Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18751) m3ss válasza Stauffenberg (#18749) üzenetére


m3ss
veterán

koszi. akkor ki kell probalnom egyet, kivancsi vagyok mennyire hasznalhatatlan az af...
egyre jobban tetszik ez nekem igy papiron, sztem veszek egy ilyet potvaznak. 35 usd-ert van hozza ef adapter, es 100 usd-ert mar vannak 22mm obik. relative nagy szenzor, ef lencseket viszi, canon vakukat is...videoban jo.
nem is ertem hogy nincs senkinek ilyen gepe innen, canon obipark melle nem tunik hulyesegnek...
engem az sem erdekel ha nem lesz hozza tobb obi...

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#18752) MC Pite válasza m3ss (#18751) üzenetére


MC Pite
veterán

Akkor meg százszor inkább egy használt X100.

schawo most írta le a másik indokot..

[ Módosította: crey ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#18753) Sygnus válasza HagaNRG (#18707) üzenetére


Sygnus
tag

Én még Vaterán vettem tőle egy led tv -t...aboszlút flottul ment minden...

@(#18748) Mikisys

Köszönöm, megnézem a cuccot akkor, aztán eldöntöm beleszeretek-e ... :)

(#18754) Stauffenberg válasza m3ss (#18751) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Én is ezerszer inkább vennék másodváznak egy Fujifilm X100-at*, főleg ha főleg csak a 22mm f/2 objektívvel lenne használva, az X100-on is egy ilyen van, talán még kicsit jobb is. Az már fényképezőgép. Annak sem világklasszis az AF rendszere, de az új FW azt is alaposan megdobta és biztosan lemossa a színről a nyomi EOS M-et, nem beszélve a fasza keresőről. Kezelésben is más, mondjuk nekem nincs bajom az érintőképernyővel, de az X100 a klasszikus iskolát követi.

*Aztán valójában egy Fujifilm X-A1 lett a másodvázam, mert van focus peaking és feladapterezek rá már meglévő manuális üvegeket, csak jöjjön meg a PK - FX adapterem.

Ha meg tényleg egy igazán potens cucc kell, használható CDAF mellett, arra egy Oly vagy Pana váz kell.

[ Szerkesztve ]

(#18755) xXxian


xXxian
senior tag

hej! offtopic, de ki az a természetfotós aki 650D-vel nyomja előtte meg tán 1000D-je volt?

Eladó ASUS RT-N53 Router (9k)

(#18756) Stauffenberg válasza xXxian (#18755) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Tippem szerint nem Máté Bence. :)

(#18757) HagaNRG


HagaNRG
őstag

MM-ben ma kipróbáltam a három lehetséges delikvenst:

Canon EOS 600- szimpatikus, ismerős darab, könnyen meg tudnám szokni.
Nikon D5100- elég drága, számomra valamiért sokkal komolyabb, masszívabb kinézetet mutató gép, sokkal szimpatikusabb az EOS-nál, de hihetetlenül ijesztő és idegen az egész menürendszer, kezelés, semmi nem az ismerős, megszokott helyen van rajta. (de lehet, hogy egy hét és nem lenne gond vele)
Sony A58- ez is nagyon szimpatikus, a Minolta után szinte semmilyen megszokást nem igényelt egy M-es módban való beállítás. 120k:) Az LCD-s kereső azért tényleg nem az igazi, az optikai keresővel szerelt D5100 sokkal kellemesebb, profibb benyomást keltett ehhez képest.
Másrészt lehet, hogy ez is csak megszokás kérdése.

Látatlanba pl. nagyon félek, hogy este, gyenge fényviszonyok miatt hogy tudnám a fókuszt beállítani az LCD-s keresőn keresztül...

Nem tudom, tényleg. Anyagilag nem akarok magamnak most hirtelen egy minimum 120 ezres pofont adni úgy, hogy valójában az is lehet, hogy egy 50 ezres jóféle Tamron 18-55 is nagyon nagy előrelépés lenne a Minoltámon.

