Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29301) ANDROID??? válasza MrChris (#29298) üzenetére


ANDROID???
addikt

A Sony tulajok mindig le vannak oltva, fel kellett tennem a kérdést ;] ;)

(#29302) bippeti válasza 80hun (#29299) üzenetére


bippeti
tag

Korábban is olvastam rá utalást, de a másik témában ezzel kapcsolatban nem találtam konkrétumot: elfogadott tény az, hogy a manuális obikat jobb MILC-en használni, mint DSLR-en?

(#29303) 80hun válasza MrChris (#29300) üzenetére


80hun
addikt

Az a baj hogy az én környékemen még kevés a milc , tehát komám A7-esét tudnám összehasonlítani az A6000-el csak. De ott más a szenzorméret.
Én mondjuk egy A6000, Fuji X-E2 , Oly E-M10 , és Pana G6-ot hasonlítanék össze legszivesebben.
Egy Zeiss Pancolar-al. A kiváncsiség kedvéért. :-)
A fujikat is nézegettem de alig találok róla rendes tesztet ahol a szezor zajosodását is tesztelik.

Köszi a progiknak utánnanézek.

(#29304) MrChris válasza bippeti (#29302) üzenetére


MrChris
nagyúr

A megfelelő milceken van mindenféle fókuszsegéd amik dslr-en nincs/nem lehet, max evf híján liveview nézetben. Meg a rövidebb bázistáv miatt szinte bármelyik obit adapterezheted rá.

(#29305) 80hun válasza bippeti (#29302) üzenetére


80hun
addikt

Sokkal jobb a Milc a manuális obikhoz.A bázistáv miatt bármi adapterezhető rá.
De főleg a mikro4/3 és a nex adapterből van könnyen elérhető választék.
De a lényeg az hogy olyan milcet kell venni ami tudja a Focus Peakinget. Nagy segítség. A sony milcekből mind tudja. A pana és az oly modellekből inkább csak az újjabbak.

(#29306) Lassú Víz válasza 80hun (#29305) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Bocs, újabb.
Az E-M1-esem tud peaking-et, de nem használom, mert a belenagyítás szerintem hasznosabb. Viszont lehet, hogy más gyártók ügyesebben oldották meg. Ha jól tudom a Sony elég úttörő volt ezen a téren.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#29307) konyi79


konyi79
addikt

Sonyhoz ingyen letölthető a C1 express.

Szerintem natív obikkal nem annyira, régi filmes obiknál viszont egyértelműen érdemes nyers fájlból dolgozni. Nem natív obival hajlamos a szineket mellélőni. Ott sokkal jobb ha több a képi információ.Gondolom a natív obik bevonatait ismeri merre mit tolnak el, ezt veheti figyelembe, de gondolom ez más gyártónál is így vannak.

[ Szerkesztve ]

(#29308) MrChris válasza 80hun (#29303) üzenetére


MrChris
nagyúr

Aztat nemtom hogy viselkednének vele. Van apámnak ilyen obija 50-es meg még valami hosszabb de olyan batár, ronda hogy a takumar és oly üvegek mellett eszembe se jutott kipróbálni :D
A fuji e1 hihetetlen jól kezeli a zajt, keresgélj magasisos képeket, akár csak a dpreview oldalán az image comparisionon 3200-on alig van zaj és ami hűha az a színtartása. Nem foltosodik, minden szürke árnyalat szürke marad, míg szinte bármelyik váz kissé elmászik. Ha csak fotóznék akkor fujira váltanék.
Nekem most g6 van, valszeg leszerepelne a teszteden :D Másra való...

(#29309) silmatauki válasza ANDROID??? (#29301) üzenetére


silmatauki
őstag

"A Sony tulajok mindig le vannak oltva, fel kellett tennem a kérdést ;] ;)"

Tévedés, csak az elvakult Sony-védők vannak “leoltva”. Azok, akik nem fanboy-ként viselkednek (azaz nem hozzák a mondjuk tipikus Apple fanboy-szintet), nincsenek. Mindenki elismeri a Sony MILC-jeinek előnyeit (szenzor, fizikai méret, AF gyorsaság, videó stb.), ugyanakkor fenntartással viseltetünk az objektívpark irányában.

