Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29151) csmat válasza Vergilia (#29122) üzenetére


csmat
senior tag

Azt tudom, hogy az E-M10 nem jön ki 60-80-ból, de köszönöm, ez már egy kiindulási alapnak jó "canon 500d alatt) ne kínlódj. 65-70 körül kapni már d5100-at amire veszel 18-105 obit ez 100 körül megáll 1-2 évesen..."

pandur99
A MM-ban fogtam meg a pl5-öt, nem volt rajta markolat, az biztos sokat segítene. de szimpi, hogy ott adnak hozzá 2 obit is, sajnos nincs beépített keresője :(

Lassú Víz
köszi, És az x-e2?

[ Szerkesztve ]

(#29152) Tin_Shield válasza csmat (#29151) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Az XE-2 AF fejlettebb és jobb, kb. hozza a MILC átlagot.

(#29153) jjeahh válasza csmat (#29151) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Keresős használt milc-ek olcsón:
- Panasonic g1, g2: régi 12mp szenzor, iso800-ig érdemes elmenni vele, nagyon max iso1600-ig, g1 asszem nem tudott videót.
- Panasonic g3, g5: jobb szenzor szintén kihajtható kijelző, ezek már egész okos kis gépek. A panákról annyit tudni kell, hogy eléggé raw only gépek, utómunka nélkül a színek, bőrtónusok gyengusok.
- Fuji x-e1: szuper színek, egyik legjobb aps-c szenzor, lassú af, kiváló minőségű de drága obipark, nincs kihajtható tapikijelző, videó gyenge.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#29154) csmat válasza jjeahh (#29153) üzenetére


csmat
senior tag

Akkor sajnos a pana kiesik :O , az elején tutira nem fogok raw-ozni

Video nélkül megvagyok és a kihajtható kijelző nélküliséggel is meg tudnék talán barátkozni..

És a Fuji x-m1? bár ebben nincs kereső, vagy akkor már egy pl5 jobban megérné?

[ Szerkesztve ]

(#29155) silmatauki válasza csmat (#29154) üzenetére


silmatauki
őstag

"És a Fuji x-m1? bár ebben nincs kereső, vagy akkor már egy pl5 jobban megérné?"

Attól függ,
- mennyiért veszed (ha 140 körül vagy afelett, akkor inkább vegyél 100-ért egy X-A1-et, ha még van)
- akarsz-e később plusz natív obikat venni a 50-230 ill. a 27mm kivételével (mindegyik másik piszok drága; még a 35mm elfogadható áru használtan)

én a helyedben inkább várnék egy kicsit, mert valszeg az X-E2 ára zuhanni fog, és az rendesen hazavág mindent.

(#29156) pandur99 válasza csmat (#29154) üzenetére


pandur99
aktív tag

Várj ki egy használt Oly E-M5-öst, kicsivel 100e fölött meg lehet kapni, és akkor helyben leszel: jó evf, dönthető kijelző, kiváló jpg, megfizethető objektívek stb.

Ne vegyél kutyát! Fogadj örökbe!

(#29157) silmatauki válasza jjeahh (#29149) üzenetére


silmatauki
őstag

A Sony E-mount-os (konzumer) cuccok videója csak 2014-es modellekkel (A6000 stb.) kezdve lett (nagyjából) tökéletes. A régebbi modellek eléggé felejtősek mind képminőségileg (moiré, lágyság stb.), mind korlátozott és előre nem kalkulálható felvételi idő (túlmelegedés) miatt.

(#29158) silmatauki válasza MrChris (#29116) üzenetére


silmatauki
őstag

"Nikonnak nagyon rossz a moiré kezelése ezért még a legjobb gépük is elmarad élességben a Pana/Sonytól. "

Nem kevered a Canon APS-C gépekkel (inkl. mindkét G1X), vagy a Fujival? Az újabb (2012+) Nikonok (még a legolcsóbb D3x00-k sem) gyak. egyáltalán nem moirések, szemben az összes APS-C Canonnal, ill. Fujival. (Képminőség szempontjából, azaz nem kalkulálva a lassú AF-fel) egyetlen problémájuk a viszonylagos lágyság. De így is sokkal-sokkal jobb a videójuk, mint a legtöbb másik nagyszenzoros gépé (fenti Canonok, Fujik, 2014 előtti Sonyk stb.).

