Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17351) nesa válasza Pityke78 (#17350) üzenetére


nesa
veterán

Kezdo szamara nemigen van jobb, max a D90 de az mas kategoria es szenzorban hangyafasznyit rosszabb, minden masban klaszisokkal jobb.

(#17352) deja vu válasza Pityke78 (#17350) üzenetére


deja vu
addikt

Esetleg megnézhetné a pentax k500-at is.

Iphone 7 Plus | Sony A7R+Zeiss FE 35mm F2.8+Zeiss FE 55mm F1.8 | Eizo CX271+Eizo CS270+Eizo SX2262W+Eizo S2233W | Z170 Ext4+I7-6700K+Noctua U14S | GTX1070 Gaming | 16gb 3600MHz | 850PRO 768GB | Seasonic Platinum | Define R5+3xNoctua | Razer Taipan

(#17353) hegyitaho válasza HollyBoni (#17347) üzenetére


hegyitaho
tag

még azt a 160k-t is fájó szívvel adnám ki amennyibe az 5100 fáj. nagyon szimpi az a 650d stm-es obival, megnézem használtba is hátha emberibb ára van és még úgy is kell mennem előtte kirabolni pár bankot. jó lenne egy olyat venni ha már veszek amivel sokáig elvagyok és nem azon bánkódom h miért nem a másikat választottam.

(#17354) jjeahh válasza hegyitaho (#17353) üzenetére


jjeahh
nagyúr

ok, sztem itt az ideje, hogy kifejtsük, mit értesz azalatt, hogy "videó is fontos lenne", ugyanis videózni mindennel lehet már, sőt fullHD-t is szinte az összes gép tud a maiak közül...csak, tévedés ne essék, rengetegen jönnek manapság ezzel, hogy videózni is akarnak, oszt kiderül legtöbbször, hogy kb tökmindegy, csak legalább hd-t akarnak, és egy kis háttérmosást... :) szal, ha csak simán átlagjúzer szemében szép vidit akarsz, akkor ne ezen múljon. ha viszont a lehető legjobb videót akarod, akkor még mindig canon vagy pana gh, szal gyűjtened kell még abba a malacperselybe :D

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#17355) A Zéé válasza jjeahh (#17354) üzenetére


A Zéé
addikt

aztán a legtöbben csalódnak is bazi nagyot, amikor kiderül, hogy az af semmire nem való, meg még hangos is, szóval vagy külső mikrofon kell, vagy el lehet felejteni a rögzített hangot.
Becsapósak ezek a mindenféle promó videók, hogy ilyen hűű meg haa videót tud a gép. Persze tud is, csak nem a kitobival és nem autófókusszal.

Just a simple Lineman...

(#17356) Stauffenberg válasza A Zéé (#17355) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Azért a vakupapucsba illesztett videómikrofon még nem olyan nagy dolog, családi videóhoz is elmegy és már olcsón is lehet jó darabokat vásárolni. De az tény, hogy a DSLR/MILC egyáltalán nem olyan, mint egy camcorder. Számos kiegészítő kell még hozzá az igazán minőségi anyagokhoz és legalább alapvető vagy inkább haladó videotechnikai ismereteket igényel a minőségi videó készítése.

Nem gondolom, hogy ezek hiányában egy camcorder jobb választás, annak is fos az AF teljesítménye, azok többsége is CMOS, rolling shutter ott is van és azoknak sem jobb a low light teljesítménye. Csak úgy az egész folyamat jóval kevesebb szívással jár.

Aki nem akarja túl komolyan nyomni a videózást, annak a 650D és a D5100 közötti különbség semmit sem számít. Családi meg ballagási videóhoz tökmindegy.

(#17357) MC Pite válasza hegyitaho (#17353) üzenetére


MC Pite
veterán

Eztet én most nem értem teljesen.
A videó részt pontosíthatnád. Mert egyébként egy árban sem gondolkodnék sokat az 5100+18-105 meg a 600D és 18-135 között, így meg...

