Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17401) Sn00k válasza HollyBoni (#17400) üzenetére


Sn00k
veterán

Köszi. Amúgy a vázról is elmondható ez ? :DDD

3njoy the Lif3

(#17402) HollyBoni válasza Sn00k (#17401) üzenetére


HollyBoni
veterán

Szerintem igen, elég pöpec váz. :K

(#17403) neevous válasza jjeahh (#17390) üzenetére


neevous
tag

Helyesen exponálva én simán el tudtam menni rawban ISO 2500-ig a PL1-el.

https://www.flickr.com/photos/david_papp/

(#17404) Darko


Darko
senior tag

Videózáshoz szeretnék venni valamilyen gépet, elsősorban milc-re gondoltam, a mérete, a szenzor, az objektívek cserélhetősége stb. miatt. Melyik most a milc-ek között az a gép ami videózás tekintetében jónak mondható, gyors fókusz, sok beállítási lehetőség, érzékeny szenzor. Árban nem szeretnék elszállni, 100-200e között szánnék rá 1-2 alap objektívvel, akár használtan. Tetszik a Sony Nex-5n (Focus Peaking van videózás közben is?), de mivel nem ismerem a milceket, nem tartom kizártnak, hogy van nála jobb is ebben az árkategóriában.

http://www.flickr.com/photos/12131426@N03/

(#17405) HollyBoni válasza Darko (#17404) üzenetére


HollyBoni
veterán

Panasonic GH2. Van rá firmware hack, magas bitrátával tudsz felvenni iszonyat éles videót, kb semmi nem éri utol tükrös és MILC kategóriában. Van jó EVF, kihajtható kijelző, mikrofon bemenet, videózáshoz minden manuális obit rá tudsz rakni. Használtan most 90-120 körül mennek. Jobb opció nincs, max GH3, de az kiesik a keretből.

[ Szerkesztve ]

(#17406) Darko válasza HollyBoni (#17405) üzenetére


Darko
senior tag

Jónak tűnik, de fontos lenne a méret is, azért is gondoltam először milcre. Milc-ben valami esetleg?

szerk:

(#17407) HollyBoni :) kisebb milc jöhetne szóba, olyan sony nex forma :)

[ Szerkesztve ]

http://www.flickr.com/photos/12131426@N03/

(#17407) HollyBoni válasza Darko (#17406) üzenetére


HollyBoni
veterán

Ez MILC ( Mirrorless interchangeable-lens camera ). :) Jóval kisebb mint egy belépő tükrös, persze nem zsebgép.

[ Szerkesztve ]

(#17408) Sn00k válasza HollyBoni (#17402) üzenetére


Sn00k
veterán

Figy még annyit segíts, hogy itt

[link]

több verzióba van a a G6H, G6X, G6K. Ezek között van valami érdemi különbség ? Mért mi ugye a G6H-ról beszéltünk, ahhoz van a 14 - 140mm-es OBI.

Illetve most kapcsoltam, hogy ezek nem is DSLR gépek, ha nem MILC-ek ?

Illetve szerinted a GH3, ami jól tudom DSLR ? Az többet tud annyival , hogy inkább abban gondolkozzak ? Bár az nem valami olcsó :/

[ Szerkesztve ]

3njoy the Lif3

(#17409) jjeahh válasza Sn00k (#17408) üzenetére


jjeahh
nagyúr

a gh3 is milc... :) és igen többet tud ebben abban
döntsd el mire van szükséged, mert lehet, hogy a g6 tudását sem használnád ki...a gh3 profi szegmens

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#17410) schawo válasza Sn00k (#17408) üzenetére


schawo
titán

A GH3 (meg a GH sorozat) egy videózásra optimalizált célszerszám. Egyébként MILC, nem DSLR.

(#17404) Darko
Mint már említésre került, GH2. Multiaspect szenzor, tehát natív 16:9-et is tud. Meg minden jóságot, ami videózáshoz kell, plusz nagyon magas bitrátákat.