(#29159) csmat válasza pandur99 (#29156) üzenetére


csmat
senior tag

Na igen, az lett volna a következő jelöltem.. :C

Egy tesztben azt olvastam hogy az x-e2 nem sokkal tud többet mint az x-e1.
Sajnos nagyon nem látom át, hogy hogy van a sorrend akár az oly-nál akár a fujinál :W a kettőnél együtt meg pláne nem :O

silmatauki:
Miért gondolod hogy zuhanni fog? és miért?

[ Szerkesztve ]

(#29160) pandur99 válasza csmat (#29159) üzenetére


pandur99
aktív tag

Én Fuji X-E1-ről váltottam Oly E-M5-re, és megmondom őszintén, nálam az Oly a nyerő. Lehet, hogy csak szubjektív, de jobban használható az evf (igaz, szemüveges vagyok), gyorsabbnak találom az AF-et, a kipottyanó jpg (nem rawozok) kb. pariban van, de az Olyé kissé szebb számomra. A fogása is jobb, az objektívek kisebb pénzért megvehetők. Persze biztosan van sok ellenérv is, és a magam szempontjait soroltam.

Ne vegyél kutyát! Fogadj örökbe!

(#29161) silmatauki válasza csmat (#29159) üzenetére


silmatauki
őstag

"Egy tesztben azt olvastam hogy az x-e2 nem sokkal tud többet mint az x-e1."

A Fujiban az is jó, hogy az X-E1, amiért bagóért hozzájutsz használtan, ugyanazt (sőt, high ISO JPEG-ben soxor jobb!) képminőséget produkálja, mint bármelyik másik, sokkal drágább Fuji. Szal ha nem gond a lassúság, a Wi-Fi hiánya, az 1-2 kivételtől eltekintve méregdrága natív obipark stb., viszont kell az extra jó képminőség, akkor nagyon jó választás.

Az Olyhoz viszonyítva hatalmas előnye a RAW-ok kőkemény húzhatósága. A Fuji X-threadbe szoktam posztolgatni a pano képeimet; azokon soxor igen durván fel szoktam húzni az árnyékokat (mert az expozíció konstans kell legyen minden egyes panó-eredetinél). Az ilyet nagyon bírja a Fuji – majdnem FF szintű az egész. Persze ha nem kell ilyen extrém húzhatóság, akkor a többiek által javasolt Oly M-sorozat gépei sokkal jobb ár/érték-arányúak lehetnek.

"Miért gondolod hogy zuhanni fog? és miért?"

Az X-T10 miatt,

[ Szerkesztve ]

(#29162) MrChris válasza silmatauki (#29161) üzenetére


MrChris
nagyúr

Ahogy eddig a letöltött rawok alapján meg bírtam állapítani, még 2 érv van az xe1 mellett. Marha jól bírja az iso emelést, alig zajosodik, foltosodik amit pedig ff gépeknél látni. Ez persze nagyított nézetnél jön ki nagyon. Másik pedig, hogy iso emelésnél nem másznak el a színek, 6400-on is szürke marad a szürke, fehér a fehér... tartja a színeket. Jó lenne egy ilyen szenzor m4/3-on.

(#29163) jjeahh válasza MrChris (#29162) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Én ha fujin gondolkoznék, a régi fuji színeket (x-e1, x-pro1) is hiányolnám az x-e2-ből, nekem nem tetszik amit művelnek az új fujik a sötét területekkel, árnyékokkal. Mondjuk nem tudom a classic chrome ezen mennyit javított, és hogy megkapta-e egyáltalán az x-e2.

