Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29551) #31733248 válasza madgie (#29545) üzenetére


#31733248
törölt tag

(#29545) madgie

Azért látható, hogy a Fuji optikája nem karcol úgy, mint a Zeiss, de ez nem is csoda. Ettől még nagyon jó. Én a Canikon ébredésére leszek kíváncsi (ha lesz olyan), mert a tükrösök keresletén alapuló vásárlói szokások sem tartanak örökké és ilyen obiparkkal, könnyebb gépekkel igen komoly alternatíva lett a Sony a top kategóriában is (nem számolva sportriporterekkel hasonlókkal).

(#29548) MrChris

Akkor fogd úgy fel, ahogyan akarod, ;) egy a lényeg: a Sony obija elég egyértelmű magyarázattal szolgált arra, mitől nehezebb a Fujinál. Hogy megéri-e árban és súlyban egyaránt, az egyénfüggő. Nekem nem, a három gyakran használt obival együtt 75 dkg körül van a gépem. :D

(#29552) silmatauki


silmatauki
őstag

Ismeritek a traumflieger.de oldalt? Viszonylag ismeretlen név, viszont tele van olyan teszttel, amit máshol nem talál meg az ember; pl. Samu obik 28 Mpixeles vázon (!!!) tesztelve (példa: a 45/1.8 teszt). Mindenhol máshol jó esetben csak 20 Mpixeles vázon tesztelték őket komolyabban, amiből nem kap az ember megbízható képet arról, hogy fognak 28 Mpixelen teljesíteni, képesek-e kihasználni a felbontástöbbletet. Amúgy a Samu jópár olyan obiját is tesztelték (pl. a 16-50PZ), amit mások egyáltalán nem.

De vannak ezen kívül is érdekes összehasonlítások az oldalon, pl. EZ a HDR teszt, kőkemény árnyékhúzással. Kiderül belőle, hogy pl. a Canon 6D full-frame szenzor is sokkal rosszabbul húzható alap ISO-n, mint pl. a Fuji RAW-ok; kb. az újabb Oly m43-kkal van egy szinten. (Persze a high ISO teljesen más téma, ott a Canon sz@rrá verte a Fujit is. Kb. ISO800 környékén fordult meg az azalatt a Fujinak kedvező helyzet.)

Ja, csak német az oldal & a videók nyelve.

(#29553) Vyndree válasza agoka07 (#29547) üzenetére


Vyndree
őstag

A Nikon D90 és a stabis Sigma 18-200 jó páros, ha ez kijön a keretedből jó áron. Általános célra 18-105 VR is jó ha a Sigma nem stabis, később portréra meg valami fix, azok is elérhető áron vannak.

(#29554) akey


akey
csendes tag

Sziasztok!
Tárgyfotózáshoz keresek fényképezőgépet. Elektronikai kütyüket fotóznék gombelem nagyságútól a számítógépházig, cirka 2000 terméket. Eleinte csak DSLR-ben gondolkodtam, de talán megúsznám nélküle is. Mit tanácsolnátok az esetemben? Válasszak DSLR-t? Milyen házat és objektívet ajánlanátok? Vagy hasznos munkát tudnék végezni egy kisebb géppel is? Előre is nagyon köszönöm a válaszokat!

(#29555) schawo válasza akey (#29554) üzenetére


schawo
titán

Webre kell?

Akkor nem a vázon fog múlni, hanem minden máson. Világítás, tárgysátor stb. Nyugodtan vehetsz valami jobb kompaktot is akár.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#29556) 80hun válasza akey (#29554) üzenetére


80hun
addikt

Ha dslr-t választasz arra jó lenne egy makró obi.
De én pl a csúcskomaktokat javasolnám.
Kérdés mennyit szánsz rá, utánna tovább akarod e használni, kicsi legyen. Akarod e cserélgetni az obikat.

