Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18501) jjeahh válasza SDDS22 (#18500) üzenetére


jjeahh
nagyúr

milc-el jól járnál egész addig, amíg elkezdenél sportfotózni...a kontraszt alapú af erre nem valami jó :(

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#18502) Stauffenberg válasza SDDS22 (#18500) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Én meg egy VW Golfot akarok. Nincsenek nagy vágyak, csak a legmagassabb felszereltség, de nem kell a hetes, elég a hatos is. Lehetőleg 500-600 ezerből jöjjön ki. :)

Na legalább ennyire irreálisak az igények a költségvetés mellé. A használt fényképezőgép piac olyan mint a használt autóké, csak egy nullával kevesebb minden.

Ha sportot is akarsz fotózni, akkor DSLR kell neked. Meg a szerteágazó igények mellé megfelelő objektívek. Ez 50-60 ezerből nem jön ki. A duplájával már el lehetne indulni hobbi szinten. Vagy az igényekből kell faragni, vagy többet kivenni a perselyből.

(#18503) SDDS22 válasza Stauffenberg (#18502) üzenetére


SDDS22
tag

Sport nélkül ellennék, nem tudom így már nagyobb-e a lehetőség a megfelelő megtalálására.

Huawei P30, Dell E7440

(#18504) jjeahh válasza SDDS22 (#18503) üzenetére


jjeahh
nagyúr

akkor kezdetnek olympus e-pm1, e-pl1, e-p1, e-p2 max, panasonic g1, g2, gf1, gf2, gf3...kitben ha megúszod ennyiért örvendj + makróra, portréra manuál olcsóért...persze csak ha nem akarsz bogarakot, mozgó dolgokat makrózni...majd később pana 20mm fix esetleg, és állvány

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#18505) kulcsari


kulcsari
csendes tag

Sziasztok!

Egy kérdés! DSLR-re váltás előtt állok és mindenképp olyan gépet szeretnék amibe beépített fókuszmotor van. Tehát vigye az AF obikat is ne csak az AF-S-t. Mindenképp csak DX kell mert nem szeretnék túl sokat költeni!

A kérdés az lenne mit ajánlanátok?

Általában természetfotókat, portrékat kül és beltéren és táncelőadásokat koncerteket fotóznék. Biztosan szükségem lesz fényerős obikra majd de ezekből pl a 80-200 f2,8 az tetszik mert fele egy mostani 70-200 f2,8-nak. Tudom nincs benne stabi de az nem baj.

Szóval várom a válaszaitokat. Nagyságrendileg olyan 150-200k lenne a gépre!

[ Szerkesztve ]

(#18506) Wa2x_ válasza kulcsari (#18505) üzenetére


Wa2x_
veterán

Ha használt is jó, akkor D7000/7100 vagy D90/D300.

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#18507) kulcsari válasza Wa2x_ (#18506) üzenetére


kulcsari
csendes tag

Jó a használt, esetleg valami ismerős aki vissza adja az áfá-t és akkor lehet h lesz új! :D

Egyébként ezek azok amikben gondolkodtam, meg nézegettem is. :D

Az lenne a kérdés h ezek közül melyik? Hallottam most sokat a D7000 fókuszhibáról, a D7100 sztem drága. D90 az jó de kellene sztem a magas ISO és nem tudom mennyire zajosodik mondjuk 1600-on. És a D300 vagy a D300s? Azok gondolom jobban bírják az ISO emelést.

(#18508) Stauffenberg válasza kulcsari (#18507) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Ilyen szempontból szívás a D7000, mert egy fasza váz lenne, használtan kellemes áron vásárolhatnál garis példányt. Az AF hiba csak bizonyos objektívek mellett jelentkezik, szerintem térj be a Nikon topikba, ott már amúgy sem írták le elégszer, hogy mik az érintett objektívek. :D Hátha olyanok amikre kevésbé lenne szükséged (az AF-S 35mm f/1.8 biztosan köztük van).