Van olyan szervíz, ahol esetleg az autófókuszt megnézik nekem és ha valami nem okés vele, akkor beállítják?
(lehet, hogy csak a kitobjektívem törött fogaskereke miatt nem fókuszál szépen a gép, de lehet, hogy 9 év használat után simán ráférne egy szervíz. Vagy sokminden nincs egy ilyen gépen, amit szervízelni lehet, ha baja egyébként nincs?)

(#18758) torzo


torzo
Ármester

Minden tesztlaptól függetlenül melyiket ajánlanátok? D90 vagy D300. Gondolom, D300 vagy D300s mindegy, csak a video a különbség. Vagy van más is?

[ Szerkesztve ]

(#18759) MC Pite válasza torzo (#18758) üzenetére


MC Pite
veterán

Mi kell, profibb af és váz, vagy kicsit jobb képminőség? Nekem hasonló lóvéból még másabb prioritásom volt, így let 5100; azaz helyetted nem tudunk dönteni.

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#18760) Tin_Shield válasza HagaNRG (#18757) üzenetére


Tin_Shield
őstag

"de hihetetlenül ijesztő és idegen az egész menürendszer, kezelés, semmi nem az ismerős, megszokott helyen van rajta. (de lehet, hogy egy hét és nem lenne gond vele)"

ha nem is egy hét alatt - bár attól függ mennyit használod -, de viszonylag hamar meg lehet szokni bármelyik gyártó gépét. És ez arra is jó, hogy közben rájössz egyik gyártó menü/kezelhetőség megoldása sem tökéletes, de bármelyikkel együtt lehet élni (Canon-Nikon-Olympus-Panasonic tapasztalat)

"az optikai keresővel szerelt D5100 sokkal kellemesebb, profibb benyomást keltett ehhez képest.
Másrészt lehet, hogy ez is csak megszokás kérdése."

D5100 (vagy Canon xxxD) és profi kereső nagyon messze van egymástól, sötét és kicsi pentatükrös mindkettő. Ebben az kategóriában a Pentaxnak van teljes lefedettségű, normális nagyítású, világos pentaprizmás keresője.
Az EVF valóban megszokást igényel, de van olyan előnye amiért megéri, azt látod benne valós időben ami és ahogyan rögzítésre kerül (fehéregyensúly, expokorrekció, bebukás és/vagy kiégés stb)

"Látatlanba pl. nagyon félek, hogy este, gyenge fényviszonyok miatt hogy tudnám a fókuszt beállítani az LCD-s keresőn keresztül..."

Egyszerűbben mint az optikaival, itt ugyanis a sötét képet fel lehet erősíteni. Lehet zajosabb lesz, lehet kissé szaggatni fog, az is lehet átvált fekete-fehérre, de legalább látni fogsz benne, ellentétben az optikaival (persze egy fullfrém pentaprizmás kereső és egy f1.4-es objektív azért nem rossz). A manuál fókuszhoz a legtöbb EVF-es gépnél van segítség is, pl AF terület nagyítás, fókusz peaking.

(#18761) Stauffenberg válasza HagaNRG (#18757) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Az "LCD-s kereső" (szaknyelven EVF, vagy elektronikus kereső) az egyetlen a felsoroltak közül ami tud focus peakinget megjeleníteni, ami az eddig kitalált egyik legjobb segéd manuális fókuszhoz. Gyenge fényben ugyan csökken a hatékonysága, de a Nikon/Canon sötét, apró kukucskáin még ennyi segítséget sem kapsz.

(#18762) HagaNRG válasza Stauffenberg (#18761) üzenetére


HagaNRG
őstag

Köszi!

