Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22790) Stauffenberg válasza k1csi (#22788) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

"A huszas Pana nem f/2 hanem f/1.7"

Yepp, 20mm f/1.7 akart lenni, csak elgépeltem (belejavítottam, visszaírtam, újra javítottam 'oszt úgymaradt f2-nek).

"Ha az APS-C 2.8-at m43-re számoljuk akkor az kb. f/2.2, szóval annyira tényleg nem fényerős"

Azért az átszámolt f/2.2 és az f/2.8 között nincs olyan drasztikus különbség. Van akinek számít, van akinek meg az többet ér, hogy szebben mossa a hátteret. Ez csak egyéni preferencia kérdése, hogy kinek mi fontosabb.

"Ennek tükrében a 100k feletti árazás elég húzós"

Ezt én is írtam. Reális ára valahol 70k körül lenne és kitben még ehhez képest is olcsóbb, szóval úgy kifejezetten megéri. A jelenlegi 130 ezres árán (amennyibe a Pana 20mm f/1.7 is kerül) viszont egyáltalán nem jó vétel.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.