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#29164) silmatauki válasza MrChris (#29162) üzenetére


silmatauki
őstag

"Másik pedig, hogy iso emelésnél nem másznak el a színek, 6400-on is szürke marad a szürke, fehér a fehér... tartja a színeket."

Igen, nem lilásodik be a fekete, szemben számtalan szenzorral.

(#29165) csmat válasza silmatauki (#29161) üzenetére


csmat
senior tag

"Miért gondolod hogy zuhanni fog? és miért?" Mikor? (akart lenni)

(#29166) MrChris válasza jjeahh (#29163) üzenetére


MrChris
nagyúr

Nemtom nézted e a dpr rawteszt ábrát, xe1 mellé betársítva egy em1-et, újabb FF és apsc vázat. felnyomod iso 1600/3200/6400-ra és azokat letöltve pixelbuzulva érdekes dolgokat látni. De ha rendes nézetben egymás mellé teszed akkor is látni hogyan romlanak a többi színei, fehérei, szürkéi.

(#29167) MrChris válasza silmatauki (#29164) üzenetére


MrChris
nagyúr

Meg a fehér/szürke sem vesz fel zöldes, lilás beütést.

(#29168) ThorsHUN


ThorsHUN
őstag

Sziasztok!

Egyes helyeken ugy latom, hogy az Oly E M10-ben van focus peaking. De a Prohardver teszten nem irjak.

Mi a valosag?
Melyik kitben erdemes megvenni?

(#29169) madgie válasza MrChris (#29166) üzenetére


madgie
titán

Az az X-Trans előnye is, színzaj szinte nincs is, mókás, de a 24 MP FF szenzorhoz képest is nagyon baba.

Másrészt meg persze ugyanez az X-Trans nem annyira pixel-peep barát, főleg RAW-ban, Adobe programokkal.

(#29170) jjeahh válasza MrChris (#29166) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Elhiszem, én nem magas iso-ra céloztam, hanem úgy általában a színekre.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#29171) silmatauki válasza madgie (#29169) üzenetére


silmatauki
őstag

Lightroom-ot nem szabad X-Trans-szel használni, bárki bármit is mond. Capture One az egyik legjobb. Itt egy dedikált thread, csomó összehasonlítással.

(#29172) silmatauki válasza csmat (#29165) üzenetére


silmatauki
őstag

Valszeg a nyártól (július+), miután az X-T10 valóban kijön, és a kutya nem akar majd 200-ért X-E2-t venni.

Amúgy én is szemezek most egy X-T10-zel, mint elsőgép, hogy ne kelljen mindig obikat cserélgetni (+ legyen egy elektronikus záras vázam); 200k-ért (body only) bár elfogadható. X-T10-en a 27mm-esem, X-E1-emen az 50-230, és két kamerával megyek mindenhova. Ez a kombináció aztán lefed mindent :)

(#29173) madgie válasza silmatauki (#29171) üzenetére


madgie
titán

Ez már nekem túlságosan pixel-peep, a saját X-Trans képeim 90%-a LR-mal van feldolgozva, nem ütköztem még sok olyan akadályba, ami miatt más rawkonvertert kellene használnom.

Ha meg mégis (jellemzően tesztképeknél), akkor ott az Iridient Developer, amiben már szintén benne vannak a színprofilok.

A C1 nekem túl "stúdió" volt mindig, az X-Trans-nál is elkezd artifact-olni, ha odahúzol neki. De lehet ez még régi beidegződés, évek óta nem C1-ezek.

(#29174) silmatauki válasza madgie (#29173) üzenetére


silmatauki
őstag

én a 7-es főverzió óta használom; nem tudom, előtte milyen volt. Szerintem piszok jó most a C1. A Fuji RAW-jaimmal csodákra képes – ezerszer jobbakat produkál részletességben, NR-mentességben stb., mint az OOC JPEG-ek.

