Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18451) ccs2929 válasza Stauffenberg (#18448) üzenetére


ccs2929
senior tag

A leírtak alapján akkor egy Sony Slt-A58 a 2 kombója kéne legyen!? Tudom, hogy más technológia, mert ez féligáteresztő tükrös, tehát se nem dslr, se nem milc. Viszont, ha jól tudom, abban is külön AF modul van, mint a dslr-ekben és nem fázis alapú... :F

Flickr: http://goo.gl/V53ntj Ha korrekt volt az üzlet,akkor várom az értékelést!

(#18452) HollyBoni válasza ccs2929 (#18451) üzenetére


HollyBoni
veterán

A Sony SLT kamerákban ugyanolyan fázis alapú AF rendszer van mint egy DSLR-ben, csak a féligáteresztő tükör miatt működik LCD-n és EVF-nél is.

[ Szerkesztve ]

(#18453) ccs2929 válasza HollyBoni (#18452) üzenetére


ccs2929
senior tag

Köszi :), lényegében erre voltam kíváncsi, csak nem teljesen jól fogalmaztam :B

Szerk.: a kérdésem végén kontrasztalapút akartam írni....

[ Szerkesztve ]

Flickr: http://goo.gl/V53ntj Ha korrekt volt az üzlet,akkor várom az értékelést!

(#18454) Fujis2950


Fujis2950
tag

kezd alakulni a dolog. vagy Sony a 58 vagy nex, ill micro 4/3
Olyból van megfizethető? és Pana? ha nem költenék vagyonokat....A sony a félig áteresztő tükör miatt tetszik.

(#18455) HollyBoni válasza Fujis2950 (#18454) üzenetére


HollyBoni
veterán

Hát azért ez még közel sem alakul, 3 márkáról van szó, teljesen különböző gépekről. :DDD

Mennyi az a vagyon amit nem akarsz rákölteni, mire szeretnéd használni, mi lenne a fontos?

[ Szerkesztve ]

(#18456) schawo válasza Fujis2950 (#18454) üzenetére


schawo
titán

Nem tudom, mennyi a kereted, de ajánlom figyelmedbe a most bemutatott, és március elején érkező Olympus E-M10-et az új 14-42 EZ palacsinta zoommal. Érdekesség, hogy a klubtagsági feletti kedvezményen (-15%) kívül csoportos rendelés miatt (a mft topik már rákapott, mint gyöngytyúk a takonyra) ígéretet kaptunk egy picit még nagyobb mennyiségi kedvezményre az Olympustól, így a kit 195ezer forint (ez a klubkedvezmény szint) alá kerülhet, de csak az első megrendeléscsomaggal.

Pár extra az M10-ről:
EVF (100%, ekv. 0.58x)
Dönthető, érintő LCD
WIFI teljes vezérléssel
Szuper szenzorstabi
Két vezérlőtárcsa
3+2 programozható gomb
Motorzoomos palacsinta kitobjektív

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#18457) Fujis2950 válasza HollyBoni (#18455) üzenetére


Fujis2950
tag

130-150 ezerig. aztán majd lehet venni egy fix obit a kit mellé. később meg egy telét...

(#18458) HollyBoni válasza Fujis2950 (#18457) üzenetére


HollyBoni
veterán

Ok, de mik az igények, mi fontos? Azért egy Sony A58 és egy MILC nagyon más kategória.

(#18459) Fujis2950 válasza HollyBoni (#18458) üzenetére


Fujis2950
tag

családi fényképek, kirándulás, épület tájkép, esetleg néha makró...

(#18460) HollyBoni válasza Fujis2950 (#18459) üzenetére


HollyBoni
veterán

Erre lehet MILC-et néznék. Keresőt vagy LCD-t használnál inkább, videó fontos, méret fontos, RAW-ban vagy JPEG-ben fotóznál, új vagy használt? 150 ezerig obival együtt?

[ Szerkesztve ]

(#18461) Fujis2950 válasza HollyBoni (#18460) üzenetére


Fujis2950
tag

méret a fontos. és jobban lcd-t használnék. Lehet jó minőségű használt, de ha van új az jobb lenne..

[ Szerkesztve ]

(#18462) HollyBoni válasza Fujis2950 (#18461) üzenetére


HollyBoni
veterán

Akkor én Olympus PM2-re szavaznék. Jó szenzor, kicsi, kiváló minőségű fixek vannak a rendszerre nem aranyáron, jó JPEG. Árgépen 130-ról indul kitobival.

