Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17451) Stauffenberg válasza Wa2x_ (#17450) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Már csak négy darab van, régen volt még egy pár, de az utóbbi években egyre kevesebbet foglalkoztam a rendszerrel, mert a K200D vázam mára teljesen elavult. Csak nagy ritkán veszem elő.

Amik még megvannak:

- 18-55mm
- 50-200mm
- M 50mm f/1.7
- Prinzflex 28mm f/2.8

Az első kettő sima kit objektív. A telét nem sűrűn használom, nem is kedvelem túlzottan, de amikor vettem akciósan +10k volt a dupla kit ára, ennyit megért. A Pentax-M 50mm f/1.7 egy manuális objektív, imádom a karakterét, gyártása szerint egy 1987-es darab és egy igazi mestermű. A Prinzflex meg egy kalap szar, már a hetvenes években is egy középszerű, olcsó darab volt. Nem is tudom hogyan került hozzám, szerintem egyszer félreütöttem az eBay-en, került nagyjából 3 euróba tokkal vonóval. :D Egy dologra jó: Mindenféle digitális utómunka nélkül funkcionál vintage filterként, igazi retró hatású lágy, rajzolattal, akkora CA-kat produkál, hogy a fél képernyőt beteríti, nem beszélve a hatalmas fodrokat vető lens flare-ről. :D Tiszta hetvenes évek. :)

(#17452) Wa2x_ válasza Stauffenberg (#17451) üzenetére


Wa2x_
veterán

- 50-200mm
- M 50mm f/1.7

Ezek érdekelnének majd, ha nem dupla kit obival veszem én is. A fix is, mindenképp akarok egyet, csak azt nem tudom, hogy 50/1.4 legyen vagy 50/1.7... :U Szted? Ne a magad javára dönts! ;]

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#17453) Stauffenberg válasza Wa2x_ (#17452) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Ki mondta, hogy eladom őket? ;]

Az M 50mm f/1.7 teljesen manuális, nincs sem rekesz, sem fókusz vezérlés. Nem tudom mit vagy kit akarsz fotózni, de a modern és AF-el rendelkező Pentax 50mm f/1.8 nem egy nagy kiadás (50k újonnan, használtan meg nem néztem még).

(#17454) Wa2x_ válasza Stauffenberg (#17453) üzenetére


Wa2x_
veterán

Az nem gond, hogy manual, bár ha jól tudom van olyan, ami a rekeszt átviszi, portrézáshoz kell, meg éjszakai fotózáshoz, meg minden félére, szépen mos, imádom! :D

[ Szerkesztve ]

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#17455) Stauffenberg válasza Wa2x_ (#17454) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

A Pentax-A jelű objektívek rekeszértéke vázról is vezérelhető ha az objektíven lévő rekeszgyűrűt "A" állásba fordítod. A Pentax-M objektívek viszont 100%-ban manuális vezérlésűek.

Egyébként egy ilyen Pentax-M 50mm f/1.7 beszerezhető használtan 10-20 ezer forint között, állapottól függően. A Pentax-A verzió már kicsit drágább, de őszintén szólva nekem teljesen mindegy, hogy a vázon tekerem a gombot a rekesz beállításához vagy az objektíven.

Ez egyébként a Pentax egyik nagy előnye, nagyon nagy múltja van a kiváló Asahi-Pentax üvegeknek és a K-bajonett már bő 50-60 éve szolgálatban van. Nyilván modernizálták időközben extra dolgokkal, de a legújabb Pentax vázakra is simán felrakhatsz egy 50 éves objektívet adapterek nélkül. Ezek a régi objektívek meg olcsón beszerezhetők. Érdemes azért teszteket olvasni róluk, nem mindegyik bánik el a modern, hatalmas felbontású szenzorokkal.

(#17456) Wa2x_ válasza Stauffenberg (#17455) üzenetére


Wa2x_
veterán

Köszi! :R

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#17457) schawo válasza Stauffenberg (#17449) üzenetére


schawo
titán

Felraksz rá egy Zoom H1 vagy H4 mikit, és röhögsz a csatlakozó hiányán.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#17458) Stauffenberg válasza schawo (#17457) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Szoktam is őket használni, de nem mindig a legpraktikusabb. Főleg mikor gyorsan kell dolgoznod az anyaggal, akkor nem mindig van időd összelőni a hangsávokat és sokkal praktikusabb ha rögtön a videó mellé tudod rögzíteni a hangot.

