Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28251) Carasc0 válasza Tin_Shield (#28250) üzenetére


Carasc0
őstag

Megmondom őszintén ezt a masinát még nem néztem.... elsőre (amilyen körülményes vagyok) azt mondom nem is rossz! Modern kis masina, kíváló szolgáltatásbázissal. Én a mintaboltba alapkittel látom kerek 200K-ért... Ára tényleg masszív, de gondolom jó kis masina. Ez ajánlott masinák közé tartozik amúgy?

Utoljára kb 10 éve fogtam a kezembe Olympus kompakt gépet. Nagyon nem tetszett.. Valahogy azóta a márkától félek. De ismétlem ez 10 éve volt azóta gondolom sok víz lefolyt az Olympus Dunáján.

[ Szerkesztve ]

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#28252) Tin_Shield válasza Carasc0 (#28251) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Igen, nagyon jó gép.
Ha nem kell a kereső akkor az E-PL7 gyakorlatilag ugyanezt tudja. A PL5/PL6 kicsit butább a szolgáltatásokat és a kezelhetőséget illetően, de a képminőség ott is ugyanez.

Ezek nagyon nem egy kategóriásak az olcsó kompaktokkal :)
De győződj meg magad róla, van az Olympusnál egyhetes tesztelési lehetőség.
www.teddprobara.hu (bocs a linkért mobilról vagyok)

[ Szerkesztve ]

(#28253) Carasc0 válasza Tin_Shield (#28252) üzenetére


Carasc0
őstag

Most olvasgatom a tudását... Eddig szerelem első látásra... Magnézium váz, kereső, gyors, tud mindent... Bulb funkció...Egyenlőre nem tudok belekötni leszámítva hogy a fotózáshoz annyit értek, mint csecsemő a hengeresfejű műszercsavar történelméhez. :D

Eddig azt mondom: Na ez MILC!

Amúgy nekem elég lenne alapobival... Az is azért jó minőséget ad?

[ Szerkesztve ]

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#28254) Tin_Shield válasza Carasc0 (#28253) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Igen. Főleg az olcsóbbik a 14-42IIR. A "palacsinta" EZ kicsit gyengébb, de nem vészes. A villanyzúmot persze szokni kell, és drágább is, cserébe viszont pici.

[ Szerkesztve ]

(#28255) jjeahh válasza Carasc0 (#28251) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Nekem is volt nagyon sz*r biliműanyag olympus kompaktom gyenge képminőséggel, de volt talpig aluminium hihetetlen masszív meg patent ultrakompaktom is tőlük, és e-p1 milc-em is, ami szintén nagyon jó kis gép... minden gyártónak vannak nagyon low end termékei, egy alap kompakt alapján nem érdemes megítélni egy márkát. Az oly milc-ekre amúgy mind jellemző a fémház, masszivitás, a legolcsóbb oly pen is olyan mint egy minitank :)

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#28256) Carasc0 válasza Tin_Shield (#28254) üzenetére


Carasc0
őstag

Prohardver tesztje szerint az Olympus nem teljesen adja vissza a téma színvilágát....Mondjuk ez nem tudom a gyakorlatban mennyire lényeges.... Talán ennyit tudnék felhozni kritikaként az E-M10-nek. Amúgy tényleg egy TANK. :D

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#28257) jjeahh válasza Carasc0 (#28256) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Nem tudom az e-m10 ebben milyen, de ez az én olympusomra is igaz, a színek utómunka nélkül is nagyon szépek, a jpeg motor kiváló, cserébe pár színt picit eltorzít néha, de nem kell megijedni, én valós használat közben ezt 3 év használat után vettem csak észre, pedig nem vagyok színvak :DDD

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#28258) Tin_Shield válasza Carasc0 (#28256) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Van egy "meleg szín" beállítás, ezt érdemes kikapcsolni. Amúgy ezerféle képpen finomhangolható a jpg motor, csak győzd majd végigpróbálni :)

(#28259) .: JuSzT :. válasza Carasc0 (#28256) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Ezerféleképpen hangolhatsz mindent, ahogy kedved tartja.