(#29557) MrChris válasza akey (#29554) üzenetére


MrChris
nagyúr

Kompakt is jó ahogy írják, inkább állvány világítás, derítés, tárgysátor... ahogy javasolták. Némelyik kompakt erős makró képességgel rendelkezeik amit még tovább lehet fokozni egy raynox dcr 250 előtétlencsével. Ezzel nem bonyolítod túl a dolgod. Ezt és ezt 10 éve lőttem ma már 13 éves géppel. Még picivel nagyobb nagyításra is képes volt.
De ha ilyenek nem felelnek meg akkor dslr/milc és makró objektív amit régi manuál obikkal is helyettesíthetsz. Egy ilyen régi közgyűrűs macro cuccal, kb ezt lehet elérni. Akár élesebbet is, csak ez a kép volt kéznél. Meg lehet focus stackingelni is.

Ilyen célra még nagyon jól tud jönni a wifi képesség, ha házi stúdióban csinálod, főképp ha tápról tudod működtetni a gépet, mert amúgy az zabálja az áramot. Persze usb-vel is meg lehet oldani de annak sok hátránya van meg sérülékeny a csati...

(#29558) Komendabence


Komendabence
csendes tag

Sziasztok!
Most szeretném megvenni első dslr gépemet. Melyiket ajánlanátok inkább? Nikon d3200 vagy Canon 1200d?

(#29559) silmatauki válasza Komendabence (#29558) üzenetére


silmatauki
őstag

Hacsak nem akarz olcsón jó nagylátószögű objektívet (a 10-18-as Canont) ésvagy nincs a családban/rokonságban Canon obigyűjtemény, én a Nikont venném. Szenzorban és videóban sokkal jobb, és ugyanúgy megvannak rá a third-party cuccok, mint pl. a Sigma 8-16.

(#29560) Komendabence válasza silmatauki (#29559) üzenetére


Komendabence
csendes tag

Köszönöm!

(#29561) 80hun válasza Komendabence (#29558) üzenetére


80hun
addikt

Én is a nikont ajánlanám.
http://snapsort.com/compare/Canon-EOS-1200D-vs-Nikon-D3200

[ Szerkesztve ]

(#29562) ANDROID??? válasza 80hun (#29561) üzenetére


ANDROID???
addikt

(#29563) Lassú Víz válasza 80hun (#29561) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Annyiszor leírtuk, hogy a snapsort többet árt mint használ. Kerülendő. Vannak rendes összehasonlító oldalak mérések alapján pl. dpreview, dxo. Több energiát kell fektetni az értelmezésbe, esetleg benézni a grafikonokra, hogy végig marad-e a dinamika előny vagy elfogy magas ISO-n, stb, de megéri.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#29564) 80hun válasza Lassú Víz (#29563) üzenetére


80hun
addikt

Rendben értem.
Többet nem linkelem.
Én általános adatokat szeretem megnézni , azért kedvelem,
Persze nem belépőszinten én is jobban utánnanézek.

[ Szerkesztve ]

(#29565) csmat


csmat
senior tag

Nem tudom, volt e már: Nikon pénzvisszafizetés:

http://fotoplus.hu/hirek/nyari-nikon-penzvisszaterites?gclid=CMzV65Dx8MUCFWf4wgodOUYAEQ

(#29566) Lassú Víz válasza csmat (#29565) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Van Olympus, most a Nikon, nemrég mintha Canont is láttam volna. Van még valaki aki nem hirdetett pénzvisszafizetési akciót? :D

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#29567) konyi79 válasza Lassú Víz (#29566) üzenetére


konyi79
addikt

Sony nyári akciókban obikra, váz vásárlása esetén -100k.
FF biztos, valami kisebb akciót múltkor olvastam APS-C-re is.
:DDD

Ja, megvan!
9-36k engedmény APS-C obikra váz vásárlása esetén.
Aki egyébként Sony iránt érdeklődik, azt rebesgetik nagyobb ártörés várható a nyáron az új modellek miatt.
Persze ha a hatása ideér a balkánra.