Fontos a videó, azt mondod. Milyen kiegészítőkkel, felszereléssel, vagy milyen körülmények között, milyen jelleggel használnád?
Pl oké hogy nem lehet menet közben rekeszt állítani - de fényerőtlen kitobiknál ... nem azt mondom ki a gyíkot érdekeli, inkább azt mondom engem sosem érdekelt. Valami gyors üvegnél persze, már nem mindegy (meg ne adj isten némi fény is érkezik a szenzorra legalább, meg végre szűkül a dof), bár ott is ritkán volt olyan igényem hogy kis dofból nagyot, vagy fordítva szeretnék.
Szóval elsőre nem értem egyáltalán a koncepciót, de úgy látom másoknak sem tiszta.

Megjegyzem legjobban a 808assal szeretek videózni, néma af, néma zoom, videófény, sw stabi, kicsi, és már egy kisebb állvány is frankón stabilizálja akár séta közben is. :K Persze nagy ritkán az AF/AE lock jó lenne hozzá, de ez van. Hmm... most jut eszembe kéne keresni videózós appot :D

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#17358) hegyitaho válasza Stauffenberg (#17356) üzenetére


hegyitaho
tag

utazásra, általános dolgokra használnám, nem művészkedni, kis dof teljesen megfelel, csak ki nem állhatom a mostani kompaktom (fz-150) minőségét, tudom értékelni a különbséget és bánkódom h ilyen gyatra minőségben maradnak meg az emlékek, ennél jobbat szeretnék.

az stm-es af nekem megfelelne. halk és pontos. tudom h nem olyan mint egy camcoder, de tényleg nagyon rossz videót csinál néhány dslr, csak papíron fullhd, effektív felbontás jóval kevesebb. kézi af-olni meg nem tudom van-e elég erő bennem állandóan minden helyzetben, később lehet nagyon bánni fogom h nem vettem észre a fényképező kis kijelzőjén h out of focus, otthon meg a nagy plazmán visszanézve szar az egész, mehet a kukába miatta.

most nézem ezzel a magic lantern-nel lehet focus peakingelni meg van ez a magic zoom rész is. így már nincs is akkora szükség af-re. nikonra nincs ilyen firmware hack?

viszont a video minősége ránézésre se közelíti meg 650d-t pl itt bár tudom h youtube a tömörítés miatt nem az igazi de végül is mindkettővel hasonló dolgok történnek, szóval a különbség megmarad.

[ Szerkesztve ]

(#17359) hegyitaho válasza hegyitaho (#17358) üzenetére


hegyitaho
tag

rossz a link, kimaradt a time stamp: most

[ Szerkesztve ]

(#17360) HollyBoni válasza hegyitaho (#17358) üzenetére


HollyBoni
veterán

Nikonra sajnos nincs magic lantern. FZ150-em nekem is volt, videóban utána a Pana GH1 egy megváltás volt, rossz visszanézni a régi videókat. Szerintem a nikon is előrelépés lenne az 5100-hoz képest, de nem sokkal. Engem a legjobban az idegesítene hogy nem lehet liveview-ban rekeszt állítani. Szerintem az a legjobb ha felmész valami tesztoldalra (pl dpreview), és letöltessz videókat amit ezzzel a fényképezővel csináltak, így kikerülsz mindenfajta youtube, vimeo stb tömörítést.

Amúgy szerintem ez a t3i vs t4i videó teljesen el lett cseszve, egy az egyben ugyanolyan videót kéne csinálniuk, mivel ugyanaz a szenzor van bennük. Sok olyan videót láttam hozzáértőbb emberkéktől ahol a Canon belépő gépeket hasonlították össze, ugyanolyan videót csináltak teljesen.

[ Szerkesztve ]

(#17361) hegyitaho válasza HollyBoni (#17360) üzenetére


hegyitaho
tag

ebben biztos vagy? én meg pont úgy tudom h hardver váltás volt a 600d és 650d közt (550d és 600d ua. szintúgy 650d és 700d) még ha a szenzor esetleg ugyanaz is, a feldolgozóegység is sokat számíthat, videónál fontos lehet a nagy műveleti kapacitás.

(#17362) HollyBoni válasza hegyitaho (#17361) üzenetére


HollyBoni
veterán

Mégsem teljesen ugyanaz, csak 600d felett.