De olyan nagyon nem problémázom a mikrofon bemenet hiányán, mert tényleg megoldható külső felvevővel. Nagyobb gond inkább a Pentax videó minősége.

(#17459) tisvol válasza Stauffenberg (#17458) üzenetére


tisvol
aktív tag

Annyiszor elhangzott a k-500 videozási (nem) képessége. El tudnád mondani, hogy ez mit jelent, miben nyilvánul meg? Kb ez, ami a legjobban elgondolkodtat, bár biztosan csak azért mert ezt hallom ellenérvként a legtöbbet. Még ami lehet, hogy az elején zavarna az az, hogy nincs a keresőben fókuszpont visszajelzés. Bár ez minden bizonnyal csak megszokás kérdése.

Üdv:T.

(#17460) Stauffenberg válasza tisvol (#17459) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Túl erős a tömörítés foka, sok részlet elveszik és ennek tetejébe még a dinamika is szűkebb a konkurencia (Canon, Nikon, Sony, Panasonic) szintén tömörített anyagaihoz képest. Egyszerűen rosszul van hangolva.

"nincs a keresőben fókuszpont visszajelzés"

Tudtommal van, csak nem a kiválasztott fókuszpont villan fel, hanem egy dedikált indikátor (használd a keresőt, volt erről szó párszor a topikban). De itt a tévedés jogát fenntartom, amikor én kipróbáltam a vázat, akkor nekem fel sem tűnt, hogy valami hiányzik, így ezt konkrétan nem figyeltem meg.

[ Szerkesztve ]

(#17461) Noddy


Noddy
senior tag

Szerintetek melyikbe érdemes beruházni?

Olympus E-PL3
Olympus E-PM1
Pentax Q10

Hobbi fotózás a cél. Beltér, kültér, éjszakai képek.

Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

(#17462) jjeahh válasza Noddy (#17461) üzenetére


jjeahh
nagyúr

beltér-éjszakai képek...na ezek a vázak pont ebben nem jeleskednek, de a három hözül talán az e-pl3

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#17463) Stauffenberg válasza Noddy (#17461) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

A három közül E-PL3, de ezekhez az igényekhez mindegyik sovány lesz vagy jobban mondva kompromisszumos.

(#17464) Noddy válasza Stauffenberg (#17463) üzenetére


Noddy
senior tag

Köszönöm a válaszokat. Akkor ezek szerinte egy több funkciós kompakt vagy bridge géppel jobban járnék? Azt gondoltam, hogy lépnék egy szintet a hobbifotózás terén, de akkor ne a MILC legyen a következő szint?

Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

(#17465) Stauffenberg válasza Noddy (#17464) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Nem járnál jobban egy bridge vagy kompakt géppel sem ha arra is csak ennyi pénzt szánsz. Nem a MILC kategóriával van baj, hanem az árkategóriával. Kevés pénzből szeretnél olyat elérni ami kicsit magasabbról indul.

Például a Sony NEX-3N már jól tűri a magasabb érzékenységi tartományokat, de az már 110k pénzbe fáj.

(#17466) Noddy válasza Stauffenberg (#17465) üzenetére


Noddy
senior tag

Köszönöm.

Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

(#17467) jjeahh válasza Noddy (#17466) üzenetére


jjeahh
nagyúr

esetleg ha használt is játszik, akkor már más tészta :)

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#17468) Stauffenberg válasza Noddy (#17466) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Egyébként nem lehetetlen ezeket a gépeket éjszaka használni, elvégre néhány éve még itt sem tartott a technológia és mégis születtek jó éjszakai fotók, csak egy kicsit több megkötéssel vagy kényelmetlenséggel jár. Használhatsz állványt, vakut, fényerősebb objektívet.

