Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29501) Vergilia válasza 80hun (#29499) üzenetére


Vergilia
tag

A d3300 ban tényleg jó a Sony szenzor. :C

(#29502) Tin_Shield válasza Vyndree (#29492) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Nem az összesbe, Toshiba szenzort is használnak (D5200 és D7100 rémlik)

(#29503) 80hun válasza Vyndree (#29500) üzenetére


80hun
addikt

Én az utóbbi időben bolondultam egy kicsit meg a régi obik miat és ezért vettem milcet. :DD
De sok statikus témát fotózok. A gyorsakhoz meg van egy -két AF-es obim.

Csakis ezért válottam , meg azért mert már elkezdetem szinte gyűjteni a régi Af-es minoltákat :-)

A nikont(d5200) én ritkán használom az asszonynak vettem, de tökéletessen elégedett vagyok vele.
Azért választottam mert az ára nagyon kedvező volt a felszereltséghez képest.

[ Szerkesztve ]

(#29504) 80hun válasza Tin_Shield (#29502) üzenetére


80hun
addikt

Ez igy van az én d5200 amba is thosiba van , de a nikon is csinált szenzort magának.

http://en.wikipedia.org/wiki/Comparison_of_Nikon_DSLR_cameras

[ Szerkesztve ]

(#29505) Tin_Shield válasza 80hun (#29499) üzenetére


Tin_Shield
őstag

"De ne hadjuk ki hogy egy aps-c obi előállításs sokkal olcsóbb mint egy FF-é".

Miért lenne sokkal olcsóbb? Messze nem az üveg - mint alapanyag - mennyisége, a legnagyobb tétel egy objektív árában, hanem a megmunkálás, és egy minőségi APS-C objektív semmivel sem egyszerűbb felépítésű.

[ Szerkesztve ]

(#29506) 80hun válasza Tin_Shield (#29505) üzenetére


80hun
addikt

Szerintem sokat számít a lencseméret az árba.
Vagy csak heccből kerül többe a FF obi pl Sigmából , vagy Tamronbó is

(#29507) andris1602 válasza csmat (#29474) üzenetére


andris1602
aktív tag

Szia
Nem tudom mennyire fontos a video, abban annyira nem erős egyik gép sem. Mekkora a keret? Milyen obik kellenének hozzá (mire akarod használni)? Fontos, hogy időjárásálló legyen? Fontos, hogy halk legyen? Kell a kereső?
Üdv

(#29508) schawo válasza silmatauki (#29495) üzenetére


schawo
titán

Azt ne felejtsd el, hogy csak te vagy ennyire dinamika-nullzaj éhes. A többségünknek már évek óta megfelel az összes létező szenzor, ami a mai vázakban fellelhető. Nekünk nem lesznek jobb/rosszabb képeink amiatt, hogy fél-egy fé különbség van itt-ott a szenzorban. Minden más sokkal fontosabb.

Ettől függetlenül én is szívesen ajánlom a Pentaxot, mert a K500 pl egy marha jó váz, marha jó keresővel, stabival, kezelőszervekkel. Ezekben a piac összes belépő DSLR-jét vastagon verik.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#29509) Tin_Shield válasza 80hun (#29506) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Nyilván valamennyivel drágább az előállítása, de a bolti árkülönbségnek - sőt magának az árnak is - csak egy kis részben az oka az, hogy az APS-C-be (hasamra ütök) 450g üveg került beépítésre a fullfrémbe meg (szintén a hasamra ütök) 700g, ettől egy picivel bonyolultabb a világ :)

(#29510) schawo válasza Tin_Shield (#29509) üzenetére


schawo
titán

Nyilván valamennyivel drágább az előállítása
Sőt, néha nem is, hiszen egy kisebb szenzorra, nagyobb pixelsűrségre tervezett objektívet sokkal pontosabban kell megmunkálni. Az objektívben nem az üveg, mint alapanyag a drága, hiszen akkor fillérekért kapnánk az objektíveket. Egy vizespohár sem kerül többtízezer forintba, pedig abban még ennél is több üveg van :DD

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#29511) 80hun


80hun
addikt

Egyébkét a lényeg mindig az hogy a felhasználó elégedett legyen azzal amit vesz.
Van aki csak pl azon egyszerű okból vált dsl-ről milcre mert könnyeb és nem húzza a nyakát.Vagy csak azért választ ilyen vázakat mert cserélhető az obi.
Vesz hozzá egy-két obit és már be is fejezte.