(#29175) madgie válasza silmatauki (#29174) üzenetére


madgie
titán

Az a baj, hogy nincs "kedvem" még azt is megvenni :D

[ Szerkesztve ]

(#29176) bippeti


bippeti
tag

Sziasztok,
Elméleti jellegű kérdésem lenne, bocs', ha rossz témába hoztam: eddig csak kompakt-os gépeket használtam, szeretnék elmozdulni DSLR irányba. Átolvastam nem kevés fórumot és itt találtam ezt a képet:

Ilyen "mélységélesség-játékot" nem sikerült eddig egyetlen kompakt-géppel sem megvalósítanom, a kérdésem, hogy ezt szinte mindegyik tükörreflexes gép tudja, vagy ehhez kell valamilyen minimális DSLR gép, vagy objektív?

(#29177) madgie válasza bippeti (#29176) üzenetére


madgie
titán

Hallod, ha megölsz sem tudom már, mivel csináltam ezt :DDD (a könyvek meg a betűtípus ismerős volt, rájöttem, hogy én csináltam anno ezt KTTech-nek :D)

De amúgy ott van a cikkben, sok mindentől függ. Gyújtótávolságtól, rekeszértéktől, tárgytávolságtól...

(#29178) k1csi válasza MrChris (#29162) üzenetére


k1csi
senior tag

Másik pedig, hogy iso emelésnél nem másznak el a színek, 6400-on is szürke marad a szürke, fehér a fehér... tartja a színeket. Jó lenne egy ilyen szenzor m4/3-on.

Pedig ebben az E-M1 pl. nagyon jó (megvallom számomra a dpreview E-M1 JPG low light képei eléggé értékelhetettlenek mert "keep warm colour" on-al csinálták ami nekem nagyon nem jön be, ez a beállítás amit szinte sohasem használok).
Persze ISO6400-on nem kell csodát várni, de szerencsére fényerős fixekkel nagyon ritkán van rá szükség (nekem tábortűznél volt legutóbb).

Amit a fotózásról szeretnél tudni Chuck Gardnertől: http://super.nova.org/DPR/

(#29179) bippeti válasza madgie (#29177) üzenetére


bippeti
tag

Világos. Engem az érdekelne, hogy előfordulhat-e olyan helyzet, hogy veszek egy belépőszintű DSLR-t, amivel aztán majd nem lesz lehetséges hasonló mélységélesség-játék?
Vagy akkor konkrétan: Nikon D3200 + 18-55mm VR alkalmas erre? (ha azt feltételezzük, hogy a tárgytávolság adott és a fotós is alkalmas :DDD)

(#29180) FEDman válasza bippeti (#29179) üzenetére


FEDman
addikt

Kit obival még nagy csodát nem lehet tenni, de egy kiskompakthoz képest az általad felvázolt Nikon is azért egy picit több lehetőséget ad a mélységélességgel való játékra.

Mivel ez elsősorban az objektíven múlik, így ha veszel a Nikonre egy fényerősebb fix objektíved, akkor azzal drasztikusan ki tudod tágítani az ez irányú lehetőségeidet.

Egy Fujis példát tudok neked mutatni. A Nikonhoz nagyon hasonló Fuji XC 16-50/3,5-5,6 kit obinak ez a maximum háttérmosása, de ha veszel rá egy XF 35/1,4 fix objektívet is, akkor onnantól már ilyet is tudni fogsz. :)

[ Szerkesztve ]

(#29181) szilu7 válasza bippeti (#29179) üzenetére


szilu7
senior tag

Itt egy kicsit ismerkedhetsz a témával:
http://dofsimulator.net

[ Szerkesztve ]

(#29182) stevewonder


stevewonder
aktív tag

Köszönöm mindenkinek a segítséget és támogatást! Egy e-pl5 beköltözött a családba. Elsőre egészen jónak tűnik. Még a 14-42 kitobi is vígan jobb képet készít, mint a régi kompaktunk.
Már csak azt mondjátok meg nekem hogy, hogy a retkes p... kerülhet 20k-ba hozzá egy bőrtok????

