Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28751) jjeahh válasza stevewonder (#28749) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Olyan gyútáv és fényerő, amivel sok mindent meg lehet oldani, ráadásul kis méretű. Természetesem mindenre azért nem jó, felfogás kérdése, hogy ki mit részesít előnyben, egy pici zoomolási lehetőséget meg nagylátószöget, vagy fényerőt. Én pl. fixes júzer vagyok, mindíg egy gyútávra áll rá a szemem, ezért a kitobit is mindíg 14mm-n használom mintha fix 14mm lenne, ennyi erővel én jobban jártam volna egy 14/2.5-el :B

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#28752) konyi79 válasza sideburns (#28750) üzenetére


konyi79
addikt

Érdekes összevetés, úgy tűnik valóban nem lett olyan rossz az a samu érzékelő.
Azonban szerintem egyik leginkább fejlesztendő dolog az a6k-ban a fókuszteljesítmény romlása csökkenő fényviszonyok mellett. Ha ennél gyengébbet mutat a samu az baj, mert a sonynak is néha az kihívás.

Jó lenne erről egy FEDman-os ezertesztképes teszt...

(#28753) stevewonder


stevewonder
aktív tag

Nem lehet, hogy tudat alatt berögzült a fixezés? Vagy annyival jobb? Mondjuk kompakton sem sűrűn használunk zoomot.
Sonykra nem írt senki. Nem jók? A5000 mennyit érhet? Samu nem valószínű, hogy lesz, mert mindenünk tönkremegy ami tőlük van. Lassan már samsung szalámi is lesz.... és mindenük csak egyre szarabb.

(#28754) schawo válasza stevewonder (#28753) üzenetére


schawo
titán

:U

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#28755) stevewonder válasza schawo (#28754) üzenetére


stevewonder
aktív tag

? :F Valami rosszat mondtam?

(#28756) MrChris válasza stevewonder (#28753) üzenetére


MrChris
nagyúr

Erre szokták azt írni, hogy elég lenne csak az alapokat elolvasni, kb 1-2 óra alatt a legtöbb dolgot meg lehet találni, elolvasni, megérteni. A fixnek és zoomnak mind megvannak az előnyei, hátrányai...

(#28757) stevewonder válasza MrChris (#28756) üzenetére


stevewonder
aktív tag

Én arra gondoltam, hogy egy kis zoomátfogású, rosszabb fényerejű obinál, jobb egy fix fényerős és inkább tesz pár lépést előre egy jó minőségű képért. Ezért állhatott rá a szeme a fixre.(vagy nem, de nekem ez jött le)

(#28758) muranyig


muranyig
tag

valaki tud segíteni abban, hogy mia különbség az olympus 14-42 IIR, és az EZ között?

(#28759) konyi79 válasza stevewonder (#28753) üzenetére


konyi79
addikt

A5000 nem olyan rossz gép, de abszolút belépő kategória A Sony E világába. Emellett kúszik lentebb az utód A5100 ára is, ami pont ott jóbb, ahol kritika érte az A5000-et. Bár 100k körül nem tudom lesz-e valaha kitbe.
A5000 100k alatt kifutó akcióban jó vétel, a power zoom kitobi használható, de nem a király a milc kitek között.

(#28760) Bazsee71


Bazsee71
őstag

Tegnap kézbe vettem egy Nikon D5500-ast. Megdöbbentett, hogy milyen szinten lekarcsúsították a vázat. Iszonyat jó fogása van, rendesen meg lehet markolni. Utána a D5300-at nem volt valami jó élmény fogdosni.

Na de jövő héten jön az NX30, majd jó kritikusan megvizslatom....

(#28761) konyi79 válasza Bazsee71 (#28760) üzenetére


konyi79
addikt

Az NX30 meg d5500 marhára egy méret és kialakítás. Érdekes, milyen közel került itt a milc meg a dslr..

(#28762) stevewonder válasza konyi79 (#28759) üzenetére


stevewonder
aktív tag

Akkor 55k-ért obival egy jó állapotú használt akár jó is lehet a5000-ből?

(#28763) konyi79 válasza stevewonder (#28762) üzenetére


konyi79
addikt

Nem néztem még a használtpiacát, de szerintem igen, ha jó használt.
Persze legyen papírja garival, elég fiatal gépek, jórészük garanciás.

(#28764) Novics válasza jjeahh (#28633) üzenetére


Novics
senior tag

Bár már rég túl vagytok a témán, de azért belevauzok. :))
Az X-E1-en van peaking, de a fehér színű, így sok esetben nem ér semmit. Viszont a belenagyítás az hasznos.