Én pl nagyon szeretem a régi üvegek képalkotását és háttérelmosását még olyan esetben is ha nem tűéles a kép.

Ezért mondom hogy bármelyik márka jó. Merthát a felhasználók többsége ki sem használja a gépvázak tudását.
Berakja P-be és fotozzik. És nem is vágyik többre.

[ Szerkesztve ]

(#29512) silmatauki válasza schawo (#29508) üzenetére


silmatauki
őstag

"Azt ne felejtsd el, hogy csak te vagy ennyire dinamika-nullzaj éhes. A többségünknek már évek óta megfelel az összes létező szenzor, ami a mai vázakban fellelhető. Nekünk nem lesznek jobb/rosszabb képeink amiatt, hogy fél-egy fé különbség van itt-ott a szenzorban. Minden más sokkal fontosabb."

Igen, nem vitatom, én nagyon szeretem, ha a szenzor a lehető legkisebb zajjal és legnagyobb dinamikával bír. Bár köznapi felhasználásban (spéci pl. ellenfényes eseteket kivéve) tényleg nem olyan fontos a minél jobb RAW-húzhatóság, nekem, aki újabban egy csomó panót fotóztam, hatalmas könnyebbséget jelent(ett) az, hogy full manuál módban

- használhatok fixált fénymérést úgy, hogy a csúcsfények (felhők stb.) még ne égjenek ki (azaz hozzájuk igazítom a fénymérést)
- ne kelljen AE bracketelnem (2-3-* annyi kép, annak minden nyűgjével (mozgás, záraktivációszám-növekedés stb.) és HDR stitchelnem panó stitchelés előtt / közben.

Most a Fuji X-E1-gyel simán akár 5 EV-t is húzhatok a RAW-ok árnyékain, ami ilyen nagy dinamikájú helyszíneken, panófotózásnál, soxor igény. Ez az, amit egyszerűen nem tehetnék meg például egy cropos Canonnal, még a legújabb/legdrágább modellekkel (pl. 7DII) sem, ott csak HDR-ezhetnék vagy, ami sokkal rosszabb az elkészült panó szempontjából, automatán kellene hagynom a fénymérést.

(#29513) silmatauki válasza 80hun (#29499) üzenetére


silmatauki
őstag

"Igen az fe téma sokszor ki lett tárgyalva. De az A7 sorozat FF-es és milcbe egyedűlálló mint az egyetlen FF gép."

Pontosan. Az A7 remek kis gép, főleg, ha felrakod rá a jobb prime-ok (pl. 55/1.8) valamelyikét. Csakhát az a compressed RAW...

"Az aps-c parkot tényleg hanyagolja a sony , én még csak az A7 kitobit tudtam kipróbálni A6000-en teljesen jól teljesített."

Kár, hogy a 28-70-es FF obi cropos vázon nem sokmindenre használható gyutávokat ad...

Nippon: "Használod is néha a cerkádat, vagy csak méregeted folyton? Szerintem sok embernek sikerült kiváló képeket készítenie azokkal a "gyenge" E-Mount obikkal, meg sokkal rosszabbakkal is."

Igen, ismerjük az érvet: “és 100 éve sokkal rosszabb technikával is csináltak szuper képeket…”

Mindenesetre ha lehet, akkor én olyan rendszerbe fektetnék, amely – kb. azonos árszintet feltételezve - technikailag a legtöbbet adja, techikailag a lehető legjobb képek elkészítését teszi lehetővé. A Sony cropos E vázai (A6000 stb.) bitangjók, de a natív obik nem, és ez a helyzet nem is fog változni. Márpedig a m43 és a Fuji obiparkja lényegesen jobb, sőt, a Samué sem rossz (hol kapsz Sonyra olyan obikat, mint a Samu 30-asa vagy 45-öse?).