A focus peaking mi is gyakorlatilag?
Tehát ha jól veszem ki a szavaitokból, Canon/Nikon dominancia ide, vagy oda, egyáltalán nem kellene szégyenkeznem egy ilyen Sony A58-cal a kezemben.... (viszont ettől függetlenül egy lenézett bridge gépes amatőrnek tűnnék továbbra is, mert nem EOS feliratos nyakpántot lógatok a gépemről)

(#18763) HollyBoni válasza HagaNRG (#18762) üzenetére


HollyBoni
veterán

Aki akkora p*cs hogy a géped miatt lenéz az ne érdekeljen. Amúgy meg pl pont a Canon nem fejleszt semmit.

[ Szerkesztve ]

(#18764) MC Pite válasza HagaNRG (#18762) üzenetére


MC Pite
veterán

LMGFY: [Focus peaking]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#18765) Tin_Shield válasza HagaNRG (#18762) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Vegyél egy EOS feliratos nyakpántot, és rakd rá a nemeos gépre :)

(#18766) Stauffenberg válasza HagaNRG (#18762) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Én mondjuk pont az EOS xxxD tulajdonostól kapok agyvérzést aki éjszaka a Duna túloldaláról próbálja vakuval deríteni a Budai várat.

Az égvilágon semmit nem jelent a géped márkája. Sajnos viszont pont a Canon és a Nikon (ebben a sorrendben) a legnépszerűbbek és arányaiban és a népszerűség átka, hogy több fogalmatlan idióta rohangál velük. Ezt a gyártók is tudják, ezért nem nagyon érdekli őket, hogy a piacon elérhető legjobb teljesítményt zsúfolják ezekbe a belépő gépekbe, megveszik anélkül is azok akik nem értenek hozzá.

Ebben a topikban is egy év alatt megfordul egy tucat olyan kérdező aki elmondja az igényeit, kap rá néhány ajánlatot ami nem Canon meg Nikon, aztán közli, hogy elmegy megvenni a "NemCanonNikon" márkájú gépet, de végül mégis egy EOS-al jön haza, mert a médija márkban az eladó rábeszélte és talán győzködni sem kellett sokat... hiszen ez egy EOS, ezzel dolgozik a fotóriporterek 58%-ka.

[ Szerkesztve ]

(#18767) HagaNRG válasza Stauffenberg (#18766) üzenetére


HagaNRG
őstag

"hiszen ez egy EOS, ezzel dolgozik a fotóriporterek 58%-ka."

Hát nálam is ez a legzavaróbb háttértényező akkor, amikor 9 év KM tulajdnonlás után- nem véletlenül- még mindig maradnék a jól bevált vonalon és a Sonyt erőltetném. (de ugye bármelyik szakembert látom a tv-ben, akármilyen magazin fotózáson, bármin, ott mindig EOS-t látni. Bár az is igaz, hogy azok nem EOS 4-5-600 kezdetű gépek nyilván).

Én meg egyébként is afféle vagyok, aki akkor is Traubit iszik, ha mindenki más kólát...

(#18768) Stauffenberg válasza HagaNRG (#18767) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Na jó, de a TV-ben azok a cuccok professzionális eszközök, nem belépő gépek. De a vásárlók 90 százaléka úgy gondolkozik, mint te. Ha a profiknak jó a Canon, akkor neki is.

Na meg a többség egy ilyen eszköz megvásárlásánál nem szerszámot akar birtokba venni, hanem egy életérzést. Fotósnak akarja érezni magát, ehhez meg fontos, hogy azért kell a nagy méretű csattogó gép, hogy három háztömb távolságból is jelezze a "fotós vagyok" státuszt, na meg a Canon EOS nyakpát nagyon menő, az összes badass profi is azzal nyomja. :)

(#18769) jjeahh válasza Stauffenberg (#18768) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Én a 60d-ről levettem a nyakpántot, a púpján lévő logóra meg ment fekete szigszalag :DDD
az olympus-al meg feszítek, hogy "kapjátok be ilyen is van" de természetesen majdnem mindig lenéznek (amíg a képeket meg nem látják), és folyton rákérdeznek, hogy "ez digitális?" :) erre is menne szigszalag, csak a kis gép leragasztva még feltűnőbb, és fekete csík ezüst vázon nagyon ronda.
Viccet félretéve: nekem a dslr-ek közül már 6-7 éve folyamatosan valamelyik pentax modell a legszimpibb: a manuál obiktól nem idegenkedek, ovf-et csak akkor szeretem, ha szép nagy, és világos (pentaxba sosem kukucskáltam bele, de mindenki dicséri, és belépő canon-nikonokban még sosem láttam olyan keresőt, amit élvezettel használnék is...), megszokottnál sokszor masszívabb a felépítésük, és az újak tudtommal már sony szenzorosak is

