Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17901) BiriBum válasza Byk01 (#17900) üzenetére


BiriBum
őstag

Az a helyzet, hogy ez esetben a K500-nak nem csak a szenzora jobb, hanem a teljesség igénye nélkül:
-rövidebb min záridő
-gyorsabb sorozat
-nagyobb kereső
-jobb LV focus peakinggel
-manuális objektívek kezelése

(#17902) Byk01 válasza BiriBum (#17901) üzenetére


Byk01
senior tag

Most mihez hasonlítod a K500-at?
Csak azért, mert itt arról volt szó, hogy értelmetlen ár alapján hasonlítani az új belépőt (mondjuk a K500 túlmutat a Canon és a Nikon belépőin) a használt, régi félprofihoz (ami a D300).
Mellesleg nem mondtam, hogy az egyik jobb, vagy a másik (nem is hasonlítottam össze a tulajdonságaikat, tekintettel arra, hogy a négy gépből csak a D90-et használtam, a többiről csak a leírásokat olvastam, amit mindenki meg tud tenni), csak felhívtam a figyelmet arra, hogy adott pénzért az a gép is elérhető (igaz, a kérdezőnek valószínűleg már túlmutat az igényein). Mindenki döntse el saját maga, mit tart fontosabbnak.

"Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

(#17903) phedi77


phedi77
tag

Sziasztok!
Anno a Ti javaslatotokra vettem a Canonsx220-as gépemez. Most tovább szeretnék lépni a picit komolyabb gépek felé, mivel tény hogy nappal szèp képeket csinál a Canon, de este és világításnàl nem jó.
Milc gépre gondolnèk, 150.000-ig. Melyeket javasolnátok?
Előre is köszönöm segítségeteket!

(#17904) phedi77 válasza phedi77 (#17903) üzenetére


phedi77
tag

Kiegészíteném magamat:
- női kézbe való (kompakt)
- kevés-menüs (ne kelljen ezerféle dolgot állítani rajta)
- éjszaka, éjszakai világításnál, naplementében stb. adja vissza a feelinget (ne világosítson stb.)
- kapja el a pillanatot élesen akkor is ha a lányom épp pocsolyában ugrál :)

(#17905) jjeahh válasza phedi77 (#17903) üzenetére


jjeahh
nagyúr

én olympus e-pm2-re szavaznék :D igazi célozz-lőj cucc, az af már sztem elég gyors, jpeg motor egyik legjobb, nagyon pici, a legjobb mft szenzor van benne, magas érzékenységen a komolyabb canon aps-c dslr-eket is lepipálja..
íme a az sx230 mellett: [link]

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#17906) phedi77 válasza jjeahh (#17905) üzenetére


phedi77
tag

Köszi - épp őket nézegetem, pontosabban a pm5-öt, de az ára..... - megnézem amit javasoltál :)

(#17907) phedi77 válasza phedi77 (#17906) üzenetére


phedi77
tag

De jóó :) - tényleg kompakt!
És esti fényeknél is, fröccsenő víznél is látni fogom a részleteket élesen tuti?...

(#17908) phedi77 válasza phedi77 (#17906) üzenetére


phedi77
tag

Csak egy kérdés: mivel alapból imádom a Samsung termékeit, Milcben javasolnád valamelyiket esetleg?

(#17909) HollyBoni válasza phedi77 (#17907) üzenetére


HollyBoni
veterán

Ez az objektívtől is majdnem annyira függ mint a géptől.

(#17910) phedi77 válasza HollyBoni (#17909) üzenetére


phedi77
tag

Amit alapban adnak az Pm2-höz az szerinted megfelelő?

(#17911) jjeahh válasza phedi77 (#17907) üzenetére


jjeahh
nagyúr

fröccsenő víz tuti, de az esti fényeknél szép képeket csak fényerős fixel tudod megoldani sztem bármilyen rendszerről legyen szó. de ennyi pénzért, az elvárásaidnak megfelelőbb gép ennél sztem nincs a piacon. esetleg valamelyik pana gf, ha belefér a keretbe. nézd meg ha gondolod az aláírásomban szereplő linket, azokat a képeket ennél sokkal gyengébb szenzoros oly-val lőttem, régi manuális obikkal...
ha fix obira is fejlesztesz majd, az nem lesz olcsó, a pana 20mm F1.7, meg az oly 45mm F1.8 ára pl. asszem 80k-130k között mozog

(#17908) phedi77: én is szeretem a samu cuccokat, de mindenben nem jók, ebben az árkategóriában a samsung fényképezői még elég kiforratlanok sztem

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#17912) phedi77 válasza jjeahh (#17911) üzenetére


phedi77
tag

Sokkal okosabb lettem, köszi. Ha jól látom akkor ehhez (pm2) külön kell megvennem a vakut is, ugye?