A fontolva haladó. - 30 felett minden nap ajándék.

(#28765) Omni


Omni
aktív tag

Készlethiány alakult ki az sestore.hu-ról rendelt Samsung fényképezőgépek esetében. Most gondolkozik a főnökség mit tegyen :F Többet adtak el, mint amennyi volt a raktárban.

Bár egész nap tudták, hogy nincs fényképezőgép, mégse voltak képesek telefonon vagy e-mail-ben értesíteni, hogy ne menjek hiába a sztórba.

Holnap állítólag minden érintett (és csalódott) ügyfelet felhívnak. Kíváncsi leszek.

(#28766) Vyndree válasza Omni (#28765) üzenetére


Vyndree
őstag

Úgy vettem észre, hogy az akciós termékeket folyamatosan vették le a listáról. Ha elfogyott nem tudtál rendelni, tehát nem lenne szabad túlrendelésnek lenni.

(#28767) .: JuSzT :. válasza Omni (#28765) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

dettó. Nekem azt mondták hogy webshop rontott el valamit, mármint az elektronikus rendszer.
Egyszerre rendeltem egy NX30 at és 3000 et is, a 30 gond nélkül ott volt a boltban. A 3000 re vakarják a fejüket.

(#28768) Omni válasza .: JuSzT :. (#28767) üzenetére


Omni
aktív tag

Én egy NX2000 gépet rendeltem, amiről a visszaigazolást is megkaptam. Mégsincs gép.

(#28769) MrChris válasza Vyndree (#28766) üzenetére


MrChris
nagyúr

Nem volt elég másodpercre kész a rendszer. Sajnálom azt aki fotózás miatt vett volna jó áron egy olyan gépet amit amúgy nem engedhetett meg magának.

[ Szerkesztve ]

(#28770) ThorsHUN válasza MrChris (#28769) üzenetére


ThorsHUN
őstag

Felve es lefele gorbulo szajjal kerdem. Mennyi volt az nx300?

[ Szerkesztve ]

(#28771) menyhartlevi válasza ThorsHUN (#28770) üzenetére


menyhartlevi
aktív tag

Az nem volt. :)
NX30 volt 100, NX3000 45, NX2000 35, NX mini pedig 40 (9mm fixxel) / 45 (9-27mmrel).
Az első 3 az alap kit objektívvel.

(#28772) MrChris válasza ThorsHUN (#28770) üzenetére


MrChris
nagyúr

Nem volt, viszont az nx30 100e. volt 18-55 obival 200e helyett!

(#28773) Bazsee71 válasza Omni (#28765) üzenetére


Bazsee71
őstag

Azért az nem ilyen egyszerű, hogy megrendeljük, aztán azt mondják hogy nincs. Tudtommal teljesíteniük kell a rendelést, vagy helyettesítő terméket kell felajánlani (persze nem valami gyengébb tulajdonságokkal rendelkezőt).

(#28774) asdf_ válasza Bazsee71 (#28773) üzenetére


asdf_
veterán

Ez nem igy van. Te megrendelsz valamit. Aztan egy automata visszakuld egy emailt, hogy fogadtak a rendelest (de ennyit csinaltak vele, semmi tobbet, tehat csak nyugtaztak, hogy megerkezett). Ekkor meg mindig mondhatjak azt, hogy bocs, megse (pl. irrealis elarazasnal egy 500 ft-os TV eseten) Ezutan ha egy elo ember elfogadja es visszaigazolja a megrendelest, es kuldi errol az emailt, benne, hogy hova, meg mennyi zsetont kuldjel/hol veheted at a zseton lecsengetese mellett, no akkor jott letre a szerzodes, es akkor lehet verni a tamtamot, hogy marpedig te kerned az arut, melyre szerzodtetek. Alternativ verzio, mivel maga az, hogy egy webshopon eladasra kinaljak a termeket, jogilag reklamnak minosul (funfact: ezert nem lehet(ne) pl. magyar webes szexshop a neten, mert szexualis segedeszkozt tilos reklamozni --> mivel a webshop reklam, webshop sem lehet, legalabbis regen igy volt, azota mar lehet, hogy valtozott), lehet menni a GVH-hoz, mint illetekeshez panaszra, hogy itt az akcio es a megrendelesed visszaigazolasa ellenere nincs termek, de mivel nagy reklamkampany nem volt emoge az akcio moge kanyaritva, igy a fogyasztok szeles koret nem erintette a dolog, es igen gyanusan egy ejnyebejnyen kivul nem kapnanak semmit. De szerintem turelem, tornaterem, a Samu eleg nagy ceg ahhoz, hogy ha tenylegesen visszaigazoltak a rendelest, akkor elobb-utobb mindenki megkapja majd, maximum varni kell ra egy adagot (aki meg elbenazta naluk, azt meg valoszinu nem dicserik meg).