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#18770) xXxian válasza jjeahh (#18769) üzenetére


xXxian
senior tag

+1 (Pentax)

S ezzel meglenne a Traubi (kár hogy már édesítőszerrel jön)-feeling is :)

Eladó ASUS RT-N53 Router (9k)

(#18771) schawo válasza xXxian (#18770) üzenetére


schawo
titán

kár hogy már édesítőszerrel jön
Azóta nem barátom.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#18772) xXxian válasza schawo (#18771) üzenetére


xXxian
senior tag

Én sem. megvan bennem a retro fíling, 100% hogy lenne itthon Márka, Traubi meg ilyenek - de nem így

Eladó ASUS RT-N53 Router (9k)

(#18773) MC Pite válasza jjeahh (#18769) üzenetére


MC Pite
veterán

Viccelsz? Imádom mikor több ismerős fujimat kézbe véve félve közli hogy filmessel nem tud fotózni ;]
Meg amúgy is nézik páran szemöldökráncolva hogy mi a fenét használ az az ember, és miért nem kijelzőről fotózik? :)

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#18774) m3ss válasza Stauffenberg (#18766) üzenetére


m3ss
veterán

nahjo, inkabb kitorlom a fel oldalas szosszenetet amit irtam, nem akarom megbantani a bortokos tarsasagot. de nehezemre esik elmenni ennyi hulyeseg mellett mint amik felbukkannak itt allando jelleggel..

pls probaljatok a kerdesre reagalni es nem a default fuji valaszt adni mindenre.
igaz nem indokoltam meg...de nem igazan masod, inkabb tartalekvazat akarok. vagy 20/30/40d-t nezek vagy eos m-et ha hasznalhato szukseg eseten az obijaimmal, vakukkal, vezerlokkel...tehat semmi fuji, emp1om5d..

schawo te probaltad az adapteres megoldast vagy csak hallottad hogy hasznalhatatlan? mert sok obirol irnak forumokon amikkel elvileg jol mukodik. pl: 16-35, 35, 17-40...

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#18775) xXxian válasza m3ss (#18774) üzenetére


xXxian
senior tag

Óóó...másodjára törlöd ki pár héten belül. Egyszer úgy elolvasnám! :)

Eladó ASUS RT-N53 Router (9k)

(#18776) BiriBum válasza Gravity1234 (#18734) üzenetére


BiriBum
őstag

Tovabbra is varnek azert tanacsot, javaslatot konkret viz alatti kompaktra amivel lehet szep kepet csinalni.

Ilyen kompakt nem létezik, egyiknek sem túl jó a képminősége. Talán az Olympus Tough TG-2. Persze horror áron van.

(#18777) Stauffenberg válasza m3ss (#18774) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Én az EF 70-300-at próbáltam adapterrel, az tetű lassú volt, főleg tele állásban. Teljesen függetlenül attól, hogy hol áll éppen a fókusz, visszaugrik a legközelebbi fókuszpontra és távolodva keresi az élességet. Ez mondjuk fázis érzékelők nélkül érthető lenne, de valójában nem érthető, mert az éppen zsigerből elvetett konkurencia mégis tudott intelligensebb CDAF algoritmust kidolgozni, ami bár szintén hajlamos arra, hogy kicsit tántorogva keresi a helyes irányt, de az EOS M-hez képest fénysebesség.

