veszem, akkor kereten belül maradtál.

Kérdés, hogy mindent igénybe lehet-e venni, de érdemes rákérdezni.

[ Szerkesztve ]

"Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

(#28979) Vyndree válasza ElGatto (#28970) üzenetére


Vyndree
őstag

Neked kell eldöntened melyik utat választod, a pénzedért a legjobbat szeretnéd ahogy mindenki más. A használt gépektől elzárkózol? Újszerű még garanciális gépek között ki lehet fogni olyat, amit újonnan nem tudnál megvenni, csak azért kérdem.
Olvasom a DSLR-t már korábban kizártad, az NX30-at vagy látom megvan a keret az NX500-ra is, ezeket miért vetetted el? Az E-PL5-nél ezek már lehet jobb gépek.

szerk. amit Csaba is mond lehet egy opció, érdemes utánanézni

[ Szerkesztve ]

(#28980) Tin_Shield válasza SharpSA (#28971) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Nem az egyetlen, még a márkán belül maradva sem. Ha most vennék inkább az E-M10-et választanám, ugyan nem időjárásálló és valamivel gyengébb a stabi, de cserébe kapott pár szoftveres okosságot.
De nem csak az Olympus létezik, majd' minden MILC-ben érdekelt gyártónak van(nak) ütős gépe(i).
Szerk.
Byk01: tegnap a zindex fórumán a mintaboltból megerősítették, mindkettő mehet.

[ Szerkesztve ]

(#28981) Lassú Víz válasza Vyndree (#28977) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Így már egyetértek. Az én utam: DSLR -> kereső nélküli MILC -> rátehető keresős MILC -> beépített keresős MILC. Már nem is kellene más.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#28982) MrChris válasza Lassú Víz (#28975) üzenetére


MrChris
nagyúr

Nem neked írtam és nem trollkodásból. Történet: volt főnököm vett dslr-t kb 10 éve. Azon még nem volt liveview! Aztán 3 nap múlva csak megkérdezte hogy miért nem látja az élőképet az lcd-n, csak az elkészültet. Mondom mert a tükör eltakarja és feltükrözi, hogy a keresőben az obi képét lássa... Nem értette és kérdezte, de akkor minek bele a tükör, jobb lenne kipeckelni és mindig lenne élőkép. De akkor mondom ha kezelné is a váz nem lenne keresőkép a keresőben.Talán kezdte kapisgálni viszont feltette az utolsó kérdést, de akkor miért is lesz a tükörtől jobb a képminőség?

[ Szerkesztve ]

(#28983) MrChris válasza Lassú Víz (#28981) üzenetére


MrChris
nagyúr

Az én utam kompakt-> dslr -> filmes slr és itt jött a húbameg a dslr keresője egy vicc, átverve éreztem magam, főképp mikor vissza bele-bele néztem fénymérés miatt -> ezért lett most milc.

(#28984) Nippon válasza Tin_Shield (#28980) üzenetére


Nippon
őstag

Lehet számlát kérni más névre is a tagságival?

(#28985) Bazsee71 válasza Nippon (#28984) üzenetére


Bazsee71
őstag

Nem, csak a kártyatulajdonos nevére lehet.

(#28986) Gravity1234 válasza ElGatto (#28970) üzenetére


Gravity1234
tag

Szerintem az, hogy technikailag a MILC-ek jok e es mivel veszik fel a versenyt, mar legalabb 3 eve eldolt es nem kerdeses a letjogosultsaguk.
Szerintem pont az E-M5 (amit en is vettem 3 eve) volt az attores, es azzal alkottak olyat ami mind minosegben, felepitesben, tudasban bizonyitott nemhogy a belepo kategorias, de a kozep, vagy epp akar a felso belepo kategorias DSLR-ekkel szemben.
Azota pedig csak finomodott, javult.

Az egyik legfontosabb szerintem, hogy te tudd mire szeretned hasznalni. Valjuk be oszinten azert a forumtemak donto tobbsege, foleg a technikai hozzaszolasok joval tulhaladjak egy atlagos felhasznalasi kor letjogosultsagat. A pixelvadaszat, stb. csak bizonyos szint es igenyek eseten lesz tenyleg mervado.

