Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18951) Stauffenberg válasza jjeahh (#18947) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Sony focus peaking a legjobb hatékonyságú a piacon. Meg lennék lepve ha lenne nála jobb. Amikor az ML peakinget próbáltam egy 5Dmk2 vázon az nem volt olyan jó mint a Sonyé. Bár ennek is már egy éve, nem tudom fejlődött-e azóta.

(#18952) grigo válasza schawo (#18950) üzenetére


grigo
őstag

Jogos. Sajnos a telefon billentyűzete is okosabb mint én és még jobban is tudja mit akarok írni...Köszi a kiigazítást.

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/120343053@N04/

(#18953) fungeld válasza schawo (#18946) üzenetére


fungeld
aktív tag

Nem ez így ennyi lenne, 165-170k. Ismerősön keresztül jönne. Obikat egyből elpasszolnám itthon.

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/118824533@N04/

(#18954) jjeahh válasza Stauffenberg (#18951) üzenetére


jjeahh
nagyúr

köszi :R c3-ról semmi vélemény? nex topikban sem láttam senkit akinek ilyen váza lenne

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#18955) Stauffenberg válasza jjeahh (#18954) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Talán az egyik kollégámnak van egy olyan, de az is lehet, hogy NEX-F3, majd rákérdezek. De mivel ő nem fotós (a programozónk), ezért túl sok érdemit nem hiszem, hogy tud róla mondani. Olvass külföldi teszteket, szerintem van belőle bőven.

(#18953) fungeld: Akkor is megállíthatják a vámon és kiszabhatják a közterheket. Jobb ha ezzel eleve számolsz, ha pedig a vámosok jófejek, akkor örülj, hogy az állam spórolt neked egy kicsit. De rejtegetni és letagadni a vámköteles termék behozatalát csempészésnek minősül. Ráadásul ennyi zsír új kacattal 100% körüli az esélye annak, hogy a vámosoknak feltűnik a dolog. Csak szóltunk, megveheted így, de ne legyen sírás ha még rámegy 30% erre az árra.

(#18956) schawo válasza fungeld (#18953) üzenetére


schawo
titán

Ennyit talán megér.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#18957) jjeahh válasza Stauffenberg (#18955) üzenetére


jjeahh
nagyúr

ha c3 van neki, akkor érdekel bármilyen negatív-pozitív személyes vélemény, tapasztalat :R a haver sem fotós, csak hobbista. ja olvasgattunk, csupa jót írnak róla...én azonnal lecsapnék rá, ha nem lenne meg már az oly, de ő minden garast alaposan kiszámol, megfontol, még egy ilyen szuper ajánlat mellett is :)

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#18958) Stauffenberg válasza jjeahh (#18954) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Hahh, nem is C3, nem is F3, hanem a legidősebb mint közül, a legelső NEX-3 van neki. :) Amúgy szereti, de annak nincs olyan jó zajszintje magas érzékenységen, mint a későbbieknek.

(#18959) fungeld válasza Stauffenberg (#18955) üzenetére


fungeld
aktív tag

Jó, akkor leírom pontosan. Egy ismerös félig amerikai cégén keresztül jön be több ezer dolláros tételekkel együtt. Így vettem GoPro kamerát is egy rakás utángyártott tartozékkal. Tehát az a kérdés, hogy 165-ért mennyire best-buy, illetve, hogy a garancia hiánya(csak USA-ban érvényes) mekkora gond, milyen gyakori a hibás termék? A hozzá kapott 2 objektívet mennyiért lehet itthon elpasszolni?

https://www.flickr.com/photos/118824533@N04/

(#18960) xXxian


xXxian
senior tag

Na ez nem rossz...bár nagyon off.

[link]

A szerző honapja:

[link]

[ Szerkesztve ]

Eladó ASUS RT-N53 Router (9k)

(#18961) HagaNRG válasza fungeld (#18959) üzenetére


HagaNRG
őstag

Nyilván épp annyira rizikós a gari hiány, mint bármi más dolognál.

