Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29701) Bazsee71 válasza grigo (#29700) üzenetére


Bazsee71
őstag

Gyerekekhez pedig annyira nem is fontos a kereső. Jobb kihajtani a kijelzőt és kényelmesen komponálni, mint csúszni-mászni, hogy ne az összes kép felülről készüljön. Bennem még az is felmerült kérdésként, hogy kell-e neki egyáltalán MILC? 50-60-ért vehetne használtan már jobb kompaktot. Ha obit nem cserélget, és javarészt csak Auto üzemmódban használja, akkor bőven megteszi.

(#29702) Byk01 válasza MrChris (#29697) üzenetére


Byk01
senior tag

Idézek: "- kellene kereső"

"Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

(#29703) 80hun válasza grigo (#29700) üzenetére


80hun
addikt

Megoldható a kereső , de ennyiből a régebbi dslr-ek egy kit obival jön ki .
Modjuk egy Sony Alpha.

Van még a nikon 1 j1 amin nincs kereső de olcsó.

Vagy az olypusok.
Milc-ben a keresősnél eléggé zsebe kell nyúlni.

Vagy egy jobb kompakt, azok is jók

[ Szerkesztve ]

(#29704) grigo


grigo
őstag

Köszi a sok segítséget. Közben updateelt a kolléga. Azt mondta ha olyat tálálok neki ami nagyon megéri akkor felmegy 100ra is de akkor olyat kell neki mutatnom ami amúgy 150ezres gép de csakmost...stb. Használtban gondolkozik inkább ami szerintem könnyíti a helyzetet.

És még annyi az igény hogy expo után ne matekozz neki a gép hanem csinálhassa a következőt ha a gyerek alkot. Nem 78kép per másodperces sport sorozatot akar hanem csak hogy ne dolgozzon sokat. Ezt ő mondta így. Dslr-ről lebeszéltem, mondtam hogy az enyémet kiprobalhatja de neki valami kicsi de minőségi kellene.

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/120343053@N04/

(#29705) 80hun válasza grigo (#29704) üzenetére


80hun
addikt

Ha a méret nem lényeg itt egy nikon ki és új is.
Vagy egy használt Nx30.

(#29706) Bazsee71 válasza 80hun (#29705) üzenetére


Bazsee71
őstag

Szerintem gyerekhez nem ártana, ha az élőképes fényképezés is penge lenne, erre a tükrös szerintem nem az igazi. Én anno kutyát próbáltam fényképezni vele: vagy térdre kell ereszkedni, lehasalni, és akkor látni is mi lesz a képen (viszont a mozgás így nagyon korlátozott), vagy lehet vaktában lövöldözni.

NX30-at nem ajánlanám. Van rajta kereső, de finoman szólva is hűderossz, a váz minőségérzete nulla, és az objektív sem valami komoly darab., valamint nekem a képei sem tetszettek, számomra elég élettelennek tűntek. Volt nálam próbára, mikor barátnőm kezébe adtam, annyit mondott - pedig nem egy kritikus fajta - hogy ez nagyon gagyi (ez az anyaghasználatnak szólt). Lehet a kollégát sem nyűgözné le. Arról nem beszélve, hogy nagyon veszti az értékét, használt piaca (objektívek, kiegészítők) pedig szinte nincs.

grigo: Kompakt továbbra sem játszik? 100k-ért használtan már bőven lehet válogatni. Ahogy látom a kolléga még elég bizonytalan, hogy igazán mit is akar.

(#29707) grigo válasza Bazsee71 (#29706) üzenetére


grigo
őstag

De játszik ha olyat találnék. Viszont ezt fejlesztés szempontjából gondoltam jobbnak ha esetleg később akarna egy telét akkor vihető tovább a rendszer. Mondta hogy akár duplakites történetbe is belemegy ha olyan szintű a kitobi. De nekem ilyen téren nincs tapasztalatom. Nekem a canon kitobi 2 hónap után lekerült... Nem tudom egy oly kit mit tud.

https://www.flickr.com/photos/120343053@N04/

(#29708) Bazsee71 válasza grigo (#29707) üzenetére


Bazsee71
őstag

Szerintem kezdésnek tökéletes az Oly dupla kit (nekem is az van), aztán majd kitapasztalja merre is szeretne igazán elmozdulni. Ha ennyi a keret, akkor első körben E-PL5-öt javasolnék. Ha bejön a rendszer és a képminőség (én oda-vissza vagyok az Oly színektől), akkor tud majd komolyabbra, keresősre továbblépni (pl. E-M5, E-M10). A dönthető kijelzővel könnyű lesz a gyerekeket fotózni.