[link] (Ő ért a dolgokhoz nagyjából)

Ha megnézed, tényleg egy kicsit tompább az 550D képe, a 600D élesebb, viszont a pólón ki is jön a moiré. Szerintem ezt az élességbeli különbséget le lehet tudni Premier Pro-ban egy unsharp mask hozzáadásával.

Ok, most hogy nézek videókat mindenhol más az eredmény. Van ahol 550D, van ahol 600D jobb videó minőségben... :(

[ Szerkesztve ]

(#17363) fezsoo


fezsoo
aktív tag

Sziasztok :R

A MM-ban most "jó " áron van ez a gép: CANON EOS 1100D BK + 18-55 DC III KIT
80K jelenleg. Milyen ez a gép. Tudnátok valamit mondani róla.
Megéri, vagy ez a BK jelölés valami érdekességet takar? Ezért ilyen olcsó? :F

Samsung Galaxy A70; Hp 8440p; HISENSE 58A7100f

(#17364) jjeahh válasza fezsoo (#17363) üzenetére


jjeahh
nagyúr

nem valami hyperváz, nagyon gyenge az építési minősége, de nekem ez elég jó árnak tűnik...mondjuk ezt az obit azt hittem már nem forgalmazzák, de ha mégis, ennek a "DC" cuccnak nincs valami jó híre

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#17365) fezsoo válasza jjeahh (#17364) üzenetére


fezsoo
aktív tag

Gyanúsan olcsó. Ezért is kérdeztem meg itt. Ahol értetek hozzá :DD

Samsung Galaxy A70; Hp 8440p; HISENSE 58A7100f

(#17366) A Zéé válasza fezsoo (#17363) üzenetére


A Zéé
addikt

a BK szerintem a fekete színre utal, de ne vedd fixre.
Amúgy a 80k-t még meg is érhet, bár az obi elég gyenge, és a váz se a legjobb. Szerintem a D3100 jobb nála, bár azt meg eddig nem adták ennyiért :)

Just a simple Lineman...

(#17367) Stauffenberg válasza fezsoo (#17363) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Fos váz, még fosabb objektív. Nem használhatatlan, ha nem zavar, hogy tejfölös dobozból van a váz, akkor el lehet vele hobbi szinten szórakozni, de az a DC objektív nagyjából mindennek a legalja. Ha megveszed, akkor rögtön újíts be hozzá következő malacpersely feltörésnél egy 50mm f1.8 II objektívet (újonnan 28k körül van, használtan meg konkrétan bagóért), na azzal már ér valamit hobbi fotózásra.

(#17368) ggf8600gts


ggf8600gts
tag

Ugyanezt a kérdés tettem fel a videókamerás topikban. De kívácsi lennék a következő kérdésre a ti szemszögetekből is...

Lenne egy elvi kérdésem. Ha egy DLSR és egy FULL HD kamera képminőségét hasonlítjuk össze, akkor az APS-C szenzor létéből egyenesen következik, hogy jobb a DSLR gépekkel felvett videók képminősége is? Hiszen a középkategóriás PANASONIC V-720 mérete is csak 1/2.3...

A segítségeteket és a válaszotokat előre is köszönöm.

(#17369) schawo válasza ggf8600gts (#17368) üzenetére


schawo
titán

Bizonyos szempontból igen. De a dslr videózáshoz sokkal komolyabb szakértelemre van szükség, beleértve itt elsősorban a folyamatos kézi élességállítást.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#17370) Stauffenberg válasza ggf8600gts (#17368) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Messzire vezető kérdés, mert vannak szempontok amik bár nem a képminőséghez tartoznak, de szervesen befolyásolják azt, hogy miként használod az eszközt.

A DSLR alapvetően nem videózásra született, egyszerűen alkatilag teljesen más, mint egy videokamera. Ide értendő az ergonómia kérdése is, de az is, hogy a szenzor számos kompromisszumra kényszerít rá. Értened kell, hogy mi az a rolling shutter és miként tudod kivédeni, előre meg kell fontolnod minden lépést. A szenzor melegedik, nem megoldott a legtöbb kameránál a hosszú felvételi idő, így biztosan nem alkalmas arra, hogy hosszú snitteket készíts (egy Canon EOS 7D például átlag 7-10 perc után állítja le a felvételt, de ez függ sok mindentől).