Sidenote: Az igazán DSLR-hez mérhető AF rendszerek idén kezdtek szivárogni, ezek PDAF/CDAF hibrid megoldások, gyorsak és nem totojáznak. Ilyen van a Fujifilm X-T1, Sony Alpha A6000 vázakban is amiktől most a szaksajtó ájuldozik éppen.

De ezt egyébként ki tudod próbálni a jelenlegi Canon vázadon is (nem tudom mit hajtasz jelenleg), kapcsold át LiveView módba és teszteld a fókuszálás sebességét ezekkel az objektívekkel. Megközelítőleg ugyan ezt kapod EOS M-en. Próbáld ki tele állásban, próbáld kevés fénynél, próbált nem elég kontrasztos témán. Az EOS M-nél nagyon csípem azt, hogy 1:1-ben belepréseltek egy DSLR-t, de nem csak a pozitívumokat vették át, hanem a negatívumokat is. Az EOS 70D kivételével az összes DSLR pocsék AF sebességet tud LiveView módban CDAF mellett.

"nem akarom megbantani a bortokos tarsasagot. de nehezemre esik elmenni ennyi hulyeseg mellett mint amik felbukkannak itt allando jelleggel.."

Nem kötelező segítségért jönni ha valójában csak önigazolásra vársz. Eldöntötted, hogy EOS M-et akarsz venni és mivel mi nem ajánljuk, mert ezerszer érettebb és jobb MILC-ek vannak még a piacon, ezért barmok vagyunk. De tényleg... miért jöttél konkrétan? Feltettél egy kérdést, válaszoltunk rá, ami szerinted baromság, mert nem az áll benne amit hallani akarsz. Ha zsigerből utálod a MILC-eket, akkor miért akarsz mégis venni egyet?

(#18778) scream


scream
veterán

Sziasztok!

Egy olyan kérdésem volna, hogy ~100ezres kategóriában melyiket érdemesebb venni fotózásra? :

- Nikon D3200 kit (18-55 VR)
- Nikon D5100 kit (18-55 VR)
- Nikon D5000 18-55 VR + Tamron 55-200
- Canon 1100D 18-55 IS + Tamron AF70-300
- Canon 30D EF 28-80 + EF-S 18-55 + MIR-1v 2.8/37 + HELIOS 44-2 2/58 + PENTACON auto 2.8/135

Egy Oly E-520-am volt ezelőtt, ami igazából rendben is volt, csak ami hiányzott : normális LiveView, több AF pont és ami a legjobban hiányzott az az AF segédfény.

(#18779) scream válasza scream (#18778) üzenetére


scream
veterán

Esetleg még :

Pentax K10D 18-55 + Sigma 70-300

(#18780) m3ss válasza Stauffenberg (#18777) üzenetére


m3ss
veterán

nem dontottem el h eos m-et akarok venni, de olyan gepet veszek amivel tudom hasznalni az obikat, vakukat ha veletlen elromlana a vazam...ami meg mindig eos m / vmi canon tukros.

nincs lv-m, nem tudom kiprobalni. viszont neten azt irjak hogy a 2.0.2 firmware ef obik fokuszalasara is hatassal volt...tobbek szerint kb ugyanolyan gyorsan fokuszal az ef-es obikkal, mint a 22mm-es sajat obijaval. masok szerint meg nem :D ugy latom ki kell ezt probalni valahol hogy kideruljon hasznalhato-e vagy sem.
egy ilyen videot talaltam...huntolgat azert, de nem tunik hasznalhatatlanul lassunak. persze attol fugg mire...

(#18778) babicsbalu sztem fujit.

[ Szerkesztve ]

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#18781) Gravity1234 válasza BiriBum (#18776) üzenetére


Gravity1234
tag

http://waterproof-camera-review.toptenreviews.com/
Talaltam egy ilyet.
Ezek is szarok?
Az aruk teljesen barati.

Ezt az Olyt amit irtal ami itt is szerepel?