(#28775) Bazsee71 válasza asdf_ (#28774) üzenetére


Bazsee71
őstag

A megrendelés visszaigazolásában minden részletezve van, benne a szállítás várható dátumával.

Saját tapasztalataim szerint a Samsung pont az a cég, amelyik méretéből adódóan megteheti, hogy tojik az egészre, és meg is teszi. :(((

Mondjuk ebben az esetben én is azt a verziót tartom elképzelhetőnek, hogy csúszva, de leszállítanak mindent.

(#28776) laxus válasza Bazsee71 (#28775) üzenetére


laxus
csendes tag

Nekem a webshopba belogolva a vasárlasaim menu alatt sztornózott állapotba került a megrendelésem. Felhívtam az ügyfélszolgálatot és azt monta, hogy szerdán kiszállítják...Megjegyezném, hogy az ügyfélszolgálatos finoman sem állt a helyzet magaslatán, csak dadogott összevissza és abban sem vagyok biztos, hogy konkrétan az én megrendelésemnek utána nézett. 99% hogy ebből már semmi nem lesz, de akkor széppen lejáratják magukat.

(#28777) MrChris válasza Bazsee71 (#28773) üzenetére


MrChris
nagyúr

Kifizetted/átutaltad? Ha nem akkor miért is kéne helyettesítő terméket ajánlani? Még az is lehet persze, hogy jogod van de kétleném hogy azzal jól járnál. 100-ért választhatsz mást a webshopban nem valami kecsegtető. Talán egy kicsit túl van lihegve, nem volt egy nagyon meghirdetett kampány.

(#28778) Bazsee71 válasza MrChris (#28777) üzenetére


Bazsee71
őstag

Átutaltam volna, ha a webshop enged ilyen opciót. :DDD

Azért az elég gyászos, ha egy webshop így működhet. Nehezen tudom elképzelni, hogy következmények nélkül hirdethetnek nem létező termékeket.

(#28779) g_g_g


g_g_g
őstag

Egyre érdekesebb a helyzet (SE Store).
Nekem jelenleg egy 128 GB S6 Edge van a vásárlásaim alatt 1 Ft áron, feldolgozás alatt.
Dátum stimmel (04.30), megrendelés száma nem az ami a visszaigazolás van, egyébként egy NX 3000-est rendeltem.
Most már baromi kíváncsi vagyok mi fog kisülni ebből.

(#28780) ThorsHUN válasza g_g_g (#28779) üzenetére


ThorsHUN
őstag

Hat eleg durva de en a helyedben lenyelnem a bekat es megbocsatanek nekik nagy duzzogva :D

(#28781) g_g_g válasza ThorsHUN (#28780) üzenetére


g_g_g
őstag

Kétségtelen, ha így lenne csak átvenném, mint helyettesítő terméket :)

(#28782) .: JuSzT :. válasza g_g_g (#28779) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

én még csak nem is regisztráltam :) de megkértem az üzletvezetőt, hogy gépeljen nekem pár sort.

szerk:
Egyébként nem annyira egyszerű a történet szerintem, mert egy viszonteladóról beszélünk, nem csak a Samsungról. Tehát aki fogyasztóvédelmi panasszal fog élni, az a viszonteladóval szemben teszi meg a panaszát.
Ahogy néztem az Europark üzlet egy frissen nyílhatott üzlet, mivel minden azzal volt kiplakátolva, hogy "Samsung már az europarkban is ". Egy új üzletnek meg nem mindegy hogy kezdi meg a pályafutását.

[ Szerkesztve ]

(#28783) Bazsee71 válasza .: JuSzT :. (#28782) üzenetére


Bazsee71
őstag

Én sem regisztráltam, de már írtam nekik, hogy vajon mikorra várható a kiszállítás. :U

(#28784) immi77 válasza .: JuSzT :. (#28782) üzenetére


immi77
tag

Én is reg. nélkül rendeltem. Megkaptam szépen a visszaigazoló e-mailt, számmal, várható szállítási dátummal stb. Sajnos tegnap írásbeli megkeresésemre nem válaszoltak, telefonos üfsz. is csak visszahívást ígért, vissza is hívott, hogy még nincs fejlemény. Eddig ennyi. Igazából nem is várnék én sokat, csak legalább egy "bocs de nem lesz". De gondolom még rágódnak, hogy mi legyen...

