Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18301) Stauffenberg válasza -NRGyP- (#18300) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Volt idő, mikor heteken keresztül másról sem szólt a topik csak a Nikon D5100-ról. Nem csak, hogy oldalakat nem kellett volna visszaolvasnia a legtöbb kérdezőnek, de még csak 10 hozzászólást sem. :D

(#18302) xXxian válasza -NRGyP- (#18300) üzenetére


xXxian
senior tag

Neam akarlak összezavarni, de Pentax K-500-zal is számolj esetleg.

176k-ra jött ki gép, 18-55, 50-200, Penatax táska és 16GB 80/60Mb/s kártya. Esetleg 18-55-öt elpasszolod s veszel egy 35 f2.4-et (40k) hogy 200 alatt / körül maradj

Eladó ASUS RT-N53 Router (9k)

(#18303) jjeahh válasza -NRGyP- (#18300) üzenetére


jjeahh
nagyúr

"Valóban érdemes visszaolvasgatni a témában, nagyon sok hasznos információval szolgáltatok már!"

kár, hogy kevesen látják így, tényleg rengetegszer csak ismételjük önmagunkat már az ezredszerre is feltett kérdések miatt

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#18304) Stauffenberg válasza xXxian (#18302) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Én nem adnám el a 18-55mm alap darabot. Ha 35mm (ekvivalens 50mm) a legszélesebb látószögű üvege, az eléggé korlátozná a tájfotóban, épületfotóban és még sok másban az biztos. Szó se róla, ez a látószög sokaknak a kedvence, sokan elvannak egyetlen olyan objektívvel is, de a felsorolt célokhoz nem felelne meg maradéktalanul. A 18-55mm mellé viszont tényleg nem rossz egy ilyen (vagy még ennél is jobb fényerejű) a későbbiekben.

A K-500 jó gép valóban. Szerintem itt főleg az objektíveknek érdemes döntenie a kérdésben. Nem csak azoknak amiket most rögtön megvehetne, hanem amikkel esetleg később bővülne... csillagfotóhoz például kelleni fog egy jó minőségű ultra-széleslátószögű.

[ Szerkesztve ]

(#18305) -NRGyP- válasza xXxian (#18302) üzenetére


-NRGyP-
tag

Nem zavarsz össze, gondolatban túl vagyok már a gép kiválasztásában :) .

Ahogy már többször is elhangzott ebben a fórumtémában nem csak vázat, hanem azzal együtt rendszert is vásárolunk, ezért döntöttem a Nikon mellett. Mint említettem, nekem a két vezérlőtárcsa nem feltétlenül elengedhetetlen, ezért a későbbi bővíthetőség - számomra jobb - lehetősége nálam a Nikon felé billentette a mérleg nyelvét.

Egyébként köszi az ajánlást!

Szerk:

Amíg ezt írtam, addig Stauffenberg pont leírta kb. ugyan ezt, csak szakszerűbben :R

[ Szerkesztve ]

(#18306) xXxian válasza -NRGyP- (#18305) üzenetére


xXxian
senior tag

Akkor hajrá, és majd mesélj! :)

Eladó ASUS RT-N53 Router (9k)

(#18307) -NRGyP-


-NRGyP-
tag

Egy kérdésem mégis lenne még, bár ez egy kicsit off ide.

Milyen SD kártyát ajánlott mostanában megvenni? Persze a fentebb taglalt D5100-ban használnám és RAW-ban fotóznék.

Sandisk márkák közül szemezgetek, 16GB méretben gondolkozom, de nem tudom eldönteni, hogy a sok Extreme, Ultra, meg Extreme Pro jelölésűek közül mi éri meg jobban? Természetesen számtalan eszközömben használok ilyesmi kártyákat, de tudom, hogy kb. a fényképezőgépeknél a legkritikusabb az adatátviteli sebesség, de a reklám bullshitnek meg nem akarok bedőlni és az alapján választani, hogy mi van ráírva a matricára.
Valaki valamilyen tapasztalat esetleg?

Előre is köszönöm és sry az off-ért, de a memóriakártyás topikban inkább telefonos használatra ajánlgatnak.

(#18308) Wa2x_ válasza -NRGyP- (#18307) üzenetére


Wa2x_
veterán

Ha nem videózol elégséges a 30 vagy 45 MB/s-os: [link]

Amúgy itt a topikja.