Olympus OMD-EM5 + Mzuiko 12-40 Pro 2,8

(#18782) schawo válasza m3ss (#18780) üzenetére


schawo
titán

Ha ez neked autofókusz sebesség, akkor rendben van, ez elérhető egy fényerős fix-szel. Zoomokkal valamivel rosszabbra számíts. Most is többször másodpercekeig bohóckodik, aztán sunnyogva feladja. Én ennyi idő alatt, egy manuálist is befókuszálok, ehhez nekem nem kell AF.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#18783) schawo válasza Gravity1234 (#18781) üzenetére


schawo
titán

[link]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#18784) jjeahh válasza scream (#18778) üzenetére


jjeahh
nagyúr

miért csak ezek a kiválasztottak? attól függ neked mire kell, kell-e a tele tartomány, mennyire számít a váz komolyabb felépítése, esetleg fejlett szenzor...az ilyent mondjuk, amikor egy 30d-vel manuálokat hirdetnek nem nagyon értem..elég gáz lehet rajta használni, tudtommal lv-t sem tud

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#18785) m3ss válasza Gravity1234 (#18781) üzenetére


m3ss
veterán

miert nem veszel egy tokot az olymposhoz? ertelmes kepet akarsz loni akkor nagylatoszog, magasabb iso fog kelleni...nekem ilyen tokom volt 2+ evig, soha egy csepp viz nem volt benne. ha nem szakitod ki nem hiszem hogy gond lenne vele 1-2 m melysegben. a leuszas, lentmaradas, fokuszalas, kereso kukucskalas problemasabb lesz. ezert erdemes mf vegtelen, nagylatoszog, rekeszelni, isot emelni...meg jo buvarszemuveg.
vele keszult kepek.
de van dicapac dslr tok is 15e korul ha nem bizol az ilyenekben...

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#18786) Stauffenberg válasza m3ss (#18780) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

"huntolgat azert, de nem tunik hasznalhatatlanul lassunak. persze attol fugg mire..."

Huntolgat, meg a fókuszálások majdnem negyede eredménytelenül zárult, pedig ez még csak nem is sötét környezet. Én próbáltam már kevés fénynél, akkor még nagyobb arányban adta fel a küzdelmet. Mondjuk inkább így néz ki egy átlagos MILC AF teljesítménye. Vannak ennél valamivel lassabbak (nem hibrid AF rendszeres Fujifilmek), meg gyorsabbak (hibrid Fujik, jó pár Pana és Oly váz, Sony A6000, stb).

Én csak tényleg azt nem értem, hogy a nagy MILC fikázó eldönti, hogy MILC-et vesz, erre a piac legkiforratlanabb példányát szemeli ki. Nem értem. Oké, hogy vannak objektíveid amit rá tudsz adapterezni, de ha csak egy backup gép kell és nem számít a méret/tömeg, akkor inkább vegyél még egy tükröst.

Egyetlen esetben menthető még az EOS M, akkor ha videózni akarsz. Hozza a videós Canon tükrösök szintét minden téren (minőség, csatlakozók, stb). Mondjuk Magic Lantern (már) nincs rá, ők is feladták a harcot, nincs hivatalos ML támogatás már, mert a Canon maga is leszarja a rendszert, ezért megállt pre-alpha fázisban a fejlesztés.

"sztem fujit."

Igen azt. Mindenre Fujit, hiszen mi is ezt mondjuk állandóan. Mondjuk visszaolvashatsz és megnézheted, hogy eddig nagyjából mindenkit lebeszéltem a Fujifilm X-A1-ről aki ilyet akart venni, annak ellenére, hogy én személy szerint imádom. Eddig nem volt olyan kérdező akinek az igényeihez tényleg az illett volna. Akik ide szoktak írni azok közül csak Pitének és nekem van Fujifilm gépünk, én biztosan nem nagyon szoktam ajánlani őket (főleg a nagyon drága objektívek miatt), kivéve az X100/X100s-t annak aki eleve azzal jön, hogy egy ekv. 35mm körüli fixet használna a gépével és mást nem nagyon.