[ Szerkesztve ]

(#29568) ANDROID???


ANDROID???
addikt

(#29569) akey válasza MrChris (#29557) üzenetére


akey
csendes tag

Köszönöm a válaszokat!

A gépre és objektívre összesen 150-et szánnék, (a többi megy statívra, háttérre, világításra) de minél olcsóbban tudnám kihozni, annál jobb. A 2000 termék után természetesen még lenne használva, ezért nem megoldható a dolog bérfelszereléssel. Érdekel a wifi is, ezért se erőszak a DSLR, megfelel a compact is. Valamint tudtok ajánlani egy jó magyar webshopot, aminek nagy kínálata és tűrhető árai vannak?
Köszönöm még egyszer!

(#29570) bippeti válasza akey (#29569) üzenetére


bippeti
tag

Ha számít az ár, akkor talán érdemes nemcsak egy webshop ajánlatai között nézelődni. Pl.: http://www.arukereso.hu/digitalis-fenykepezogep-c40/

(#29571) 80hun válasza bippeti (#29570) üzenetére


80hun
addikt

Én webshopból csak akkor rendelek ha bolt is van mögötte, mert ha gond van érdekes lesz. :Y

(#29572) MrChris válasza akey (#29569) üzenetére


MrChris
nagyúr

Mivel álló dolgot lőnél szinte bármi jó :D Új, vagy használt is lehet? Most vannak 40-50-ért Olympus pl5-ök amire adapterezhetsz egy rendesebb 50mm-es manuált (kb 10-15), közgyűrűvel makrózhatsz is egy kétirányú makró sínnel. Ez egy nagyon olcsó kombó, kifejezeztten a célnak megfelelő, igaz nincs wifi. De persze lehet dslr, kompakt...

(#29573) dannyl


dannyl
addikt

Amazon.com-ról tudna nekem valaki ajánlani egy belépőszintű DSLR-t? Nem tudom, hogy mire elég egy alap 18-55-ös obi. Nikonokat néztem, de sajnos nincs kitben 18-105-ös, ami elég lehangoló, mert 2 obival még meg tudnám venni (18-55 + 55-200), de én nem akarom cserélgetni az obikat. Tudom magamról, hogy csak ott állna fölöslegesen az egyik. D3200, D3300, meg Canon Rebel T5-öt néztem, meg az sl1-et, bár igazából ezeket nem ismerem, csak a Nikon-t. Az a baj, hogy Ha csak vázat veszek, objektívet meg külön, úgy nagyon drága lenne sajnos. 556$-ra jött ki a d3300 + 18-105, de ahhoz még semmi nincs.

Videózás nem igazán fontos, csak a jó kép. De azért az 5200-on a display mozgathatósága nagyon megfogott. Lehet egy alap 18-55-tel kéne kezdenem, aztán majd később venni hozzá nagyobb obit? Szerintetek?

Szerk.: Esetleg egy alap 18-55-re ha felrakok egy 2x zoom feltétet, azzal mennyit javulna a helyzet?

[ Szerkesztve ]

(#29574) MrChris válasza dannyl (#29573) üzenetére


MrChris
nagyúr

2obival veszed és nem akarsz cserélgetni az hogy lesz? Akkor mégis csak a 18-105-ös szetet kéne máshonnan beszerezni. Portréra kicsit rövid az alapzoom.
2xezőket felejtsd el, akkor már vegyél ennyiből egy nagyszenzoros csúcskompaktot.

(#29575) 80hun válasza dannyl (#29573) üzenetére


80hun
addikt

Mért pont amazonról.
Itthon is kaphatók. Ráadásúl 1év garint tudsz érvényesíteni csak.
Ha dollárban nézed még rájön az áfa és a vám is.Akkor inkább euro.

