Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13201) scream válasza nesa (#13199) üzenetére


scream
veterán

Hm, akkor maradjak ennél az E520-nál? Csak most szöget ütött a fejembe, a bővíthetőség hiánya, pedig nagyon tetszik a gép.

Amúgy Nikonból, Canonból mik az olcsóbb (-> régebbi,használt) belépős vázak? Nézegettem, Nikon D90 olyan 90ezer körül van kit obival, továbbá még ami tetszik a Canon 400D.

Ezek közül még mindig az Oly. a befutó?

(#13202) Zozzer888 válasza scream (#13201) üzenetére


Zozzer888
addikt

A D90 az egy jóval komolyabb váz mint a 400D :) Árban is:)

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#13203) BiriBum válasza HUNPSP (#13174) üzenetére


BiriBum
őstag

Az IS-es és az a nélküli kitobjektív között nem csak a stabilizátor a különbség - optikailag ég és föld a kettő. Én nem vennék DC-s objektívet se kettest, se hármast.

(#13204) BiriBum válasza scream (#13201) üzenetére


BiriBum
őstag

D90 jó 90-ért, ha nem csak a vázról van szó. Ennyiért kapsz K-x-et vagy K-r-t vázstabival. A 400D nagyon régi és nekem nagyon műanyag.

(#13205) csakb válasza k1csi (#13159) üzenetére


csakb
őstag

"Számomra nem világos, hogy erre a célra miért lenne jó egy nagyobb pixeles váz ami ugyanazon a négyszetmilliméteren kevesebb részletet hoz."

Nagyobb pixel = több begyűjtött foton egységnyi idő alatt. Ez legalább olyan fontos ebben az alkalmazásban, mint a RON és a QE. Lehet, hogy papíron, ezekben a számokban egy modernebb APS-C szenzor jobbnak néz ki, ennek ellenére az azonos körülmények között készült expók közül a nagyobb pixeles 5D MkII képe lesz lényegesen kevésbé zajos. És ezt nem a netről fantáziálom.

A másik fontos tényező ebben a kérdésben egy asztrofotós számára, hogy a FF szenzor nagyobb égterületet fed le ugyanazzal az optikával (persze ha annak van megfelelő méretű, jól korrigált képmezeje), mint egy APS-C, de ez már csak hab a tortán.

Mindezek ellenére egyébként egy, a tesztekben nem a legcsúcsszuperebb 550D-vel is lehet igen baba asztrofotókat lőni. :) Ez egy tegnap esti kép az NGC 3447 nevű galaxisról (benne egy szupernóvával) és népi zenekaráról Szitkay Gábortól. 550D, ISO800, 8 x 12 perc, 406 mm átmérőjű távcső: [link].

Csinálni kell. :)

(#13206) scream válasza BiriBum (#13204) üzenetére


scream
veterán

A D90 régebbi, mint a szóban forgó Oly E-520 ?

Kezdésnek Pentaxok mennyire jók? Illetve milyen obik mennek fel rájuk ?

Nekem egy olyan gép kéne:

- amin könnyen tudok tanulni
- olcsó, de normális (nem is arról van szó, hogy ne lenne pénz drágább/jobb gépre, csak egyelőre feleslegesnek találom drágábbat venni, ezért szeretnék valami régebbi, jól bevállt, megbízható használt vázat venni egy "mindenes" obival, első lépésben)
- lehessen hozzá értelmes obit kapni
- megbízható legyen

(#13207) BiriBum válasza scream (#13206) üzenetére


BiriBum
őstag

Kb 2 hónappal "régebbi" az Oly, mint a Nikon (2008 május és augusztus).

A Pentaxokra K-bajonettes obik mennek fel, még az egészen régi manuális lencsék is.
A belépő vázain sokkal jobb az anyaghasználat és többet tudnak mint a Canon/Nikon hasonló kategóriás gépei ( a D90 erős középkategóriás váz).

Mennyit szánsz rá és mit szeretnél elsősorban fotózni?