Sonyt, Fujit, Panasonicot nem ismerem, azt majd ajánlanak mások. :)

(#29709) grigo


grigo
őstag

És csak úgy kíváncsiságból. Jövőre cserélném 600D-met 70D-re. Esetleg van olyan ami 70D ellen majd szóba jöhet? Lényeges szempont hogy a manuálok nagy szerelmeim. Képminőség minden előtt és fő ellenségem a zaj de 800 iso bőven elég lenne ha szép.

Franc belétek már én is agyalok :D

https://www.flickr.com/photos/120343053@N04/

(#29710) 80hun válasza grigo (#29709) üzenetére


80hun
addikt

Szerintem a Sony A7.
Vagy a fuji x-t1 ha elég az aps-c méret.

(#29711) 80hun válasza Bazsee71 (#29706) üzenetére


80hun
addikt

Ezzel nem értek egyet teljesen, amatőrőknek lényeg az élőkép.
De a profi sportfotósok is dslr-el nyomulnak. Nám hátrány az EVF ez igaz. De az OVF el is boldogul az ember, mint eddig is.

(#29712) Bazsee71 válasza 80hun (#29711) üzenetére


Bazsee71
őstag

De itt nem profi fotósnak keres felszerelést. Mondom, csak saját tapasztalatomat írtam le, szerintem gyötrelem OVF-en keresztül fényképezni kisgyereket, vagy kisebb állatot. Megoldható, de sokkal kényelmesebb dönteni a kijelzőt és leengedni a gépet, mint csúszni-mászni, térdelni. Nedves talajon, vizes fűben ez még kellemetlenebb.

(#29713) jjeahh válasza grigo (#29709) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Ha nincsenek drága natív canon üvegeid, én megfontolnám a milc-re váltást mert:
- kisebb a bázistávolság, ezért szinte bármilyen manuál felmegy rájuk
- kijelző-kereső közötti váltás gyorsabb, és nem kell tükröt csattogtatni
- evf fényévekkel jobban használható manuálfókuszra, mint a 70d keresője, amivel csak lv-n az igazi fókuszálni
Amúgy iso800-on ma már minden szép, szerintem a 600d is :D

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#29714) silmatauki válasza jjeahh (#29713) üzenetére


silmatauki
őstag

"Amúgy iso800-on ma már minden szép, szerintem a 600d is "

Általában a Canonoknak nem a high ISO-jával van gond, hanem a dinamikával - sajna alap ISO-n is.

Nem mellesleg én (is) hanyagolnám a 70D-t. Igazán csak azoknak (profi sportfotós) érdemes ilyet venni, akiknek kell az atomgyors fókusz. Mindenki más sokkal jobban (sokkal jobb képminőség alacsonyabb áron) jár, ha másfelé nézelődik, hacsak nincs nagy ésvagy minőségi Canon obiparkja.

[ Szerkesztve ]

(#29715) schawo válasza silmatauki (#29714) üzenetére


schawo
titán

Az zaj sem fergeteges, de az legalább pariban van egy mai MFT-vel.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#29716) madgie válasza silmatauki (#29714) üzenetére


madgie
titán

Szerintem nem mindenkinél must have elvárás az, hogy az alapérzékenységen készült kép árnyékaiba bele lehessen húzni mittomén 3 fényértéknyit. Tudom, hogy a korszerű Sony szenzorok óta ez lett a képméret és az érzékenység után a fő recskafunkció, de tényleg nem fontos mindenkinek, van, akinek elég az az átfogás, amit egy Canon/MFT tud és esetleg tud pontosan exponálni is a koma.

Mellesleg az A7 II is bandingol, ha alapérzékenységen 5 Fé-t húzok bele a RAW-jába. De szerintem az sem normális falhasználás... pedig tudod, hogy én eléggé kifacsarom a képeimet az éjszakai képeknél.