Itthon a D5200+18-105 kit 193e

[ Szerkesztve ]

(#29576) MrChris válasza 80hun (#29575) üzenetére


MrChris
nagyúr

És ha ez nem fér bele akkor a d3200 18-105 kitet 140e-ért is meg lehet venni 3év garanciával. Amúgy meg tényleg miért amazonról? Itthon az csak szívás lesz.

(#29577) sideburns válasza MrChris (#29576) üzenetére


sideburns
aktív tag

Mert lehet, hogy nem Magyarországon él?

(#29578) 80hun válasza sideburns (#29577) üzenetére


80hun
addikt

Akkor be kell sétálni amcsiba egy boltba és megvenni.

(#29579) kuntics


kuntics
aktív tag

sziasztok!

régi fényképezőgépem - egy canon sx110 - már eléggé a végét járja.Az utódját szeretném megtalálni,csak még nem tudom pontosan milyen gépek között keresgéljek.Mivel nem szeretnék rá túl sokat áldozni ezért gondolom a DSLR-ek kiestek.A rá szánt összeg 40-50k lenne.Ennyiért lehet kapni jó Milc gépeket,vagy inkább a kompaktok között keresgéljek?Leginkább nyaralások,kirándulások fényképezésére használnám.Első körben 2 típust néztem,egy E-PL1-est,abból árulnak több darabot is,Lumix G1-ből sajns most nem találtam eladót,pedig az is tetszik.

üdv
Balázs

[ Szerkesztve ]

(#29580) jjeahh válasza kuntics (#29579) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Ha a képminőség fontos, akkor olympus: e-pm1, e-pl1, e-p1, e-p2, panasonic: g1, g2, gf1, gf2, + panasonichoz panasonic kitobi a stabi miatt, olympus-hoz meg mehet oly-pana kitobi egyaránt. Sony, samsung fronton is vannak olcsóért tűrhető gépek elvileg, de azokkal nekem nincs tapasztalatom.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#29581) silmatauki


silmatauki
őstag

A “jók-e a (drága) Sony (F)E-obik”-témához (külön Econnak címezve!) egy kis FF kiegészítés: itt a Sony FE 28-70mm / f3,5 – 5,6 A7 kitzoom tesztje a 36 megapixeles a7R-en.

Persze az “csak” egy 500 dolláros kitzoom; a Canon EF 24 - 70mm / 2,8L USM II (adapterrel) már esetenként megközelíti az a7R-en maximálisan elérhető 4.912 vonalpárat.

Ez utóbbi teszt amúgy linkeli az 1200 dolláros / eurós Sony Zeiss Vario-Tessar T* FE 24 - 70mm / f4 ZA OSS tesztjét is (amellett, hogy direktben összehasonlítja az adapterezett Canonnal). Hááát… kb. ugyanolyan rosszul karcol ez a Sony zoom is a sweet spotjain, mint a sötét kitzoom párja. Egyáltalán nem képes kihasználni az a7R 36 Mpixelét, de még a sima A7/A7II 24-ét sem. A Canon meg nagyon durván leiskolázza, bemutatva, hogy zoomból is lehet normálisat csinálni.

Szal van még hova fejlődnie optikailag a Sony zoomjainak nemcsak sima croppos E-n, hanem, ahogy látható, FE-n is…

Ui.: Persze a FF prime-ok (pl. az 55/1.8) teljesen más tészta, azok tényleg bitangjók.

[ Szerkesztve ]

(#29582) 80hun válasza silmatauki (#29581) üzenetére


80hun
addikt

Egyébként érdekes összehasonlítás. AZ BIZTOS HOGY A ZEISS GYÁRTOTT MÁR JOBB OBIKAT IS.
De a canon obiját meg is kell fizetni ezzel a tudással , majd 200e ft-al drágább.
Igen a sony még fejlődhetne és szerintem fog is , ez csak idő kérdése dehát az egész milc iparág még csak mostanában bontakozik ki.
Sok pozitívumot is felsorolt a tesztelő, a negatívumok mellet mint miinden obinál.