[ Szerkesztve ]

(#29514) #31733248 válasza silmatauki (#29496) üzenetére


#31733248
törölt tag

A Sony E-Mount obik kínálatából továbbra is indokolatlan kivenni a FE obikat. De nézzünk akkor egy alapvetően APS-C obikból álló sort:

10-18mm F/4
20mm F2.8
28mm F2 (ez FE, de könnyű, két gyári adapter is van hozzá, amivel lefelé bővíthető)
35mm F1.8
50mm F1.8
85mm F1.8 (ez is FE, de a jellemzőihez képest szintén könnyű)

Ezzel megint elégedett lehet, aki a Sonyt választja, hiszen ez egy minőségi kínálat. Az, amit Te ide írogatsz a Sony obikkal kapcsolatban, sokszor tényszerűen sem igazak. Például, amikor azt írod, hogy "a 55/1.8 Zeiss FE, és bitang nagydarab / drága" - legalább egyszer vedd a kezedbe, vagy nézz utána az adatainak ;) És mondjuk tedd mellé a Fujit is, aztán tapasztalni fogod, hogy a Zeiss könnyebb... Tudom, nem olyan fényerős.

(#29515) schawo válasza #31733248 (#29514) üzenetére


schawo
titán

Az 50/1.8 mellett az 55/1.8 teljesen értelmetlen kroppos vázon.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#29516) Nippon válasza silmatauki (#29513) üzenetére


Nippon
őstag

Egyrészt már megint nagyon sarkos vagy, másrészt meg honnan veszed, hogy nem fog változni a helyzet? Ott a népszerű A6000 és most jön fölé egy új váz APS-C-re új kit-obival. Jöhet mellé más is.

(#29517) 80hun válasza #31733248 (#29514) üzenetére


80hun
addikt

Még ott van aps-c-re:
16mm f2.8
30mm f3.5 Macro
18-105mm G PZ

Aztán majd látjuk mennyit foglalkozik még aps-c obikkal a sony, remélem még jön valami majd később.

[ Szerkesztve ]

(#29518) 80hun válasza schawo (#29515) üzenetére


80hun
addikt

Ezt még mindig nem értem , kroppos vázon mért értelmetlen a FF obi.Ha vki meg bírja fizetni, mért gond.
Az összes manuálom FF.
De ezt a témát is kibeszéltük 50mm felet jól teljesítenek , telénél meg még jó is a 1.5x szorzó

[ Szerkesztve ]

(#29519) schawo válasza 80hun (#29518) üzenetére


schawo
titán

Most komolyan magyarázzam el, hogy miért? Hányadszor? De jól van, lássuk harmadszor is:
50/1.8: stabi: dá, hossz: 62mm, tömeg: 202g, ár: 90k
55/1.8: stabi: nyemá, hossz: 71mm, tömeg: 280g, ár: 310k

Az 55/1.8 kroppon a legrosszabbul elköltött 310ezer forintot jelenti. Nem azt mondom, hogy lehetetlen, hanem hogy értelmetlen. De ha gondolod, senki nem fogja vissza a kezed a buy gombon.

Hogy jut eszedbe a filléres manuált az 1000 euró objektívvel párhuzamba állítani? Ha 300k-s lenne a manuál, és 90ezerért volna APSC, melyiket vennéd?

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#29520) silmatauki válasza Nippon (#29516) üzenetére


silmatauki
őstag

"Egyrészt már megint nagyon sarkos vagy, másrészt meg honnan veszed, hogy nem fog változni a helyzet? Ott a népszerű A6000 és most jön fölé egy új váz APS-C-re új kit-obival. Jöhet mellé más is."

A Sony az utóbbi időkben csak és kizárólag FE obikat jelentett be (azokból viszont jópárat). Bármiféle jövőbeli E obiban való reménykedés önáltatás.

Még egyszer: nálam is dobogós volt az A6000, amikor tavaly nyáron döntöttem, milyen rendszerre ruházzak be (végül a Fuji lett a nyerő). Nekem semmi bajom nincs a Sony-val – egyszerűen csak nem olyan jó a natív obiparkja ár/érték szempontjából, mint a másik két fő MILC rendszeré, evvan. A Sony FE cuccai (A7-esek) viszont persze bitangjók. Ha nem rontották volna el a RAW-jaikat, most azon nyomulnék, és nem Fujin.