(#29717) MrChris válasza Byk01 (#29702) üzenetére


MrChris
nagyúr

Köszönöm az észrevételt. 50-60-ért keresős milc obival? :DD röhög a vakbelem :DD

(#29718) grigo válasza jjeahh (#29713) üzenetére


grigo
őstag

Hát az enyém az kemény kör lesz. Anno milc mellett döntöttem 2 éve. Kinéztem egy olyt talán. Elmentem megvenni de amikor kipróbáltam azt hittem elsirom magam. Mint egy t-rex ha telefonnal fotózna. Neztem d5100at de az is kényelmetlen volt még. Amikor a 600d-t megfogtam azt mondtam hogy ma igen, ez kenyelmes, ezt stabilan fogom. 2 éve volt, most már tudom használni, anno mindent meg kellett tanulni. De most már kellene egy jobb kereső, jó lenne néha úgy felmenni 800iso-ig hogy nem zajosodok szénné. De nem vagyok benne biztos, hogy a milc az én mancsomba való. Van egy sor heliosom, egy két zeiss, mir, szeretnék még 55ös vivitart és egy átalakított minoltát. Amúgy egy 17-50 tami van és egy 50es kötelező fix. Nem egy nagy készlet. Bárhová ugrálhatok. Elméletileg..... Szerencsére nem most kell dönteni. Amúgy vonzó ahogy beszéltek ezekről a milcekről.
Ja még valami, vakításnak tartottam a forgatható kijelzőt de nem tudnék meglenni nélküle virágfotóknál. De még van egy évem.

https://www.flickr.com/photos/120343053@N04/

(#29719) 80hun válasza grigo (#29718) üzenetére


80hun
addikt

Nekem is a fogásuk volt a bajom .
Az A6000 viszont már kényelmes . A7-et akartam portrémarkolattal de sajna nem volt rá ép keret.
Az már úgy kb akkora mint egy dslr.
A fujisokat kérdezd , szerintem az x-t1 is jó fogású gép lehet.És nem is túl pici.

(#29720) banderasz77


banderasz77
addikt

Na úgy néz ki, hogy belevágnék egy E-M10-be. Kérdés, hogy melyik kit a legjobb ajánlat, amit most akciózgatnak. Vagy inkább vegyek egy vázat és egy jobb obit inkább.

Vagy inkább az E-M5 elite kit 220-ért?

[ Szerkesztve ]

(#29721) jjeahh válasza grigo (#29718) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Az oly-k az e-m1-et kivéve nem az ergonómiáról híresek, inkább dizájnban, anyagválasztásban erősek. Fogásra talán a Panasonic gh széria az egyik legjobb, de persze ez nagyon ízlés meg kézméret függő... sokan dícsérik pl. a sony nex-6, nex-7 meg a6000-et, számomra mégis kényelmetlenek, túl szűknek találom a markolat meg az obi közötti helyet, nem férnek el az ujjaim. Szal ha fontos a fogás, akkor tényleg érdemes megtapizni a kiszemelt gépet mielőtt megveszed.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#29722) grigo válasza jjeahh (#29721) üzenetére


grigo
őstag

Hát igen. Szerencsére van időm de az is benne van, hogy besokallok aztán 70d biztos kényelmes lesz és akkor maradhat a tami is és mindig lesz használt cucc. Kb minden más lehet a váltás mellett szólna.

https://www.flickr.com/photos/120343053@N04/

(#29723) Bazsee71 válasza jjeahh (#29721) üzenetére


Bazsee71
őstag

Az E-M10-nél ettől én is tartottam, hogy milyen lesz a fogása. Eddig a leghosszabb menet egy pár órás fotózgatás volt, de a végén sem éreztem kényelmetlennek, pedig nem kicsi a tenyerem. Nem mondom, hogy kényelmes, de teljesen használható, nem rossz. Azok közül a gépek közül amik eddig a kezembe kerültek, magasan a D5500-nak volt a legkényelmesebb markolata, de közel jár hozzá az NX30 is (végre valami jót is tudok róla írni :DDD ).

Egyébként kialakításra a korábbi D5000-em is ergonomikusabb volt, de a méret és a tömeg miatt mégis kevésbé volt komfortos hosszú távon.

(#29724) Ear001 válasza grigo (#29722) üzenetére


Ear001
addikt

E-M5 a kettős markolattal minden célra nagyon kényelmes.

(#29725) Tomi_Sci


Tomi_Sci
őstag

Sziasztok!

Ha valaki lecsúszott a 90k-s szuperakcióról, akkor Mammutban 100k HUF -ért talál E-PL5 duplakitet.

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#29726) grigo válasza Bazsee71 (#29701) üzenetére


grigo
őstag

Bocs rossz hsz-ra válaszoltam.

Egy kérdésem lenne. Ezek a gépek amiket ma itt sorra vettünk méret szempontjábl kisebbek mint mondjuk egy Zenit 12XP (vagy revueflex E)? Mert az van itthon, és azt még meg tudnám szokni.