Természetesen űber megbízható egy Canon fényképező, meg úgy általában egy normálisan használt DSLR nem hajlamos csak úgy elromlani, de ha gond van, akkor mi van, ha épp egy 50 ezres javítás lesz vele?

(én is vettem 3 hete egy tökéletes, 1 hónapos, új állapotú stúdióvakut, aztán egyik esete fotózás közben elfüstölt óriási fehér füsttel. Ott álltam az 50 ezres új vakummal, mindenféle papírok nélkül. Jó üzlet volt spórolni 30 ezret az új árához képeset? Ha nem lett volna semmi baja, akkor igen, de így veszett minden:) Szerencsére azonban az eladó űberkorrekt volt és rendeződött a dolog, ma kaptam vissza a szervízből a megjavított vakum:)

(#18962) HollyBoni válasza HagaNRG (#18961) üzenetére


HollyBoni
veterán

Természetesen űber megbízható egy Canon fényképező, meg úgy általában egy normálisan használt DSLR nem hajlamos csak úgy elromlani

Tapasztalatból beszélsz? :U

[ Szerkesztve ]

(#18963) Noddy


Noddy
senior tag

Sziasztok!

Pentax K-500 esetében megéri a plusz 30 ezer forintot az 50-200-as kit obi az alap 18-55-ös kitobi mellé vagy inkább legyen csak az alap kitobi és később megvenni mellé egy jobb minőségűt.
[link]

Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

(#18964) jjeahh válasza Noddy (#18963) üzenetére


jjeahh
nagyúr

attól függ, mit fotóznál, kell-e neked telezumm

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#18965) xXxian válasza Noddy (#18963) üzenetére


xXxian
senior tag

Pentaxforums szerint az 50-200 jobb minőségű mint 18-55. Nézz szét esetleg aprókban mennyiért megy. Mert ha újszerűen meg tudod venni 25-ért pl. akkor...

Ha szükséged van nagyobb zoomra 45 körül megy amelyiknek 300 a vége (85-90 az új ára)

Már ha szükséged van egyáltalán nagyobb zoom-ra ahogy jjeahh írta :)

[ Szerkesztve ]

Eladó ASUS RT-N53 Router (9k)

(#18966) Stauffenberg válasza Noddy (#18963) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Az 50-200 baromi lassú fókusszal rendelkezik. Nem egy sportfotós cucc. Az enyémet alig használtam, mert alapvetően nincs szükségem teleobjektívre, ha meg igen akkor kevés a 200mm (ekv. 300mm) végállás. Képminőségben egyébként korrekt, kontrasztosabb mint a 18-55mm.

(#18967) HagaNRG válasza HollyBoni (#18962) üzenetére


HagaNRG
őstag

2005-ös évjáratú saját magam által új korától használt, tehát 9 éves Konica Minolta DSLR;
illetve apai oldalról 3 db. Canon EOS 300, 350, illetve 600, mindegyik 0km-es új korától mai napig használva. Egyiknek sem volt soha, semmi baja.

De egyébként ez is ugyanolyan szakma, mint bármi más?
Én nem az az ember vagyok, akinek ha egyszer elromlik az autója, akkor felháborodottan kürtöli világgá, hogy soha többé ez, meg az a márka, csak, mert spórból megvettem valaki más levedlett, 300 ezres autóját, amit nem szervízeltek 6 évig. Ezt el kell fogadni.

Beszéljen az egy márka, típus megbízhatóságáról, aki hazaviszi a szalonból, használja ahogy kell- nem letakartan tartani egy szobában- szervízelje előírás szerint, aztán 3-5-10 év múlva, ha még megvan, nyilatkozhat a megbízhatóságról....