(#29521) Tin_Shield válasza 80hun (#29517) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Az a két Sony fix kifejezetten gyenge, nem csoda ha lemaradt a listáról ;)
A 18-105 hatalmas obi, még DSLR-en is az lenne, a pici NEX vázakon rém bután festenek. De amúgy optikailag nagyjából rendben van, videósoknak jó lehet, inkább nekik való

(#29522) 80hun válasza schawo (#29519) üzenetére


80hun
addikt

Nem párhuzamba állítom hanem azt mondom hogy nem lehetetlen :)
15 év mulva az se lesz nagy cucc, mint más márkák obijai használtan.Persze ha megélik.
De a 80-as években gyártott manuál még mindig ugyananyiba , hanem többe fog kerülni.
Persze IGAZAD VAN akinek futja olyan obira annayk egy A7-re is futja.

(#29523) 80hun válasza Tin_Shield (#29521) üzenetére


80hun
addikt

Egyébként tényleng szép darab a 18-105mm PZ , de a 427g-os súlya nem vészes.

Érdekes egyébként a multkor megtapiztam egy A5000-es vázat és rájöttem az A6000-em mennyivel nagyobb és stabilabb a fogása is.

De reményeim szerint én még az idén A7-re váltok.

silmatauki: Már annyit hallotam a Fujiról hogy kéne vennem egy olyat is használtan, sokan dicsérik.
Na majd idővel meglátjuk, soha nem tudni mit hoz a jövő.

[ Szerkesztve ]

(#29524) madgie válasza 80hun (#29523) üzenetére


madgie
titán

Fura jószág a Fuji, egyes, főleg "zöldhangsúlyos" helyzetekben kevésbé pixel-peep a képe, mint a hasonló társainak, de a színzaj meg szinte ismeretlen fogalom neki, ugyanott ugyanúgy megcibálva az árnyékokat a Sony A7 II sokkal jobban "színmákol". Lumi-noise van, természetesen APS-C szenzorhoz illő módon (ami igazából nem rossz, ezek a Sony szenzorok bravúrosak), de egyrészt az kevésbé zavar engem, másrészt az X-Trans elrendezés miatt az is kicsit összevissza van, nem olyan katonás, digit, mint a Bayeren.

Szóval van előnye, meg hátránya is.

(#29525) silmatauki válasza 80hun (#29523) üzenetére


silmatauki
őstag

"Már annyit hallotam a Fujiról hogy kéne vennem egy olyat is használtan, sokan dicsérik."

Most láttam egy eladó X-E1 vázat 90-ért használtan itt az aprón. Veszel hozzá egy 27-es fixet (ami viszonylag olcsó), vagy esetleg egy 35mm-est, és élvezed a gépet. Bombajó, ha nem kell gyors AF!

(#29526) 80hun válasza silmatauki (#29525) üzenetére


80hun
addikt

Igen láttam, még az ára is baba.
Ráadásúl közel van.
Köszi hogy szoltál.

(#29527) 80hun válasza madgie (#29524) üzenetére


80hun
addikt

Egyébként érdekes.
A fujiba sony gyártya a szenzort. Nemtudom de késöbb megjelenhet a sonykban is, mint a nikon d800-nál.
Megcsinálta a nikonnak és késöbb A7R-be megjelent.

(#29528) madgie válasza 80hun (#29527) üzenetére


madgie
titán

A szenzor ismert, sőt, Sony szinten már elavult is, de a Fujinál a színszűrő más az érzékelő előtt. Igazából a Fujinak is lépnie kellene már felfelé, mert ennek az X-Trans-nak pont a felbontás a gyengéje most.

(#29529) sideburns válasza silmatauki (#29525) üzenetére


sideburns
aktív tag

"Veszel hozzá egy 27-es fixet (ami viszonylag olcsó)"
Több mint 120ezer egy f2.8-as obiért? Viszonylag olcsó?
Háát nem tudom.

(#29530) silmatauki válasza sideburns (#29529) üzenetére


silmatauki
őstag

Fujis viszonylatban az a legolcsóbb fix. Persze az XC zoomok sokkal olcsóbbak, de az mégiscsak egy zoom, sokkal gyengébb képpel.

