Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17251) schawo válasza MC Pite (#17246) üzenetére


schawo
titán

Az egyetlen gond, hogy az X-E1 fókusza így már összevethető egy régi Oly gyorsaságával, ami, hát, nem volt förgeteges, csak elfogadható. Egy E-M5 (talán még a nagy NEX-ek is) statikus témánál lefókuszálja a 7D-t, még lámpafénynél is. És kontraszt-af-nél ezt meg lehetne csinálni, csak a Fujinak még nem sikerült.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#17252) qpakcovboy


qpakcovboy
őstag

Tegnap megvettem 160-ért a Nikon D3200 18-105 Vr-el erre ma kiderül, hogy holnap night shopping van a MM-ben és mindenből adnak 10 % kedvezményt... ilyen az én formám.
Megvehettem volna hozzá az állványt és a táskát is.... Na mind1 nektek viszont ajánlom.

(#17253) MC Pite válasza k1csi (#17248) üzenetére


MC Pite
veterán

Az eredeti helyén írtam, hogy sem a 808, sem az X10 nem bírható rá AE és AF lockra videózás közben, így éles, fényerő helyes videót nem tudtam rögzíteni semmivel :(
A lényeg azért látszik.

[b{jjeahh, tele van vele a youtube... Peaking, af, stb. Azért nem csináltam ilyet, mert nincs AE/AL lockom, anélkül meg szart sem ér.
Megjegyzem, azt mondod nex6 már jó? Ok, mert többen azt írják hogy nem gyorsult semmit a hibrid fókusszal, ott éppen marketingshit. (Én sem csak egy milc platformot néztem ;) )
Fuji X-E1 vs Sony Nex 5N, vs Sony Nex 6, vs Nikon V1 - ezt például inkább mérvadónak tartom, mint egyik fórumtársunk (vszínű fw1.0ás) tapasztalatát fél óra alatt amit több helyütt olvastam - és mint a saját tapasztalatom az előző csattogóhoz képest. :R
Egyesével összemérve is hasonlót olvasni, de így egyben, egy tulajtól faszább. És, ez még a peaking előtti időből származik, azóta pl a fixen is gyorsítottak.

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#17254) fury71 válasza qpakcovboy (#17252) üzenetére


fury71
aktív tag

160-ért nem volt kicsit drága?
Olcsóbban már ilyet kaptál volna.
Esetleg a garancia miatt döntöttél?

[ Szerkesztve ]

Az élet valójában egyszerű, csak mi ragaszkodunk hozzá, hogy bonyolulttá tegyük.

(#17255) Stauffenberg válasza fury71 (#17254) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Nem bántásként mondom, de amit te linkeltél, ahhoz képest jobban járt a D3200-al. Ezért van szarban annyi tisztességes kereskedő, mert a legtöbb vásárló képes egy 160 ezer forintos fényképezőgépen még további 4 ezret fukarkodni és nem érdekli, hogy ezzel 3 év hivatalos garancia helyett mondjuk kap 2 év nem hivatalosat... Aztán a gép előélete (szürkeimport, áfacsalt, stb) meg lényegtelen. De legalább ezek a szürkeimport kereskedők az árgépen előrébb vannak a listában, mert mindig egy kicsivel alá tudnak menni a hivatalos áraknak. Örül mindenki, kivéve mikor garanciális ügyintézésre kerül a sor. Kis szerencsével még nem szívódott fel addig a bolt.

(#17256) fury71 válasza Stauffenberg (#17255) üzenetére


fury71
aktív tag

Pont azért kérdeztem, hogy a garancia miatt fizetett többet érte, mert akkor rendben van nem szóltam, vegye meg az ember inkább 3 év hivatalos garral.
Peace :R

Az élet valójában egyszerű, csak mi ragaszkodunk hozzá, hogy bonyolulttá tegyük.