(#13208) nesa válasza scream (#13201) üzenetére


nesa
veterán

Pont hogy egyszerubb az olympus bovithetosege nincs az a sok szir szar objektiv mint a tobbi gyartonal ha jobb uveget akarsz 14-54 vagy 12-60swd + 50-200(swd) es minden fasza.
Vazbol ha 1x jobbat akarsz ott az E620 vagy az E30 vagy vannak ennel ujabbak is, ill a 14-54II se teker olyan rosszul pen vazon se, de igernek komprumisszum mentes tukor nelkuli vazat is a regi objektivekhez, en probaltam E-PL1 en 50-200swd egyaltalan nemvolt rossz csak onmagahoz kepest, mivel DSLR vazon az SWD uvegek eseten nemtudod olyan gyorsan lenyomni az expogombot hogy nelegyen meg a fokusz.
ezert canikon vonalon milliokat kell uvegre kolteni....

De ha van 90k er D90 kitt en azt megvennem legalabb lesz eg ylassu de jo atfogasu objektived, de ezt a 90k arat kizartnak tartom 40k felett megy a kitobi 18-105.
A 18-55 meg szerintem sose volt D90 hez.

[ Szerkesztve ]

(#13209) gyuszmo1


gyuszmo1
tag

sziasztok! a segítségeteket szeretném kérni egy Canon EOS 60D 18-135mm Kit-et szeretne a barátom vásárolni és megkért hogy segítsek a keresésben,két kikötése volt hogy olcsó legyen és megbízható a bolt.esetleg tudtok e olyan boltot ahol kedvező az ár de nem hirdet az árgépen és a többi árukeresőn.

"A meggyőződés nagyobb ellensége az igazságnak, mint a hazugság."

(#13210) Zoluska


Zoluska
tag

Sziasztok!

(Egyelőre) laikus vagyok, nem vagyok naprakész a fotózás terén, ezért szeretném a segítségeteket kérni. Eddig egy kompakt Sony DSC-H20-ast használtam, ami családon belül elkerült tőlem, helyette keresek utódot.
Amatőr vagyok, de szeretek fényképezni, és szeretnék jobban megismerkedni vele, megtanulni kézi beállítások mellett fotózni. A sonyval is egyre inkább kerültem az automata módokat, főleg ha nem voltak ideálisak a fényviszonyok, viszont annak nagyon korlátozottak voltak a beállításai. Fő felhasználása a kirándulások során tájképek készítése, városi fotók készítése, autós találkozók megörökítése. A videó mód is viszonylag fontos, mert időnként járunk autóversenyekre, ahol jobban szeretek filmezni. Szeretnék olyan gépet, ami kevésbé zajosodik az ISO érték emelésével.
A kompakt topikban az Olympus E-PM1 és E-PL3 típusokat ajánlották, ezért inkább itt folytatnám a kérdezősködést. Gondolom, ha zoomolni is szeretnék, akkor két obival kéne venni, ami 150-160 ezer Ft, ennél többet semmiképp nem szánnék rá.
Szerintetek is ez a megfelelő készülék az említett felhasználási módokra, vagy van ennél jobb választás?
Itt néztem ki, lehet csomagban kártyával és táskával rendelni:
http://www.digitcam.hu/Cserelheto-objektives-tukor-nelkuli/Olympus-Pen-E-PL3-vaz-2ev-fekete-EZ-M-14-42mm-II-R-EZ-M-40-150mm-R-objektiv-fekete-20647-p20647.html

Nem szeretnék később vagyonokat költeni a fényképezésre, megmaradnék a hobbifotós szinten.
A segítségetek előre köszönöm!

(#13211) Throme válasza Zoluska (#13210) üzenetére


Throme
veterán

Helló!

Többen felhozzák a váltás egyik okának azt, hogy egyre inkább próbálgatják a beállításokat és haladnak a manual mód felé.
Abszolút szvsz amit írok, de nem arról szól a milc/tükdrös, hogy itt szégyen vagy nem illő az auto, vagy programmód használat.
Kapsz jobb képminőséget, variálhatóságot.