(#18509) jjeahh válasza kulcsari (#18507) üzenetére


jjeahh
nagyúr

d7000 magas iso-ban sztem nagyon brutál, d90 meg csak jó lehet, mert elvileg a 60d-t lepipálja, amivel én iso3200-on is kattogtam a hétvégén, és zajszűrés nélkül, raw-ban is elfogadhatónak találtam a képét (már ami a zajt illeti :DDD )

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#18510) Larry303 válasza kulcsari (#18507) üzenetére


Larry303
addikt

ha kell a magasabb iso, akkor én inkább a 7xxx ben gondolkodnék...a 300ban semmikép...
d7k nál ha előre tudod melyik obikkal akarod használni akkor nem lesz gond -vagy lesz de akor nyilván nem veszed meg :)

https://www.flickr.com/photos/kocsisbalazs

(#18511) kulcsari válasza Larry303 (#18510) üzenetére


kulcsari
csendes tag

Utána nézek h mi az ami jó meg mi az ami nem de igazából majd valami f2,8-obi kell nekem valszeg a 80-200 mert az nem olyan drága mint a 70-200
Meg valami kisebb is az meg ha lesz rá keret akkor szintén valami f2,8 vagy egy 18-105

(#18512) Bandesz18


Bandesz18
tag

Szerintetek kezdőnek melyiket érdemesebb venni, egy Canon 600d 50mm/1,8 obival vagy Nikon d3100 18-105mm obival plusz pár tartozék. Nagyjából egy áron vannak. Tudom nem lehet összehasonlítani a két objektívet,de vhogy döntenem kéne.

(#18513) A Zéé válasza Bandesz18 (#18512) üzenetére


A Zéé
addikt

apsc-n egyetlen obinak egy 50-es szerintem nagyon speciális esetekben jó csak (kb akkor, ha csak portrézni szeretnél.). Ha ekvivalens 50mm lenne, az már kicsit más helyzet lenne. Ezzel szemben a 18-105 egy egészen elfogadható képű, szinte minden témára használható obi. Szóval ha csak ez a kettő közül lehetne választani, akkor én a Nikonra szavaznék.
Viszont leírhatnád a rászánt árat, és azt, hogy mit szeretnél fotózni, és hátha kapsz jobb tippeket is.

Just a simple Lineman...

(#18514) Bandesz18 válasza A Zéé (#18513) üzenetére


Bandesz18
tag

110-120e HUF. Emberek, tájkép, makró. Későbbiekben biztos vennék még obit. Még d5100-at néztem 18-105mm obival.

(#18515) zsoltee10 válasza Bandesz18 (#18512) üzenetére


zsoltee10
addikt

Nekem 600D van és használom 50 1.8 obival is, viszont beltérben már nagyon szűk az 50mm-es objektív, meg tájfotózásnál is. Mondjuk nem tudom mire kell, de ha a Canon mellett döntesz, akkor még mindenképp venned kell hozzá legalább egy 18-55 kitobjektívet 15-20k-ért. A Nikon ezzel a konfigurációval használhatóbb.

szerk: közben válaszoltál, 120-ért újan is megkapod a 600D-t 18-55 kitobival, és 20k körül találsz 50mm 1.8 obit.

[ Szerkesztve ]

(#18516) Bandesz18 válasza zsoltee10 (#18515) üzenetére


Bandesz18
tag

100 alatt tudnám most megvenni a 600d 50mm pakkot. Canonnak van hasonló tudású obija mint a nikonnak a 18-105mm?

(#18517) d4d


d4d
tag

Lenne most egy vadonatúj Olympus E-PL5 kit (14-42mm) kevesebb, mint 130e ftért. Van ettől jobb cucc (új gép) ilyen árban a MILC-ek között? (elsősorban képminőség tekintetében)

elemlampa.blog.hu

(#18518) zsoltee10 válasza Bandesz18 (#18516) üzenetére


zsoltee10
addikt

18-135 60-70k az aprón...

(#18519) Bandesz18 válasza zsoltee10 (#18518) üzenetére


Bandesz18
tag

Többször is olvastam, hogy nem a legjobb a minősége, sem összeszerelésben sem képminőségben. Volt már ilyen obid?

(#18520) whitehand


whitehand
senior tag

Sziasztok! Olyan gépet keresek amivel lehet természet fotózni, de főleg videózni, éjszakai is, távirányítós indítási lehetőséggel Nikon D5200 vs Canon D700? Vagy inkább már feljebb nézegessek? 500 ezerből meg szeretném úszni full felszereléssel tehát állvány, táska, távirányító, memkártya, pótaksi stb. Javaslatok?

(#18521) zsoltee10 válasza Bandesz18 (#18519) üzenetére


zsoltee10
addikt

nem volt, nekem csak a 18-55 kitobi és egy 50mm f1.8 van.