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#18309) -NRGyP- válasza Wa2x_ (#18308) üzenetére


-NRGyP-
tag

Basszus nem kerestem rá kellő körültekintéssel.

Köszönöm!

(#18310) Wa2x_ válasza -NRGyP- (#18309) üzenetére


Wa2x_
veterán

Elég kihalt a topik, szal nem vesztettél semmit. Amit linkeltem oldalt, ott elég olcsók a cuccok, minden téren.

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#18311) -NRGyP- válasza Wa2x_ (#18310) üzenetére


-NRGyP-
tag

Igen, pont kollégám is ezt az oldalt mondta, még egyszer köszönöm a tippet!

(#18312) Mikisys válasza BennyRay (#18275) üzenetére


Mikisys
őstag

"Pentax Q"

Üdv!

(#18313) Lassú Víz válasza Mikisys (#18312) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Azt meg miért? :F Hogy elmondhassa cserélhet objektívet?

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#18314) MC Pite válasza Mikisys (#18312) üzenetére


MC Pite
veterán

Persze, ettől még az eos m-nek is több értelme van... :U

X20 meg V2 ha a méret számít.

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#18315) sanyirigo


sanyirigo
senior tag

Sziasztok!

Fényképezőgép vásárlás előtt állok. Szeretném a véleményeteket kérni abban, hogy melyik legyen a befutó modell családi hobbyfotózásra. Két gép között vacillálok az anyagi korlátok miatt:
Nikon D3200
Nikon D5100

Átolvasgattam a fórumot keresőszavak használatával, de nem tudok dönteni.
Az érvelés miértjét is megírhatnátok, csak a kíváncsiság kedvéért :)) :))
Ha esetleg lenne Nektek valami más favorit 140 e. Ft.-ig, azt is szívesen fogadnám.

Segítségedet előre is köszönöm!

Pixel 7

(#18316) merkucyo


merkucyo
aktív tag

Sziasztok

A munkahelyemen azon gondolkozunk ,hogy érdemes lenne-e beruházni egy középkategóriás fényképezőgépbe ( MILC , vagy DSLR ) , a lényegét tekintve egy mezőgazdasági Kft -ről van szó a képek témája tehát : állatok , termények , gépek , adott estben tájképek takarmány stb .
A képek nagy része internetere lenne feltöltve (ahol általában kötött a méret , és képminőség) , de sok kép lenne e-mail elküldve a partnereknek , illetve kinyomtatva prospektusba .

Tehát a kürölményeket figyelembe véve 3 nézőpont alakult ki , az hogy veszünk egy 400-500 ezres gépet és kb 300 ft értékben objektívet , egy kompaktabb dslr vagy milc gép 150 környékén , vagy marad a fényképezés iPhonnal ...

Szerencsére abban a helyzetben vagyunk , hogy akár 700-800 ezres kiadás miatt sem kellen külön költségvetést csinálni , viszon egyáltalán nem vagyunk biztosak abban hogy lesz a beruházásnak kézzel fogható látszata .

Előre is köszönöm az építő tanácsokat-véleményeket :R

[ Szerkesztve ]

Vágjátok ki az erdő leghatalmasabb fáját ezzel a kis heringgel !!

(#18317) jjeahh válasza merkucyo (#18316) üzenetére


jjeahh
nagyúr

tudnál mutatni pár iphone-al készült példát? :D

amúgy sztem tutira lenne kézzel fogható látszata... Wa2x_ + 1, inkább egy olcsóbb váz és pár jó obi, esetleg vaku, állvány...max gondolom egy strapabíróbb felépítés ide jól jöhet

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#18318) Wa2x_ válasza merkucyo (#18316) üzenetére


Wa2x_
veterán

Nem érdemes ennyiért vázat venni. Vesztek egy 180-200 ezres vázat és inkább a többit obira költitek. Két-három nem a legdrágább, de jó minőségűvel már simán lehet jó képeket lőni erre a célra sztem. 500-ból megvagytok kb.

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#18319) Stauffenberg válasza merkucyo (#18316) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Bár a célok csak részben és lazán lettek megjelölve, de első körben azt mondanám, hogy rossz az arány. Erre egy olcsóbb váz is megtenné és többet fektetnék objektívre. Hogy pontosan milyen objektívre, az jó kérdés. Én nem fukarkodnék.