Az EPL3-at volt alkalmam kicsit használgatni. Szerintem egész jó képeket lehet vele lőni. Ez az ár is jó.
Ha a kis váz minden előnyével és hátrányával bejön, szerintem vágj bele.
Én a D5000-el hasonlítgattam és tényleg egész közel vannak egymáshoz a képek minősége (részletek, élesség). A jpg-n látszik a zajszűrés, de ez sem negatívum mert monitor méretben átlag földi halandó (pl én) nem látja a különbséget ha csak úgy ránéz a fotókra. Viszont ott a raw is, mint lehetőség, ha van időd/kedved kicsit többet kihozni egy képből...
Az egész gép kis helyen elfér és csak lestem milyen könnyű a két obi. Kis játékoknak tűnnek, de ettől még rendesen teszik a dolgukat.

(#13212) Zoluska válasza Throme (#13211) üzenetére


Zoluska
tag

Köszi! Pont a jobb képminőség és a beállítások miatt szeretnék milcet. Nem sokat tudtam ezekről a gépekről, majd miután a kompakt topikban ajánlották, megnéztem pár tesztet, és tényleg ideálisnak tűnik az én felhasználási módomhoz. Egyedül az Olympus videózás közbeni digitális képstabilizálása kompromisszum, de úgy döntöttem, ez belefér. A Pana G3 képei még jobbnak tűnnek, de az két obival már kétszáz felett van. :(

(#13213) Throme válasza Zoluska (#13212) üzenetére


Throme
veterán

Van külön milces topic ott részleteiben is tudnak segíteni, ha eldöntötted ezt a kategóriát.
Olyanokra is mint oly vs pana.

(#13214) Zozzer888 válasza Zoluska (#13212) üzenetére


Zozzer888
addikt

Pont most hozunk haza egy EPL-1-et:) Az első benyomás pozitív, írni majd csak akkor fogok róla ha kicsit jobban "megnyúztuk",de nekem még tombol a vizsgaidőszak:)

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#13215) Zoluska válasza Zozzer888 (#13214) üzenetére


Zoluska
tag

Szerintem holnap megrendelem az E-PL3-at. Úgyis minél többet keresgélek, kérdezősködök, annál bizonytalanabb leszek. Sok sikert a vizsgákhoz.

(#13216) Zozzer888 válasza Zoluska (#13215) üzenetére


Zozzer888
addikt

Köszi:)
Most lőttem vele párat rawban, képminőség szerintem teljesen jó, a videója pedig sokkal jobbnak tűnik így mint amit YT alapján vártam.

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#13217) scream


scream
veterán

Olympusokhoz merre erdemes objektiveket nezni? Itt a PH apron nincs tul nagy valasztek beloluk.

(#13218) Zozzer888 válasza scream (#13217) üzenetére


Zozzer888
addikt

Indexes 4/3-os adok-veszek topicban:)

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#13219) AXisBOLD


AXisBOLD
addikt

abszolút kezdőként melyiket ajánlanátok inkább:

Canon 1100D +18-55mm IS II

Nikon D3100 +18-55mm VR

mind a kettő 370 euró. ennyiért megérné?

MILC-et akartam először, de ennél csak drágábban találtam.

Aurea mediocritas

(#13220) AXisBOLD válasza AXisBOLD (#13219) üzenetére


AXisBOLD
addikt

most találtam egy Nikon 1 J1-et + 10-30mm VR. 330 euró

erről valami?

bár sose szerettem úgy fényképezni, hogy az lcd-n keresek. ezért is tetszettek meg most a dslr-ek.