(#29183) Vyndree válasza stevewonder (#29182) üzenetére


Vyndree
őstag

Itt nézted?

(#29184) stevewonder válasza Vyndree (#29183) üzenetére


stevewonder
aktív tag

A cs38b-t néztem. Ezek a patentosak nem szépek, viszont lehet csak az alsó részt is használni ha jól látom...
Rendelek is gyorsan. Köszönöm!

(#29185) Vyndree válasza stevewonder (#29184) üzenetére


Vyndree
őstag

Elég nagy a választék a 6k alatti kategóriában, ezeknek gondolom nem olyan a minősége mint amit kinéztél. Vannak itt is 20 ezer környékén.

(#29186) csmat


csmat
senior tag

Na lassan kezd körvonalazódni a dolog, köszönöm a sok segítséget, viszont jó, hogy szóba jött ez a mélységélesség dolog.
Valószínűleg a legfontosabb indokot felejtettem el, miért is akarnék egy komolyabb gépet.
Szóval a tágabb családban van egy canon d60, amivel egy nem profi fotós is jó képeket csinál. (Tudom föleg a fotóson múlik)
Én csak azt látom, h különleges hatása van a képeknek. Lehet a mélységélesség miatt?
Az oly e-m5/10-el pl lehet ilyen képeket készíteni?

(#29187) .: JuSzT :. válasza csmat (#29186) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

[link]

Kezdetnek ez is megteszi. Nem csak a váztól függ ez.

[ Szerkesztve ]

(#29188) Lassú Víz válasza csmat (#29186) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Mélységélesség. Lehet, de nem minden objektívvel. Sok összetevős dolog az érzékelő méretétől kezdve a tárgytávolságig. Próbálj meg úgy tekinteni a háttérre, mint ami segít elhelyezni a témát, és tekintsd a kompozíció részének. Jobbak lesznek a képeid, mint ha valami f/hűdevilágos objektívvel egy barnás masszává mosod.

Ez a kép is m4/3, igaz nem kitobjektív:

Szerk: bacca meg a PH a tömörítését. Szerintem eredetinek se volt nagy a maga 533 k-jával, nem kellett volna belőle 116-ot csinálni...

[ Szerkesztve ]

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#29189) Dolphine válasza szilu7 (#29181) üzenetére


Dolphine
addikt

Ez nagyon jó! :R

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#29190) csmat válasza Lassú Víz (#29188) üzenetére


csmat
senior tag

]Akkor pl az oly e-m5-höz adott M.Zuiko Digital 12-50mm f/3,5-6,3 EZ ED MSC obival lehet ilyen képeket csinálni?

[ Szerkesztve ]

(#29191) .: JuSzT :. válasza csmat (#29190) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Háttérmosott képeket lehet, de ez a belinkelt kép borzasztó :) mobilos?

[ Szerkesztve ]

(#29192) bippeti válasza FEDman (#29180) üzenetére


bippeti
tag

Kit obival még nagy csodát nem lehet tenni
Na igen, éppen arra voltam kíváncsi, hogy ez a mélységélesség-játék nagy csodának számít-e, vagy szinte mindegyik DSLR "sajátja", csak úgymond a fotós ügyessége kell hozzá. De mostanra már látom, hogy nemcsak érzéken, hanem kápén is múlik. :O
A példákat jól szemléltetted, köszi. :D
Ha jól álltak össze a fejemben a dolgok, akkor amint eljutok addig, hogy a tájképek szinte egyáltalán nem érdekelnek, csak a portrék, akkor mindenképpen fix obi felé kell nézelődnöm. Gondolom, a 85mm f/1.8-ok közül a Canon-éval nagyon nem lövök mellé. Illetve, ha a leggazdaságosabban szeretnék kijönni, akkor ehhez kell megkeresnem a Canon legkedvezőbb árú DSLR gépét (esetleg kit-obikkal együtt)... Szóljatok, ha valahol hibásan gondolkoztam.