(#17257) jjeahh válasza Stauffenberg (#17244) üzenetére


jjeahh
nagyúr

"Van nálunk a cégnél egy NEX-7. Tényleg csak vészhelyzethez jó az EVF, amikor az LCD-n nem látsz semmit."
"Szerintem nézd meg magad is. Engem személy szerint nem zavar a NEX-7 keresője, mivel én kb ehhez voltam szokva"

akkormost végülis szokható, meg használható? vagy csak egy fölös extra, tök használhatatlan
és kültéren, normál fénynél?
nekem vid alapján nem tűnik fel az említett hiba: [link] [link] digirev review kb 7:00-tól

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#17258) schawo válasza jjeahh (#17257) üzenetére


schawo
titán

Nézd meg élőben, és döntsd el. Vibráló hangyás, mint a régi színestévén, ha nem volt elég erős az antenna jele. Csak itt a hangyák nagyok.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#17259) qpakcovboy válasza fury71 (#17254) üzenetére


qpakcovboy
őstag

Nem vásárolni mentem, csak a tanácsotokat megfogadtam és elmentem "megtapogatni a gépeket". Canon tényleg olyan mint egy játék fényképezőgép, megértettem, amit írtatok ezért szóba sem jöhetett.

Pentax sajnos nem volt, pedig a K-500 tetszett volna. MILC-ek közül sok samsung volt, de nekem eléggé divatfényképezőnek tűnt. (jött is egy csinos lány hogy eladjon egyet).
És persze Nikonok voltak még 3100-3200-5100-5200. sokat variáltam, hogy mi legyen, végül is azért választottam ezt, mert PH!-n is ajánlott kategória + elég jó objektív van hozzá és persze a hivatalos gyári garancia, magyar menü, meg ilyenek.

Azt kell mondjam, hogy a külseje is nagyon megtetszett és a kényelmes használata is, na meg a fórumolvasgatást is kezdtem megunni, ezért megvettem. Ma volt időm pár képet lőni az akváriumról és egyáltalán nem bántam meg. Kell még hozzá vennem egy normális táskát, állványt és egy makró objektívet, de ezek ráérnek.

Szerintem jó vásár volt, de jobb lett vola ha szól az eladó, hogy Te barom, csütörtökön vedd meg 16 000-el olcsóbban. Ez van.

(#17260) fury71 válasza qpakcovboy (#17259) üzenetére


fury71
aktív tag

Így már értem, grat hozzá. Én is jártam múltkor a debreceni MM-ben tapogatni és én is a K500-at kerestem, de nem volt. Szerintem nem is lesz.

[ Szerkesztve ]

Az élet valójában egyszerű, csak mi ragaszkodunk hozzá, hogy bonyolulttá tegyük.

(#17261) Stauffenberg válasza jjeahh (#17257) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Ha már van, akkor használható arra amire való, fotót komponálsz rajta. Az már csak kényelmi dolog, hogy vannak nála sokkal nagyobb felbontásúak, gyorsabbak, szebbek, stb.

Nézz bele és döntsd el, hogy akarsz-e miatta felárat fizetni (ha csak emiatt vennéd a NEX 6-ot). Egy NEX-5R kapásból egy százassal olcsóbb és talán csak a vakupapucs hiányzik az EVF-en kívül (a vakupapucs meg pótolható adapterrel).

(#17262) jjeahh válasza Stauffenberg (#17261) üzenetére


jjeahh
nagyúr

sajnos nálunk nincs ahol kipróbálni..canikon-on kívül itt semmi sem kapható. pont pl az evf hiánya miatt váltanám le az olympust többek között...

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#17263) Stauffenberg válasza jjeahh (#17262) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Egy 300k körüli kiadás esetén talán nem olyan vad dolog utazni kicsit egy bemutatóteremig.