Nalam egyertelmu volt, tudtam hogy nem akarok kulon hatitatyoval maszkalni (amugy is sokat utazunk, turazunk van nalunk taska)
Igy alapbol kizartam a DSLR vonalat. A mai napig elvagyok egy ThinkTank Digital Holster 10-es oldaltaskaval, amibe befer az obi, 2 plusz aksi, szurok, tisztito set. (ha meg nem akarok mar fenykepezni az egesz kompletten siman becsusszan egy hatitatyoba, szoval kenyelmi szempontbol nem kerdeses)
Azt is tudtam, hogy EVF kell, en anelkul nem erzem hogy tudnek jol kepet csinalni, komponalni.
Teljesen amator, lelkes fotoskent, csak onmagam fejlesztve maximalisan elegedett vagyok a valasztasommal. Jah es idojaras allo, szuper dolog! Nem gond ha parasodik, ha eppen elkap az eso, vagy picit porosabb a levego.
E-PL5 igy nekem nem volt bejovos, de amit fentebb irtam szerintem csak is az szamit, neked mire kell, mit szeretnel csinalni vele. Minosegben garantaltan nem lesz a "mi" szintunkon kulonbseg azt gondolom.
G.

Olympus OMD-EM5 + Mzuiko 12-40 Pro 2,8

(#28987) ThorsHUN válasza Gravity1234 (#28986) üzenetére


ThorsHUN
őstag

E PL5 az idojarasallosag vagy a kiegeszitos EVF miatt esett ki a pixisbol?
Amugy lehet ra valami markolatszeruseget rakni? 2 m magas vagyok es nagy a kezem:S

(#28988) Gravity1234 válasza ThorsHUN (#28987) üzenetére


Gravity1234
tag

Mindketto miatt, plusz akkor jelent meg az E-M5 es leven nem olcso moka azert a minoseg, inkabb a jovore gondoltam es az ujabbat valasztottam.

A fogasa is nyilvan fontos, meg kell nezni eloben, mert mindaz amit felsoroltam donto lehet, de hiaba akarok kicsit ha nem esik jol fogni. Nekem sincs kis kezem, de portre markolat nelkul, csak a normal gep testet nekem meg jol esik fogni.
Ertelemszeruen nem olyan erzes mintha egy teglat tartanal a kezedben ami kitolti teljesen.

[ Szerkesztve ]

Olympus OMD-EM5 + Mzuiko 12-40 Pro 2,8

(#28989) MrChris válasza ThorsHUN (#28987) üzenetére


MrChris
nagyúr

Van az oldalán szándékosan erre a célra egy csavarhely aminek a segítségével nagy jó és sokféle grip/markolat felrakható a pl5-re! Kisebb nagyobb dudoroktól kezdve az ásónyélig :D

(#28990) MrChris válasza Gravity1234 (#28986) üzenetére


MrChris
nagyúr

Annak a ThinkTank Digital Holster 10-nek az alján mi van? Rekesz? Beleférne abba a tatyóba egy g6+20 meg 45+14 és két akksi?

(#28991) Nippon válasza Bazsee71 (#28985) üzenetére


Nippon
őstag

Köszönöm!

(#28992) Gravity1234 válasza MrChris (#28990) üzenetére


Gravity1234
tag

Nagyon szuper kis tatyo. Az aljan egy korbezippzarozhato es ezaltal mint egy harmonika lefele pluszban kihuzhato tarto van ami melysegeben noveli meg a helyet.

A 10-esbe szerintem ennyi nem fer el. Nekem az EM-5 + 12-40 Pro (gyari rarakhato kis vakuval a tetejen es az allvany gyorskioldo a vaz aljan) van benne. A meghosszabitott reszt hasznalva pedig igy a gep es az obi alatt bent van egy nagyobb vaku, 2 aksi, 2 SD kartya, 2 kulonbozo ND szuro muanyag dobozban + 1 polar szuro muanyag dobozban. Ha fixeket raksz ra/bele, akkor szerintem 2 belemehet, hisz azok joval kisebbek mint az en 12-40-esem.

Az oldalso kis zsebekben pedig tisztito set. Van a tatyonak az egyik zsebeben beszerelt (de kicsatolhato) esokabatja, ha azt kiveszed oda is lehet pakolni, bar en sosem teszem, mert nagyon hasznos ha elkap az eso. Amugy a taska anyaga onmagaban is elbir egy kisebb zuhit anelkul hogy beazna.