(#18522) jjeahh válasza Bandesz18 (#18519) üzenetére


jjeahh
nagyúr

pont nálam van egy, építési minőségre elég gáz sztem, de ha a 600d anyagát elfogadod...akkor az obié sem fog zavarni... :DDD zörgős is egy picit a nálam lévő darab, pedig kímélve van, és jpegben nem tom a váz mennyire korrigálja, de raw-ban nagyon vinyettál...ezt leszámítva rendben van a képminősége, nyitva is használom, csak annyira Ca-zik, amennyi még simán korrigálható, az élessége is elviselhető
viszont ha nem kell csúcs videó, én mindenképpen a d5100-ra szavaznék 18-105-el, majd mellé egy 50/F1.8

(#18520) whitehand: "de főleg videózni"
700d, magic lantern, pár manuál obi olcsóért, de mit értesz a természetfotózás alatt? 2km-re lévő oroszlánt kapnád le pl. lessátorból, vagy tájképek?

(#18517) d4d: ha nem fontos a módválasztó tárcsa, akkor e-pm2-őt sztem olcsóbban megkapod, ugyanaz a szenzor van benne

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#18523) MC Pite válasza whitehand (#18520) üzenetére


MC Pite
veterán

Természet kicsit pontosabban? Főleg videózni milyen jellegű videók, milyen kiegészítő felszerelésekkel? Családi/művészi, kis/nagy mélységélesség, állvány/mindenféle videós elem, beépített mikrofon/saját, autófókusz igény van-e/nincs, stb.
És éjszaka milyen (segéd)fénnyel?

Éjszakai felvételekre az erdőben (ha arra kell) sztem jobban jársz egy milc+kamera kombóval.

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#18524) d4d válasza jjeahh (#18522) üzenetére


d4d
tag

És mennyire fontos az a tárcsa? igazából a mostani gépen sem tekergetem (Powershot A630), 99%-ban manuálban van és csak a rekeszt meg a záridőt állítgatom. Ami elsőre fontosabb lenne az a kihajtható kijelző. De ha tényleg ugyanaz a szenzor, ugyanaz a képminőség és ebben nem tud semmivel többet a PL5 akkor átgondolom.

elemlampa.blog.hu

(#18525) jjeahh válasza d4d (#18524) üzenetére


jjeahh
nagyúr

ezt neked kell eldöntened...megszokás kérdése, nekem fontos, de nálam inkább beidegződés, ha megdobnának egy e-pm2-vel valszeg simán össze tudnék melegedni a programmód menüből állítgatására is...ami elég ritka amúgy, nálam az esetek 99,9%-ában "A" módban van :DDD
e-pm2-nek nincs kihajtható kijelzője sajnos...
szerk: talán még a cserélhető markolat a külömbség e-pl5 javára, meg az e-pm2 könnyebb valamivel

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#18526) d4d válasza jjeahh (#18525) üzenetére


d4d
tag

jó kihajtható, de mondjuk nem forgatható.. ha az lenne akkor nem biztos hogy gondolkodnék, így meg + 30-40ezert csak a kijelző meg a programtárcsa nem biztos hogy megéri, ha a képminőség ugyanaz. Semmi más különbség, butítás nincs? maga a gép minősége stb mind ugyanolyan?

elemlampa.blog.hu

(#18527) aDM|RaL^ válasza kacsento1 (#18047) üzenetére


aDM|RaL^
őstag

Sokáig használtam a200-at, és az meg az egyik kedvenc obim. Bitang dolgokat lehet vele összehozni.
Aztán egy 800km-es gyaloglás végén leejtettem a vázat, így 6 év boldog együttélés után elszállt a képstabi. :D

Azóta a58, mindenféle M42, konica lencséve.

Láttatok már fotópuskát SLT-re szerelve?:D 300 milis szovjet optika, puskaként, válltámasszal. Simán hozzá lehet vágni az a58hoz, és olyan képek jöttek ki, hogy jézus.

