Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29351) MrChris válasza pappkarcsi (#29344) üzenetére


MrChris
nagyúr

Ha nem akartok obikkal variálni akkor mi a manónak cserélhető obis gép? Mert gondolom a 3x-os zoomátfogás kevés lesz!

(#29352) Vyndree válasza Vergilia (#29350) üzenetére


Vyndree
őstag

Sehol, szerintem félreértette. Oly mintaboltban volt, de annak az akciónak már úgy tudom vége.

(#29353) polgcsabi


polgcsabi
aktív tag

Hali!

Most ezt néztem ki magamnak!

Kell nekem a 2. obi?

Általános célra kéne, de a videó az kellene!
Milyen ez a gép ennyiért?

[ Szerkesztve ]

(#29354) 80hun válasza polgcsabi (#29353) üzenetére


80hun
addikt

Szerintem jó kis gép biztos, néztem elég sokat tud, jó kijelzővel ami fontos egy kereső nélküli gépnél.
Jol jársz ha van hozzá egy zoom is sokszor jól jőn. Meghát így van értelme cserélhető obist venni.

(#29355) bippeti


bippeti
tag

Kompaktról szeretnék továbblépni és egyrészt szeretnék portrézni, ehhez ugye fix zoom való, másrészt nem szívesen mondanék le a zoom-olás lehetőségéről sem, még ha ezt csak ritkábban is használnám. A jelenlegi gépem egy Canon SX130 IS, aminek az ekv. gyújtótávja 28-336mm. Jó az a sejtésem, hogy egy (-több) ehhez hasonló gyújtótávú obit kell keresnem ahhoz, hogy ugyanígy tudjak zoomolni, akár DSLR-t, akár MILC-t választok?

A Nikon AF-S DX 18-55mm f/3.5-5.6G VR II 35 mm-es formátumban kifejezve: 27–82,5 mm, ez azt jelentené, hogy ez negyedannyira tud "zoom-olni" az sx130-hoz képest?
Illetve a Nikon AF-S DX 18-105mm f/3.5-5.6G ED VR ekv. gyújtótávja: 27-300 mm, ez kb. tudja azt a zoom-ot, mint az SX130?

Kérem, hogy erősítsetek/cáfoljátok meg a gondolatmenetet. Köszi!

(#29356) INTELligent válasza bippeti (#29355) üzenetére


INTELligent
senior tag

Nekem úgy tűnik, hogy a zoomos gondolatmeneted jó. (a szorzókat nem néztem meg)
Tanács (nem saját, én is hallottam): ha megnézed az összes eddigi képedet, látni fogod, hogy az egész zoomtartományt úgy sem fogod kihasználni, akkor meg fölösleges lehet megvenni ugyanazt a zoomtartományt lefedő objektíveket (persze vannak kivételek). Úgyhogy én a helyedben átnézném a képeimet gyutáv szerint (főleg, ha szűkös a keret), meg megnézném ezt a gyutávszimulátort, hátha segít.

[ Szerkesztve ]

Flickr: https://bit.ly/2wtfNl5 || https://500px.com/photofan96 || Strava: https://bit.ly/2QzLnok

(#29357) sideburns válasza bippeti (#29355) üzenetére


sideburns
aktív tag

A Nikon 18-105-öt elszámoltad: ekv. 27-157mm.
Van a Canonra 18-135, illetve a legtöbb rendszerre 10x utazózoomok, ezek azonban drágák és a képminőségük nem feltétlenül a legjobb, sőt.

(#29358) Lassú Víz válasza bippeti (#29355) üzenetére


Lassú Víz
őstag

A fix zoom olyan mint a fából vaskarika? Aztán, ha a 18-55-nél sikerült felszorozni mindkét oldalt 1,5-del akkor a 18-105-nél, hogy lett 300-as a vége?

Legjobb rajzolat és legnagyobb fényerő fix objektívekkel érhető el. Azonban 3-4-szeres zoomig még besza-behu objektíveket is lehet csinálni, pl. Olympus 40-150 f2.8 pro. Viszont ezek gyakran több százezres, olykor milliós tételek. Megfelelő kompromisszum készség esetén jóval olcsóbb, gyengébb rajzolatú és sötétebb objektívekkel is lefedhető a kívánt tartomány minden rendszerben. A másik véglet a travel zoom zsebgépek világa, pl. az eddigi kompaktod. Ha szükséged van akkora átfogásra mint amit az eddigi kompaktod tudott, akkor két vagy három zoom objektívvel le tudod fedni az adott tartományt. A cserélhető objektíves gépeknek is van a szenzorméretből adódó crop factora, amivel az objektívekre írt értéket szorozni kell az összehasonlíthatóság érdekében. Ebből a szempontból a DSLR és a MILC között nincs különbség.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#29359) bippeti válasza Lassú Víz (#29358) üzenetére


