Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17151) Santiagain válasza ksanyo (#17149) üzenetére


Santiagain
senior tag

5000 expós D90-et már kapsz 90-ért. Az obik régi, VR nélküliek. Együtt érnek kb. 40-et. A többi kiegészítő egy 10-est. Max 15. Számolj!
Ráadásul, ha megveszel mindent, még kedvezményt kéne adnia.

http://allergiadesign.com - http://www.flickr.com/photos/santiagain/

(#17152) A Zéé válasza Santiagain (#17151) üzenetére


A Zéé
addikt

vr-es mindkettő, ott vannak a jelek oldalt.
De tényleg sok a 162k érte. Váz max 80, Obik 55-60, többi mindenség 10k max. Szóval ha ez alapján nézzük, akkor a szett külön-külön adva olyan 150, ha jóarc, és ad kedvezményt, mert egybe elmegy minden, akkor 140k. Én innen indulnék az alkudozással

Just a simple Lineman...

(#17153) TayRol válasza schawo (#17150) üzenetére


TayRol
veterán

Én sem.

(#17154) Santiagain válasza A Zéé (#17152) üzenetére


Santiagain
senior tag

A VR-t tényleg benéztem, de ha azt vesszük, hogy most ment el egy 29k expós garival, 3 akksival, portrémarkolattal, két távkioldóval, 8GB-os kártyával 85-ért, akkor még a 80 is sok.

http://allergiadesign.com - http://www.flickr.com/photos/santiagain/

(#17155) BiriBum válasza ksanyo (#17149) üzenetére


BiriBum
őstag

Max 100-120k, főleg ha ismerős az illető.

(#17156) ksanyo


ksanyo
tag

Rendben, köszönöm a sok-sok visszajelzést!
:R

(#17157) HardSanyeee válasza BiriBum (#17146) üzenetére


HardSanyeee
őstag

És a Tamron / Sigma vonalon milyen teléket érdemes venni ebben az árkategóriában? Feltéve ha jobban megérik, mint az említett Pentax 55-300.

A manuális objektívekkel kapcsolatban köszönöm a tippet, jelenleg csak egy darab van, meglátom mit hoz a jövő ilyen téren.

(#17158) Yoyoyo


Yoyoyo
tag

Helló!

Kinéztem két MILC gépet:

Sony NEX-5RL
és
Samsung NX300

Később szeretnék kísérletezni makro fotózással, sajnos a pénztárca a limit, ezért előtétlencsékben és közgyűrűkben gondolkodom. Tudnátok segíteni abban, hogy ezekhez hol találnék megfelelő szűrőméretű tartozékokat? Keresgettem, de nem nagyon találtam, a Sony 49mm-es, a Samu 40,5mm.

Üdv

(#17159) BiriBum válasza HardSanyeee (#17157) üzenetére


BiriBum
őstag

Ebben a kategóriában nem éri meg egyik se jobban. Az állandó fényerejű 70-200-as telék jóval drágábbak.

(#17160) mijos


mijos
senior tag

Sziasztok. Teljesen laikus vagyok a témában. Van egy Benq DC1260 digitális fényképezőgépem van, de nem vagyok megelégedve vele. Gyenge minőségű képeket csinál. Mindig is érdeklődtem a fotózás iránt és vágytam is egy tükörreflexes gépre, irigykedve néztem a turistákat, hogy mindegyik betyárnagy objektíves géppel mászkál Bp-en.
Segítséget szeretnék kérni, hogy milyet vegyek. Nem használnám rettentően sokat, de szerintem havi pár alkalommal jól jönne. Nemsokára megyünk külföldre és ha már fotókat csinálok, akkor értelmes képeket szeretnék készíteni, hogy az életre szóló élményeket megörökítsem. Mint mondtam kezdő vagyok, de itt a piacon szétnézve, ezt a típust néztem ki, ami tetszik és árban még elfogadható számomra: NIKON D3100 18-55 VR KIt. Ötletek? Vélemények?

" Hagyjál öcskös, most mindenki hagyjon! "

(#17161) jjeahh válasza mijos (#17160) üzenetére


jjeahh
nagyúr

18-105-el nincs kitben?

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#17162) mijos válasza jjeahh (#17161) üzenetére


mijos
senior tag

Használtan néztem itt ph-n és jó áron ebben a kitben van. Van 105 csak drágább. Miért?