Összeraktam:

puska
puska

Aztán kimentünk fotózni.:DD

puska

[ Szerkesztve ]

http://www.flickr.com/photos/dmrl - http://dmrl.hu - Spectrum ZX 48k

(#18528) jjeahh válasza d4d (#18526) üzenetére


jjeahh
nagyúr

cserélhető markolat: e-pl5+
súly: e-pm2+
kihajtható kijelző: e-pl5+
módválasztó tárcsa: e-pl5+
ár: e-pm2+
képminőség: egykutya
építési minőség: e-pl5 bitang, e-pm2 nem tudom, de a mai olympus-oknál én a rossz építési-anyagminőségtől tartanék a legkevésbé :)

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#18529) d4d válasza jjeahh (#18528) üzenetére


d4d
tag

ebből a képminőség a lényeg, akkor még egy, érdemesebb a dupla kitet venni?

alap kit 14-42-vel, 92e ft, dupla +40-150mm, 127e ft

[ Szerkesztve ]

elemlampa.blog.hu

(#18530) ccs2929 válasza aDM|RaL^ (#18527) üzenetére


ccs2929
senior tag

Szép darab, gondolkodtam már én is egy ilyen beszerzésén..... a puskán amúgy lehet cserélni az obit, vagy csak a 300-as hozzá valót lehet rárakni :F ?
Nagyon kíváncsi lennék 1-2 vele készült képedre :)

Flickr: http://goo.gl/V53ntj Ha korrekt volt az üzlet,akkor várom az értékelést!

(#18531) jjeahh válasza d4d (#18529) üzenetére


jjeahh
nagyúr

attól függ mit szeretnél fotózni. ezeknek a kis vázaknak az igazi előnye penge kis fix-ekkel jön elő, mint a panasonic 20/1.7, olympus 45mm/1.8, vagy a nemrég bemutatott 25mm/1.8

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#18532) aDM|RaL^ válasza ccs2929 (#18530) üzenetére


aDM|RaL^
őstag

Csak a 300-as rakható rá. Viszont cserébe félelmetes. :D

küldtem privátban egy képet, hogy kb. mit lehet vele kihozni.

http://www.flickr.com/photos/dmrl - http://dmrl.hu - Spectrum ZX 48k

(#18533) MC Pite


MC Pite
veterán

A lövész sokkal érdekesebb sztem :D

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#18534) Bandesz18 válasza jjeahh (#18522) üzenetére


Bandesz18
tag

Csak nem találok elfogadható árú d5100-at a vonzáskörzetemben. Arra is gondoltam, hogy megveszem a d3100-at a 18-105mm obival aztán ha találok egy megfelelő d5100 vázat akkor lecserélem a d3100 vázat rá. Igazából amikor eldöntöttem, hogy dslr-t szeretnék mindenféleképpen 600d-t akartam, de most már nagyon elgondolkodtam a nikon-on is főleg, hogy sokan dícsérik a 18-105mm obit ami ár/érték arányban igen jó. Canon-nál még nem találtam ilyen kaliberű obit.

(#18535) ccs2929 válasza Bandesz18 (#18534) üzenetére


ccs2929
senior tag

Esetleg Sony? Az A58 18-55 obival újan is belefér a keretedbe 120k. Mondjuk ez az obi nem fed le akkorát, mint a 18-105 :N

Flickr: http://goo.gl/V53ntj Ha korrekt volt az üzlet,akkor várom az értékelést!

(#18536) Bandesz18 válasza ccs2929 (#18535) üzenetére


Bandesz18
tag

Mindenféleképpen Canon vagy Nikon gépet szeretnék.

(#18537) jjeahh válasza Bandesz18 (#18534) üzenetére


jjeahh
nagyúr

ha megveszed a d3100-at sztem fölösleges lecserélni a d5100-ra, akkor már lépj nagyobbat, viszont ha találsz elfogadható áron, akkor mindenképpen azt vedd sztem, már csak a szenzor miatt is

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#18538) erzol válasza d4d (#18526) üzenetére


erzol
őstag

Szia! Én pm1-ről váltottam(Ezt dupla kitben vettem.) egy pl5 vázra. (Mákom volt 85-ért vettem ~3000 expoval.) Mióta megvan mindig használom a kihajtható kijelzőt. Sokkal jobb és szokatlanabb nézőpontokat lehet komponálni vele.. A pm2-őt nem használtam, de a +2 programozható gomb is a pl5 mellett szól szvsz.
A módválasztó tárcsa tényleg csak megszokás kérdése én is 99,9%-ban A módban használom, így nekem nincs sok jelentősége, menüből is egyszerűen állítható, ha kell. A tapicska kijelző viszont mindkét esetben zseniális.