(#28260) TayRol válasza Carasc0 (#28256) üzenetére


TayRol
veterán

EM10. 200e-ért nem kapsz jobbat.

Szerk: a színvilág dolog meg hülyeség.

[ Szerkesztve ]

(#28261) Carasc0


Carasc0
őstag

Szerelmes vagyok a masinába! Most így egyenlőre ennyi.... Megvétel már más kérdés... De nagyon tetszik.... :R

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#28262) schawo válasza Carasc0 (#28256) üzenetére


schawo
titán

Prohardver tesztje szerint az Olympus nem teljesen adja vissza a téma színvilágát

Laca ilyen hülyeséget írt? Nem is emlékszem. De hogy hülyeség, az biztos :DD Az egyik legjobb színvilágú gép a piacon.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#28263) Colonel993


Colonel993
senior tag

Ezek a fránya Oly-k... kieszik a RAW-ból a színeket..

3 színcsatorna is fekete, fehér és középszürke... nincs semmi szín... :U

Trololololo

[ Szerkesztve ]

||| NE kérdezz, mert a végén még valaki válaszol! ||| ThinkPad & Nikon user ||| Samu s8.4 LTE RulezZz "Mikor 2 hónap elmélete vitatkozik, 8 év tapasztalatával..." - :") -

(#28264) MrChris válasza schawo (#28262) üzenetére


MrChris
nagyúr

Nekem is pont ez jutott eszembe, Lacától ez félrevezető hülyeség.

(#28265) Carasc0 válasza Tin_Shield (#28250) üzenetére


Carasc0
őstag

Szia!

És ilyen klubkártyához, hogy lehet jutni hogy olcsóbban lehessen hozzájutni a cucchoz?

@többiek: Ne húzzatok mert mindjárt rendelek egy ilyen masinát. Apropó... 1/4000 záridő elegendő?
Tovább olvastam hogy nem időjárásálló a váz... Persze nem is elvárás részemről, de azért záporban használható vagy enyhe hóesésben? Nekem nagyon tetszik a magnéziumváz amúgy. Canon EOS 20D-t mikor kezembe vettem anno egy isminél, akkor érzékeltem hogy ezzel ölni lehet olyan masszív. :)

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#28266) .: JuSzT :. válasza Carasc0 (#28265) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Mintabolt honlapján mindent megtalálsz a kártyáról.

(#28267) Carasc0 válasza .: JuSzT :. (#28266) üzenetére


Carasc0
őstag

Szia!

Köszönöm! Elolvastam a tudnivalókat. Tehát ha veszek egy gépet, akkor ajándékba kapom hozzá a tagságot. Eddig príma, csakhogy a gép vásárlásából még nem használhatom fel a 15% kedvezményt sajna....Mivel azzal kapom a tagságot. Jól értelmeztem?

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#28268) Tin_Shield válasza Carasc0 (#28265) üzenetére


Tin_Shield
őstag

1. Veszel valami Olympus cuccot 10e Ft értékben - pl egy táskát - és utána 8e Ft-ért kiváltod a kártyát. Így is megéri mert utána 15% kedvezményt kapsz a E-M10-re, és lesz egy - ha azt választottad - táskád is.
2. Megveszed az E-M10-et teljes áron, ehhez díjmentesen kapsz egy kártyát, ezt követően minden vásárlásnál jogosult leszel a kedvezményre egy évig.
(3. Keresel valakit - pl. az MFT topikban - aki vehet ilyet a saját kártyájára és már éppen lejáróban van a sajátja, ekkor nem lesz kártyád, az ő kártyájának az érvényessége fog meghosszabbodni, és asszem az ő nevére fog szólni a számla is)

Ha időjárásálló vázat szeretnél ott az E-M5, egy tízessel olcsóbb, de persze időjárásálló obi is kell hozzá. Korábbi modell, néhány fícsört buksz, képminőséget nem.
Kitobival nem lesz probéma az 1/4000, a fényerős fixekkel nyitott blendével bele lehet futni a korlátokba, ha ilyet szeretnél az ND szűrő a barátod lesz.