" Hagyjál öcskös, most mindenki hagyjon! "

(#17163) jjeahh válasza mijos (#17162) üzenetére


jjeahh
nagyúr

nagyobb átfogás, azaz nagyobb "zoom"...ilyen esetekre jól jöhet

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#17164) gergo5991


gergo5991
őstag

sziasztok, azt szeretném kérdezni mennyire jó fényképező ez a fuji x-e1, kb melyik dslr-el van egy szinten, ami most kapható a piacon? csakmert most 2 akció van nálunk, és készülnék venni egy képet, ami nagyon jó képeket lő az akciók:
fuji x-e1 949 euró (csak body), és mellé 1 euróért lehet választani 1 obit a 3 közül:
[link]Fujifilm XF 18mm F2 R
Fujifilm XF 35mm F1.4 R
Fujifilm XF 60mm F2,4 R Macro
a másik lehetőség:
Olympus E-M5 + 12-50mm + ingyen hozzá 45mm f/1.8 ez kerül 999 euróba
esetleg ennyi pénzért már jobban járnék egy dslr-el?

[ Szerkesztve ]

(#17165) jjeahh válasza gergo5991 (#17164) üzenetére


jjeahh
nagyúr

" jobban járnék egy dslr-el?"
ezt neked kell eldöntened, függ az igényeidtől, miben kötsz kompromisszumot, mik az igényeid, mit akarsz fotózni...ha ezeket leírod, esetleg ellátnak a fórumtársak tanáccsal fülig

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#17166) gergo5991 válasza jjeahh (#17165) üzenetére


gergo5991
őstag

fotózni szeretnék embereket, ugymond ismerősökröl portrézni, érdekel a timelapse, a makrózás, meg utcai fotózás, természetfotózás, hosszu záridős képek készítése

(#17167) mijos válasza jjeahh (#17163) üzenetére


mijos
senior tag

Nem fontos annyira. Esetleg a többire tudnál választ adni ?

" Hagyjál öcskös, most mindenki hagyjon! "

(#17168) jjeahh válasza mijos (#17167) üzenetére


jjeahh
nagyúr

ötletek mire? vélemény: régi generációs masina, de sztem bőven használható még, viszont azt sem tudjuk mennyiért vennéd, hányezer expós...

gergo5991: az említett "csomagok" egyike sem felel meg az összes elvárásodnak, a fuji mostanában nem is fog, mivel nincs rá rendes portéobi, sem nagylátó..a 35/1.4 viszont street-re jó lehet :)
az omd más, van rá makróobi, nagylátó, a 45mm f/1.8 nagyon jó portréobi, street-re meg ott a panasonic 20/1.7, vagy pana-leica 25/1.4...timelapse? na arra én vagy valami olcsót vennék máspdgépnek, vagy gondolom valamit amiben elektronikus zár van, szal egy 1000 ajrós váz zárát én nem tenném tönkre holmi timelapse videóért :D
szóval szerintem om-d-vel jobban járnál, de csak akkor, ha később szándékozol bővíteni az obiparkod

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#17169) mijos válasza jjeahh (#17168) üzenetére


mijos
senior tag

80k körül :)
Újak közül akkor mondanál egyet?

" Hagyjál öcskös, most mindenki hagyjon! "

(#17170) t..janos


t..janos
csendes tag

Sziasztok!

Lenne egy viszonylag gyors kérdésem.
A történet annyi, hogy hétvégén elég szép kedvezmény van a sony gépekre.
Tervezgetek egy ideje gépet venni, karácsony környéke vagy jövő év első negyedéve lenne a vásárlás időpontja.
Most van egy vevőcsalogatós ajánlat egy sony nex-6y gépre.
Kb 300 ezrem lenne a gépre, abba nem szeretnék belefutni, hogy megveszek egy olyan gépet aminél úgy érzem valami hibázik, drága gép gyenge objektív féle felállásokban, vagy eleve túl gyenge gép esetén.
Jövőre babafényképezésre, és kirándulásokra, virágokra lenne a képek 90%-a ellőve. Amit tervezek még később hozzá, az külső vaku és szűrők vásárlása.
Jelenleg dslr felé húz az eddig tapasztalatom, mivel milceket csak boltokban nyomogattam.
Szerintetek ez a gép más 300ezres dslr-rel szemben milyen?