(mert a legtöbb hamiskás, kétes hírű márkatörténet épp a fent említett tulajoktól ered, meg azoktól, akik megveszik 2 millióért a 15 éves csoda BMW-t, aztán azt hiszik, megnyerték a lottót vele, ha meg néha-néha 100k-ért ki kell cserélni benne valami apróságot, akkor egy 5 ezresért kiüttetik a szervízkódot és megy tovább az autó. Te jössz, megveszed pár évvel később, pár százzal olcsóbban, beszívsz vele, majd megy a háborgás, hogy így a BMW, úgy a BMW)

(#18968) HollyBoni válasza HagaNRG (#18967) üzenetére


HollyBoni
veterán

Én egy pár DSLR-ről MILC-ről tudok ismerősi körből (és fórumról) ami meghalt, szóval nem igaz amit írtál hogy egy DSLR nem hal meg normális használat mellett. És most ilyenekről van szó, hogy random elszáll a főpanel(olyan gépben amit nagyon odafigyeléssel használtak) és 90-ért akarják cserélni, miközben a gépet már nem forgalmazzák és 60-ért megy használtan.

[ Szerkesztve ]

(#18969) Stauffenberg válasza HagaNRG (#18967) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Ha szalonból veszel zsír új autót, annál is kiderülhet néhány ezer kilométer után, hogy valami gubanc van. Szóval ez a 15 éves használt BMW példa nem volt éppen jó, mert a kolléga sem egy használt lestrapált fényképezőgépet akar venni garancia nélkül, hanem egy újat.

Mellesleg gyártási minőségtől függetlenül előfordulhat backfocus hiba. Előfordulhat az olcsó, előfordulhat a középkategóriás és előfordulhat a professzionális gép esetén is, előfordulhat új és használt gépnél is. Nem mondom, hogy rettenet sok vásárlót érint, de akinél felbukkan, az örül ha garanciában megcsinálják a kalibrálást, mintsem még súlyos ezreket fizetni (objektívenként) a kalibrálgatásra.

Én nem vagyok fukar megvenni a garanciális gépet akkor sem ha drágább. Megveszem én külföldről is ha kell, de csak ha van rá itthon is érvényesíthető garancia (Fujifimnél van, többi gyártónál változó). Mindenki döntse el magának, hogy akar-e garancia nélkül vásárolni. Én úgy vagyok vele, hogy ha van rá pénzem, akkor miért ne, legalább nem akkor szívok vele ha beüt a baj és a szervizes meg előáll egy olyan számlával, hogy az már kimeríti a gazdasági totálkár fogalmát.

(#18970) fungeld


fungeld
aktív tag

Akkor ezt a külföldről rendelést kétszer is meggondolom, rákérdezek, hogy vissza tudják-e küldeni ugyanilyen módon ha valami nem jó. Viszont amiket árulgatnak ilyen 10000 expóval, általában azokra sincs már garancia és árban kb ugyanott vannak vagy a külföldi még olcsóbb is. Ezenkívül nem vennék szívesen úgy használt DSLR-t, hogy még soha nem is használtam, nem tudom mikre kell figyelni vásárlásnál. Itt találtam egyet 125-ért, ha elpasszolom az objektívet akkor 105. Az alap 18-55-ös kitobit milyenre érdemes cserélni amivel tényleg sokkal jobb képminőséget kapok, mint a mostani bridge gépem?

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/118824533@N04/

(#18971) BiriBum válasza fungeld (#18970) üzenetére


BiriBum
őstag

Az USA-ból én csak személyesen vennék gépet, úgy, hogy van ismerős, aki vissza tudja vinni, ha valami baja van. Sokszor a világgaranciát is problémás érvényesíteni.
A 18-55-tel (IS-es!) el lehet lenni egy darabig, mert viszonylag használható képminősége van, sokkal jobbak lesznek a képek, mint a bridge gépeddel. Esetleg fillérekért rögtön el is lehet adni.
A 75-300-asra rá kell celluxozni egy ezrest és otthagyni valahol, hátha elviszi valaki.