Nézz meg pár videót, youtube a barátod.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#17411) Sn00k válasza schawo (#17410) üzenetére


Sn00k
veterán

Most már tudom:) Tehát, akkor lényeges különbség nincs köztük.

Azt nem tudom, hogy a DSLR vagy MILC-et érdemesebb venni. Ugyanis úgy vagyok vele, ha már veszek, akkor próbálom a legjobb megoldást megkeresni, de az is tény tök általános fotózásra használnám a masinát nincs, semmi konkrét téma, meg persze a videó felvétel is fontos. Na most , ha jól tudom a DSRL gépek viszont nem nagyon brillíroznak videó felvételben...

Nos, akkor MILC vagy DSRL érdemesebb?

(#17409) jjeahh: OKé. thx :DDD !

3njoy the Lif3

(#17412) Stauffenberg válasza Sn00k (#17411) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

"ha jól tudom a DSRL gépek viszont nem nagyon brillíroznak videó felvételben"

Ez nincs így. A Canon DSLR-ek még mindig nagyon potens videós gépek, de az utóbbi idők Nikon vázai is jók. Ha meg az SLT is belefér a szórásba, akkor a Sony sem elhanyagolható tényező. Ha komolyan gondolod a videózást, akkor a MILC piacon csak Panasonic és Sony jöhet szóba és mindkettő csak drágán adja a mikrofon bemenetet. Úgy spórolnak rajta, mintha az életük múlna rajta, miközben a DSLR gyártók már a fapados modellekbe is rendszerint beleteszik.

"Azt nem tudom, hogy a DSLR vagy MILC-et érdemesebb venni."

Számít a kompakt méret és tömeg? Ennyire egyszerű a kérdés. :) Azért azt érdemes figyelembe venni, hogy most egy MILC rendszert kiépíteni eredendően drágább, mint a sokkal régebb óta piacon lévő DSLR rendszerekből valamit összehozni. A MILC piacon még jóval kisebb számban vannak jelen az igazán olcsó, de árukhoz képes jó teljesítményű objektívek.

(#17413) schawo válasza Sn00k (#17411) üzenetére


schawo
titán

Professzionális (üzleti célú) videofelvételre gondolsz, vagy családi összejövetelek megörökítésére? Mert a második esetre szinte bármi megteszi, ha nem zavar, hogy sokat mászik az autofókusz, vagy képes vagy kézzel jól élességet állítani. Ha a kettő közül egyik sem illik rád, akkor a fényképezőgépes videózás nem a te asztalod.
Ha így is megfelel, akkor mint említettem, bármi jó lehet videózásra. Ha mégis a legjobbat keresed, akkor GH2, GH3, vagy esetleg Canon valamelyik három szemjegyű gépe és az M lehet a nyerő.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#17414) Darko válasza schawo (#17410) üzenetére


Darko
senior tag

A Panasonic GH2 tetszik, de nagy nekem, Nikon D90 mellé lenne videókra, minél kisebb annál jobb.
Ha a Pana GH2-t nem nézzük, mi lehet a következő milc ami kicsi és videózásra kimondottan jó? A kis milcek nem sokkal nagyobbak mint egy jobb kártyás fullhd videókamera, csak ugye más az elrendezésük.
Melyik kis milcnek jók a videós képességei?

http://www.flickr.com/photos/12131426@N03/

(#17415) Sn00k válasza Stauffenberg (#17412) üzenetére


Sn00k
veterán

Nos, a helyzet az , hogy a méret meg a súly, annyira nem zavar, ha mindössze ennyi a lényeges különbség ,illetve a pénz a rendszer kiépítésére, akkor maradok ennél a variációnál.

[link]

Ezzel az OBI kérdés szerintem meg van nekem oldva egy időre. max a táskát meg a memkarit+olvasót kell még megvennem, bár ezeket a DSRL-nél is meg kéne, ez már nem kiadás...