(#17469) Noddy válasza Stauffenberg (#17468) üzenetére


Noddy
senior tag

Annyira ismerem az éjszakai fotózást, hogy nem kézből, 6000-es iso-val fogok fotózni :)

Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

(#17470) HollyBoni válasza Noddy (#17469) üzenetére


HollyBoni
veterán

Több perces hosszú expókat szeretnél, csillagfotók, stb?

[ Szerkesztve ]

(#17471) Noddy válasza HollyBoni (#17470) üzenetére


Noddy
senior tag

Esti városkép, panoráma, holdfényes táj, villám vadászat. Csillagfotók szerintem nem mennek ezzel a fajta géppel.
De ez csak egy szűk terület, elsősorban nappali fényképezés kell, ez csak kuriózum, nem ez a célterület.

[ Szerkesztve ]

Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

(#17472) HollyBoni válasza Noddy (#17471) üzenetére


HollyBoni
veterán

Esti városkép, panoráma simán megy fényerős obi nélkül, holdfényes táj, villám vadászat nehezebb. Ha pl kis fényszennyezettségű helyen szeretnél holdfényes tájat fotózni éjszaka, akkor ott lesznek problémák olcsó gépeknél. Mondjuk ha veszel egy távkioldót és több percig exponálsz ISO 100-on akkor használható lesz(így sem a legjobb), csak akkor a csillagok ívet húznak. Villámvadászathoz mi kell, magas ISO, rövid záridő? Abban sem fog remekelni.

Persze ha nem ez a célterület akkor nyugodtan megveheted, de ehhez azért drágább gép + obi kombó kell.

[ Szerkesztve ]

(#17473) Byk01 válasza HollyBoni (#17472) üzenetére


Byk01
senior tag

Én pont fordítva tudtam a villámvadászatot. Nyitva tartod a zárat, és ha jön közben egy villám, akkor az jól fog látszani az erős fénye miatt (majdnem fényerejét írtam, de abból még baj lett volna).
Rövid záridővel hogy akarod elkapni a villámot?

"Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

(#17474) Stauffenberg válasza Byk01 (#17473) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Villanásra aktiválódó kioldóval. Házilag is megépíthető, de rendelhető is. Úgy működik, mint a vakuk, amik egy másik vaku vezérlő villantására lépnek működésbe. Fénysebességgel működik! :P Csak ne legyen túl nagy a shutter lag.

(#17475) schawo válasza HollyBoni (#17472) üzenetére


schawo
titán

Villámvadászathoz alacsony iso és szűk rekesz kell, hogy minél tovább nyitva lehessen a zár expozíció nélkül.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#17476) HollyBoni válasza Byk01 (#17473) üzenetére


HollyBoni
veterán

Lehet így kell, én is írtam hogy nem tudom pontosan.

Ezek a régi MFT szenzorok akkor sem jók ebben az éjszakai hosszú expós dolgokban. Itt egy saját gép, GH1-el készült: [link]

ISO 100, 256 másodperc. Szerintem nem valami jó, talaj brutál zajos. RAW-ből feldoglozott kép.

(#17477) Noddy válasza HollyBoni (#17476) üzenetére


Noddy
senior tag

Nekem ez a képminőség megfelel, bár tényleg zajos, esetleg képösszegzéssel biztos lehet finomítani.
A villámvadászatot korábban egy egyszerű kompakttal 16 másodperces expóval csináltam és egy egy front betöréskor készültek jó képek.

Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

(#17478) Byk01 válasza Stauffenberg (#17474) üzenetére


Byk01
senior tag

Ha csak úgy nem :D

"Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

(#17479) Lassú Víz válasza HollyBoni (#17476) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Ennél azért sikerült jobbat elérni E-P1-gyel. Harmincvalahány 2 perces expo + dark frame. Az egyetlen gond az volt, hogy az expozíciók között volt 3-5 másodperc és fasza szaggatott vonalat rajzoltak a csillagok :D A végére abban megegyeztünk a géppel, hogy a star trail-t egyikünk sem szereti.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#17480) Vizinyenyec


Vizinyenyec
aktív tag

Sziasztok!