NEX-ek is jók, azokhoz nem értek annyira, arról majd ír más. :) Viszont ha fontos a méret én az A58-at kizárnám. Sokkal nagyobb gép, nagyobb obik.

[ Szerkesztve ]

(#18463) schawo válasza Fujis2950 (#18461) üzenetére


schawo
titán

[link] Veszel hozzá egy kitobit 20-ért, és meg is vagy. A 20/1.7 a legjobb ár/értékű obi az egész mft rendszerben. Nagyszerű látószög, nagyon jó fényerő, és penge éles kép saroktól sarokig már teljesen nyitott rekeszen is. Szólóban az obi 70 használtan, ez alapján 50 a váz, rendkívül kedvező ajánlat.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#18464) MC Pite válasza Fujis2950 (#18454) üzenetére


MC Pite
veterán

Értem értem én hogy keresgélsz, de lehetne úgy csinálni mintha nem csak 3 hsz-nyi dologra emlékeznél összesen vissza több heti keresgélésből? :(
Plusz kéne egy fontossági sorrend, mert teljesen random ugrálsz, de úgy, hogy nem is érezzük hogy mi alapján. Dslr kell. Milc. Dslr. Epl3. XA1. Nikon. Nex. Fuji. Mft. SLT.
Hány gép (+obi) tesztet olvastál végig, rendesen? Azt is beszéltük hogy csak így, hogy makró/videó ne használjuk lehetőleg a fogalmakat, mert igen széles skálán gondolunk erre - valószínű amire szeretnéd, arra elég a kitobi, nem biztos hogy fogsz 100k+ obira, és még a legalább a felét kiegészítőkre költeni makrózáshoz.

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#18465) Stauffenberg válasza Fujis2950 (#18457) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Te nem fényképezőgépet keresel, hanem egyszerűen döntésképtelen vagy.

A felsorolt igényeidhez egyébként a 130-150 ezres kategóriában BÁRMI tökéletesen megteszi. De komolyan.

Végre egy dolgot elértünk ami a géppel szemben támasztott követelmény: Az LCD-t használnád komponálásra. Akkor a DSLR kiesik, neked MILC kell. A Fujifilmet kilőném, mert ha szeretnél még objektívet hozzá, akkor nem találsz amatőröknek szánt olcsóbb példányokat, ezek majdnem mind pro üvegek. Főleg a Panasonic és Olympus felé nézelődnék.

Szerintem erre csapj le:

Panasonic G3 - 130k Ft + 20k Ft értékű vásárlási utalvány (memóriakártya, táska, egyéb francok kijönnek vele)

Egy kicsit DSLR a formája, de sokkal kisebb és könnyebb, van hozzá tonnányi objektív, már a használt piacon is akadnak jó áron jó objektívek, de újonnan sem megfizethetetlenek. Csak a készlet erejéig van, ha nem csapsz le rá, akkor örökre elúszik. Egy vadiúj garis G3 kit 110k pénzért nem rossz vétel.

(#18466) k1csi válasza Stauffenberg (#18465) üzenetére


k1csi
senior tag

Ne már Pana G3-at mFTs fórumtagok 50-ért próbálnak eladni.
Az a jó vétel, ha már G3. (Index adok veszek.)

Amit a fotózásról szeretnél tudni Chuck Gardnertől: http://super.nova.org/DPR/

(#18467) Stauffenberg válasza k1csi (#18466) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Szó volt arról, hogy inkább újat szeretne. Amúgy igen, FEDman kolléga már nem tudja már hova zsugorítani a G3 árát, lassan már ő fizet, hogy elvigyék. :D

(#18468) k1csi válasza Stauffenberg (#18467) üzenetére


k1csi
senior tag

Nekem 20% felárat simán megér egy zsir új cucc (bár nem vagyok túl autentikus forrás ebben a kérdésben mert a legtöbb fotós cuccom használt ;) ), na de 120%-ot? :(

Amit a fotózásról szeretnél tudni Chuck Gardnertől: http://super.nova.org/DPR/

(#18469) Stauffenberg válasza k1csi (#18468) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Ezerszer elmondtuk neki, hogy mit kap újonnan, mit kap használtan (a G3 eddig főleg használtan merült fel). Hetek óta itt van, mindig kérdez, de csak annyit hogy mit ajánlunk 130-150k körül. Ezt már vagy tucatszor megkérdezte konkrétumok nélkül. Ha az új MILC gépeket nézzük, akkor 110k egy G3 kitért nem rossz. Van ennyiért NEX-3N, Canon EOS M, fapados Pana GF meg Oly és ki is fújt. Ja meg Nikon 1.