bippeti
tag

Aztán, ha a 18-55-nél sikerült felszorozni mindkét oldalt 1,5-del akkor a 18-105-nél, hogy lett 300-as a vége?
Jogos, sorry. Nem számoltam az adatokat (nem ismertem az összefüggéseket), hanem másoltam. Véletlenül ennek az adatlapjára kerültem: https://pixinfo.com/hirek/2005-11-01_241726
és innen másoltam az adatokat. :W
A kifejtést megértettem és köszönöm, bár nem látszik, de piszok sokat tanultam itt a fórumon pár nap alatt. :DD

@Intelligent: a tanácsot köszi, jó ötlet, szabadalmaztatni kell! :) Tényleg arra vagyok kíváncsi, hogy mennyire lehet szükségem egy utazózoomra és tök logikus átnézni az eddigi képeimet eszerint. :R

[ Szerkesztve ]

(#29360) schawo válasza bippeti (#29359) üzenetére


schawo
titán

Az exposureplot [link] elvégzi ezt az elemzést a képeiden, és egy grafikonon ábrázolja az eredményt.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#29361) bippeti válasza schawo (#29360) üzenetére


bippeti
tag

Hehe, épp most tesztelem a progit, már hoztam volna, de megelőztél. Köszi a tippet! :C

(#29362) schawo válasza bippeti (#29361) üzenetére


schawo
titán

Ügyes, ha csak úgy magadtól is megtaláltad. :C

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#29363) bippeti válasza schawo (#29362) üzenetére


bippeti
tag

Nem volt nehéz...
http://lmgtfy.com/?q=focal+length+software
első találat ;)

(#29364) menalcas


menalcas
őstag

Hali mindenki!
Végre eljött a pillanat és megvenném első DSLR gépemet, de teljesen elbizonytalanodtam mit is kéne, jelenleg a Nikon D3200 felé húz a szívem, de mielőtt beleugrom gondoltam megkérdem jól teszem-e vagy hasonló árban esetleg mit ajánlotok amivel talán jobban járok ?
A választ előre is köszönöm :R

Az élet túl rövid ahhoz, hogy mindig biztonságosan távolítsd el a pendrive-ot.

(#29365) 80hun válasza menalcas (#29364) üzenetére


80hun
addikt

Szerintem nem jársz rosszúl ha csak ennyid van rá jó választás.
A lényeg hogy olyan boltból vedd ami mögött üzlet is áll, bármit is veszel.
Nekem D5200-am van és elégedett vagyok a befektetett összeghez képest..
A lényeg hogy a nikonok már belépőszinten is erőssek szenzorban és ez jó.

d3200 18-55 kit 110e
d5200 18-55 kit 155e

Itt egy kis összehasonlítás:
http://snapsort.com/compare/Canon-EOS-1200D-vs-Nikon-D3200
http://snapsort.com/compare/Nikon-D3200-vs-Nikon-D5200

(#29366) Balinov


Balinov
félisten

Sracok, kerdes! Mielott barki megvadolna, nem cel a flame keltes.

D90/18-105+50/F1.8D melle masodgepnek melyik az a MILC (m4/3, mivel gondolom APSC nem jatszos), amit erdemes megvenni hasznaltban es kb pariban van a D90 szenzoraval. Fokent hasznalt, amazonrol,ebayrol, kulfoldi aprororol lenne a beszerzes.

Tele/makro nem az en vilagom (bar szivesen belekostolnek), fokent tajkep ill. belteren kis(sajat) gyerek foto a cel.

Udv
B

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#29367) 80hun válasza Balinov (#29366) üzenetére


80hun
addikt

Az a kérdés akarsz e rá rakni manuál obikat? Mert akkor olyat érdemes venni amibe van focus peeking.
Kell e rá kereső ami azért megtolja az árát.
Az aps-c nem játszóst én nem értem teljesen.

És fontos mennyit szánsz rá?

Nekem pl egy D5200 , Sony A6000 kombóm van.

[ Szerkesztve ]

(#29368) jjeahh válasza Balinov (#29366) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Az aps-c dolgot én sem értem :) kereső kell? kihajtható kijelző, gyors af, fogás-ergonómia, kis méret, jpeg motor, mi fontos? mennyi a kereted? milyen obikat akarsz hozzá? :)

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#29369) m3ss válasza Balinov (#29366) üzenetére


m3ss
veterán

fogjatok ketten hasznalni a gepeket? mert ha nem, sztem felesleges ket kozepes rendszer...inkabb 1 es jobb optikakkal. d90 szenzorteljesitmenyet sztem siman hozza akarmelyik ujabb milc.
caymannak gratu!