[ Szerkesztve ]

Aurea mediocritas

(#13221) Zozzer888 válasza AXisBOLD (#13220) üzenetére


Zozzer888
addikt

Igazából kezdésnek a két DSLR kb ugyanannyira jó, nézd meg hogy neked melyik szimpatikusabb. Szerintem (illetve számomra) a d3100 fogása kevésbé jó, de ez mindenkinél más.A MilC is jó cucc amúgy,csak az a kérdés hogy mi kell,meg mit szeretnél.Ha csak simán bekapcsolni a gépet, kattintani és azt akarod hogy a kép legyen jó minőségű, akkor inkább Milc, kisebb és az autómata módja okosabb jellemzően.A DSLRből többet ki lehet hozni de melósabb,nehéz, nagydarab, stbstb.A jó obi meg mindegyik rendszerre drága.

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#13222) AXisBOLD válasza Zozzer888 (#13221) üzenetére


AXisBOLD
addikt

a dslr-eket elvetettem. így átgondolva túl nagyok nekem és annyira úgy se ásnám bele magam, nem használnám ki a benne rejlő lehetőségeket. kár lenne a kezembe.

viszont akkor maradva a Nikon 1 J1-nél. Ennek milyen a képminősége? Egyáltalán mi a vélemény erről a gépről?

attól tartok, hogy ezzel kb azt érem el mint egy kompakttal, mivel a fotózás menete ugyan úgy zajlik. szerencsétlenkedve próbálom majd belepréselni a nekem kellő képet a kis lcd-be, illetve azon át szerencsétlenül kémlelve a világot és vagy jó lesz vagy nem. vagy ez csak az én kényszerképzetem?

[ Szerkesztve ]

Aurea mediocritas

(#13223) Zozzer888 válasza AXisBOLD (#13222) üzenetére


Zozzer888
addikt

A Nikon J1-et nem ismerem.Igazából a DSLR-rel is ez megy,csak éppenséggel nem az lcd-t nézed, hanem az obin nézel ki.

Barátnőm most vett egy E-PL1-es olympust, hihetetlen kellemes csalódás a gép,de az MFT topicban többet tudnak róluk mondani.

Amúgy ezekből nagyon sok a használt, de sok garanciás darab (panasonic gf1-2-3ból és e-pl1ből legalábbis biztos, én ezeket néztem nem rég)

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#13224) AXisBOLD válasza Zozzer888 (#13223) üzenetére


AXisBOLD
addikt

ott folytatom, köszönöm!

Aurea mediocritas

(#13225) tothl válasza AXisBOLD (#13222) üzenetére


tothl
addikt

Nekem J1 van, amikor vettem sürgős volt és nálam a tapicskolásnál ez nyert, az oly, sony gépei igénytelen műanyag vackoknak tűntek. Viszont ez kisebb szenzorral és kisebb felbontással bír mint a 4/3 mas lapkák.
De gyors, szuper a fókusza, szuper a stabi, a videóképessége, és jó képeket lehet vele lőni.

Ha teheted próbáld ki mindet és utána dönts, mert eladni tuti csak féláron lehet őket... :D

(#13226) psycroptic


psycroptic
őstag

Sziasztok!

Vásárolnék dslr masinát használtan, mert szívesen kipróbálnám ezt a tipusú fotózást, mivel nem tudom, hogy tetszene-e ezért nem akarok egy vadontáli új gépbe beruházni.
Maximum 60.000-et szánnék rá, tehát sok választási lehetőségem nem igazán lesz a gépek terén. Esetleg kifoghatok valami normálisat is ennyiért bár nem sok esélyt látok rá. Mi az amire nagyon oda kell figyelni használt gép vásárlása esetén illetve mi az a gép amitől kevesebb tudásút már ne vegyek? Sok helyen feltüntetik az expo számot (gondolom ez jelenti, hogy mennyi fotót készítettek az adott géppel), ez mire jó? A gépek limitálva vannak x számú képkészítésre Vagy csak szimplán azt jelöli, hogy sokat vagy keveset használták?
Tanácsokat várnék tőletek az ilyen tipusú vásárlásra, mert én nem sok mindent vettem használtan, főleg nem kipróbálatlanul az interneten.