Most végre annyi kiderült, hogy neki a MILC ideálisabb. Használtat nem fog venni (a "nem nagyon akarok használtat" nagyjából ezt jelenti), akkor vegye ezt. Vagy bármi mást, mert leírt igényekhez nagyjából tényleg bármi megteszi.

(#18470) TayRol válasza Stauffenberg (#18467) üzenetére


TayRol
veterán

Már eladta. :)

(#18471) d4d


d4d
tag

Kicsit eltűntem, olvasgattam. Nekifutnék újra. Itt leírtam milyen kompaktot használok jelenleg és milyen típusú képekhez kellene a gép. Eredetileg DSLR volt a cél, aztán utólag írtam, hogy lehetőleg szeretnék az "lcd-ből fényképezni" erre jött a tipp, hogy akkor talán jobb lenne egy MILC. Megnéztem a Panasonic G6 14-140-est, nagyon tetszik, de árban nem fér bele 300k környéke. Szóval vmi olcsóbb max. 150-ig van-e ami legalább annyit tud, legalább ugyanazt megtudom vele fotózni, mint a mostani Canon PowerShot A630-ammal. A kihajtható forgatható lcd nagy előny lenne.

[ Szerkesztve ]

elemlampa.blog.hu

(#18472) Studi válasza Stauffenberg (#18467) üzenetére


Studi
addikt

Különben is, éljen a G5! :D Ha valakinek kell, az aláírásomat ajánlom figyelmébe... :DDD

Újonnan már nem túl jó vétel a G3 sajnos, mert iszonyatosan zuhan az ára. A Panasonic G sorozatának nagyon gyors a fejlődése, öt év alatt 6 vázat hoztak ki, és mindegyikben volt jelentős előrelépés.

(#18473) jjeahh válasza d4d (#18471) üzenetére


jjeahh
nagyúr

állvány, szofbox gondolom kell ehhez, ha nincs...
gépek: olympus e-pl3, e-pm2, panasonic gf5...ha használt játszik, akkor [link] + e-p3, pana g3, g5...

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#18474) ccs2929 válasza d4d (#18471) üzenetére


ccs2929
senior tag

Esetleg, még, ha inkább a dslr-hez vonzódsz jobban, akkor vedd szemügyre a Sony Slt sorozatot is, mert annál is hibátlanul működik az lcd-ről való komponálás. Az A58 meg a keretedbe is belefér. :))

Flickr: http://goo.gl/V53ntj Ha korrekt volt az üzlet,akkor várom az értékelést!

(#18475) d4d válasza jjeahh (#18473) üzenetére


d4d
tag

Állvány van, nem túl komoly, de a célnak megfelel. A fehér háttérhez egy nagyobb kartonlapot használok a fényt pedig egy izmosabb (2500lm+) elemlámpa adja. Ez a "felszerelés" most megfelel, most csak a gépre koncentrálnék. Köszi a tippeket, megnézem őket. Annyit még hozzátennék, hogy a kinti távolabbi képeknél, jól jönne a nagyobb látószög és egy normálisabb videós képesség is hasznos lenne.

elemlampa.blog.hu

(#18476) d4d válasza ccs2929 (#18474) üzenetére


d4d
tag

Elsősorban a nagyságrendekkel jobb képminőséghez vonzódnék, úgyhogy mindegy hogy DSLR vagy MILC. Utóbbiak a kisebb méret és az egyszerűbb felépítés miatt valóban jobban tetszenek, de igazából ez nem olyan fontos szempont. Az A630 kezelését megszoktam, legtöbbet manuális módban használom, ehhez hasonló tudású gép kellene sokkal jobb minőségben. HDMI kimenet szintén nagyon jól jönne, hogy tv-re tudjam kötni. Utánanézek az ajánlott gépeknek, de ha van még valakinek tippje szívesen venném. (elsősorban új gép érdekel)

[ Szerkesztve ]

elemlampa.blog.hu

(#18477) d4d válasza d4d (#18476) üzenetére


d4d
tag

(RAW formátummal nem szívesen foglalkoznék, úgyhogy az is szempont, hogy tömörítésben jól teljesítsen)

elemlampa.blog.hu

(#18478) jjeahh válasza d4d (#18477) üzenetére


jjeahh
nagyúr

olympus :D

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#18479) d4d válasza jjeahh (#18478) üzenetére


d4d
tag

Nézem a PEN E-PM2-t, nem rossz, egy dolog így hirtelen "Időzítő van (2 vagy 12 mp)" ez kicsit karcsú, canonnál 0-10ig 1mp-es lépésekben állítható, utána 15-20-30mp is lehet még. Az időzítő is olyan funkció amit sokszor használok. Bár ha nagyon kell ezzel meg tudok barátkozni, ha a többi funkció rendben van.

