Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18151) barrasz


barrasz
aktív tag

Sziasztok!
Már elég régen gondolkozom egy cserélhető obis gép megvételén,de mindig közbe jött valami.Most viszont nincs semmi akadálya a dolognak és ezért szeretnék tanácsot kérni.
Természetesen szóba jöhet DSLR és MILC is a lényeg az lenne,hogy a fényképezési területek a család,kirándulások,városnézés.múzeum,tájkép és makró.
Tudom,hogy erre majd mindegyik megfelel de ha lehet szeretném ha max 3 obival megoldhatnám a dolgokat.
Ezért szeretnék úgy kérdezni,hogy ezekre a dolgokra milyen átfogású obik kellenek,hogy aránylag az összes részt meg tugjam oldani.
Ha lehetek szemtelen akkor Nikon és Canon vagy Milc vonalon is javasolhatnátok komplett rendszert.
Ha gondoljátok lehet privátban is.
Előre is köszönöm.

(#18152) HollyBoni válasza Balinov (#18150) üzenetére


HollyBoni
veterán

Vagy csak ennyi az ára szimplán. :DDD

(#18153) Balinov válasza HollyBoni (#18152) üzenetére


Balinov
félisten

meg az is lehet... :)) fenymasoloban nem vagyok kepben (bocs, magas labda, semmi bajom a Xerox-szal)

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#18154) jjeahh válasza barrasz (#18151) üzenetére


jjeahh
nagyúr

kis kompromisszummal sztem egy-két obival is megoldható, de mekkora a kereted? kis súly-méret fontos? kereső is kell?

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#18155) barrasz válasza jjeahh (#18154) üzenetére


barrasz
aktív tag

Az még jobb lenne ha két obival is meg lehetne oldani a keret sajna nem sok max 150 és ha lehet én személy szerint szeretnék keresőt.A súly és méret nem annyira szempont.

[ Szerkesztve ]

(#18156) schawo válasza barrasz (#18151) üzenetére


schawo
titán

Leica M240 + Noctilux 21/1,4 + Noctilux 50/0,95 + Macro-Elmar-M 90/4

;] :P

szerk: Fene, mire leírtam, már lett ár :DDD

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#18157) Wa2x_ válasza barrasz (#18155) üzenetére


Wa2x_
veterán

Legjobb választás most ez a kettő, kezdésnek, ha újat keresel:

Nikon D5100 + 18-105 VR kit - 165e

Nikon D3200 + 18-105 VR kit - 159e

[ Szerkesztve ]

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#18158) barrasz


barrasz
aktív tag

Köszönöm nektek a válaszokat a D3200 egész szimpatikus.

(#18159) jjeahh válasza barrasz (#18158) üzenetére


jjeahh
nagyúr

ha nem kell az a 24 megapix, akkor szvsz a d5100 picivel jobb vásár

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#18160) ccs2929 válasza barrasz (#18158) üzenetére


ccs2929
senior tag

Annyit hozzátennék, ha esetlegesen később elkap a gépszíj, és szeretnél pl. manuális obikat használni /olcsók, és jó képminőségük van/, akkor a Nikonnal meg leszel lőve....ezenkívül nincs kifogásom a Nikonok ellen ;)

Flickr: http://goo.gl/V53ntj Ha korrekt volt az üzlet,akkor várom az értékelést!

(#18161) HollyBoni válasza ccs2929 (#18160) üzenetére


HollyBoni
veterán

Inkább semmi. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#18162) Fujis2950 válasza ccs2929 (#18160) üzenetére


Fujis2950
tag

Annyit hozzátennék, ha esetlegesen később elkap a gépszíj, és szeretnél pl. manuális obikat használni /olcsók, és jó képminőségük van/, akkor a Nikonnal meg leszel lőve....ezenkívül nincs kifogásom a Nikonok ellen ;)
Nikon helyett szerinted mi lenne jó? akár Dslr akár milc terén? hobbifotósnak.