[ Szerkesztve ]

(#28269) .: JuSzT :. válasza Tin_Shield (#28268) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Tőlem előző héten megkérdezték, hogy kinek a nevére menjen a számla. Oké, az enyémre ment, de lehet hogy a számla eltérhet a kártyatulajdonostól

(#28270) TayRol válasza .: JuSzT :. (#28269) üzenetére


TayRol
veterán

Elvileg nem. Ha megkérdezték, az furcsa.

(#28271) Carasc0


Carasc0
őstag

A mintabolt oldalán leltem egy Olympus OM-D katalógust. Abban azt írják a gépek specifikációjánál hogy a E-M10 váz anyaga fém, az E-M5 és az E-M1-nek meg magnéziumötvözet. Jó tudom tudom, ez már erős furkálódás, de szeretek tisztán látni. A prohardver teszt szerint magnézium váza van... Na most akkor melyik :D

Feeling very robust and reassuringly solid in the palm thanks to its magnesium-alloy body... by photograpyblog :U

[ Szerkesztve ]

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#28272) Tin_Shield válasza Carasc0 (#28271) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Az Olympus saját honlapja fém vázat ír, magnézium megnevezés nélkül. Nem mintha nagy jelentősége lenne, érzetre nincs közöttük különbség szerintem, masszív tank mindegyik OM-D, magnéziumfáklyát meg gondolom nem akarsz belőle csinálni :)

(#28273) MrChris válasza Carasc0 (#28271) üzenetére


MrChris
nagyúr

Akkor senki sem téved, a magnézium egy fém.

(#28274) schawo válasza Carasc0 (#28271) üzenetére


schawo
titán

Mivel tömege kisebb, mint az E-M5-é, ezért biztos, hogy valamilyen könnyűfém, logikusan magnézium és alumínium valamilyen arányú ötvözete. Nem hiszem, hogy titánból lenne :D

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#28275) TayRol válasza Carasc0 (#28271) üzenetére


TayRol
veterán

Ilyen tudással ha műanyag is megéri az árát. Nem tök mindegy?

(#28276) Carasc0


Carasc0
őstag

Jó oké oké....Amit említettem blog oldal is levonta a conclusiont a gépre ami így hangzik: ESSENTIAL...Megfogom hírdetni a régi kütyümet és veszk egy ilyet.... Mindenhol csak jót írnak róla szinte.... a képminőség hozza az elvárásomat.... hűh....mondjuk egy kamatmentes részletnek örülnék/örültem volna... de majd valami lesz.... :B

Amúgy a szenzor méret nem baj ha kisebb mint az APS-C? Ez nem jelent hátrányt? :U

[ Szerkesztve ]

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#28277) Tin_Shield válasza Carasc0 (#28276) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Kamatmentes részlet szokott lenni a hülyebótban, ott is van Olympus, igaz nincs prémiumkártya és egy évvel rövidebb a garancia.
A szenzorméret nem baj, tulajdonság :)
A legújabb m43 szenzorok (a Sony és a Panasonic gyártásúak is) kb azt tudják mint a Canon APS-C szenzorok, a Sony 24MP-es APS-C szenzorától gyengébbek. Mármint ha csak a nyers szenzorteljesítményeket nézzük. De a képminőség több változós egyenlet, és ebből csak az egyik a szenzor.
Ha nincs speciális igényed (mondjuk négerek fotózása éjjel egy alagútban) akkor szvsz már az 1"-os szenzorral szerelt MILC-ek is bőven elég jó képminőséget adnak, főleg egy fényerősebb objektívvel megtámogatva.

[ Szerkesztve ]

(#28278) asdf_ válasza Tin_Shield (#28277) üzenetére


asdf_
veterán

igaz nincs prémiumkártya és egy évvel rövidebb a garancia.

Regisztral a myolympuson, es maris fel ev lesz abbol az egybol.