Köszönettel:
psycroptic

PSNID: Tomy83PS

(#13227) jjeahh válasza psycroptic (#13226) üzenetére


jjeahh
nagyúr

ugyanezt kérdem tőletek én is, viszont annyival kiegészítem: nem vagyok fotós, valószínűleg nem is leszek, hobbi szinten max, csak szeretnék rendes minőségű képeket készíteni, kirándulásokról, családról, haverokról, stb...szóval a kompaktok képminőségével sosem voltam elégedett...használt canonok nem igazán tetszenek, mivel ahogy néztem, az alsó kategóriában (pl 350d) műanyag vázasok, ez eléggé elidegenít...nikonokkal pedig már többször fotóztam, és nekem nem tetszik a képek színhőmérséklete, állaga...ez objektíven múlik? szóval nekem a nikon alapobjektívjével van a bajom? vagy a szenzor miatt ilyen? még egy kikötésem van: rendelkezzen legalább aps-c szenzorral, szóval 4/3-osak kizárva...tudtok ajánlani valamit?
ezeket nézegettem eddig: pentax isdDL, istDS, sony nex 3, nex C3...

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#13228) Zozzer888 válasza jjeahh (#13227) üzenetére


Zozzer888
addikt

Mi a baj a 4/3-adosokkal? Ha minőséget akarsz, molyolni a beállításokkal, utómunkázni meg nem akkor neked az lenne való.Kisebb a szenzorja,de nem annyira észrevehető a képminőségbeli difi, főleg alapobikkal.

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#13229) jjeahh válasza Zozzer888 (#13228) üzenetére


jjeahh
nagyúr

hát lehetséges...általánosan a sample image-ok a legtöbb review-nél nem tetszettek...meg két olympus kompakt mállott szét eddig a kezeim között anélkül, hogy gyötörtem volna őket, szóval félek, hogy a 4/3-osak sem lesznek tartósak...a pana 4/3-os cuccok, meg ahogy néztem drágák, szóval simán kijön egy aps-c is az árából...amúgy a beálításokkal molyolástól nem riadok el, viszont nem gond az sem, ha nincs rajta valami sok gomb - álá sony nex

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#13230) Zozzer888 válasza jjeahh (#13229) üzenetére


Zozzer888
addikt

Nekem van két olympusom is (már inaktívak,mert nem használom nagyon őket) de bírták.Meg azért ezek össze vannak rakva rendesen:).60 alatt kapsz E-PL1-et kitobival, szerintem jó vétel:) (használtan persze)Ha nem akarsz a fotózással foglalkozni,meg utómunkázni (stbstbstb) akkor dslrt semmiképpen, mert csak utálni fogod az egészet.

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#13231) jjeahh válasza Zozzer888 (#13230) üzenetére


jjeahh
nagyúr

látom ebayen 130€ - ért is van fix áron...a teleobjektívek drágák hozzá? szóval portrézni szoktam a legtöbbet... illetve miről ismerem fel, hogy micro rendszerekhez való-e? és szerinted biztosan jobban megéri, mint egy isdDL? az álítgatások engem nem riasztanak el, és a munkám miatt a photoshoppot is napi szinten használom (illusztrátor, logo-névjegykártya, stb dizájner), szóval jöhet bármilyen ajánlat...a a sony nexet azért hoztam fel, mert az sem drága, és jó dolgokat lehet olvasni róla, képminőség terén

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#13232) Zozzer888 válasza jjeahh (#13231) üzenetére


Zozzer888
addikt

Az obik nem drágák, legalábbis az ilyen alap tele stb...az igazán jó obi minden rendszerre drága.Annyira én se vágom a MilC világot:)Ők viszont vágják:)

én a sonyt nem szeretem, ettől még lehet jó:)nem ismerem a nex szériát.

