Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18251) jjeahh válasza paramparya (#18250) üzenetére


jjeahh
nagyúr

azt már csak te tudod, mennyire van szükséged módválasztó tárcsára, kihajtható kijelzőre meg két zumm obira...én egy ilyen körútra mondjuk a kitobit vinném + legalább egy penge kis fixet. igaz az már valszeg túl lenne a kereten

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#18252) paramparya válasza jjeahh (#18251) üzenetére


paramparya
őstag

A kihajtható kijelzőt sosem használtam a nikonon, és a tárcsa is általában aperture priorityre volt állítva, szóval talán tényleg nem az a két legfontosabb dolog.
Viszont képminőségre és gyors beállíthatóságra szükségem lenne. Két éve egy pana gf1-et vittem el kölcsön egy nyaralásra, akkor elment a lelkesedésem a milcektől egy időre. :)

(#18253) Fujis2950


Fujis2950
tag

http://www.edigital.hu/Cserelheto_objektives_kompakt_(MILC)_fenykepezogep/Fujifilm_FinePix_X-A1_digitalis_fenykepezogep_kit_(16-50mm_objektivvel)_fekete-p369041.html
erről van valakinek konkrét tapasztalata?
köszi előre is...Csak kíváncsi vagyok

(#18254) jjeahh válasza paramparya (#18252) üzenetére


jjeahh
nagyúr

a gf1-ben jóval öregebb szenzor van, de amúgy nem rossz gép sztem, asszem a gf sorozatból az egyetlen komolyabb felépítésű gép... mi nem tetszett neked benne a képminőséget leszámítva?

(#18253) Fujis2950: Stauffenberg-nek asszem ilyen fuji-ja van

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#18255) paramparya válasza jjeahh (#18254) üzenetére


paramparya
őstag

Az rémlik, hogy kényelmetlen volt használni, talán az evf hiánya miatt is lehetett, és bármit bállítani rajta (iso, rekesz, ilyesmi) fájdalmas volt a nikonhoz képest. És amikor itthon megláttam, hogy az állóképek is fekvőek lettek, akkor ledobta az agyam a gépszíjat, hogy egy giroszkópot nem tudtak beletenni :D

(#18256) Stauffenberg válasza Fujis2950 (#18253) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Nekem van egy X-A1. Kérdezz itt vagy a Fujifilm X topikban.

(#18257) Fujis2950 válasza Stauffenberg (#18256) üzenetére


Fujis2950
tag

milyen gép? van valahol tesztje? a többi fuji milchez képest baráti áron van

(#18258) 98bja


98bja
senior tag

Nagyon tervezgetek egy D5100-at. Nézegettem amazonon és találtam egy ilyet:
http://www.amazon.com/gp/aw/d/B008O4T1HM?cache=1390763937&pi=AC_SX110_SY165_QL70#ref=mp_s_a_1_6
Valós lehet hogy ennyi pénzért 2 obit és memóriakártyát is adnak hozzá?

(#18259) Wa2x_ válasza 98bja (#18258) üzenetére


Wa2x_
veterán

Persze, + vám + ÁFA ~ 200e felett lenne mire ideér.

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#18260) Stauffenberg válasza Fujis2950 (#18257) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Magyar nyelven nem nagyon van teljes teszt (még, de akarok írni hamarosan). Az egyik Prohardver konkurensnél van X-M1 vs X-A1 összehasonlító. Az X-A1 ugyan az mint a nyolcvan rugóval drágább X-M1, csak az X-Trans színszűrő helyett hagyományosabb Bayer, de a lényegi különbség nagyon minimális és nem jobb egyik a másiknál.

A Fuji objektívek világklasszis darabok, de egy kicsit drágák (180-280k között változó).

Videóban nagy nulla az összes Fuji, de fotó minőségben kiváló.

Pontosan milyen gépet keresel? Eddigi kiszemeltek?