Szeretném megvenni az első DSLR gépemet. A nikon D3200 és D5200 az amit kinéztem így elsőre, de nem tudom eldönteni melyikkel járnék jobban. Megéri a D5200 azt a plusz 100k-t? A későbbiekben egy jobb objektívvel melyikből hozhatok ki többet?

Üdv: Joey

(#17481) jjeahh válasza Vizinyenyec (#17480) üzenetére


jjeahh
nagyúr

sztem arany középút: d5100 :DDD

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#17482) A Zéé válasza Vizinyenyec (#17480) üzenetére


A Zéé
addikt

szenzorban közel azonosak, ugyanolyan objektívekkel is közel azonos eredményt adnak.
A D5200 fókuszrendszere más, de pl a d7000-ben ugyanaz a fókuszrendszer van, ami pár obival nem szeret együttműködni (35/1.8, 16-85 VR), nem tudom ez mennyire változott. Nagy merítés nincs a D5200-ból, talán 1 usernek van a fórumra járók közül. 100k-t én biztos nem fizetnék érte pluszba.

Just a simple Lineman...

(#17483) Vizinyenyec válasza jjeahh (#17481) üzenetére


Vizinyenyec
aktív tag

E volt a 3. lehetőség. A d3200 a jobb proci miatt gondoltam, de sajnos az ahogy olvasgatom nekem kicsi lenne méretben. Ezért gondoltam a 5200-ra. Esetleg 5100-ra. Főleg természet fotózásra használnám, ha már belejöttem pedig makrózni is szeretnék. Ennek fényében Ti melyik gépet ajánlanátok? Ha netán van Canonban hasonló áron jobb az is érdekelne.

[ Szerkesztve ]

(#17484) Stauffenberg válasza Vizinyenyec (#17483) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

És mégis mi köze van a procinak a fényképek minőségéhez? :D Az objektív és szenzor minőségén kívül a feldolgozó algoritmus számít leginkább. A jobb proci legfeljebb a feldolgozás idejét gyorsítja. Namármost a D3200 tud elkészíteni egy másodperc alatt 4 fotót, míg a D5200 5 fotót. Ez nem egy eszeveszett gyorsulás.

Azért a D5200-nak vannak előnyei, kérdés, hogy ki tudod vagy ki akarod-e használni. Jobb AF rendszer (D3200: 11 fókuszpont, ebből 1 cross-type, míg a D5200 már 39 fókuszpontot tud és ebből 9 cross-type). Továbbá a D5200 jobb videóban (1080p/60p).

Egyébként képminőségben nagyon hasonlók. Te tudod, hogy a felsoroltak érnek-e annyit amennyit.

A D5100 is jó választás lehet ha fontos a kihajtható kijelző, egyébként a felbontást leszámítva szinte ugyan olyan mint a D3200. A méret problémát meg nem értem, ezek kb ugyan akkorák.

(#17485) neevous válasza HollyBoni (#17476) üzenetére


neevous
tag

A GH1-ben teljesen más szenzor van, mint a PL3-ban például. A GH1, GH2, G3, G5, G6 nem olyan combos hosszúexpóban, a többivel nincs baj. :)

https://www.flickr.com/photos/david_papp/

(#17486) m3ss


m3ss
veterán

ismerosom akar gepet venni. lehet d3200/5100 helyett vmi kicsit vesz. epm1 14-42+40-150 110e mediamarktban. ez meger ennyit?
amugy sarki fenyt akar svedorszagban fotozni, persze mondtam neki ezzel nehez lesz :) de kesobb neki elony ha kicsi a fenykepezo..

[ Szerkesztve ]

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#17487) jjeahh válasza m3ss (#17486) üzenetére


jjeahh
nagyúr

a szenzora még a régi, sajna iso 800-nál gyenge fényben már nagyon zajos...ha ez nem gond...
na meg kezelőszervek kb nulla, ez ilyen célozz-lőj cucc
szerk: ha már ennyit szán rá oly e-pm2 szimpla kitben jobb választás lehet, jobban meg lehet markolni, van taccsscreen, és mai napig a legkomolyabb mft szenzor van benne

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#17488) Lassú Víz válasza m3ss (#17486) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Nem venném meg. Vagy helyette egy csúcskompakt és akkor tényleg a méret volt a fontos, vagy gyűjtenék még mellé és egy jobban kezelhető keresős MFT vagy APS-C MILC.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#17489) Stauffenberg válasza m3ss (#17486) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Sarki fényhez (és más csillagászati fotóhoz) jól jöhet egy UWA objektív, amiből finoman szólva sincs eleresztve az m4/3 rendszer. Kivéve ha nem gond a halszem. Ráadásul ez a szett ekv. 28mm-ről indul.