Éppen ezért elsősorban kis költségvetésű filmesek kedvelik (videoklip, reklám, dokumentumfilm, stb). Előre kell vele tervezni minden felvett másodpercet és a benne rejlő potenciált csak és kizárólag tapasztalattal és hozzáértéssel lehet kihozni. És akkor nem beszéltünk arról, hogy az egész egy pénztemető, nem elég megvenned a kamerát, ha azt úgy is akarod használni, mint egy videokamerát, akkor nagyon sok kiegészítőre lesz szükséged, ezek rendszerint drágák. Egy masszívabb tripod több tízezer forint és egy belépő szintű videófej szintén felemészt több darab tízezrest és ez csak a statikus felvételekhez való. Nem beszéltünk az alsó hangon is százezer feletti belépő árral rendelkező steadicam rendszerekről. De egy egyszerűbb válltámaszok sem olcsók, főleg ha egy follow focus rendszert applikálsz rá. Azt már említették, hogy az autofókuszt is elfelejtheted, pontatlan, monitoroz és nincsenek szép átmenetei, így kézzel kell fókuszálnod mindig. Aztán lehet még az utófeldolgozással folytatni, nem árt érteni a formátumokhoz, érteni kell a színkorrekcióhoz és persze a videóvágás egy külön tudományág.

Cserébe azzal hálálja meg, hogy messze sokkal többre képes, mint egy egyszerű camcorder. Filmszerű mélységélesség, rendszerint jobb dinamika, cserélhető objektívek, számos olcsó fotós kiegészítő is használható (pl: szűrők). Sokkal többre képes, sokkal jobb minőséggel. De ehhez sok pénz és annál is több tapasztalat kell.

A camcorder meg arra való, hogy megveszed és utána nem törődsz semmivel, esetleg egy olcsó állványt veszel hozzá és kész. Az pont arra született, hogy felveszed az unokatesód ballagását kézből, fejek felett tartva, 20x-os zoom mellett, aztán otthon bedobálod egy alapszintű, ingyenes vágószoftverbe, teszel alá zenét itt-ott, menüt szerkesztesz aztán ráégeted lemezre.

A képminőség nem minden. Van aki a camcorder felhasználási körére vesz DSLR-t, mert ELVI SÍKON annak jobb a képminősége. De ez nagyjából olyan, mint versenyautót venni bevásárláshoz.

(#17371) coqito


coqito
tag

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni, érdekelne, hogy a Nikon d5100 és d3200 közül melyiket ajánlanátok, és ami fontos, hogy miért.

Olvasgattam itt a fórumot is, de nem tiszta számomra hogy miért is ajánljátok a d5100-at. Néztem a termékleírását a nikon oldalán és a kicsivel nagyobb szenzorméretet leszámítva nem találtam sok pozitívumot.

Nem vagyok túlzottan hozzáértő, ezért nagyon megköszönném a segítségeteket. Előre is köszönöm!

Üdv: Gábor

(#17372) A Zéé válasza coqito (#17371) üzenetére


A Zéé
addikt

kicsit fejlettebb szoftveresen. Tud pl "HDR" képet egyből, könnyebben vezérelhető pc-ről, kihajtogatható a kijelzője. Igazából ennyi.
A D3200 sokat lépett előre a D3100-hoz képest. Kapott külső mikrofon bemenetet, egy nagyon jó szenzort, és megkapta a a nagyobb felbontású lcd-t is. Valóban nincs sok különbség a két gép közt.
Talán még annyi, hogy a D3200 24 megapixele kicsit komolyabb felkészültséget követel meg a PC-dtől ha utómunkázásra kerül a sor. Illetve a kipotyogó fájlok is jóval nagyobbak, elkél a nagyobb háttértár. Az ár tud még döntő lenni, de már abban is jó a D3200 is.

Just a simple Lineman...

(#17373) Stauffenberg válasza coqito (#17371) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

A két gépben ugyan akkora APS-C (DX) formátumú szenzor van, így nem a méretük tér el, hanem a felbontásuk (megapixel). Nagy különbség nincs köztük. A D3200 egy teljesen belépő modell, ami számos funkciót megörökölt a kicsivel magasabb kategóriás, de egy évvel idősebb D5100-ból.