[ Szerkesztve ]

(#28279) Tin_Shield válasza asdf_ (#28278) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Ez +6 hó még él? Azt hittem már kifutott.

(#28280) asdf_ válasza Tin_Shield (#28279) üzenetére


asdf_
veterán

Nekem is tokre az remlett, most, hogy rakerdezel, igy meg plane van valami emlek, hogy ezt kinyirtak, de ranyitottam elotte az oldalra, hogy ne irjak hulyeseget, es ott azt irja, hogy: Join MyOLYMPUS and extend the warranty of select registered products. Igaz, a select szon atsiklottam, az a kiscsillag a mondatban ;), szoval azt hiszem tegyuk is zarojelbe az egeszet, mert a select persze nem klikkolhato, szoval fene tudja mire igen meg mire nem.

(#28281) MrChris válasza Carasc0 (#28276) üzenetére


MrChris
nagyúr

Kézben már kipróbáltad? Azt azért még ejtsd meg, mint ahogy a kitobit is próbáld ki, hogy jön be a kis méret, obinyitogatás. Képminőségre jó az EZ is, szerintem jobb mint más rendszerek kitobija, csak a villanyzoom nekem nem begyere.

(#28282) #31733248 válasza MrChris (#28208) üzenetére


#31733248
törölt tag

A tesztelőkhöz hasonlóan nagyon elégedett vagyok vele, a régi kompaktomhoz képest pedig egyenesen ég és föld. :)

A telefonoknál zajlik éppen egy óriási léptékű fejlődés, az új Samsung S6 például meglepően jó. Emiatt szorultak erősen vissza a kompakt fényképezőgépek.

(#28283) silmatauki válasza #31733248 (#28282) üzenetére


silmatauki
őstag

Mondjuk a Note4 sem rossz, egyedül a Samsung bunkó túlszűrése/túlélesítése rontja el a képeit, miközben a hardvert direktben elérő appok minőségi RAW-közeli outputot csinálnak.

(#28284) csoki válasza Thom! (#28239) üzenetére


csoki
senior tag

mediamarktban? vagy hol? én látom neten

[ Szerkesztve ]

(#28285) #31733248 válasza silmatauki (#28283) üzenetére


#31733248
törölt tag

Tényleg lehetne kevesebb például az élesítés, de az átlagembernek a túlszaturált, túlélesített képek jönnek be, a gyártók pedig ezt igyekeznek a saját megoldásaikkal kiszolgálni.

(#28286) silmatauki válasza #31733248 (#28285) üzenetére


silmatauki
őstag

Hát igen, ezért nyerhetett meg a Note4 szinte minden blind testet még olyan esetekben is, amikor sokkal természetellenesebb képeket csinált, mint akár az iPhone, a Lumia 930-ról nem is beszélve.

Persze ez nem jelenti azt, hogy a Note4 szar. Ha az ember a Snap camera HDR-rel használja, akkor komolyan megveri akármelyik iPhone-t és csak picivel marad el pl. a 808-tól.

(#28287) schawo válasza silmatauki (#28286) üzenetére


schawo
titán

Szerencsére van elég szoftver ahhoz, hogy a félvak átlagjózsi is megtalálja a saját számítását, meg aki kicsit jobban ért hozzá, az is.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#28288) Carasc0


Carasc0
őstag

Sziasztok!

Kicsit elakadtam! Kit obikhoz egyáltalán nem értek. Melyik éri meg a legjobban?

199 900Ft

229 990Ft

:U

Tehát a kérdés hogy a drágábbik megéri a felárat? :R

[ Szerkesztve ]

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#28289) .: JuSzT :. válasza Carasc0 (#28288) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Az egyik dupla kit. a 14-42 egyforma mindkettő pakkban

(#28290) Carasc0 válasza .: JuSzT :. (#28289) üzenetére


Carasc0
őstag

De megéri az a +30e a másik obiért?

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#28291) cdl válasza Carasc0 (#28290) üzenetére


cdl
senior tag

35000-ért eladod, ha nem tetszik.
Annyiért elviszik.