(#29310) silmatauki válasza MrChris (#29308) üzenetére


silmatauki
őstag

"A fuji e1 hihetetlen jól kezeli a zajt, keresgélj magasisos képeket, akár csak a dpreview oldalán az image comparisionon 3200-on alig van zaj és ami hűha az a színtartása. "

Azért vigyázni kell a DPR komparátorával, mert LR-t használnak a Fuji RAW-előhívásokhoz is, ami pedig főbenjáró bűn. Emiatt nem lehet készpénznek venni az ottani RAW-előhívásokat (itt erről egy thread), legalábbis ami a részletvisszaadást, “kenést” illeti. Azoknak az eredetijét le kell tölteni és helyben C1P-vel vagy valami másik, Fuji-ra használható RAW developerrel előhívni.

Mondjuk zajban és (árnyékhúzás esetén) színtartásban a DPR-féle LR-eredmények kb. ugyanazok, mint C1P-ben csinálva ugyanazt, “csak” a részletességben és a színkenésben van óriási eltérés.

(#29311) 80hun válasza Lassú Víz (#29306) üzenetére


80hun
addikt

Az olyban nem általánosítani akartam em10 és az m5II is tudja. De a kereső nélküli vázaknál a Pl5-nél jelent meg ha jól tudom az élkiemelés. Ezért irtam hogy az újjabak merthát milceket elég régen gyárttanak.

(#29312) Lassú Víz válasza 80hun (#29311) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Félreértetted. Van a kezeden az ujj, és ha veszel valamit a boltban, az új. Tehát újabb vázak. Kis - kisebb, új - újabb.

[ Szerkesztve ]

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#29313) 80hun válasza MrChris (#29308) üzenetére


80hun
addikt

A teszt azt foglalná össze hogy melyik gép ugyanazt fényképezve azonos beállításokkal azonos obival milyen jpeget csinál.

Egyébként a max méret amit rárakok az modjuk olympus om 75-150mm f4 vagy Vivitar 90mm f2.8 macro 1:1.
Ezeknél nehebbet maximum csak álványgyűrűvel ellátott obikkal kockáztatnám meg álványon :-)

Takumárom nekem is van 105mm f2.8 preset , hihetetlen kompakt objektívek.

(#29314) 80hun válasza Lassú Víz (#29312) üzenetére


80hun
addikt

Ok értem :)

(#29315) 80hun válasza Lassú Víz (#29312) üzenetére


80hun
addikt

Egyébként milyen az oly egy kicsit vonz mostanában az is.

(#29316) 80hun válasza 80hun (#29315) üzenetére


80hun
addikt

Főleg a stabilizátor miatt.

(#29317) Vyndree válasza 80hun (#29316) üzenetére


Vyndree
őstag

Mikor az hozzászólást elküldöd, van egy olyan opció a bal felső sarokban, hogy "szerkesztés". Az azért van ott, mert azzal tudod szerkeszteni a hsz-ed öt teljes percig. Hasznos, mint például mint most is használhattad volna, nem kellett volna négy egymás utáni hozzászólást elküldened.

(#29318) INTELligent válasza Vyndree (#29317) üzenetére


INTELligent
senior tag

De így tudja növelni a hozzászólásainak a számát /irónia: off/ ;] -mint ahogy én is :DDD

[ Szerkesztve ]

Flickr: https://bit.ly/2wtfNl5 || https://500px.com/photofan96 || Strava: https://bit.ly/2QzLnok

(#29319) madgie válasza silmatauki (#29310) üzenetére


madgie
titán

Szerintem le kell sz@rni, ki mit ír, hatvanadszorra szedtem le a C1-et, mert az hatvanadszorra tuti csodaszer lesz a dípírívjú topikok szerint, de ugyanúgy telibevágja az apró részleteket artifact-okkal. Szóval részemről inkább legyen kicsit lágyabb a végeredmény, de ne tartalmazzon fals adatokat, labirintusokat az apró részletekben.

