Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28301) Tin_Shield válasza Carasc0 (#28296) üzenetére


Tin_Shield
őstag

(törölve)

[ Szerkesztve ]

(#28302) Carasc0


Carasc0
őstag

Most már értem. A vázak árai tehát aszerint nőnek, hogy mit tud..de valójában mindegyik képes ugyanarra, csaképp minél butább a váz annál nehezebb ugyanazt a hatást elérni. (Bár mondjuk érdekes hogy egy 1200D űber obival hozza mondjuk egy 5D MARK szintjét űber obival)

Amúgy semmilyen gyors mozgásos fotózási igényem sincs, inkább család, kültér, időjárás, épületek, emberek, táj. Hosszútávra tervezem, tehát nem 5 évre but more......Persze tudom, ki tudja mi lesz 5 év múlva, de az igényeim nem fognak nőni abba biztos vagyok... :)

[ Szerkesztve ]

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#28303) Byk01 válasza Carasc0 (#28302) üzenetére


Byk01
senior tag

Azért egy 5DMkIII szintjét nem biztos hogy hozza, bár tény, hogy ideális fényviszonyok között nem sok különbséget fogsz találni. Talán úgy lehetne a legjobban megfogni kezdőnek, hogy egy Golf II is elvisz A-ból B-be országúton száraz időben, meg egy vadiúj 7-es BMW is, ráadásul ideális esetben (a szabályokat betartva) ugyanannyi idő alatt. De amikor csúszik az út, és viszonylag nagy a forgalom, sok a lassú jármű, akkor kijönnek a BMW előnyei.

"Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

(#28304) Tin_Shield válasza Carasc0 (#28302) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Szó sincs arról, hogy ne lenne különbség - a példádnál maradva - egy 1200D és egy 5DmIII között. Nem csak a kezelhetőségben, a képminőségben is van. Bizonyos helyzetekben ez a különbség látványos is lehet, máskor a gyakorlott szem sem szúrja ki. De az 5DmIII (és társai) már bőven túlmutatnak az eddig tárgyalt belépő és haladó vázakon, ezeket jellemzően nem a fórumos tanácsok alapján veszik, hanem tapasztalt fotósok határozott elképzeléssel - legalábbis itthon.
De a kiindulópont változatlan, minden mai cserélhető objektíves géppel (mínusz Pentax Q), és néhány (egyre több) nem cserélhető objektíves cuccal bőven jó képet lehet lőni.

(#28305) Carasc0


Carasc0
őstag

Ennyi segítség nyújtást külön szavakban is szeretném nektek meghálálni, mert nagyon sokat tanultam arról, hogy is álljak hozzá egyáltalán a készülékválasztáshoz. Tehát akkor ennyi tudásommal a háttérben összefoglalva: valójában a MILC és DSLR körében az alsó középkategóriában, 200e Ft-os pontos küszöbáron a jelenlegi kapható masinák közül alapobival, ez az Oly E-M10 a legjobb választás. Csak azért merem ezt így állítani, mert jobb mint egy 700D ami felett már középkategória kezdődik a Canon szériában, tudásilag 1-2 apróságot leszámítva egy D7x00 szériával játszik. Akkor már csak el kell adnom a régi, régóta pihenő masinámat és akkor egy ilyen gyönyörűséget beszerezni... :R

[ Szerkesztve ]

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#28306) konyi79 válasza Carasc0 (#28305) üzenetére


konyi79
addikt

Azért finomítsuk a dolgot, ne legyen itt megtévesztő a fórumon senkinek.
Az E-M10 remek gép, de nem a legjobb. Nincs legjobb, mindenki saját igényeit figyelembe véve állít fel sorrendet, így mindenkinek más a legjobb, mégis mindenkinek igaza lehet.

(#28307) MrChris válasza Carasc0 (#28305) üzenetére


MrChris
nagyúr

Kézbevétel már meg volt? Érdemes azért ezeket egy MM-ben sorban megtapizni!