(#18163) schawo válasza Fujis2950 (#18162) üzenetére


schawo
titán

Pff

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#18164) Fujis2950 válasza schawo (#18163) üzenetére


Fujis2950
tag

Pff
na eddig ezt én is tudtam....:D

(#18165) jjeahh válasza Fujis2950 (#18162) üzenetére


jjeahh
nagyúr

ha manuálozni is akarsz, dslr fronton pentaxra felmennek a k bajonettes obik elvileg, meg asszem m42 üvegek is adapterezhetők...vagy canon, magic lantern-el lesz focus peaking-ed, m42, om bajonettes obik ráaplikálhatók, a többi nem tom..milc fronton, ha jó af üvegeket is akarsz, és manuáloznál is valamilyen m4/3 váz, ha meg a natív üvegek annyira nem izgatnak, inkább teljesen manuálba mennél át, akkor nex a tuti választás sztem, elvileg a sony peaking-je az egyik legjobb, ha nem a legjobb...
az utóbbi két rendszerre adapterrel kb. bármi felmegy

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#18166) Fujis2950 válasza jjeahh (#18165) üzenetére


Fujis2950
tag

köszi, esetleg lenne konkrét ajánlatod is? kezdetnek olyan 120-150- ropit szánnék rá. Aztán jöhetnek a többi " extrák" fix obi, esetleg valami makro üveg, vaku, normálisabb táska, stb... :W
hát az tuti nem egy kompakt ,de a minőség is ezerszer jobb.... kezdhetek gyűjteni...

(#18167) ccs2929 válasza HollyBoni (#18161) üzenetére


ccs2929
senior tag

Nem kötekedésként, de mi hülyeséget írtam? :F Nálam szempont a manuál obik használata. ;]

@Fujis milc, vagy dslr, nehéz kérdés, személy szerint én a dslr/slt vonalon maradtam, mert már voltak cuccaim az előző gépemből, plusz, ami nekem még szempont volt, a külső vaku használata, ami az általad is említett árkategóriában a Sony Nexeken nem volt megoldva, mondjuk más milcekről nem tudom, hogy megoldott-e!? Amúgy aSony Slt A58K 120000ft a MediaMarktban. :)

[ Szerkesztve ]

Flickr: http://goo.gl/V53ntj Ha korrekt volt az üzlet,akkor várom az értékelést!

(#18168) Fujis2950 válasza ccs2929 (#18167) üzenetére


Fujis2950
tag

szerintem semmit, én épp kategóriaváltás előtt állok. de még nem tudom mit kellene lépnem....

(#18169) schawo válasza Fujis2950 (#18166) üzenetére


schawo
titán

Első számú kérdés: Egyáltalán akarsz manuálfókusszal foglalkozni, vagy csak autofókusz érdekel? Az ajánlott Nikonokkal semmi baj nincs, nem tudom, miért kéne helyettük bármi más.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#18170) HollyBoni válasza ccs2929 (#18167) üzenetére


HollyBoni
veterán

Hát nemtom, én is használok 3 manuál obit, elég olcsók. De Nikonra ott az 50 meg 35 1.8G, ami újonnan 50-55 körül mozog, ami azért nem egy nagy vagyon, használtan sokkal olcsóbban beszerezhetőek. Elég jó üvegek, és van AF. Oké hogy a manuál obik olcsók és nagyjából jó a képminőségük, de egy normális ott is drága, akkor már miért ne egy 50 vagy 35 1.8G egy picit többért? Nagylátót pedig nem kapsz manuálból csak nagyon drágán, általában elég rosszak és fényerőtlenek. Meg ugye tükrössel más manuálozni mint EVF-el.

[ Szerkesztve ]

(#18171) Fujis2950 válasza schawo (#18169) üzenetére


Fujis2950
tag

persze ,szeretnék mf-et, de nem élethalál kérdése. Autodidakta módon tudok tanulni de szeretem ha segítenek. Egyenlőre gépválasztás előtt vagyok. mit lenne érdemes, mennyiért , mivel lehet megtanulni fotózni. hisz más mint egy ultrazoom gép a Dlsr is meg a milc is...a Fuji Finepix S2950 már kicsit kevés...