Arról nem is beszélve, hogy a LR alap élesítése bayerhez van optimalizálva, x-trans mellett általában teljesen más értékeket kell használni. Mondjuk az is igaz, hogy én nem fotózom sok lombot, fákat.

Szóval részemről marad a Lightroom, Fujihoz is. Nem tökéletes, de messze nem olyan rossz, mint a híre :)

[ Szerkesztve ]

(#29320) MrChris válasza silmatauki (#29310) üzenetére


MrChris
nagyúr

Jó, egy picit ken, de számomra ez minimális/elfogadható ahhoz képest amit nyújt színvisszaadásban. Nézd meg a felső szürkeskálát hasonlítva talán bármelyik vázhoz, teljes képet használva 3200-on. Fujinál szinte teljesen egyenletesen bitre egyforma minden szürke érték. A többi gépnél már szemre is eltér, hol zöld hol lilás beütés, még pipettát sem kell elővenni. Az meg egyenesen brutális, hogy másoknál már kezdenek sávosodni a finom árnyalat különbségek, sőt akár oda nem való színek is feltűnnek, míg az xe1 tartja az egyenletes átmenetet. Jól sikerült az a szenzor, elbírnám a panámban, pedig abban iso 12800 is van ám :DD de minek.

(#29321) industrial válasza pajibá (#29274) üzenetére


industrial
tag

igen igen :) csak egyenlore a penzugyeket kell rendezni ;)

(#29322) industrial válasza MrChris (#29273) üzenetére


industrial
tag

Akkor tenyleg csak van bent video..deminek :D Koszonom az eddigi segítséget ;)

(#29323) Lassú Víz válasza 80hun (#29315) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Milyen lehet egy pro kategóriás gép? Jó, nagyon jó, kurva jó. Képminőségben lényegében azt tudja, amit a többi 16-os szenzorral szerelt Olympus, de a kezelhetősége ég és föld. Sok programozható gomb, nagy EVF, rengeteg funkció.
Ha csak a technikai paramétereket nézzük van nagyobb szenzor, több megapixel, jobb magas ISO tűrés, jobb videó. De mint rendszer, nagyon egyben van. Ha akarom kicsi és könnyű egy 17-es, 25-ös, 45-ös fix sorral, de ha felrakom a portrémarkolatot, bőven jó fogást ad az adapterezett 50-200-zal is. Megtaláltam azt a rendszert aminek a képminősége, objektív kínálata és mérete, súlya számomra ideális. Volt már a kezemben azóta, hogy megvan jó pár típus, de nem éreztem, hogy cserélnem kellene. Egyedül egy távmérős Leica tudta felébreszteni a birtoklási vágyamat amikor kipróbáltam, de azt nagyon nem az én pénztárcámhoz szabták. :(

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#29324) pajibá válasza industrial (#29321) üzenetére


pajibá
tag

Ok. :)

(#29325) silmatauki válasza MrChris (#29320) üzenetére


silmatauki
őstag

Na ja, az X-E1 atomjó. Egyszerűen imádom, különösen a 27mm-es obival. A 18-55 hozzá képest egy életlen sz@r.

(#29326) #31733248 válasza silmatauki (#29309) üzenetére


#31733248
törölt tag

Nem tudom, ki mennyire kíséri figyelemmel a Sony E-Mount objektívparkjának fejlődését, tájékoztatásként beteszem ide, milyen komoly sorból lehet válogatni mostanra (beleértve a FE obikjat is) az APS-C szenzorokhoz:

10-18mm F/4
12mm f2.8
20mm F2.8
24mm F1.8
25mm F2
28mm F2
32mm F1.8
35mm F1.4
35mm F1.8
50mm F1.8
55mm F1.8
85mm F1.8
90mm F2.8

Azért bárhogy is nézem, ez egy nagyon tisztességes és minőségi kínálat. Ki lehet persze emelni extrém példaként a 35mm F1.4-et a mérete miatt, vagy lehet arról beszélni, hogy olyan áron mennek a FE obik, mint a Fujik, de erre a kínálatra aligha lehet panasz. A fényerős zoom más kérdés, azt valóban csak adapterezve elérhető.