[ Szerkesztve ]

(#18261) jjeahh válasza paramparya (#18255) üzenetére


jjeahh
nagyúr

nem ismerem a panákat, de sztem csak azért lehetett kényelmetlen, mert nem volt időd összeszokni vele, vagy nem tom...a gf1 elég jól el van látva kezelőszervekkel. az oly-k menüje nagyon összetett, fülétől farkáig testreszabható, de talán pont ezért alaposan el is lehet tévedni benne :DDD szerencsére csak egyszer kell beállítgatni a cuccost, a fontosabb funkciók a gyorsmenüből elérhetőek, ami kb úgy néz ki, hogy megnyomod az "ok"-t oszt tekered az érzékenységet a tárcsával vagy bármi mást...rekesz állításhoz még a gyorsmenübe sem kell belelépni, szal nincs benne semmi fájdalmas...+itt még érintőkijelző is van.
az ösőreg e-p1-emben van giroszkóp, sőt amikor visszanézem a képeket, a gép forgatásával a képet is beforgatja, úgyhogy gondolom e-pm2-ben is van ilyen ficsőr, de ennek érdemes utánnajárni..a képminőségről annyit, hogy mft fronton az e-pm2-ben lévő szenzor az egyik legfejlettebb, ugyanez van az e-m5-ben is, de talán a gh3, meg e-m1-ben is.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#18262) Ipadipad


Ipadipad
tag

Ha választani kellene
Canon D600 vagy Sony SLT a58 ?
pár érvet kérnék szépen hogy miért az és mért nem az :)
kb 1 árban van mind2

L26bKz

(#18263) Fujis2950 válasza Stauffenberg (#18260) üzenetére


Fujis2950
tag

egyenlőre még a tervezési fázis van...milc, de dslr is szóba jöhet.
Mivel hobbi szinten fotózom, ezért max 150-160ig menék el árban. ( persze ez még változhat, nyáron tervezem a vásárlást.Addig még mehetnek le az árak, meg nyerhetek is a lottón)
De a realitások talaján maradva: Milcnél szóba jöhet a fuji x-a 1 ( Ed 159k ért adja), sony nex3n, olympus vagy pana valamelyik 3/4es rendszere...nikon 1-es nem nagyon jön be.
Dlsr: Sony a 58 nagyon tetszik 120körül lehet kapni.Canon eos 600 vagy a Nikon 5200 ami még szóba jöhet..
főleg fotózásra használnám.Épület , tájkép családi fotók...( rendezvény néha ill portré vagy csoportkép)
Néha makrózás.

(#18264) Stauffenberg válasza Fujis2950 (#18263) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Szerintem ezekre elég jó a Fujifilm bármelyik gépe, de az objektívpark bővítése nagyon drága mulatság. Ez a legfontosabb amivel számolni kell. Az ne tévesszen meg, hogy az X-A1 ilyen olcsó. Az egész Fujifilm X rendszer profiknak, haladóknak és műkedvelőknek szól. A kis pénzű amatőrök ritkán fizetnek ezer eurót egy objektívért. :) Az XF 56mm f/1.2 az egyik legjobb ár-érték arányú üveg a rendszerben, csak éppen 300k a rohadék. :)

(#18265) Fujis2950 válasza Stauffenberg (#18264) üzenetére


Fujis2950
tag

fujin kívül mit ajánlasz? ami nem horror árban van később sem?