(#18172) schawo válasza Fujis2950 (#18171) üzenetére


schawo
titán

Erre mozdulj rá: [link]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#18173) Fujis2950 válasza schawo (#18172) üzenetére


Fujis2950
tag

a Nikon D3200 nekem is bejön

(#18174) ccs2929 válasza HollyBoni (#18170) üzenetére


ccs2929
senior tag

Nikonos obik/gépek terén nem vagyok otthon, és nem is vitatkozok 1 percig sem, hogy vannak rá Af-es obik viszonylag olcsón /sajna nekem az említett 50-e ft-os ár is magas/ És nem állítottam, meg nem is fogom, hogy bármelyik Nikon "szarabb" lenne akármelyik másik gyártó azonos kategóriájú gépénél, csak ez az egy "hátránya" van, és nálam ez szempont, ettől nyilván másnál nem feltétlenül az, de nem árt, ha ezt is tudja gépvásárlás előtt. :)
Peace ;)

Flickr: http://goo.gl/V53ntj Ha korrekt volt az üzlet,akkor várom az értékelést!

(#18175) Ipadipad


Ipadipad
tag

sziasztok
most szeretnék majd fényképezögépet venni
130-135.000ft a keret
3 tipust néztem ki
Sony SLT-A58
Nikon D3200
Canon EOS 600D

amire használnám:
Videózás
macro fényképek
emberek fotozása

szeretném kikérni a véleményeteket melyik miért jobb a másiknál
előre is köszönöm szépen

L26bKz

(#18176) BiriBum válasza Wa2x_ (#18147) üzenetére


BiriBum
őstag

IS II sokkal jobb, csak azzal vedd!

Optikailag az égvilágon semmi különbség nincs a 18-55 IS és az IS II között. :( Csak a külső dizájnban van 1-2 apró változás.

(#18177) jjeahh válasza Fujis2950 (#18173) üzenetére


jjeahh
nagyúr

dslr: ha használt is jöhet, d90+18-105 kezdésnek, ha új, d5100+18-105, később egy 50/1.8, makró nem tudom mi van olcsóért nikonra
milc: ha használt is jöhet, oly e-p1, e-p2, e-pm1, e-pl1 váz és mondjuk 12-50 kitobi, így nem lesz teléd, de lesz makród + egy fényerős manuál a bokehes családi képekért :D , később esetleg egy 40-150 olcsóért, vagy manuál 135mm még olcsóbbért ha kell a hosszabb gyútáv, meg egy 45/1.8 vagy 20/1.7 igénytől függően
más használt milc: pana g1, g2, g3, gf1, gf2, gf3 + kitobi, később az oly-kra is ajánlt fixek...vagy valami sony nex kit, pl nex-3, 5, f3 + manuálok, később 50/1.8
ha új milc: e-pl3, e-pm2, pana gf5, sony nex-3n
amúgy manuálokból a makrót is meg lehet oldani, de csak akkor, ha nem akarsz pl pillangókat, vagy mozgó dolgokat fotózni, szal inkább növényekre, gombákra buksz..
tuti nem soroltam fel az összes kínálatot, szal az okosabbak majd kiegészítenek :P

(#18175) Ipadipad: attól függ videózás alatt mit értesz, szal alapszinten videózni ma már bármelyik fgéppel lehet

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#18178) BiriBum válasza Ipadipad (#18175) üzenetére


BiriBum
őstag

A Pentax K500-at is érdemes fontolóra venni.

(#18179) Fujis2950 válasza BiriBum (#18178) üzenetére


Fujis2950
tag

igen, csak kér, hogy Hazánkban a Nikon meg a Canon megy mindenhol.Pedig a Pentax is jó kis gépeket gyárt

(#18180) Fujis2950 válasza Fujis2950 (#18179) üzenetére


Fujis2950
tag

izé kkár akart lenni... még nagyon reggel van

(#18181) Stauffenberg válasza BiriBum (#18178) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Ez most mellé. :) A Pentax K-500 kifejezetten rossz minőségű videót készít és a felsoroltak közül ez az egyetlen amelyik nem rendelkezik mikrofon bemenettel.

Amúgy videó minóségben mindhárom másik gép jó. A Sony A58 kicsit szívás az AVCHD miatt, de ez az egyetlen amiben gyárilag is van focus peaking.

(#18182) Wa2x_ válasza Ipadipad (#18175) üzenetére


Wa2x_
veterán

Ennyiért max. a 18-55-ös kit obival tudod megvenni őket.