Szerintem az sem egy valóságtól elrugaszkodott ötlet, hogy egy százast félre lehetne rakni, hogy valamelyik kollégát beírjátok egy fotótanfolyamra. Persze csak ha nem rendelkezik ilyen irányú tapasztalatokkal valaki a csapatból. A partnereknek küldött anyagok minőségét elsősorban azzal lehet emelni, nívót adni neki, ha nem csak a felszerelés képes megoldani a feladatot, de a fotós is jól feltalálja magát.

A vállalati PR, imázs fotózás egy teljesen önálló műfaj, vannak akik csak és kizárólag ezzel foglalkoznak egész pályafutásuk alatt.

(#18320) merkucyo válasza Stauffenberg (#18319) üzenetére


merkucyo
aktív tag

A több objektíves rendszeren még nem is gondolkoztunk , a hozzáértés viszonylagos hiánya miatt , de számítsába veszem ezt a megoldsát is .
Viszont a hozzáértés relatív hiánya miatt szerintetek megérné a fent melített 500 ezres szett , a felárat egy milc -hez képes ?

Pár példa : iphone 5- el készült , és a második képre azt hiszem lightrommal segített rá a kolléga

[ Szerkesztve ]

Vágjátok ki az erdő leghatalmasabb fáját ezzel a kis heringgel !!

(#18321) MC Pite válasza merkucyo (#18320) üzenetére


MC Pite
veterán

Hű...
X-A1, Nex3 is sztem megfelel kitobival. D5100/5200 tamron 17-50 2,8-al ha kell a kis mélységélesség. Meg egy tanfolyam...

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#18322) Wa2x_ válasza merkucyo (#18320) üzenetére


Wa2x_
veterán

Inkább belerondított szvsz. :D Szerintem egy Nikon D3200 és egy 18-105 elegendő lesz nektek, fotótanfolyam sem lenne rossz, utána kellene viszont akkor gépet venni, ha már van mögöttes tudás is.

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#18323) merkucyo válasza Wa2x_ (#18322) üzenetére


merkucyo
aktív tag

Köszi a segítséget :R

Ezek szerint jól gondoltam , hogy ilyen 100-200 ezres ráfordítás is elegendő kell legyen a hozzáértés hiányában :B

Egyebként egy nagyobb , jobb minőségű képpel az utómunka egyszerűbb vagy nehezebb , ha a megfelelő hardver adott ?

[ Szerkesztve ]

Vágjátok ki az erdő leghatalmasabb fáját ezzel a kis heringgel !!

(#18324) jjeahh válasza merkucyo (#18323) üzenetére


jjeahh
nagyúr

sztem egyszerűbb.

amúgy, ha nem vagytok tisztában az alapokkal, és nem akartok tanfolyamra sem menni, akkor is jobb minőségű (nem színvonalú :DDD ) képeket tudnátok lőni egy olcsóbb géppel is szerintem, mint a telóval...mondjuk egy olympus e-pm2, e-pl5 vagy fuji x-a1-nek elvileg nagyon jó az automatikája meg jpeg motorja, az obiparkjuk is kiemelkedő minőségű.
de ahogy írták a fórumtársak is, ha megtanulsz fotózni, többet érhet mint egy 500+ ezres gép végeredmény szempontjából

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#18325) Stauffenberg válasza merkucyo (#18323) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Az a baj, hogy a jellegtelen fotó akkor is jellegtelen fotó marad ha telefon helyett egy 500 ezres felszereléssel készíted. Tanulás nélkül nem megy az egész. Vezetni is megtanul az ember, elsajátítja a KRESZ-t és rutinra tesz szert. Nélküle nem fog működni a dolog. Nem kell mindenkinek felérnie a legnagyobb fotósokhoz, ahogy nem kell minden autóvezetőnek sem felérnie a legnagyobb versenyzők szintjére.

Csakhogy az autóvezetéshez (feltételezve, hogy betartod a törvényt) muszáj jogosítványt szerezned és tanulnod, míg ez a fotózásra nem igaz. Úgy képzeld el a helyzetet, mintha az autóvezetők 90%-ka jogosítvány nélkül akarna közlekedni. Na épp ilyen káosz van a fényképezés világában.