(#17171) schawo válasza t..janos (#17170) üzenetére


schawo
titán

300ért jó választás.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#17172) jjeahh válasza mijos (#17169) üzenetére


jjeahh
nagyúr

ennyiért sztem reális a d3100 ára, ha tetszik megveheted...mondjuk állítólag kb ennyibe ment el nemrég egy d90 is indexen, és azért az már más kategória..én mondjuk nyaralni, túrázni, utazni valamilyen kicsi könnyű milc-et, vagy nagyszenzoros kompaktot vennék, de ahogy te leírtad, "mindegyik betyárnagy objektíves géppel mászkál Bp-en", és neked ez tetszik, akkor nem fognak tetszeni a milc-ek...bár ezt elfelejtheted, a betyárnagy obik nem = képminőség, azok vagy speckó teleoptikák, vagy valami zummok, amik a kis fix-ekhez viszonyítva nem épp a képminőségről híresek, úgy nagy általánosságban...

(#17170) t..janos: döntsd el, hogy a kis méret-súly fontos-e számodra, ha igen, akkor jobb választás, mint dslr, na meg én a nex-obiparkot is átnézném, szal hiába veszed meg, ha nincs olyan obi rá, amire szükséged lenne később. a tükrös cuccokban gyorsabb az af, nagyobb obipark van rájuk, a nex kicsi, könnyű, szép nagy keresője van, bármilyen manuált adapterezhetsz rá...te tudod, milyen funkciók vonzanak, és miben kötsz kompromisszumot

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#17173) BiriBum válasza t..janos (#17170) üzenetére


BiriBum
őstag

Jól gondold meg, hogy a kis méretet (jó markolattal), az elektronikus keresőt és a meglehetősen komplikált menürendszert meg tudod-e majd szokni. Amúgy nagyon jó gép.

(#17174) Stauffenberg válasza gergo5991 (#17164) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Bár én rettentően odáig vagyok meg vissza a Fujifilm X-rendszertől, de ebben az esetben szerintem az OM-D E-M5 az objektívek miatt jobban megéri. De a végső döntés a tiéd.

A Fujinon XF 60mm f/2.4 és az Oly 45mm f/1.8 ugyan úgy ekvivalens 90mm-nek megfelelő látószöget ad, portréhoz már jók lehetnek, mélységélességben is közel azonosak (az eltérő szenzorméret miatt), viszont a Fuji üvege egy elég jó makró darab és gyakorlatilag az egyetlen az egész rendszerhez. Meg úgy alapvetően a Fujinon objektívek világklasszis darabok (ez meg is látszik az árukon).

Viszont a Fujihoz nem lenne más objektíved, azokat pótolni pedig nagyon nem olcsó, gyakorlatilag egy újabb ezer eurót még eltapsolhatsz. Az E-M5-höz meg azért kapsz egy zoomot, így kicsit odébb tolható a fényerős fixek beszerzése (ha mutatkozik majd rá igény).

Az X-E1 egyébként a 18-55mm f/2.8 - 4 objektívvel kitben nagyon jó vétel, mellé meg egy XF 60mm f/2.4 elég sokáig elég lehet. De ha az akció csak a body only + objektív felállásra áll, akkor nézd meg, hogy tudsz-e szerezni egy használt 18-55mm f/2.8 - 4 objektívet jó áron ha még befér a keretbe.

(#17175) schawo válasza Stauffenberg (#17174) üzenetére


schawo
titán

Most érkezik a Pana-Leica Nocticron 42.5/1.2

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#17176) Stauffenberg válasza schawo (#17175) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Mennyibe kerül majd? Három teve és egy szűz lány? :D Amúgy jól hangzik, ha lenne egy jobb m4/3 vázam meg egy koboldom akit levehetek néhány zsetonnal, akkor egész jól elvolnék egy ilyesmivel. Mondjuk az X-E2 + XF 35mm F1.4 R még így is jobban csiklandozza a fantáziám. De amíg a Fujifilm nem fektet elég energiát a videónál jelenkező nagyon súlyos aliasing és moiré problémák kezelésére, addig inkább csak plátói szerelem marad az egész rendszer.