(#18787) Gravity1234 válasza m3ss (#18785) üzenetére


Gravity1234
tag

Neztem A Dicapac-ot, oszinten mondom elolvastam 50 reviewet, hozzaszolasokat nemzetkozi forumokon is, de nem erzem a nyugalmat hogy levigyem a fel millas gepemet a viz ala ebben, mert azt mindenhol mindenki kiemelte, hogy a sajat kezedben a sorsod, betartod e pontosan a lezarasi szabalyokat.
Egyszer kell csak figyelmetlennek lenni es buko minden, az elmeny is, a gep is, a kepek is.
Ma majdnem elmentem megvenni a tokot, az ara sem veszes, 110 - 130 dollar kozott mozog, de beszeltem egy volt fotos ismerosommel es egybol rossz peldat hozott, hogy neki bizony beazott benne a gepe egyszer.
Tudod, amikor ezt hallja az ember, meginog hogy bele tegye e a draga gepet, optikajat, minden felvetelet, vagy vegyek egy ilyen vizalati kompaktot 200-300 dollar korul es nincs para.

Amugy a kepeid nagyon otletesek, szepek, gratula.
Halszemet tetel fel, milyen lencsevel lotted oket?

Olympus OMD-EM5 + Mzuiko 12-40 Pro 2,8

(#18788) HollyBoni válasza Gravity1234 (#18787) üzenetére


HollyBoni
veterán

de beszeltem egy volt fotos ismerosommel es egybol rossz peldat hozott, hogy neki bizony beazott benne a gepe egyszer.

Mindenről lehet rossz példát hallani.

[ Szerkesztve ]

(#18789) schawo válasza Gravity1234 (#18787) üzenetére


schawo
titán

Vegyél bele a tokba egy használt mft-t 20-ért és a kecske is jól lakik és a káposzta is megmarad. A víz alatti kompakt is csak akkor bírja, ha gondosan végrehajtod a lezárási feladatokat.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#18790) Gravity1234 válasza schawo (#18789) üzenetére


Gravity1234
tag

Vagy az OMD-t rakom bele a DICAPAC-ba a 12-40, F2.8 lencsevel, vagy veszek egy ilyen viz alatti kompaktot.
Elozonel valoszinu nem leszek nyugodt, utobbinal igen.
Hogy viz alatt az amugy zsenialis OMD ezzel a fasza lencsevel a tokban mit tud, osszehaosnlitva ezekkel a fenti linken levo 2014 top vizalati kompaktokkal nem tudom.
Fosok ez van.....

Olympus OMD-EM5 + Mzuiko 12-40 Pro 2,8

(#18791) scream válasza jjeahh (#18784) üzenetére


scream
veterán

Azért csak azok, mert aprón ezek találtam ~100ezerig ami tetszett.

Vagy mit tudnál ajánlani? Igazából szeretnék portrézni is, tele sem hátrány, de a macro fontosabb, mert az jobban érdekel.

Csak az a bajom, hogy nem nagyon tudom, hogy milyet is lenne érdemes venni, ami előre lépés lenne Oly e-520hoz képest.

(#18792) m3ss válasza Gravity1234 (#18787) üzenetére


m3ss
veterán

melyik dicapac azott be neki? most keszulok azt venni..:)
mit lehet rosszul bezarni rajta? van rajta 3 csap. belerakom, elforditom. szerintem ha elkezd beazni, altalaban akkor is inkabb szivarogni fog a tomitesnel...attol meg nem lesz baja a gepnek remelhetoleg. de te tudod.

"Amugy a kepeid nagyon otletesek, szepek, gratula.
Halszemet tetel fel, milyen lencsevel lotted oket?"
koszi. eleje d70+18-55, tobbi meg d90+sigma10-20. kozel kell lenni a modelledhez viz alatt, nem jo a latotavolsag lent, azert is kell a nagylatoszog.