(#28308) fi:zi'k


fi:zi'k
nagyúr

Egy Nikon J1+kitobi árában (30-40-50e?) kellene vmi kompakt de jobban kezelhető gép, mivel már nincs meg a tükrös, ezt meg időnként legszívesebben kivágnám az ablakon.
Milyen alternatívák vannak?

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#28309) Carasc0 válasza MrChris (#28307) üzenetére


Carasc0
őstag

Sajna én olyan városban lakom (Győr), ami ugyan közel van a nyugathoz, de cuccok azok nincsenek... Tehát megtapizni csak Pesten tudnám... ami nekem 120km-es utat jelentene. :( MM van, gép nincs... Miért is lenne :D

[ Szerkesztve ]

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#28310) rbalint88 válasza fi:zi'k (#28308) üzenetére


rbalint88
addikt

Használt Fuji X10 és némi türelem. (AF nem villám)

(#28311) fi:zi'k válasza rbalint88 (#28310) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Mennyit érhet a Nikon? Patika állapot, kevés expó, minden tartozék, de gari nincs. Láttam egy szettet aprón 52e-ért, az reális?
NX1000-ről vélemény?

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#28312) rbalint88 válasza fi:zi'k (#28311) üzenetére


rbalint88
addikt

nikon ára passz, nx1000 inkább ne. kicsivel jobban kezelhető nála az oly e-pl5, kitobival 75 körül megvan és jó képek potyognak belőle. nx1000-ről Juszt tudna mesélni, az bőven több, mint két hétig volt neki ;] zajos-rawos masina.

(#28313) fi:zi'k válasza rbalint88 (#28312) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

75e nem opció, legalábbis annyit nem hiszem érne a J1. Kizárólag 1:1 csere jöhet szóba.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#28314) .: JuSzT :. válasza fi:zi'k (#28311) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Mit ertesz az alatt hogy jobban kezelheto?

(#28315) schawo válasza fi:zi'k (#28308) üzenetére


schawo
titán

Jelenleg semmilyen. Ha találsz valahol használt Olympus XZ10-et vagy XZ2-t, akkor mázlid volt.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#28316) MrChris válasza Carasc0 (#28309) üzenetére


MrChris
nagyúr

Akkor kb 5000ft az utazás retúrban az 2.5%-a a cucc árának. Nekem ennyit megérne. Az összes, jelöltet +obikat ki tudod próbálni. Meg táskákat is, memkarit, mindent elintézhetsz egy nap alatt és nem kell várni rá.

(#28317) #31733248 válasza Carasc0 (#28288) üzenetére


#31733248
törölt tag

(#28288) Carasc0

Én a 230 ezres szettet venném, mégiscsak két obi van hozzá. Amúgy meg a Sony A6000-et, egyebek mellett a kitűnő szenzora és a jó videója miatt, ami a családi események megörökítésekor jól jöhet. Konyinak van igaza, ízlés kérdése, kinek mi a legjobb, nincs abszolút győztes.

Kézbe venni, alaposan megnézni, elolvasni több gép és rendszer tesztjét mindenképppen érdemes, úgy sokkal kisebb a mellényúlás esélye.

[ Szerkesztve ]

(#28318) qpakcovboy


qpakcovboy
őstag

E-pl5 két kit obiját szeretném egybe gyúrni. Azt gondolom oly gépre oly obi való. 14-150 utazót néztem ki, de nem tudom hogy megérné-e a felárat (kb 30 000) a lumix 14-140 f 3.5-?

(#28319) .: JuSzT :. válasza qpakcovboy (#28318) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Na most, kétértelmű ahogy kérdezel.
A két kitobi használt ára nagyjából 50e ft. Ha arra dobod a 30 at, akkor kijön az Oly 14-150.

De az oly-hoz képest is 30 at kell rádobni a Lumix 14-140 re.

