Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29201) Lassú Víz válasza csmat (#29190) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Az egy 50-200 f2.8-3.5 -ös objektív 200 (ekv. 400) mm-es állásában készült kép, f3.5 rekesszel. Hirtelen sötétedő 12-50-es kit objektívvel totál esélytelen olyat csinálni.

A minden körülmények között elérhető háttérmosáshoz nagy szenzor és fényerős objektív kell. Azok viszont külön-külön is nagyok, nehezek, drágák. Hát még együtt. Viszont ha van miből, vegyél egy 6D-t meg valami alapzoom-ot, 85 f1.2-t és élvezd az m4/3 rendszerben elérhetetlen (f0.6-os objektív nincs hozzá) háttérmosást. Filmes korszakban se mondta senki, hogy nagy a 24x36 mm :) .

Csakhogy biztosabb légy a dolgodban ;] , itt egy videó a háttérmosás nélküli világról. Annak is van bája.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#29202) csmat


csmat
senior tag

Szokott lenni egyébként használt oly e-m5 esetleg e-m10? Az elmúlt egy hét alapján nem merek nagy következtetésekbe belemenni, de nem sokat láttam..
Kb mennyi lehet az áruk?

(#29203) MrChris válasza csmat (#29202) üzenetére


MrChris
nagyúr

em10 még a fehér hollónál is ritkább, szerintem ne várj arra annyira, de ha nagyon kell használtan akkor adj fel hirdetést. Egyenlőre ez a helyzet.
Em5 néha feltűnik.

(#29204) MrChris válasza csmat (#29202) üzenetére


MrChris
nagyúr

em10 még a fehér hollónál is ritkább, szerintem ne várj arra annyira, de ha nagyon kell használtan akkor adj fel hirdetést. Egyenlőre ez a helyzet.
Em5 néha feltűnik.

(#29205) tvamos


tvamos
nagyúr

Sziasztok, megint!
Rajzoltam, hogy a lassított felvételek készítés, bár lehet, hogy múló szeszélyes, mégis feltétel az új fényképezőgép megvásálásánál, viszont nagyot csalódni, és sok pénzt kidobni sem akarok, így egy használt gépben gondolkodnék, úgy 60 ezerig. Ezt a két Nikon 1-et találtam: [link] [link].
Szerintetek? Melyik a jobb ajánlat? Vagy egyik sem jó?

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#29206) Vyndree válasza bippeti (#29200) üzenetére


Vyndree
őstag

Pentacon 50mm f/1.8 MC is a Helioshoz hasonló lencse, van néhány kép ahol már az egész közeli hátteret is szépen elmosta. 4-5eFt-ért már ki lehet fogni ilyen obit, kicsivel olcsóbb mint a Ге́лиос. A Heliost a szovjetek koppintották a Carl Zeiss-ről, a Pentacon meg NDK volt ha jól rémlik, talán még a Meyer-Optik is Pentaconba beleolvadt bele.

(#29207) jeni válasza tvamos (#29205) üzenetére


jeni
félisten

Üdv
Az egyiken szerepel a 2év garancia a másikon nincs ilyen adat megadva. A garis hirdetés a drágábbik.
Ha Nikon S1 mellett döntesz akkor mindegy melyiket veszed,feltételezhető,hogy a másikra is van garancia.
Az Olympus-Panasonic-Fuji mint márkák nem fogott meg a MILC kategóriások között a Nikon kívül? Ott van a Canon EOS-M is de annak a váza miatt nem szokták ajánlani.

(#29208) Vyndree válasza jeni (#29207) üzenetére


Vyndree
őstag

Nem fog S1 mellett dönteni, mert két J1-et nézett ki.

tvamos:
Azt szokták mondani akkor vegyél Nikon 1-et, ha kihasználod a gyors fókuszát és az elektronikus shuttert.

Be szokták akciózni a kifutó J1-eket, szóval ne kapkodd el. Egyes nemhülye boltban, van hogy féláron söprik ki a megmaradt készletet. [link]

Samsung Minivel lehet jobban járnál.