Pedig az X-A1 milyen jó áron megy most... jól szétmarcangolja a kategóriáját.

(#17177) t..janos válasza BiriBum (#17173) üzenetére


t..janos
csendes tag

Köszönöm a válaszokat jjeahh, schawo és BiriBum!

[ Szerkesztve ]

(#17178) schawo válasza Stauffenberg (#17176) üzenetére


schawo
titán

Három teve és egy szűz lány?
Lehet, hogy több szűz lány is kelleni fog. :D

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#17179) gergo5991


gergo5991
őstag

szerintetek gyanusan olcsó ez a gép?
FUJIFILM X-E1 5k expo + XF 18-55mm F/2.8-4 R LM OIS összesen 790 euróért.
tudtommal 1k euró körül van a test, és kb 300-400eu még az obi (ujonnan)
[link]
itt a link hozzá, bár szlovákul van, eléggé megviseltnek néz ki a gép

(#17180) HardSanyeee válasza BiriBum (#17159) üzenetére


HardSanyeee
őstag

Rendben, köszönöm a válaszokat neked is és schawo kollégának is :)

(#17181) schawo válasza gergo5991 (#17179) üzenetére


schawo
titán

Ha alaposan megnézem, nem tűnik ez olyan megviseltnek.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#17182) Stauffenberg válasza gergo5991 (#17179) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Most csak mobilon neztem meg a fotokat, de mi tunik a gepen megviseltnek? Szinte az osszes foton bele van bujtatva egy elhasznalt bor tokba ami nem gyari tartozek, a gepbol nem sok latszik. Az objektiv kicsit koszos, de ha szepen jar es belul nem szennyezett, akkor nem sok gond lehet vele, majd nem arthat letakaritani (legrosszabb esetben a Fuji szervizebe beviszed, hogy alaposan takaritsak ki nehany euroert). A vazat meg szemelyesen (bortok nelkul) kell megnezni vannak-e kulserelmi nyomok, meg kell egy friss foto amibol kiolvashato a pontos expo szam.

(#17183) DemonDani


DemonDani
addikt

MILC-ek között 150 környékén van mostanában valami bestbuy? Samsung NX1000 szerű vételre gondolok... Olyasmi MILC mi van legolcsóbban, ami D3xxx körüli képminőséget tudna produkálni? Wi-Fi meg ilyen ökörségek nem érdekelnek, ha van van, de inkább ne legyen.

D5100-at néztem 180 körül 18-55+55-300 kitben, de kegyetlenül nehéz az a gondom. Horgászni járok ki, és oda is vinném magammal de mivel könnyű pergetés a pályám nekem kétszer annyi súlyt kellene vinnem a 2 kilónyi DSLR-rel. :DDD

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#17184) deja vu válasza DemonDani (#17183) üzenetére


deja vu
addikt

Lecsúsztál az akcióról, a hétvégén jó áron lehetett venni sony nex fényképezőgépeket. "Csak" 169 915 forint volt a sony nex 5rk, a nex 6L meg 216 665 forint volt. Most már nem akkora buli, mert normál áron mennek.

Nézd meg a fuji x-a1-el készült képeket, az 160 ezer, ez tuti hozza a belépő nikon szintet.

Iphone 7 Plus | Sony A7R+Zeiss FE 35mm F2.8+Zeiss FE 55mm F1.8 | Eizo CX271+Eizo CS270+Eizo SX2262W+Eizo S2233W | Z170 Ext4+I7-6700K+Noctua U14S | GTX1070 Gaming | 16gb 3600MHz | 850PRO 768GB | Seasonic Platinum | Define R5+3xNoctua | Razer Taipan

(#17185) Stauffenberg válasza DemonDani (#17183) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Ha nem akarsz videózni, akkor Fujifilm X-A1. Az most 160k (kitobjektívvel) és igencsak bestbuy, nagyon jó képminőséggel és a kitobjektív a kategória társakhoz képest szintén élvonalbeli.

A Sony-nak most sajnos nincs ilyen gépe... elvileg a NEX-5R-nek kellett volna lecsúsznia ebbe az árba a NEX-5T megjelenésével, de sajnos nem tette. Pedig az sem lenne rossz ha echte DSLR képminőséget, látószöget, szenzorméretet akarsz.