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#29370) Balinov válasza m3ss (#29369) üzenetére


Balinov
félisten

valszeg igen, m3ss. Jo lenne tobbszor elvinni a tukrost, de kezdek a Freddy altal (isch) felvazolt szituban lenni, sok a cucc, fotostatyot neha otthonhagyom.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#29371) m3ss válasza Balinov (#29370) üzenetére


m3ss
veterán

add el a nikont, vegyel egy nagylatot, 45 1.8, meg vmi 20mm koruli sotetben, lakasban gyermekfotozost :DDD
kepminosegben biztos nem lesz visszalepes...

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#29372) 80hun válasza Balinov (#29370) üzenetére


80hun
addikt

Most már csak azokat kell eldöntened amit én és jjeahh kérdezett.
És akkor már körvonalazódhat a dolog hogy végülis mire kell.

(#29373) Balinov válasza m3ss (#29371) üzenetére


Balinov
félisten

:D ez nekem is eszembe jutott, ott lenne meg a D5000 (csak kene bele egy akksi), csak a mit vegyek helyette erdekelne, de cefetul...jo lenne regi manual uvegekkel is (no nem a 9 honapos kolyokterroristahoz) operalni (jjeahh hsz-e alapjan ahoz jo lenne a focus peaking). kihajthato lcd nem lenne rossz, touch nem elet-halal kerdes, evf nelkul is jol ellennek, kello felbontasu lcd-vel.vaku nem kene, ha lenne hozza kesobb egy fenyeros.

Milyen vonalon keresgessek? Oly? Fuji? Pana? Neadjisten sanyi vagy szamszung?

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#29374) 80hun válasza Balinov (#29373) üzenetére


80hun
addikt

Ha akarsz manuál üvegeket használni ne hagyd ki hogy legyen élkiemelés.
Olympusból e-p5 v.e-pl7 tudja.
A sony nexek mind tudják.
A fujit nem tudom de ott ugyis zsebbe kell nyúlni még használtnál is.
Én a helyedben egy olcsó NEXet vennék első körben kit obival együtt.

[ Szerkesztve ]

(#29376) MrChris válasza Balinov (#29373) üzenetére


MrChris
nagyúr

Ha nem köll videó olyt vagy fujit vennék. Ha kell akkor panát vagy sonyt. Fuji marha jó isoban, színekben. Ami lámpafényes gyerekfutkosás esetén nagy jóság. Fókusz sebességről szakikat kérdezz én csak képeket keresgéltem, nézegettem velük, állítólag nem villám.

(#29378) Balinov válasza MrChris (#29376) üzenetére


Balinov
félisten

video nem kell, ebben az egyben 100%-ig biztos vagyok, Se D5000-el, se D90-el nem videoztam talan osszesen 10x az elmult 4-5 ev alatt. Ha video kell, akkor ott a HTC M8 ultrapixelevel, alacsony fenynel is franko.

Konkret Oly, Fuji, Nex tipusszamokat tudnatok ajanlani? Tukrosok vilagaban azt hiszem, eleg jol kiigazodom, de a MILC az sotet lo idaig...

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#29379) 80hun válasza MrChris (#29376) üzenetére


80hun
addikt

De viszon szeretne élkiemelést is manuális obikhoz és az oly modellekben elég későn jelent meg.
A fuji gépek királyok de viszont még használtan se túl olcsók és az élkiemelés nem minden modellnél játszik.
Sasmsungnál és Panánál dettó ú,jabb modelek alkalmassak manuál obikra.

A sony volt az egyetlen amibe ez a funkció a kezdetektől benne volt.

Ha vki sokat foglalkozott manuális optikákkal tudja hogy ez milyen hasznos dolog.

Nexből bármelyik jó , ezt már csak a ráfordítandó összeg határozza meg.
Pl nex-5+18-55 öt láttam a jó...son 65e-ért.

[ Szerkesztve ]

(#29380) jjeahh válasza Balinov (#29373) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Szerintem manuálozni evf-es géppel a legjobb, én spec ezért váltottam olympus pen-ről panasonic g3-ra, a lényeg, hogy legyen szép nagy evf és kényelmesen elérhető helyen legyen a belenagyító gomb... focus peaking szerintem fotóra kb. semmit nem ér, éles konntrasztos üveg kell hozzá szűk dof-al és kontrasztos téma, ha mondjuk portrézol kb. soha nem fogja a szemen jelezni az élességet, általában a füleken végigfutnak a "hangyák", oszt max az orrot kirajzolja és kész... persze gépfüggő is, elvileg a sony-samsungokban a legjobb.