(#28292) schawo válasza Carasc0 (#28288) üzenetére


schawo
titán

A teleobjektívért használtan is megadják a 30-35ezer forintot, tehát igen, újonnan megér annyit. Kérdés inkább az, hogy te akarsz-e olyan témát fotózni, amihez teleobjektív kell.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#28293) Carasc0


Carasc0
őstag

A Flickr oldalon nézegetek képeket amelyet különböző üvegekkel készítettek O-M10-es masinával. Elég jó tényleg. Mivel nagyon nagyon kezdő vagyok a témában...Megmondom őszintén megnéztem más gépek képeit is... Lehet rossz a szemem de nekem majdnem minden - általam - megnézett géppel készített képek minősége úgy erősen hasonlónak mondható. Egyedül a Canon EOS 100D nem tetszett. A fórumon rákerestem az O-M10-es bejegyzésre hogy aki említésre hozta a gépet, az mit írt róla. Mondjuk erre való a fórum... Nos erősítette bennem a vágyat hogy leemeljek a polcról egy ilyet. Pl. egy studiofotós D800-ról váltott egy ilyenre az sem semmi. :Y

Ami úgymond picit megzavart - hivatkozva a fentiekre - hogy mondjuk egy D3300-as masinával is erősen azonosnak mondható szintű képeket lőttek. Ebből azt akarom kihozni, hogy 200e Ft-os masinának melyik a DSLR megfelelője?... Valaki azt írta hogy inkább a D7x00 szériával vetekszik... Hát ha ez így van, hogy functions terén mellé tehető egy D7100-nek akkor az besza-behu....

Amúgy az EZ vagy a IIR alapkitobisat érdemes venni? A visszaolvasások alapján IIR.... Amúgy mi a különbség? Az EZ az a palacsinta ha jól láttam, a másik üveg olyan nagyobbacska de gondolom 1 fokkal jobb. Pedig 1 áron van. :U

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#28294) Tin_Shield válasza Carasc0 (#28293) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Mindegyik mai géppel bőven jó fotókat lehet lőni - a 100D-vel is, az a gép máshol "vérzik el" szerintem. Általánosságban igaz, hogy sokkal több múlik a fotóson, mint a technikán (kivételek persze vannak).
Az E-M10 jóval komolyabb mint a belépő tükrösök: fém váz, dupla tárcsa, programozható gombok stb. A D7xxx vonaltól tulajdonképpen csak az időjárásállóságban és a zársebességben marad le.
Ha kétségeid vannak, hogy jó választás lenne-e az E-M10 próbáld ki, erre van a teddprobara.hu
Ha nem kell az extra kicsi méret jobban jársz a IIR-rel, olcsóbb és valamivel jobban is rajzol.

(#28295) jjeahh válasza Carasc0 (#28293) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Remélem ezzel nem robbantasz ki egy újabb dslr vs milc vitát :N Mindkettőnek vannak előnyei meg hátrányai is, neked kell eldöntened, hogy melyik felel meg jobban az igényeidnek. Jó képet meg szinte bármivel lehet lőni ahogy rosszat is, az én fotóimnál pl. ha nem lenne odaírva meg tudnád mondani, hogy melyik készült 60d-vel, melyik olympus-al meg melyik panasonic-al? Gondolom nem... mellesleg a flickr-es képek zöme agyon van editálva, le van méretezve, esetleg a gáz jpeg motor meg zajszűrő által szét van kenve. A legokosabban akkor döntesz szvsz, ha leírod egy papírra, hogy mire van szükséged... kis méret, fémház, stabi, videó, jpeg motor, fázis af stb., majd ezek alapján döntesz.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#28296) Carasc0


Carasc0
őstag

Értem! Nem-nem szó sincs vitaszítási szándékról. De fontos információ volt számomra, hogy tudom, hogy minden mai géppel lehet jó képet lőni...Tehát ha jól sejtem: váz, obi, körülmény és tőlem függ az elkészült kép minősége. Ez teljesen érthető...