[ Szerkesztve ]

(#29209) bippeti válasza sideburns (#29193) üzenetére


bippeti
tag

Küzdök a Helios 58mm-es M42 gondolatával, ez akár a gépet (típust) is meghatározhatja, megpróbálom vagy elfogadni, vagy kizárni, szóval kérdezek.

Olvastam a hátrányokról, az egyiket (képstabilizátor hiánya) valamennyire kompenzálhatja az oly, találtam is két kitobival 120ezerért: Olympus E-PL6 + EZ-M1442 II R + Zuiko 40-150mm
Ezek mellé egy fix obi talán elég is lenne kezdésnek ;), pláne, ha fele annyiból kijön az ember összességében, mint egy tükrös párjából, nyilván a kompromisszumokat azért meg kell kötni.

Az M42-vel kapcsolatban ezt találtam:
link
Bocs a láma kérdésért, de mit jelent a fókuszvisszajelzés akkor, ha nincs automata élességállítás?

Illetve még valami: az "olcsóbb" oly, mint a fenti is, kereső nélküli. Annak csak a 3 inches panelén nézegetve (nem a szem előtt, hanem kézben tartva) elég nehéz lehet belőni az élességet, vagy nem?
Csak kompaktos tapasztalatom van, de nem vagyok egy ijedős fajta, viszont azt nem tudom, hogy mekkora rutin kell az M42-ek használatához... (...érzék biztosan).

[ Szerkesztve ]

(#29210) Maximum1 válasza bippeti (#29209) üzenetére


Maximum1
őstag

Ma voltam a Westend Médiában és még volt az E-PL5 dupla kittből 90ezerért.
Úgy néz ki csak ebben a boltban van, online sem elérhető, ezüst és fehér színekben, szerintem fehérben már csak a kiállított darab van.
"(a japán belpiacra időközben készült egy minimálisan módosított E-PL5 is, ami az E-PL6 nevet viseli)", felesleges a 6-ost venni.

(#29211) stevewonder a vitrinben volt egy pántolt doboz is én úgy láttam, de a kiállított darabokból is még egyet el tudsz hozni úgy hogy az objektívek originál dobozban vannak, maga a gépben meg nincs aksi, nem fértek hozzá az emberek.
A maradékra meg rálehet alkudni, szoktak engedni.

[ Szerkesztve ]

(#29211) stevewonder válasza Maximum1 (#29210) üzenetére


stevewonder
aktív tag

Amikor én hívtam őket, akkor bezzeg nem volt csak a kiállított darab...

(#29213) MrChris válasza bippeti (#29209) üzenetére


MrChris
nagyúr

adapterezett manuál obikkal fókusz visszajelzés milceken nincs, van helyette belenagyítás, újabbakon élkiemelés, de olyan a pl5-ben nincs. M42-es obikon kívül még ezernyi másik is van de itt is érvényes, kis pénz kis foci. Meg ugye nagyjából az 50mm és felettiek a megfizethetők, alatta általában a kitobi simán lepipálja őket.

(#29214) tvamos válasza Vyndree (#29208) üzenetére


tvamos
nagyúr

Igen... A gyors fókusz, az elektronikus shutter, meg a high frame rate video fogott meg. (Valójában az utolsó...)
Persze, szeretnék rá egy tele obit... Majd... Ha nem cserélem le másikra.

Igen... Új jobb lenne 25-ert... Sajnos aránylag ritkán járok mm-ben. Kicsit az utvonalaimból.

(#29207) jeni válasza tvamos (#29205) üzenetére
Nem, egyik sem fogott meg... Munkatársam EOS 550D-je tetszik.... Node nem kell az nekem...