Ha igényled a kihajtható kijelzőt, akkor D5100 ajánlottabb. Minden más esetben nagyjából mindegy melyiket választod.

Azért azt hozzá kell tenni, hogy a D3200 24 megapixeles, míg a D5100 16 megapixeles. Hétköznapi felhasználás során már a 16 megapixel is bőven több mint elég, viszont figyelembe kell venni, hogy minél nagyobb a felbontás (azonos szenzorméret mellett), annál jobban megmunkált objektív kell annak kihasználásához. Ez lefordítva annyit tesz, hogy az olcsó objektívekkel egyáltalán nem jön ki a 24 megapixel előnye a 16 megapixellel szemben, cserébe viszont jóval nagyobb méretű fotókat fog gyártani a gép, amit aztán nehezebb tárolni, hamarabb megtelik a memóriakártya, stb.

(#17374) coqito válasza A Zéé (#17372) üzenetére


coqito
tag

A Zéé és Stauffenberg köszönöm a válaszokat, őszintén tisztább a kép de még nem az igazi. Dönthető lcd-t nemhinném hogy nagyon használnám. Számítógépről való vezérlés nemárt, de miben nyilvánul meg a könnyebb kezelhetőség?

Ha egy alap 18-55 vagy 18-105mm DX VR objektívvel használnám magán a képminőségen nem rontana csak nem lenne minőségjavulás a D3200 javára igaz?

HDR nem rossz de utómunkával pc-n szebb eredmény érhető el adott esetben, nemde (nyilván plusz munka a különböző expozíciók beállítása)?

Nehéz a kettő között a döntés, a D3200 pár ezressel olcsóbb is.

Üdv: Gábor

[ Szerkesztve ]

(#17375) A Zéé válasza coqito (#17374) üzenetére


A Zéé
addikt

pl a live view nem megy át pc-re. A Nikon Camera Control Pro nem is támogatja a D3xxx szériát, és az egyéb (pl ez) visszafejtett programok se támogatják ezt. Lehet állítani minden paramétert, meg vezérelni a gépet, de hogy ő mit lát, azt te nem látod a pc kijelzőjén. Alapvetően ez nem biztos, hogy hátrány, de nem árt megemlíteni.

Én se biztos, hogy tudnék dönteni, mert tényleg annyira egyforma a két gép. Valahol tapizd meg mindkettőt, hátha az segít dönteni.

Just a simple Lineman...

(#17376) Stauffenberg válasza coqito (#17374) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

"Ha egy alap 18-55 vagy 18-105mm DX VR objektívvel használnám magán a képminőségen nem rontana csak nem lenne minőségjavulás a D3200 javára igaz?"

Jól érted. Ezekkel az objektívekkel nem igazán tudnád kihasználni a 24 megapixel adta többlet részletességet.

"HDR nem rossz de utómunkával pc-n szebb eredmény érhető el adott esetben, nemde (nyilván plusz munka a különböző expozíciók beállítása)?"

A gépbe épített HDR vagy expozíció sorozat csak egy kényelmi funkció. Attól még készíthetsz manuális alá-fölé exponálással sorozatot amit később számítógépen szerkesztesz.

"Nehéz a kettő között a döntés, a D3200 pár ezressel olcsóbb is."

Én a D5100-at vinném. Még ha nem is használnád minden nap a kihajtható LCD-t, azért talán lennének alkalmak amikor örülnél neki, hogy van. De annyira közel van egymáshoz tudásban a két gép, hogy nem igazán lehet melléfogni.

Esetleg a Pentax K-500-ra vetnék még pillantást. Abban is a D5100-nál használt 16 megapixeles Sony szenzor van, képminőségben tehát kiváló az is, de már dupla tárcsás a vezérlése meg bár ez szubjektív, de a gépváz fogása is jobb szerintem. Plusz olyan huncutságok vannak még benne, mint a kategóriájában elsőrangú 100%-os lefedettségű, viszonylag nagy és fényes kereső.