Igazából mind a három masina jó, mindegyiknek megvannak az előnyei és hátrányai. Használhatóak a megjelölt területekre.

Kicsit gyűjts még sztem és akkor ott a Nikon D3200 + 18-105 159 ezerért. Az az üveg jó lesz emberekre és épületekre kezdésnek, igazi kirándulós obi.

600D a 18-55 + 55-250 IS II kittel érdemes venni ezekre a területekre.

Sony-t nem ismerem annyira, de az is egy remek gép. Dönteni neked kell, menj el MM-be és fogd meg őket, vedd kézbe és ne felejts el a Pentax K-500-nak sem utána járni. ;)

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#18183) xXxian válasza Stauffenberg (#18181) üzenetére


xXxian
senior tag

Szia,

K-500 videóval kapcsolatban. Elmítetted hogy videózni csak MF mellett (hacsak nem értettelek félre). Nem kellene MF, LV esetén felvétel alatt is mennie a foucs peaking-nek? Mert a felvétel indítása előtt ok, csekkoltam. De közben nincs visszajelzés. Ez így ok?

Eladó ASUS RT-N53 Router (9k)

(#18184) Wa2x_ válasza xXxian (#18183) üzenetére


Wa2x_
veterán

Nincs videó alatt. :N

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#18185) xXxian válasza Wa2x_ (#18184) üzenetére


xXxian
senior tag

De akkor ez így gáz, mondhatni...vagy minden márkánál így működik?

Most hitelen AF-szal sem vágom hogy működik...nincs AF videó alatt? Vagy csak követő AF nincs?

(Többet kéne használom a gépet, lehet. :) )

[ Szerkesztve ]

Eladó ASUS RT-N53 Router (9k)

(#18186) Wa2x_ válasza xXxian (#18185) üzenetére


Wa2x_
veterán

"Sajnos néhány kompromisszumot is kötnünk kell videofelvételkor. Egyrészt a hang terén, mely mono, és külső sztereó mikrofon csatlakoztatása sem lehetséges. Másrészt a folyamatos AF hiánya miatt. Videó módban is kontraszt alapú rendszert használ a készülék, de a felvétel megkezdése után csak az AF.S mód működik a hátsó AF gomb lenyomásakor. Sebessége és pontossága azonban kiábrándító. Sokkal lassabb mint normál élőkép módban. Szerencsére kézi élességállításra akár közben is átkapcsolhatunk, és a szemünkre hagyatkozva finomíthatunk rajta.

Felvétel alatt folyamatosan működik a fénymérés, így a készülék mindig korrigálja a kép világosságát, de ezt magunk is megtehetjük +/-2 Fé tartományon belül. A videó menüben programautomatika, rekesz előválasztás és teljes manuális mód is választható, de csak névleg, ugyanis az utóbbi kettőnél csak a felvétel megkezdése előtt állítható a rekeszérték, közben már nem." - pixinfo.com

[ Szerkesztve ]

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#18187) ccs2929 válasza xXxian (#18183) üzenetére


ccs2929
senior tag

A Sony Slt-A58-ban van videó közben is peaking :DD

Flickr: http://goo.gl/V53ntj Ha korrekt volt az üzlet,akkor várom az értékelést!

(#18188) xXxian válasza Wa2x_ (#18186) üzenetére


xXxian
senior tag

:-S

Eladó ASUS RT-N53 Router (9k)

(#18189) xXxian válasza ccs2929 (#18187) üzenetére


xXxian
senior tag

Hm, akkor a jelek szerint az egyik gyártó meg tudja oldani azt, amit a másik nem.

Ez is egy fontos infó.

Eladó ASUS RT-N53 Router (9k)

(#18190) ccs2929 válasza xXxian (#18189) üzenetére


ccs2929
senior tag

Ezek szerint igen, ezért is érdemes utánajárni, hogy kinek, melyik gyártó készüléke felel meg az elvárt igényekhez, na meg a pénztárcához mérten.

Flickr: http://goo.gl/V53ntj Ha korrekt volt az üzlet,akkor várom az értékelést!