(#17913) jjeahh válasza phedi77 (#17912) üzenetére


jjeahh
nagyúr

ja, nincs beépített vakuja, de asszem szokott lenni kisvakuval kitben is

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#17914) phedi77 válasza phedi77 (#17912) üzenetére


phedi77
tag

Ha igen akkor még egy vakut is javasolj nekem lécci - mert látom többet is felhoz ehhez a típushoz.

(#17915) Lassú Víz válasza jjeahh (#17905) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Azért az SX230-ban ott az objektív, míg a PEN minire még rájön. És nagyobb mint a váz. A többi stimmel.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#17916) Stauffenberg válasza HollyBoni (#17909) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Azért hozzátenném, hogy nem csak a felszerelésedtől függ, hogy mit ad vissza egy fotó, hanem saját magadtól is. Azért én azt veszem ki a kérdező szavaiból, hogy a fotográfiai ismeretei egyelőre még hiányosak. Amivel persze semmi baj, gyakorolni kell és rászánni egy kevés időt a tanulásra és majd kialakul az.

Csak nehogy csalódás legyen a vége, hogy kimegy az új felszereléssel fotózni és nem olyan az eredmény, mint az elvárások. Azzal az E-PM2-vel semmi akadálya nem lesz, hogy megvalósítsa az elképzeléseit, de csak akkor ha már érti, hogy mit miért kell csinálni egy jól megkomponált fotóhoz.Szóval szerintem egy jó tankönyv is simán mehetne a gép mellé amit lehet esténként lapozgatni.

(#17917) Lassú Víz válasza phedi77 (#17912) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Minden kitben van. [link]. Nem a legerősebb, de átlag családi használat mellett megfelel. ISO-t kicsit fel és elég lesz a szobában. Persze indirekt vakuzás nem lesz vele, de az nem is mindig használható.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#17918) jjeahh


jjeahh
nagyúr

Stauffenberg +1

Lassú Víz: persze, de azért a pana gm1-et leszámítva még így is talán ez az egyik legkisebb milc jelenleg a piacon

(#17914) phedi77: Olympus FL-LM1 asszem a legkisebb vaku hozzá, de nem tudom mennyire jó, sztem kb egy beépített vaku tejesítményét szabad elvárni tőle max...én metz mecablitz 24 af-1-et használok, az már tök jó, plafonra is villant, csak akkor lőttek a kis méretnek

(#17917) Lassú Víz: akkor vaku kipipálva :DDD bocsi, nem tudtam

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#17919) phedi77 válasza Lassú Víz (#17917) üzenetére


phedi77
tag

Teljesen igazad van - imádok fotókat csinálni, de soha sem tanultam hozzá semmit. Ma már nézegettem fotós tanfolyamokat, de az igazat megvallva sokallom rá az időt 40-50 óra...
Esetleg tudnál nekem javasolni "gyorstalpalós" lényegre törő könyvet?

(#17920) jjeahh válasza phedi77 (#17919) üzenetére


jjeahh
nagyúr

itt általábban Scott Kelby könyveit szokták ajánlani, de a neten is elég sok jó leírást találsz ;)

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#17921) phedi77 válasza jjeahh (#17920) üzenetére


phedi77
tag

Mindent nagyon köszi! Akkor el is döntöttem : pm2 lesz, fehérben vagy ezüstben - legnagyobb női dilemma :)
Konkrét könyvcím esetleg ? :)

(#17922) Stauffenberg válasza phedi77 (#17919) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Ha megy az angol, akkor még könyvre sem kell költeni, tele az internet jobbnál jobb oktató anyagokkal (írott vagy videós egyaránt akad bőven).