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#29215) jjeahh válasza bippeti (#29209) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Ha használt is játszik, sztem gondolkozz el evf-es milc-en is, én kereső nélküli oly-ról váltottam evf-es panára pont a kukucska miatt, manuálozni sokkal könnyebb vele... egy szép nagy evf és kényelmesen elérhető belenagyító gomb ilyenkor aranyat ér :K Esetleg, ha mindenképpen újat akarsz, Pana g6, csak ez már akkora mint egy kisebb dslr, és kissé műanyagos a háza.

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#29216) stevewonder


stevewonder
aktív tag

Lehet kalibrálni a kijelzőt e-pl5-ön? Nekem valahogy nem tűnik színhelyesnek. Túl élénk és túlszaturált.

(#29217) jjeahh válasza stevewonder (#29216) üzenetére


jjeahh
nagyúr

tudtommal minden oly-n és újabb panán lehet állítani a színeken, szaturáción

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#29218) Vyndree válasza stevewonder (#29216) üzenetére


Vyndree
őstag

Kezelési útmutató 70. oldal.

Ahol a kijelző fényerejét állítod, ott az INFO gomb megnyomásával válthatsz a kijelző [Natural] és [Vivid] színmegjelenítési lehetőségei között.

(#29219) ThorsHUN


ThorsHUN
őstag

Evf-es, fokusz belenagyitos kiemeleses MILC hol kezdodik? Tudom legjobb aron az NX30, de annak a tesztkepeinek szinei nem igazan jottek be es elso korben utomunka nelkul is hasznalhato darabot keresnek. Annyit mar sikerult kiokumlalni h akkor Oly a markam (elvileg)
Mas marka nem jatszik vagy ez abszolut gep kerdes?

Kezdokent fontos lenne (szerintem) a focus peaking is ami csak az ujabb tipusok sajatja.

Az evf amugy milyen jellegu fotok keszitesekor esik nagy vagy kissullyal latba?
Portre csalad termeszet makro? Stb?

(#29220) MrChris válasza ThorsHUN (#29219) üzenetére


MrChris
nagyúr

ez nem márkafüggő (élkiemelés), sony pana samu nikon canon, mindenki teszegeti bele. Konkrét típusmegnevezés kell hogy tuti legyen az infó.

(#29221) ThorsHUN válasza MrChris (#29220) üzenetére


ThorsHUN
őstag

Azt ertem, a marka az a jpg hasznalhatosagara vonatkozott. Pl pl5bol hasznalhato jpgk esnek ki, de ez altalaban jellemzo az olyra. Samut utandolgozni kell, de pl az Nx30 szinvilaga nekem spec (bar egyelore nincs szemem hozza) tul fako.

A focus peaking mint olyan mennyire musthave? Nekem jol jonne azt tudom, de kerdes h nem e ertekelem tul?

(#29222) hemaka válasza stevewonder (#29211) üzenetére


hemaka
nagyúr

Gyorsan leoriginaltak. ;)

(#29223) .: JuSzT :. válasza ThorsHUN (#29221) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Manual objektíveid vannak? vagy mihez kell ennyire a F.P ?

(#29224) MrChris válasza ThorsHUN (#29221) üzenetére


MrChris
nagyúr

ha utómunka mentest akkor legjobb az oly/fuji. A többiből kisebb nagyobb munkával lehet kihozni a jó képeket. De mindnek, oly,sony,samu,pana... egy kicsit akkor is más marad a színvilága, megspékelve a rawkonverter progi saját jellegével. Élkiemelésnek mf esetén van értelme, ehhez jósnak kell lenni hogy tudd használod e.

(#29225) schawo válasza MrChris (#29224) üzenetére


schawo
titán

Meg a sikeres használatához is jósnak kell lenni...

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#29226) hemaka válasza schawo (#29225) üzenetére


hemaka
nagyúr

Ez tenyleg igy van es biztosan a legjobb keped lesz eletlen. Ezt mar megfigyeltem. :D

stevewonder
Elobb nezd meg, hogy az elenk szinek be vannak-e kapcsolva, lehet az a gond.