(#18266) jjeahh válasza Fujis2950 (#18263) üzenetére


jjeahh
nagyúr

600d vs d5200? pl. 650d-ről meg d5100-ról szó sem lehet? :) szvsz ha a kis súly méret nem számít akkor maradj dslr fronton, kevésbé költséges fejleszteni rá

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#18267) paramparya válasza jjeahh (#18261) üzenetére


paramparya
őstag

Nekem is ez volt az első ilyen élményem, hogy nem forgatja be, talán csak analóg gépeknél láttam azon kívül ilyet. A jobbak még ott is beforgatják :DDD

Kezd szimpatikus lenni a e-pm2 most már, de az még mindig furcsa, hogy a samsung aps-c szenzoránál kisebb méretben tényleg tud-e annál jobb minőséget hozni, vagy legalább olyat. Majdnem duplája a felülete, az aps-cnek, annak már kéne számítani, még ha nem is csak a méret a lényeg.
Ezen kívül az olympusnak nagy előnye az rátehető evf, míg a samsungnál ott a wifi és a 2 év gari. :U

(#18268) Fujis2950 válasza jjeahh (#18266) üzenetére


Fujis2950
tag

dehogynem. árban simán. bár néha jobb a kisebb méret.néha a fuji S2950esem is nagy :D de a viccet félretéve, én is ezekre gondoltam, feltéve ha két éven belül nem bánom meg..Melyik mennyire rugalmas? árban hogy jövök ki jobban, és minőségben?

(#18269) jjeahh válasza paramparya (#18267) üzenetére


jjeahh
nagyúr

én a samsung cuccokat nagyon szeretem, de fényképezőgépet még mindig nem vennék tőlük :DDD
valós körülmények között fogalmam sincs hogy teljesítenek a samuk, dxo szerint az nx1100, nx300, e-pm2 képminőségre kb. egy kutya...

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#18270) Fujis2950 válasza jjeahh (#18269) üzenetére


Fujis2950
tag

állítólag a Samu nagyon mostohán kezeli a fotórészleget itthon. meg az obik ára se épp baráti. Itt van egy rakat Samu teszt, De ahogy nézem ennyiért inkább egy Dslr....
http://www.wikitech.hu/tesztek/foto-video/

[ Szerkesztve ]

(#18271) MC Pite válasza Stauffenberg (#18264) üzenetére


MC Pite
veterán

Nincsenek olcsó obik az X rendszerhez, tény. Viszont az obik faszák, aki egyébként is a fasza üveget venné, ilyen minőséghez képest jellemzően olcsók - inkább ezért a haladók gépe.

Viszont kintről, használt/bontott üvegeket nagyon baráti áron lehet venni most már. Főként lengyelek, olaszok jók az új árban, német, francia használtban, néha a britek is.
Akinek pálya az ebay, nézzen körbe; akinek nem, ne. Igen, dslrhez is lehet -nem gyári- üvegeket is kintről venni olcsón, de kisebb a különbség az itthoni árhoz képest (szinte semmi, és ott fókuszproblémák miatt célszerű vásárlás előtt tesztelni), és az átlag sigma/tamron üvegek messze nem ebben a ligában játszanak.
16-50, 18-55, 27, 35, 50-230 meglepően jó árban vannak az itthoni bolti árakhoz képest (van ami csak bontott, van ami használt).

És hibdrid af-el az is kiderül hogy a 60as nem is olyan komótos, harap az kevés fényél is a nagytesón - értsd 6400iso és 2,4 mellett is 1/20-1/30as záridő, párom sötét barna mackóban a fekete szintinél, a sötét haja takarja az arcának a nagyját; amivel most próbálkoztam. Itt azért huntol rendesen az egyesen, de tény, ettől illik több fényben fotózni/vagy a 35össel.

Fujis2950, adj pár támpontot. Most D5100 18-105-el, nyáron már lehet nem lesz újonnan. Ha a tükrösre nem akar az ember energiát fordítani vagy méretben nagy, most a Gf5 kit, Nex3 kit meg X-A1 ami szerintem megéri a pénzét újonnan. Más előnyökkel és tulajdonságokkal rendelkeznek, más obikínálattal.
Sőt, ha kitobinál nem akar többet az ember, a belépő tükrösökkel cicázik az X20 is.

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#18272) Stauffenberg válasza paramparya (#18267) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Dupla? Az APS-C és M4/3 között 30% a különbség. Elég messze van ez a duplától.