A fotós tanfolyam meg olyan dolog, hogy a ráfordított 40-50 óra szerintem egyáltalán nem sok, biztosan nem képez belőled mesterfotóst, de ha jó a tanárod, akkor az többet ér ezer könyvnél. Viszont a tanfolyamok drágák, ha anyagilag megterhelő, akkor nem érdemes velük foglalkozni. De ha már egy könyvet hajlandó vagy a kezedbe venni, akkor azzal többet teszel magadért, mint a fényképezőgép tulajdonosok nagy része.

Az egyik kedvenc anekdotám. A laikus szól a fotóshoz:

- Nagyon szép fotókat csinál a fényképezőgéped!
- Aha, neked meg finom vacsorát készített a sütőd.

(#17923) jjeahh válasza phedi77 (#17921) üzenetére


jjeahh
nagyúr

helyedben azért várnék egy picit még, hátha jönnek okosabbak, akik megmondják a tutit :DDD
én a kritériumoknak megfelelőbb gépet nem tudnék mondani ennél...egyedül a kitobi lesz nyűg idővel, ha beleásod a témába picit magad sztem, de ez minden rendszernél így van
Első körben a digitális fotós könyv 1,2,3,4-et tudom ajánlani...
Stauffenberg-el teljesen egyetértek, egy kis olvasgatással sokkal jobb képeket fogsz készíteni

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#17924) Stauffenberg válasza jjeahh (#17923) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Tökéletes gép nincs, mondanám, hogy vegyen inkább egy Fujifilm X-A1-et, mert azzal éjjel is bitang jól lehet fotózni, van beépített vakuja (amivel indirektben is lehet villantani, saját tapasztalat, hogy egy átlagos nappalit megtölt a fényével), az alap kitobjektív egy elég jó darab.

Viszont az AF rendszer nem rohangáló gyerekek mellé való és a későbbi bővítés is bajos, mert 180-300 ezer között mozog az objektívek darabja.

Ha meg mindenképpen MILC kell, akkor szerintem is az E-PM2 lesz az ideális. Egyébként meg DSLR-t mondanék az eltérő AF rendszer miatt mely jobban működik mozgó téma esetén. Viszont az meg nagy és nehéz és nem is túl nőies.

Fontossági sorrendet kell felállítani a kritériumokban.

(#17925) phedi77 válasza jjeahh (#17923) üzenetére


phedi77
tag

Nekem a Ti javaslataitok Stauffenberggel tökéletesen profi és kielégítő volt. Nagyon köszönöm mégegyszer Nektek! Nem vagyok hezitáló típus, maradok ennél.

(#17926) phedi77 válasza Stauffenberg (#17924) üzenetére


phedi77
tag

Nézzétek mit találtam :)
http://snapsort.com/compare/Fujifilm-X-A1-vs-Olympus-PEN-E-PM2/specs

Jjeahh? Pm2? :)

(#17927) jjeahh válasza phedi77 (#17926) üzenetére


jjeahh
nagyúr

x-a1 asszem drágább, de lehet tévedek. amúgy magas érzékenységen jobb valamivel, af lassabb sztem, az obipark nagyon drága rá, meg valamivel nagyobb is a cucc..tehát nem rossz gép, de az általad felsorolt kritériumoknak sztem az e-pm2 jobban megfelel. snapsort alapján meg ne ítélj :DDD
amúgy nézd meg a panasonic gf-5-öt is, asszem még kapható újan, ugyanaz az obipark van rá mint az oly-ra, az af gyorsabb, viszont csúnyább a váz (mondjuk ez szubjektív), a szenzor meg gyengébb, mint az e-pm2-ben lévő

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#17928) Stauffenberg válasza phedi77 (#17926) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Erre az összehasonlításra nem lehet alapozni. A pontozás egyenesen nevetséges, nincsenek még DxO adatok a szenzorról, ezért azt úriemberhez méltó eleganciával nullára pontozza. Pedig az X-A1 szenzora egészen biztosan jobb.

De ahogy korábban mondtuk: Az AF rendszer nem rohangáló gyerekekhez való és a későbbi objektív beszerzés csak nagyon drágán oldható meg.

(#17927) jjeahh: Mindkettő 150-160 ezer az alapkitben.