Viszont a fent említett Fujifilm X-A1-re képminőségileg nem lehet panasz. Csak az objektívek drágák hozzá. Ha nem nagyon akarsz majd elszakadni a kitobjektívtől, akkor viszont nagyon jó vétel.

Az Olympus E-PM2 van még kb ennyiért, de egy kicsit magas még az ára, viszont az sem egy rossz darab. Ha viszont kellene az EVF, akkor a Panasonic G-sorozat lehet még jó, ráadásul azok videóban is elég jók. Méretben valahol a DSLR és a nagyon kompakt MILC-ek között van például a G3, de az már régi, nem sok helyen kapható, van azóta újabb is. Az egy jó alternatíva ha a DSLR-el kacérkodsz, de azokat túl nehéznek találod. A váz maga kb 40%-kal könnyebb egy átlagos belépő DSLR-nél, az objektívekről meg nem is beszélve.

(#17186) jjeahh válasza DemonDani (#17183) üzenetére


jjeahh
nagyúr

olympus e-pm2, sony nex-3n, mindkettő képminősége valahol a d3100-d3200 között lehet

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#17187) deja vu válasza Stauffenberg (#17185) üzenetére


deja vu
addikt

A hétvégén majdnem lecsúszott abba az ársávba a joy akcióval a nex 5rk.

Szerk: Bocsánat, meg sem szólalok többet. Vagy inkább hozzád nem szólok többet. :(((
Cső!

[ Szerkesztve ]

Iphone 7 Plus | Sony A7R+Zeiss FE 35mm F2.8+Zeiss FE 55mm F1.8 | Eizo CX271+Eizo CS270+Eizo SX2262W+Eizo S2233W | Z170 Ext4+I7-6700K+Noctua U14S | GTX1070 Gaming | 16gb 3600MHz | 850PRO 768GB | Seasonic Platinum | Define R5+3xNoctua | Razer Taipan

(#17188) Stauffenberg válasza jjeahh (#17186) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

A Sony NEX-3N képminőségben tényleg jó, de ahhoz tudni kell, hogy mit NEM fotóznál vele. Nem csak vakupapucs nincs benne, de a Sony saját agymenése sem amire a saját vakukat tudod tenni, mert akkor legalább adapterezhetsz rá. Szóval van a beépített felpattanó vaku és ennyi. Ha valakit ez nem zavar, akkor annyira jó vétel, hogy a 110k körüli ára mellé simán befér még egy Sigma 19mm f/2.8 vagy Sigma 30mm f/2.8, fényerőben nem olyan nagyon durvák, de szépen rajzolnak, főleg az árukhoz képest.

(#17187) deja vu: Hétfő van. Az akció elmúlt. Miért is beszélünk egy vásárlási tanácsadó topikban arról, hogy milyen akció volt a múltban? :) Jelenleg a NEX-5R a 18-55mm-es kitobjektívvel 190k.

[ Szerkesztve ]

(#17189) PRO-peller válasza Stauffenberg (#17188) üzenetére


PRO-peller
senior tag

A nex 3n mintha a 16-50-ről szólna. Ebben a felállásban igen fogyasztható termék. A kis vázra a egy canon féle 22/f2 vagy has palacsinta ami még vásárlásra ingerelné az embert. A f2.8 a 19 v. 30mm-el a paramétereit nézve jó, de nem tudom kinek hanyadik lenne a sorban.

(#17190) DemonDani válasza Stauffenberg (#17185) üzenetére


DemonDani
addikt

Ezekhez képest a Samsug NX1000 mennyiben rosszabb? Mert hát árben fele, és azt bőven el lehetne költeni obikra pl, ha nem vészes a kompromisszum. ASP-C szenzor ott is megvan, a 20 megapixelt meg valószínűleg nem használnám ki, szóval valamelyest ha tud vissza is skálázhatna, bár nem tudom, hogy tudnak-e ilyesmit ezek a gépek.