Komarno nincs olyan messze Budapesttől. Egy haveromnak ott lakik a barátnője, hetente többször is vonatozik. :)

(#17264) schawo válasza jjeahh (#17262) üzenetére


schawo
titán

Szerintem inkább vegyél rá keresőt. Az Olympus VF-2 keresője is nagyszerű, (már ha minden vázon úgy működik, mint az E-M5-ön), a VF-4 meg egyszerűen utolérhetetlen.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#17265) jjeahh válasza Stauffenberg (#17263) üzenetére


jjeahh
nagyúr

már nem komarno-ban lakom, hanem erdélyben, bocs, eszembe sem jutott megváltoztatni a személyes adatokat :DDD

schawo: e-p1-re nem tolható kereső. hameg e-p2-3-at veszek + vf-2, akkor inkább g3, olcsóbban kijövök, jobb szenzorral, beépített evf-el, gyorsabb af-el, nameg rút műanyag felépítéssel :DDD

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#17266) schawo válasza jjeahh (#17265) üzenetére


schawo
titán

Jah, P1, oké, elfelejtettem :(

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#17267) psycroptic válasza jjeahh (#17265) üzenetére


psycroptic
őstag

Erdély melyik részén laksz?

PSNID: Tomy83PS

(#17268) Freddy76 válasza TayRol (#17249) üzenetére


Freddy76
addikt

Nofene, most meg fujit veszel? Ez hogy jött? Kiváncsi leszek a tapasztalataidra.

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#17269) TayRol válasza Freddy76 (#17268) üzenetére


TayRol
veterán

azokra én is.:) meglátjuk.

(#17270) Freddy76 válasza TayRol (#17269) üzenetére


Freddy76
addikt

Mikor veszed, pénteken? Mielőtt eladnád, szólj, hétfőn megnézném :DDD .

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#17271) MC Pite válasza Freddy76 (#17270) üzenetére


MC Pite
veterán

Kooperálnia kellene madgieval, és blogot nyithatnának fényképező tesztekről ;]
Youtube csatorna, studio compare, lenne minden :D

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#17272) Freddy76 válasza MC Pite (#17271) üzenetére


Freddy76
addikt

TayRol nem tesztel, ahhoz túl kevés ideig van nála egy gép... De az XE1-es véleményére kiváncsi vagyok. Nem mintha neked nem hinnék, de TayRol nagyjából hasonló utat járt be, mint én, rendszerint ugyanazok a nyűgjeink, ha neki jó valami, az minden valószínűség szerint nekem is jó lesz...

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#17273) TayRol válasza Freddy76 (#17272) üzenetére


TayRol
veterán

hajjaj, tesztelek én. qiuck review.

(#17274) jjeahh válasza psycroptic (#17267) üzenetére


jjeahh
nagyúr

most éppen csíkszereda :D

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#17275) psycroptic válasza jjeahh (#17274) üzenetére


psycroptic
őstag

Arra felé is van ám fotózni való! Jövőre el kellenne menni odáig vagy Gyergyócsomafalvára egy hétre.

PSNID: Tomy83PS

(#17276) jjeahh válasza psycroptic (#17275) üzenetére


jjeahh
nagyúr

még szép, hogy van (pl [link], [link]), ilyen szempontból szuper itt élni, legalább hetente kirándulunk, viszont a legtöbb technikai cikket rendelnem kell, mivel itt a nagyonnagyon tömegtermékeken kívül semmi nem kapható :DDD

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#17277) m3ss válasza jjeahh (#17276) üzenetére


m3ss
veterán

ja nagyon szep erdely, bar mar vagy 15 eve nem jartam arra sajnos...de szuleim evente tobbszor mennek, baromi szep tajak vannak arra. pl fogarasi havasokra emlekszek. kodos, hegyes taj, kis sarga? viragok a foldon mindenhol...baromi szep.
ciuc sor megvan jeah? fincsi :DDD meg fetasajtok is baromi jok es olcsok, meg vmi erdelyi miccs (nemtom hogy irjak, ejtik) nevezetu cucc, olyasmi mint a cevap...azt is szeretjuk. na meg az a sok lestyanos leves...

amugy nyaron en is megyek sepsiszentgyorgybe eskuvozni, meg akkor mar valszeg valami nyaralast is hozzacsapunk. szentgyorgy kornyeken nem vagy ismeros? kellenenek majd helyszinhez otletek, szep tajak stb...de majd lehet radprivizek ha majd tervezgetem...