Es a jo hir, hogy van 20-30-40 es nagytestverek is, azokba meg mar tuti elfer mindened.
Ha megveszem a 40-150 Pro-t nekem is le kell cserelnem egy nagyobbra, hogy a ket zoom elferjen, de meg mindig emberi meretekrol beszelunk.
Nezz ra itt: [link]

Olympus OMD-EM5 + Mzuiko 12-40 Pro 2,8

(#28993) MrChris válasza Gravity1234 (#28992) üzenetére


MrChris
nagyúr

Ezeken az obikon (14,20,45) kívül mást nem tervezek max jobbra cserélném. :D Kb annyi helyet foglalnak mint a 12-40. Az a harmónika belül el van választva? Mennyi tartása van obi tárolásra? A teteje a viselője felől nyílik?

(#28994) Gravity1234 válasza MrChris (#28993) üzenetére


Gravity1234
tag

Belul/alul igen, a belso 2 oldalfalhoz tepozarazhato (konnyen kiveheto) elvalaszto van.
Nalam konkretan ugy nez ki,hogy az also meghosszabbitott reszben egymason az ND szurok dobozai, polar szuro doboza, alattuk a ket aksi es a vaku, majd jon az elvalaszto lapocska es felette a gep + obi.
Nekem igy pont tokeletes, kb 1 cm holtjatek van a gep (markolat, ami a taska teteje fele nez) es a taska oldalfalai kozott. (ertelemszeruen urtartalom teren az obi mellett van legures ter meg, de a gep vaza felul jo passzentos), ez a 10-es meret.

A teteje zippzaros es attol fuggoen melyik oldalat rakod a derekad fele nyilhat kifele (derekadtol) vagy forditva a (derekad fele).
Vallszij jo minosegu, csattok femek, masszivak, van benne meg egy merevito ha be akarod fuzni pl az ovedbe.
Amugy az egesz kivitelezes profi es szerintem az anyaga megvedi a geped, obid ha esetleg nekidolsz a falnak, vagy odavered valamihez, tehat nem egy papirvekonysagu valami.

Ez is ad tampontot meg:
Compatibility Examples:
Compatible lenses (Pop Down Retracted):
Prime lenses; Kit lenses
16-85mm (Nikon) with hood reversed
18-135 (Canon) with hood reversed
Compatible lenses (Pop Down Extended):
18-55 (Canon/Nikon) with hood extended
17-55mm f/2.8 (Canon/Nikon) with hood extended
75-300mm (Canon)

Ez is jopofa:
[link]
70-300mm (Nikon) with hood reversed

[ Szerkesztve ]

Olympus OMD-EM5 + Mzuiko 12-40 Pro 2,8

(#28995) MrChris válasza Gravity1234 (#28994) üzenetére


MrChris
nagyúr

Megnéztem a honlapot. Ki kéne egyet próbálni. Meg majd megsasolom a videókat.

(#28996) MrChris válasza Gravity1234 (#28994) üzenetére


MrChris
nagyúr

Ahogy elnézem már nem kapható, raktáron/rendelésre sincs.

Szerk. 2-es verzió van.

[ Szerkesztve ]

(#28997) Gravity1234 válasza MrChris (#28996) üzenetére


Gravity1234
tag

Ugy erted a V2?
Nekem is az van, lehet azt nem irtam...

Olympus OMD-EM5 + Mzuiko 12-40 Pro 2,8

(#28998) MrChris válasza Gravity1234 (#28997) üzenetére


MrChris
nagyúr

Azt se látok. Kifogyott.

(#28999) vscotina válasza MrChris (#28998) üzenetére


vscotina
aktív tag

Erről van szó?

[link]

[ Szerkesztve ]

Üdv. vscotina >>szép és okos szőke cicababa >>>Panasonic G

(#29000) ElGatto


ElGatto
aktív tag

Srácok ismét köszi a hozzászólásokat.

jjeahh és MrChris: az oly e - pl5 - ről hiányolom is a keresőt, viszont jelenleg úgy gondolom nem szeretnék raw formátummal bíbelődni.

Byk01: ezt a mintaboltot meglesem, csak előbb a tagságit kellene megszerezni. Mondjuk ahogy látom a 30k akkor is visszajár ha máshol veszed.

Vyndree: Igen a tükrösöket régebben kizártam, de most ismét motoszkál a fejemben, hogy elég jó lenne - e sötét és gyors témákhoz a milc. NX30 a nemrég 100 ezres árért baromira megérte volna, csak lemaradtam róla. Használtan nem szívesen vennénk.

Gravity1234 Valószínűleg igazad van, amatőr szinten baromira nem fogjuk észrevenni a különbségeket. Az EVF, vagy kereső viszont jó lenne ha lenne. Az E-pl5 mellett a kereső hiánya ellenére az ára és a dupla obi szól.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.