(#29193) sideburns válasza bippeti (#29192) üzenetére


sideburns
aktív tag

Nem attól függ, hogy DSLR-e vagy sem, hanem hogy mekkora a szenzor. Fényerős obival a MILCek (Panasonic, Olympus, Samsung, Sony, Fujifilm) is tudják ugyanezt.
Még csak sokat sem kell rá költeni, veszel egy Helios 58mm-es manuális obit 5000-ért, egy adaptert még pár ezerért és mehet a móka. Régebbi generációs MILCek pár tízezer forintért mennek aprón. Olympus igencsak ajánlott erre a célra, a képstabi miatt is.

(#29194) sideburns válasza FEDman (#29180) üzenetére


sideburns
aktív tag

Brutálisan jó ez a 35mm-es Fuji, olyan részleteket is kihoz, amit a kitobi nem, pl. a légy a szobron. :D

(#29195) jjeahh válasza bippeti (#29192) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Olcsóbb az 50mm F1.8, csak sokat téveszt az af... canonra sztem érdemes lehet megvárni az 50mm F1.8 usm-et. Portréra ezek picit szélesek, de azért bőven el lehet lenni velük. Van esetleg egy még olcsóbb megoldás: manuális objektívek...

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#29196) csmat válasza sideburns (#29193) üzenetére


csmat
senior tag

Na ez jó hír:
"Nem attól függ, hogy DSLR-e vagy sem, hanem hogy mekkora a szenzor. Fényerős obival a MILCek (Panasonic, Olympus, Samsung, Sony, Fujifilm) is tudják ugyanezt."
Kérdés hogy pl a E-M5/ 10 ben lévő 4/3-os elég e hozzá illetve ehhez milyen obit kéne pluszba beszerezni, ha a "gyári" nem lenne elég?

(#29197) Bazsee71 válasza csmat (#29196) üzenetére


Bazsee71
őstag

Szerintem a kitben adott objektívvel és lehet szépen hátteret mosni, csak a beállítások kérdése.

Azt javaslom kezdj el szakirodalmat olvasni, vannak nagyon jó irományok kezdőknek. Ahogy látom még nagyon sok a kérdőjel, ahhoz legalábbis túl sok, hogy le tedd a voksod egy rendszer mellett. Pár órát elég rászánni, és képbe kerülsz az alapokkal.

A DOF szimulátorral addig is tudsz játszani, kiválasztod a fényképezőgép típusát (automatikusan beállítja a szenzorméretet), a gyújtótávolságot, a rekeszértéket és a tárgytávolságot, így látni fogod melyik az amelyik már megfelel neked.

(#29198) jjeahh válasza csmat (#29196) üzenetére


jjeahh
nagyúr

m4/3-al már lehet mosogatni, én is portrézok, lásd az aláírásomban lévő linken.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#29199) Gravity1234 válasza csmat (#29196) üzenetére


Gravity1234
tag

Szia!

Nekem EM-5 van es az elejen a kit obival (ami nem fenyeros) is lehetett szepen jatszani, es most a 12-40 Pro val is ami meg zsenialis 2,8-as fenyero a teljes tartomanyban.
Ha pedig a 45 vagy a 75-os prime-ot veszed hozza, mindketto fix 1.8-as fenyeros, es rajzolatban, minosegben best buy, plusz az Oly 2x-es crop szenzora is rasegit generikusan a melysegelesseg jatekra.

Olympus OMD-EM5 + Mzuiko 12-40 Pro 2,8

(#29200) bippeti válasza sideburns (#29193) üzenetére


bippeti
tag

Köszi a felvetéseket, tetszik a gondolat mind a Helios-szal, mind a MILC-ekkel kapcsolatban.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.