(#18191) Wa2x_ válasza xXxian (#18189) üzenetére


Wa2x_
veterán

Örülj, hogy fotózás közben van. Más gyártó belépő gépeibe nincs, sőt pentaprizma és 100%-os kereső sincs. :)

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#18192) k1csi válasza xXxian (#18185) üzenetére


k1csi
senior tag

Canon esetén nincs gyárilag peaking. SD kártyáról betölthető firmwarekegészítő (magyarán hack) Magic Lantern tudja. Én annyira nem tartom jónak, mert van egy kis fáziskésése. Viszont van kép a képben belenagyítás felvétel alatt is (szintén ML). Ez szerintem brutáljó. Viszont ettől még mindig nem lesz camcorder a DSLR, álványról tervezett/tervezhető felvételekhez jó (azaz DSLR filmezésre).

Követő videó 70D-vel van (erre nincs ML, nem tudni mikor lesz, ha egyáltalán), még mindig nem camcorder, de azt legjobban közelíti. Sajnos igazán jó fényerős STM (stepping motor) zoommal lenne, az meg még nincs. Canonról többet megtudhatsz a Canon topikokban.

Amit a fotózásról szeretnél tudni Chuck Gardnertől: http://super.nova.org/DPR/

(#18193) xXxian válasza k1csi (#18192) üzenetére


xXxian
senior tag

Köszönöm az infókat!

Már vettem gépet (K-500), nekem a videó msáodlagos.

De annak aki még fontolgat ez mind hasznos infó.

Tehát a hardware tudná, lehetne akár Pentaxban is követő AF videó alatt megfelelő software-rel...

(amúgy néztem, van frissebb firm a honlapon, de számomra semmi pluszt nem ad, nem is töltöttem le)

Eladó ASUS RT-N53 Router (9k)

(#18194) Wa2x_ válasza xXxian (#18193) üzenetére


Wa2x_
veterán

Van is a K-30-ban és attól felfele.

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#18195) xXxian válasza Wa2x_ (#18191) üzenetére


xXxian
senior tag

Tudom hogy jó kis masina. :)

A számok, a paraméterek alapján döntöttem e mellett. Ámbár, hi-fi cumóknál gyakran van olyan, hogy egy készülék minden MÉRHETŐ paraméterben jobb a másiknál, meghallgatva azonban alulmarad. Nem tudom van-e erre példa a fényképezőgépeknél...

Eladó ASUS RT-N53 Router (9k)

(#18196) Stauffenberg válasza xXxian (#18185) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Nem kötelező manuálisan fókuszálni videózás közben, hanem erősen ajánlott. Használhatod az AF-et is, de azzal pont olyan lesz a felvételed, mintha egy olcsó kézikamerával készült volna. Nagyon olcsóval.

A Pentax egyike azoknak a gyártóknak, mely csak alibiből rak videófelvételt a gépeibe, csak azért, hogy legyen, mert a piac megköveteli. De vannak még ilyenek, mint mondjuk az Olympus vagy a Fujifilm. Ők mind a lehető legjobb fénykép minőségre és fényképezési élményre koncentrálnak és nem a videósok igényei szerint terveznek.

Ha videózni akarsz, akkor:

Canon: Ők voltak az elsők akik sikerre vitték a DSLR videózást (pedig a Nikon adta ki az első videós DSLR-t a D90-et, de az nem lett sikeres ezen a téren). A kezdetek óta azonban nem igen változott a formula, nem nagyon kerültek be új funkciók. Teljesen manuális vezérlést kapsz, de nincs focus peaking, zebra, élő hisztogram meg ilyesmi gyárilag. A Magic Lantern firmware (amit nem kell a kamerára telepíteni, hanem a memóriakártyáról töltődik be) viszont nagyon keményen felokosítja a videózást (sőt a fotózást is). Belépőtől a nagy gépekig nagyjából ugyan azt kapod.