Pite: Nem is mondtam, hogy túlárazottak. Csak nincsenek a rendszerben a két XC üveget leszámítva olyanok amiket átlagos amatőröknek terveztek. Drágák, de cserébe Zeiss minőséget hoznak, közel sem Zeiss áron.

[ Szerkesztve ]

(#18273) paramparya válasza Stauffenberg (#18272) üzenetére


paramparya
őstag

Az APS-C 370mm2, az m4/3 225. ~65%-kal nagyobb.

(#18274) schawo válasza paramparya (#18273) üzenetére


schawo
titán

Igen, kábé 2/3 fé a különbség. De a Samu szenzora egy elég gyengén sikerült darab. Szóval a méretből adódó zaj-előny semmivé enyészik a technológiai különbségek miatt.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#18275) BennyRay


BennyRay
tag

Üdv Urak!

Kínban vagyok, mert édesapámnak kell gépet javasolnom, felsorolnám az eddig kiderült szempontokat, érdeklődöm, Neketek milyen gép ugrik be erről:

- mindenképp legyen kereső, EVF/OVF mindegy
- legyen kicsi, tükröst már nem szeretne cipelni (már a filmes tükrös is sokszor otthon maradt)
- legalább 1/1,7"-os szenzor, de inkább nagyobb
- ekv 24 mm előny, de mondjuk 28 mm-tól elfogadható, elvárt felső végről nem sikerült infót szereznem :) , de 100 mm felett biztos nem kell.
- nincs semmiféle felszerelése, amihez igazodni kellene, MFT annyiból előnyös, hogy nekem van néhány arra való obim, de mivel külön élek szüleimtől, ez nem fontos szempont.
- a keret nem fix, apukám valami jobbat szeretne, szigorúan magyar boltból, hivatalos garanciával, amit tönkremenetelig használ (egy "nem igazán friss" Sony V1-et cserél le :) )
- a cserélhető objektíves rendszerek ellen szól némileg, hogy szerintem "rá fog nőni" az általános alapobi, mellettük szól, hogy mindenképp olyat szeretne, ami előrelépés képminőségben az előzőhöz képest, különösen ISO-ban és dinamikában.

Nekem az alábbiak jutottak eszembe, mi jöhet még szóba?

- Pana GX7: az új 14-42-vel egész elfogadható a mérete
- NEX-6: nagyon szimpatikus méretre a 16-50-nel, gyakorlatban hogy vált be?
- Fuji XE1, Pana G6, Oly OMD: szerintem ezek már túl nagynak fogja mondani
- fix obis csúcskompaktok: nem ez az igény hiába gyönyörű a pl.: x100 keresője
- Pana LF1 - megnéztem, nem egy orgazmus a keresője :)
- Nikon 7800 - ez még nem fogtam kézbe, de az AF-et szídták a tesztekben
- Canon G16 - szégyen az a kereső

A fentieken kívül szerintetek milyen gépet lehet érdemes még megmutatnon neki?

A segítségeteket előre is köszönöm!

(#18276) jjeahh válasza BennyRay (#18275) üzenetére


jjeahh
nagyúr

használt gép esetleg oly pen+opcionális kereső nem játszik? vagy omd váz+kisebb obi?

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#18277) schawo válasza BennyRay (#18275) üzenetére


schawo
titán

Fuji XE1, Pana G6, Oly OMD: szerintem ezek már túl nagynak fogja mondani

Az E-M5, az X-E1 és a G5 is sokkal kisebb, mint a régi filmes gépek voltak.

A listára felveheted még a Samsung NX30-at (hamarosan kapható lesz). Kis méretben miatt a Nikon V2 is érdekes lehet.

Külső EVF hogy hangzik? Mondjuk egy Olympus XZ2 és egy VF4 kombinációja? Kitobis MFT képminőség, kicsit nagyobb zoomátfogás, sokkal kisebb méret és piac legjobb keresője.