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#17278) jjeahh válasza m3ss (#17277) üzenetére


jjeahh
nagyúr

de, laktam ott is :DDD

(#17279) m3ss: meg van dumálva ;)

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#17279) m3ss válasza jjeahh (#17278) üzenetére


m3ss
veterán

akkor majd parszaz kilometeres korzetben johet mindenfele latnivalo :DD

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#17280) Freddy76 válasza m3ss (#17277) üzenetére


Freddy76
addikt

Jaja, mi anak idején csináltunk egy kéthetes túrát Hargita megyében, aztán évekig Székelyudvarhelyre jártunk haverokkal nyaralni, rendszerint 9 napra (péntek estétől következő hét végéig)... Iszonyú jó kaják, jó emberek, jó bulik, nagyon-nagyon jó nők... Már győzködtem a feleségem, hogy nyáron menjünk el oda nyaralni, ha nagyon kényelmes akarok lenni, autózni sem kell: fapadossal Marosvásárhelyre, ott meg bérelünk autót.

Ciuc sör még van, de csodálkozom rajta, anno mindent megpróbáltuk, hogy kiigyuk. A csorbájukért meg én is odáig vagyok, meg a pisztrángért... Amit viszont utáltam, mégis mindig ittuk, az a perfekt márkájú paprikás vodka.

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#17281) m3ss válasza Freddy76 (#17280) üzenetére


m3ss
veterán

csorbaleves jaja :K nok arra is jok? erre mar nem emlexem :) de tenyleg nagyon jo fej arra mindenki, vendegszeretok az emberek.
erdemes kirepulni? azt nezem hogy szentgyorgy tolunk 650-700km. nem hiszem hogy megerne repulni meg berelni. bar ha olyan rosszak az utak mint anno akkor meggondolom :DDD azt hallottam hogy azota mar egesz hasznalhatoak...

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#17282) Freddy76 válasza m3ss (#17281) üzenetére


Freddy76
addikt

Oltári gyönyörű lányok voltak Székelyudvarhelyen, és majdnem mindenkit Annamarinak hívtak. Azért maradtak abba az utak, mert az egyik haverom lebukott az asszonya előtt, hogy kint félrelépett, és ezt elmondta a többiek barátnőinek is, ergo mindenki úgy gondolta, hogy mi bulizni meg csajozni jártunk oda. Ami nem igaz, mert kirándultunk és nagyokat ettünk is.

Az utakat nem tudom, állítólag nagyon sokat javultak, a Királyhágót megcsinálták, azt tuti élveznéd az mx5-tel. Nekem nem lenne kérdés az autó, gyerekkel lehet, hogy a kényelmi faktor miatt bevállalnék egy repülőt bérléssel.

Na, ezt a topikot is szétoffolom...

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#17283) psycroptic válasza m3ss (#17281) üzenetére


psycroptic
őstag

Nem az utak rosszak, hanem sok az 1-1,5 sávos út és ha veled szembejön egy kamion, akkor az tolat vissza aki közelebb van a nagyobb térhez... :DDD

PSNID: Tomy83PS

(#17284) Fandango


Fandango
veterán

Mind1 hogy Nikon topic vagy sem, ti aztan offtopicoltok ahol csak megfordultok. (peace ;] )

(#17285) jjeahh válasza Freddy76 (#17282) üzenetére


jjeahh
nagyúr

pf, minimum 5 Annamari barátnőm volt már vazze :DDD

fogarason kocsikázni nagyon állat, pont ezért linkeltem az előbb :D


Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#17286) menyhartlevi


menyhartlevi
aktív tag

Sziasztok!
Azt szeretném kérdezni hogy ez mennyire számít jó ajánlatnak?
Canon EOS 50D hibátlan állapotban másfél évesen húszon pár ezer expoval 3 akksival 2*8 gb-os memóriakártyával.
Köszi! :))

[ Szerkesztve ]

(#17287) Freddy76 válasza menyhartlevi (#17286) üzenetére


Freddy76
addikt

Valami kimaradt :DDD .