[ Szerkesztve ]

(#17929) phedi77 válasza Stauffenberg (#17928) üzenetére


phedi77
tag

Hááát pro és kontra, de sumsum, én maradok a pm2nél :) Mégegyszer köszi mindent! Jóéjt Nektek!

(#17930) fury71 válasza phedi77 (#17919) üzenetére


fury71
aktív tag

Végignéztem az anno M2-n leadott Szabó Gábor operatőrrel készített Izlések és fotonok sorozatot amiben eléggé szájbarágósan és érthetően elmondja a fotózás és filmezés alapjait. Szvsz kezdőknek felér egy tanfolyammal.

[ Szerkesztve ]

Az élet valójában egyszerű, csak mi ragaszkodunk hozzá, hogy bonyolulttá tegyük.

(#17931) phedi77 válasza fury71 (#17930) üzenetére


phedi77
tag

Megnézem, köszi!

(#17932) jjeahh válasza phedi77 (#17931) üzenetére


jjeahh
nagyúr

[link] ma kaptam a hírek között :DDD

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#17933) phedi77 válasza jjeahh (#17932) üzenetére


phedi77
tag

:)

(#17934) scream


scream
veterán

Oly E-520 után szerintetek Nikon D5100 vagy Canon 550D inkább? :F

(#17935) Wa2x_ válasza scream (#17934) üzenetére


Wa2x_
veterán

Inkább fotózásra D5100.

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#17936) Stauffenberg válasza scream (#17934) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Egy öreg Opel Astra után fiatalabb Ford Focus vagy inkább VW Golf? :)

Egyik sem jobb a másiknál. A Nikon D5100 fotózásra egy kissé kiforrottabb, érettebb darab, míg a Canon komoly előnnyel indul ha videóznál is vele. Aztán meg a meglévő különbözőségeket is simán félresöpri az objektív amit felcsavarsz rá.

Mit fotóznál vagy mit videóznál? Milyen objektívekre van szükséged?

(#17937) scream válasza Stauffenberg (#17936) üzenetére


scream
veterán

Hát egyelőre max egy kitre lenne pénzem és csak fotózásra használnám (najó lehet hogy így túlzás, mert még soha nem volt kamerám, és lehet 1-2x videóznék is).

De majd szeretnék valami normális makrot is venni rá. Igazából a lényeg, hogy könnyű legyen hozzá optikát, vakut, kiegészítőket találni (és minél pénztárcabarátabban :DDD ).

[ Szerkesztve ]

(#17938) BiriBum válasza scream (#17937) üzenetére


BiriBum
őstag

Vedd kézbe mindkettőt és saját magad is el tudod majd dönteni. Mindenesetre a Canont ne a DC-s kitobjektívvel vedd!

(#17939) Stauffenberg válasza scream (#17937) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Ha pénztárcabarátság kell, akkor Canon vagy még inkább Pentax, mert azokra adapterrel vagy anélkül, de számos régi manuális objektív felrakható. A Pentax K-500 ráadásul rendelkezik liveview alatt Focus Peaking funkcióval, ami manuális fókuszálásban igen hasznos segítség. Persze azért fényerős fixek megfizethető árban vannak újonnan is mindegyik rendszerhez (Nikonhoz is).

(#17940) nesa válasza Stauffenberg (#17939) üzenetére


nesa
veterán

Szerintem ha olympusra nem epitett ki manualis parkot akkor most se fog ilyesmivel foglalkozni.

Az E520 epitese utan a canont meg elfogja dobni annyira gaz, ebben a kategoriaban az E510 E520 nagyon perfekt epites volt.

Nekem sokaig D90 mellet E520 volt a masodvaz, mondjuk ugy hogy tudasba KB partiba van a D90 el:)

[ Szerkesztve ]

(#17941) Mikisys válasza scream (#17934) üzenetére


Mikisys
őstag

Én inkább a Pentax K500-at venném, az különb a két másiknál.

Üdv!

(#17942) nesa válasza Mikisys (#17941) üzenetére


nesa
veterán

Enmeg azert nemvennek pentaxot mert a hasznaltpiaca meg a kihaloban levo olympus DSLR nel is kisebb.

(#17943) Wa2x_ válasza nesa (#17942) üzenetére


Wa2x_
veterán

Tapasztalat vagy csak "hallottad"?