Ezek közül bármelyik megeszi reggelire az öreg Sonyt képminőség tekintetében (ISO, dinamika egyaránt).

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#18278) paramparya válasza schawo (#18274) üzenetére


paramparya
őstag

Ezt jó tudni. Akkor ha jól látom kb a Nex-6 jöhetne még szóba, ha meg tudnám venni olcsóbban, (bár ott is érdekesen vannak összerakva a típusok kimaradt feature-öket nézve), vagy marad az Olympus.
Esetleg 200k-ig felmenve van más alternatíva, amivel érdemes foglalkozni?

(#18279) BennyRay válasza schawo (#18277) üzenetére


BennyRay
tag

Köszönöm, V2 jó ötlet, valamiért nem jutott eszembe :R

Külső EVF sajnos nem játszik, semmi csingilingi, apukám nem az a kütyüzős fajta. "Bekapcs -automatán lő - jpg másol, maximum forgat" a munkamenet :) Sajnos még ellentmondóak az elvárásai, mert a pm1 + 20/1,7-em mérete és a 6D-m keresője tetszik neki... szerencsére tudja, hogy ez így nem megy, de még nincsa abban a fázisban, hogy tudja, hol fog kompromisszumot kötni.

NEX-6 + 16-50, GX-7 + új 14-42, V2 10-30 max ISO1600ig mennyire tér el egymástól általános turistafotóknál végeredmény szempontjából max monitor méretben, esetleg 10*15 cm papírképen? (tudom, ez egy nagyon nem egzakt kérdés :) )

(#18280) BennyRay válasza jjeahh (#18276) üzenetére


BennyRay
tag

Használtat biztosan nem szeretne és külön keresőt sem, sajnos. Én is sajnáltam, hogy a pm2 + vf4 kombót kiejtette. OMD-vel az a fő gondom, hogy szvsz a 14-42 mögé felesleges, a 12-50 meg túl nagy. Az új, palacsinta 14-42 meg még sötét ló, és áprilisban szükség lesz a gépre, addigra vélhetően meg sem jelenik.

(#18281) jjeahh válasza BennyRay (#18279) üzenetére


jjeahh
nagyúr

há a v2 képét tesztfotók alapján kb. a régi szenzoros oly-k alá sorolnám be, ha a dof-ot nem nézzük...sztem mind a három cucc teljesen más világ

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#18282) schawo válasza BennyRay (#18280) üzenetére


schawo
titán

Nem a 14-42-re kell várni, hanem ott van az új Panasonic 12-32, ami egy nagyon penge üveg lett, amellett, hogy nagyon pici is.

A külső EVF-et egyszer kell rátenni, bekattan, és le se jön róla többet. És a 6D-vel összemérhető minőségű, sőt tkp jobb annál. (6D: 0,71x 97%, VF4: 0,74x 100%)

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#18283) BennyRay válasza schawo (#18282) üzenetére


BennyRay
tag

Az Oly vázon Pana obi kombónál melyik stab. működik? (ha jól látom a 12-32-n nincs stab. kapcsoló)

(#18284) schawo válasza BennyRay (#18283) üzenetére


schawo
titán

Az új vázakon már Olynak is van kapcsolója a stabhoz. Azt hiszem a PL5, PM2 és az M1 tudja menüből is kapcsolni a Pana stabit, de ez ellenőrzésre szorul. De minek, Olynak saját vázstabija van, ami ebben a tartományban jól működik. Csak a hosszú tele tartománnyal van gondja a 2-tengelyes stabiknak, az 5-tengelyes (E-M5, E-M1) meg minden létező objektívstabinál jobb.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#18285) BennyRay válasza jjeahh (#18281) üzenetére


BennyRay
tag

Alá? Hmm, akkor, lehet, hogy nem erőltetem, mert a 12-es Oly szenzor is ma már egy kompromisszumos darab. Mi a gyengébb? ISO, dinamika, vagy a 10-30? Elnézést a sok láma kérdésért, de igyekszem szűkíteni a szóbajöhető darabok körét, hogy ne kezelhetetlenül sok gépről kelljen tesztetket olvasgatnom és tesztképeket hasonlítgatnom.