(#18539) Bandesz18 válasza jjeahh (#18522) üzenetére


Bandesz18
tag

Esetleg a canon 55-250 IS I vagy II-es obival nem volt dolgod? Mert most az is átfutott a fejembe, hogy választom a 600d-t az 50mm 1.8 obival amit eladok és beszerzek egy 18-55mm meg egy 55-250mm obit.

(#18540) jjeahh válasza Bandesz18 (#18539) üzenetére


jjeahh
nagyúr

azzal nem volt, de ha veszel egy fix 50-est azért kattogj vele párat, kevés ember van, aki egy fixet eladna sötét zummokért sztem :D igazából 3 féle embert ismerek: akinek sosem volt fix obija, de vágyik rá, akinek van zoomja is, fix obija is, illetve akinek csak fix obija van...szal ha veszel egy fixet számíts rá, hogy max mellé veszel egy 55-250-et, helyette nem :P
ha a keret megvan rá, én kezdőszettnek egy minél nagyobb átfogású zummot vennék (18-135, 18-105) + egy 50mm vagy 35mm fix-et, ezekkel bőven kitapasztalhatod, a későbbiekben hová-merre tovább ;)

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#18541) whitehand


whitehand
senior tag

Természet: vízpart, fogások, túrázás alkalmával. Videók horgászvideók a fogásról, fárasztásról, vízpartról éjszaka is. Ezért kéne a távirányítás. Hang külső mikivel főleg a saját miki nagyon szélzajos lenne.

(#18542) Stauffenberg válasza jjeahh (#18540) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Az ember addig fél a fix objektívektől amíg sosem használt ilyeneket. Meg kell találni azt az egy-két-három látószöget amit az ember általában használ és sosem lesz többé szüksége zoomokra. Amit nem tudok ekv. 35 és 90mm mellett lefotózni, azt nem is kell lefotóznom. Mások meg mást találnak hozzájuk illőnek.

Van az a helyzet, ahol tényleg kell a zoom, mert gyorsan történnek az események és nem akar az ember lemaradni az objektív csereberével és olcsóbb/kényelmesebb mint a dupla vázas felállás, de ez sokkal kisebb réteg, mint ahánynak tényleg szüksége van a zoomokra.

Én nem adnám a fixek kompaktságát, képminőségét és fényerejét egy zoomért sem.

(#18543) jjeahh válasza Stauffenberg (#18542) üzenetére


jjeahh
nagyúr

azért akad pár ember, pl. a tesóm, hogy cáfoljam önmagamat :DDD , akiket semmi nem érdekel, csak a kényelem..szal a tesónak is ha a kezébenyomom a cuccot automatik tekeri fel rá a zummot, oszt a fixek felőle meg is r*hadhatnak a tatyóban, mert nem hajlandó semmilyen kompromisszumot kötni...a zummot a stabival kitartja, ha meg nem, akkor vaku felcsap-és telibevillant, ülőhelyzetből mindent lefényképez... :DDD

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#18544) Stauffenberg válasza jjeahh (#18543) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Eltérő fogalmaink vannak a kényelemről. Nálam a kényelem nem egyenlő a lustasággal. A batár nagy zoomok helyett szívesebben cipelek 1-2 kompakt méretű fixet és ha ehhez a lábammal kel zoomolnom, akkor abból nem csinálok problémát.

(#18545) Bandesz18 válasza jjeahh (#18540) üzenetére


Bandesz18
tag

Persze,azért nem rögtön gondoltam,h eladnám a fix 50-est. Tuti jócskán kipróbálnám. Aztán lehet el se adnám. A 18-135mm obiról lemondtam azt nem vennék (annyi pénzből inkább az 55-250mm, jobb véleményeket olvasok róla)

(#18546) jjeahh válasza Bandesz18 (#18545) üzenetére


jjeahh
nagyúr

azért ez fura, mert ez a három obi mind teljesen másra való :DDD szal egyik sem helyettesíti a másikat, döntsd el, neked milyen gyútávok kellenek, és az alapján válassz...kezdőobinak a 18-135 is bőven megfelel, főleg, ha jpeg-ben kattognál, gondolom a váz a vinyettát korrigálja...sztem egyedül az anyagminősége ami elég gáz, de te amúgy is egy canon belépő vázat veszel alá, ami szintén kellemetlen műanyag feeling, szal, ha a váznál nem zavar, az obinál sem fog :N

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#18547) MC Pite válasza whitehand (#18541) üzenetére


MC Pite
veterán

a, fasza videó esetén 0 luxos kamerát vennék
b, jobb telefonnal, saját dupla zajszűrős mikrofonjával, segédfényével.