Szerintem nem gáz ha MILC, de én is az APS-C formátumot jelölném meg minimumként (plusz jól jön a belenagyítás + focus peaking a végtelen megtalálásához, valaki nemrég a Sony NEX topikban méltatta a rendszert csillagfotó esetén, vele érdemes konzultálni).

(#17490) jjeahh válasza Stauffenberg (#17489) üzenetére


jjeahh
nagyúr

nex nagylátó asszem ez van: 10-18mm f/4 OSS
mft nagylátó: panasonic 7-14, olympus 9-18

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#17491) Stauffenberg válasza jjeahh (#17490) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Az az E-bajonettes NEX UWA zoom elég drága, hát még a Panasonic, de a Samyang fixek (vagy a régi manuálisok) már sokkal barátibb áron mennek. De végül is mindegy, a vásárlónak kell tudnia, hogy mennyire fontos neki a tényleg igazán nagylátó és azok megfizethetősége.

(#17492) jjeahh válasza Stauffenberg (#17491) üzenetére


jjeahh
nagyúr

tényleg, van samyang uwa? régi manu-t nem láttam...az egyetlen amiről tudok manuál téren, a fix kowa 8.5mm T/3.0 múvi üveg mft-re, de ki tudja mikor lesz kapható, és mennyiért, milyen képminőséggel...

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#17493) Stauffenberg válasza jjeahh (#17492) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Most jön majd nemsokára a Samyang 10mm f/2.8 szinte minden rendszerre. Nyilván ez APS-C vagy felette jelent tényleg nagy látószöget.

Én mondjuk a Samyang 35mm f/1.4-et kedvelem FF vázon. Kellemes vignettálás (már aki szereti), kellemes kontraszt. Szerethető a karaktere. Csak hát nehéz egy FF DSLR-en a keresőben jól belőni a fókuszt mindenféle segédlet nélkül. De egy Sony A7/A7r mellé alapkellék lesz szerintem. :)

(#17494) pook20


pook20
aktív tag

Sziasztok!

a következő ügyben érdeklődök nálam sokkal okosabbaktól :D

szeretnék venni egy fényképező gépet max 120000 ft-ért
volt a nagyon régi kompakt gép/ hmmm 5 évet bírt ki mellettem mire elhalálozott......./
és az helyére szeretnénk venni egyet!
mire kellene?

eleinte /míg ki nem tapasztaljuk a gépet/ kutyák tájkép erdő fényképezésére/
később már esti - mondjuk égbolt vagy sötétben kivilágított templom vár stb-fényképezésére illetve makro fényképeket is készítenénk vele!

nekem nagyon tetszik a nikon d3200-as gép / 18-55 VR Kit-el pont belefér a keretbe!/
de a ti véleményetekre/tippetekre ötletetekre is vevő vagyok minden féle irányba!:)

Előre is köszönöm szépen a válaszokat!

asrock 970 extreme4 AMD Phenom(tm) II X2 555 Processor /3700 MHZ/ ATI Radeon HD 5570 (1024 MB)CORSAIR 16GB Vengeance DDR3 1866MHz CL9 KIT CMZ16GX3M2A1866C9 +LG optimus 3D /P920 /

(#17495) FeeLing_ válasza pook20 (#17494) üzenetére


FeeLing_
csendes tag

Helló,

Én is hasonló cipőben jártam, mint Te, nagyon sokat olvasgattam Nikon vs Canon dslr vagy bridge gép.

Canon EOS 600D-t választottam gigastore kollégától vásároltam.