Melyik kérdés érdekel jobban? :)

Picit kisebb, meg picit fényerősebb a lumix, de annyit nem ér. 80 körül jó vétel a 14-150 annak aki nem szeret obit cserélgetni. Én pl rühellek :)

(#28320) fi:zi'k válasza .: JuSzT :. (#28314) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Például ahol nem ilyen nehézkes a manuál fókusz és a módválasztó tárcsán vannak értelmes dolgok is. :D

(#28315) schawo
Semmi alternatívája nincs egy Nikon J1-nek? :F

Amúgy lehet kicsit (nagyon?) félreérthetően fogalmaztam. Kompakt gép kell, de mint kompakt méretű, nem pedig kompakt besorolású. :))

[ Szerkesztve ]

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#28321) qpakcovboy válasza .: JuSzT :. (#28319) üzenetére


qpakcovboy
őstag

Köszi. Erre voltam csak kíváncsi. 50 körül szeretném elpasszolni a kit obit. És 80 körül vennék egy oly 14-150 et. Nekem 30 at megér hogy ne kelljen cserélgetni. Ráadasul ezen kìvül még megvan a lumix 20 mm f1.7 amit tőled vettem. Ezzel a két obival bőven elvagyok. Csak azt sajnálom hogy nem lesz gari az új obin.

Arra voltam kíváncsi hogy megéri e a felárat a lumix utazöja, de ezek szerint nem annyira.

(#28322) jjeahh válasza fi:zi'k (#28320) üzenetére


jjeahh
nagyúr

manuál fókusz? használt nex, panasonic g3, g5, a sonykban van peaking, kihajtható kijelző, a panákban evf, forgatható kijelző.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#28323) schawo válasza fi:zi'k (#28320) üzenetére


schawo
titán

Tehát MILC-et kresel 50 körül. Mik az elvárások? Mi volt a konkrét problémád a J1-gyel (hogy ne ugyanolyan problémás legyen az ajánlott gép)?

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#28324) MrChris válasza schawo (#28323) üzenetére


MrChris
nagyúr

akkor még mindig nem egyértelműen fejezte ki magát :D
Nikonnál nagyon kisebb milc már nem nagyon van, pláne 50-ért. De csúcskompakt se nagyon. Ez nem fog menni!

(#28325) .: JuSzT :. válasza MrChris (#28324) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

nx mini? :D

(#28326) Carasc0


Carasc0
őstag

Sziasztok!

köszönöm a további tippeket. Valóban a Sony a6000 sem egy kutyus gép... Szép szerkezet az már szent... Videója tényleg kakaógazdag...

Egy kis kitérő bár nem tudom lehet-e rá adni! Adott az Image comparison a dpreview jóvoltából...Az alábbi beállítások íme. Nos a kérdés az, hogy low light mellett miért olyan sárgás az E-M10?

Amúgy bedobnám a kérdést hogy max 150e-ért a fennálló elvárásokat figyelembe véve ti melyik MILC-hez nyúlnátok?

[ Szerkesztve ]

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#28327) fi:zi'k válasza jjeahh (#28322) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Az MF-t csak példának hoztam. Alapvetően az zavar, hogy még Pentaxokon kb minden kéznél volt, itt mindent menüből kell előtúrni, de a módválasztón legalább a 4-ből 3 számomra felesleges funkció van.
Alapvetően asszonynak vettem a gépet, ezért nem is foglalkoztam vele eddig, de mivel a dslr már nincs meg és egy darabig nem is lesz újabb gép, így szükség esetén kénytelen vagyok ezt használni, ha többre vágyok a telefon képességeinél.
Nem lenne halott dolog számomra ez a J1 sem, ha egy kicsit is okosabban építik fel a kezelőfelületet.

Aprón van Samu NX1000 (MLaca egész jónak ítélte) vagy Parcitól egy X10. Ezek így elsőre tetszenek, bár az X10-zel lehet asszony kivágna. :DDD

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#28328) Tin_Shield válasza Carasc0 (#28326) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Sőt, a Panasonic GX7 is elég ütős masina.
E-M10 "keep warm colort" offra kell tenni és nem lesznek olyan sárgásak a képek, de már volt róla szó a, jpg motort oda hangolod ahová akarod.
150e körül az EVF felejtős. Olympus vonalon az E-PL7 = E-M10 mínusz kereső, az E-PL5/PL6 kicsit butább. Fuji vonalon az XA/XM gépek vannak, Sonyból az a5000 fér bele keretbe, Pana G6 és GM1 még nem játszik, valamelyik GF modell.