Ami a lényeg: Ennyi a különbség, akkor nem is kérdés, hogy a MILC-et választom. Én azt hittem lényegesen erősebb az eltérés a 2 kategória között, mint a súly-méret-kompaktság-pénz. :U

3njoy the Lif3

(#17416) schawo válasza Darko (#17414) üzenetére


schawo
titán

Ezek a második vonal: Panasonic G3/5/6, Canon M, Sony NEX 3/5/6/7

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#17417) HollyBoni válasza Darko (#17414) üzenetére


HollyBoni
veterán

Canon EOS M? Jó kodek, szép Canonos színvilág, csak mondjuk egy GH2-höz képest élességben labdába sem rúg. AF nem valami jó rajta, natív obi ha jól tudom 2 darab van, viszont elég olcsó. [link]

Mit szeretnél vele videózni? Komolyabban foglalkoznál vele és számítana nagyon a minőség, vagy csak kell egy gép alap, jobb videós képességekkel mint a D90?

[ Szerkesztve ]

(#17418) schawo válasza Sn00k (#17415) üzenetére


schawo
titán

Itt egy húszassal olcsóbb: [link], és megbízható fotósbolt.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#17419) Sn00k válasza schawo (#17418) üzenetére


Sn00k
veterán

:R
Még annyi, hogy a DSRL obikkal amúgy kompatibilisek a MILC-ek ?

3njoy the Lif3

(#17420) HollyBoni válasza Sn00k (#17419) üzenetére


HollyBoni
veterán

Rá lehet adaptálni mindent, de akkor nem lesz autófókusz, és olyan obikon amin nincs rekeszgyűrű nem fogsz tudni rekeszt állítani.

(#17421) Sn00k válasza HollyBoni (#17420) üzenetére


Sn00k
veterán

Aham, magyarán, akkor mindegyiket a saját OBI-jával érdemes használni.

3njoy the Lif3

(#17422) HollyBoni válasza Sn00k (#17421) üzenetére


HollyBoni
veterán

Igen. De pl tudsz olcsón szerezni régi manuális obikat, amik néha nagyon jók tudnak lenni. G6-on asszem van focus peaking, azzal könnyebb is fókuszálni. Pl sokan szeretik a Helios 58mm f/2-es obit, 2-3 ezerért már be lehet szerezni makulátlan darabokat, nekem is az egyik kedvenc rajzú objektívem.

[ Szerkesztve ]

(#17423) Sn00k válasza HollyBoni (#17422) üzenetére


Sn00k
veterán

OKÉ! Még annyi, hogy erről , mi a véleményed? Úgy látom azokat tudja, mint G6, viszont nagyobb a felbontása. Árba meg még olcsóbb is:)

[link]

3njoy the Lif3

(#17424) Stauffenberg válasza Darko (#17414) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Sony NEX-3N egy jó választás. Képminőségben kiváló, videóban szintén elég jó, ráadásul van focus peaking, ami videónál hatalmas nagy előny, mert látod, hogy mi van fókuszban. Plusz fel-le hajtható a kijelző. Ez most 110k pénzért eléggé bestbuy, DE csak akkor, ha a mikrofon bemenetet nem igényeled.

Ebben a kategóriában ami videóban jó és mikrofon bemenete is van az a Canon EOS M. Azt a vázat amúgy is szinte csak videóra merném 100%-ig őszintén ajánlani. Felteszel rá egy eBay-ről rendelt filléres adaptert és bármilyen olcsó, de jó képességű manuális objektív mehet rá. Ez is 110k pénzbe fáj. Ennek viszont hátránya a fix képernyő és nincs gyárilag focus peaking (azt csak a jelenleg még alpha állapotú Magic Lantern firmware tudja).

(#17425) HollyBoni válasza Sn00k (#17423) üzenetére


HollyBoni
veterán

Nem akarok elindítani egy újabb DSLR vs MILC vitát. :))

(#17426) schawo válasza Sn00k (#17423) üzenetére


schawo
titán

A G6-hoz egy 10x-es túraobit nézel, ehhez meg egy alapkitet? Pontosan mit is szeretnél? Alapkittel a Pana jóval olcsóbb: [link]. Az a 14-140 magában is elég drága.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#17427) Stauffenberg válasza Sn00k (#17423) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

A D5300 gyakorlatilag ugyan az, mint a D5200 (leszámítva az OLPF hiányát és a beépített Wi-Fi/GPS kombót). Nézd meg az utóbbinak az árcéduláját és eldöntheted, hogy van-e értelme a D5300 felárát megfizetni. Egyébként jó gépek ezek, de elég elegánsan ugrálsz a kategóriák között.