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#17944) Stauffenberg válasza nesa (#17942) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Én annyira nem tartom vészesnek, mondjuk itt Hardveraprón tényleg nem nagy a kínálat, de én 3 évvel ezelőttig Pentaxot használtam, minden volt Vaterán ami kellett, aztán ha felmentem eBay-re ott meg aztán főleg. Persze akkor nem tudtam előre megnézni a cuccot, de sosem vertek még át, mindig pontosan azt kaptam ami a leírásban volt. Ha sumákoltak a leírásban vagy nem volt tökéletes az eladó előélete, akkor kerestem másikat nagyjából másodpercek alatt.

Nem hinném, hogy az elmúlt 3 évben olyan hatalmas változások álltak volna be a rendszer használt piacát érintően.

Szerk: Az Index fórumot még nem is említettem, ott elég sok Pentaxos összeverődik, ott aztán lehet csereberélni, bár én mindig megvoltam nélküle, mert máshonnan is megvolt. Kicsit többet kell keresgélni, de abba még nem halt bele senki. Aki azt akarja, hogy az első szembejövő apróhirdetési oldalon a kereső kidobjon több száz találatot, az tényleg vegyen Canont vagy Nikont.

[ Szerkesztve ]

(#17945) Wa2x_ válasza Stauffenberg (#17944) üzenetére


Wa2x_
veterán

+1 :K

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#17946) k1csi válasza Wa2x_ (#17943) üzenetére


k1csi
senior tag

Pl. ha valaki nem akar ebbe nagyon belemélyedni érdemes az Index adok veszek hsz számot megnézni.
Vagy pl. nem minden 3rd party obi jön ki minden véggel (pl. a kb. 1 hete bejelentett Sigma 50 1.4).

De az is igaz amit Stauffenberg írt, aki nem idegenkedik az ebaytől annak minden elérhető.
Persze pl. FF digit váz az megint nem lesz még ebayről sem egyhamar.

Amit a fotózásról szeretnél tudni Chuck Gardnertől: http://super.nova.org/DPR/

(#17947) mazsi70 válasza Stauffenberg (#17944) üzenetére


mazsi70
senior tag

+1
A Sony is inkább az Indexen pörög ,mint fórumban ,mint adás-vételben .

Nyilván akinek a szenzorméret a fontos, az fullframet vesz. (igazából az apsc létét nem tudom értelmezni)

(#17948) xXxian


xXxian
senior tag

Sziasztok,

Átolvastam a topikot, nem tudom mikor volt róla szó (és hogy jól emléxem-e), de helyesen gondolom, hogy ugyanaz az objektív fényerő-mérőszám (pl. 2.8 - azt hiszem van erre egy pontosabb kifejezés is) NEM ugyanazt a fényerőt jelenti eltérő rendszerek (kompakt, APS-C, FF) esetében?

Ájmín; sokáig használtam egy Pana FZ5-öt amiről (hiányosságai ellenére) csak jókat tudok mondani. Ez ugye 12x zoomot ud, fényerő 2.8-3.3. Nemrég azonban vettem egy K-500-at, ahol a kitobi (18-55) tán 3.5-5.6, de sokkal jobbak a képek fényszegény környezetben is.

Eladó ASUS RT-N53 Router (9k)

(#17949) Byk01 válasza xXxian (#17948) üzenetére


Byk01
senior tag

De ugyanazt a fényerőt jelenti, ami nem ugyanaz a különböző rendszereknél az a mélységélesség, amit ezzel a fényerővel elérsz.
A képminőségbeli eltérésed a két gép szenzorának (és pixeleinek) méretkülönbségéből adódik elsősorban.

"Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

(#17950) xXxian válasza Byk01 (#17949) üzenetére


xXxian
senior tag

Akkor ebbe kicsit belekavartam magam.

Azt vágom, hogy egy objektív fényereje adott.

De belegondolva, hogy vannak olyan objektívek is amik használhatók APS-C és FF rendszeren is egyaránt arra jutottam hogy a "végeredmény" más lesz, mert az adott fényerő eltérő méretű szenzoron "hasznosul". Persze, lehet hogy teljesen tévúton járok.

Eladó ASUS RT-N53 Router (9k)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.