[ Szerkesztve ]

(#28329) .: JuSzT :. válasza fi:zi'k (#28327) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Ha már kis gépet keresel, amin jellemzően kevés kezelőszerv van, legalább érintőképernyős legyen, azzal minden sokkal gyorsabb.
Nx1000 nem volt rossz, akkor. Azonban az NX széria egész sokat fejlődött. Most már jpeg-ben is elég jó dolgokat köpköd ki magából.

(#28330) Tin_Shield válasza Tin_Shield (#28328) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Kihagytam a Samsung NX gépeket, az újabbak egész jók.
Na és persze ott vannak még a DSLR-ek is, mindhárom gyártó belépő gépei 150e alá beférnek.

[ Szerkesztve ]

(#28331) Carasc0 válasza Tin_Shield (#28328) üzenetére


Carasc0
őstag

OK. Ezt nem tudtam, tehát ez is pipa. Másik kérdésem hogy ezek szerint amikor életemben belenéztem egy DSLR gép viewfinderjébe (Canon EOS 20D) akkor az optikai volt. Oly meg EVF-t használ.. Mi a különbség? :U Előnyök vs hátrányok?

Ha már DSLR akkor képminőségbe és vázszolgáltatásokba melyik ajánlott?

[ Szerkesztve ]

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#28332) jjeahh válasza Carasc0 (#28331) üzenetére


jjeahh
nagyúr

ovf vs evf dióhéjban

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#28333) Tin_Shield válasza Carasc0 (#28331) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Az optikai nem fogyaszt áramot és valós képet mutat. Az EVF áramot fogyaszt, és azt a képet mutatja (és úgy) ami rögzítésre kerül. A korai EVF-ek lagja érezhető volt, az újabbakal nincs már komoly gond. A drágább gépek prizmás keresője viszonylag nagy és világos (fullfrém nagy előnyben), élmény használni, a belépő pentatükrös keresők kicsi és sötét kulcslyukak.
Az EVF előnye még hogy olyan információk is megjeleníthetők amik az optikaiban nem pl.: hisztogram, bebukás-kiégés, fókusz peaking, nagyított kép vagy képrészlet, fehéregyensúly stb. Viszont minden jó tulajdonsága ellenére elektronikus a kép.

DSLR szinten ugyanaz a helyzet mint a MILC-ekkel, egyéni preferencia kinek mi a fontos.
Döntsd el MILC vagy DSLR, határozz meg egy keretet és írj egy listát mire használnád és egy fontossági listát, hogy milyen funkciókat szeretnél. Ha ez megvan lehet böngészni a specifikációkat. Végül ami fennakad rostán azt ki kell próbálni. És a döntés után örülni az új gépnek, az árlistákat, a specifikációkat a teszteket, és a tanácsadó topikokat egy ideig elfelejteni :)

(#28334) silmatauki válasza Tin_Shield (#28328) üzenetére


silmatauki
őstag

"150e körül az EVF felejtős. Olympus vonalon az E-PL7 = E-M10 mínusz kereső, az E-PL5/PL6 kicsit butább. Fuji vonalon az XA/XM gépek vannak"

Hasznaltan vesz egy A6000-ret (ha nem gond a gyenge obipark) vagy egy X-E1-et (ha nem gond a draga obipark), mind2nek hasznalhato az EVF-e. (En pl. X-E1-en szinte csak azt hasznalom, az LCD-t csak akkor, ha az EVF-hez nem ferek hozza, mert pl. allvanyon van a gep.)

[ Szerkesztve ]

(#28335) Tin_Shield válasza silmatauki (#28334) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Új gép volt a kiindulópont, itthonról, boltból. Használtban persze lenne választék a Nex-en és a Fujin kívül ott az E-M5, a Pana G/GH gépek.