(#29327) schawo válasza #31733248 (#29326) üzenetére


schawo
titán

Ugyanaz az ár Fujinál, mint az FE obiknál? :F [link]

Ja, az 55/1.8 ára ugyanaz, mint az 56/1.2-é. :U

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#29328) FEDman válasza #31733248 (#29326) üzenetére


FEDman
addikt

Úgy látom ezt azóta se sikerült értelmezned. :U

Nem arról van szó, hogy FE 35/1,4 mint extrém példa, ami a Fujihoz képest nem annyira buli APS-C Sony vázra tenni, hanem úgy általában a legtöbb FE lencse sokkal rosszabb ajánlat APS-C-re, mint a Fuji obik. ;)

Egyedül talán az FE 28/2 van fantázia APS-C-re is minden más már erősen komromisszum a Fujihoz képest.

De hogy világosabb legyen szigorúan APS-C vázakra levezetve.

- Az FE 35/1,4 brutál nagy, nehéz és drága a Fuji XF 35/1,4-hez képest.

- FE 25/2 majdnem kétszeres áron ad egy kerek FÉ-vel rosszabb fényerőt, mint a Fuji XF 23/1,4

- Zeiss 55/1,8 szinten 1 egész FÉ-vel rosszabb fényerőt kínál, mint a Fuji XF 56/1,2 nagyjából azonos áron

Ha szerinted ez a kettő nagyjából ugyanolyan jó kínálat APS-C-re, akkor én feladtam.. :)

Ettől függetlenül az FE üvegek nagy része remek, de ezek igazán FF Sony vázon domborítanak nagyot.

Éppen ezért ha lehántjuk a túltengő lelkesedésedet, akkor hamar kiderül, hogy az általad az előbb felvázolt lista igencsak elméleti, mert ugyan mind jól használható rendszer objektív, de addig amíg valaki APS-C vonalon van az FE obik nagy részét nem fogja komolyan számításba venni.
Akinek meg FF Sony váza van az meg nyilván az APS-C-re tervezett E obikat nem fogja erőltetni.

Szóval szép ez a lista, de azért gyakorlati oldalról közelítve már kicsit árnyalódik a kép. ;)

[ Szerkesztve ]

(#29329) #31733248 válasza schawo (#29327) üzenetére


#31733248
törölt tag

Meglehet, de ott van mellette negyedannyiért az APS-C változat, ha mondjuk A6000-ed van. A Fujinál viszont nincs ilyan opciód. Ha az A7-sorozat valamelyik tagjához veszed, akkor valóban kénytelen vagy drágán vásárolni, cserébe feljebb léptél egy kategóriával. Ez ilyen...

(#29328) FEDman

"úgy általában a legtöbb FE lencse sokkal rosszabb ajánlat APS-C-re, mint a Fuji obik. ;)"

Attól tartok, Nálad hátra van még annak a megértése, hogy a vásárlók más preferenciák alapján választanak, nem feltétlenül úgy, ahogyan szerinted érdemes. ;) Tudod, ezért viszi el a piac 40 százalékát a Sony. :)

[ Szerkesztve ]

(#29330) MrChris válasza FEDman (#29328) üzenetére


MrChris
nagyúr

Valahogy nekem azaz érzésem, hogy a sony ezzel az ff méretű obiparkkal megszopatta az apsc vonalat és tökön szúrta a milc lényegét. Apró vázak bitang nagy obik. Akkor már lehetne obihoz illő jó fogású, ergonómiájú apsc vázuk is. Úgy is szeretnek vázak garmadáját kiadni.
Fujinál nem kertelnek ott egységes, kiegyensúlyozottak a méretek, nem cél az apró váz hanem, hogy minden összepasszoljon. Igazi rangefinder szet.