(#18974) Ipadipad


Ipadipad
tag

sziasztok
ma pár órán belül veszek egy Sony Alpha 58 készüléket (max fél éves garanciás)
pár dolgot tudnátok légyszíves mondani mit érdemes megnézni rajta mielőtt kifizetem ?

L26bKz

(#18975) jjeahh válasza Ipadipad (#18974) üzenetére


jjeahh
nagyúr

belenézel a keresőbe, megnyomogatsz minden gombot, rápillantasz a szenzorra, ha meg lehet, megnézed az expószámot, fókuszálsz, lősz párat, levizuálod a kijelzőn a képet...

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#18976) Lassú Víz válasza jjeahh (#18975) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Ha tudsz vigyél laptopot, amin nagyban is meg tudod nézni a képet. A kijelző nem alkalmas erre. Front/back fókusz ellenőrizendő.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#18977) Ipadipad válasza Lassú Víz (#18976) üzenetére


Ipadipad
tag

"Front/back fókusz ellenőrizendő" ez pontosan mit takar ?

L26bKz

(#18978) jjeahh válasza Ipadipad (#18977) üzenetére


jjeahh
nagyúr

benne van a nevében, pontatlan fókuszt, életlen képet...mondjuk nekem milc-em van, ebben semmilyen tapasztalatom nincs, lehet tévedek :D d5100 meg 60d fókuszált néha mellé mintha, de facebook-méretben nem volt feltűnő :P

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#18979) Lassú Víz válasza Ipadipad (#18977) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Nem ott van az élességi sík a képen mint ahová exponáláskor autófókusszal állítod, hanem előtte vagy mögötte. A külön PDAF szenzoros tükrös gépek lehetséges meghibásodása. Szenzoron elhelyezett fázis érzékelős pixelek (MILC-ek egy része, 70D live viewban) vagy kontraszt detektálásos AF esetén nem fordul elő.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#18980) Ipadipad válasza Lassú Víz (#18979) üzenetére


Ipadipad
tag

hmm
ha netán nem veszek észre semmi ilyesmi hibát
de még októberig garanciás
akkor gondolom amit nem ember alkotott hiba keletkezik akkor csak kijavítják / megcsinálják ingyen nem ?

L26bKz

(#18981) Stauffenberg válasza Ipadipad (#18980) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

A szakszerviz javítja a front/backfocus hibát, jó esetben egy kalibrációval orvosolható. Meg amúgy bármilyen más hibát is ami nem user error következménye.

Én elsősorban külsérelmi nyomokat keresnék, ha strapált akkor vagy alkudj keményen vagy hagyd ott. Ha rárakod az objektívet és lötyög, nem csúszik rá simán a menetre (szorul), akkor kérd meg, hogy fizesse ki az utat amiért feleslegesen fárasztott, azt a gépet leejtették és súlyosan deformálódott (vagy az objektív vagy a bajonett). Az objektívet tudod még úgy ellenőrizni, hogy átnézel rajta, ne legyen benne kosz, illetve tekergesd meg a tekerőit, nem normális ha egy-egy ponton megszorul, legyen végig egyforma a járása.

Szerencsére messze nem olyan bonyolult ez mint egy autó vagy ház vásárlása. Főleg ha még garis a gép, akkor leginkább csak azt kell kinyomozni, hogy sérült-e a cucc.

+1 tipp: Ha a képernyővel vannak gondok (elszíneződött, bármilyen képi hibája van) az is vagy a leejtés vagy egy beázás jele, esetleg a napon felejtették és ezt nem szívlelte. Ezt biztosan nem fogja javítani a Sony.