Nem bántam meg nagyon jó kis gép, ezzel az alap obival megtanulod a beállításokat, eldöntöd, hogy akarsz-e komolyabban fényképezéssel foglalkozni, idővel kitapasztalod milyen objektívet szeretné! stb...

MM-be én is megfogdostam a Nikon, Canon gépeket, megnéztem a beállításaikat és a Canon tetszett, sokan azt írják, hogy a Nikon jobb képeket csinál, a canon viszont jobb videóba, szerintem Te még nem veszed észre a különbséget, mint ahogy Én sem, kompakt gép után alap obival készült képek is sokkal jobban fognak tetszeni!

Remélem segítettem!

Üdv,
FeeLing_

[ Szerkesztve ]

(#17496) HollyBoni válasza pook20 (#17494) üzenetére


HollyBoni
veterán

Makró képek készítéséhez külön makró obi, közgyűrűsor, vagy makró előtétlencse fog kelleni, simán kitobival nem fog menni.

[ Szerkesztve ]

(#17497) Stauffenberg válasza pook20 (#17494) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Teljesen jó választás ennyiért a D3200, egy ügyes belépő szintű gép. Ha fontos a kihajtható kijelző, akkor a D5100-ban is lehet gondolkozni (a felbontást meg egy-két apróságot leszámítva gyakorlatilag ugyan az). A 24 megapixeles fotókkal az a baj, hogy sokat foglalnak, ahhoz már izmos számítógép kell amikor feldolgozod, stb. Azért a 16 megapixeles fotók egy kicsit moderáltabbak és azokból is hatalmas méretű printeket lehet készíteni, míg a Full HD monitorok 2 megapixeles felbontását meg így is sokszorosan túlteljesíti.

A Canon vonalat inkább akkor ajánlom, ha azok az ott elérhető objektívek jobban bejönnek (mert végtére is a DSLR esetében nem gépvázban gondolkozunk, hanem komplett rendszerben), illetve a videózásba is belekóstolnál. A Nikonokra alapból 3 év garancia van, míg a Canonokra csak az év végéig tartó akcióban jár a +2 év garancia kiterjesztés.

(#17498) A Zéé válasza pook20 (#17494) üzenetére


A Zéé
addikt

Ne lepődj meg, ha az elején a kitobi miatt kínlódásnak tűnik majd a dolog.
A makrózás kitobival felejtős. Vagy előtétlencse kell rá, vagy közgyűrű, vagy egy dedikált makró obi. Az 55-ös vég is elég rövidke, pláne ha nyargalnak a kutyák a szabadban. Éjszakai kivilágított templomos képek meg a fényerőtlen obi miatt nehezebben megoldhatóak, persze nem lehetetlenek, pláne, ha van állvány.

Amúgy szerintem a D3200 jó ennyiért, a 18-55 is megéri, csak tudd a korlátait. Ha esetleg nagyon árérzékeny vagy, akkor lesd meg a D3100-at ugyanezzel az obival egy jó 20k-val olcsóbban szokott menni.
Képminőségre ugyan jobb a D3200-nak, és videóra is több lehetőséget biztosít, viszont nem tud magyarul. Ja és a D3200 fájljai elég nagyok, szóval memóriakártyával se árt felkészülni rá :)

Picit drágábban jó lehet esetleg a Pentax K500. De tényleg menj be valami nagyobb boltba, és tapogasd meg őket, sok mindent el tud dönteni.

Just a simple Lineman...

(#17499) Stauffenberg válasza A Zéé (#17498) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

A K-500 mellett szól még a liveview + focus peaking, ami nagyban könnyíti az olcsó manuális objektívek használatát, amiből natívan is elég sok elérhető Pentax rendszerre. A 100%-os pentaprizmás, jó nagyítású, nagy és fényes optikai keresőről, dupla vezérlőtárcsáról nem is beszélve. Akinél objektívek szerint járható út a Pentax, annak baromi beytbuy a K-500.

(#17500) p06 válasza A Zéé (#17498) üzenetére


p06
senior tag

A D3200 tud magyarul. Valamint rendelkezik kezdőket segítő automata funkcióval ahol látható mi változik ha ezt meg azt állítgatja az ember (persze csak alap dolgok).

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.