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#17288) jjeahh válasza Freddy76 (#17287) üzenetére


jjeahh
nagyúr

:DDD

menyhartlevi: amúgy mennyié'? :D

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#17289) menyhartlevi válasza Freddy76 (#17287) üzenetére


menyhartlevi
aktív tag

Jaaa, 120 ezer! :D :C

[ Szerkesztve ]

(#17290) schawo válasza menyhartlevi (#17286) üzenetére


schawo
titán

Másfél éves? Öt éves fejlesztés, 3 és fél éve nem gyártják.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#17291) menyhartlevi válasza schawo (#17290) üzenetére


menyhartlevi
aktív tag

Amerikában vette. :)
Ismerősömtől venném.

[ Szerkesztve ]

(#17292) schawo válasza menyhartlevi (#17291) üzenetére


schawo
titán

Nem kiemelkedő, de elmegy. Ennyi a használtpiaci ára. Persze csak akkor, ha pont ilyet akarsz venni.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#17293) MC Pite válasza jjeahh (#17285) üzenetére


MC Pite
veterán

Már megvolt ;]
Sajna nem valamelyik Annamari, hanem a Fogarasi hágó - szemerkélő esőben végre le tudtam szakítani a motorosokat :)

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#17294) m3ss válasza jjeahh (#17285) üzenetére


m3ss
veterán

ez hol van? :Y ez olyasmi lehet mint a stelvio pass...asszem el van dontve hogy mivel megyunk :DDD

[ Szerkesztve ]

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#17295) Freddy76 válasza m3ss (#17294) üzenetére


Freddy76
addikt

Ajánlom figyelmedbe 6.16-tól. Papírzsepi legyen a közelben :DDD

[ Szerkesztve ]

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#17296) jjeahh válasza m3ss (#17294) üzenetére


jjeahh
nagyúr

ez a transzfogarasi út. wiki

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#17297) m3ss válasza Freddy76 (#17295) üzenetére


m3ss
veterán

teeenyleg. topgear. tudatalatt valahonnan ismeros volt a hely. mindjart meg is nezem ezt a reszt megint. ..

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#17298) negyedes válasza jjeahh (#17285) üzenetére


negyedes
addikt

Transfagarasan, meg nem voltam, csak a trasnalpinan, az is gyonyoru.

[ Szerkesztve ]

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#17299) JackFeryll


JackFeryll
őstag

Megkezdődött a Canon téli cash back akciója:
http://www.canon.hu/keszpenzvisszaterites/

(#17300) GU-81M


GU-81M
tag

Sziasztok!

A napokban terveztem a Canon 600D-t megvenni (+ 18-55mm IS II + 3év gari + canon 100eg táska, mindez 145e), de most láttam JackFeryll hozzászólását (#17299) és kkcsit elbizonytalanodtam, hogy vajon érdemesebb-e a 600d helyett a 700d-t venni, 18-55 IS STM obival (200e, de ebből most visszajön 15, így "csak" 185e). Ez lenne az első komoly fényképezőgépem. Néztem több tesztet is és megmondom, hogy nekem az jött le belőlük, hogy nem éri meg a 40 ezer felárat. Igazából megerősítésre vágyom, hogy jól döntök-e... :D Ma vettem volna meg a gépet csak valami közbejött, így holnapra halasztottam el...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.