És most bocsánat ha értetlen vagyok de érdekes az ellentmondás: Ha minden mai géppel lehet jó képet lőni, akkor elvileg egy Canon EOS 1200D egy komolyabb obival tudok olyan képet lőni mint egy O-M10-el mondjuk egy szintén hasonló tudású obival?..S még olcsóbban is jövök ki....Ha így van, akkor mi ösztönözzön arra hogy megérje az O-M10-hez nyúlni? Sajnos nagyon nem értek a fotózáshoz, így jogos hogy sötét szobában próbálom kíválasztani a megfelelő könyvet a polcról...

De ha azt mondjátok hogy igen 200e Ft-ért jelenleg a MILC és DSLR kategóriában ez tudja a legtöbbet, akkor nincs több kérdésem. :) Amúgy az én elvárásaimnak tudást és külsőt tekintve bőven profi... Képminőség terén ajánlottak ez 45 F/1.8 Obit, amivel azt mondják ellennék...Egyébként az utómunkáktól sem riadok vissza. Ha nem sikerült a fotó, nem gond... Tanulok és editálok. :)

Apropó: RAW-ban is jókat lő a O-M10?

[ Szerkesztve ]

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#28297) Ear001 válasza Carasc0 (#28296) üzenetére


Ear001
addikt

Jókat.

Itt nagyon pc módon próbálnak téget terelni, én akkor egy kicsit keményebb leszek. Akarsz gyorsan mozgó témát, autóversenyt, repülőket, sportot fotózni? Mert ha igen, vegyél tükröset, olyat, ami bírja a magas ISO-t, mert azok követő autófókusza jobb.

Nem akarsz? Vedd meg az O-M10-et és örülj hogy kisebb, könnyebb, a hátsó érintőképernyővel is tudsz exponálni, tudsz látványos esti fotókat komponálni rajta, nem kell RAW-kat feldolgoznod, hogy élvezetes képeid legyenek, mert gyárilag jó kis jpeg-ek esnek ki belőle.

A 45-ös zseniális produktum, de önmagában talán kevés lesz az üdvösséghez, nézz körül objektívek területén is, na nem vágysz szuper nagylátószögre megfizethető áron, akkor nagyjából minden igényre találsz jó, megfizethető és kicsi objektívet.

(#28298) Byk01 válasza Carasc0 (#28296) üzenetére


Byk01
senior tag

Ha így van, akkor mi ösztönözzön arra hogy megérje az O-M10-hez nyúlni?

Először is: E-M10. Az OM filmes széria: OM-10 ;)

Az előbb írta Tin_Shield, hogy miben több az E-M10, mint a D3300. Nos, ugyanez áll az 1200D-vel szemben is.
Kisebb fizikai méret, több kezelőszerv. Nem kell mindenért a menüt túrni.
A végeredmény hasonló lesz, de az út, amin eljutsz odáig, egy belépő vázon rögösebb. Viszont pont a nagyobb méret miatt a fogása valamivel jobb a DSLR-eknek.

"Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

(#28299) jjeahh válasza Carasc0 (#28296) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Igény kérdése... Jó képet az 1200d-vel is lehet lőni, de az e-m10-hez képest a szenzort leszámítva szinte mindenben ég és föld. Biliműanyag a borítása, pici, sötét a keresője, a kijelzője nem kihajtható, nem érintős, gyengébb felbontású, fix-el nincs stabi, az oly-ban kb 10x annyi fókuszpont van :DDD , sokkal lassabb sorozatot tud a canon stb, estig sorolhatnám, mindezt ráadásul nagyobb nehezebb vázban kapod meg...
Byk01-el egyetértek amúgy, a végeredmény hasonló lesz, de az út, amin eljutsz odáig, egy belépő vázon rögösebb.

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#28300) Tin_Shield válasza Carasc0 (#28296) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Azért fogj kézbe egy 1200D-t és egy E-M10-et és valszeg nem lesz több kérdésed :)
(képminőség ide vagy oda)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.