Előbb azt mondod MILC kell, nem DSLR, aztán itt van a G6 ami méretben és tömegben átmenet a kettő között, most meg már egy DSLR-t nézegetsz. :D

(#17428) Sn00k válasza schawo (#17426) üzenetére


Sn00k
veterán

A G6-ot abban a variációban találtam meg az edigi oldalán 14-140-es obival, azért úgy néztem.

(#17425) HollyBoni: OKÉ be is fejeztem :DDD

(#17427) Stauffenberg: Igen ugrálok, mert nincs kifejezetten kategória , amihez ragaszkodnék. Mindössze, annyi, mint írtam is, ha már veszek és rászánom magam, akkor próbálom a lehető legjobb megoldást kihozni a pénzemből... ;] Mindenesetre a D5300 kilőve:) Már csak a 70D-vel szemezgetek :)

[ Szerkesztve ]

3njoy the Lif3

(#17429) HollyBoni válasza Sn00k (#17428) üzenetére


HollyBoni
veterán

Mi a géppel a cél? Utazásokon, családi eseményeken fotózol mondjuk JPEG-ben, vagy érdekel a fotózás mint hobbi és komolyabban beleásnád magad?

(#17430) Darko válasza Stauffenberg (#17424) üzenetére


Darko
senior tag

Tehát a Sony NEX vonala jó irány. Az 5N-t próbáltam, az tetszett. Még azon töprengek és nézem a leírásokat, hogy érdemes lehet-e feljebb menni 6-7-re. Ahogy elnézem a nagyobb testvéreket, gyorsabban fókuszálnak, mondjuk a NEX 6-nál nincsenek manuális beállítások videónál. 5N-nél nem tudom hogy van-e.

(#17417) HollyBoni: Semmi különös cél nincs vele, jó minőségű családi videófelveteleket szeretnék.

http://www.flickr.com/photos/12131426@N03/

(#17431) HollyBoni válasza Darko (#17430) üzenetére


HollyBoni
veterán

Akkor valamelyik NEX legyen szvsz. Hogy melyik, passz, szerintem érdemes lenne benézni a NEX topikba, ott tuti tudnak segíteni sokan.

[ Szerkesztve ]

(#17432) p_adam válasza Darko (#17430) üzenetére


p_adam
addikt

Mindkettőnél vannak manuális beállítások videóhoz ugyanúgy.
A 7 nem gyorsabb semmivel, mint az 5N és a 6 is viszonylag kevés esetben gyorsabb, egyébként nagyon hasonló hozzá.

(#17433) Stauffenberg válasza Darko (#17430) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Gondolom a Pixinfo ostobaságát olvastad. Nem tudom honnan a fenéből vették, hogy nincs manuális vezérlés videó közben. Olvasd el a világ összes többi tesztjét, ahol a NEX 6-ot a videó minősége és a jó manuális vezérlés miatt méltatják.

De ha csak a videó miatt vennél vázat akkor tök lényegtelen az AF sebessége, ezekkel a gépekkel illik manuálisan fókuszálni (ami a focus peaking miatt gyerekjáték és a magamfajta még szórakoztatónak is tartja). Egyik vázon sem találsz olyan AF-et ami szép eredményt hoz.

Videóban és annak vezérlésében meg az összes NEX váz ugyan olyan, szóval ha csak emiatt vennél egy másodgépet akkor felesleges a NEX 3N-nél drágább gépre költeni. Kivéve persze ha ennél komolyabb feladatot, netán a D90 felváltását is tervezed.