(#17377) Mikisys válasza Stauffenberg (#17376) üzenetére


Mikisys
őstag

Szépen összefoglaltad előzekben, amit írtál, néha vissza kéne tenni.

Bizony, a Pentax 100%-os prizmás keresője még videozáshoz is jobb!

Üdv!

(#17378) k1csi válasza Mikisys (#17377) üzenetére


k1csi
senior tag

Bizony, a Pentax 100%-os prizmás keresője még videozáshoz is jobb!

Hogymi? Van olyan DSLR ahol videó felvétel alatt látszik a keresőben valami? Ilyenkor nem az van, hogy a felcsapott tükör miatt csak a hátsó (esetleg forgatható) kijelzőben látszik bármi is...

Amit a fotózásról szeretnél tudni Chuck Gardnertől: http://super.nova.org/DPR/

(#17379) schawo válasza Mikisys (#17377) üzenetére


schawo
titán

Meg hát kávét, azt is jobbat főz. ;]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#17380) Stauffenberg válasza Mikisys (#17377) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Ha sikerül megindokolni, hogy miért jó videózáshoz, akkor vendégem vagy egy sörre. :D

(#17381) fezsoo válasza Stauffenberg (#17367) üzenetére


fezsoo
aktív tag

Köszi a kimerítő választ. Mindenre kiterjedt. :R
Akkor ezt hanyagoljuk. Annyira nem kell sietnem :))

Samsung Galaxy A70; Hp 8440p; HISENSE 58A7100f

(#17382) adammkaa


adammkaa
senior tag

Hi. 100K körül milyen fényképezőgépet érdemes venni? Használtan is jó ha az sokkal jobb ennyiért, mint egy új. Illetve számít valamit mennyi expo van egy gépben? Pestre akarok néha kimenni és csinálni nagyon fasza képeket, szóval jó lenne ha nagyon szép képet csinálna.

Nexus 5 Black

(#17383) schawo válasza adammkaa (#17382) üzenetére


schawo
titán

Mit csinálnál vele?
MILC, vagy DSLR?

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#17384) Stauffenberg válasza adammkaa (#17382) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

A jó ételeket meg a tűzhely csinálja, nem a szakács. :)

(#17385) adammkaa válasza schawo (#17383) üzenetére


adammkaa
senior tag

Kezdő vagyok a témában nem tudom a kettő közti különbséget.

Nexus 5 Black

(#17386) schawo válasza adammkaa (#17385) üzenetére


schawo
titán

DSLR = tükrös, MILC = tükörmentes.

Ha jól sejtettem, utca képeket szeretnél. Arra a MILC-eket javasolnám. Meg sok tanulást és gyakorlást, mert ezek ingyen vannak.

100k körül utcára, használtan:
váz: Olympus E-P1 ~30k
objektív: Panasonic 20mm f/1,7 (Szent Grál) ~70k

Ha gondolod, akkor vegyél mellé egy 14-42 kitobit 20k alatt, csak a biztonság kedvéért.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#17387) adammkaa válasza schawo (#17386) üzenetére


adammkaa
senior tag

Értem utánanézek igen utcán lenne használva főként beltérbe vagyon keveset. Utcán pedig többszőr sötétben/éjszaka mint nappal. Nikon vagy Lumix választék esetleg? Ahogy néztem ezek a nagy favorit.

Illetve objektív nélkül egyik fényképező sem ér semmit az a "lényeg" ?

A viszonyulás 30K a "váz" 70K objektív ez nagyon sokkoló, de hát még nagyon kezdő vagyok.

[ Szerkesztve ]

Nexus 5 Black

(#17388) schawo válasza adammkaa (#17387) üzenetére


schawo
titán

Ha sötét, akkor fényerős fix, ha fényerős fix, akkor

- MFT: 20/1,7 . Ha pedig 20/1,7, akkor a maradékból az E-P1, E-P2, E-PL2.
- Nikon: 35/1,8 - 40k. Ez egy kicsit szűkebb, de el lehet lenni vele. Maradékból ki lehet hozni D3100 vázat, vagy egy D60 kitet.