14-42-es objektiv van hozzá, ez jó közelre is (akár 5-10cm) és kint nagyobb látószöget kapok mint a canonnál? ezen az van hogy 7.3-29.2mm 1:2.8-4.1

[ Szerkesztve ]

elemlampa.blog.hu

(#18480) jjeahh válasza d4d (#18479) üzenetére


jjeahh
nagyúr

elvileg igen, a canon max ekv. 35mm-t tud, oly kitobival ekv. 28mm-t

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#18481) negyedes


negyedes
addikt

kezdo fotosnak megeri megvenni egy Sony a700-at? :F

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#18482) Lassú Víz válasza negyedes (#18481) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Az attól függ mennyiért, milyen célra, milyen objektívvel, milyen állapotban? Több mint 6 éves technika, és azóta nagy fejlődés volt.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#18483) Wa2x_ válasza negyedes (#18481) üzenetére


Wa2x_
veterán

Nem egy mai darab szvsz.

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#18484) negyedes válasza Lassú Víz (#18482) üzenetére


negyedes
addikt

en is furcsan neztem, az arat sajna nem tudom, maga a vazat vette es hozza kulon egy sigma dc 18-200-as obit.

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#18485) ccs2929 válasza negyedes (#18484) üzenetére


ccs2929
senior tag

Szvsz. kezdetnek teljesen tökéletes, baromi jó dinamikájú, nem belépő váz, attól eltekintve, hogy nem mai darab, viszont nincs tele minden modern "okos" dologgal, meg lehet vele tanulni fotózni, feltéve, ha meg akar az illető, és nem csak kattogtatni akar vele, és nem azt várja el, hogy pl ilyen, vagy ilyen képek essenek ki a vázból :U

Flickr: http://goo.gl/V53ntj Ha korrekt volt az üzlet,akkor várom az értékelést!

(#18486) HollyBoni válasza ccs2929 (#18485) üzenetére


HollyBoni
veterán

Hát az első kép egy rakat sz*r, a második sem nagy durranás, ráadásul kicsit csúnya HDR felé hajlik. De mindkettő A700-al lett csinálva, szóval nem értem a dolgot. :F

[ Szerkesztve ]

(#18487) icezozo


icezozo
addikt

Sziasztok!
abban kérném a profik segítségét,hogy 2 éve használok egy D40X-et ( 9000expoval :) ) és szeretnék egy MILC ( kisebb mérete miatt ) gépet.
fontos az erős akksi , a optikai kereső ( már megszoktam azért ) és a beépített vakú.

Melyik típust tudnátok ajánlani?

Én a Nikon 1V1 néztem ki de ahhoz opcionális a vakú ;]

Segítséget előre is köszönöm!

http://qwankido.hu/

(#18488) HollyBoni válasza icezozo (#18487) üzenetére


HollyBoni
veterán

Ár? Használt vagy új?

MILCeken elektronikus kereső van, nem optikai. :P

50-55 körül most szokott menni G3 használtan, olcsó, jó, van kereső. Ne tévesszenek meg a képek, kicsi váz.

Nikon 1-et szerintem inkább ne. :N

[ Szerkesztve ]

(#18489) icezozo válasza HollyBoni (#18488) üzenetére


icezozo
addikt

igen . elektronikus van .( elnéztem )

megnézem a Pana G3-at

miért ne Nikont ?
( amióta fényképezek azóta csak Nikont használtam, úgy 23 éve és soha nem volt vele gondom )

Köszönöm a választ!

http://qwankido.hu/

(#18490) HollyBoni válasza icezozo (#18489) üzenetére


HollyBoni
veterán

Most én Nikon 1-ről beszélek, magával a Nikonnal nincs semmi bajom! Viszont 1-es szériára van vagy két obi, ha csak nem akarsz venni adaptert, és rárakni DSLR obikat, ami nagyobb mint maga a gép, és még jó nagy szorzó is van a kis szenzor miatt. A szenzor nem sokkal, de kisebb mint a m4/3 gépekben lévő.

[link] Olvasd át ezt is.

Viszont ha neked az tetszik és azt szeretnél venni, akkor szerintem felesleges másra rábeszélni. :)

[ Szerkesztve ]

(#18491) icezozo válasza HollyBoni (#18490) üzenetére


icezozo
addikt

a G3 kívül esetleg más alternatíva ?