(#18286) schawo válasza BennyRay (#18285) üzenetére


schawo
titán

ISO-ban kicsit gyengébb, amit kompenzál, hogy dinamikában jobb. Kábé a PM1 szintjét hozza. Ami még mindig mérföldekkel jobb a régi Sony V1-nél. ;)

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#18287) BennyRay válasza schawo (#18284) üzenetére


BennyRay
tag

Köszönöm! OMD + 12-32 is egy nagyon szimpatikus kombó! Persze az élet meg túl egyszerű lenne, ha GX7 + 12-32-t lehetne kitben kapni :W

(#18288) BennyRay válasza schawo (#18286) üzenetére


BennyRay
tag

Akkor mégsem esett ki a V2, nehogy csökkenjenek a versenyzők :)

Igen, nyilván nem az a szint, hogy egy tizenéves kompaktnál jobb legyen, hanem igyekszem apukámnak valóban jót ajánlani, mert tizenévig fogja használni. A pm1-hez viszonyítást köszönöm, mert a "jelentős" MFT tapasztalatom arra az egy vázra korlátozódik :)

(#18289) Lassú Víz válasza BennyRay (#18287) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Nézz rá az Olympus Stylus 1-re is! Nyilván nem lesz olyan jó mint az előbb felsorolt MILC-ek kis zoom átfogással, de a kérdés az, hogy elég jó-e a tervezett felhasználásra?

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#18290) Stauffenberg válasza BennyRay (#18288) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Szerintem egy Fujifilm X20-at is érdemes lenne szemügyre venni közelebbről. :) Főleg ha csak JPEG-ben fotóz. A Fujik messze földön híresek a mesés JPEG motorról.

(#18291) BennyRay válasza Lassú Víz (#18289) üzenetére


BennyRay
tag

Köszönöm, arra sem gondoltam, hogy már megjelent ! Újabb versenyző a listán :DDD Remélhetőleg MLaca hamar kirakja a tesztjét.

(#18292) zsolt734


zsolt734
tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni, mert futom a köröket, de csak nem tudok a célba érni.
Tehát, amiről szó van: fényképezés és fullHD videózás, kis méretű géppel, lakásban és szabad téren, többnyire babát, DSLR mellé, feleségnek. Ehhez lenne szükségem egy használt MILC-re kb. 60eFt-ig, kitobival (ekv. 30mm alatti kezdő - minimum 70mm vég gyújtótávolsággal - a megfogalmazásért elnézést!). Ti mit javasoltok? Hardveraprón van egy-két eladó gép ilyen árban, Ti melyiket vennétek?

Előre is köszönöm segítségeteket!

Üdv.:
Zsolt

(#18293) jjeahh válasza zsolt734 (#18292) üzenetére


jjeahh
nagyúr

oly e-pm1, e-pl3 asszem már tud fullHD-t, jó a jpeg motorja, de beltérre a sötét kitobi sztem jobb szenzorral is kevés lenne...itthon nem tudom, de ebay-en a pana g3 is hasonló árban megy

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#18294) BennyRay válasza Stauffenberg (#18290) üzenetére


BennyRay
tag

Bevallom, Fujikról kb nullát tudok, húznál szánkón? :) Mik az erősségei (az előbb említett jpg motoron túl), gyengeségei?