80hun: Nekem van peakinges oled keresős panasonic g6-om is, és dögöljek meg, de a jó öreg lcos keresős g3-al és gh2-vel jobban szeretek manuálozni :K A peakinget csak videóra használom, fotóra szerintem nem valami megbízható.

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#29381) silmatauki válasza 80hun (#29374) üzenetére


silmatauki
őstag

"A fujit nem tudom de ott ugyis zsebbe kell nyúlni még használtnál is."

Egy használt X-E1 váz + egy 27mm-es obi annyira azért nem drága, és csúcs képminőséget produkál + az AF-e is sokkal gyorsabb, mint a 18-55-tel.

(#29382) 80hun válasza jjeahh (#29380) üzenetére


80hun
addikt

Én pl Sony A6000-n teljesen rá tudok hagyatkozni az élkiemelésre. Amit bejelöl az biztos éles.
De régebben volt egy játszós nex-3-am is és kijelzőnél nagy segítség volt.
Persze csak statikus témáknál használja az ember.
A keresőnél az a baj ha nincs élkiemelés , hogy elálíthatod a dioptriát , kb mint dslr-nél amit te élesnek látsz nem biztos hogy a képen is az lesz.
Előtte be kell álítani egy Af-es obival.

Mint irtam az ár sokat megszab mit vehetsz.
Pl Fuji X-m1 fw 2.0 van élkiemelés és nagyítás is de nem kapsz 60e-ért

(#29383) Lassú Víz válasza 80hun (#29379) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Nagyon nyomod ezt az élkiemelés dolgot, de hidd el, hogy nem akkora durranás. A képbe belenagyítva pontosabban lehet élesre állítani mint hagyatkozni az élkiemelésre. Azt meg minden váz tudja.
A szaladgáló gyerek még a keresztérzékelős PDAF-nek is kihívás, nemhogy manuállal eltekintve a hiperfokális távolságra állított objektívtől.

Bali, Olympus E-M10. Van most rá pénz vissza akció egész nyáron felétek is. Az EVF és a tapicska LCD is nagyon jó dolog, pillanatok alatt meg fogod szeretni, illetve nagyon fogod sajnálni, hogy nem olyat vettél, ha egyszer majd kipróbálod.

[ Szerkesztve ]

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#29384) menalcas válasza 80hun (#29365) üzenetére


menalcas
őstag

Őszintén megvallva nem venném kittbe és kihagynám a 18-55mm f/3.5-5.6G VR objektívet és vennék rá egy 18-105mm f/3.5-5.6G ED VR-t amivel jobban járnék viszont anyagilag erős, így majd a pénteki fizu dönt :B

Az élet túl rövid ahhoz, hogy mindig biztonságosan távolítsd el a pendrive-ot.

(#29385) jjeahh válasza 80hun (#29382) üzenetére


jjeahh
nagyúr

"A keresőnél az a baj ha nincs élkiemelés , hogy elálíthatod a dioptriát , kb mint dslr-nél amit te élesnek látsz nem biztos hogy a képen is az lesz."

ez aláírás gyanús :DDD

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#29386) 80hun válasza silmatauki (#29381) üzenetére


80hun
addikt

Ez igaz de mennyiért kapsz, 280euro alatt nem láttam vázat használtan és még kell egy obi is.
Én mondtam hogy jó a Fuji csak áldozni kell rá bár megéri mert ott már van kereső is.

Egyébként szerintem az már jóval többet tud mint egy D90.

(#29387) 80hun válasza Lassú Víz (#29383) üzenetére


80hun
addikt

De azt is irta kb egy olyan gépet akar ami annyit tud mint egy D90.
Gondolom neem 150-200e akar rá költeni.

Nekem egyébként mindegy mindenki esküszik valamire , én pl azt állítom nagy segítség főleg kereső nélküli gépeknél.
Rábeszélni senkire nem akarom.
Aki nem próbálta probálja ki neki mi a jó.

Próbáltam én is a belengyítást nekem nem vált be.