[ Szerkesztve ]

(#29227) jjeahh válasza ThorsHUN (#29221) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Evf, peaking, szép színek a lehető legolcsóbban? Nézz rá a fuji x-e1-re :) Peakingel vigyázz, érdemes kipróbálni, én eddig canonos ML-es peakinget próbáltam, meg a panasonic félét, azok kb. sztem semmire nem jók.

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#29228) ThorsHUN válasza schawo (#29225) üzenetére


ThorsHUN
őstag

Ennyire kalap kakit nem er a focus peaking?

(#29223) .: JuSzT :.
Nem, abszolut semmim nincs, csak gondoltam a manualis fokuszt is hasznalja az ember... rosszul gondolom?:)
Ezert kerdeztem amugy hogy ezek inkabb parasztvakitas jelleggel mukodnek vagy tenyleg van ertelmuk?

Lasd az EVF kerdest.
Mikor jo/kell es mikor nem?
A tapasztalatok alapjan.

Mert ha nem kell akkor a pl5 mint olyan tokeletes gep. Ha kell akkor mar nem az.

[ Szerkesztve ]

(#29229) stevewonder


stevewonder
aktív tag

Élénk színeket kikapcsoltam, natural be, de sztem még így sem natural....

(#29230) .: JuSzT :. válasza stevewonder (#29229) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Nem a kieső kép színeire gondolt, hanem a beállítások között a kijelző is tesztre szabható

(#29231) Bazsee71 válasza ThorsHUN (#29228) üzenetére


Bazsee71
őstag

EVF/OVF is egy érdekes dolog. Nekem amíg nem volt, addig nem kellett. Aztán váltottam tükörreflexesre, ott muszáj volt használni. Na azóta meg kell. Számomra teljesen más élmény úgy lőni egy képet, jobban is sikerültek szerintem. Csak arra tudok gondolni, hogy míg kijelzőn komponálva látod a teljes környezetet, nincs akkora súlya a megjelenítőn látott képnek. Mikor az EVF-en keresztül fényképezel, akkor pedig tényleg csak azt látod, ami végül a képre kerül. Körülményesen írtam le, de remélem érthető. :)

(#29232) schawo válasza ThorsHUN (#29228) üzenetére


schawo
titán

Teljesen megbízhatatlan. Egész pontosan nagyon nehezen értelmezhető. Úgy érzed, pont sikerült belőni, aztán otthon észreveszed, hogy a szeme helyett a füle éles. Vagy az orra hegye. A jó öreg belenagyítós segéd sokkal pontosabb, azzal nem lősz mellé.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#29233) jjeahh válasza Bazsee71 (#29231) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Én is így gondolom, sokkal jobban rá tudsz hangolódni a témára evf-el, bár sokszor egy kihajtható-forgatható kijelző jobb, pl. streetnél, vagy alacsonyan lévő témáknál, pl. kutya, makró stb. A legjobb, ha mindkettő van.

schawo: nekem is ezek a tapasztalataim, max videónál szeretem használni

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#29234) Vyndree válasza Bazsee71 (#29231) üzenetére


Vyndree
őstag

Ezzel egyetértek. Amennyiben van mindkettő, az EVF-et akkor nem használom ha használata nagyon körülményes vagy lehetetlen. Például tömegben állva ha ki kell emelni a gépet, vagy ha nem szeretnék lehasalni a fűbe. Minden más esetben ha csak tehetem az EVF-et preferálom.

jjeahh: egy időben írtuk nagyjából ugyanazt csak más szavakkal, lehet benne valami. :)

[ Szerkesztve ]

(#29235) agoka07


agoka07
senior tag

Üdvözlet.
Szeretnék vásárolni használtan egy DSLR fényképezőgépet. A keret megközelítőleg 70k. Ebben az árkategóriában milyen készülékek után érdemesebb keresgélni? Eddig néztem a D90-et és a D3200-at. Ezekkel érdemes foglalkozni?

