Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15703) Khelben


Khelben
nagyúr

Kérdezek még tőletek, mert összezavarodtam :)
Pár napja még meg voltam győződve, hogy milc-et akarok, de elolvastam teszteket, átnéztem specifikációkat meg tesztképeket és most már nem vagyok annyira meggyőzve. Úgyhogy kezdem elölről:

- Akarok egy új gépet a 6 éves Oly E510 helyett. Felhasználás: család (kirándulások, gyerekek). Fontos a jó videó, a videó közbeni AF, stb, a gyerekeket megörökíteni. Videózás miatt kellene a kihajtható kijelző is.
- Legalább 5-6 évre akarok gépet venni, ahogy az előzőt is. Nem kizárt, hogy néha munka is becsúszik, tehát mindenképp dslr minőség kell.
- Tovább akarok lépni képminőségben és szolgáltatásokban, mint az E-510.
- Jó lenne egy objektívvel letudni a dolgot, majd később veszek művészkedni más objektíveket is (használt piac is fontos lenne meg az olcsó objektívek, ezért is érzem bukónak az olympust), de most egy darab jó minőségű, nagy átfogású objektív kellene.

És akkor a jelöltjeim:
Olympus E-PL5 14-150 kit (kb. 280.000)
Nikon D5200 18-105 kit (kb. 250.000)
Canon 650D 18-135 kit (kb. 270.000)
Canon 700D 18-135 STM kit (kb. 290.000)

Adjatok ötleteket, főleg arról, hogy melyiket miért illetve melyiket miért ne.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.