Flickr: http://goo.gl/CQVhcp

(#28785) g_g_g válasza immi77 (#28784) üzenetére


g_g_g
őstag

Én azért egy bocsánat kéréssel nem érem be. Szerintem érdemes egy kicsit megszorongatni őket, amennyire lehet, egyáltalán nem lenne jó, ha ez lenne a következtetés, hogy a vevőkkel 'már megint' mindent meg lehet csinálni. Legfeljebb kérünk egy bocsánatot és mindenki mehet a dolgára.

(#28786) .: JuSzT :. válasza g_g_g (#28785) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Tegnapi átvétel:

- Eladó elsőre azzal próbálkozott, hogy 'Bocs nincs, elfogyott". Miután látta, hogy ez nálam nem lesz ilyen egyszerű, taktikát váltott. Következő: Ez az ár ami a papíron van csak szombatig volt érvényes, addig át kellett volna venni. Na aztán ezután már nem nagyon tudott hova kapkodni, akkor jötte elő az üzletvezető. Akit hosszas telefonálgatásra bírtam, majd az eredményt leírattam vele egy papírra, kértem rá cégszerű aláírást is.

(#28787) immi77 válasza .: JuSzT :. (#28786) üzenetére


immi77
tag

Legújabb fejlemény, és befejeztem az OFF topicot. Most hívtak, hogy mindenképpen teljesíteni akarják a rendelést, és szedik össze a viszonteladóktól a készülékeket, 1-2 héten belül próbálják teljesíteni a kiszállításokat.

Flickr: http://goo.gl/CQVhcp

(#28788) Bazsee71 válasza Bazsee71 (#28783) üzenetére


Bazsee71
őstag

Fejlemények:
felhívtak, hogy minden rendelésnek eleget fognak tenni, de most szedik össze a vidéki üzletekből a termékeket, ezért egy kis türelmet kérnek, 1-2 hét lesz mire mindent ki tudnak szállítani. Megkérdezték, hogy így is kérem-e a terméket, természetesen igent mondtam. :)

(#28789) stevewonder


stevewonder
aktív tag

Jó kis készletkisöprés. Én nem szeretem a samut, de ennyi pénzért én is vettem volna, ha tudok róla. Más kérdés, hogy sztem tuti lesz olyan aki nem kapja meg... Nincs az országban annyi gép :DDD
Látom .: JuSzT :. kolléga már megkezdte a fizukiegészítést :P

[ Szerkesztve ]

(#28790) laxus válasza Bazsee71 (#28788) üzenetére


laxus
csendes tag

Nekem most jött meg az Nx30-asom, annak ellenére, hogy tegnap már teljesen lemondtam róla. Még lehet reménykedni, de akit még nem hívtak vissza az mindenképp hívja fel az ügyfélszolgálatot!

(#28791) .: JuSzT :. válasza stevewonder (#28789) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Csak folytatom.

(#28792) MrChris válasza stevewonder (#28789) üzenetére


MrChris
nagyúr

Még mindig megveheted 130-ért a nepperektől!

(#28793) ThorsHUN válasza MrChris (#28792) üzenetére


ThorsHUN
őstag

NX30 a pl5 folott van meg a samu n300 folott minosegben?

(#28794) .: JuSzT :. válasza ThorsHUN (#28793) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Építési minőségben? Abban szerintem nem.

(#28795) silmatauki válasza ThorsHUN (#28793) üzenetére


silmatauki
őstag

Műanyagos, üres érzésű az NX30. Fogásra tényleg nem egy 200e Ft-os kategória.

(#28796) schawo válasza silmatauki (#28795) üzenetére


schawo
titán

Azért olyan könnyű, mert magnéziumvázas.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#28797) Bazsee71 válasza MrChris (#28792) üzenetére


Bazsee71
őstag

Vagy tőle 100k-ért.

(#28798) MrChris válasza ThorsHUN (#28793) üzenetére


MrChris
nagyúr

Nem próbáltam, nem volt még a kezemben nx30. Paraméterei alapján elég másmilyen kategória, mondanám tudásban felette van a pl5-nek. Próbáld ki egy MM-ben.

(#28799) stevewonder válasza Bazsee71 (#28797) üzenetére


stevewonder
aktív tag

Az kezdő gépnek nekünk sok. nx3000 v 2000 bőven elég gyakorolni.
Néhány napja azt hittem a 25k-t használtként írja Vyndree. Erre most látom, hogy új...

(#28800) MrChris válasza Bazsee71 (#28797) üzenetére


MrChris
nagyúr

Ja, az elég korrekt ajánlat.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.