(#29331) 80hun válasza FEDman (#29328) üzenetére


80hun
addikt

Én is számításba veszem az fe-lencséket az aps-c vázhoz és jól is teljesítenek.
Pont azért mert ha később vázat cserélek maradhat a lencse

Egyébként a zeiss 55 1.8 lencse kimagasló teljesítményt nyújt. A fuji 1.2-ben az a jó van honnan rekeszelni.

Érdemes megnézni hogy két ugyanolyan lencse nem pont ugyanúgy teljesít a két vázon.
http://www.photozone.de/sony_nex/884-zeiss32f18e
http://www.photozone.de/fuji_x/863-zeiss32f18

Én azt mondom jó ez a kis milc verseny mert a gyártók próbálnak egymásra licitálni és ez vhol nekünk kedvez felhasználóknak.

Egyébként mind tudjuk hogy az aps-c lencséket olcsóbb előállítani..

(#29332) FEDman válasza #31733248 (#29329) üzenetére


FEDman
addikt

Úgy látom a nyers tényadatok se tudnak kizökkenteni az elvakult Sonyvakságból. :D

[ Szerkesztve ]

(#29333) FEDman válasza 80hun (#29331) üzenetére


FEDman
addikt

A belinkelt két photozone teszt közötti különbség elsősorban az eltérő szenzorokból fakad. A NEX-7 24Mp APS-C szenzora nagyobb felbontású, mint az Fujiban lévő 16Mp-es X-Trans.

Ezt figyelembe véve az a Sony szégyene, hogy ha megfigyeled, azonos obik mellett nyitott rekeszen a NEX-7 a nagyobb felbontású szenzora ellenére is kisebb felbontást ért el a széleken, mint a Fuji. :U

(#29334) 80hun válasza FEDman (#29333) üzenetére


80hun
addikt

Ez igaz , de kérdem én egy A6000-rel milyen lenne.
Mert többet tud már mint a nex 7

Ezt nem mondanám szégyennek én elégedett vagyok.

Itt az árak a befolyásolók a vevők felé.Fontos az árképzés és a választék.
A sony nagy előnye hogy hamar meglépte a FF-et. És ezzel sok vásárlót szerzett.

Én egyik milcre se mondom hogy nem jó, mert mind jó szerintem.
Az a jó hogy eldönthetjük hogy mit választunk.

Beválalnék egy nagyformátumú mamiyát is 40mp hátlappal ha futná rá. :-)

(#29335) weiss válasza FEDman (#29333) üzenetére


weiss
addikt

azonos obik mellett nyitott rekeszen a NEX-7 a nagyobb felbontású szenzora ellenére is kisebb felbontást ért el a széleken, mint a Fuji.

Azt meg hogy? :F

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#29336) 80hun válasza FEDman (#29333) üzenetére


80hun
addikt

Az érdekesség hogy 1.8-on az adatok szerint ez így van , de utánna nagyot fordúl a dolog.
Vagy csak elírták :-)

(#29337) schawo válasza 80hun (#29334) üzenetére


schawo
titán

A vázak felbontása nagymértékben beleszól ezekbe a tesztekbe. A végeredményben, a képernyőn viszont úgyis csak az objektív karaktere észlelhető, szenzorfelbontástól függetlenül. Ha egy szenzorfelbontástól független tesztet szeretnél, amelyik képes csak az objektívek felbontását figyelni akkor ezt ajánlom:
Fuji 56/1.2 [link]
Sony 55/1.8 [link]

A Sony Zeiss üveg jóval (50-80%-kal) gyengébb, mint a Fuji. Végig 1 fével gyengébben teljesít.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#29338) FEDman válasza weiss (#29335) üzenetére


FEDman
addikt

Nagy valószínűséggel NEX-7 24 Mp-es érzékelőjén lévő a ferde szögben beeső fényre túlérzékeny mikrolencsék miatt van ez. Emiatt lehet az, hogy a NEX-7 sok objektívet teljesen megfingat a képszéleken.

Amúgy a Fuji is a Sonytól veszi a szenzort és lehet ők pont emiatt nem léptek eddig feljebb a 16Mp-ről.