[ Szerkesztve ]

(#29388) MrChris válasza 80hun (#29379) üzenetére


MrChris
nagyúr

A konkrét modellt majd kimazsolázza és megkérdi. Amúgy olynál, panánál szinte már nincs is új peaking nélküli, persze előfordulhat még pm2, pl5, mint ahogy canonból is előkerül boltban új 600d. Fujinál meg lehet tévedsz. Jómagam már 5 éve manuálozom digit gépen, 1,5 éve peakingelek :D

(#29389) Balinov válasza Lassú Víz (#29383) üzenetére


Balinov
félisten

Koszi Lassú Víz, E-M10-re meg lenne 100€ cashback is, csak ahoz tenyleg meg kene valni a D90-tol..

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#29390) jjeahh válasza Balinov (#29389) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Esetleg használt e-m5 100k körül, vagy használt g3 35k, g5 asszem 50-60k?

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#29391) 80hun válasza Balinov (#29389) üzenetére


80hun
addikt

Szerintem ha tudsz probálj ki egy olyat amiben van belenagyítás és próbálj ki egy olyat amibe van élkiemelés.
Útánna könnyebb lesz dönteni meyik tetszik manuál obikhoz.
Mert ugye ez személyes tapasztalatot igényel.
Utánna a rászánt összeg alpján tudsz dönteni.

(#29392) Vergilia válasza silmatauki (#29347) üzenetére


Vergilia
tag

Hol kapni még 100 alatt E-PL5 duplakitet? Olympus mintaboltban nem látom, máshol is árulnak ennyiért?

(#29393) sideburns válasza 80hun (#29391) üzenetére


sideburns
aktív tag

Samsungokban az NX300 óta van 8x belenagyítás ÉS élkiemelés, három választható intenzitással, három választható színnel.
NX30-cal még EVF-ed is van.
Azt szokták hiányolni, hogy csak a kép közepére lehet nagyítani.
Touchscreen: amíg nem próbáltad, nem tudod, hogy hiányzik :)
Just my two cents...

(#29394) jjeahh válasza sideburns (#29393) üzenetére


jjeahh
nagyúr

+1, abszolút nem volt feltétel a tapikijelző nálam a gépem vásárlásakor, de ma már nem szívesen mondanék le róla :D A tapikijelzőnél gyorsabb módja a fókuszpont áthelyezésének nincs sztem, és ha akarod érintésre azonnal exponál is... sőt, g6-ban a kikapcsolt kijelző is műkszik touchpadként, miközben az evf-ben kukucskálsz, használat közben ezek b*romi hasznos ficsőrök tudnak lenni :K

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#29395) 80hun válasza sideburns (#29393) üzenetére


80hun
addikt

nx300 ára nem is vészes 100e.kitobival
Megnéztem nagyon kecsektetők az adatok. 1/6000 es záridő, nagy amoled tapikijelző, és ami nagyon tetszik egy kis slow motion video :C
Nehogy vegyek egyet. És még az optikai választék se rossz

[ Szerkesztve ]

(#29396) schawo válasza Balinov (#29389) üzenetére


schawo
titán

Sonyból 5000 5100 6000 lenne az ajánlott.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#29397) Bazsee71 válasza 80hun (#29395) üzenetére


Bazsee71
őstag

Szerk.: elsőre is NX300-at írtál? NX30-nak olvastam, így a hozzászólásom inkább OFF. :U

Nálam volt pár napig egy NX30-as, hát...

A kijelzője tényleg baba, jó a fogása, könnyű, és a kezelhetőségére sem lehet panasz, de! Most vagy egy hibás darab volt a kezemben, vagy tényleg rettenet rossz minőségű EVF van benne. Hybrid AF ellenére sem mondanám gyorsnak. Az objektívet tekergetni sem jó élmény, mint ha két joghurtos poharat tologatnál egymásba. Az már csak mellékes, hogy a műanyag burkolat tényleg nagyon gagyi hatást kelt, hiszen maga a váz masszív ötvözetből készült.

Az is lehet, hogy én voltam akkor éppen rossz passzban, de nem nagyon éreztem késztetést, hogy kézbe vegyem.

[ Szerkesztve ]

(#29398) konyi79 válasza Bazsee71 (#29397) üzenetére


konyi79
addikt

Végre valaki aki nem ajánlja az nx30 keresőjét! Legjobb példa arra, mennyire nem elég a pixelek száma, abba belenézve konkrétan hányni lehetne a szinektől, meg a szivárványoktól...

(#29395) 80hun
Az a6000 után komoly előrelépés lenne egy nx300! Miben kevés neked a sony, amiért úgy vonz?

(#29399) thess


thess
csendes tag

Üdv!

Megismerkednék a MILC világával.
Segítenétek eldönteni?

>>

NX300 vs E-PL6

<<

[ Szerkesztve ]

(#29400) MrChris válasza thess (#29399) üzenetére


MrChris
nagyúr

+1 epl6

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.