Ha utcán embereket is fotóznál, akkor elsősorban MFT.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#17389) adammkaa válasza schawo (#17388) üzenetére


adammkaa
senior tag

Húú már látom ez a fotózás nagyon összetett, bonyolult hoby :C

Nexus 5 Black

(#17390) jjeahh válasza adammkaa (#17389) üzenetére


jjeahh
nagyúr

én az e-p1-et azért nem feltétlen ajánlanám neked, ha gyengefényes helyzetekben használnád, nekem is e-p1 van, f1.8-as obival tágra nyitva sem tudtam eddig még soha egy képet sem lőni vele éjszaka, vagy sötétebb beltéren vaku nélkül, ennek a szenzornak ugyanis a magas iso tűrés pont nem az erőssége, iso800-ig szoktam elmenni max, de ez a szint már épp-hogy vállalható, 1600 dinamika, kontraszt vesztéssel jár, meg sok zajjal...streetfotónál meg gondolom nem szeretnél mindenkinek a képébe vakuzni
szal max egy picivel többért sztem inkább keress olyan mft-t, amiben minimum a 16mp panasonic szenzor van

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#17391) Mikisys válasza Mikisys (#17377) üzenetére


Mikisys
őstag

Na, ezt elnéztem, elírtam.
De legalább röhögtünk egy jót. :)

Videózásra Én akkor továbbra is kamerát javasolok inkább, mert elég fárasztó a fényképezőgépet eltartva magunktól reszkető kezeinkkel videózni.

Üdv!

(#17392) HollyBoni válasza Mikisys (#17391) üzenetére


HollyBoni
veterán

(#17393) A Zéé válasza adammkaa (#17387) üzenetére


A Zéé
addikt

"A viszonyulás 30K a "váz" 70K objektív ez nagyon sokkoló..."

Hát ez ilyen :) Egy széleskörűen kiépített rendszernél az obik, meg a vaku meg a minden ilyen vackok legalább 5-10x többe kerülnek, mint a váz maga. Használtból építkezve meg pláne. Az obik sokkal jobban tartják az árukat, mint a vázak.

Just a simple Lineman...

(#17394) schawo válasza jjeahh (#17390) üzenetére


schawo
titán

100ezer forintja van a projektre. Ahhoz képest az E-P1+20/1,7 az egyik legjobb végeredményt adja. Esetleg a 3100+35/1,8 lehet jobb nála valamivel. ISO-ban kábé ugyanott vannak, de dinamikában jobb a Nikon kombó. Cserébe szűkebb a kivágás, és nagyon prosztó a váz.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#17395) Sn00k


Sn00k
veterán

Tud valaki erre tanácsot adni ?
[link]

3njoy the Lif3

(#17396) jjeahh válasza Sn00k (#17395) üzenetére


jjeahh
nagyúr

mit fotóznál vele, milyen témára használnád, mennyi a kereted obikra, meg az egész rendszerre?
kezdőnek, első géphez ajánlott a minél nagyobb átfogású kitzoom sztem, de ha tisztában vagy vele mit szeretnél, akkor fölösleges...kivéve ha a fényerő-tartomány megfelel neked

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#17397) Sn00k válasza jjeahh (#17396) üzenetére


Sn00k
veterán

Teljesen átlagosan használnám. Keretek közé szerencsére nem vagyok korlátozva. Azért is gondoltam , hogy ebbe a KIT-be kéne megvenni , mert gondolom ez az OBI többnyire lefedi az általános használatot...
Csak , azt nem értem, miért nem találok INFÓT, illetve írnak valami infót ezeken az oldalakon erről az OBI-ról (amit adnak ugye hozzá):U

[ Szerkesztve ]

3njoy the Lif3

(#17398) jjeahh válasza Sn00k (#17397) üzenetére


jjeahh
nagyúr

ugyanaz az obi :K

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#17399) Sn00k válasza jjeahh (#17398) üzenetére


Sn00k
veterán

Igen valóban, így már világos, hogy mind a 3 oldalon ezzel a power i.o.s-el van:)

THX!

Amúgy ez így jó kombónak mondható, ezzel az obival ? Érdemes így KIT-be megvennem ?

3njoy the Lif3

(#17400) HollyBoni válasza Sn00k (#17399) üzenetére


HollyBoni
veterán

Ez az obi elég jó mindenes, szerintem jó választás.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.