Éngen sajnos az ilyen tesztek nem befolyásolhatnak mer nincs keret több százezres obikra.
Igy maradnak az úgymond olcsó manuálok :-) + egy két gyári obi a mozgó témákhoz.

Egyébként itt is tesztelik:
http://www.photozone.de/sonyalphaff/867-zeiss2470f4oss

[ Szerkesztve ]

(#29583) silmatauki válasza 80hun (#29582) üzenetére


silmatauki
őstag

"AZ BIZTOS HOGY A ZEISS GYÁRTOTT MÁR JOBB OBIKAT IS."

Pontosan – az FE primejaik abszolút jók, magában az 55/1.8 (meg az azóta kiadott másik két prime) miatt terveztem én is, hogy a céggel vetetek egy a7R + 55/1.8-kombót. Ezek a zoomok viszont (meg persze a croposaik), hááááát… Lehet, liszenszelniük kéne a Canon top zoom obijait saját túlárazott, de alulteljesítő vackok nyomatása helyett :D

(#29584) ANDROID???


ANDROID???
addikt

Nem igen érthető a Sony nem jó , csak a Nikon hozzáállás, de biztosan úgy van.
Bár egy Merci mániásnak sem lehet jó egy Insignia, pedig az is rendben van...

(#29585) #31733248 válasza silmatauki (#29581) üzenetére


#31733248
törölt tag

Ha visszaolvasol, láthatod: én sem a Sony zoomjaival érveltem az E-Mount mellett. :N A vázakat tartom nagyon jónak és a fixeket tisztességesek. APS-C obiként nekem egy 19-es, egy 30-as Sigma van, meg egy 50mm-es Sony. Nagyon könnyűek, gyönyörűen teljesítenek és még az áruk is alacsony. A két Sigma belefér egy kis Lowepro Dashpoint 20 övtáskába, a súlyukat gyakorlatilag észre sem veszem.

A zoomok meg gyakorlatilag mindenhol kompromisszumot jelentenek, nem is igazán lehet elvárni, hogy épkézláb ár és tömeg mellett kirajzoljanak egy nagy felbontású szenzort. Az a Canon obi például, amit te a Sony kitobija mellé összehasonlításképpen betettél, 1800 dollárba kerül és 805 gramm súlyú. Ilyeneket valahogy nem akarok a gépemre tenni. :N Az A6000 kitobival és a két említett Sigmával együtt nyom összesen kb. annyit, mint ez a Canon objektív önmagában. :)

(#29586) dannyl válasza 80hun (#29575) üzenetére


dannyl
addikt

A kolléga eltalálta, jelenleg USA-ban vagyok, és itt is leszek novemberig. Azért nézegetem az amazont. Amúgy mondjuk egy 3200 is elérhetö kitben 18-105-tel? Vagy, hogy van ez?

(#29587) 80hun válasza dannyl (#29586) üzenetére


80hun
addikt

Ott is találsz biztos vmi nagy fotósboltot és tuti lesz kitben vmelyik variáció.
Komám is kint vette a Sony A7-esét, így nincs plusz költség és még olcsóbb is volt.Ő besétált egy üzletbe és megvette.
Egyetlen hátrány hogy nincs benne magyar menü így ha itthon adja el kevesebbet ér sajnos mint amiben van.
De ő azt mondta min 3évig megtartja és akkor már úgyis sokat esik az ára.

[ Szerkesztve ]

(#29588) MrChris válasza #31733248 (#29585) üzenetére


MrChris
nagyúr

Hát ezt most már nem értem. Sigmát használsz miközben listázod a sony kiváló fixeit? ;]

(#29589) silmatauki válasza #31733248 (#29585) üzenetére


silmatauki
őstag

"Az a Canon obi például, amit te a Sony kitobija mellé összehasonlításképpen betettél, 1800 dollárba kerül és 805 gramm súlyú. Ilyeneket valahogy nem akarok a gépemre tenni."