(#29531) #31733248 válasza madgie (#29524) üzenetére


#31733248
törölt tag

A múltkor az A6000 képminőség értékelő tesztjében az X-M1 volt az egyik gép, amivel összehasonlították. Akkor a piros és rózsaszín szövetmintáknál láttam hasonló jelenséget. Megnéztem utána az X-E1 képmintáját is, az is ugyanolyan. Valószínűleg az is az X-Trans miatt lehet ilyen.

(#29532) MrChris válasza madgie (#29528) üzenetére


MrChris
nagyúr

16mp mire nem elég? Ha vidiót is tudná jobban mint az Oly, valódi fhd-ban, forgatós lcd-vel, az lenne a tuti.

(#29533) #31733248


#31733248
törölt tag

Most nézem: Sony Zeiss FE 35mm f / 1.4 vs. Fuji XF 23mm f / 1.4 összehasonlító teszt. Már értem, mitől ilyen nagy a Zeiss. :) Azért ezzel a képminőséggel nagyon nehéz versenyeznie a Fujinak is...

Központ

Képszél

Asszem, jobb, ha lejövök az ilyen tesztek nézegetéséről, mert nagyon drága lesz a vége... :DDD

(#29532) MrChris

"16mp mire nem elég?"

Elég az a 16MP, de azért a több mégiscsak jobb. :) Amikor a 30-as Sigma van fent, olyan szépen tudok vágni a képből, hogy öröm nézni. :)

[ Szerkesztve ]

(#29534) madgie válasza MrChris (#29532) üzenetére


madgie
titán

Már megválaszolták: az X-Trans miatt (illetve bizonyos színű témák apró részletei miatt) igényelné a Fuji a nagyobb felbontást.

(#29535) MrChris válasza #31733248 (#29533) üzenetére


MrChris
nagyúr

Végül is szinte egy árban vannak (majd 3x annyiba kerül a zeiss) és egy tömegben (több mint 2x akkora). Pont egy súlycsoport ez a két obi.
Ennél már csak egy nikon-canon összehasonlítás lenne jobb, nikon j1 vs. canom 5dmk3 és micsodacsoda kiderülne, hogy a canon jobban bírja a magas iso-t :DD

(#29536) polgcsabi


polgcsabi
aktív tag

A MEGA és a POWER obik közt mi a külömbség?
Ha kb 100e egy obi, és még egy obi meg egy váz együtt 140k akkor a váz mennyibe kerül? Hogy is van ez?

(#29537) jjeahh válasza polgcsabi (#29536) üzenetére


jjeahh
nagyúr

MEGA asszem gyengébb

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#29538) agoka07


agoka07
senior tag

Pár napja beszélgettünk, egy Nikon D90-es beszerzésén. Nem jött össze az üzlet. Ugyan az a kritérium, hogy 70-80 k-ig kellene egy DSLR gép, obival együtt sajnos. Van ebben az árintervallumban, jobb szereplő akár a márkától is eltekintve? :)

S35-3310-1600-KU380-W300i-Shine-C3050-Spiro-858 Smart-SK17i-Galaxy S-Note 1-Galaxy S4-G4-S6 Edge-Note 8

(#29539) Vyndree válasza agoka07 (#29538) üzenetére


Vyndree
őstag

70-80k alatt nem kapsz jó állapotú D90-t, legfeljebb kéz alatt. Beszéltünk már róla, de hátha változott, milyen obival szeretnéd? Mire használnád? Kitobi elég és egy jobb vázat seretnél, vagy a lencse legyen a jobb és ha több pénzed lesz inkább vázat cserélnél?
A kép szempontjából inkább a jobb obire érdemes gyúrni.

Nokin D5000 + 18-105 VR talán belefér.

[ Szerkesztve ]

(#29540) polgcsabi válasza jjeahh (#29537) üzenetére


polgcsabi
aktív tag

De mivel?

(#29541) Vyndree válasza Vyndree (#29539) üzenetére


Vyndree
őstag

A hirdetésből gyorsan bemásoltam és lejárt a szerk idő, természetesen Nikon akart lenni. :)

polgcsabi: Power O.I.S. is supported by a faster Venus processor. Go with "Power" if you have the option.

[ Szerkesztve ]

(#29542) MrChris válasza polgcsabi (#29536) üzenetére


MrChris
nagyúr

Elvileg a power a fejlesztett ois. De nem ez alapján keresnék obit.
A többi kérdéseddel mit is akarsz kérdezni? Elég kusza.