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/120343053@N04/

(#29727) MrChris válasza grigo (#29726) üzenetére


MrChris
nagyúr

EM5 kisebb, filigránabb és fele akkora súlyú. De neten megtalálható mindennek a mérete és összehasonlíthatod.

(#29728) dannyl


dannyl
addikt

Szerintetek a Nikon D3200, vagy a Canon EOS Rebel T5 (Ez a 700d, ha jól sejtem európában) a jobb választás? Majdnem egy árban van két "fullos" kit.

Canon és Nikon.
A Nikonhoz nincs másik obi, csak a 18-55. Meg nagyon tetszik a kihajtható LCD a Canon-nak.Igazából már nem is nagyon van kérdésem, de azért várok néhány választ :D :DDD

(#29729) ANDROID??? válasza dannyl (#29728) üzenetére


ANDROID???
addikt

T5 = 1200D
ez?

(#29730) dannyl válasza ANDROID??? (#29729) üzenetére


dannyl
addikt

A cikkben azt irja, hogy a 700D a megfelelője. Itt is azzal kezdi. A sony-ról fogalmam sincs. Nagyjából a Nikonokat ismerem, meg egy hangyányit a Canont és slussz. Már 1000 éve akarok egy tükrös gépet, mert egy régi sima digitális Fuji s1600-am van, amit jócskán kinőttem.

(#29731) ANDROID??? válasza dannyl (#29730) üzenetére


ANDROID???
addikt

T5i az nem T5 :U
Igen azzal kezdi...
"Rebel T5i, Japánban pedig Kiss X7i néven fut a gép."
Amennyiben csak Nikon vagy Canon, akkor már inkább d3300 vagy d5200, de mindenképpen a 700d mint 1200d..

[ Szerkesztve ]

(#29732) dannyl válasza ANDROID??? (#29731) üzenetére


dannyl
addikt

Ahhha! Az anyjukat, hogy egy kis betű mekkora különbséget jelent :D Köszi, már majdnem megrendeltem... Akkor marad a tanácstalanság.
Jó kis mindennel telerakott kit-et vegyek olcsóbb/butább géppel, vagy egy alap váz+18-55 obi?
A Sony az hol van a listában nagyjából a Nikon és Canonhoz képest? Nem flame-elni jöttem, csak tényleg sötét vagyok.

[ Szerkesztve ]

(#29733) enamessias


enamessias
aktív tag

Sziasztok.

Teljesen kezdő és amatőr vagyok, de meguntam a mobiltelefonos képeket, ezért vennék valami komolyabb szettet. Elvárásaim:
-videó nem kell
-keret: 200eFt
-utómunka nem lesz, tehát jpg-t mentenék
-jó képminőség
Témák:
-terepasztal (makró)
-Kiránduláskor tájképek
-Vasút, amihez sokszor nem lehet közel jutni. (zoom)
-esküvő egy alkalommal....

Tudtok segíteni, milyen gépet vegyek?

A számítógépem nem öreg, csak klaszikus.

(#29734) jjeahh válasza enamessias (#29733) üzenetére


jjeahh
nagyúr

ha hajlandó vagy lemondani a nagy zoomról ez, ha meg nem, ez

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#29735) schawo válasza enamessias (#29733) üzenetére


schawo
titán

Vagy maradsz az előbb ajánlott E-M10-nél, a 30ezer forintos pénzvisszatérítésből pedig veszel egy használt 40-150 teleobjektívet, és bent maradtál a 200-on.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#29736) athomi válasza schawo (#29735) üzenetére


athomi
veterán

Akkor már nem egyszerűbb ez? :DDD

(#29738) 80hun válasza dannyl (#29732) üzenetére


80hun
addikt

A két belépő szintjét simán megüti a Sony A58 is. Annyi hogy ott Elektronikus keresőd lesz..
És persze olcsón tudsz használt obihoz jutni, az összes Minolta AF jó hozzá. A vázban is van fókuszmotor és stabilizátor. ami nagy előnyt jelenthet.
A nikonnál én a D5200-at ajánlanám, A canonnál legalább a 700d-t..De ezekhez a jó obik drágák lesznek még használtan is.

(#29739) schawo válasza athomi (#29736) üzenetére


schawo
titán

jaa, de :DD

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#29740) 80hun válasza enamessias (#29733) üzenetére


80hun
addikt

Én is az olypus duplát ajánlanám.
És ugye visszakapsz 30e-t belöle az pont 200e.