(#17434) Sn00k válasza HollyBoni (#17429) üzenetére


Sn00k
veterán

Egyenlore csak siman hobby szinten. Nyaralaskor+kirandulas+csalad. Tehat total hobby szinten hasznalnam. viszont nem tartom kizartnak hogy jobban rakapok majd az izere, azert is akarok ugy gepet valasztani, hogy kesobb ne kelljen varialnom... Bocsi az ekezetekert tabletrol vagyok.:-)

3njoy the Lif3

(#17435) Darko válasza p_adam (#17432) üzenetére


Darko
senior tag

Pixinfo-ról idézem:

"A NEX-6 jórészt megkapta a 7-es modell videofelvételi képességeit, egyetlen fontos megkötéssel: nincs kreatív videó lehetőség, azaz manuális beállítások (P/A/S/M módok). A formátumok és minőségi, valamint sebesség beállítások azonban változatlanok. AVCHD és MP4 formátum közül választhatunk, melyek különböző felbontásokat is jelentenek."

szerk:

(#17433) Stauffenberg: :))

[ Szerkesztve ]

http://www.flickr.com/photos/12131426@N03/

(#17436) HollyBoni válasza Sn00k (#17434) üzenetére


HollyBoni
veterán

Ha beleásnád magad később, én lehet vennék egy olcsóbb vázat még 1-2 obival, sok esetben az obi többet számít mint a váz.

(#17437) jjeahh válasza Darko (#17435) üzenetére


jjeahh
nagyúr

a pixinfón több hüjeség van, mint a digitális fotó magazinban :DDD előbbin rengeteg elírás van, mondjuk 3 tesztből 2-ben biztosan találsz valami bakit, utóbbi meg lassan csak a bazinagy hatásvadász címekről szól felkiáltójelekkel, meg kétmondatos absz félrevezető cikkekről...

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#17438) coqito válasza Stauffenberg (#17376) üzenetére


coqito
tag

Köszönöm a választ Neked és A Zéé-nek is!

Valószínűleg akkor a d5100 mellett döntök, de tényleg bizonytalan vagyok :)

(#17439) csibor


csibor
őstag

Sziasztok! Fiam kacérkodik a fotózással, szerintem egész jól megy neki. Bár nagyon nem értek hozzá :) A lényeg használt cserélhető objektíves gépet szeretne karácsonyra. Valami használt gépre gondolt a pénztárcám. Kezdő 15 éves gyereknek mit ajánlotok, lehetőleg olcsón?

(#17440) Stauffenberg válasza csibor (#17439) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Gondoltam egy számra. Mi az? :)

Viccet félretéve: Jó a használt piac felé fordulni, de több dolgot is érdemes tisztázni.

- Mekkora a keret? Lehet venni használt gépet 50 ezerből, meg 500 ezerből is vagy éppen 5 millióból.
- Mennyire fontos a méret és tömeg? A DSLR és MILC gépek között méretben és tömegnek elég nagy eltérések vannak, mindkettőnek megvan a maga előnye és hátránya.
- Mit szeretne fotózni a fiad? A cserélhető objektíves rendszerek előnye, hogy könnyen feladat specifikussá alakíthatók pusztán a megfelelő objektívek megválasztásával.
- Szeretne videózni is a géppel vagy csak a fotó érdekli?

[ Szerkesztve ]

(#17441) csibor válasza Stauffenberg (#17440) üzenetére


csibor
őstag

Jó kérdések:) Valamennyire biztos szeretne videózni is. 50K közelében nem lenne rossz megmaradni. Nagyon nem értek hozzá. Olyan lenne jó amit kezdő is tud használni, ha meg ténylegesen lesz hozzá tehetsége, és nem unja meg, akkor lehet majd valami komolyabb is.