(#29543) Vyndree válasza MrChris (#29542) üzenetére


Vyndree
őstag

Obi = 100e
Obi + obi + váz = 140e, azaz 100e + 100e + x = 200e
X = Váz = ?
Nekem mínusz 60e jött ki.

(#29544) #31733248 válasza MrChris (#29535) üzenetére


#31733248
törölt tag

Nem kicsi, nem könnyű, nem olcsó, de te is láthattad a különbséget. Brutális... Úgy fogd fel, mint a Sony 16-50mm-es kitobijának teljesítményét a Fuji 18-55-höz képest: nem véletlenül majd' háromszor olyan nehéz és kétszer olyan drága a Fuji. Én egyébként elvagyok alkalomadtán azzal is, nappal fényképezek a legtöbbet, akkor meg rendesen le lehet rekeszelni (maiak):

16mm@f8, teljes méret:

23mm@f8, teljes méret:

30mm@f8, teljes méret:

Ekkora képeket ne illesz be közvetlenül!

[ Módosította: #65675776 ]

(#29545) madgie válasza #31733248 (#29544) üzenetére


madgie
titán

Láthattuk hát. Csak nagyvonalúan arról nem ír a teszt, hogy mik ezek: Gyári JPG-ek? RAW-ok? Ha utóbbi, akkor mivel és hogy vannak feldolgozva? Az X-Trans teljesen más élesítési metódust kíván, főleg az Adobe programokban.

Ettől függetlenül tudom, hogy az XF23 nem penge nyitva a sarkokban. Ismerem az objektívet, itt van a táskámban.

(#29546) MrChris válasza Vyndree (#29543) üzenetére


MrChris
nagyúr

Nekem is ez jött ki ;] de mivel ez üzletileg hülyeség, gondolom a kérdésben van a hiba.

(#29547) agoka07 válasza Vyndree (#29539) üzenetére


agoka07
senior tag

Használtan szeretném. Mindkettőhöz hozzá tudnék jutni jó áron. A kérdés az, hogy melyikhez érdemesebb. Ami az obi-t illeti, egy 18-200-as Sigmára gondoltam, persze ez változhat. A cél a hétköznapi felhasználás, tájképek, portrék... idővel mindenképp felbontanám ezt a dolgot, és befektetnék több obira, mert gondolom jobban járnék.

S35-3310-1600-KU380-W300i-Shine-C3050-Spiro-858 Smart-SK17i-Galaxy S-Note 1-Galaxy S4-G4-S6 Edge-Note 8

(#29548) MrChris válasza #31733248 (#29544) üzenetére


MrChris
nagyúr

Nem tudom úgy felfogni. Az egyik apsc másik ff-re tervezett fix obi. Az a két zoom meg kizárólag apsc-re tervezett. Most vehetnénk elő középformátumú milliós obit és hasonlítgatnánk a ff zeisshez. Megállapítanánk hogy brutális a felbontása, mert a 60mpixelt is vígan kirajzolja és 3x annyi...
Ha lenne ilyen 3-5 obis szetem örülnék neki és pár hónap után eladnám, mert iszonyat nehéz, pénzt nem hoz, így nekem ágyúval verébre. Még az 1kg-os háromobis micrómat se viszem mindig kirándulni a családdal.

[ Szerkesztve ]

(#29549) atok666 válasza madgie (#29545) üzenetére


atok666
őstag

Q: Out of curiosity, Jordan, what RAW converter do you use for your Fuji files?
A: I predominantly use Lightroom. I use C1 Pro 8 for some conversions if it’s the type of image that lends itself to that. I also use Photo Ninja for images where the watercolor effect can pop up in Lightroom, as it handles those images very well. Overall, Photo Ninja gets more detail out of the images than any of the other converters (I’m on Windows, so no Iridient for me), but the interface is clunky and I find it harder to get local edits and good skin tones out of it than I do in the other programs...

Atok

(#29550) madgie válasza atok666 (#29549) üzenetére


madgie
titán

Ahha. Akkor egy ilyen, egy olyan, hasraütés-szerűen, az alap élesítési beállítás meg jól van, ahogy van.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.