S35-3310-1600-KU380-W300i-Shine-C3050-Spiro-858 Smart-SK17i-Galaxy S-Note 1-Galaxy S4-G4-S6 Edge-Note 8

(#29236) Bazsee71 válasza agoka07 (#29235) üzenetére


Bazsee71
őstag

Akad bőven különbség a kettő között, de pl. milyen objektíve(i)d van(nak)? A D90-ben van fókusz motor, a D3200-ban nincs, így utóbbin ha AF-t akarsz használni, csak motoros üveg jöhet szóba.

A D3200 belépő modell újabb szenzorral, a D90 pedig jóval régebbi, viszont a kezelhetősége még mindig jobb.

(#29237) agoka07 válasza Bazsee71 (#29236) üzenetére


agoka07
senior tag

Ez lesz az első ilyen típusú gépem. Mivel nagyon sok rendezvényen részt veszek és a környéken akad fotó tábor is jó bőven, így jött az ötlet, hogy beruházom egyre. A fókusz motor hiányossága miben nehezíti meg a dolgom? Ami az objektívet illeti, azt utólagosan szeretném vásárolni. Mivel hosszú távra tervezek, így jó volna egy olyan gép, ami hosszú távon is ki tudna elégíteni.

S35-3310-1600-KU380-W300i-Shine-C3050-Spiro-858 Smart-SK17i-Galaxy S-Note 1-Galaxy S4-G4-S6 Edge-Note 8

(#29238) Vyndree válasza agoka07 (#29235) üzenetére


Vyndree
őstag

70k kereted van csak a vázra, vagy obival együtt?

(#29239) agoka07 válasza Vyndree (#29238) üzenetére


agoka07
senior tag

Obival együtt. Végszükségletben, egy kicsit ki tudom terjeszteni ezt az ár intervallumot.

S35-3310-1600-KU380-W300i-Shine-C3050-Spiro-858 Smart-SK17i-Galaxy S-Note 1-Galaxy S4-G4-S6 Edge-Note 8

(#29240) Wa2x_ válasza agoka07 (#29235) üzenetére


Wa2x_
veterán

Csak Nikon jöhet szóba? :U

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#29241) Bazsee71 válasza agoka07 (#29239) üzenetére


Bazsee71
őstag

Ha D90-et, vagy D3200-at szeretnél egy kezdő kit objektívvel (18-55 VR), akkor sajna muszáj lesz hozzátenni a kerethez. Ennyiből legfeljebb elég leharcolt, sok expós példányokat lehet kifogni.

Mire kell, mik az elképzelések?

(#29242) Vyndree válasza agoka07 (#29239) üzenetére


Vyndree
őstag

70-ből szűkösen ki lehet hozni a vázat ha ragaszkodsz a D90 vagy D3200-hoz és jó kondíciókkal szeretnéd. Milyen obit néztél ki hozzá?

(#29243) MrChris válasza silmatauki (#29158) üzenetére


MrChris
nagyúr

Akkor nézd meg ezt az összehasonlítást. Azért annak az új fullframe-es Nikonnak minden csak nem jó a moiré kezelése pedig 24 vs. 16 megapixel! És emiatt bizony látszik rendes TV-n, monitoron meg pláne hogy gyengébb az élessége. A Canon azért egy fokkal jobb ezen a területen, videózásra tükrösök közül még mindig azt venném. APS-C fronton is hasonló a helyzet.

(#29244) agoka07


agoka07
senior tag

Időközben, találtam egy ismerőst akinek volna egy eladó D90-e, ami mellé lehet tudna olcsóbban egy Sigma obit (18-200). Ez a kettő jó párosítás lenne?

S35-3310-1600-KU380-W300i-Shine-C3050-Spiro-858 Smart-SK17i-Galaxy S-Note 1-Galaxy S4-G4-S6 Edge-Note 8

(#29245) Bazsee71 válasza agoka07 (#29244) üzenetére


Bazsee71
őstag

Készülj arra, hogy megéred majd cipelni. :)

Nem ismerem ezt az objektívet, de annyit tudok róla, hogy van képstabilizátorral és anélkül szerelt változata is. Stabi nélkül szerintem ne vedd meg.