De ez én vagyok. DSLR-el körülményesnek tartom a videózást (átlagos szinten).

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#18548) HollyBoni válasza MC Pite (#18547) üzenetére


HollyBoni
veterán

Múltkor azt mondtad hogy egy GH1-el már jobb eredményt kapok mint egy közepes telefonnal. Tudsz mondani egy közepesnél jobb telefont? Mintavideókat szeretnék nézni, mert egyszerűen nem tudom elhinni hogy egy telefon megközelíti videóban a GH1-et, vagy akármilyen jobb videós DSLR-t, MILC-et.

[ Szerkesztve ]

(#18549) MC Pite válasza HollyBoni (#18548) üzenetére


MC Pite
veterán

Ácsi.
GH1 profi cucc jó kezekben, közel az öddéhez (utómunkázott eredményeket láttam, nem értek hozzá, de kb-ra így lövöm be).

A vesszőparipám az hogy átlag user kezébe nyomsz 2 kiló alatti csattogó kitet, nekiállnának a szokásos kirándulásos, családis, horgászos videóknak, de ezek _gyengébbre_ sikerülnek átlag user kezében kiegészítők és tervezés/készülés nélkül, mint egy normálisabb telefonnal (főként a Nokia Pureview vonalat, ill amiket ezekhez hasonlítanak, 3/4 galaxy, 4es ill 5ös alma amit ismerek - de több kollégám családi videóját láttam ami egész jóra sikerült, és 100k körüli készülékekkel készítették (sw stabi, fény, tűrhető bitráta).
Azokat is leírtam már miért sikerülnek ezek jellemzően jobban szerintem.

Saját tapasztalatból kiindulva (hogy ne az legyen hogy általánosítok, nézzünk csak engem) sw stabival is jobb a telefonom mint 5100 volt 18-105el kitartva (18-200VR-en olyan hangos a stabi, hogy videónál ki kell kapcsolni!), 2 mikrofonnal a zajszűrés is nagyságrendekkel jobb a telómmal, plusz nincs benne zoomolás -és ha működik mert elég fény van- a fókuszálás hangja sem a felvételben.
Igen, átlag user nem mf-ozni akar. Bár a CAF és HF között válthatok a telómon, ez sokszor tud hasznos lenni (bingaversenyek pl). És igen, beltéren is van af, sőt, sötétben is lehet akár videózni, elég erős a segédfény.
Speciel (veszteségmentes) korrekt zoomom van, de ami hozzá nem értőnek is elsőre fasza benne, ahogy az átmenetet megoldja. Sajna kiegészítő nélkül a legfinomabban járó zoommal sem tudtam elég szépen folyamatosan zoomolni. Néha viszek monopodot, van telós adapterem is, egész szépen kisimítja ha pl mozgok is felvétel közben.
Lusta vagyok videó utómunkához, így a szerkeszthetőséget és az alapból benne lévő geotag infót szeretem a telónál, igény esetén (buli, találkozó) egyből megy fel a yt-ra.

Sokkal 'simább', jobb hangú, végig af-es, sötétben is könnyen (kiegészítők nélkül) használhatóbb videót kapok a telómmal.
Tudom, hogy nem aknáztam ki minden lehetőséget a tükrösből, de átlag user átlagos helyzetben valószínű szintén nem fog rig-el, mikrofonnal, videófénnyel és mf-al foglalkozni szerintem. Hány kérdezőtől láttunk arra utalást hogy ilyeneket fog élete első dslr-je mellé kapásból venni a családi eseményekhez?

Vitatkozni azon hogy a felkészültebbek miből mit tudnak kihozni nincs értelme, a telefon nem arra való, elvérzik fél tucat telefon árából összerakható cuccal szemben.
Ha esetleg úgy értetted hogy alábecsülném a videózásra kihegyezett gépeket, akkor rosszul, nem arról írtam :R

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#18550) HollyBoni válasza MC Pite (#18549) üzenetére


HollyBoni
veterán

Ok értem. Amúgy ha elolvasod whitehand azt is írta hogy külső mikrofont használna, 500 ezer a keret, szóval lehet nem point and shoot stílusban szeretne videózni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.