( köszi elolvastam, hát igen.... :W )

http://qwankido.hu/

(#18492) HollyBoni válasza icezozo (#18491) üzenetére


HollyBoni
veterán

Mennyi a keret, használt vagy új? Ez nagyon fontos lenne.

(#18493) icezozo válasza HollyBoni (#18492) üzenetére


icezozo
addikt

jó használtba is 80-100között a határ.

http://qwankido.hu/

(#18494) HollyBoni válasza icezozo (#18493) üzenetére


HollyBoni
veterán

Hát akkor G3-G5. Igazán kis gépekre olcsón nem nagyon rakják rá a keresőt valamiért. Ott van pl a GX7, de az drága. Még olyan opció lehetne hogy veszel valamilyen kis Olympust vagy Panát, és utólag egy külön keresőt. De egy kereső használtan legalább 30-40.

(#18495) icezozo válasza HollyBoni (#18494) üzenetére


icezozo
addikt

Köszönöm a segítséget ! :R

http://qwankido.hu/

(#18496) ccs2929 válasza HollyBoni (#18486) üzenetére


ccs2929
senior tag

Valóban nem a legjobb példa képek, viszont ettől függetlenül tartom, hogy egy nagyon jó dinamikájú gép, és egy kompakt után bőven jó, megtanulni fényképezni, és nem arra írtam, hogy pl. egy slt A77-hez képest milyen fasza. De aki azt várja el bármilyen géptől, hogy áll-leejtős képek hullanak ki a gépből, mindenféle alap tudás, és utómunka nélkül, az csalódni fog, bármilyen profi gépet is vesz /hozzáteszem, nem biztos, hogy ilyen emberről van jelen esetben szó/. Az eredeti kérdés ezt nem taglalta, csak annyi volt, hogy "kezdo fotosnak megeri megvenni egy Sony a700-at?", erre mondom én, hogy igen, persze,de nem 120k-ért kitobival 100e expóval, mivel árról sem, és állapotról sem volt szó ezért szvsz. megérheti...... :U

[ Szerkesztve ]

Flickr: http://goo.gl/V53ntj Ha korrekt volt az üzlet,akkor várom az értékelést!

(#18497) Stauffenberg válasza HollyBoni (#18488) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

"MILCeken elektronikus kereső van, nem optikai."

Köhömm... Fujifilm X-Pro 1. :P Meg bár nem cserélhető objektíves, de sokaknál azt a szerepet tölti be mint egy MILC: Fujifilm X100/X100s. :)

Én inkább úgy mondanám, hogy az EVF jellemző ha van kereső, de lehet OVF-es gépet is találni ha valakinek mindenáron arra van szüksége.

(#18498) HollyBoni válasza Stauffenberg (#18497) üzenetére


HollyBoni
veterán

Télleg. :O

(#18499) schawo válasza Stauffenberg (#18497) üzenetére


schawo
titán

Köhömm... Fujifilm X-Pro 1 Mind az egy. Ja nem, mert ott van még a Leica M8, M9 család és az M240. Én nyertem (a hülye válasz versenyt) :P :P :P

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#18500) SDDS22


SDDS22
tag

Sziasztok!
Az utóbbi időben elkezdett érdekelni a fotózás, viszont egy tönkrement Canon PS A520 után már csak telefonjaimra hagyatkozhattam. Egyre többet gondolkozom egy gép vásárlásán, de úgy érzem egy újabb kompakt helyett inkább valami kezdő MILC (esetleg dSLR) vásárlása lenne célravezető. Elsősorban használtban gondolkodom, 50-60 ezerig, de jobb lenne ha minél olcsóbb lenne. Amire használnám:
-tájképek,
-amatőr makró(természet és tárgyak),
-család, haverok,
-épület (nappal és éjszaka egyaránt),
-jármű (autó, motor és vonat),
-és nagyon kezdő sport fotózás (rally, drift és gymkhana versenyek).
Komponálás szempontjából (nekem) szerencsés lenne egy kereső, de beérem az LCD-vel is (viszont az jó lenne ha minél fejlettebb lenne). Beépített vaku hiánya nem számít. Én a Samsung NX rendszer 100-as és 1000-es modelljeire gondoltam, illetve a Sony NEX 7-es, illetve a Panasonic G3-as vázai is tetszenek, de használt piacon ezekből nem túl nagy a választék.
Ebben kérném a segítségetek, amit előre is köszönök!
Üdv, Martin! :)

Huawei P30, Dell E7440

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.