(#18982) Ipadipad


Ipadipad
tag

rendben köszönöm szépen a válaszokat
álitolag 1-2 alkalommal lett csak használva aztán csak a helyet foglalta a házba
no de nemsokára mondom mi a helyzet :) ha esetleg érdekel majd valakit :)

L26bKz

(#18983) fungeld


fungeld
aktív tag

Jól látom, hogy a Nikonokra 3 év, a Canonokra pedig csak 1 év garancia van? Ez miért van így?

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/118824533@N04/

(#18984) torzo válasza fungeld (#18983) üzenetére


torzo
Ármester

Mert 2x annyi Canont adnak el, mint Nikont. Amúgy nincs jelentősége. Ha el akar romlani, egy év alatt megteszi. Feltéve, hogy használod. :DDD

(#18985) Stauffenberg válasza fungeld (#18983) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

A világpiac ennél kicsit igazságosabb, ott mindenre csak 1 év garancia van. :D

A magyar piac elég sajátos, nálunk nehezebb boldogulni rövid garanciával. Nálunk megszokott mobilok meg laptopok esetén is, hogy valamire legalább kettő, de sokszor három év garancia van, miközben ugyan az a modell nyugatabbra csak 1 évvel kapható és az emberek megveszik hozzá a bővítést ha szükséges.

(#18986) Noddy


Noddy
senior tag

Sziasztok!

Véleményért jöttem. Egy ideje már agyalok milyen gép kellene, rengeteget csapongtam, az elején még nagyon nem is tudtam, hogy mi kellene igazán de most kialakult az elképzelésem, és az Olympus PM2 és a Panasonic GF5 (esetleg GF6 de az már picit felette van az kiszabott árhatárnak ahogy szokott lenni mindig) jött ki.
A cél hobbi fotózás minél több manuális beállítással, de mégis kompakt szerű rendszer, az egyedüli bővítési cél egy makro előtét beszerzése, ez az Oly-nál biztos megvan, Panasonicnál nem tudom. Éjszakai képminőség és B záridő miatt csúcs kompaktok kiestek, méret és a tükrösök mechanikai érzékenysége miatt a DSLR (Pentax K-500) kiesett. Eddig az Oly volt a befutó, de felbukkant a Pana...

Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

(#18987) Tin_Shield válasza Noddy (#18986) üzenetére


Tin_Shield
őstag

A manuális beállítás mindkét típusnál megoldható, de a kevés dedikált kezelőszerv miatt relatív sűrűn kell a menüt használni. Van akit ez zavar, van akit nem annyira.
A Olympus szenzora jobb magas érzékenységen, és a hosszú záridős éjszakai fényképeknél is. És, bár sokat fejlődött a Panasonic jpg motorja az évek alatt, az Oly-é még mindig jobb szerintem. Persze ha raw-ot használnál alapvetően akkor jpg motornak nincs nagy jelentősége.

(#18988) schawo válasza Noddy (#18986) üzenetére


schawo
titán

Ha a hosszú záridő fontos, a PM2-t venném. A jobb hosszú záridős zajszint mellett Live Bulb/Live Time miatt is.

Az AF makró közgyűrű nem csak Olyval, hanem természetesen Panával is működik, egy és ugyanaz a rendszer.

Szerk: Most látom, hogy előtétről van szó. Az nem egy nagy szám, helyette inkább Raynox, vagy közgyűrű.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#18989) Noddy válasza schawo (#18988) üzenetére


Noddy
senior tag

Nem tudom igazán még, mivel nem használtam még ilyen rendszert, hogy mi az egyszerűbb az előtét lencsét le-fel tenni mikor témát váltok vagy a közgyűrű ki-be tenni, elsőre nekem az első egyszerűbbnek tűnik, de lehet rosszabb minőséget ad.
[link]
Itt tetszik, hogy aránylak kicsi a kitobi és mégis ugyanazok a paraméterek mint a Zuikonál.

Jó lenne megnézni mind a kettőt élőben. Remélem MM-ben vannak.

Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

(#18990) Tin_Shield válasza Noddy (#18989) üzenetére


Tin_Shield
őstag

"Itt tetszik, hogy aránylak kicsi a kitobi és mégis ugyanazok a paraméterek mint a Zuikonál."

Papíron igen. A valóságban viszonylag sok panasz volt erre az objektívre. Persze van aki megelégedéssel használta, itt prohardveren is. A Pana vonalnál maradva a nem összecsukható 14-42 II jobbnak tűnik, és az sem egy óriás darab.

(#18991) fi:zi'k válasza Noddy (#18986) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Mit értesz a tükrösök mechanikai érzékenysége alatt? Pontosabban mitől félsz?

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#18992) erzol válasza Noddy (#18989) üzenetére


erzol
őstag

A MM nem forgalmaz panasonic milcet. Viszont a Westendben van pana shop az MM mellett nem sokkal.

(#18993) Noddy válasza fi:zi'k (#18991) üzenetére


Noddy
senior tag

A tükörfelcsapó szerkezet finom mechanikájára. Ütődés, rázkódás tűrésre gondoltam. (Azt tudom, hogy egy MILC-et se lehet földhöz vágni, de mégis kevesebb benne a mozgó alkatrész)

erzol
Köszi akkor a West End-ben körbe tudok nézni.

[ Szerkesztve ]

Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

(#18994) schawo válasza Noddy (#18993) üzenetére


schawo
titán

Ezek a zárak (elméletben, a gyakrolatban pedig jellemzően) kibírják százezer expót. Hagyományos használat mellett előbb lepi el 2cm vastag porréteg a vázat, mint hogy tönkremenjen a zárszerkezet.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#18995) Noddy válasza schawo (#18994) üzenetére


Noddy
senior tag

Nem az expo mennyiség zavar. Hanem hogy mozgó és finom mechanika. Többen írták, hogy pl kerékpározáshoz nem szívesen ajánlják. Tehát rázkódás, ütődés ilyesmi.

Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

(#18996) schawo válasza Noddy (#18995) üzenetére


schawo
titán

Jah, kerékpározáshoz, értem.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#18997) fi:zi'k válasza Noddy (#18995) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Kerékpározás közben szeretnél fényképezni. :F

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#18998) HollyBoni válasza Noddy (#18995) üzenetére


HollyBoni
veterán

Nagyon sokat montiztam durva terepen, néha lightos DH ösvényeken táskában géppel álvánnyal és obikkal. Semmi baja! Általában haver is jött ugyanilyen felszereléssel, az övé is rendben van.

Hopsz, nekem és havernak is MILC van, szóval semmi. :P Már ha tényleg jobban bírja.

[ Szerkesztve ]

(#18999) Stauffenberg válasza Noddy (#18995) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Ha eltaknyolsz és odavered egy sziklához, akkor szerintem baromira mindegy, hogy DSLR vagy MILC.

Nem tudom egyébként, hogy milyen az a szituáció ahol egy DSLR már túl érzékeny műszer. Ezek (főleg a magasabb kategóriákban) igen komoly igáslovak, amik szélsőséges időjárást és nem kevés fizikai igénybevételt képesek elviselni.

A belépő szintű DSLR persze más, azok nem annyira strapabírók, de MILC-ből is csak a magasabb kategóriákban vannak az igazi keménylegények. Az Olympus minőségi gépeket gyárt, kézbe véve prémium érzet, de kétlem, hogy jobban bírná a földhöz csapkodást egy PM2 mint egy Nikon D3200 vagy Canon EOS 650D.

Ha meg a bringára szerelnél fel kamerát ahhoz GoPro vagy valamelyik olcsóbb alternatívája kell.

(#19000) schawo válasza Stauffenberg (#18999) üzenetére


schawo
titán

A PL1-em már zúgott ki haladó autóból :D Egy kitobim bánta. Én meg nem, hogy végre lecseréltem az újabb szériára :DD Vázon még komolyabb karc se lett.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.