Hogy az A6000 milyen ilyen szempontból az jó kérdés. Elvileg abban a NEX-7-hez képest egy továbbfejlesztett szenzor van. Lehet az már jobb ilyen szempontból, de még sehol se láttam erre vonatkozó összevetést, pedig érdekes lenne.

Főleg, hogy valószínű a Fuji X-Pro2 is már 24Mp lapkát kap, örülnék ha ez ott már nem lenne gond. :)

(#29339) 80hun válasza FEDman (#29338) üzenetére


80hun
addikt

Fuji géped van?
Használsz manuális obikat?
Esetleg valahol vele készúlt fotóid elérhetők? Ez már szimpla kiváncsiság , bármilyen márkára nyitott vagyok.

(#29340) FEDman válasza 80hun (#29339) üzenetére


FEDman
addikt

Igen, jelenleg Fujis vagyok, de nem vagyok elfogult egyik márka irányába sem. Nem sok képem van fent a neten. Az elmúlt 4 tesztet itt a PH-n én írtam, a tesztképeket én lőttem az adott termékekkel. A tárgyfotókat meg Fujival jellemzően egy manuális 50mm-es Yashica obival készítettem.

De ha mindez gépvásárlás ügyben érdekel, akkor ez szerintem teljesen félrevisz. Messze nincs a gépnek márkának akkora jelentősége, mint itt sokan gondolják.

Ahogy madgie szokta mondani, ebédnél se fazekat érdemes megdicsérni ha jót ettél. :U

Lehetne Sony-m is, akkor is ugyanolyan jó/rossz képeket lőnék, mint jelenleg.

A látszat ellenére nincs semmi rossz érzésem a Sonyval kapcsolatban. Olyannyira, hogy a jelenleg szeretett Fujim mellett egyedül a Sony FF mirrorless vonala mozgat meg igazán.

Ebből az is látszik, hogy szerintem is jó a Sony. Egyedül a márkavakságot nem bírom, mikor páran kényszeresen kiszínezik a valóságot. :)

Vannak ilyenek Fuji vonalon is, mint például MC Pite. Ő is sokszor indokolatlanul pozitív képet fest a Fujiról és azt is ugyanúgy rosszul viselem. :)

(#29341) 80hun válasza FEDman (#29340) üzenetére


80hun
addikt

Látom pár szépség megfordúlt a kezed közt :)
Kicsit irigyelek :R

(#29342) #31733248 válasza FEDman (#29332) üzenetére


#31733248
törölt tag

(#29332) FEDman

"Úgy látom a nyers tényadatok se tudnak kizökkenteni az elvakult Sonyvakságból."

Kedves FEDman, inkább arról lehet szó, hogy sokkal cizelláltabban látom a piaci igényeket, jobban tolerálom a vélemények különbözőségét és - veled ellentétben - nem akarom a másik felet meggyőzni arról, hogy egy idióta, amiért nem úgy gondolkodik, mint én és nem arra van szüksége, mint nekem. ;)

Észre sem veszitek, de olyan ez a vita, mintha a Mercedes szalon eladója arról próbálná meggyőzni a hozzá betérő idős házaspárt, hogy ne S400 CDI-t vegyenek, hanem SL 55 AMG-t. A férj persze hiába mondja, hogy ő nem kétszemélyes kocsit keres, meg az S-Klasse kényelmesebb is, a "jobban tudom mint te" típusú eladó azzal vigasztalja magát, hogy a másik a hülye. Miközben nincs másról szó, csupán megpróbálja a saját preferenciáit a másikra erőltetni és ha nem megy, akkor meg van róla győződve, hogy a másikban van a hiba.