(#29246) silmatauki válasza MrChris (#29243) üzenetére


silmatauki
őstag

A DPR video komparátorából nem szabad messzemenő következtetéseket levonni. Nincs benne egyetlen Canon APS-C DSLR sem az egy szem (sportfotósoknak, madarászoknak stb.) félprofi 7D II-n kívül, miközben itt a társalgás konzumer (azaz a 7D2-nél is lényegesen olcsóbb) cuccokról (xxxD/xxxxD) folyt.

Ezeknek az olcsóbb Canon APS-C DSLR-ek videobeli képminőségének jó példáját adja a gépválasztóban kiválasztható G1X MkII. Botrányosan rossz és aliasolt a képe – nála már csak a Fuji cuccai rosszabbak. Sajna ebben nem különbözik a többi 7D2 alatti Canon cucctól.

Ami ezzel szemben a Nikon belépő(!), olcsó cuccait illeti, nem véletlenül ment a polémia az EOSHD-n arról, hogy mennyire jelentenek jó alternatívát a Pana GH-sorozathoz (vagy a még drágább cuccokhoz) képest. A konszenzus az, hogy (ILC-s átlagban) kifejezetten jó a képminőségük, de azért nem egy GH, különösen nem AF-ben. ITT van egy nagyon jó kis writeup a D5300-ról (ill. a D3300-ról). Kifejezetten hangsúlyozza, hogy a Nikon belépő cuccai lényegesen moirémentesebbek, mint a Canon hasonló árazású gépei (ill. még a jóval drágább 6D, ill. 70D is):

“Compared to the Canon Rebels, 6D and 70D the Nikon D5300 has far lower moire & aliasing (it’s almost unnoticeable) in videos and better low light performance than the Canon APS-C fleet.”

Persze érdemes az egész anyagot elolvasni.

(#29247) MrChris válasza silmatauki (#29246) üzenetére


MrChris
nagyúr

Végül is az a döntő milyen az eredmény. Lehet hogy sokat javult ezen a téren a nikon önmagához képest, de a videókat nézve azért elég durva a gh-hoz hasonlítani. Ezen a téren a pana, sony és samu egy nagyságrenddel előrébb van. A többi képe szinte megegyezik egy felinterpolált sima hd-vel. Ezt többször kipróbáltam a fellelhető anyagokon és ezen az eoshd-n is kifakadt egyszer az egyik csóka hogy mekkora átverés a legtöbb gyártónál a fhd, miközben valódi fhd csak néhány vázban van.
De végül is engem már nem érintenek a tükrösök, amatőrként kinőttem belőlük :D Videóra is célszerűbb egy jó milc, nincs azaz örökös tükörcsapkodás nézetváltásnál, meg egyéb finomságok...

(#29248) silmatauki válasza MrChris (#29247) üzenetére


silmatauki
őstag

Mindenesetre a lényeg: 1000$ alatt a Nikon minden 2013+-as, cropos váza moiré/aliasing-ügyben lényegesen jobb videót produkál, mint a Canon croposai (a Fujiról nem is beszélve), még ha nem is éri el a GH-sorozat, a 2014+-es Sony-k vagy a Samu szintjét. Tehát ha valaki videózni akar, és feltétlen a két márka közül kell választania, akkor egyértelműen a Nikon a jobb.

(#29249) jjeahh válasza silmatauki (#29248) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Viszont nikonra nincs ML ha ez számít :)

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#29250) silmatauki válasza jjeahh (#29249) üzenetére


silmatauki
őstag

Jaja, van viszont EZ.

Amúgy sajna a ML sem varázsol a Canon cropos, olcsóbb cuccaiból moiré/aliasing-menteseket. Azaz maradnak ugyanazok, mint a Fujik: van videó bennük, de minek…

(Amúgy nem vagyok Nikon fan. Én se vennék ma Nikont, pláne nem videóra. Az egész gondolatmenet a Canon vs. Nikon-összevetésre vonatkozik.)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.