(#18790) Gravity1234 nem tudom hogy mit akarsz fotozni...de azt felejtsd el hogy lent majd vidaman fokuszalgatsz, komponalgatsz :N orulsz ha lentmaradsz vmeddig, ratapasztod a szemed a keresore (lv-bol semmit sem lattam) es telelovod a buffert. ezert is kell minel nagyobb latoszog, mf vegtelen, rekeszeles...

[ Szerkesztve ]

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#18793) Gravity1234 válasza m3ss (#18792) üzenetére


Gravity1234
tag

Nem tudom pontosan melyik modell volt, de o is azt mondta hogy nem az anyag volt gyenge hanem o hibazott valamiit, amikro mar 15x merulsz vele, lehet nem vagy annyira figyelmes.
Es ez a teny hogy mindig rajtad mulik odafigyeltel e, ugy csavartad, raktad, tetted, stb, azmindig log a fejed felett.
Es amig egy kompaktot rakok be 250 dollarert es tonkre megy, hat jaaj uhh, de nincs gaz. plusz az osszes tobbi kepem videom megvan, amit szarazfoldon lottem.
De ha a fel millas set-em azik el, azert az nem esik jol.
Nem a Dicapac minosegeben nem bizom, hanem a hibazasi lehetosegben aminek nagy ara van.

Tipikus snorkellezes, strandolas, amire kell.

[ Szerkesztve ]

Olympus OMD-EM5 + Mzuiko 12-40 Pro 2,8

(#18794) schawo válasza Gravity1234 (#18790) üzenetére


schawo
titán

Hogy viz alatt az amugy zsenialis OMD ezzel a fasza lencsevel a tokban mit tud, osszehaosnlitva ezekkel a fenti linken levo 2014 top vizalati kompaktokkal nem tudom.
Na ne má'. Bármelyik mft sokkal-sokkal jobb képet készít ezeknél a 1/2,3"-os légyfingszenzoros, játékobis masináknál, nem hogy az E-M5.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#18795) jjeahh válasza scream (#18791) üzenetére


jjeahh
nagyúr

dslr-ek ebben az árban nem tudom mik vannak, itt általában 60k a határ mindenkinek kb. aki használt cuccot keres, abban az árkategóriában valamennyire képben vagyok, de az nem tudom mennyire lenne neked előrelépés, szal majd a nálam okosabb kollégák megmondják a tutit ;)
milc-ekből ez absz. padóáron van, sztem minden szempontból előrelépés, 70-80k-ért sztem kitben is megkapod bontatlan dobozban is, újan...vagy esetleg egy ilyen :)

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#18796) BiriBum válasza schawo (#18794) üzenetére


BiriBum
őstag

Nekem az SX230HS is elég volt dicapac-kal. Én nem adnék 80 ezret egy vízalatti kompaktért. Kis kaliberű a lencséjük, fényerőtlen az optika, mert nem tudnak sok és viszonylag jó minőségű lencsét beletenni egy ilyen belső zoomos, zárt rendszerbe.

(#18797) HollyBoni válasza jjeahh (#18795) üzenetére


HollyBoni
veterán

[link]

Doesn't post to Hungary

Ez jó biznisz. :DDD

(#18798) jjeahh válasza HollyBoni (#18797) üzenetére


jjeahh
nagyúr

bocs, ezt innen nem láttam, ide elküldik :DDD akko' [link]

amúgy megrendeltem a hoya-t amit ajánlottál, kíváncsi vagyok, remélem tényleg jó ennyiért :)

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#18799) HollyBoni válasza jjeahh (#18798) üzenetére


HollyBoni
veterán

Már MO-n is van 45-ért váz amúgy, amiért nem kell sok postát fizetni, vagy még személyesen is át tudod venni.

[ Szerkesztve ]

(#18800) jjeahh válasza HollyBoni (#18799) üzenetére


jjeahh
nagyúr

ja, ha van, akkor természetesen érdemes MO-n venni ;) nálunk használtan talán drágábban mérik a dslr-eket, mint újan, mindenki jól akar járni, a milc-eknek meg a szele sem ért el idáig... :DDD

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.