[ Szerkesztve ]

(#28336) schawo válasza silmatauki (#28334) üzenetére


schawo
titán

Ha csak vázról beszélünk, akkor újonnan ott van az E-M5 135-ért, a E-M10 145-ért, meg a G6 120-ért (és az A3000 80ért ;]). Mert a 6000-t se láttam még kitben 150 alatt, és az E1-et sem. De objektív nélkül meg elég életlen képek készülnek :))

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#28337) konyi79 válasza schawo (#28336) üzenetére


konyi79
addikt

:DDD
Nem minden obi nélküli életlen!

(#28338) qpakcovboy


qpakcovboy
őstag

Olynál sokat nyom a fokusz sebességen az MSC?

(#28339) Carasc0 válasza schawo (#28336) üzenetére


Carasc0
őstag

Újonnan merre láttad az E-M10 vázat 145e Ft-ért?

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#28340) .: JuSzT :. válasza Carasc0 (#28339) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

kártyás ár

(#28341) schawo válasza Carasc0 (#28339) üzenetére


schawo
titán

Olympus mintabolt klubkedvezményes ár.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#28342) Carasc0 válasza schawo (#28341) üzenetére


Carasc0
őstag

De akkor a számla a kártyatulaj nevére megy, ha másét szeretném hasznosítani. Ha meg a sajátomat akkor költenem kell plusszba...

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#28343) schawo válasza Carasc0 (#28342) üzenetére


schawo
titán

Megkapható ennyiért? Igen. Újonnan? Igen. Teljes garival? Igen. Lehet hátránya ennek? Igen. (Ahogy te is említetted.)

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#28344) #31733248 válasza Carasc0 (#28326) üzenetére


#31733248
törölt tag

"Valóban a Sony a6000 sem egy kutyus gép... Szép szerkezet az már szent... Videója tényleg kakaógazdag..."

Ha a lenti, kamerából kijövő jpg-k összehasonlítását megnézed, látható, hogy a versenytársakhoz képest is nagyon szépen dolgozik. A dpreview.com tesztképén tanulmányozhatod, milyen a sokat szidott objektívjének a leggyengébb, 16mm-es állásánál a kamerából kijövő kép és azt is, hogy ha RAW-feldolgozást választasz, mekkora a tartalék.

Hogy milyen objektívekre lesz szükséged, a felhasználástól függ. Nálam a fixek nyertek, 30mm f2.8 van fent leggyakrabban, portékra az 50mm f1.8 vált be. Ennél hosszabbat ritkán teszek fel.

(#28345) MrChris válasza schawo (#28343) üzenetére


MrChris
nagyúr

Most ide illene mlaca jelzője ;]

(#28346) Carasc0 válasza #31733248 (#28344) üzenetére


Carasc0
őstag

ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ.... Most sikerült megingást kicsalnod belőlem...Megnézem jobban ezt a Sony-t... Brutál masina ez is... Iszonyat szépeket lőőő s még a videója is komoly... :Y
Nem igen vásárolgatnék Obikat amúgy, de ugye a Sony-nak kevesebb és drágább az obijai mint az Oly esetében...Sony 6000 váza fém (masszív?)

[ Szerkesztve ]

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#28347) .: JuSzT :. válasza Carasc0 (#28346) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Egyet tegyél meg. Ne kérdezz az A6000-ről Econ-tól, inkább olvasd vissza a hozzászólásait, szinte csak erről a gépről irt. Megspórolsz jó pár hszt mindenkitől.

(#28348) schawo válasza Carasc0 (#28346) üzenetére


schawo
titán

A 6000-es Sanyi is egy jó választás.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#28349) Carasc0 válasza .: JuSzT :. (#28347) üzenetére


Carasc0
őstag

Rendben!

Fúúú emberek.... Most olvasok róla.... Besza-behu! Nem is tudom van-e technikai hátránya az E-M10-el szemben! Asszem megprivátolom....

[ Szerkesztve ]

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#28350) #31733248 válasza Carasc0 (#28346) üzenetére


#31733248
törölt tag

Nem érdemes az ilyen általánosításokra adni, inkább azt gondold át, mire lesz valóban szükséged. Az általam leggyakrabban használt fixek sem drágák, a 30-as obit 50-ért, az 50-est 80-ért veheted meg újan.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.