Abban igazad van, hogy a Fujinak jellemzően még fényerősebbek az obijai és ezzel az objektív önmagában APS-C szenzoron technikailag többet nyújt. Kérdés, hogy ez ellensúlyozza-e, hogy a Sonynál pl. másfélszer akkora felbontást kapok csúcs AF-fel, összehasonlíthatatlanul jobb videóval és hogy az adott vásárló számára az extrém fényerejű, de nyitva nem éppen karcos objektív értékelhető többletet jelent-e a használat során. Nekem például nem. Nem azért, mert elfogult vagyok, hanem mert a fényképezési szokásaim alapján a 30mm-es Sigmát még 2.8-on is csak elég ritkán használom.És akkor még mindig ott a lehetőség, hogy ha valaki jobb ISO-tűrést akar és nagyobb mosodát, akkor házon belül áttérhet a FF gépek valamelyikére.

Nyugtass meg, ugye átment a lényeg? ;)

[ Szerkesztve ]

(#29343) FEDman válasza #31733248 (#29342) üzenetére


FEDman
addikt

Távol álljon tőlem, hogy lebeszéljelek bármiről is. Sőt ha már annyira ajánlgatod, akkor kívánom neked, hogy az APS-C vázadra ha lehet minél több pénzt verj majd el FE üvegekre! :DDD

(#29344) pappkarcsi


pappkarcsi
senior tag

Sziasztok!

Hobbifotósnak keresek nyaralásokra fotók készítésére. Szeretné, ha jó minőségű lenne, szép színekkel. Variálni obikkal nem szeretne, csak bekapcsolni, áttölteni gépre és nézegetni. Nem pénzkeresési célra kell. Előhívva nem sok lenne, max néhány, de nem igazán.
MILC-re gondoltam én, mint nem túlzottan hozzáértő. A kerek nagyon max 100, de ha 100ból már kártyával kijönnék nagyon szuper lenne. :)

Előre is köszönöm a segítségeteket! :R

Regisztrált: 2007 - 99 pozitív értékelése van és nincs negatív értékelése

(#29345) pappkarcsi válasza pappkarcsi (#29344) üzenetére


pappkarcsi
senior tag

Jah, hogy kicsit elnéztem az árakat... :)
Akkor SMG NX3000 vagy Nikon 1 s2, amelyik "jobb"? :)

Regisztrált: 2007 - 99 pozitív értékelése van és nincs negatív értékelése

(#29346) silmatauki


silmatauki
őstag

Kihozta a DPR a legújabb 24 Mpixeles Rebelek dinamika & ISO invariancia-tesztjét. Már az azonos szenzortechnológiát használó 7DII minapi tesztje alapján sejthető volt, hogy nem tudott a cég felnőnin a feladathoz: csapnivaló a két új belépő váz dinamikája és ISO invarianciája a konkurenciához viszonyítva.

[ Szerkesztve ]

(#29347) silmatauki válasza pappkarcsi (#29345) üzenetére


silmatauki
őstag

Egyik se. Ennyiért vegyen mondjuk egy Fuji X-A1-et, vagy, ha kell a zoom, a PL5 duplakitet.

Szerk: ha meg nem akar obikat cserélni, akkor mondjuk 108-ért vegyen egy Sony RX100 MkI-et, ami kitűnő csúcskompakt.

[ Szerkesztve ]

(#29348) 80hun válasza pappkarcsi (#29345) üzenetére


80hun
addikt

Szerintem is Sony Rx100 lenne jó. Ha milcet vesz ahoz kell másik obi is, mert nem fog tudni zoomolni az alapobival.
Bár az olympus mintaboltban akciós a E-PL6 duplakit 130e ért az is egy jó választás
http://olympusmintabolt.hu/pl6-dupla-kit-feketefekete-p-1356.html

(#29349) bigsee válasza bigsee (#29029) üzenetére


bigsee
addikt

Nah, újrakezdtem! Egy D5100 18-105 kittel. Most ismerkedünk, tanulom újra az elejétől az egészet... Köszönöm az olvasott tapasztalatokat!!!

MDA Compact II - ... - Galaxy A54 5G

(#29350) Vergilia válasza silmatauki (#29347) üzenetére


Vergilia
tag

Hol kapni 100 alatt E-PL5 duplakitet? X-A1 sincs, az Artwork.hu-n nem fogadják a megrendelést, máshol meg drágább.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.