(#18295) Stauffenberg válasza jjeahh (#18293) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Az Olympusokból még a mai darabok is béna videót vesznek fel, de a régebbi Panasonicok is eléggé kókányak. Mondjuk egy olcsóbb camcorder szintjét hozzák (talán), de ha jó állókép és videó minőség egyszerre kell, akkor inkább egy Sony NEX gép, de ott sem mind arany ami fénylik, főleg a régebbiek közül. A Sony NEX-3N újonnan is 99k, itt lehet számítani rá, hogy a keret kicsi bővítésével már megcsíphető, de egy gyors kört futva nem nagyon találtam használtan.

(#18296) zsolt734 válasza Stauffenberg (#18295) üzenetére


zsolt734
tag

Ezeket találtam itt, a Hardveraprón:
Samsung NX200
Sony NEX C3
Sony NEX 5
Samsung NX1000
Panasonic G5 képek nélkül...
Panasonic GF3K

Szerintetek melyiket lenne érdemes megvenni? Én egy kicsit a Samu NX1000 felé hajlanék az ára és a személyes átvételi lehetőség miatt (Paks Pécsről nincs olyan messze).

(#18297) jjeahh válasza Stauffenberg (#18295) üzenetére


jjeahh
nagyúr

ja, tudom, de ettől még a kritériumoknak megfelel, nem? :D
avagy: "fényképezés és fullHD videózás, kis méretű géppel, lakásban és szabad téren, többnyire babát, DSLR mellé, feleségnek"

(#18296) zsolt734: g5 sztem, bár az már nem olyan pici

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#18298) -NRGyP-


-NRGyP-
tag

Sziasztok!

Régebb óta tervezem már, hogy lecserélem a majd 9 éves Panasonic FZ20 -at, ami nagyon jó szolgálatot teljesített eddig. A múlt hetemet nagyrészt azzal töltöttem, hogy ezt a topicot olvasgattam, egészen az egy évvel ezelőtti hozzászólásoktól napjainkig. Így kérdésem nem is igazán arra irányulna, hogy milyen gépet ajánlotok, hanem hogy kicsit megerősítsetek a döntésemben. Azt sikerült leszűrnöm, hogy a Nikon D5100 a jelenlegi sláger gép ár/érték arányban, illetve a Pentax K500, persze csak a DSLR kategóriát nézve. Azt is sikerült már kikövetkeztetnem, hogy nekem nem feltétlenül hiányzik majd a második vezérlőtárcsa, mert ha olyan helyzetbe kerülök, hogy a gép manuális beállításait kell alkalmaznom, lesz időm a menüben állítgatni, de erről később.

Eredeti tervem az volt, hogy beszerzek valami kisebb méretű MILC gépet, de amelyik rendszer tetszene az bőven meghaladja az én költségvetésemet (kb. 200K a plafon, pótakksival és valami gyors memóriakártyával, esetleg még valami táska ha a régim nem lesz jó). Az elmúlt napokban megfogdostam pár ilyen kisebb méretű tükör nélküli gépet, és bár nincs túl nagy kezem, de kényelmetlennek éreztem a fogásukat, a viszonylag nagy méretű FZ20 után. Valóban csábító a jóval kisebb méret, és a kis súly, de amennyire sikerült az árakról is tájékozódnom, egy olyan MILC+objektív kombó ami ugyan azt nyújtaná mint a kiszemelt összeállítás, jóval többe kerül. Nem beszélve arról, hogy egy olyan paraméterű optikának is jelentős mérete van, úgyhogy nem az a zsebben hordozható kategória lenne az sem.

És amiért ezt az egészet leírtam ide, az az, hogy megbizonyosodjak afelől, hogy ez az a váz+obi összeállítás amit itt már többen is ajánlottatok, vagy létezik másik típusú objektív ezekkel a tulajdonságokkal?

[link]

Próbáltam tájékozódni, megnéztem, hogy mit jelentenek a különböző jelölések, (ha jól vettem ki, akkor ez a VR változat a képstabilizátort jelöli), de biztosra szeretnék menni, ennyi pénz kiadása előtt.