Na igen, én se vagyok nagy zoom-mániás (amióta megvan a 27mm az X-E1-emre, azóta egyszer sem volt fent az amúgy nem rossz 18-55), de van, akinek kell a zoom. Ők nagyot szívnak – egy olyan baromi jó rendszer, mint az FE, kifejezetten gyenge natív zoomokkal van ellátva, miközben a sokkal gyengébb vázakkal bíró Canonban normális zoom üvegek vannak.

(#29590) fireman123 válasza dannyl (#29586) üzenetére


fireman123
őstag

No ennyivel jobb Mo. mint az USA :DD , itthon kapható ez a kit:
[link]
[link]
[link]

(#29591) dannyl válasza fireman123 (#29590) üzenetére


dannyl
addikt

Na majd szétnézek :-) Köszi mindenkinek. Lehet kisétálok valami fotóshoz délután. (Itt még csak fél1 van :D )

(#29592) 80hun válasza silmatauki (#29589) üzenetére


80hun
addikt

Nem azt mondom olcsón de rakhatsz rá mondjuk Minolta AF zoomot is egy LA-EA4-es adapterrel.
Olyat ami még nem fókuszmotoros. Az egyetlen hátrány az adapter ára egy kicsit borsos.
Én is beválalnék egy olyan adaptert.
A régi Minolta zoom obik is nagyon jók voltak ám , még az olcsóbbak is.
A fixek meg csodássak.:-)
Ezeknél még az AF se lassú annyira.
https://www.youtube.com/watch?v=woWIh4pl1Zg

(#29593) Gempas 70


Gempas 70
aktív tag

D 7200 találtam akcióba 18-105mm obival kb 300.000 -ért.. ha lennék a gép szintjén rámennék..

(#29594) MrChris válasza Gempas 70 (#29593) üzenetére


MrChris
nagyúr

Miben lenne jobb számodra például a d5300-nál? M az amiben gátol egy 5300 a 7200-ashoz képest?

[ Szerkesztve ]

(#29595) Gempas 70 válasza MrChris (#29594) üzenetére


Gempas 70
aktív tag

A félreértések elkerülése végett: Nekem a D3300 is kitartana évekig.. Csak olvasva az ár hozzászólásokat utánanézve itthon a házat adják kb 380-ért. csak erre írtam.

(#29596) #31733248 válasza MrChris (#29588) üzenetére


#31733248
törölt tag

(#29588) MrChris

Nincs azzal semmi baj. :)

(#29589) silmatauki

A zoomokban igazad van, abban az E-Mount tényleg fejlesztésre szorul. De ha abba belegondolok, hogy a Fuji a valóban kitűnő 16-55-öst közel hatszor akkora tömeggel tudta megcsinálni (655 gramm), mint a Sonym kitzoomja, akkor azt hiszem mégis inkább maradnék a fixeknél, :) és megelégszem a 116 grammos 16-50 sokkal szerényebb teljesítményével. :)

(#29597) Tin_Shield válasza #31733248 (#29596) üzenetére


Tin_Shield
őstag

A Sony kitobi "párja" az XC16-50, ez amennyivel nagyobb és súlyosabb annyival jobb is, szerintem.
Az XF16-55 f2.8 egy másik galaxisban játszik :)

(#29598) madgie válasza #31733248 (#29596) üzenetére


madgie
titán

Efnyócon a kólásüveg is karcol...

(#29599) schawo válasza MrChris (#29594) üzenetére


schawo
titán

Például a D5300-as nyomorult kukkere hátráltat. Minthaörökké napszemüvegen keresztül nézném a világot. Sötét szobában is. Egy kukker, ami csak útban van a képnek.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#29600) MrChris válasza schawo (#29599) üzenetére


MrChris
nagyúr

Az tényleg hátráltató tényező lehet. Le kell fűrészelni róla, meg a tükröt kikapni, egész jó méretes milc lenne belőle felesleges sallangok nélkül :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.