Ha a fotótanfolyamtól ódzkodtok, nincs hozzá sem idő, sem kedv, akkor érdemes egy jobb tankönyvet kézbe venni, lehetőleg olyat ami nem csak az expozíció alapjaira tanít meg, hanem a kompozícióra is. Ezt később a PR és egyéb célból készült anyagok minősége igencsak meghálálja majd.

Vagy neadjisten' fizessetek alkalmanként egy helyi fotósnak jó fotókért. Az sem az ördögtől való, még akkor sem ha manapság sokan gondolják úgy egy 24 megapixeles olcsó DSLR láttán, hogy ezt már bárki meg tudja oldani maga is. :)

(#18326) merkucyo válasza jjeahh (#18324) üzenetére


merkucyo
aktív tag

Mint mindig most is fontos az első benyomás , és az ma már legtöbszőr virtuálisan történik meg az adott termékhez kapcsolódó szöveggel illetve képpel , ezért tartjuk fontosnak az ilyen irányú minőségjavulást , de ha a minőség és szinvonal nem fog lassan emelkedni lehet , hogy belevágunk egy tanfolyamba , ha találunk önként jelentkezőt ( ha meg nem kerítünk egy mártírt ;] )

Ha valaki megtenné , hogy küld nekem egy e-mail egy tájképpel nagyon hálás lennék ,hogy legalább el tudjuk képzelni mit lehet kihozni egy normális szerkezetből . a.ahmed992@gmail.com

Vágjátok ki az erdő leghatalmasabb fáját ezzel a kis heringgel !!

(#18327) Stauffenberg válasza merkucyo (#18326) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Én nem vagyok nagy tájfotós (sőt, semennyire), de őt nagyon kedvelem. Színvak létére elég jól nyomja. :) Ő egy Canon EOS 5D Mark II-vel dolgozik, de itt a jó objektív, megfelelő szűrők, jó állvány és a gondos utómunka többet számít, mint a váz.

[ Szerkesztve ]

(#18328) merkucyo válasza Stauffenberg (#18325) üzenetére


merkucyo
aktív tag

Teljesen igazad van , csak mi is megpróbáljuk megoldani az ilyen jellegű gondokat , hátha sikerülget , és az adott helyzetben nem könnyű kompromisszumos megoldást találni , hiszen ebben az esetben mi szakmai szemmel nézzük a képen szereplő dolgot , és a célközönség is .
Tehát én tudom , hogy például egy tenyészbikán mit kell nézni , de nem tudom úgy lecsevégre kapni , egy fotós meg lehet nem is látott még testközelben szarvasmarhát ...
Bízom benne , hogy egy normális fényképezőgéppel illetve gyakorlással sikerül megtalálni a komproisszumos utat , és ha változatlanul satnya lesz a teljesítmény , akkor jön szóba a tanfolyam és a fotós.

A képért külön köszönet :R

[ Szerkesztve ]

Vágjátok ki az erdő leghatalmasabb fáját ezzel a kis heringgel !!

(#18329) k1csi válasza merkucyo (#18323) üzenetére


k1csi
senior tag

Vsz. a fotózás (a közhiedelemmel ellentétben) egy egész komplex dolog, több kötetnyi könyv is nehezen fedi le és személy szerint a tanfolyamokban sem hiszek.
Viszont ha valaki elszánt sok mindent meg lehet tanulni.

Többszázezres beruházás helyett pl. első körben érdemes 1-2 (na jó három) David Präkel könybe beruházni (Kompozíció, Expozíció, Világosítás). Sajnos ezekben is túlteng a filmes múlt aminek ma a gyakorlati relevanciája (fotóművészeket leszámítva) nulla.

Jelentős utómunkát (rengeteg időt, rossz esetben ismétlést) lehet azzal megspórolni, ha már a koncepció nagyjából rendben van.

Sok esetben nem a gépváz, hanem pl. a fények, objektív vagy az állvány használata a meghatározó.