[ Szerkesztve ]

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#13233) A Zéé válasza jjeahh (#13231) üzenetére


A Zéé
addikt

hát én inkább venném az EPL-1-et, mint az általad említett régi Pentaxot. Ugyan nem ismerem annak a képességeit, de egy 2005-ös CCD szenzornál biztos jobb a 2010-es CMOS, még ha kisebb is (szerintem!).
Portrézni meg vegyél egy Olympus 45/1.8-at (ekv. 90mm), és boldog leszel :)

Just a simple Lineman...

(#13234) jjeahh válasza Zozzer888 (#13232) üzenetére


jjeahh
nagyúr

én sem szeretem a sony, kivéve a nex szériát, illetve a legutolsó alfákat...fogalmam sincs mit csináltak a szenzorokkal, vagy mivel, de hirtelen mindenki magasztalja, dícséri...a nexek gondolom még jobbak ilyen téren, mivel a féligáteresztő tükör sincs bennük :D köszi az ajánlatokat, eddig eszembe sem jutottak a mikrós oly-k (előítélet...), de most alaposan utánnanézek... :R (#13233) A Zéé: :R

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#13235) Zozzer888 válasza jjeahh (#13234) üzenetére


Zozzer888
addikt

Egy ideig nekem se, de nem rég keresni kellet barátnőmnek egy gépet, ami olcsó, de jó videót készít és fényképezni is rendesen lehet vele.(Így lett e-pl1:D) Eddigiek alapján a képminősége meglepően jó, és nem az árához képest meglepően jó,hanem úgy általában, akár a dslrhez viszonyítva is jó.

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#13236) Zozzer888


Zozzer888
addikt

Na a Nikon "lépett" a 90ezres (edigitálba99) 1100D-re:)
D3100+18-55VR (103e)

[ Szerkesztve ]

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#13237) Santiagain válasza Zozzer888 (#13236) üzenetére


Santiagain
senior tag

Ez NEM magyar garis. Tehát 1 év.

http://allergiadesign.com - http://www.flickr.com/photos/santiagain/

(#13238) s7evcsenko válasza Santiagain (#13237) üzenetére


s7evcsenko
addikt

Oda van írva, hogy 2év... vagy az kamu akkor? :U

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#13239) kaligula válasza jjeahh (#13231) üzenetére


kaligula
tag

Én Nikon d3100 után most egy Pentax K100D-t vettem, pontosan a megfizethető jobb objektívek miatt. A váz tudása, ha nem szánsz százezreket objektívekre, így is bőven elég. Persze vannak kényelmi hátrányai, de ár-érték arányban nagyszerű.

rovidkv.reblog.hu

(#13240) Santiagain válasza s7evcsenko (#13238) üzenetére


Santiagain
senior tag

A második évet (valószínűleg) a kereskedő adja. Hogy miként lehet érvényesíteni, az kérdéses. Tuti, hogy szürkeimport, mert a hazai Nikon 3 évet ad.

http://allergiadesign.com - http://www.flickr.com/photos/santiagain/

(#13241) s7evcsenko válasza Santiagain (#13240) üzenetére


s7evcsenko
addikt

Jogos...
Nagyon nézegetem a nikon milc-eket mostanában, azokra 2évet ad az ED is, ez tévesztett meg. :B

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#13242) Zozzer888 válasza Santiagain (#13237) üzenetére


Zozzer888
addikt

1)Ki mondta hogy 3év?
2)A Canonra 1 jár
3)Nagyon korrekt cég

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#13243) jjeahh válasza kaligula (#13239) üzenetére


jjeahh
nagyúr

a pentaxok nagyon szimpatikusak, de lehet inkább ennyiért egy új milc lesz...vagy sony nex...az objektívek nekem egyelőre zavarosak, melyik milyen gyártó melyik modelljéhez talál...