Egyébként amire a gép kellene az most elsősorban egy Kínába való utazás lenne ami bár csak áprilisban esedékes, de addig jó lenne összeismerkedni az új szerzeménnyel. Utána főleg a tájfotózás lenne a felhasználási terület, és persze a családi események megörökítése, illetve reményeim szerint egy-két éven belül gyermekünk is születik, az ő mozzanatait is jó lenne rögzíteni. A régi vágyam pedig, hogy el szeretném sajátítani a csillagfotozás rejtelmeit is, amit jelenlegi gépemmel nem tudtam kivitelezni. Persze tisztában vagyok vele, hogy ahhoz még szükség lesz egy két kiegészítőre, esetleg másik optikára, de arra legkorábban majd csak nyáron kerülne sor úgy is.

Szerintem az elképzeléseimhez (és a pénztárcámat is figyelembe véve) a fentebb említett gép lenne a legmegfelelőbb, de ha esetleg mégis elsiklott a figyelmem valami felett amikről régebben már szó volt, kíváncsian várom észrevételeiteket, javaslataitokat. Valaki pont említette régebben, hogy a gyermeke fotózásához milyen kényelmetlen egy ilyen gép, és váltani szeretne erről, de azt hiszem, hogy ő is arra a következtetésre jutott, hogy elég költséges játék lenne egy hasonló paraméterekkel rendelkező MILC rendszer összeállítása. Majd ha mi már ott tartunk feleségemmel, majd beszerzek valami kisebb gépet egy pancake objektívvel, de ez már a jövő zenéje.

A hosszú irományért elnézéseteket kérem, és segítségetekért előre is köszönet!

(#18299) Stauffenberg válasza zsolt734 (#18296) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Elsőként azt kellene tisztázni, hogy milyen videós képességeket vártok el? Mert ha csak egy mezei camcorder kiváltása a cél, akkor szinte mindegy. Mondjuk a felsorolt Samsungokat annyira nem javasolnám, nem olyan jó a bennük lévő szenzor.

(#18291) BennyRay: Laca írt már az X20-ról tesztet. A gép maga jó, mondhatni a kompaktok császára (bár ezért a pozícióért elég komoly a harc a Sony RX100 II-vel, meg egy-két Pana/Olympus géppel). A benne lévő ekv. 28-113mm f/2.0-2.8 objektív elég jó, a szenzor nagyobb egy picit a csúcskompaktos átlagnál. Dinamikában szintén elég jól teljesít és a JPEG motor igazán Fujis (ami bók akar lenni). A benne lévő OVF jópofa, de közel sem 100% fedésű, mint egy EVF. Már a X10 is jó volt, az X20 meg egy lapáttal rátesz. Parci most mutogatja a Fujifilm X topikban a síelős fotóit (X10), de javaslom mellé Laca X20 tesztjét is.

(#18298) -NRGyP-: Bármelyik MILC rendszer sokkal (kevésbé sokkal vagy nagyon sokkal) drágább tud lenni ha már objektív bővüléssel is számolunk. Ha fontos, hogy relatíve olcsón vásárolhass később objektíveket, akkor a kiszemelt D5100 jó választás. Igen, ez a legtöbbször ajánlott váz + kitobjektív kombó és a VR valóban az optikai stabilizátort jelöli.

[ Szerkesztve ]

(#18300) -NRGyP- válasza Stauffenberg (#18299) üzenetére


-NRGyP-
tag

Köszönöm szépen a válaszodat, így már biztosan rányomok a "kosárba" gombra :)) .

Valóban érdemes visszaolvasgatni a témában, nagyon sok hasznos információval szolgáltatok már! A Ti tanácsaitok alapján sikerült kiderítenem, hogy nekem igazából mire is van szükségem, nagyon jó egy ilyen színvonalas és informatív topikra támaszkodni, még egyszer köszönet érte!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.