Amit a fotózásról szeretnél tudni Chuck Gardnertől: http://super.nova.org/DPR/

(#18330) feeder42


feeder42
csendes tag

Sziasztok!
Apámnak szeretnénk vásárolni egy DSLR fényképezőgépet,születésnapjára.
Ő mindenáron Nikont szeretne de sajnos nem beszél semmi idegennyelvet,pedig a D5100-t néztük ki neki,mert lefedné az igényeit.
Nyelvtudás nélkül mennyire nehéz elsajátitani a gép kezelését és beállításit,vagy inkább a D3200 vegyük neki abban van magyar nyelv?
Sajnos ez a kettő fér bele a keretbe.
A válaszokat előre is köszönöm.

(#18331) Fujis2950 válasza feeder42 (#18330) üzenetére


Fujis2950
tag

mennyire kell a kihajtható kijelző?

(#18332) Fujis2950 válasza merkucyo (#18326) üzenetére


Fujis2950
tag

hát ha nálatok dolgoznék én bevállalnám a tanfolyamot :D

(#18333) paramparya válasza schawo (#18274) üzenetére


paramparya
őstag

Közben sikerült megoldani, hogy usa-ból hoznak haza nekem egyet, és az Olympus mellett döntöttem, már csak azt nem tudom melyik érné meg jobban.

E-M5 használtan 750$ [link]
E-PL5 újonnan 550$ [link]
E-MP2 dual kit új $415 (egy lencsével 388, nem nagy különbség) [link]

Az utolsó kettőhöz rájön még a VF3 ára, de mégis újak, ráadásul a dual kit 30$-ral nagyobb ára a simához képest is különösen vonzó, még ha csak ritkán is használom majd a 40-150-et. Legfeljebb eladom jobb áron :)
Szerintetek melyikre menjek rá ilyen paraméterekkel?
E-M10 sajnos nem jelenik meg addigra, mire jönnek, viszont az is opció, hogy ha kijön és jónak bizonyul, később upgrade-elek rá hasonló módon, 800 usd körül lesz az ára.

(#18334) jjeahh válasza paramparya (#18333) üzenetére


jjeahh
nagyúr

vf-2-őt, sőt a vf-4-et is fontold meg...ha viszont utóbbi nem esélyes, akkor nekem e-m5 kéne, ha használtan is. az 5 tengelyes stabi még mindig brutálnak számít, + időjárásálló, és gondolom az af is gyorsabb, na meg pont most jelentett be az oly rá egy frissítést, amit gondolom a kis pen-ek nem kapnak meg
ha tényleg érdekelnek ezek a vázak, akkor viszont inkább ez a te topikod ;)

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#18335) paramparya válasza jjeahh (#18334) üzenetére


paramparya
őstag

Köszi, akkor ott is megszondáztatom, és megfontolom a tanácsod :)

(#18336) Stauffenberg válasza paramparya (#18333) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Azzal számolj, hogy akkor is ha lábon jön be az országba, megterhelhetik vámmal és áfával a határon. Mindenképpen ezzel együtt kalkulálj az árakkal, sokszor így már nem éri meg külföldről (jobban mondva Európai Unión kívülről) vásárolni. Előfordulhat, hogy a vámost nem fogja érdekelni és simán átengedi, de ez csak attól függ, hogy milyen lábbal kelt fel aznap.

(#18337) xXxian válasza Stauffenberg (#18336) üzenetére


xXxian
senior tag

aki hozza mondhatja hogy saját...esetleg nyakába akasztja :)

Eladó ASUS RT-N53 Router (9k)

(#18338) paramparya válasza Stauffenberg (#18336) üzenetére


paramparya
őstag

A srác "saját" gépe lesz, így azért csak beengedik :)

(#18339) Stauffenberg válasza xXxian (#18337) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Csempészéshez nem adunk ötleteket. Ha külföldről vásárolsz, számolj a vámmal és áfával. Pont.

Teljesen legális dolog odakint megvenni vagy onnan megrendelni. De a törvény szerint ilyenkor meg kell fizetned a közterheket.

Ha küldeményként jön, akkor 98% az esélye, hogy megfogják a vámon, ha poggyászban hozza be valaki, akkor kicsit kevesebb, de akkor is csak a vámos jóindulatán és aznapi hangulatán múlik a dolog. Mindenki ismer történeteket, hogy valakit elkaptak vagy nem kaptak, kellett fizetni vagy nem kellett fizetni. De a törvény betűi szerint csempészet ha letagadod, hogy van elvámolni valód.