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#17191) jjeahh válasza DemonDani (#17190) üzenetére


jjeahh
nagyúr

annak az aps szenzornak, ami abban samu-ban van, sztem max a picivel jobb háttérmosásban látnád előnyét sztem, minden másban valszeg az e-pm2 is megenné reggelire...obi téren nem tudom most hogy áll a samsung, sztem nézz szét alaposan, lenne-e amire "bőven költeni" :)) én személy szerint nem favorizálom a samu fényképezőket, de ettől függetlenül akinek van elégedett vele...tény, hogy a milc-ek között a samsung cuccok az egyik leggyengébbek obiparkban, képminőségben egyaránt

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#17192) schawo válasza jjeahh (#17191) üzenetére


schawo
titán

tény, hogy a milc-ek között a samsung cuccok az egyik leggyengébbek obiparkban, képminőségben egyaránt

Ez a hír járja. De valójában még senki nem találkozott olyan emberrel, aki ismerne olyan embert, aki hallott olyanról, akinek Samu NX MILC-e van :))

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#17193) jjeahh válasza schawo (#17192) üzenetére


jjeahh
nagyúr

:DDD

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#17194) DemonDani


DemonDani
addikt

Ezt a Fujifilm X-A1-et valahogy rá lehet venni távolról exponálásra? Infrára gondolok elsősorban, de láttam hogy wifi van benne, esetleg azon keresztül van ilyen lehetőség vagy az csak adatkommunikációra jó? Videózás terén pontosan mi a gond vele?

[ Szerkesztve ]

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#17195) qpakcovboy


qpakcovboy
őstag

Szeretnèk kompaktról milcre vàltani. Most egy canon sx230hs hasznàlok ès a màrkahűsèg miatt canon eos m et nèztem ki magamnak. Ismeritek ezt a gèpet, mi a vèlemènyetek róla? Csalàdi fotòzàs mellett akvàriumot ès èpületeket fènykèpeznèk vele. Előre is köszi.

[ Szerkesztve ]

(#17196) Stauffenberg válasza DemonDani (#17194) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Na most az infrás kioldásban nem vagyok biztos, de az tuti, hogy Wi-Fi-vel jelenleg nem lehet, ez pedig egy hatalmas kapufa. Talán a firmware sem tudja (jelenleg), de az igazán gáz, hogy az okostelefonos alkalmazásból hiányzik ez a funkció. Az alkalmazás jelenleg csak arra jó, hogy átmásold a telefonra (vagy táblagépre) a fotókat vagy vezeték nélkül a gép memóriakártyáján lévőket nézegesd. Később szerintem lesz rá lehetőség, de jelenleg nincs és nem mernék nagy összegben fogadni arra, hogy mostanában fog-e megjelenni a funkció.

Az X-A1 (meg úgy alapvetően az összes Fujifilm X gép) videójával elsősorban a minőség a baj. Rettenetesen hajlamos a Moiré effektusra (ez alapvetően a természetes mintázatok mentén kialakuló szivárványszerű, nagyon ronda valami) és emellett nagyon komoly Aliasing gondokkal küzd (emiatt az élek nagyon recések és rondák). Az X-A1 egy fokkal jobban teljesít az X-Trans szenzoros társainál, mert hagyományos Bayer színszűrőt kapott és van Anti-Aliasing filter, de azért csodát nem tesz vele, továbbra is gagyi. Ezen túlmenően szinte semmilyen felvételi opcióba nincs beleszólás. Van kétféle felbontás, egyféle (!) képkocka sebesség (30 fps) és a többi le van tojva. Ez így annyira gáz, hogy akár simán ki is lehetne venni a gépekből, felesleges azzal megtéveszteni a vásárlókat, hogy ez egy HD videózásra alkalmas gép (bármelyik X Fuji), mert nem az.

Ettől függetlenül fényképezésre első osztályú bármelyik Fujifilm X gép, ide értve az X-A1-et is, attól függetlenül, hogy nem X-Trans szenzor van benne, mint a többiekben, ez (főleg amatőr szinten) egy meglehetősen észrevehetetlen hiányosság. A fotók képminősége nagyon jó, zajtűrésük fantasztikus (ISO 3200 még szinte alig zajos, de ISO 6400 is simán vállalható) és nem mellesleg JPEG-ből is jó minőségűt gyárt a RAW mellett.

Szóval Fujit csak akkor, ha nem érdekel a videózás. Ha igen, akkor más alternatíva kell. Én is már rég megtértem volna az X-rendszerhez ha legalább a moiré és aliasing problémákat kijavítanák videó közben.