(#17442) schawo válasza csibor (#17441) üzenetére


schawo
titán

SLR
[link]
[link]
[link]
[link]

MILC
[link]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#17443) Stauffenberg válasza schawo (#17442) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Ez mondjuk autópiaci analógiával pont az az árkategória, hogy hozzáírsz a fényképezőgép árához egy nullát és megkapod, hogy autóban nagyjából minek felel meg. :D

Egy 500-600 ezres autó már nem vészesen öreg, nem feltétlenül bontószökevény, akár még belefér esztétikailag és motorikusan is a jó állapotról alkotott halmazba. De már új korában is a legfapadosabb felszereltséggel jött ki a szalonból. A dolgát tenni fogja még hosszú évekig, olcsón megúszható az egész balhé, de olyan dolgokat ne várjunk tőle, mint a teljesen új világot jelentő 1 millás (használt fényképezőgépben mérve 100 ezres) küszöböt átlépve. Például egy ezeknél klasszisokkal jobb Nikon D90-től már azért kis kompromisszummal, de már elvárható az "élményautózás". :)

Persze tudom, gyereknek sem veszünk rögtön 1-2 millás autót.

Én egyébként inkább DSLR felé nézelődnék ha tanulógép kell és olcsón. A Micro4/3 rendszer sem rossz, de ezek a PM és PL szériás Olympusok inkább azoknak valók akik tudják, hogy semmi komolyra nem kell nekik a gép vagy már túl vannak a tanulási-ismerkedési fázison és már tudják jól, hogy mire nincs szükségük. A DSLR gépekhez kiegészítőkből és objektívekből rogyásig van a használt piac.

(#17444) schawo válasza Stauffenberg (#17443) üzenetére


schawo
titán

Pont így.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#17445) Wa2x_


Wa2x_
veterán

Sziasztok!

Már csak egy hónap választ el életem első DSLR vásárlásától és még mindig döntésképtelen vagyok.

Két gépre szűkült a kör:

- Pentax K-500
- Nikon D5100

--> mindegyiket alap obival venném kitbe, plusz egy 50mm-es fényerős fixet szeretnék hozzá kezdésképp, tanulni, gyakorolni.

Melyiket és miért? :U Jó lenne sok pro és kontra érv, ami fontos az az időtállóság, jó képminőség (tudom ez obitól is függ), és az, hogy ne nőjem ki hamar.

Köszönöm előre is!

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#17446) jjeahh válasza Wa2x_ (#17445) üzenetére


jjeahh
nagyúr

k500: 1/6000 shutter, 0.92× 100% kereső (d5100 0.78x 95%), valamivel jobb felépítés, régi K bajonettes obikkal is kompatibilitás
d5100: kihajtható kijelző, gondolom nagyobb AF obipark
képminőség kb azonos lehet...

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#17447) Stauffenberg válasza Wa2x_ (#17445) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

A K-500 mint váz egy kicsit időtállóbb. Mikor már teljesen manuális módban ügyködsz, akkor nagyon jól jön a dupla vezérlőtárcsa.

Plusz nézz bele mindkét gép keresőjébe. A Pentax jóval nagyobb és fényesebb. A két gépben egyébként ugyan úgy 16 megapixeles Sony szenzor van, mindkettő jó minőségű. A fotók minőségével nem tudsz mellényúlni bármelyiket választod.

Nézz körül az objektív kínálatban ha már tudod nagyjából mi kell, ez is fontos érv lehet egy adott rendszer mellett.

(#17448) Wa2x_


Wa2x_
veterán

Köszönöm nektek, akkor marad a K-500! :)

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#17449) Stauffenberg válasza Wa2x_ (#17448) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Ha jobban teljesítene videóban és lenne mikrofon bemenete, akkor már rég vettem volna egy K-500-at az első szállítmányból, hogy újra elővehessem a Pentax objektíveimet (plusz mellé egy Fujifilm X100 és teljes lenne a boldogság :D). De aki csak fotózna, annak egy nagyon jó kis bestbuy darab. Nem hiszem, hogy ennél valaha olcsóbb lesz, mert már így is nagyon jó áron megy.

[ Szerkesztve ]

(#17450) Wa2x_ válasza Stauffenberg (#17449) üzenetére


Wa2x_
veterán

Köszi, hogy megerősítesz, akkor majd igényt tartanék a Pentax obiidra! ;] Milyenek? :D

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.