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#13244) Santiagain válasza Zozzer888 (#13242) üzenetére


Santiagain
senior tag

Azt ne mondd, hogy nincs pénzben kifejezhető értéke a garanciának. Nézd meg, mennyibe kerül hivatalos viszonteladónál.

http://allergiadesign.com - http://www.flickr.com/photos/santiagain/

(#13245) Zozzer888 válasza Santiagain (#13244) üzenetére


Zozzer888
addikt

Dehogy nincs:)! De a Canon 1évjéhez képest még így is dupla annyi idő azt mondom:)

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#13246) pezo00


pezo00
tag

Sziasztok!

Erre a 1100D vs D3100 kérdésre én is kiváncsian várnék válaszokat. Hamarosan fog születni a kislányom ebből kifolyólag is gondolkozok belépő szintű gép vásárlásán, de nem igazán tudok dönteni. Kicsit a canon fele hajlok mivel van benne magyar nyelv. Későbbi obi bővítés is tervben van ha meglesz valamelyik gép. Melyikhez lehet jó áron aránylag jó obikat kapni engem ilyen is érdekelne. Milyen obikat ajánlanátok egyébként a gyerek fotózására+ szabadban való fotózáshoz?

Előre is köszönöm a válaszokat!!!!

(#13247) Zozzer888 válasza pezo00 (#13246) üzenetére


Zozzer888
addikt

Nagy fényerejű , jó képminőségű nagylátó zoomot:) Mondjuk a Tamron 17-50 f2.8-at:)
Na de most nehezítem meg a dolgod: Mind a két rendszerre van:)

Amúgy ha azt szeretnéd hogy automatán jóképűek szülessenek, akkor Milc!

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#13248) Coporno válasza pezo00 (#13246) üzenetére


Coporno
aktív tag

Én a három év gari és a FullHD videó miatt mindenképp a Nikont választanám. De igazából (papíron) minden más szempontból is ő a nyerő: nagyobb kijelző, több megapixel, minimálisan kisebb és könnyebb váz (bár ez utóbbi nem feltétlenül előny)...

(#13249) Freddy76 válasza pezo00 (#13246) üzenetére


Freddy76
addikt

Hehe, én pont ezen dilemmáztam 18 hónapja, és végül a d3100 jött a 18-55-tel. Örültem, hogy milyen jó gép, csak nesa vészmadárkodott, hogy egy év alatt el fog menni párszázezer cuccokra...

A canon nekem valamiért nem jött be, de talán nem emlékszem, hogy miért. Talán azért, mert a d3100 videója jobb (egyszer készítettem is vele egy 1 perces videót :DDD ). Most az érv a nikon mellett az, hogy talán jobb a szenzora.

Ami miatt én a nikont tanácsolom:
1. Nikonnál kapsz 18-105 obit (sőt, eleve ezzel lehett venni a vázat), ami nagyon jó kitobi, véletlenül jól sikerült... Ennyiért canonnál nincs párja, és ha ezt megveszed, akkor el is leszel vele, ill. ha fejleszteni akarsz, ez egy jó alapobi.
2. Nem tudom, canon mit ad fényerős fixek terén, de a Nikon 50/1.8G egy kiváló obi, babafotózáshoz különösen jó, itt ugyanis kevés fénnyel kell boldogulnod.

De persze én csak a nikont ismerem, meg valszeg elfogult is vagyok.

Bevonnám a körbe a pentaxot (majd Biribum jól megmondja), és a milceket is, az oly epm1 a 1442 obival asszem 70e körül már kapható. Ott aztán mindenfelé fejleszthetsz, az oly és a pana milcjei kompatibilisek, sok váz, sok kiváló obi.

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#13250) Mhamster


Mhamster
tag

Canon vázra is 2 év van, ha hivatalos helyen veszed (MM, digitcam, mediker camerakft, fotoplus).

Ami nagy előny, a nikonnal szemben az a régi obik (könnyebb) adapterezhetősége. Meg hogy 1100D most olcsóbb mint a nikon, 600D olcsóbb jóval mint 5200.
Ja meg saját tapasztalat: canonból bármelyik kit obi hozza a nikon18-105 sebességét, sőt.

Canon AE-1 + Yashica 124 G

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.