Sony: Ez a gyártó próbál a legjobban arra koncentrálni, hogy ne csak a videó minősége legyen jó, de már gyárilag a lehető legtöbb funkciót belepréselje. Teljesen manuális vezérlést és focus peakinget is kapsz, ráadásul utóbbiból a legjobb minőségűt a piacon, kellően érzékeny és jól paraméterezhető. Belépőtől a nagy gépekig nagyjából ugyan azt kapod. A NEX-ek esetén viszont túlmelegedési gondok vannak a régebbi típusoknál (például a népszerű NEX-5N-nél vagy a NEX-7-nél is), ami gyártótól függetlenül minden gépet érint, mert míg a rendes mozikamerák szenzorai mögé léghűtést tesznek, addig a DSLR, MILC, SLT gépeket nem így tervezik. Azért ez nem olyan vészes, még a nagyobb DSLR-ek esetén is megeshet, hogy ha már 7-8 perce forog a kamera, akkor egyszerűen leáll a felvétel, talán a gép is kikapcsol.

Panasonic: A Pana nagyon rámegy arra, hogy gyárilag a lehető legjobb minőséget hozza ki. A videók részletgazdagsága bámulatos (ezt a Canon csak RAW videó mellett produkálja, ha egyáltalán...), a bitráta extrém. Igazán jó kis videós gépeket készít, DE! Az itt leírtak főleg csak a drágább GH sorozatra igazak, ott nagyon rámegy a kiváló videóra, míg az alacsonyabb szinteken kisebb-nagyobb megkötésekkel él.

Nikon: Nagyjából azt tudja, mint a Canon DSLR-ek Magic Lantern nélkül. Nem is nagyon van rá "okosító firmware", szóval van egy viszonylag jó minőségű H.264 videód, mikrofon bemeneted aztán viszlát. A Canon-ok alapvetően jobb minőségű tömörített videót köpnek ki, de drasztikus különbség nincs. Fapados, de azért jó, csak arra kell figyelni, hogy normális videó csak az újabb modellekben van (D3200, D5200, D7100, D800, D4 és újabb).

Azért ez sem szentírás, az egyes modellek eltérhetnek a leírtaktól, de nagy általánosságban ezekre a márkákra ez igaz. Akinek fontos a jó videó, az ne vegyen Pentaxot, Olympust meg Fujifilmet.

[ Szerkesztve ]

(#18197) k1csi válasza xXxian (#18193) üzenetére


k1csi
senior tag

A peaking annyira SW funkció, hogy talán van olyan külső monitor is (konrétan nem tudom, akit érdekel googlizon) amit a HDMI kimenetre téve tudja. Nem értem miért nem alap az összes videós vázba.

A 70D szenzor fázis AF-je az HW dolog és vsz. nagyon igéretes. Egyébként se rossz váz, pl. a normál fókuszát a 7D-ből örökölte (némi marketinges butítással). Szóval a 70D fókuszánál tényleg minden téren nagyon odatette magát a Canon.

Amit a fotózásról szeretnél tudni Chuck Gardnertől: http://super.nova.org/DPR/

(#18198) xXxian válasza Stauffenberg (#18196) üzenetére


xXxian
senior tag

Nagyon jók, hasznosak az ilyen összefoglalók!

Sony / Pana koncepció érthető. Talán a Nikon is úgy gondolja legyen jó a kép, videó másodlagos. Canon "hozzáállása" a leghajmeresztőbb....gondolom a ML nem made by Canon, lelkes amatőrök írják. Ez esetben számomra érthetetlen hogy a gyártó - látva mit lehet kihozni a hardverből - nem állt még a dolog mellé (Official ML, etc.)

[ Szerkesztve ]

Eladó ASUS RT-N53 Router (9k)

(#18199) xXxian válasza k1csi (#18197) üzenetére


xXxian
senior tag

Focus peaking Pentax, menet közben: hátha lesz ilyen firm eccer! :)

Eladó ASUS RT-N53 Router (9k)

(#18200) k1csi válasza Stauffenberg (#18196) üzenetére


k1csi
senior tag

Az Olymus olyan apróságok miatt (csupa SW funkció) gyenge videóban, hogy nincs 25p, gyenge a bitrate (codec) még a csúcs vázukban sem használják videóra a szenzor fázis AF-et, hogy rossz nézni.
Pedig a szenzációs szenzorstabi (+tuti EVF ami még a DSLR-kből hiányzik és ha lesz is akkor a hibrid mivolta miatt kétséges mennyire lesz jó) miatt óriási piacot tudnának szakítani most .

Amit a fotózásról szeretnél tudni Chuck Gardnertől: http://super.nova.org/DPR/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.