(#18340) negyedes válasza paramparya (#18338) üzenetére


negyedes
addikt

tok mindegy, vamkotoles eu-n kivulrol vasarol termek. ha nem fizetsz akkor az mar csempeszes.

[ Szerkesztve ]

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#18341) xXxian válasza negyedes (#18340) üzenetére


xXxian
senior tag

gondolom csak ha üzleti jelleggel hozod be

nem tudom elhinni pl. hogy ha mexikóban tönkremegy az elektromos fogkefém s pótolom, itthon még fizetnem kellene bármit is

Eladó ASUS RT-N53 Router (9k)

(#18342) Byk01 válasza xXxian (#18341) üzenetére


Byk01
senior tag

Nem. Ha meghaladja a vámmentesség értékhatárát (szárazföldön 300 EUR, légi utas esetében 430 EUR, 15 év alatt 150 EUR), akkor fizetni kell. Van még három feltétel, amikor még fizetni kell az értékhatár alatt, de azokat most nem sorolom.
Gugliban utána lehet járni, ha valakit érint.

"Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

(#18343) xXxian válasza Byk01 (#18342) üzenetére


xXxian
senior tag

ma is tanultam valamit :)

Eladó ASUS RT-N53 Router (9k)

(#18344) feeder42 válasza Fujis2950 (#18331) üzenetére


feeder42
csendes tag

Szerintem meglenne a kihajtható kijelző nélkül, esetleg talán nagy ritkán használná.

(#18345) sube


sube
aktív tag

Lassacskán esedékessé válik számomra egy új gép beszerzése, ebben kérném a szakik segítségét :)
Eddig egy kis kompakt volt a kezeimben (Fuji F20), viszont szeretnék feljebb lépni. Felhasználás szerint a szokásos családi/haveri események lennének a középpontban, de szivesen nyomogatnám bármi másra is. :))
Szempont a fizikai méret, így a DSLR kilőve, viszont a MILC megtetszett, hogy ugyanaz a minőség érhető el vele. :K

Kérdésem, hogy egy jobbfajta bridge és egy hasonló árkategóriás MILC között egy lelkes amatőr számára van-e érdemi különbség? :F

Továbbá tényleges fényképező tippeket is elfogadnék a szakma tudóitól, hogy mi méltó a megvételre. Tekintve a hobbiságra, költségekben az értékhatár 60k környéke, viszont nem kizáró ok a használt gép (gari előny, szóval nem 5éves gépet szeretnék).

Köszönöm az információkat ha érkeznek :R :R

// Illetve egy használt MILC esetén mik azok amire figyelni kell?

(#18346) jjeahh válasza sube (#18345) üzenetére


jjeahh
nagyúr

"egy jobbfajta bridge és egy hasonló árkategóriás MILC között egy lelkes amatőr számára van-e érdemi különbség?"

ég és föld...
kereső fontos? később fejlesztenéd az obiparkod vagy elég a kitobi?

szerk: amúgy a milc részt átfuthatod: [link]

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#18347) sube válasza jjeahh (#18346) üzenetére


sube
aktív tag

Kereső nem szempont, az obiparkot nemtervezem egynél többre növelni, tehát elég a kitobi. A linket köszönöm, elsiklottam a hsz felett korábban... :R

(#18348) schawo válasza sube (#18347) üzenetére


schawo
titán

Ha egyetlen objektívban gondolkozol, akkor nem érdemes a cserélhető objektíves vázon gondolkodni (legfeljebb használton).

Mennyi a keret?

Egy MFT+kitobjektyív képminőségét kábé megkapod egy jobb csúcskompakttól: Olympus XZ2, Panasonic LX7, Sony RX100.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#18349) sube válasza schawo (#18348) üzenetére


sube
aktív tag

A használtat nem vetem el, szivesebben fektetek értékesebb/időtállóbb eszközbe. A keret ~60k, nagyon indokolt esetben mennék csak fölé, tekintve, hogy cask hobby. még. :))
Megnézem a gépeket amiket írtál, köszi!

(#18350) schawo válasza sube (#18349) üzenetére


schawo
titán

Oké, akkor ebbe csak használt cuccok férnek bele, és akkor tényleg egy Olympus Px, PLx, vagy egy Pana GFx lenne a legjobb egy kitobjektívvel.

evDirect villanyautós töltőhálózat

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.