(#17197) DemonDani válasza Stauffenberg (#17196) üzenetére


DemonDani
addikt

Hát minden benne van az utolsó bekezdésben, sajnos bizony megpróbáltam volna vele videózni is, így most kicsit ugyanabban a dilemmában vagyok mint te. Nameg a távolról kioldás hiánya is nagyon feles képet alkot bennem, mert a legkevésbé sem hittem volna, hogy pont erről kell lemondanom, mikor még Wi-Fi is került a repertoárjába.

Garanciával hogy áll egyébként a Fuji? Nézelődtem és eBayen már 140 környékén meg lehet vásárolni a cuccot, bár a fentiek fényében igazán nem tudom mi lenne most a jó döntést.

A fotós dolgok jók, végülis az az első, csak hát pont a legjobb kompromisszumot szeretném megtalálni, és bár azt még lenyeltem volna, hogy kifordítani nem lehet a kijelzőt csak dönteni, a távkioldás hiánya már kezd sok lenni. Azt viszont örömmel olvastam, hogy jó a JPG motorja! Videózás terén van jó MILC (és persze ebben az árszegmensben)? Mert azt tudom, hogy ilyen témakörben mostanra a DSLR-nek talán nagyobb a fórja, mint fotózást illetően.

[ Szerkesztve ]

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#17198) TayRol válasza DemonDani (#17197) üzenetére


TayRol
veterán

159e itthon az x-a1 kit 2 év garival, annyit megér simán a hivatalos forrás.

vegyél mellé egy LX7-es Panát videózni. na az állat.

[ Szerkesztve ]

(#17199) Stauffenberg válasza DemonDani (#17197) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Videóban a MILC-ek között az egyik legnagyobb király a Canon EOS M. Ez egy sokak által lenézett gép, pedig ami benne van az a Canon EOS 650D egy copy&paste verziója belepréselve egy MILC vázba. Az alapkit (18-55mm + EX90 vaku) elvihető 110k pénzből és 60k körül van a 22mm f/2 STM fix objektív ami egyébként igen jól sikerült darab, ráadásul van vakupapucs és mikrofon bemenet is. Hátránya viszont a lassú AF rendszer (engem csak azért nem izgat, mert ritkán fotózok gyorsan mozgó témát), egyelőre kevés objektív és nincs kihajtható kijelzője.

A másik ami jó az a Panasonic G-sorozat, de az kicsit nagyobb (de még közel sem DSLR méret vagy tömeg). Annak is jó a videó minősége, tonnányi manuális beállítása van és ami fontos, kihajtható kijelző mellé EVF is jár. A Micro 4/3 rendszerhez ráadásul igen nagy objektív kínálat áll rendelkezésre. Sajnos egyik Pana G gépen sincs mikrofon bement, az a GH sorozat kiváltsága.

Illetve ami mellett én is leteszem a voksom az a Sony NEX rendszer. Szintén kiváló a videó minősége, van fotónál és videónál is használható focus peaking (hatalmas segítség manuális élességállításnál), fotó minőségben is nagyon jók. A NEX-3N szintén 110k körül vihető alapkitben, adapterrel bármilyen manuális üveget könnyedén használhatsz, viszont nincs lehetőséged vakut csatlakoztatni hozzá, semmilyen módon. A következő szint a NEX-5R 180-190k körül. Már dupla vezérlőtárcsás, vakupapucs adapter tehető rá és szintén jó videóban-fotóban egyaránt. Viszont a NEX rendszerhez is kevés az objektív, de azért a Canon EOS M-nél sokkal jobban áll. Mikrofon bemenet ennél sincs, ha kell, pótolható külső felvevővel.

(#17195) qpakcovboy: Ebben a posztban írtam kicsit az EOS M-ről. Ha nem zavar, hogy az AF rendszer nagyjából egy jobb kompakt fényképezőgép sebességét hozza és a szűkös objektív kínálat sem gáz, akkor jó vétel az EOS M.

[ Szerkesztve ]

(#17200) negyedes válasza Stauffenberg (#17199) üzenetére


negyedes
addikt

Ez a pana G szeria nagyon jo, sajnos nalunk ami kaphato az nagyon draga, D5100 araban van vagy esetleg feljebb ezert tettem le rola. :(

Vegul marad a D3100 vagy ha lesz promo csomagba D3200 18-105 obival.

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.