(#29741) MrChris válasza silmatauki (#29737) üzenetére


MrChris
nagyúr

Néztél már ilyen keresőbe? 0.2MP! Szerinted mire jó? Még a saját gyerekeim se ismerném fel vele. Párszor meghesszöltem ilyen felbontásút meg kicsivel nagyobbat, pénzt nem adnék érte, de ingyen se kéne, csak útban van, vigyázni kell rá... Váz jpg milyen a gf1-nél? Volt pár panám, elég rawozós, pláne ez egy régi darab. Mert hogy a jó jpg is igény.

(#29742) madgie válasza MrChris (#29741) üzenetére


madgie
titán

15-ért bármikor elhoznám a GF1-et, szerintem marha jó gép, már ha az ember tisztában van a szenzor "hiányosságaival" (kicsit karcsúbb dinamika, több zaj).

Dynamic BW és Silhouette mód van nbenne ,ez a két színmód pöpec... normál "színesre" meg ott a RAW.

[ Szerkesztve ]

(#29743) MrChris válasza madgie (#29742) üzenetére


MrChris
nagyúr

Aki tudja mit vesz és mit akar vele annak jó gép, főképp ha még obijai is vannak hozzá. De mint evf-es milc... hát legalább olcsó.

(#29744) madgie válasza MrChris (#29743) üzenetére


madgie
titán

Jaja, az igaz, hogy az az EVF inkább csak kulcstartó rajta :DDD

(#29745) enamessias válasza 80hun (#29740) üzenetére


enamessias
aktív tag

Eléggé egyhangú a válaszotok,így nem kérdés mit válasszak.
Köszönöm mindenkinek a segítséget.

A számítógépem nem öreg, csak klaszikus.

(#29746) jaktib


jaktib
tag

Sziasztok!
Én is meguntam a mobilos kép készítést.
Ezért megvettem életem első "komolyabb" szettjét. Ezelőtt Egy Nikon L820 volt ( az már nincsen meg). Annál jobbat szerettem volna, ahol van lehetőség egyénileg állítani a kép tulajdonságain. Olvasgattam is azért előtte és az igényeimet felmérve a következő szettet vettem, most szerintem elég jó áron a Médiában:
Panasonic DMC-GF6 Két objektívvel 14-42mm , 45-150mm ( 5 év gari + kedvezményes fotós tanfolyam kupon)
Hama Rexton 130 táska
Hama Pofil duó III álvány
Samsung kártya 32 GB
Ez így 146 K volt
Az állványról olvastam, hogy az gagyi, de gondoltam azt a nem túl nehéz gépet elbírja (4 kg-ig terhelhető) és a felhasználási szokásomnak még megfelel. Aztán ha majd értek is hozzá és olyan igényeim lesznek veszek másikat. De még nincsenek nagy igényeim. :)
Ez a gép nagyon meghaladja a tárgyi tudásom, képességeimet. De ezt tudtam, hogy így lesz :))
Ezért elkezdtem belemélyedni a témába. Találtam pár cikket, meg nézek majd valami könyvet is. Milyen könyvet ajánlotok, illetve valami jó fotós oldal van -e ahonnan el lehetne sajátítani az alapokat? Szeretném idővel kihasználni a gép képességeit és nem automata módban fotózni. Van itt valaki akinek van ezzel a géppel tapasztalata, vagy hasonló gépe van. Mennyire van megelégedve vele?

[ Szerkesztve ]

(#29747) dannyl válasza 80hun (#29738) üzenetére


dannyl
addikt

Köszönöm szépen a segítséget. És természetesen mindenkinek, aki segített.

(#29748) Lassú Víz válasza jaktib (#29746) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Gyakorlati tanácsokkal fűszerezve Scott Kelby: A digitális fotóskönyv 1-5. Sokat segít a megértésben a http://www.cambridgeincolour.com/ oldal is. Pixinfón Nagy Krisztián (Ph! fórumon ROBOTER) cikkeit is nagyon ajánlom.

A helyi tudástár, és a gyűjtemény.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#29749) polgcsabi válasza jaktib (#29746) üzenetére


polgcsabi
aktív tag

Hol vetted ezt a cuccot ennyiért?
Nekem is kell 1ilyen!

(#29750) polgcsabi válasza polgcsabi (#29749) üzenetére


polgcsabi
aktív tag

Már láttom!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.